PDA

View Full Version : ΚΡΑΝΗ Schuberth ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ


basilis76
19-10-2010, 10:15
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ SITE TA BGAZEI MISH ΤΙΜΗ.ΓΙΑ ΡΙΧΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ
*HALF PRICE* Schuberth S1 (http://www.helmetcity.co.uk/HALF-PRICE-Schuberth-S1_B2231L.aspx)

Albatros
19-10-2010, 11:15
Πολύ καλές τιμές...
:)

Orfeus
19-10-2010, 12:34
ειναι αρχαια.τους εχουν μεινει αποθεματα και ξεστοκαρουν διετιας+ κρανη.

kotskofi
19-10-2010, 12:47
Αγόρασα πέρισυ από αυτό το site, schuberth s1, έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την αγορά.

GeorgeP
19-10-2010, 13:14
ειναι αρχαια.τους εχουν μεινει αποθεματα και ξεστοκαρουν διετιας+ κρανη.

Αυτο δεν τα κανει ανασφαλη/αχρηστα! Εξάλλου το S1 π.χ. παραγεται ακομα με άλλα χρωματα και με ονομασια S1 PRO!!

Gemat
19-10-2010, 14:16
Δεν υπαρχουν νουμερα.... μονο small και XL

Orfeus
19-10-2010, 16:00
Ξερω πως λεγεται το νεο μοντελο πολυ καλα.Αλλα αν δεις τα συγκεκριμενα χρωματα παραγονταν τουλαχιστον 2 χρονια πριν.Κ με 260 ευρα(190+40μτφ λιρες) παιρνεις ενα πολυ πιο νεο κρανος με εγγυημενη αποδοση και πολυ πιο ανετο στην καθημερινοτητα της Αθηνας.Τα S1 παρουσιαζαν σοβαρο προβλημα στη ζελατινα.
Εγω σα Γιαννης δε θα βασιζομουν στις συνθηκες φυλαξης ενος εμπορου που εχει το κρανος ποσα χρονια και με πιθανοτητα να μου παρουσιασει προβλημα.Δεν αξιζει.Το κεφαλι σου βαζεις μεσα.
Σα κρανη προς Θεου ειναι κορυφαια για μενα,αλλα για τουρισταδικη χρηση.

MARK
19-10-2010, 16:59
:sm8:

GeorgeP
19-10-2010, 19:09
Ξερω πως λεγεται το νεο μοντελο πολυ καλα.Αλλα αν δεις τα συγκεκριμενα χρωματα παραγονταν τουλαχιστον 2 χρονια πριν.Κ με 260 ευρα(190+40μτφ λιρες) παιρνεις ενα πολυ πιο νεο κρανος με εγγυημενη αποδοση και πολυ πιο ανετο στην καθημερινοτητα της Αθηνας.Τα S1 παρουσιαζαν σοβαρο προβλημα στη ζελατινα.
Εγω σα Γιαννης δε θα βασιζομουν στις συνθηκες φυλαξης ενος εμπορου που εχει το κρανος ποσα χρονια και με πιθανοτητα να μου παρουσιασει προβλημα.Δεν αξιζει.Το κεφαλι σου βαζεις μεσα.
Σα κρανη προς Θεου ειναι κορυφαια για μενα,αλλα για τουρισταδικη χρηση.


Τα χρωματα δεν ειναι σημαντικος λογος (προσωπικη αποψη) να μην προτιμησει κσποιος ενα κρανος αν τα υπολοιπα ειναι υπερανω κριτικης, και η Shcubert ειναι υπερανω κριτικης και πολυ καλλυτερη σε αυτα τα υπολοιπα απο πολλους αλλους των 250ε αλλα και των 300,400,600.....!!!! Εχει δικα της τεστ επιπλεον των αλλων (πλην ARAI) τα οποια κανεις άλλος δεν εχει!!

Δυο χρονια στο ραφι δεν λεει τιποτε οταν το κελυφος του ΔΕΝ εχει ημερομηνια ληξης οπως τα Schubert, Shoei, Arai κ.λ.π.
Δυο χρονια στο ραφι εχουν μεγαλη σημασια μονον για τα κρανη που λογω υλικου κατασκευης (θερμοπλαστικα, απλο fiberglass) εχουν διαρκεια ζωης αναγραφομενη στο πλαι του κελυφους και η οποια δεν ξεπερναει τα 5 χρονια!
Εγω φοραω Lazer fiber 10 ετων, ανευ ημερομηνια ληξης, ειναι σαν καινουριο, το πλενω μεσα εξω το γυαλιζω και φυσικα δεν εχει καμια επιπτωση στην ασφαλεια του/μου.

Οσο για το προβλημα στην ζελατινα, δεν το ξερω αλλα υποθετω οτι εχεις δικιο και θα το εχει ψαξει, αλλα παλι δεν ειναι προβλημα στα 250ε για ενα κρανος shcubert (οχι για κατι άλλο μονον γι αυτο) αρκει μονον να μην μπαζει νερα οταν βρεχει και αερα τοσο που να χανει τα ηχομονωτικα χαρακτηριστικα του!! Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη αποψη και δεν ειναι απαραιτητο να την ασπαστει κανενας!!