PDA

View Full Version : ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΒΟΜΒΑ ΓΙΑ ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ


manosamos
16-10-2010, 07:55
Πηγη
Αποκάλυψη βόμβα για το πολιτικό σκηνικό στην Ελλάδα και την οικογένεια Ανδρέα Γ. Παπανδρέου (http://www.greekamericannewsagency.com/main/index.php?option=com_content&view=article&id=9366:2010-10-15-17-39-04&catid=1:2010-01-19-17-32-13&Itemid=7)

Κατι που πρέπει να το διαβάσουν όλοι οι Ελληνες. Όποιος επιθυμεί ας το ψάξει να δει αν αληθεύει. Σύμφωνα με τις δικές μας πηγές, ότι θα διαβάσετε αληθεύει.

Έχουμε ακούσει από πολλούς να λένε ότι με τον Ανδρέα φάγαμε ψωμί, ότι έδωσε και έφαγε ο λαός κτλ. είναι όμως έτσι; για να δούμε:

Κατ' αρχήν για να ξέρουμε τι λέμε πρέπει να ασχοληθούμε με το γενεαλογικό του δένδρο: Ζιγκμουντ Μινέικο, ΠολωνοΕβραίος μηχανικός που κατασκευάζει οπλικά συστήματα και τα δίνει στους Τούρκους για να πολεμίσουν τους Έλληνες που ζητάνε απελευθέρωση...



Ο Ζίγκμουντ κάνει μια κόρη, την Σοφία. Η Σοφία Παντρεύεται τον Γεώργιο Παπανδρέου εξ Αχαΐας και κάνουν τον Ανδρέα Παπανδρέου. Ο Ανδρέας το 1941 φεύγει στην Αμερική για σπουδές και νυμφεύεται το 1951 την ΑμερικανοΕβραία Margaret Chant. Πατέρας της Margaret Chant ήταν ο Douglas Chant, ο οποίος διετέλεσε πρόεδρος Ιεχωβάδων Αμερικής. Ο Ανδρέας και η Margaret έκαναν μεταξύ άλλων τον Γιώργο Παπανδρέου σημερινό εκλεγμένο από τον λαό πρωθυπουργό.


Ο Ανδρέας λοιπόν με απόδειξη το παρακάτω έγγραφο χρηματοδοτήθηκε από την τράπεζα των Rockefeller, Chase Manhattan Bank με 100.000.000 Δολάρια το 1974 για την κατασκευή του ΠΑΣΟΚ.

Η Κοινή λογική λέει ότι όταν ένας τραπεζίτης δίνει ένα δολάριο αποσκοπεί σε κέρδος 1000 δολαρίων, έτσι λοιπόν ο Ανδρέας βγήκε πρωθυπουργός, έβαλε λουκέτο στις μεγάλες επιχειρήσεις στην Ελλάδα (izola, pitsos, elinda, κτλ κτλ) μέσο των διπλασιασμών μισθών και εισφορών χωρίς να ελαφρύνει όμως φορολογικά τις εταιρείες για να υπάρξει ισορροπία. Αυτό είχε σαν λογικό αποτέλεσμα η Ελλάδα πλέον να μην παράγει οπότε και να μην εξάγει τίποτα, κλείνοντας την κάνουλα των κρατικών εσόδων (η οποία έκτοτε δεν ξανάνοιξε ποτέ). Εκτός αυτών, αύξησε κατά 1000% τους δημοσίους υπαλλήλους οι οποίοι δεν παράγουν έσοδα για το κράτος, όπως οι βιομηχανίες που είχε κλείσει, αύξησε κατ επέκταση την γραφειοκρατία καταστώντας απίθανο να κάνει κάποιος δουλειές στην Ελλάδα.


Αποτέλεσμα λόγω μη εσόδων και πολλών εξόδων να πάει σε ΔΑΝΕΙΣΜΟ. Επόμενο λοιπόν ήταν να δανειστεί από Τράπεζες "οικείες" για να ξεπληρώσει και την υποχρέωση... Η Ελλάδα μετά το 1981 για πρώτη φορά φτάνει στο σημείο να καταναλώνει περισσότερα από αυτά που παράγει.
Το χρέος από 8 ΔΙΣ που παρέλαβε από τον (άλλον εθνοπατέρα) Κωνσταντίνο Καραμανλή εκτοξέυεται στα 100+ ΔΙΣ. Αυτό έθεσε την Ελλάδα δέσμια των Τραπεζών (δεν χρειάζεται να αναφέρουμε το σε ποιους ανήκουν, όποιος διαθέτει έστω και 5 δράμια μυαλό ξέρει).

Ο Μηχανισμός "ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ" δεν σημαίνει τίποτε άλλο από πρόσκαιρη και εικονική ευμάρεια αλλά σε βάθος χρόνου μάζεμα αυτών των "δωρισμένων" χρημάτων με τον μηχανισμό που λέγεται "ΦΟΡΟΣ" για να ξεπληρωθούν τα δάνεια. Επειδή όμως οι τόκοι των δανείων είναι όπως είναι φυσικό τεράστιοι και η Ελλάδα πια δεν έχει υγιή έσοδα για να ξεπληρώσει τα δάνεια, η μόνη "λύση" πληρωμής προηγούμενων δανείων είναι επαναΔανεισμός, το ΧΡΕΟΣ μεγαλώνει με γεωμετρική πρόοδο με λογική συνέπεια το όλο και αυξανόμενο χρέος να μην ξεπληρώνεται ποτέ, αυτό μας παρασέρνει αναπόφευκτα στην συνεχή αύξηση των φόρων. Έτσι φτάσαμε σήμερα να έχουμε εξωτερικό χρέος 320 ΔΙΣ προ ΔΝΤ, και 320 ΔΙΣ + 120ΔΙΣ + τόκους μετα ΔΝΤ (αν υπάρξει μετά...) ο όρος "ΦΟΡΟΣ" στην οικονομολογία δεν σημαίνει τίποτε άλλο από αφαίμαξη ρευστού από την αγορά με ότι αυτό το ντόμινο συνεπάγεται. Επίσης ο όρος "ΦΟΡΟΣ" σημαίνει μεγάλα λειτουργικά έξοδα με ότι αυτό το ντόμινο συνεπάγεται (ακρίβεια κτλ).

