PDA

View Full Version : Αξιοπιστία μοτοσυκλετών BMW


GS_maniac
20-12-2008, 18:49
Ποιά η γνώμη σας όσον αφορά την αξιοπιστία των μοτοσυκλετών της BMW (μια και οι περισσότεροι από μας είμαστε χρήστες BMW)?

Σας έβγαλαν προβλήματα μικρά ή μεγάλα?
Θα ξαναγοράζατε κάποιο άλλο μοντέλο της φίρμας ή όχι?




....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

riko46
20-12-2008, 19:06
Σαν όνομα ,η σαν μοτοσυκλέτα;;;

Arkas
23-01-2009, 19:08
Προσωπικά, δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής (φτου να μην ματιαστώ) κανένα πρόβλημα.
Και η επόμενη για μπέμπα την κόβω.....

vtheo
23-01-2009, 19:19
Πολύ καλό θέμα φίλε,
από τις απαντήσεις όμως θα δεις ότι υπάρχουν κάτοχοι μοτοσικλετών ΒΜW που έχουν ταξιδέψει σε πολλά μέρη χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και άλλοι που αντιμετώπισαν κάτι μικρό έως και κάτι σημαντικό ή μάλλον χοντρό θα έλεγα.Ευτυχώς εγώ και πριν και τώρα είχα BMW και καμία μοτό δε μου έβγαλε πρόβλημα.Όσο για το αν θα ξανάπαιρνα ΒΜW αυτό θα εξαρτηθεί από την χρονική στιγμή που θα αλλάξω τη μοτό, δηλάδή αν αποφασίσω σε 2, 5 ή σε 10 χρόνια να αλλάξω τη μοτό και η BMW εκείνη τη περίοδο έχει ένα μοντέλο που το θεωρώ κορυφαίο θα το πάρω αν όμως το έχει κάποια άλλη εταιρεία π.χ Honda,Yamaha ,KTM ...κτλ .Τότε θα πάρω κάποιας άλλης;)!

NNN
23-01-2009, 19:24
Και εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει σοβαρά προβλήματα με τις 2 μπέμπες μου μέχρι στιγμής.
Η επόμενη ??? Μάλλον για BMW με "κόβω".....

syan
23-01-2009, 20:04
Μία 1200GS και μία 1200RT περί τα 45000 χλμ, τίποτα σοβαρό έως τώρα εκτός απο αλλαγή μπαταρίας. Πάντως δεν αγοράζουμε μηχανή μόνον λόγω αξιοπιστίας. Αγοράζουμε ένα ενισχυτή γιατί μας αρέσει ο ήχος του, ένα τηλέφωνο για την εργονομία του, ένα αυτοκίνητο για την οδηγική συμπεριφορά του για να μήν αναφέρω εμπορικότητα κτλ. Είναι και οι χομπίστες που εκτός απο τον ήχο του Boxer καταγίνονται και με το service του, μιάς και θεωρούνε τον Boxer έναν εύκολο και βολικό κινητήρα για να ικανοποιήσουν και ένα μεράκι. Πολλοί λοιπόν οι λόγοι που διαμορφώνουν τη προτίμηση του καθενός..!

ckalfas
24-01-2009, 00:04
Αν εξαιρέσω το ρημάδι πίσω αμορτισέρ, όλα καλά! Το θηρίο δεν παίζεται...
Τώρα που καλόμαθα, δεν με βλέπω να αλλάζω!