PDA

View Full Version : BMW System6...με εσωτερικό μπεκ ποτίσματος!!!


xurxes
10-10-2010, 23:29
Ναι όπως τ´ακουσατε...
πριν από κανά εξαμηνο αγορασαμε
εγώ και πεθερος μου( κάτοχος RT παλιός ομοσταυλος) δυο πανέμορφα κρανοι sustem6 από τον Τρικαλιωτη καθώς επισεις βάλαμε και το σύστημα ενδοεπικοινωνιας...

άψογα μέχρι που.......

Στην πρώτη καλή βροχή που φάγαμε σε ενα βροχερο trip μιας Κυριακης

με ενθουσιασμό βλέπαμε Νεύρα:mad: να στάζουν μπροστά στα ματια μας σταγόνες νερού η μια μετά την άλλη!!!

Δίχως να ανοίξουμε ούτε μια φορά την ζελατινα...
... Και αύριο λοιπόν μετά από αυτά θα επισκεφθώ τον Τρικαλιωτη και θα έχουμε την συνέχεια του θέματος....

Παρ´ολα αυτά δεν μπορώ να σας κρυψω ότι είμαι κατα ενθουσιασμένος
από το κράνος και τις ανέσεις που παρέχει...εκτός του αυτόματου ποτίσματος βεβαίως βεβαίως !!!

gsmaniac
10-10-2010, 23:40
:sm7::sm7::sm7:

xurxes
10-10-2010, 23:47
:sm7::sm7::sm7:

Ακριβώς αυτό έκανα όταν ένιωσα τις πρώτες σταγόνες:sm7::sm7::sm7:

skippybi
10-10-2010, 23:48
όταν είναι καιρός για τρίγο να μας φωνάξεις...:sm7::sm7:

gsmaniac
10-10-2010, 23:50
Ακριβώς αυτό έκανα όταν ένιωσα τις πρώτες σταγόνες:sm7::sm7::sm7:
αν σε αυτες τις περιπτωσεις δεν εχεις χιουμορ,μπορει και να σαλταρεις;):D
και ευτυχως εσενα σου περισσευει.....;)

xurxes
10-10-2010, 23:54
όταν είναι καιρός για τρίγο να μας φωνάξεις...:sm7::sm7:

Μπα αργησες... Τριγησαμε και μεθαύριο πάμε με τον παππου μας για τσιπουρα!!!!ωραία φάση... Από τις δέκα το βραδι μέχρι πρωίας!!!
Εννιά καζανιες τσιπουρα βγάζουμε και καιγετε το πελεκουδι...

Λες για προσαναμα να πάρω το System6;;;;:sm7:

ας περιμένω τι θα μου πει ο Τρικαλιωτης αύριο!!!!!!!:o και βλέπουμε :sm7:

skippybi
10-10-2010, 23:55
:D

TAKIS04
10-10-2010, 23:56
:sm7::sm7::sm7:

Arkas
11-10-2010, 00:20
Βασίλη, μπάζει από τα λάστιχα,
ή φαίνεται για κατασκευαστικό λάθος; :Απορία:

MARK
11-10-2010, 00:22
Ακριβώς αυτό έκανα όταν ένιωσα τις πρώτες σταγόνες:sm7::sm7::sm7:



:sm7::sm7::sm7:

xurxes
11-10-2010, 00:30
Βασίλη, μπάζει από τα λάστιχα,
ή φαίνεται για κατασκευαστικό λάθος; :Απορία:

Δημήτρη ψαχνωντας στο γερμανικό Gs-forum βρήκα ότι παίζει να
έχει βγει μια παρτίδα κρανοι στα οποία εχουν παρατηρηθεί αντιστοιχα
προβλήματα-αστοχίες στα οποία μάλλον οφείλετε στα λαστιχα...
Αύριο θα δοθούν πιστεύω ερμηνιες για το συμβάν...that's life!!!:(:confused::rolleyes:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-10-2010, 07:14
Δημήτρη ψαχνωντας στο γερμανικό Gs-forum βρήκα ότι παίζει να
έχει βγει μια παρτίδα κρανοι στα οποία εχουν παρατηρηθεί αντιστοιχα
προβλήματα-αστοχίες στα οποία μάλλον οφείλετε στα λαστιχα...
Αύριο θα δοθούν πιστεύω ερμηνιες για το συμβάν...that's life!!!:(:confused::rolleyes:


..... ίσως αυτό να εξηγεί ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα ΚΑΙ στα δύο ..... :cool:

xurxes
01-11-2010, 13:57
επανέρχομαι στο θέμα μας ...λοιπόν μιας και πέρασαν αρκετές μέρες...


ο Τρικαλιωτης μετά από δοκιμές που έκανε!!! έτσι λέει!!!!
αποφάσισε να μας ανακοινώσει ότι τα κρανοι μας είναι μια χαρά...:hmmm:
και ότι οι σταγόνες προέρχονται από άνοιγμα και κλείσιμο της ζελατίνας
εν ώρα οδήγησης εκ βροχής...!!!