Εν ολίγοις (και με απλά λόγια καθαρά και σταράτα) ο Ανδρέας Γεωργίου Παπανδρέου, ως άριστος ψυχολόγος των μαζών και μέγας δημαγωγός, δίνει όχι υγιή αλλά δανεικά χρήματα στον λαό, γίνεται ήρωας (δηλαδή ψήφους για μια ζωή), ο λαός αρχίζει να συνηθίζει στα πολλά έξοδα (υπερκαταναλωτική μανία) μετά από ένα χρονικό διάστημα τα χρήματα αυτά μέσω των φόρων επιστρέφονται στην βάση από όπου ξεκίνησαν με την διαφορά ότι έχει μείνει ως κληρονομιά όλης αυτής της ιστορίας το ΧΡΕΟΣ (=το μέσον χειραγώγησης ενούς κράτους από τον δανειστή της).

Ως χώρα δηλαδή, κάναμε έναν κύκλο και φτάσαμε πάλι από εκεί που είχαμε ξεκινήσει με την διαφορά ότι τώρα είμαστε δέσμιοι.


Ελπίζω να κατανοήσαμε ότι όταν ο Ανδρέας (Παπανδρέου) μοίραζε χρήματα στον λαό δεν μοίραζε υγιή χρήματα από εξωτερικά κρατικά έσοδα, αλλά από εξωτερικό δανεισμό για να ξεπληρώσει υποχρεώσεις και συμφωνίες που είχε κάνει, βάζοντας στον θαμπωμένο λαό μια θηλιά που ονομαζόταν ΧΡΕΟΣ.


Δείτε το παρακάτω έγγραφο με το οποίο πιστοποιείται ότι ο Ανδρέας Παπανδρέου το 1974 υπέγραψε σύμφωνο με τις ΗΠΑ και τον Rockefeller και τις λεπτομέρειες τη συμφωνίας.


"Απόρρητο 7271/NSA/1158-AR/29"

κάντε κλικ ΕΔΩ για να δείτε το έγγραφο σε μεγέθυνση


Τι λέει το κείμενο:
1. Απομάκρυνση από τις επιλεγμένες θέσεις θα αποφασίζονται μόνο από την κυβέρνηση των ΗΠΑ. από την Πλευρά του Ανδρέα Παπανδρέου επιτρέπονται μόνο φραστικές παρεκκλίσεις.

2. Προς ικανοποίηση των Ριζοσπαστών (αριστερών) ψηφοφόρων θα επιτραπεί η αναθεώρηση της αμυντικής συμφωνίας μεταξύ Ελλάδος και ΗΠΑ

3. Ελαχιστοποίηση της δύναμης του κομ#####στικού κόμματος Ελλάδος. Η μείωση αυτή δεν θα πρέπει να υπερβεί το όριο που συμφωνήθηκε με τους συναδέλφους της KGB.

4. Επιτρέπονται φραστικές "συγκρούσεις" με το ΝΑΤΟ και την ΕΟΚ, όχι όμως ανοικτός πόλεμος.

5. Ο σύνδεσμος μεταξύ ΗΠΑ και Ελληνικής κυβέρνησης θα αναλάβει να καθησυχάζει τους αξιωματούχους του ΝΑΤΟ.

6. (Έχει διαγραφεί με μαρκαδόρο)

7. Αν και όταν το επιθυμεί η ομάδα(?) τα πυρηνικά όπλα που βρίσκονται εναποθηκευμένα στην Ελλάδα θα αντικατασταθούν ή ανταλλαχθούν με νέα.

8. Όταν η CIA και DIA χρειάζονται όπλα για συγκαλυμμένες επιχειρήσεις τους στο εξωτερικό, η κυβέρνηση του Παπανδρέου θα προβαίνει σε πωλήσεις και μεταφορές όπλων με τις τιμές που θα ισχύουν τότε. Θα ειδοποιείται σχετικά από την υπηρεσία Διοικητικής Μέριμνας (των ενόπλων δυνάμεων) των ΗΠΑ

9. Η Κυβέρνηση Παπανδρέου δεν θα ανακινήσει το θέμα Κύπρου με αντίδωρο την μη ύπαρξη προβλημάτων με την Τουρκία.

10. Η ανοχή απέναντι στην τρομοκρατία (το υπόλοιπο σβησμένο με μαρκαδόρο)

11. Το οικονομικό θέμα θα ρυθμιστεί από τον Brian Crosier. Οι εταιρείες που υποστηρίζουν το κίνημα Παπανδρέου στην Ελλάδα, θα καταθέσουν 100.000.000 δολλάρια για την δημιουργία του νέου κόμματος. (έχουν διαγράψει 3 λέξεις) ARAMKO (επίσης διαγραφή 2 λέξεων με μαρκαδόρο) της Wall Street είναι (διαγραφή 1 λέξης). Οι τράπεζες: Chase Manhattan Bank (διαγραφή 4 λέξεων)

Υπογραφή

Ανδρέας Γ. Παπανδρέου
Andreas Papandreou


Περαστικα :D:rolleyes::cool:

pantam
16-10-2010, 10:09
Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι, εγώ ξέρω οτι το "Τσοβόλα δώστα όλα" μας οδήγησε (σε μεγάλο βαθμό) εδώ που είμαστε σήμερα.

riko46
16-10-2010, 10:14
Παλιές πληγές..................:(

Τώρα έχουμε καινούργιες............:mad:

MARK
16-10-2010, 10:25
ΝεύραΝεύρα

manosamos
16-10-2010, 11:58
Παλιές πληγές..................:(

Τώρα έχουμε καινούργιες............:mad:

Το θεμα ειναι οτι ολοι αυτοι που δημιουργησαν χθες τις παλιες πληγες,ερχωνται σημερα σαν σταυροφοροι της διαφανειας και της ''αλλαγης'' και μας υποχρεωνουν σε διαιτα για αυτα που εφαγαν αυτοι;)

manosamos
16-10-2010, 12:03
Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι, εγώ ξέρω οτι το "Τσοβόλα δώστα όλα" μας οδήγησε (σε μεγάλο βαθμό) εδώ που είμαστε σήμερα.

