PDA

View Full Version : ΕΝΔΟΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΚΡΑΝΟΥΣ-ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ;;;;;


hargs
10-10-2010, 14:23
Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Το σκέφτομαι εδω και καιρό, αλλά έφτασε η ώρα.Θελω μια ενδοσυνενόηση για το κράνος για να μιλάω με τον συνεπιβάτη.
Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο, αν θα μπορούσα να μιλάω και με τα άλλα φιλαράκια στις άλλες μοτό όταν πηγαίνουμε μαζί βολτούλες.Δηλαδή να πιάνει στα ενα δυο χιλιόμετρα απόσταση.
Τι θα μου προτείνατε να πάρω;;;;:Απορία::Απορία::Απορία:
Αν είναι και οικονομικό, δεν θα με χάλαγε:D

manousos
10-10-2010, 14:43
Πολλα παιδια στο φορουμ εχουν παρει το Midland BT2 οπως και εγω,πιστευω οτι ειναι αρκετα αξιολογη ενδοσηνενωηση τουλαχιστων εγω εχω μεινει ευχαριστημενως.

apple2
10-10-2010, 15:25
Πολλα παιδια στο φορουμ εχουν παρει το Midland BT2 οπως και εγω,πιστευω οτι ειναι αρκετα αξιολογη ενδοσηνενωηση τουλαχιστων εγω εχω μεινει ευχαριστημενως.

Θα συμφωνήσω.Μακρυά από κάτι κινέζικες με αμφίβολο αντιπρόσωπο.Γιατί η εγγύηση είναι το παν σε αυτά τα γκάτζετ;)

hargs
10-10-2010, 15:58
Θα συμφωνήσω.Μακρυά από κάτι κινέζικες με αμφίβολο αντιπρόσωπο.Γιατί η εγγύηση είναι το παν σε αυτά τα γκάτζετ;)


Το έχω ακούσει αυτό.Στην αρχή είναι όλα ωραία και οταν τους χρειαστείς του ψάχνεις σε κάτι παλιοαποθήκες με βαμένα τζάμια.Και φυσικά η πόρτα κλειδωμένη πάντα.:mad:

nikos-x
10-10-2010, 17:19
Αν είναι να δώσω 30 και 60 ευρώ, ασ είναι και Κινέζικο κι ας μου κρατήσει μόνο ένα - δύο χρόνια.

Εκτός κι αν φοβάστε να μην εκραγεί την ώρα που μιλάτε. :D

Αν σε ενδιαφέρει να ρίξεις μια ματιά, για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230475282324&ssPageName=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123##


Interphone Motorcycle Helmet Intercom Bluetooth Headset - eBay (item 330433941057 end time Oct-12-10 08:11:49 PDT) (http://cgi.ebay.com/Interphone-Motorcycle-Helmet-Intercom-Bluetooth-Headset-/330433941057?pt=UK_Motorcycle_Parts)

geolag
10-10-2010, 17:21
Αν συνεπιβάτη έχεις τη σύζυγο ξανασκέψου την ενδοεπικοινωνία.Εγώ όταν την ανεβάζω στην πλάτη μου κολλάω την ταμπέλα ΜΗΝ ΟΜΙΛΕΙΤΕ ΕΙΣ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟΝ.:sm7:

fmargaritis
11-10-2010, 11:35
Bluetooth Helmet (http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/bluetooth-helmet/)

riga
11-10-2010, 11:55
Bluetooth Helmet (http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/bluetooth-helmet/)


Την έχεις χρησιμοποιήσει εσύ αδερφέ ;;;;;

nivam
11-10-2010, 12:26
Bluetooth Helmet (http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/bluetooth-helmet/)


το χεις δοκιμάσει?

ARGI
11-10-2010, 12:34
Αν είναι να δώσω 30 και 60 ευρώ, ασ είναι και Κινέζικο κι ας μου κρατήσει μόνο ένα - δύο χρόνια.