και ερωτώμαι

δηλαδή εσείς που όλοι έχετε System 6 όταν βρέχει δεν ανοίγετε καμία φορά την ζελατίνα...και αν την ανοίξετε και την ξανακλεισετε...ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ πρέπει να στάζει νερό;;;

ΥΓ. κάποιος ομοσταυλος ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ μαζί μου απο Πάτρα αλλα δεν θυμάμαι το όνομά του....sorry:( και μου είπε ότι είχε κι αυτός το ίδιο πρόβλημα...άραγε τι έγινε!!!

ομοσταυλοι ΔΩΣΤΕ μου τα φώτα σας...να κάνω ΚΑΝΑ e-MAIL στη μαμά μήπως!!!

mario
02-11-2010, 16:36
Φίλε Βασίλη πήγα τελικά το κράνος μου στον αντιπροσωπο τησ Πατρας και έλαβα την ίδια ακριβώς απάντηση ότι σε δοκιμές που έκαναν δεν έμπαινε καθόλου νερό και με ρώτησαν μήπως είχα την ζελατίνα ανοιχτή και όταν του είπα αν αυτός οδηγούσε σε πολύ βροχή και έμπαινε νερο το πρώτο πραγμα δεν θα ήταν να δει αν η ζελατίνα ή οι εξαερισμοι ήταν ανοιχτοι? και τότε έλαβα μια απάντηση πολύ κουλη..:cool:. μου είπαν πως αν το στείλουν για αντικατασταση,ερθει το καινούργιο και μετα η bmw hellas διαπιστώσει οτι δεν μπάζει απο πουθενα θα τους χρέωνε το κράνος.Μετά απο πίεση τους είπα οτι το κράνος δεν το παιρνω.Σημερα με ενημέρωσαν οτι εχουν στειλει φωτο και περιμένουν απαντηση.
Για ότι νεωτερο σας ενημερώνω

basilis76
03-11-2010, 11:51
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΤΕ ΕΤΣΙ ΚΥΝΗΓΗΣΤΕ ΤΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ.:mad:

ckk
03-11-2010, 12:36
Κάποτε έκαναν παράπονα σε έναν επιπλά ότι έσπασαν οι καρέκλες, που είχαν αγοράσει… και εκείνος τους απάντησε: Μήπως κάτσατε επάνω?
Έτσι και σεις ρε παιδιά, μήπως το φορέσατε στην… βροχή? Και τολμήσατε να ανοίξετε τις ζελατίνες και να τις ξανακλείσετε? Και μήπως ήσασταν και τόσο ανόητοι, που ταξιδεύατε με ανοιχτούς τους αεραγωγούς ή και τις ίδιες τις ζελατίνες? Και ανόητοι Έλληνες σαν δίνουμε κράνη με injection και εσείς...
Σε ανάλογο περιστατικό, με θαλασσινό GPS Garmin, που θάμπωνε με το έπεφτε λίγο νερό επάνω (το έπαιρνα και γω στην θάλασσα, άκου θράσος), μου είπαν από την αντιπροσωπεία ότι δεν μπορούσαν να το δοκιμάσουν γιατί δεν πάνε θάλασσα. Τότε εγώ τους πρότεινα να ρίξουν λίγο νερό βρύσης και να το αφήσουν στον ήλιο. Βρέθηκε λοιπόν το νερό βρέθηκε και ο ήλιος και έκαναν την δοκιμή. Όντως το διεπίστωσαν. Επίσης είπαν θα μου έδιναν ένα άλλο, αλλά όλα που δοκίμασαν το παρουσίαζαν.:o
Έκαναν mail στην μαμά, από όπου τους απάντησαν ότι θα… απαντήσουν. Μετά από μεγάλες πιέσεις και στην Ελλάδα αλλά και στην μαμά με mails, απάντησαν μετά από 4 μήνες και ενώ το καλοκαίρι… τελείωνε, ότι δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα σε άλλο μηχάνημα. Και βέβαια δεν το αντικαθιστούν.
€1,200 έκανε…Πήγα στο ΙΝΚΑ και καθάρισε το πρόβλημα.:D
άγγλοι - αμερικάνοι αποικιοκράτες στο Ελλαδιστάν. γιατί το κράτος... δουλεύει κύριοι:sm7:

xurxes
03-11-2010, 12:53
Κάποτε έκαναν παράπονα σε έναν επιπλά ότι έσπασαν οι καρέκλες, που είχαν αγοράσει… και εκείνος τους απάντησε: Μήπως κάτσατε επάνω?
Έτσι και σεις ρε παιδιά, μήπως το φορέσατε στην… βροχή? Και τολμήσατε να ανοίξετε τις ζελατίνες και να τις ξανακλείσετε? Και μήπως ήσασταν και τόσο ανόητοι, που ταξιδεύατε με ανοιχτούς τους αεραγωγούς ή και τις ίδιες τις ζελατίνες? Και ανόητοι Έλληνες σαν δίνουμε κράνη με injection και εσείς...
Σε ανάλογο περιστατικό, με θαλασσινό GPS Garmin, που θάμπωνε με το έπεφτε λίγο νερό επάνω (το έπαιρνα και γω στην θάλασσα, άκου θράσος), μου είπαν από την αντιπροσωπεία ότι δεν μπορούσαν να το δοκιμάσουν γιατί δεν πάνε θάλασσα. Τότε εγώ τους πρότεινα να ρίξουν λίγο νερό βρύσης και να το αφήσουν στον ήλιο. Βρέθηκε λοιπόν το νερό βρέθηκε και ο ήλιος και έκαναν την δοκιμή. Όντως το διεπίστωσαν. Επίσης είπαν θα μου έδιναν ένα άλλο, αλλά όλα που δοκίμασαν το παρουσίαζαν.:o
Έκαναν mail στην μαμά, από όπου τους απάντησαν ότι θα… απαντήσουν. Μετά από μεγάλες πιέσεις και στην Ελλάδα αλλά και στην μαμά με mails, απάντησαν μετά από 4 μήνες και ενώ το καλοκαίρι… τελείωνε, ότι δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα σε άλλο μηχάνημα. Και βέβαια δεν το αντικαθιστούν.
€1,200 έκανε…Πήγα στο ΙΝΚΑ και καθάρισε το πρόβλημα.:D
άγγλοι - αμερικάνοι αποικιοκράτες στο Ελλαδιστάν. γιατί το κράτος... δουλεύει κύριοι:sm7:


σωστος ο ckk....εκεί θα καταλήξουμε!!!

Arkas
03-11-2010, 14:00
Βασίλη, δοκίμασες να του ρίξεις νερό στο νεροχύτη με κλειστή ζελατίνα;

ckk
03-11-2010, 16:26
σωστος ο ckk....εκεί θα καταλήξουμε!!!




ΑΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ:
1.200 καταγγελίες για ελαττωματικά προϊόντα

Εννιά χιλιάδες καταγγελίες δέχτηκε το Κέντρο Προστασίας Καταναλωτών το διάστημα Ιανουάριος-Αύγουστος 2010. Την πρώτη θέση στα παράπονα κατέχουν τα ελαττωματικά προϊόντα και εγγυήσεις. Συγκεκριμένα, καταγγελίες για κακής κατασκευής προϊόντα αγγίζουν τις 1.246 με τους πωλητές να μη δίνουν το δικαίωμα επιλογής ανάμεσα σε επιδιόρθωση, αντικατάσταση και επιστροφή των χρημάτων όπως επιβάλλει ο νόμος αφού προτείνουν ως μοναδική λύση τη διόρθωση.
Ακολουθούν καταγγελίες για υπηρεσίες κοινωνικού ενδιαφέροντος που το περασμένο οκτάμηνο έφτασαν τις 1.184. Μεταξύ αυτών περιλαμβάνονται 990 για παρόχους τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών, 32 για ΕΥΑΘ, 24 για το φυσικό αέριο, 58 για ΔΕΗ και 80 παράπονα – καταγγελίες για παροχή σιδηροδρομικών και αστικών συγκοινωνιών και ταχυδρομικών υπηρεσιών.
Στην τρίτη θέση έρχονται οι καταγγελίες για τράπεζες κυρίως όσον αφορά τη ρύθμιση χρεών όπως και παράνομες χρεώσεις.
Η αθέτηση υποχρεώσεων από ηλεκτρολόγους, υδραυλικούς, βαφείς αλλά και από ιδιωτικές κλινικές ακολουθούν στη λίστα των καταγγελιών με το ΚΕΠΚΑ να συμβουλεύει τους καταναλωτές να ζητούν αναλυτικότατη προσφορά πριν το κλείσιμο συμφωνίας η οποία καλό είναι να γίνεται γραπτά. Επίσης, ορθό είναι να ζητούν αποδείξεις για κάθε ποσό που καταβάλλουν στους εργάτες.
Στις 276 ανέρχονται τα παράπονα για τις Δημόσιες Υπηρεσίες – ΟΤΑ, κυρίως για φορολογία, πολεοδομίες και ανακύκλωση. Διακόσιες τέσσερις ήταν οι καταγγελίες για ασφαλιστικές εταιρίες και 190 για ινστιτούτα – γυμναστήρια.
Σύμφωνα με το ΚΕΠΚΑ το μεγαλύτερο μέρος των καταγγελιών λύθηκε με τους καταναλωτές να ωφελούνται μέσω της παρέμβασης κατά 434.185,28 ευρώ.
Συγκεκριμένα:
- Αντικατάσταση ελαττωματικών προϊόντων: 131.058,92 ευρώ
- Αντιλογισμούς χρεώσεων Τραπεζών: 110.751,68 ευρώ
- Ακυρώσεις συμβολαίων ινστιτούτων αδυνατίσματος και γυμναστηρίων: 100.606,88 ευρώ
- Ασφαλιστικές εταιρείες: 41.401,62 ευρώ
- Επιστροφές χρεώσεων και ακυρώσεις συμβολαίων παρόχων τηλεπικοινωνιών: 23.755,64 ευρώ
- Αποζημιώσεις από Τουριστικές Υπηρεσίες: 6.820,40 ευρώ
- Ακυρώσεις συμβάσεων πωλήσεων εκτός εμπορικού: 5.816,00ευρώ
- Επιστροφές ποσών, από δημόσιο ΟΤΑ: 5.063,74 ευρώ
- Αποζημιώσεις, από παρόχους υπηρεσιών κοινωνικού ενδιαφέροντος: 3.510,00 ευρώ
- Επιστροφές προκαταβολών: 3.000,00 ευρώ
- Αποζημιώσεις για κακή εξυπηρέτηση από ελεύθερους επαγγελματίες: 1.772,20 ευρώ
- Αποζημιώσεις, από παραπλανητική διαφήμιση: 628,20 ευρώ

