PDA

View Full Version : REV'IT 'H DAINESE????


lostre7
10-10-2010, 14:03
Χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ,θα ηθελα την βοηθεια σας και την γνωμη σας οσον αφορα την αγορα ενος σετ μπουφαν,παντελονι, μποτες. Εχω δει σε αλλο ποστ την νεα σειρα της rev it και μου εκανε κλικ το μοντελο sand (παντελονι-μπουφαν) και οι μποτες gt2.Θα ηθελα να κανουμε μια συγκριση με καποια αλλα της ιδιας κατηγοριας απο την dainese. Ειμαι σιγουρος για την ποιοτητα της dainese αν και στο σχεδιο εχει μεινει λιγο πισω εχει την ιδια ποιοτητα και η rev it???Θελω οσοι μπορουν να με βοηθησουν. ευχαριστω εκ των προτερων.

lostre7
10-10-2010, 19:14
κανεις δεν ξερει ρε παιδια???

MARK
10-10-2010, 19:20
Είναι Κυριακή,όλοι λείπουν κάνε υπομονή μέχρι αύριο.....
Εγώ θα σου π'ω μόνο ότι τα REVIT τα παίρνει η BMW και βάζει το λογότυπο της εταιρίας....Είναι πολύ καλά....Ωστόσο η εμπειρία μου τα τελευταία 8 χρόνια είναι DAINESE που δεν τα αλλάζω....Εξαιρετική ποιότητα και αντοχή.........
Ότι χρειαστείς στην διάθεση σου..........;)

gkol
10-10-2010, 20:15
Αγόρασα πριν κανα 4μηνο την σειρα cayenne pro Revit (πανω κατω) και ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος. Προχωρα το
:sm8::sm8:

saitman
10-10-2010, 20:18
Είναι Κυριακή,όλοι λείπουν κάνε υπομονή μέχρι αύριο.....
Εγώ θα σου π'ω μόνο ότι τα REVIT τα παίρνει η BMW και βάζει το λογότυπο της εταιρίας....Είναι πολύ καλά....Ωστόσο η εμπειρία μου τα τελευταία 8 χρόνια είναι DAINESE που δεν τα αλλάζω....Εξαιρετική ποιότητα και αντοχή.........
Ότι χρειαστείς στην διάθεση σου..........;)
συμφωνω 100%

Sakis
10-10-2010, 20:20
Είναι Κυριακή,όλοι λείπουν κάνε υπομονή μέχρι αύριο.....
Εγώ θα σου π'ω μόνο ότι τα REVIT τα παίρνει η BMW και βάζει το λογότυπο της εταιρίας....Είναι πολύ καλά....Ωστόσο η εμπειρία μου τα τελευταία 8 χρόνια είναι DAINESE που δεν τα αλλάζω....Εξαιρετική ποιότητα και αντοχή.........
Ότι χρειαστείς στην διάθεση σου..........;)

Γιάννη ποιό dainese έχεις; 15 χρόνια την φοράω αλλά σκέφτομαι να πάρω της bmw την streeguard 3

Sakis
10-10-2010, 20:23
κανεις δεν ξερει ρε παιδια???

Έχω ακούσει τα καλύτερα για την cayene pro της rev'it επίσης και για την street guard 3 της bmw έχει να κάνει και με την τιμή βέβαια

gsmaniac
10-10-2010, 20:23
Είναι Κυριακή,όλοι λείπουν κάνε υπομονή μέχρι αύριο.....
Εγώ θα σου π'ω μόνο ότι τα REVIT τα παίρνει η BMW και βάζει το λογότυπο της εταιρίας....Είναι πολύ καλά....Ωστόσο η εμπειρία μου τα τελευταία 8 χρόνια είναι DAINESE που δεν τα αλλάζω....Εξαιρετική ποιότητα και αντοχή.........
Ότι χρειαστείς στην διάθεση σου..........;)
αυτο δεν ειναι σωστο.....η bmw παραγγελνει στην revit,ρουχισμο με τις δικες της προδιαγραφες και το τελικο αποτελεσμα(ποιοτητας)ειναι διαφορετικο...;)
στον τελευταιο καφε,καποιος μου ελεγε οτι τα revit ξηλωνονται...:cool:
για τα ρουχα της bmw,δεν εχει ακουστει τιποτα..;)

gsmaniac
10-10-2010, 20:24
Γιάννη ποιό dainese έχεις; 15 χρόνια την φοράω αλλά σκέφτομαι να πάρω της bmw την streeguard 3
καταπληκτικο.....;)