Το αν ειναι αληθεια ή οχι,το εχεις ζησει πιστευω.
Θυμησου το ''εξω απο το ΝΑΤΟ''.
Φυγαμε?
Οχι
Τι εγινε?
Εκλεισαν το Ελληνικο(μεγαλη επιτυχια:D)και ανοιξαν το Ακτιο με τα AWACS και χαρισαν ολικα την Σουδα στο Νατο.;)

Syvaris
16-10-2010, 12:38
καλά,
ακόμα κλαίτε πάνω από το χυμένο γάλα????


Κυριακή, κοντή γιορτή;)

riko46
16-10-2010, 12:40
Το θεμα ειναι οτι ολοι αυτοι που δημιουργησαν χθες τις παλιες πληγες,ερχωνται σημερα σαν σταυροφοροι της διαφανειας και της ''αλλαγης'' και μας υποχρεωνουν σε διαιτα για αυτα που εφαγαν αυτοι;)


Συμφωνω ............
Απλα εγινε μια ανακυκλωση.............

saitman
16-10-2010, 12:58
ΝεύραΝεύραΝεύρα

gsmaniac
16-10-2010, 13:48
μεγαλη κουβεντα ανοιξες μανο.....;)
η αντιστοιχη ιστορια θα υπαρχει,για καθε πολιτικο μας......πιστευω:cool:
εγω τους θεωρω ολους πουλημενους και ανθελληνες.....sorry:o

GEO_K
16-10-2010, 14:39
μεγαλη κουβεντα ανοιξες μανο.....;)
η αντιστοιχη ιστορια θα υπαρχει,για καθε πολιτικο μας......πιστευω:cool:
εγω τους θεωρω ολους πουλημενους και ανθελληνες.....sorry:o

:sm8:

manosamos
16-10-2010, 15:14
μεγαλη κουβεντα ανοιξες μανο.....;)
η αντιστοιχη ιστορια θα υπαρχει,για καθε πολιτικο μας......πιστευω:cool:
εγω τους θεωρω ολους πουλημενους και ανθελληνες.....sorry:o

Δεν διαφωνω Κωστη.
Το θεμα ειναι υπαρχει εναλλακτικη λυση,ή το παιχνιδι ειναι χαμενο απο τα αποδυτηρια?:hmmm:
Βλεπει κανενας φως στο βαθος του τουνελ?:(:mad:

andreas 75
16-10-2010, 15:25
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ :hmmm:

kostasmats
16-10-2010, 15:26
αν την κουβεντα αυτη την καναμε πριν απο 10 χρονια θα υπηρχε λυση...τωρα πλεον δε βλεπω φως.:(

ckalfas
16-10-2010, 16:50
μεγαλη κουβεντα ανοιξες μανο.....;)

η αντιστοιχη ιστορια θα υπαρχει,για καθε πολιτικο μας......πιστευω:cool:

εγω τους θεωρω ολους πουλημενους και ανθελληνες.....sorry:o




Κι εγώ νόμιζα πως είχα μόνο εγώ αυτή την ιδέα...

Νομίζετε ότι μας κυβερνούσαν -κυβερνάνε Έλληνες;
Θέλει μαεστρία για να φέρεις μία χώρα σε τέτοιο χάλι και ο λαός να μην χαμπαριάζει τίποτα...

ckalfas
16-10-2010, 16:53
...και δεν εννοώ μόνο τους σημερινούς, όλοι συντέλεσαν για να φτάσουμε σ' αυτό το χάλι, μην γελιέστε!!!

gsmaniac
16-10-2010, 17:55
Δεν διαφωνω Κωστη.
Το θεμα ειναι υπαρχει εναλλακτικη λυση,ή το παιχνιδι ειναι χαμενο απο τα αποδυτηρια?:hmmm:
Βλεπει κανενας φως στο βαθος του τουνελ?:(:mad:
εγω ξερω εναν......:sm7:

manosamos
16-10-2010, 19:02
εγω ξερω εναν......:sm7:

Toν ψηφιζω δαγκωτο,ποιος ειναι?:)

napgeo
16-10-2010, 19:10
Πάρτε Honda να βρείτε την υγειά σας. Με bmw και Παπανδρέου θα πάμε κατά διαόλου...:sm7:

REK
16-10-2010, 19:11
Τα χαλια μας τα μαυρα..Νεύραη κατασταση είναι εδώ και χρόνια εκτός ελέγχου..ΝεύραΟΛΟΙ ανεξαρτητου κόμματος μας έχουν δαγκωσεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ..Νεύρακαι λυπάμε που το λέω οτι μεγάλη ευθύνη έχουμε εμείς ο λαός που τόσα χρόνια "τρώμε"τα παχία και φαιδρά λόγια του καθενός απο όλες αυτες τις οικογένειες..Νεύρα

Michael Chatzilias
16-10-2010, 22:16
Φίλε Μάνο, ανοίγεις πολύ μεγάλο θέμα, και πολύ ενδιαφέρον.
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον διαβάζω τα τελευταία του άρθρου, όπου βλέπω και την Aramco...

Πολλά μηδενικά έχουν τα 320,000,000,000 χρέους + ΔΝΤ.

Εάν από το 1981 με -8 φτάσαμε στο -320 + 120 ΔΝΤ, φανταστείτε τί θα δούμε στα επόμενα χρόνια που θα ακολουθήσουν, προκειμένου να μπορέσει η Ελλάδα να σταθεί....θα πουληθούν νησιά (ποιός λέει αποκλείεται...;), θα υποθηκευτούν αρχαία (ποιός εγγυάται ότι δεν...), θα έχει ανέβει το ΦΠΑ στο 50% στα επόμενα 20 χρόνια...

Κανείς δεν εγγυάται τίποτα ότι πολλά από τα παραπάνω δεν θα γίνουν.
Κι άλλα ακόμα, ώστε να δυσχεραίνει η ποιότητα ζωής της μάζας, και να πλουτίζουν οι ελάχιστοι.

GeorgeP
17-10-2010, 20:04
το οριτζιναλ εγγραφο στο οποιο αναφερεται ο ''manossamos'' στο επισυναπτομενο!!