Εκτός κι αν φοβάστε να μην εκραγεί την ώρα που μιλάτε. :D

Αν σε ενδιαφέρει να ρίξεις μια ματιά, για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230475282324&ssPageName=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123##


Interphone Motorcycle Helmet Intercom Bluetooth Headset - eBay (item 330433941057 end time Oct-12-10 08:11:49 PDT) (http://cgi.ebay.com/Interphone-Motorcycle-Helmet-Intercom-Bluetooth-Headset-/330433941057?pt=UK_Motorcycle_Parts)

Νίκο, έχεις δοκιμάσει κανένα από αυτά.??
Παίζουν καλά..?? Ταιριάζουν σε όλα τα κράνη...???

Gemat
11-10-2010, 13:35
Εγω χρησιμοποιω μια ενσυρματη ενδοεπικοινωνια της AutoCOM σε συνδιασμο με ενα PMR Midland G7.

Εχω εγκαταστησει μονιμα στη μηχανη τη μοναδα (που τροφοδοτειται απο τη μπαταρια) και το πληκτρο της ομιλιας. Σε δυο αδιαβροχες υποδοχες συνδεω τα κρανη (η AutoCom ενεργοποιειται με το που μπαινει το κρανος του οδηγου).

Επισης σε ενα αδιαβροχο τσαντακι μεταξυ τιμονιου και ντεποζιτου βαζω το PMR και το κινητο οπου υπαρχουν αναμονες απο την AutoCOM. Τελος, στη κορυφη του ταμπλω εχω βαση για το GPS με τροφοδοσια και συνδεση απο την AutoCOM.

Υστερα απο αρκετες συγκρισεις, η παραπανω λυση ειναι η πιο ποιοτικη και αξιοπιστη που εχω δει!

Πολυ μεγαλη σημασια εχει η τοποθετηση των ακουστικων και του μικροφωνου μεσα στο κρανος!

Στη δικη μου περιπτωση, ακουω αψογα απο ολες τις πηγες (Συνεπιβατης-GPS-PMR-Κινητο). Ολες οι πηγες ειναι σε ανοικτη συνδεση συγχρονως και με τον συνεπιβατη. Μεχρι τα 120-130 χλμ η ακουστικη ειναι αψογη. Απο εκει και πανω ο θορυβος του αερα ειναι αισθητος και απο τα 160 και πανω ενοχλητικος! Ο συνεπιβατης εχει λιγο μεγαλυτερο προβλημα (τα προηγουμενα δηλαδη συμβαινουν 10-15 χιλιομετρα παρακατω) λογω μεγαλυτερης εκθεσης στον αερα.

Συνταξιδευονταις με κατοχους διαφορων τυπων ενδοεπικοινωνιας μαλλον ακουγομαι και ακουω καλυτερα απο ολους! Εχω δει απειρα προβληματα σε λυσεις BT με παρεμβολες και δυσλειτουργιες...

Καμια εταιρεια ενδοεπικοινωνιας (σοβαρη) δεν εχει ακομη ασυρματη λυση! Οι περισσοτερες εχουν ενσωματωσει BT αλλα μονο για συνδεση της μοναδας με συσκευες και οχι του κρανους με τη μοναδα!

Οσο αφορα την εμβελεια των PMR, ειναι αξιοπιστα εντος 500 μετρων, απο εκει και πανω λειτουργουν καλα υπο συνθηκες!

syan
11-10-2010, 14:33
Για να έχεις συννενόηση στις αποστάσεις που ζητάς, θα πληρώσεις κάτι ΠΑΡΑΠΑΝΩ (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Cardo-Scala-Rider-G4-Powerset-671010.00.01), ειδάλλως έως 500 μ ΕΔΩ (http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=1604&CatID=529&CatPosition=459)...

Gemat
11-10-2010, 14:49
Για να έχεις συννενόηση στις αποστάσεις που ζητάς, θα πληρώσεις κάτι ΠΑΡΑΠΑΝΩ (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Cardo-Scala-Rider-G4-Powerset-671010.00.01), ειδάλλως έως 500 μ ΕΔΩ (http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=1604&CatID=529&CatPosition=459)...

Εννοω κατι που πραγματικα να λειτουργει καλα πανω απο 500 μετρα..... οχι κατι που "λεει" οτι λειτουργει!