Sakis
10-10-2010, 20:31
καταπληκτικο.....;)


Κώστα την έχεις; ευχαριστημένος;

xurxes
10-10-2010, 23:00
αυτο δεν ειναι σωστο.....η bmw παραγγελνει στην revit,ρουχισμο με τις δικες της προδιαγραφες και το τελικο αποτελεσμα(ποιοτητας)ειναι διαφορετικο...;)
στον τελευταιο καφε,καποιος μου ελεγε οτι τα revit ξηλωνονται...:cool:
για τα ρουχα της bmw,δεν εχει ακουστει τιποτα..;)

...και κάποιος μου έλεγε ότι όλα μια χαρα αλλά τις BMW
μπαζουν κρυο ολιγοντι...
Άραγε τι φταει;
Το ίδιο συμβαίνει και με τις enduro μποτες BMW...
Παίρνει το ακριβό μοντέλο τις Forma, το ρετουσαρει και το ακριβοπληρωνομε...
...καθένας με το γούστο του...της τσέπης του δηλαδη...

MARK
10-10-2010, 23:05
Γιάννη ποιό dainese έχεις; 15 χρόνια την φοράω αλλά σκέφτομαι να πάρω της bmw την streeguard 3


DAINESE D DRY 500,πολύ καλό και σε ας πούμε προσιτή τιμή για DAINESE...;)

REK
10-10-2010, 23:15
πήρα πριν κανα δύο χρόνια αγορασε ενα DAINESE μπουφάν και παντελονι και είμαι ιδαίτερα ευχαρηστημένος,πέρυσι αγόρασε και η γυναίκα η οποία ξεχασε τι σημαίνει κρύο.
Πριν απο αρκετό καίρο σε ενα service στον Γερακα έπισα συζήτηση με κάποιον ο οποίος φορόυσε μπουφαν της BMW και δεν θα έλεγα οτι μίλησε με τα καλυτερα λόγια.
Αυτα..οτι και να πάρεις εύχομαι να το ευχαριστηθείς;)

wet & dirty
10-10-2010, 23:20
για δες κατι λεει αυτο το βιντεακι!!!;)


YouTube - REV'IT! Cayenne Pro Jacket and Pants HD Review at RevZilla.com (http://www.youtube.com/watch?v=3kSbBuJc518&feature=player_embedded#)!

stavrouliasp
11-10-2010, 00:44
Αγόρασα πριν κανα 4μηνο την σειρα cayenne pro Revit (πανω κατω) και ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος...

Και το cayenne pro και της bmw παίρνουν έυκολα νερό. Και μιλάω για νερό και όχι υγρασία...

wet & dirty
11-10-2010, 01:12
Και το cayenne pro και της bmw παίρνουν έυκολα νερό. Και μιλάω για νερό και όχι υγρασία...



αδερφε οτι και να βαλεις αν πεσεις σε βροχη πρεπει να εχεις αδιαβροχο!!!;)

ασε αυτους που τα πουλανε να λενε οτι δεν περναει τιποτα κτλ!!:D

lostre7
11-10-2010, 01:22
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας,αν και οι γνωμες διηστανται,κατεληξα στο συμπερασμα οτι τα μπουφαν της rev it δεν ειναι τοσο αξιοπιστα οσο τα dainese πραγμα που το περιμενα μπορω να πω.Οποτε οπως καταλαβαινετε παμε βουρ για dainese και μαλλον λεω για τοτζακετ d system d dry που ειναι στα 399e!!!! ευχαριστω και παλι!!!:D:D:D

MARK
11-10-2010, 01:28
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας,αν και οι γνωμες διηστανται,κατεληξα στο συμπερασμα οτι τα μπουφαν της rev it δεν ειναι τοσο αξιοπιστα οσο τα dainese πραγμα που το περιμενα μπορω να πω.Οποτε οπως καταλαβαινετε παμε βουρ για dainese και μαλλον λεω για τοτζακετ d system d dry που ειναι στα 399e!!!! ευχαριστω και παλι!!!:D:D:D