Ομως, απο τα λιγα αγγλικα που ξερω κι εχοντας διαβασει απειρα αποδεσμευνα εγγραφα της CIA, NSA κ.λ.π. που αφορουν το κυπριακο, την περιοδο της χουντας, το Βιετναμ και άλλα και δημοσιευονται σε μια σειρα βιβλιων που πωλουνται ελευθερα, το συγκεκριμενο μου φαινεται πολυ μπακαλιστικα γραμμενο!! το συντακτικο του ειναι περα ως περα της αμερικανικης ''δημοτικης'' και οχι της επισημης Διπλωματιας και εχει ενα σωρο ορθρογραφικα λαθη (π.χ. Cyprus's, logistics office's ) πραγμα ανεπιτρεπτο και χωρις προηγουμενο για την αμερικανικη διπλωματια!

Ψαχνοντας, και αν και δεν εμπιστευομαι ως γνωστον τα καθε λογης blogs, ανακαλυψα το παρακατω οπου ο καθεις μπορει να βγάλει τα συμπερασματα του!

http://troktiko-blog.blogspot.com/2010/10/blog-post_9543.html (http://troktiko-blog.blogspot.com/2010/10/blog-post_9543.html)

manosamos
17-10-2010, 20:46
Ειχες υποσχεθει οτι δεν θα ξανασχοληθεις μαζι μου,αλλα λογο φαινετε δεν εχεις.;)
Κατ αρχην κομματοσκυλο δεν ειμαι και δεν παιρνω γραμμη και εντολες απο πουθενα και κανενα.:cool:
Τωρα οποιος χαρακτηριζει τα μπλογκς καταπτυστα και υποπτα και μετα τα επικαλειται....ε,ας το κοιταξει.....:rolleyes:
Οσο για το αν ειναι αυθεντικο το χαρτι ή οχι,μυαλο δεν θελει,καθ'οτι αυτα που λεει το χαρτι εχουν γινει πραγματικοτητα.
Ο Ανδρεας εστειλε τις πολυεθνικες σπιτι τους και οχι οι απεργιες οπως ευαγγελιζωνται οι πρασσινοι σωτηρες.
Αυτος πεταγε το χρημα μουνταρία(που παιζαμε πιτσιρικαδες)με το Τσοβολα δωστα ολα.
Αυτος μας εβγαλε απο ΕΟΚ και ΝΑΤΟ:sm7:
Αυτος εχτιζε βιλα στην Μιμη 1δις δραχμων,με χρηματα ''φιλων''(Τζωρτζ Χαλαγκ κ.α)
Αυτος κατεβασε τις σημαιες απο ολα τα σχολεια και αλλα πολλα.
Το χαρτι ας παει σε αναλυτη να αποφανθει την γνησιοτητα του.;)
Αλλα καμμια φορα και αυτα τα εγγραφα σκοπιμως κρυβουν ατελειες μονο και μονο για να επικαλουνται οι αφελεις την γνησιοτητα.
Τωρα αν πω(ο Ταδε σινφορουμοιτις ινε ομωφοιλοφιλως)αλλαζει το γεγονος,επειδη εκανα 10 ορθογραφικα λαθη?:Απορία:
Οσο ο λαος τρωει ξυλο αλυπητο απο σωτηρες σαν τον Γιωργακη,που του κλεβει την συνταξη και το μεροκαμματο,τοσο αποκαλυψεις σαν αυτη ,γνησιες ή οχι θα βρισκουν ανταποκριση στον λαο.;):)

jimis
17-10-2010, 21:02
Αυτος μας εβγαλε απο ΕΟΚ και ΝΑΤΟ:sm7:
Αυτος εχτιζε βιλα στην Μιμη 1δις δραχμων,με χρηματα ''φιλων''(Τζωρτζ Χαλαγκ κ.α)
Αυτος κατεβασε τις σημαιες απο ολα τα σχολεια και αλλα πολλα.
Το χαρτι ας παει σε αναλυτη να αποφανθει την γνησιοτητα του.;)
Αλλα καμμια φορα και αυτα τα εγγραφα σκοπιμως κρυβουν ατελειες μονο και μονο για να επικαλουνται οι αφελεις την γνησιοτητα.
Τωρα αν πω(ο Ταδε σινφορουμοιτις ινε ομωφοιλοφιλως)αλλαζει το γεγονος,επειδη εκανα 10 ορθογραφικα λαθη?:Απορία:
Οσο ο λαος τρωει ξυλο αλυπητο απο σωτηρες σαν τον Γιωργακη,που του κλεβει την συνταξη και το μεροκαμματο,τοσο αποκαλυψεις σαν αυτη ,γνησιες ή οχι θα βρισκουν ανταποκριση στον λαο.;):)


+ 1000

GeorgeP
17-10-2010, 21:20
Ειχες υποσχεθει οτι δεν θα ξανασχοληθεις μαζι μου,αλλα λογο φαινετε δεν εχεις.;)


Δεν ασχοληθηκα μαζι σου, δεν εχω καμια ορεξη εξάλλου!! Ασχοληθηκα με την μεταφραση του κειμενου που παρουσιασες, με σοβαρο και υπευθυνο τροπο, δημοσιευοντας το οριτζιναλ εγγραφο!!! Πραγμα που μαλλον θα επρεπε να κανει αυτος ο οποιος ανεβασε την μεταφραση!
Αν ασχολιομουνα μαζι σου θα εκανα σχολιο και σε αυτα που εγραψες εσυ μετα την μεταφραση...δεν το εκανα ομως για να μην ασχοληθω μαζι σου!!!
Αν δεν μπορεις να κατανοησεις την ελληνικη γλωσσα, το συντακτικο της, την σοβαροτητα των γραφόμενων και στο που αναφερονται.......πισω στα θρανια!!!!!!
Δεν σου απαγορεψε κανεις να σχολιαζεις με σοβαρο τροπο τα νηματα του καθε uploader! σου απαγορεψα να χλευαζεις τα νηματα μου με ασχετα βιντεακια και αναφορες τυπου:

Βαρεσε συναγερμο,λεμε,ταραχη στο GS forum,ηρθαν τα πανω-κατω και οι DIY μαστοροι επαθαν εγκεφαλικο:sm7:
Ειδες φιλοτιμο οι Βαραντεροι?;)

Υ.Γ. 1= οπως βλέπεις το υπολοιπο ποστ σου το αφηνω ασχολιαστο....για να μην ασχοληθω μαζι σου οπως σου υποσχεθηκα!!!!!
Υ.Γ.2= αν εχεις ορεξη για ιντερνετικο καβγα ασε το δημοσιο φορουμ και στειλε ΠΜ με bcc στους αντμιν οπως κανουν οι αντρες που εχουν κατι να πουν αλλα σεβονται τους υπολοιπους παρευρισκομενους οι οποιοι θελουν κατι σοβαρο να γραψουν στο κατα τα αλλα σοβαρο νημα που ανεβασες!!!!!!!!!

