PDA

View Full Version : Ερώτηση για αφαιρούμενα πίσω κάγκελα Givi-Kappa


Translatoras
14-10-2010, 12:02
Καλημέρα.

Μήπως κάποιος φοράει ή έχει δει τα παρακάτω κάγκελα;;;

http://img714.imageshack.us/img714/374/001varcplr6846399257645.jpg

Η μηχανή έχει τις μαμά πλαϊνές και επίσης έχω μικρές Kappa βαλίτσες που χρησιμοποιώ συχνά και θέλω να βρω έναν τρόπο να τοποθετώ και τους δύο τύπους χωρίς πολλά βίδωσε ξεβίδωσε σε βάσεις.

Αυτό που βλέπω είναι ότι τα συγκεκριμένα κάγκελα αφήνουν στη θέση τους τις βάσεις για τις μαμά πλαϊνές ενώ ο πείρος στήριξής τους μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να στερεώσει και το μικρό μαύρο πλακάκι που πιάνει επάνω τους.

Η ερώτησή μου είναι αν μπορώ να τοποθετήσω τις μαμά πλαϊνές παρά τις προσθήκες των μαύρων βάσεων Givi-Kappa.

Ρώτησα ήδη τις αντιπροσωπείες εδώ αλλά δεν μπορούν να μου απαντήσουν με σιγουριά.

Και πάλι καλημέρα..:):):)

paschalis
19-10-2010, 23:33
Εγω εχω τις βασεις αυτες προικα μαζι με τη μοτο.
Τους πρωτους μηνες τις χρησιμοποιησα για να μην αγορασω τις γνησιες βαλιτσες
Δεν γινεται να κουμπωσουν οι γνησιες βαλιτσες με τις βασεις πανω στη μηχανη.
Για το βαλε βγαλε υπολογιζε τουλαχιστον ενα 40λεπτο...
Ελπιζω να φαινεται κατι στη μοναδικη φωτο που βρηκα με αυτες..

Translatoras
20-10-2010, 11:17
Φίλε Πασχάλη σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Μελέτησα τη φωτό και μου φαίνεται ότι φόραγες τα ΣΤΑΘΕΡΑ κάγκελα που δεν πιάνουν επάνω στις εργοστασιακές βάσεις για τις πλαϊνές (αυτές καταργούνται) αλλά βιδώνουν κατευθείαν επάνω στο υποπλαίσιο.

Αυτά που με ενδιαφέρουν είναι τα ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΑ κάγκελα, τα οποία μπορείς να αφαιρέσεις σε 5 λεπτά με βίδες του 1/4 της στροφής και στηρίζονται σε μικρά πλακάκια επάνω στις βάσεις των πλαϊνών, τα μαρσπιέ συνεπιβάτη και το υποπλαίσιο.

Σε ευχαριστώ όπως και να'χει για το ενδιαφέρον και το χρόνο σου

paschalis
21-10-2010, 00:19
θα το ψαξω κι εγω αν υπαρχει τετοια λυση γιατι με ενδιαφερει να φοραω και τις παλιες βαλιτσες για μικροκουβαληματα.