xurxes
05-11-2010, 22:27
Έχουμε νέα στο παρασκήνιο!!!!

Αφού λοιπόν μας επιστραφηκαν τα κρανοι, με την αιτιολογία...τα τεσταραμε
και δεν πήραν νερό!!! Και χαχαχα χουχουχου και δεν πρέπει να ανοιγετε τη ζελατινα εν ώρα βροχής....και σίγουρα αυτό ηταν και τα κρανοι σας είναι μια χαρα!!!

στο δόντι το' χα το στολισμα αλλά συγκρατιθηκα...

Αλλα μετά τον καφέ της Τετάρτης και μετά από προτροπή του ΔημητρηΑρκα να το βαφτισω στην ντουζιερα μου...σηκωθηκα σήμερα με κέφια Νουνου!!!

Και βάζω το systemακι μου κάτω από την ντουζιερα αφού πρώτα έβαλα από μέσα χαρτί κουζίνας στην ζελατινα για να δω από που το γλυφει...

Και χαμογελαστό το systemακι μου δακρυσε το καημενο μετά τις τόσες βουτες μες στην κολυμπήθρα ε!!! Sorry ντουζιερα ήθελα να πω...

Χαρούμενος λοιπόν παίρνω τον Μοδεστο(πεθερος μου) και του ανακοινωνω πως τρέχω στον Τρικαλιωτη να δώσω τα καθυστερημένα προσκλητηρια από τη βάφτιση του μικρού και βρεγμενου μου system....

στον Τρικαλιωτη λοιπόν κατα τις δυο το μεσημέρι σκαω μύτη και λέω...θα θελα να κάνουμε το τεστ που κάνατε πριν λίγες μέρες μαζί.....

Μα αφού σας είπαμε ότι είναι όλα εντάξει

δεν πειράζει θα το επαναλάβουμε μαζί αυτήν τη φορά και δεν θ διαρκέσει παραπάνω από πέντε λεπτά του χρόνου σας... Οκ

οκ

το systemακι μου φωτογραφήθηκε από όλες τις προοπτικές, δακρυσε ξανά...και ξανά, ο υπάλληλος διαπίστωσε ότι όντως έχει πρόβλημα...το ίδιο ισχύει και στου Μοδεστου, και την Δευτερα μας ανακοινώσει ποτέ θα παραλάβουμε τα νέα μας κρανοι...γιατί αυτά που έχουμε μάλλον θα σταλούν ως σουρωτηρια ή φίλτρα για
Jacobs καφέ, στη Γερμανια Μαμα BMW

ουφ πολύ σας κούρασα!!!

andreas 75
05-11-2010, 22:35
Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΝΕΤΕ!!!!http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)





http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

Sakis
05-11-2010, 22:44
Βασίλη Δευτέρα πρωί πρωί θα σκάσω και γω στον Τρικκαλιώτη με το ίδιο πρόβλημα:yz:yz

Το πήρα 1 βδομάδα πριν φύγουμε στην Τουρκία και μου παρουσίασε αυτές τις σταγόνες από το πάνω μέρος της ζελατίνας.
Εκτός αυτού το κράνος έχει φοβερή σταθερότητα,εξαερισμό και πολύ χαμηλά επίπεδα θορύβου

xurxes
05-11-2010, 22:49
Βασίλη Δευτέρα πρωί πρωί θα σκάσω και γω στον Τρικκαλιώτη με το ίδιο πρόβλημα:yz:yz

Το πήρα 1 βδομάδα πριν φύγουμε στην Τουρκία και μου παρουσίασε αυτές τις σταγόνες από το πάνω μέρος της ζελατίνας.
Εκτός αυτού το κράνος έχει φοβερή σταθερότητα,εξαερισμό και πολύ χαμηλά επίπεδα θορύβου