manosamos
17-10-2010, 21:27
οπως κανουν οι αντρες..........:yz:sm7:
Ας μην αχοληθω με αυτο,εχει και τον Iron man στον ANT1.........:rolleyes:

kostas_366
17-10-2010, 21:33
Τα p/m παρακαλώ να απαγορευτούν.. Αυτά δεν γίνονται..
Εμεις τι θα διαβάζουμε????
ΑΑΑΑ τα ποτά δικά μου!!!

http://img207.imageshack.us/img207/5698/mohito.jpg

GeorgeP
17-10-2010, 21:38
Τα p/m παρακαλώ να απαγορευτούν.. Αυτά δεν γίνονται..
Εμεις τι θα διαβάζουμε????
ΑΑΑΑ τα ποτά δικά μου!!!

http://img207.imageshack.us/img207/5698/mohito.jpg

Κωστα μου δεν θα μπω σε αυτην την διαδυκασια που επιδιωκουν καποιοι!! Χαιρομαι παντως που ο καθρεπτης τους...... τους λεει την αληθεια γιατι απο ΄αλλους δεν την ακουνε/δεχονται!!!

kostas_366
17-10-2010, 21:45
Γιώργο, το μήνυμά μου, έχει μια δόση χιούμορ.. και σημαίνει, ότι σας διαβάζω, γι αυτό και είπα ...όχι π/μ :)

GeorgeP
17-10-2010, 21:49
Γιώργο, το μήνυμά μου, έχει μια δόση χιούμορ.. και σημαίνει, ότι σας διαβάζω, γι αυτό και είπα ...όχι π/μ :)

το ξερω Κωστα μου, δεν ειχα μομφη απεναντι σου!!!
Απλως στο δημοσιο μερος του φορουμ καλο ειναι να αποφευγοντα ιοι ''αψιμαχιες'' μεταξυ μας....για να γινουμε........ 4000 φιλοι!!!!;)

vaska
17-10-2010, 22:33
Αν τελικά αφήσουμε κατά μέρος τις προσωπικές έριδες και μπούμε στο "ψητό", θα βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι στην κουβέντα.
Κατά την δική μου ταπεινή άποψη το μεγαλύτερο έγκλημα που συνέβη δεν είναι το μέγεθος του χρέους αλλά η είσοδός μας σ' έναν δρόμο δίχως επιστροφή. Αυτά τα άεργα ρεμάλια που μας κυβερνάνε χρόνια ολόκληρα δεκαετίες θα έλεγα, κατάφεραν δύο πολύ σημαντικά επιτεύματα.
Α) Γ@μησαν την ψυχολογία του κόσμου (τους βολεύει καλύτερα έτσι), στερώντας μας οποιαδήποτε προσδοκία για κάτι καλύτερο, αύριο, (όσοι έχουν παιδιά που αγωνίζονται να πετύχουν σε κάποια σχολή ή που σπουδάζουν σκέφτονται πολύ σοβαρά την μετανάστευση) κλπ παραδείγματα.
Β) Γ@μησαν την περηφάνια του Έλληνα και τον έκαναν να νιώθει "ο επαίτης που σέρνεται στις πόρτες της Ευρώπης και Αμερικής για λίγα δανεικά".

Τελικά όμως να δείτε που το αξίζουμε όλο αυτό που πάθαμε και θα συνεχίσουμε να παθαίνουμε. Έρχονται οι δημοτικές εκλογές και μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν το πιστεύω, θα υπάρξει πάλι αθρόα προσέλευση των ψηφοφόρων, θα υπάρξουν πάλι εντάσεις μεταξύ των πολιτών για το ποιος είναι καλύτερος και ποιός είπε τα περισσότερα ψέματα, αντί να καθήσουν σπίτια τους, να πάνε μιαν εκδρομή ή να κάνουν κάτι άλλο βρε αδερφέ.

Μην τους δίνετε αξία, γράψτε τους όπως μας έγραψαν. Ανησυχούν μόνο όταν τρίζει το καρεκλάκι που κάθονται. Όσο πιό πολύ τρίζει τόσο πιο πολύ ανησυχούν.
Θα μου πείτε δεν είναι τρόπος αντίδρασης αυτός. Θα συμφωνήσω, όμως ο τρόπος αντίδρασης που έχω στο μυαλό μου δεν μπορεί αβίαστα να γραφτεί σε δημόσιο φόρουμ, περιέχει μπόλικο sex για τους πολιτικούς μας, μηδενός εξαιρουμένου.


Ένας αγανακτισμένος και πολύ θυμωμένος πολίτης
:mad::mad::mad:

ortho
17-10-2010, 23:01
Αν τελικά αφήσουμε κατά μέρος τις προσωπικές έριδες και μπούμε στο "ψητό", θα βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι στην κουβέντα.
Κατά την δική μου ταπεινή άποψη το μεγαλύτερο έγκλημα που συνέβη δεν είναι το μέγεθος του χρέους αλλά η είσοδός μας σ' έναν δρόμο δίχως επιστροφή. Αυτά τα άεργα ρεμάλια που μας κυβερνάνε χρόνια ολόκληρα δεκαετίες θα έλεγα, κατάφεραν δύο πολύ σημαντικά επιτεύματα.
Α) Γ@μησαν την ψυχολογία του κόσμου (τους βολεύει καλύτερα έτσι), στερώντας μας οποιαδήποτε προσδοκία για κάτι καλύτερο, αύριο, (όσοι έχουν παιδιά που αγωνίζονται να πετύχουν σε κάποια σχολή ή που σπουδάζουν σκέφτονται πολύ σοβαρά την μετανάστευση) κλπ παραδείγματα.
Β) Γ@μησαν την περηφάνια του Έλληνα και τον έκαναν να νιώθει "ο επαίτης που σέρνεται στις πόρτες της Ευρώπης και Αμερικής για λίγα δανεικά".