Το Midland G7 που εχω λεει απο 2 χλμ ως 10!

syan
11-10-2010, 14:59
Εννοω κατι που πραγματικα να λειτουργει καλα πανω απο 500 μετρα..... οχι κατι που "λεει" οτι λειτουργει!

Το Midland G7 που εχω λεει απο 2 χλμ ως 10!
Φίλτατε Γιώργο...παράκληση ψάξε πρώτα γι αυτά που λέω και μετά το συζητάμε.
Μιλάμε για Bluetooth Cardo G4 και οχι για G7 πομποδέκτες..;)

Gemat
11-10-2010, 15:05
Φίλτατε Γιώργο...παράκληση ψάξε πρώτα γι αυτά που λέω και μετά το συζητάμε.
Μιλάμε για Bluetooth Cardo G4 και οχι για G7 πομποδέκτες..;)

Το διαβασα προσεκτικοτατα...

μπορεις να με διαβεβαιωσεις οτι αυτο λειτουργει ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ σε 1 μιλι ???

Δηλαδη γνωριζεις καποιον που το χρησιμοποιει και επιβεβαιωνει οτι παιζει καλα στο μιλι ???

ΓΙΑΤΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΤΡΕΛΛΑ!!

vasorfa
11-10-2010, 15:21
Δες εδω.....http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%82-26/%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CE%BD%CE%B4%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CE%BD%CE%BD%CF%8C%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-14032/index3.html



εγω έχω αυτο.......
http://www.gsforum.gr/Διάφορα-67/ΕΝΔΟΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ-1803/

και πιστευω οτι ειναι value for money:):):):)


Κυκλοφορει για τους παλιους...και σαν ρουχουμουχου:D:D:D:sm7::sm7::sm7:

anton
11-10-2010, 15:27
Το διαβασα προσεκτικοτατα...

μπορεις να με διαβεβαιωσεις οτι αυτο λειτουργει ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ σε 1 μιλι ???

Δηλαδη γνωριζεις καποιον που το χρησιμοποιει και επιβεβαιωνει οτι παιζει καλα στο μιλι ???

ΓΙΑΤΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΤΡΕΛΛΑ!!


Συμφωνώ με τον gemat.Είναι σημαντικό να το έχει δοκιμάσει κάποιος.;)

CPretenteriS
11-10-2010, 15:28
Midland BT2 θα πρότεινα για ενδοσυννενόηση με συνεπιβάτη, κινητό, mp3, κλπ...

Για επικοινωνία σε απόσταση δεν προτείνω κάτι... γιατί όσο πιο μακριά θέλεις να πιάνει... τόσο περισσότερο "ψήνεσαι"...

jimis
11-10-2010, 17:02
Midland BT2 θα πρότεινα για ενδοσυννενόηση με συνεπιβάτη, κινητό, mp3, κλπ...

Για επικοινωνία σε απόσταση δεν προτείνω κάτι... γιατί όσο πιο μακριά θέλεις να πιάνει... τόσο περισσότερο "ψήνεσαι"...


+ 1000

nikos-x
11-10-2010, 17:14
Νίκο, έχεις δοκιμάσει κανένα από αυτά.??
Παίζουν καλά..?? Ταιριάζουν σε όλα τα κράνη...???

Την πρώτη στα 100.
Το είχα εξωτερικά, ακόμα δουλεύει, σε άλλο κεφάλι, μαζί με το κράνος :D

Πήρα άλλα κράνη, με ενσωματωμένη επικοινωνία, οδηγού - συνοδηγού, τηλέφωνο και mp3.

Δεν το θυμάμαι αν κάνει σε όλους τους τύπους, αλλά μπορώ να το δω από εβδομάδα που θα έρθω.
Το δικό μου είχε υποδοχή, αλλά νομίζω ταιριάζει. (για πιο σίγουρα, μόλις επιστρέψω.)

Gemat
11-10-2010, 18:19
H τεχνολογια Bluetooth εφευρεθηκε ωστε να καλυψει αναγκες ασυρματης επικοινωνιας μεταξυ κινητων και των περιφερειακων τους!