τελικά οι Γερμανοί τι θα τα κάνουν τοσα πολλά σουρωτηρια-φίλτρα καφέ;;;:sm7::sm7::sm7:

Sakis
05-11-2010, 22:51
τελικά οι Γερμανοί τι θα τα κάνουν τοσα πολλά σουρωτηρια-φίλτρα καφέ;;;:sm7::sm7::sm7:

Γίνονται και ωραίες γλάστρες πάντως
και με αυτόματο πότισμα
:sm7::sm7:

EOD-K9
06-11-2010, 08:53
:hmmm::hmmm:

με ψυχοπλακώσατε δεν αλλάζω το κράνος :(

basilis76
06-11-2010, 13:11
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ Μ......Σ

Arkas
07-11-2010, 12:16
Βασίλη, δοκίμασες να του ρίξεις νερό στο νεροχύτη με κλειστή ζελατίνα;


Έχουμε νέα στο παρασκήνιο!!!!

Αφού λοιπόν μας επιστραφηκαν τα κρανοι, με την αιτιολογία...τα τεσταραμε
και δεν πήραν νερό!!! Και χαχαχα χουχουχου και δεν πρέπει να ανοιγετε τη ζελατινα εν ώρα βροχής....και σίγουρα αυτό ηταν και τα κρανοι σας είναι μια χαρα!!!

στο δόντι το' χα το στολισμα αλλά συγκρατιθηκα...

Αλλα μετά τον καφέ της Τετάρτης και μετά από προτροπή του ΔημητρηΑρκα να το βαφτισω στην ντουζιερα μου...σηκωθηκα σήμερα με κέφια Νουνου!!!

Και βάζω το systemακι μου κάτω από την ντουζιερα αφού πρώτα έβαλα από μέσα χαρτί κουζίνας στην ζελατινα για να δω από που το γλυφει...

Και χαμογελαστό το systemακι μου δακρυσε το καημενο μετά τις τόσες βουτες μες στην κολυμπήθρα ε!!! Sorry ντουζιερα ήθελα να πω...

Χαρούμενος λοιπόν παίρνω τον Μοδεστο(πεθερος μου) και του ανακοινωνω πως τρέχω στον Τρικαλιωτη να δώσω τα καθυστερημένα προσκλητηρια από τη βάφτιση του μικρού και βρεγμενου μου system....

στον Τρικαλιωτη λοιπόν κατα τις δυο το μεσημέρι σκαω μύτη και λέω...θα θελα να κάνουμε το τεστ που κάνατε πριν λίγες μέρες μαζί.....

Μα αφού σας είπαμε ότι είναι όλα εντάξει

δεν πειράζει θα το επαναλάβουμε μαζί αυτήν τη φορά και δεν θ διαρκέσει παραπάνω από πέντε λεπτά του χρόνου σας... Οκ

οκ

το systemακι μου φωτογραφήθηκε από όλες τις προοπτικές, δακρυσε ξανά...και ξανά, ο υπάλληλος διαπίστωσε ότι όντως έχει πρόβλημα...το ίδιο ισχύει και στου Μοδεστου, και την Δευτερα μας ανακοινώσει ποτέ θα παραλάβουμε τα νέα μας κρανοι...γιατί αυτά που έχουμε μάλλον θα σταλούν ως σουρωτηρια ή φίλτρα για
Jacobs καφέ, στη Γερμανια Μαμα BMW

ουφ πολύ σας κούρασα!!!
Bασίλη, στο έγραψα
γιατί όποτε γυρνάω από ταξίδι,
το κράνος είναι γεμάτο μυγάκια, πετούμενα και νυχτερίδες...:D
Ο μόνος τρόπος για να το καθαρίσω
είναι να το βάλω στο νεροχύτη,
να το μπουγαδιάσω εξωτερικά
και μετά να το πλύνω με άφθονο νερό.
Σε καμμιά περίπτωση δεν μου έμπασε νερά.
Γι' αυτό σου πρότεινα να κάνεις το ίδιο
και βγήκε.... λαγός! :D

Καλή αντικατάσταση
και στους δυό σας. ;)

italos
07-11-2010, 18:35
Αξιοπιστία σου λένε μετα και bmw:sm7::sm7: χαλάνε και τα κράνη τώρα.....παιδιά σβήστε τα ποστς θα μας πάρουνε στο ψηλό!

Και πέρα απο τη πλάκα καλά ξεμπερδέματα φιλαράκια!!
κΚαι γρήγορα με τα νέα κρανάκια ...και κατά την παραλαβή κάντε το test χανα.....μήπως σας δώσουνε κανα φίλτρο πάλι:D:D:D

xurxes
08-11-2010, 12:12
...και κατά την παραλαβή κάντε το test χανα.....μήπως σας δώσουνε κανα φίλτρο πάλι:D:D:D

και εγω αυτο σκεφτομαι να κανω...:D

xurxes
17-11-2010, 16:48
μετά χαράς περιμένοντας αρκετό καιρό
δέχτηκα
τηλεφώνημα από τον εξουσιοδοτημένο εδώ στην Θεσσαλονικη...

fazit!
το κράνος του Μοδεστου πίρε την έγκριση προς αντικατάσταση...:D

το δικό μου :hmmm: όχι ακόμη...! why:mad:...