Τελικά όμως να δείτε που το αξίζουμε όλο αυτό που πάθαμε και θα συνεχίσουμε να παθαίνουμε. Έρχονται οι δημοτικές εκλογές και μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν το πιστεύω, θα υπάρξει πάλι αθρόα προσέλευση των ψηφοφόρων, θα υπάρξουν πάλι εντάσεις μεταξύ των πολιτών για το ποιος είναι καλύτερος και ποιός είπε τα περισσότερα ψέματα, αντί να καθήσουν σπίτια τους, να πάνε μιαν εκδρομή ή να κάνουν κάτι άλλο βρε αδερφέ.

Μην τους δίνετε αξία, γράψτε τους όπως μας έγραψαν. Ανησυχούν μόνο όταν τρίζει το καρεκλάκι που κάθονται. Όσο πιό πολύ τρίζει τόσο πιο πολύ ανησυχούν.
Θα μου πείτε δεν είναι τρόπος αντίδρασης αυτός. Θα συμφωνήσω, όμως ο τρόπος αντίδρασης που έχω στο μυαλό μου δεν μπορεί αβίαστα να γραφτεί σε δημόσιο φόρουμ, περιέχει μπόλικο sex για τους πολιτικούς μας, μηδενός εξαιρουμένου.


Ένας αγανακτισμένος και πολύ θυμωμένος πολίτης
:mad::mad::mad:


συμφωνώ απόλυτα με τον αυτολογοκριμένο τρόπο αντίδρασης,
κατά τη γνώμη μου όμως πρέπει όλοι να πάμε να ψηφίσουμε,
ότι πιστεύει ο καθένας. Η αποχή και το λευκό όμως ερμηνεύεται ως αδιαφορία από τους πολιτικούς και τους δίνει το ελεύθερο για ακόμη μεγαλύτερο γ@μήσι.
Μιά φέτα μορταδέλα μέσα στο ψηφοδέλτιο ρημάζει μιά κάλπη ;)

manosamos
17-10-2010, 23:13
Αν τελικά αφήσουμε κατά μέρος τις προσωπικές έριδες και μπούμε στο "ψητό", θα βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι στην κουβέντα.
Κατά την δική μου ταπεινή άποψη το μεγαλύτερο έγκλημα που συνέβη δεν είναι το μέγεθος του χρέους αλλά η είσοδός μας σ' έναν δρόμο δίχως επιστροφή. Αυτά τα άεργα ρεμάλια που μας κυβερνάνε χρόνια ολόκληρα δεκαετίες θα έλεγα, κατάφεραν δύο πολύ σημαντικά επιτεύματα.
Α) Γ@μησαν την ψυχολογία του κόσμου (τους βολεύει καλύτερα έτσι), στερώντας μας οποιαδήποτε προσδοκία για κάτι καλύτερο, αύριο, (όσοι έχουν παιδιά που αγωνίζονται να πετύχουν σε κάποια σχολή ή που σπουδάζουν σκέφτονται πολύ σοβαρά την μετανάστευση) κλπ παραδείγματα.
Β) Γ@μησαν την περηφάνια του Έλληνα και τον έκαναν να νιώθει "ο επαίτης που σέρνεται στις πόρτες της Ευρώπης και Αμερικής για λίγα δανεικά".

Τελικά όμως να δείτε που το αξίζουμε όλο αυτό που πάθαμε και θα συνεχίσουμε να παθαίνουμε. Έρχονται οι δημοτικές εκλογές και μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν το πιστεύω, θα υπάρξει πάλι αθρόα προσέλευση των ψηφοφόρων, θα υπάρξουν πάλι εντάσεις μεταξύ των πολιτών για το ποιος είναι καλύτερος και ποιός είπε τα περισσότερα ψέματα, αντί να καθήσουν σπίτια τους, να πάνε μιαν εκδρομή ή να κάνουν κάτι άλλο βρε αδερφέ.

Μην τους δίνετε αξία, γράψτε τους όπως μας έγραψαν. Ανησυχούν μόνο όταν τρίζει το καρεκλάκι που κάθονται. Όσο πιό πολύ τρίζει τόσο πιο πολύ ανησυχούν.
Θα μου πείτε δεν είναι τρόπος αντίδρασης αυτός. Θα συμφωνήσω, όμως ο τρόπος αντίδρασης που έχω στο μυαλό μου δεν μπορεί αβίαστα να γραφτεί σε δημόσιο φόρουμ, περιέχει μπόλικο sex για τους πολιτικούς μας, μηδενός εξαιρουμένου.


Ένας αγανακτισμένος και πολύ θυμωμένος πολίτης
:mad::mad::mad:


Βεβαιως και μας αξιζουνε αυτα που παθαινουμε.
Το ξυπνιο πουλι απο την μυτη πιανετε λεμε,για αυτο 800.000 τσακαλια πηγαν πριν 6 χρονια να ψηφισουν τον....ενα υποψηφιο...:rolleyes::sm7:
Τετοια βλεπουν τα κομματα και μας εχουν παρει στο ψιλο..........;)

kostas_366
17-10-2010, 23:15
Τελικά όμως να δείτε που το αξίζουμε όλο αυτό που πάθαμε και θα συνεχίσουμε να παθαίνουμε. Έρχονται οι δημοτικές εκλογές και μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν το πιστεύω, θα υπάρξει πάλι αθρόα προσέλευση των ψηφοφόρων, θα υπάρξουν πάλι εντάσεις μεταξύ των πολιτών για το ποιος είναι καλύτερος και ποιός είπε τα περισσότερα ψέματα, αντί να καθήσουν σπίτια τους, να πάνε μιαν εκδρομή ή να κάνουν κάτι άλλο βρε αδερφέ.

Μην τους δίνετε αξία, γράψτε τους όπως μας έγραψαν. Ανησυχούν μόνο όταν τρίζει το καρεκλάκι που κάθονται. Όσο πιό πολύ τρίζει τόσο πιο πολύ ανησυχούν.