Ψάξτο,μπές και κοίταξε Δίκυκλο και Too Fast,έχουν καλές τιμούλες...;)

stavrouliasp
11-10-2010, 21:37
αδερφε οτι και να βαλεις αν πεσεις σε βροχη πρεπει να εχεις αδιαβροχο!!!;)

ασε αυτους που τα πουλανε να λενε οτι δεν περναει τιποτα κτλ!!:D

Ακριβώς αυτό...

kostas_366
11-10-2010, 21:47
revit off- και κάτι άλλο τώρα δεν μου έρχετε :p
Νεράκι έβαλε. Ίσως το κατέβασε από τον λαιμό (είχα την μεμβράνη αδιάβροχη μέσα) και το έβγαμε χαμηλά προς το παντελόνι.
Η δουλειά θέλει αδίαβροχο.

johntsip
22-12-2010, 11:39
οσα χροννια και να οδηγω μονο dainese φοραω!!!!(βεβαια δεν εχω βαλει και κατι αλλο για να συγκρινω!)
Με πολυ βροχη και εννοω για εθνικη ....και αττικη οδο οπου και ωερο πεφτει και τα χλμ μπορει να ειναι αρκετα....δεν εβαλα ποτε νερο ...χωρις χρηση αδιαβροχου bebaia...αναφερομαι βεβαια σε μπουφαν με goretex οσον αφορα την πατεντα της εταιριας D-DRY δεν γνωριζω

ckk
22-12-2010, 12:25
Παιδιά εγώ δεν πολυξέρω από αυτά. Η καπαρντίνα της dainese (τύπος ???), που όλοι με δουλεύουν :(, είναι αυτή, που φαίνεται στην τελευταία εκδρομή της Ολυμπίας και δεν έχει βάλει ποτέ ούτε σταγόνα. Πόσο μάλλον αέρα ή κρύο. Όταν μπαίνω εκεί μέσα, απομονώνομαι από το περιβάλλον.

Μάλιστα μου φαινόταν φυσιολογικό, αλλά βλέπω ότι δεν είναι…

kostas_366
22-12-2010, 12:38
αυτο δεν ειναι σωστο.....η bmw παραγγελνει στην revit,ρουχισμο με τις δικες της προδιαγραφες και το τελικο αποτελεσμα(ποιοτητας)ειναι διαφορετικο...;)
στον τελευταιο καφε,καποιος μου ελεγε οτι τα revit ξηλωνονται...:cool:
για τα ρουχα της bmw,δεν εχει ακουστει τιποτα..;)

O Κώστας τα λέει καλά. Σε ποιότητα η ρεβιτ είναι διαφορετική. Όχι ότι θα την πάρεις και εμέσως κάτι θα χαλάσει. Ρέβιτ πήρα και εγώ. Αλλά φαίνεται η διαφορά αμέσως με τα bmw μπουφάν.
Τα ρεβιτ είναι όμορφα, έρχονται κοντά στα ρούχα της bmw (σημαντικό γιατί όλοι το κοιτάμε αυτό σαν μαζιχίτσες που είμαστε :)) γίνονται λούτσα και βαραίνουν (το σπίντι δεν το έκανε αυτό) και πιστεύω ότι το νταινιζ είναι από τα καλύτερα ρούχα.
Αλλά τι σου λέω τώρα, αφου bmwδο-revit θα πάρεις :)

georged
22-12-2010, 13:44
οσα χροννια και να οδηγω μονο dainese φοραω!!!!(βεβαια δεν εχω βαλει και κατι αλλο για να συγκρινω!)
Με πολυ βροχη και εννοω για εθνικη ....και αττικη οδο οπου και ωερο πεφτει και τα χλμ μπορει να ειναι αρκετα....δεν εβαλα ποτε νερο ...χωρις χρηση αδιαβροχου bebaia...αναφερομαι βεβαια σε μπουφαν με goretex οσον αφορα την πατεντα της εταιριας D-DRY δεν γνωριζω