Το οτι καποιοι τη υιοθετησαν για ενδοειπικοινωνια μεταξυ οδηγου και συνοδηγου, δεν ειναι παραλογο, αλλα το να πιστευει κανεις οτι μπορει το ΒΤ να αντικαταστησει το PMR ειναι αστειο!

Για να καταλαβουν μερικοι που δεν ασχολουνται με τη τεχνολογια, το ΒΤ ειναι εφαμιλο σε συχνοτητα και ισχυ (μεγιστη τα 100 μιλιβατ το Class1) με τα ασυρματα τηλεφωνα που εχουμε στα σπιτια σας.... και δεν ξερω για τα δικα σας σπιτια, αλλα στο δικο μου το συζηταμε αν πιανουν απο ακρη σε ακρη! Επισης ειναι δυνατη η συνδεση ΤΟ ΠΟΛΥ 7 συσκευων μεταξυ τους!

Οσοι λοιπον ταξιδευουν, και μαλιστα κατα ομαδες, καταλαβαινουν ποσο σημαντικο ειναι να μπορεις να μιλησεις σε καποιον που χαθηκε απο την ομαδα, σε καποιον που σταματησε οταν οι υπολοιποι συνεχισαν με 130 χιλιομετρα την ωρα, σε καποιον που εχασε την εξοδο του αυτοκινητοδρομου κλπ!

Επιπλεον ειναι αναγκη να υπαρχει μια κοινη τεχνολογια, στη συγκεκριμενη περιπτωση PMR που ειναι σχεδιασμενη να καλυπτει αναγκες ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΙΚΡΩΝ-ΜΕΣΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ, ωστε να ειναι συμβατη η λειτουργια ολων των μελλων της ομαδας!

Αυτα τα μικρα σαχλαμαρακια που κρεμανε ολοι στα κρανη κανουν μονο για ενδοεπικοινωνια οδηγου-επιβατη και μαλιστα με πολυ φτωχα κυκλωματα αφαιρεσης θορυβου του αερα! Αποτελεσμα, ακομη και ο Κινεζος τα κατασκευαζει με 30 ευρω! Χρησιμοποιει χειροτερα υλικα? Προφανως, αλλα ειδατε κανεναν Κινεζο να αντιγραφει μια αλλη καλη ενδοεπικοινωνια με το 1/10 των χρηματων???

Οσο αφορα το "ψησιμο" που διαβασα παραπανω, τα 500μιλιβατ εως 2 βατ που συνανταμε σε PMR πρωτον εκπεμπονται τη στιγμη που μιλαμε και σβηνουν μολις αφησουμε το κουμπι και δευτερον βρισκονται σε αποσταση μισου μετρου απο το σωμα μας. Συγκρινετε τα με τα κινητα μας που εχουν σε παρομοιες συχνοτητες 1-2 βατ και οταν μιλαμε ειναι ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ στο κεφαλι μας και τα κουβαλαμε στη τσεπη 20 ωρες την ημερα! (οπου περιοδικα εκπεμπουν προς τον παροχο)!

Αν καποιοι εχουν μια συσκευη που λειτουργει ΚΑΛΑ, ορθως πρατουν και την προτεινουν, αλλα παρακαλω μη προωθειτε χαρακτηριστικα συσκευων που δεν γνωριζετε μονο και μονο γιατι ειναι εντυπωσιακα και ακριβα! Ειδικα οσο αφορα τις εμβελειες, ειναι ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ οι "ιδανικες βελτιστες συνθηκες" με αυτο που ισχυει στη πραγματικοτητα!

syan
11-10-2010, 18:19
Το διαβασα προσεκτικοτατα...

μπορεις να με διαβεβαιωσεις οτι αυτο λειτουργει ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ σε 1 μιλι ???

Δηλαδη γνωριζεις καποιον που το χρησιμοποιει και επιβεβαιωνει οτι παιζει καλα στο μιλι ???

ΓΙΑΤΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΤΡΕΛΛΑ!!

Συμφωνώ με τον gemat.Είναι σημαντικό να το έχει δοκιμάσει κάποιος.;)
Λοιπόν παιδιά για να κλείσω το θέμα απο μέρους μου:
Για κάποιον που το χρησιμοποιεί και επιβεβαιωνει οτι παιζει καλα, ψάξτε στα forum, στο Google ή όπου νομίζετε γιατί το G4 ειναι σχετικά καινούργιος τύπος.
Αυτό που εγώ μεταφέρω είναι οτι έχει δοκιμασθεί απο την εταιρεία και απο παρουσιαστές ξένου τύπου...:cool:

ARGI
11-10-2010, 18:30
Την πρώτη στα 100.
Το είχα εξωτερικά, ακόμα δουλεύει, σε άλλο κεφάλι, μαζί με το κράνος :D

Πήρα άλλα κράνη, με ενσωματωμένη επικοινωνία, οδηγού - συνοδηγού, τηλέφωνο και mp3.

Δεν το θυμάμαι αν κάνει σε όλους τους τύπους, αλλά μπορώ να το δω από εβδομάδα που θα έρθω.
Το δικό μου είχε υποδοχή, αλλά νομίζω ταιριάζει. (για πιο σίγουρα, μόλις επιστρέψω.)

Motorcycle Helmet Bluetooth Headsets
Νίκο, η φωτογραφία το δείχνει σε ανοικτά κράνος, μπορεί να παίξει σε ανοιγόμενο ??? Ξέρεις τίποτα..??

CPretenteriS
11-10-2010, 19:01
H τεχνολογια Bluetooth εφευρεθηκε ωστε να καλυψει αναγκες ασυρματης επικοινωνιας μεταξυ κινητων και των περιφερειακων τους!

Το οτι καποιοι τη υιοθετησαν για ενδοειπικοινωνια μεταξυ οδηγου και συνοδηγου, δεν ειναι παραλογο, αλλα το να πιστευει κανεις οτι μπορει το ΒΤ να αντικαταστησει το PMR ειναι αστειο!

Για να καταλαβουν μερικοι που δεν ασχολουνται με τη τεχνολογια, το ΒΤ ειναι εφαμιλο σε συχνοτητα και ισχυ (μεγιστη τα 100 μιλιβατ το Class1) με τα ασυρματα τηλεφωνα που εχουμε στα σπιτια σας.... και δεν ξερω για τα δικα σας σπιτια, αλλα στο δικο μου το συζηταμε αν πιανουν απο ακρη σε ακρη! Επισης ειναι δυνατη η συνδεση ΤΟ ΠΟΛΥ 7 συσκευων μεταξυ τους!

Οσοι λοιπον ταξιδευουν, και μαλιστα κατα ομαδες, καταλαβαινουν ποσο σημαντικο ειναι να μπορεις να μιλησεις σε καποιον που χαθηκε απο την ομαδα, σε καποιον που σταματησε οταν οι υπολοιποι συνεχισαν με 130 χιλιομετρα την ωρα, σε καποιον που εχασε την εξοδο του αυτοκινητοδρομου κλπ!

Επιπλεον ειναι αναγκη να υπαρχει μια κοινη τεχνολογια, στη συγκεκριμενη περιπτωση PMR που ειναι σχεδιασμενη να καλυπτει αναγκες ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΙΚΡΩΝ-ΜΕΣΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ, ωστε να ειναι συμβατη η λειτουργια ολων των μελλων της ομαδας!

Αυτα τα μικρα σαχλαμαρακια που κρεμανε ολοι στα κρανη κανουν μονο για ενδοεπικοινωνια οδηγου-επιβατη και μαλιστα με πολυ φτωχα κυκλωματα αφαιρεσης θορυβου του αερα! Αποτελεσμα, ακομη και ο Κινεζος τα κατασκευαζει με 30 ευρω! Χρησιμοποιει χειροτερα υλικα? Προφανως, αλλα ειδατε κανεναν Κινεζο να αντιγραφει μια αλλη καλη ενδοεπικοινωνια με το 1/10 των χρηματων???