Φίλε μου, σέβομαι την γνώμη σου, αλλά νομίζω ότι η αποχή, γιατί αυτό καταλαβαίνω ότι λες, δεν είναι λύση. Και θα σου πω το γιατί κατά εμένα.
1ον. Πιστεύω ότι οι δημοτικές εκλογές είναι κάτι άλλο από τις βουλευτικές. Και ένας σωστός άνθρωπος θα βοηθήσει, στο επίπεδο που μπορεί, τον τόπο του.
2ον. Ξέρουμε καλά ότι η δημοκρατία είναι το μόνο πολίτευμα, η ποιότητα του οποίου αντικατοπτρίζει επακριβώς την ποιότητα των πολιτών. Στις τυραννίδες, μοναρχίες, δεν υπάρχει τέτοια άμεση σχέση.
Το παραπάνω το πετυχένεις μόνο με την συμμετοχή. Με την αποχή αφήνεις την τύχη σου σε κάποιον θλιβερό, και δεν είσαι ενεργός πολίτης. Έτσι πιστεύω. Οπότε κατά την γνώμη μου συμμετοχή, σε ότι σου κάνει κλικ, μπας κ αλλάξει κάτι.


Ένας αγανακτισμένος και πολύ θυμωμένος πολίτης
:mad::mad::mad:
Είμαι πραγματικά και εγω πολύ θυμωμένος.

vaska
18-10-2010, 01:02
Φίλε μου, σέβομαι την γνώμη σου, αλλά νομίζω ότι η αποχή, γιατί αυτό καταλαβαίνω ότι λες, δεν είναι λύση. Και θα σου πω το γιατί κατά εμένα.
1ον. Πιστεύω ότι οι δημοτικές εκλογές είναι κάτι άλλο από τις βουλευτικές. Και ένας σωστός άνθρωπος θα βοηθήσει, στο επίπεδο που μπορεί, τον τόπο του.
2ον. Ξέρουμε καλά ότι η δημοκρατία είναι το μόνο πολίτευμα, η ποιότητα του οποίου αντικατοπτρίζει επακριβώς την ποιότητα των πολιτών. Στις τυραννίδες, μοναρχίες, δεν υπάρχει τέτοια άμεση σχέση.
Το παραπάνω το πετυχένεις μόνο με την συμμετοχή. Με την αποχή αφήνεις την τύχη σου σε κάποιον θλιβερό, και δεν είσαι ενεργός πολίτης. Έτσι πιστεύω. Οπότε κατά την γνώμη μου συμμετοχή, σε ότι σου κάνει κλικ, μπας κ αλλάξει κάτι.


Είμαι πραγματικά και εγω πολύ θυμωμένος.

εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων όλοι κοιτάνε πως θα φάνε, ακόμα δε περισσότερο οι τοπικοί άρχοντες που κάνουν συμφωνίες λαμογιές με τους τοπικούς κραταιούς του πλούτου.

με την αποχή δεν αφήνεις τπτ στην τύχη του,απλά δείχνει ότι κάτι άλλαξε και δεν τρέχουμε στην κάλπη. Αυτοί στους οποίους απευθύνεται το μήνυμα αν το καταλάβουν και αρχίσουν από τώρα να τρέχουν ίσως και να φάνε τις λιγότερες. Όσοι μείνουν θα μαζέψουν τις πιο πολλές. Θυμήσου τι έγινε στη Γαλλία για πότε το παλάτι έγινε ρημαδιό. Πέσανε κεφάλια τότε κι όποιος πρόλαβε την έκανε.

kostas_366
18-10-2010, 01:44
-Πάντως ο μπους, έβγαινε και με το 25% των ψηφοφόρων των ΗΠΑ. 1 στους 4 ψήφιζε, και πλανητάρχης έβγαινε. Αν δεν ήταν καλός, θα άλλαζε αν ψήφιζαν έστω 3 στους 4.
-Ναι στην Γαλλία, αν και δεν το ξέρω καλά το θέμα, νομίζω πως κάπως έτσι έγινε.

Carduelis
18-10-2010, 13:28
Αν και γενικά συμφωνώ με τον Κώστα-366 έχω σοβαρές αμφιβολίες στο κατά πόσον οποιοσδήποτε σοβαρός άνθρωπος θα μπλεκόταν με κομματικές παρατάξεις.
Ασε που όπως είναι το σύστημα φτιαγμένο και να θες να προσφέρεις δεν πρόκειται να τα καταφέρεις, ειδικά σε τοπικό επίπεδο όπου το ρουσφέτι και η εξυπηρέτηση πάει σύννεφο (και να μην ακούσω για ευννοημένη Αθήνα, στο θέμα ρουσφέτι η επαρχία είναι πρώτη!).
Άρα ψηφίζω αποχή και βόλτα στην εξοχή μέχρι να καταλάβουν οτι το πολιτικό σύστημα είναι για πέταμα..

Carduelis
18-10-2010, 13:35
Και όσον αφορά το αρχικό ποστάρισμα του Μάνου, αληθινό ή πλαστό, άμα μου βρείτε ΕΝΑΝ (1) έστω έλληνα που να μπορεί να μείνει πιστός σε ένα αρχικό σχέδιο και μάλιστα συνομωτικό και..καταχθόνιο, και για ..35 χρόνια, και να λέγεται και.. Παπανδρέου;; να με φτύσετε!! :sm7::sm7:

GeorgeP
18-10-2010, 13:38
...........................................................
με την αποχή δεν αφήνεις τπτ στην τύχη του,απλά δείχνει ότι κάτι άλλαξε και δεν τρέχουμε στην κάλπη. Αυτοί στους οποίους απευθύνεται το μήνυμα αν το καταλάβουν και αρχίσουν από τώρα να τρέχουν ίσως και να φάνε τις λιγότερες. Όσοι μείνουν θα μαζέψουν τις πιο πολλές. Θυμήσου τι έγινε στη Γαλλία για πότε το παλάτι έγινε ρημαδιό. Πέσανε κεφάλια τότε κι όποιος πρόλαβε την έκανε.

Αγαπητε συναδελφε αυτο που σου λεει ο Κωστας 366 ειναι απολυτως σωστό διοτι, ποιος δεν παει να ψηφισει? ο αγανακτισμενος πολιτης!! Ποιοι πανε να ψηφισουν? οι κομματικοι πολιτες........δηλαδη οι οπαδοι! Αν αυτοι ειναι το 30% του εκλογικου σωματος (πολλοι περισσοτεροι ειναι αλλα λεμε τωρα) και οι μισοι ψηφισουν το ενα απο τα 2 μεγαλα κομματα και οι αλλοι μισοι το άλλο το εκλογικο μας συστημα (υπερενισχυμενη αναλογικη) θα βγάλειο κυβερνηση με ποσοστο 41,83% το κομμα που εχει μια ψηφο παραπανω απο το άλλο!!
Αρα με το να μην ψηφισεις δεν κανεις τιποτε!