συμφωνώ, και σε εμένα με goretex dainese δεν έχει περάσει σταγόνα

fotislarissa
28-12-2010, 12:43
Αν σας ενδιαφέρει για rev' it για δείτε και αυτό
MotoMaD - Εξοπλισμος αναβατη -Aνταλλακτικα μοτοσυκλετων (http://www.motomad.gr)

bill 800gs
28-12-2010, 13:09
οσα χροννια και να οδηγω μονο dainese φοραω!!!!(βεβαια δεν εχω βαλει και κατι αλλο για να συγκρινω!)
Με πολυ βροχη και εννοω για εθνικη ....και αττικη οδο οπου και ωερο πεφτει και τα χλμ μπορει να ειναι αρκετα....δεν εβαλα ποτε νερο ...χωρις χρηση αδιαβροχου bebaia...αναφερομαι βεβαια σε μπουφαν με goretex οσον αφορα την πατεντα της εταιριας D-DRY δεν γνωριζω
Θα συμφωνισω κιεγω,το dainese gator (goretex) σε αρκετη βροχη που ''εφαγα'' στην εθνικη για κανα μισαωρο, δεν περασε νερο μεσα

bogart
28-12-2010, 14:03
τα Revit έχουνε ####### προστασίες και με χαλάει αυτό..
θέλω ''κόκκαλα'' γι'αυτό πήρα Dainese

βάζω πάντα σας προτεραιότητα τις προστασίες και μετά όλα τ'άλλα..

βέβαια έχω φίλο που πήρε Revit γιατί δεν πάλευε τα κόκκαλα της Dainese...
περι ορέξεως...

z_atomic
06-01-2011, 15:04
εγω ψηφίζω να πάρεις αυτό που σου αρέσει αλλά για τον φίλο που ανέφερε το gator dainese θα επρεπε να αναφέρει ότι είναι πολύ βαρύ και ότι με ελληνικές θερμοκρασίες δεν παλεύεται η κατάσταση. Εγώ έχω revit cayenne pro χειμερινό και dainese καλοκαιρινό. Αρα μην συγκρίνεις φίρμες να συγκρίνεις μοντέλα. Αυτό είναι το σωστό.

bill 800gs
06-01-2011, 15:19
εγω ψηφίζω να πάρεις αυτό που σου αρέσει αλλά για τον φίλο που ανέφερε το gator dainese θα επρεπε να αναφέρει ότι είναι πολύ βαρύ και ότι με ελληνικές θερμοκρασίες δεν παλεύεται η κατάσταση. Εγώ έχω revit cayenne pro χειμερινό και dainese καλοκαιρινό. Αρα μην συγκρίνεις φίρμες να συγκρίνεις μοντέλα. Αυτό είναι το σωστό.
Mαν,αναφερομαι στο συγκεκριμενο μπουφαν με goretex και συμφωνω με τον johnstip,οσον αφορα την βροχη
Αν εσυ καταλαβες οτι το προτεινω για καλοκαιρι .......:hmmm:
Το σωστο, καλο ειναι να το υποδεικνυεις στον εαυτο σου και οχι στους αλλους

φιλικα παντα

z_atomic
06-01-2011, 15:58
Mαν,αναφερομαι στο συγκεκριμενο μπουφαν με goretex και συμφωνω με τον johnstip,οσον αφορα την βροχη
Αν εσυ καταλαβες οτι το προτεινω για καλοκαιρι .......:hmmm:
Το σωστο, καλο ειναι να το υποδεικνυεις στον εαυτο σου και οχι στους αλλους

φιλικα παντα
καλή χρονιά καταρχάς
δεν έκρινα την πρόταση σου απλά την συμπλήρωσα
η προτροπή για συγκριση μοντέλων και όχι φιρμών αφορούσε τον συντάκτη του ποστ κ όχι εσένα και για αυτό μίλησα για σωστό (ερώτημα)
κακή σύνταξη πρότασης από εμένα λοιπόν και με συγχωρείς για την παρεξήγηση.
φιλικά επίσης

bill 800gs
06-01-2011, 17:00
OK. That's all
καλή χρονιά ;):)