αναμένω εις νεώτερα...!!!!

Sakis
17-11-2010, 17:48
μετά χαράς περιμένοντας αρκετό καιρό


δέχτηκα
τηλεφώνημα από τον εξουσιοδοτημένο εδώ στην Θεσσαλονικη...

fazit!
το κράνος του Μοδεστου πίρε την έγκριση προς αντικατάσταση...:D

το δικό μου :hmmm: όχι ακόμη...! why:mad:...

αναμένω εις νεώτερα...!!!!



Βασίλη και γω στην αναμονή είμαι:cool:
πάντως όταν το πήγα για έλεγχο στην αντιπροσωπεία η αντιμετώπιση τους ήταν άψογη
πιστεύω ότι θα έχουμε αίσια κατάληξη;)

Sakis
20-11-2010, 00:46
Τώρα να πούμε και τα καλά της μαμάς
Στις 8/11 πήγα στον Τρικαλλιώτη όπως ανέφερα και παραπάνω με πρόβλημα(έβαλε νερά από την πάνω πλευρά της ζελατίνας) στο καινούργιο μου 2 εβδομάδων κράνος System6.
Η αντιμετώπισή του Ηλία άψογη και επαγγελματική, διαπίστωσε άμεσα το πρόβλημα και κράτησε το κράνος προκειμένου να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες.
Την Τετάρτη με ειδοποίησε ότι εγκρίθηκε από τη Γερμανία η αντικατάσταση του, συνολικά σε 12 ημέρες έφτασε ένα ολοκαίνουργιο κράνος που παρέλαβα σήμερα.
Ευχαριστώ την αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης για την άμεση ανταπόκριση στο πρόβλημά μου.
:sm8::sm8::sm8:

xurxes
24-11-2010, 18:59
Τώρα να πούμε και τα καλά της μαμάς
Στις 8/11 πήγα στον Τρικαλλιώτη όπως ανέφερα και παραπάνω με πρόβλημα(έβαλε νερά από την πάνω πλευρά της ζελατίνας) στο καινούργιο μου 2 εβδομάδων κράνος System6.
Η αντιμετώπισή του Ηλία άψογη και επαγγελματική, διαπίστωσε άμεσα το πρόβλημα και κράτησε το κράνος προκειμένου να προβεί στις απαραίτητες ενέργειες.
Την Τετάρτη με ειδοποίησε ότι εγκρίθηκε από τη Γερμανία η αντικατάσταση του, συνολικά σε 12 ημέρες έφτασε ένα ολοκαίνουργιο κράνος που παρέλαβα σήμερα.
Ευχαριστώ την αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης για την άμεση ανταπόκριση στο πρόβλημά μου.
:sm8::sm8::sm8:





ομοσταυλοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.......τα κρανοι να ναι system6....
μπραβο στην μαμαBMW....στον αντιπροσωπο: Τρικαλιωτη...στον Ηλια
παμε αυριο να παραλαβουμε τα καινουρια μας ....ΚΡΑΝΟΙ !!!!!!!!!

tattoopanther
24-11-2010, 19:37
άντε τέλος καλό .,.όλα καλά.,.,μόνο η ταλαιπωρία πάνε έλα.,.

xurxes
08-02-2012, 18:59
....και κατά την παραλαβή κάντε το test χανα.....μήπως σας δώσουνε κανα φίλτρο πάλι:D:D:D




Ιταλε;)....απ το στόμα σου και στου ΘΕΟΥ τα αυτί:o:mad:

και το δευτερο κρανος της BMW SYSTEM 6...είναι σουρωτήριΝεύρα....

ρε μπας και το φοράω με κάνα αχινό και τρυπιέται... και μου στάζει:rolleyes:

σήμερα ο Τρικαλιωτης το παρέλαβε....και περιμένω τι θα πει η ΜΑΜΑ/ΤΣΑΤΣΑ:hmmm:

...προσωρινά χτύπησα με 120,00 ευρα απο το ΜΟΤΟMARKET...

http://i.ebayimg.com/00/$%28KGrHqZ,%21g4E45V%292wBEBOQrSyhFE%21%7E%7E_12.JPG



και αναμένω....:p

napgeo
08-02-2012, 19:06
Αξιοπιστία σου λένε μετα και bmw:sm7::sm7: χαλάνε και τα κράνη τώρα.....παιδιά σβήστε τα ποστς θα μας πάρουνε στο ψηλό!