Κοιταξε να δεις τι εγινε το 2009 και το 2007 με ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, τα οποια στοιχεια αμα τα συγκρινεις με το 2004 θα δεις οτι μτο ΠΑΣΟΚ κερδισε τις εκλογες του 2009 με λιγοτερους ψηφους απο τις εκλογες του 2004 όπου και τις εχασε!!! Γιατι? διοτι μετακινηθηκαν (και οχι δεν ψηφισαν) οι ψηφοι απο την ΝΔ προς το ΠΑΣΟΚ κατα 40% και κατα 60% σε ολα τα υπολοιπα κομματα!!!!
Το 2009 το ΠΑΣΟΚ πηρε 2,963,138 ψηφους και η ΝΔ 2,251,493 ψηφους.
Το 2007 το ΠΑΣΟΚ πηρε 2,681,791 ψηφους και η ΝΔ 2,940,004 ψηφους.
Το 2004 το ΠΑΣΟΚ πηρε 2,953,532 ψηφους και η ΝΔ 3,300,267 ψηφους.
Η ΝΔ εχασε συνολικα 700,000 ψηφους (2007-2009) απο τις οποιες μονον 280,000 πηγαν στο ΠΑΣΟΚ οι υπολοιπες 420,000 πηγαν σε άλλα κομματα ενα εκ των οποιων, που ηταν εκτος βουλης απο παντα, μπηκε σε αυτην με ποσοστο 4,60%!!! Αν επαιρνε 50,000 ψηφους ακομα αυτην την στιγμη θα ειχαμε συνασπισμο κομματων στην διακυβερνηση και οχι το ΠΑΣΟΚ μονον! Τα πραγμαστα τοτε θεωρω θα ηταν αλλιως!
Και αυτο ειναι το μεγαλο κερδος με το να ψηφιζουμε παντα!! τους κανουμε πολλους και δεν αφηνουμε το ''αποφασιζω και διατασσω'' σε εναν!!!

Αν επισκεφτεις το σαιτ της singular logic National Elections October 2009 (http://ekloges-prev.singularlogic.eu/v2009/pages/index.html) θα βρεις ολα αυτα τα στοιχεια και θα δεις οτι το να μην ψηφιζεις και να απεχεις ¨η να ριχνεις λευκο δεν βοηθας κανεναν παρα μονον αυτον που διατηρει τους οπαδους του ανεξαρτητως καταστασεων! Το να απεχεις ουτε σαν διαμαρτυρια εκλαμβανεται διοτι αντε και διαμαρτυρηθηκες...τι θα κερδισεις? Θα κερδισεις απλα να διακυβερνηθεις απο αυτους που τους ψηφισαν οι άλλοι και θα πληρωσεις κι εσυ μαζι με αυτους!
Αλλά αυτοι ''ηθελες τα και παθέσ' τα''..... εσυ τι φταις????

evan400f
18-10-2010, 14:33
μεγαλη κουβεντα ανοιξες μανο.....;)

η αντιστοιχη ιστορια θα υπαρχει,για καθε πολιτικο μας......πιστευω:cool:

εγω τους θεωρω ολους πουλημενους και ανθελληνες.....sorry:o


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.ΝεύραΝεύραΝεύρα

kostas_366
18-10-2010, 14:36
(και να μην ακούσω για ευννοημένη Αθήνα, στο θέμα ρουσφέτι η επαρχία είναι πρώτη!).

Μα η επαρχία, μόνο με το ρουσφέτι λειτουργεί. Δεν είναι μόνο πρώτη. Γι αυτό εκεί, θέλει περισσότερο από αλλού, να σκεφτόμαστε τι κάνουμε.

fguy
18-10-2010, 15:35
Kαι μετα από ολα αυτα που παραθεσατε, συμπληρωνω..........
κατηγορουμε το Γιωργακη που αποκαλεσε την Ελλαδα "πληρως διεφθαρμενο και διαβρωμενο κρατος"
Τι να κανει? Την αληθεια ειπε ο ανθρωπος! Η Ελλαδα βασει της διαφθορας και του παρακρατους, οχι στην Ευρωπαικη Ενωση, ουτε στις αφρικανικες δημοκρατιες επρεπε να εντασσεται! Επικρατουν τριτοκοσμικες συνθηκες. Αυτη δυστυχως ειναι η πικρη αληθεια........

manosamos
18-10-2010, 15:47
Αν και γενικά συμφωνώ με τον Κώστα-366 έχω σοβαρές αμφιβολίες στο κατά πόσον οποιοσδήποτε σοβαρός άνθρωπος θα μπλεκόταν με κομματικές παρατάξεις.
Ασε που όπως είναι το σύστημα φτιαγμένο και να θες να προσφέρεις δεν πρόκειται να τα καταφέρεις, ειδικά σε τοπικό επίπεδο όπου το ρουσφέτι και η εξυπηρέτηση πάει σύννεφο (και να μην ακούσω για ευννοημένη Αθήνα, στο θέμα ρουσφέτι η επαρχία είναι πρώτη!).
Άρα ψηφίζω αποχή και βόλτα στην εξοχή μέχρι να καταλάβουν οτι το πολιτικό σύστημα είναι για πέταμα..

Νοτη ως προς το πρωτο συμφωνω 100% μαζι σου.
Φιλος που κουρευωμε,μου ελεγε το Σαββατο οτι κατεβαινει υποψηφιος δημοτικος συμβουλος με τον τωρα δημαρχο και σχεδον οι μισοι του ζητησαν ρουσφετι σε ανταλλαγη με τους ψηφους.
Οντως ρε φιλε καποιος πρεπει να ειναι μεγαλος παπατζης και αετονυχης για να ασχοληθει με τα κοινα.
Οσο καλες προθεσεις να εχει καποιος τον κανουν διεφθαρμενο και αυτο σε μηδεν χρονο.
Την αποχη που ψηφιζεις με βρισκει να διαφωνω, μονο και μονο επειδη δεν προκειτε να καταλαβουν οτι το πολιτικο συστημα ειναι για πεταμα.
Μαλλον τους βολευει κιολας να μην ψηφισεις.;)
Ψηφο και ας ειναι στο 0,5%;)