Οσο αφορα το "ψησιμο" που διαβασα παραπανω, τα 500μιλιβατ εως 2 βατ που συνανταμε σε PMR πρωτον εκπεμπονται τη στιγμη που μιλαμε και σβηνουν μολις αφησουμε το κουμπι και δευτερον βρισκονται σε αποσταση μισου μετρου απο το σωμα μας. Συγκρινετε τα με τα κινητα μας που εχουν σε παρομοιες συχνοτητες 1-2 βατ και οταν μιλαμε ειναι ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ στο κεφαλι μας και τα κουβαλαμε στη τσεπη 20 ωρες την ημερα! (οπου περιοδικα εκπεμπουν προς τον παροχο)!

Αν καποιοι εχουν μια συσκευη που λειτουργει ΚΑΛΑ, ορθως πρατουν και την προτεινουν, αλλα παρακαλω μη προωθειτε χαρακτηριστικα συσκευων που δεν γνωριζετε μονο και μονο γιατι ειναι εντυπωσιακα και ακριβα! Ειδικα οσο αφορα τις εμβελειες, ειναι ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ οι "ιδανικες βελτιστες συνθηκες" με αυτο που ισχυει στη πραγματικοτητα!

Γιώργο μου καλέ... επειδή μαλλον σε εμενα αναφερεσαι... ουδεποτε ειπα οτι το bt2 μπορει να αντικαταστησει μια μοναδα pmr!!! Απλώς το προτεινα σαν ποιοτικό... Για pmr δεν ξερω μαρκες και γι αυτο ακριβως δεν προτεινα!!!

Οσο για τον κανονα του ψησιματος ειναι γεγονος οτι καθε μερα ψηνομαστε απο ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ χειροτερες συσκευες/αναμεταδοτες/κεραιες... που το pmr - εφοσον ειναι και διακοπτομενο οπως λες- φαντάζει ως σταγόνα στον ωκεανο... ;)

fmargaritis
11-10-2010, 19:21
Την έχεις χρησιμοποιήσει εσύ αδερφέ ;;;;;
ναι.

fmargaritis
11-10-2010, 19:21
Την έχεις χρησιμοποιήσει εσύ αδερφέ ;;;;;

το χεις δοκιμάσει?

ναι

nikos-x
11-10-2010, 22:51
...μπορεί να παίξει σε ανοιγόμενο ??? Ξέρεις τίποτα..??[/I]

Και σε ανοιγόμενο μπαίνει, μόλις επιστρέψω θα σου στείλω φωτογραφίες και θα σου λύσω όλες τις απορίες.
Πάντως μιλάς στο τηλέφωνο, (στα πολλά), σαν να είσαι σε δωμάτιο.
Τώρα δεν έχω εικόνα . . . σύννεφα . . . πολλά σύννεφα :sm7:

D_Artagian
12-10-2010, 22:41
σκεψου αν θέλεις ενσυρματη ή ασύρματη (με τα καλα και τα κακά τους) και μετα τα pmr για αλλες μηχανες έρχονται στην πορεία :)

hargs
12-10-2010, 23:18
σκεψου αν θέλεις ενσυρματη ή ασύρματη (με τα καλα και τα κακά τους) και μετα τα pmr για αλλες μηχανες έρχονται στην πορεία :)


Ασύρματη με ενδιαφέρει αλλά και το pmr !!!

georgios
31-01-2011, 12:04
Καλημέρα σας,

να σας ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου. Εγώ έχω το Schubert C3 για εμένα και ένα αλλο full face για την κοπέλα μου. Αν είναι να πάρω κάποιο Handset Bloutouth θα ήθελα να πάρω αυτό της Schubert για εμένα. Το ζήτημα όμως είναι αν οποιοδήποτε άλλο μπορεί να συνδεθεί για ενδοσυνενόηση με αυτό της Schubert ή/και γενικότερα αν μπορούν να συνδεθούν μεταξύ τους για ενδοσυνενόηση διαφορετικά μοντέλα.

Σας παρακαλώ μόνο αν το έχει δοκιμάσει κανείς για να βγάλουμε 100% συμπερασμάτα.
Σας ευχαριστώ!