Και πέρα απο τη πλάκα καλά ξεμπερδέματα φιλαράκια!!
κΚαι γρήγορα με τα νέα κρανάκια ...και κατά την παραλαβή κάντε το test χανα.....μήπως σας δώσουνε κανα φίλτρο πάλι:D:D:D


Δέν το διαβάζω αυτό. Γράψτε άνετα ότι θέλετε.....................:sm7:

napgeo
08-02-2012, 19:09
Βασίλη Δευτέρα πρωί πρωί θα σκάσω και γω στον Τρικκαλιώτη με το ίδιο πρόβλημα:yz:yz

Το πήρα 1 βδομάδα πριν φύγουμε στην Τουρκία και μου παρουσίασε αυτές τις σταγόνες από το πάνω μέρος της ζελατίνας.
Εκτός αυτού το κράνος έχει φοβερή σταθερότητα,εξαερισμό και πολύ χαμηλά επίπεδα θορύβου


Γιαυτό στην Τουρκία πήγαινες τόσο σιγά.

Ένα ένα μας τα λές. Νεύρα

nordkapp
08-02-2012, 19:46
Ιταλε;)....απ το στόμα σου και στου ΘΕΟΥ τα αυτί:o:mad:

και το δευτερο κρανος της BMW SYSTEM 6...είναι σουρωτήριΝεύρα....

ρε μπας και το φοράω με κάνα αχινό και τρυπιέται... και μου στάζει:rolleyes:

σήμερα ο Τρικαλιωτης το παρέλαβε....και περιμένω τι θα πει η ΜΑΜΑ/ΤΣΑΤΣΑ:hmmm:

...προσωρινά χτύπησα με 120,00 ευρα απο το ΜΟΤΟMARKET...

http://i.ebayimg.com/00/$%28KGrHqZ,%21g4E45V%292wBEBOQrSyhFE%21%7E%7E_12.JPG



και αναμένω....:p
Βασιλη θυμαμαι που το ανεφερες στην πιτα.Να δεις που το κρανος των 120€ δεν θα μπαζει:hmmm:

Albatros
08-02-2012, 20:45
Εγώ έχω άλλο για τη βροχή...
:sm7:

forester
08-02-2012, 20:49
Κανένα κράνος από όσα είχα, δεν έμπασε ποτέ....
Από το πιο φτηνό FM των 55.000 δρχ το '95 μέχρι το XR 1100.
1η φορά ακούω τέτοιο πράγμα. Ακόμη και με ανοικτούς αεραγωγούς (καλοκαίρι με βροχή) νερό δεν μπήκε σε κανένα. Τώρα σε πλημμύρα , σταματημένος ίσως και να μπει.
Και κοστίζουν κανά χιλιαρικάκι τα εν λόγω κρανάκια;;;;

bogart
08-02-2012, 22:21
είναι ντροπή να έχει τέτοιο ελάττωμα ένα τόσο ακριβό κράνος...

jarhead
09-02-2012, 00:12
Βασιλη θυμαμαι που το ανεφερες στην πιτα.Να δεις που το κρανος των 120€ δεν θα μπαζει:hmmm:

Εμμ ,με τετοια τεντα που να του μπει βροχη:sm7::sm7:

xurxes
21-02-2012, 20:08
Εμμ ,με τετοια τεντα που να του μπει βροχη:sm7::sm7:



απαπαπα.....τι παλιόπαιδο είσαι:p:p:rolleyes:

xurxes
21-02-2012, 20:18
Βασιλη θυμαμαι που το ανεφερες στην πιτα.Να δεις που το κρανος των 120€ δεν θα μπαζει:hmmm:
μάγος είσαι...χααχαχαχαχ:rolleyes:

τώρα στα δικά μας.....για δεύτερή φορά λοιπόν η BMW ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗΣ θα μου αντικαταστήσει το κράνος μου....χωρίς πολλά πολλά.
FAZIT, όντως το System6....έχει βγει ελαττωματικό σε θέμα στεγανότητας......:th11::sm4:
τώρα να σας πω την αλήθεια, δεν ξερω αν θέλω να μου δώσουν για ακόμη μια φορά το ίδιο, κατά πάσα πιθανότητα με το ίδιο ελάττωμα....:Απορία:

λέω να τους γράψω ένα γραμμα...:o
στην BMW HELLAS & BMW MOTORRAD DEUTSCHLAND.....
για να τους ζητήσω αντικατάσταση με κάποιο άλλο κράνος....που θα πρέπει να κουμπώνει και η ενδοεπικοινωνία της BMW!!!???:confused::confused::confused:



γνωριζει κανεις εαν η ενδοεπικοινωνία της BMW κουμπώνει στο enduro κράνος της BMW....:p

konstantinos2310
21-02-2012, 20:29
μάγος είσαι...χααχαχαχαχ:rolleyes:

τώρα στα δικά μας.....για δεύτερή φορά λοιπόν η BMW ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗΣ θα μου αντικαταστήσει το κράνος μου....χωρίς πολλά πολλά.
FAZIT, όντως το System6....έχει βγει ελαττωματικό σε θέμα στεγανότητας......:th11::sm4:
τώρα να σας πω την αλήθεια, δεν ξερω αν θέλω να μου δώσουν για ακόμη μια φορά το ίδιο, κατά πάσα πιθανότητα με το ίδιο ελάττωμα....:Απορία:

λέω να τους γράψω ένα γραμμα...:o
στην BMW HELLAS & BMW MOTORRAD DEUTSCHLAND.....
για να τους ζητήσω αντικατάσταση με κάποιο άλλο κράνος....που θα πρέπει να κουμπώνει και η ενδοεπικοινωνία της BMW!!!???:confused::confused::confused:



γνωριζει κανεις εαν η ενδοεπικοινωνία της BMW κουμπώνει στο enduro κράνος της BMW....:p

ΔΕΝ σου 'χω μάθει οτι όταν οδηγούμε όρθιοι ΔΕΝ μιλάμε μεταξύ μας....!:mad::mad::mad:

xurxes
09-03-2012, 22:48
το γραμμα προς
bmw Deutschland & bmw Τρικαλιωτης ήταν αυτό:



Motorrad@bmw.de
kundenbetreuung@bmw.de

Sehr geehrte Damen und Herren,

leider sehe ich mich nach meinem Kauf des Systemhelms 6, in Kombination mit dem BMW Motorrad Kommunikationssystem, veranlasst mich über die Qualität Ihres Produktes zu beschweren.
Sie versprechen ein Produkt mit Maximum Komfort, extreme gute Belüftung, Aerodynamik und Aeroakustik. Nun ist es aber schon zum zweiten mal passiert das im oberen Bereich Wasser im inneren durch gekommen ist und zwar recht viel während der Fahrt.
Ich und mein Schwiegervater haben zwei komplette Sets (Systemhelm 6 mit BMW Motorrad Kommunikationssystem) bei der BMW Niederlassung Trikaliotis in Thessaloniki gekauft und dazu den BMW Motorrad Navigator IV. Auf Grund der Undichtheit sind uns schon einmal die Helme getauscht worden. Nun ist das Gleiche Problem ein zweites mal eingetreten.. Die BMW Trikaliotis ist bereit uns neue Systemhelme 6 zu geben, aber wir fragen uns wie lange es dauern wird bis das gleiche ein drittes mal passieret!!!!

Passiert das auch bei den Sport Helme oder bei Enduro Helme, das die undicht sind? Wenn nicht, dann geben sie uns bitte die Möglichkeit sie gegen solche zu tauschen damit wir nicht im Zukunft die gleiche Probleme haben….
Oder könnten sie uns alternativ anbieten etwas anderes kaufen im wert von System 6???

Dieses Problem ist bei anderen Kollegen auch passiert, und wir fragen uns ob das Produkt Mangelhaft ist.

Das ist Traurig weil alle anderen Produkte in anderen Bereichen ihrer Firma super sind.

Mit der bitte um Lösung des Problems verbleibe ich,

mit freundlichen Grüßen

Vasileios Chatzistavrou






μια μέρα μετά....μου λένε ότι είναι υπεύθυνη μόνο η BMW HELLAS....και περιμένω νέα τους....








Dear Mr. Chatzistavrou,

Thank you for your e-mail. We appreciate your efforts to direct your request to us.

We have forwarded your e-mail to the relevant subsidiary, BMW Hellas AE, for further assessment. You will be contacted as soon as possible.

Kind Regards,
BMW Motorrad Direct








μετα απο τηλ. επικοινωνία με την BMW HELLAS, κατέληξα να μου ξαναδώσουν το system6 , το οποίο με τα λεγόμενα του κυρίου έχει

υποστεί αλλαγές και καλυτερεύσεις ως προς τα ελαττώματα του!!!!




will see....:rolleyes:


ευχαριστώ την BMW Τρικαλιωτης για την άψογη εξυπηρέτηση!!!

black_hawk
09-03-2012, 22:55
:ye02::ye02::ye02:

NIC.3074
26-03-2012, 01:36
Καλησπερα ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με τα δυο κρανη system 6 που εχω τα οποια ειναι αγορασμενα το καλοκαιρι του 2009, μου εβαζαν νερο απο το επανω μερος της ζελατινας,αναφερα το προβλημα που ειχα στον παναγιωτοπουλο και μου ειπε οτι και τα δυο κρανη εχουν ανακληση στον μηχανισμο αριστερα & δεξια της ζελατινας μετα την αντ/ση το προβλημα δεν ξαναπαρουσιαστηκε.Η αντ/ση εγινε το καλοκαιρι του 2011 μεχρι τοτε ο προηγουμενος αντιπροσωπος που εκανα service τα ελεγχε και δεν διαπιστωνε το προβλημα ουτε γνωριζε για την ανακληση που ειχαν τα κρανη:ye33: