PDA

View Full Version : Γνώμες για παντελόνι rallye 3 pro!!!


evanslam
19-10-2010, 20:11
http://img827.imageshack.us/img827/98/76127723rallye3suit.jpg (http://img827.imageshack.us/my.php?image=76127723rallye3suit.jpg)
Χαιρετώ και πάλι τους απανταχού φίλους του forum και συνάμα πολλούς απο αυτούς και φίλους των επίσημων προιόντων της "μαμάς".
Θα ήθελα να ακούσουμε σε αυτό το thread τις γνώμες των κατόχων του συγκεκριμένου παντελονιού ή και φόρμας επίσης, ευχαριστημένοι και μη, ακόμα και τις γνώμες όσων θέλανε να το αποκτήσουν αλλά τελικά προτίμησαν κάποιο άλλο και γιατί!
Επίσης καλό θα ήταν να ακούσουμε και εμπειρίες από δύσκολες συνθήκες που δοκιμάστηκε το συγκεκριμένο προιόν είτε θετικές είτε αρνητικές.

Ο λόγός... απλός!
Να βοηθηθούν οι άμεσα ενδιάφερόμενοι μεταξύ των οποίων και εγω!

Strats
24-12-2010, 02:02
Θα με ενδιέφερε κι εμένα η γνώμη φίλων με εμπειρία στα rallye 3 pro

Albatros
24-12-2010, 11:46
Ελάτε οι πλούσιοι του Φόρουμ πείτε μας να μάθουμε και εμείς...
:sm7:

Strats
24-12-2010, 11:59
Ελάτε οι πλούσιοι του Φόρουμ πείτε μας να μάθουμε και εμείς...
:sm7:

χαχαχα καλό, αν και εσύ αδελφέ με 3 moto, μάλλον στην κατηγορία που είπες θα σε έβλεπα :sm7:

evanslam
24-12-2010, 14:28
Μάλλον είναι πολλοί λίγοι οι τυχεροί τελικά!!!:yz

adventure
24-12-2010, 15:11
χαχαχα καλό, αν και εσύ αδελφέ με 3 moto, μάλλον στην κατηγορία που είπες θα σε έβλεπα :sm7:

:D :D :D

Albatros
24-12-2010, 17:04
χαχαχα καλό, αν και εσύ αδελφέ με 3 moto, μάλλον στην κατηγορία που είπες θα σε έβλεπα :sm7:
ναι ναι οικογενειακές οι μηχανές...είμαστε πολλοί....
:sm7:

Markas
24-12-2010, 18:35
Έχω στη κατοχή μου το τζάκετ από το καλοκαίρι. Είναι πολυμορφικό (γίνετε αμάνηκο για παράδειγμα) και έχει αρκετούς αεραγωγούς για να δροσίζει το καλοκαίρι όπως ίσως και άλλα μπουφάν. Η διαφορά των άλλων με αυτό είναι πως τα κάνει όλα σε μία συσκευασία. Δηλαδή για μεγάλο ταξίδι όπου ο χώρος είναι πολύτιμος το παίρνεις και καθάρισες για μέση και πάνω και για ζέστη και για κρύο και για προστασία. Προσωπικά, με 2 ισοθερμικά μπλουζάκια και αυτό ήμουν μια χαρά ακόμα και με μηδέν εξωτερική θερμοκρασία ( λεπτομέρειες ΕΔΩ! (http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%81%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-82/%CE%9A%CF%81%CE%AE%CF%84%CE%B7-%CE%9F%CE%99-%CE%A4%CE%95%CE%A3%CE%A3%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%A3-%CE%95%CE%A0%CE%9F%CE%A7%CE%95%CE%A3-%CE%A3%CE%95-%CE%9C%CE%99%CE%91-%CE%9C%CE%95%CE%A1%CE%91-%CE%9C%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-markas-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-yns-16258/) ) Για το παντελόνι δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει παραπάνω από ένα κοινό cordura αδιάβροχο. Άσε που φυσιολογικά φθείρετε πολύ περισσότερο το παντελόνι όπου κάτσεις ή αν πέσεις σε χωμάτινη βόλτα. Αν είναι πάντως να το πάρετε για να πηγαίνετε για καφέ ή μικρές βόλτες είναι πεταμένα λεφτά.

Strats
31-12-2010, 17:17
Παιδιά, δεν κρατήθηκα, τα πήρα, ο Άγιος Βασίλης με σκέφτηκε :)

Πρώτες εντυπώσεις μετά από μια βόλτα σήμερα 50km στους περίπου 11 βαθμούς:

Οπτικά η ποιότητα κατασκευής φαίνεται κορυφαία, ραφές, υλικό εξωτερικά και εσωτερικά, φερμουάρ, όλα. Έχει πολλή καλή εφαρμογή στο σώμα και σου δίνει την αίσθηση ότι εφαρμόζει παντού χωρίς να πιέζει πουθενά. Πολύ καλά φτιαγμένα επίσης είναι και τα τελειώματα στα μανίκια και λαιμό. Επίσης έχει πολλαπλούς αεραγωγούς που όμως λόγω κρύου δεν μπόρεσα ακόμα να δοκιμάσω. Αυτό όμως που φαίνεται κορυφαίο είναι τα προστατευτικά, όλα, γόνατα, πλάτη αγγόνες, ώμοι, είναι πράγματι κορυφαία.

Το jacket, επειδή είναι λεπτότερο από το προηγούμενό μου (revit cayenne pro), δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι το ίδιο ζεστό (το revit το φορούσα στον 1 βαθμό με ένα μακό μακρυμάνικο από μέσα και ποτέ δεν κρύωσα) ίσως το rallye 3 να χρειάζεται κάποιο fleece ισοθερμικό από μέσα στο πολύ κρύο. Θα δούμε…

xurxes
31-12-2010, 21:38
Παιδιά, δεν κρατήθηκα, τα πήρα, ο Άγιος Βασίλης με σκέφτηκε :)

Πρώτες εντυπώσεις μετά από μια βόλτα σήμερα 50km στους περίπου 11 βαθμούς:

Οπτικά η ποιότητα κατασκευής φαίνεται κορυφαία, ραφές, υλικό εξωτερικά και εσωτερικά, φερμουάρ, όλα. Έχει πολλή καλή εφαρμογή στο σώμα και σου δίνει την αίσθηση ότι εφαρμόζει παντού χωρίς να πιέζει πουθενά. Πολύ καλά φτιαγμένα επίσης είναι και τα τελειώματα στα μανίκια και λαιμό. Επίσης έχει πολλαπλούς αεραγωγούς που όμως λόγω κρύου δεν μπόρεσα ακόμα να δοκιμάσω. Αυτό όμως που φαίνεται κορυφαίο είναι τα προστατευτικά, όλα, γόνατα, πλάτη αγγόνες, ώμοι, είναι πράγματι κορυφαία.

Το jacket, επειδή είναι λεπτότερο από το προηγούμενό μου (revit cayenne pro), δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι το ίδιο ζεστό (το revit το φορούσα στον 1 βαθμό με ένα μακό μακρυμάνικο από μέσα και ποτέ δεν κρύωσα) ίσως το rallye 3 να χρειάζεται κάποιο fleece ισοθερμικό από μέσα στο πολύ κρύο. Θα δούμε…




στείλε μου, τον Κοκκινοσκουφι και σε μένα...
αύριο γιορτάζω...;)

Strats
31-12-2010, 21:46
στείλε μου, τον Κοκκινοσκουφι και σε μένα...
αύριο γιορτάζω...;)

Πολύχρονος Βασίλη, θα στον έστελνα αλλά τα φαγε όλα τα $$$ και δεν του έμεινε λέει τίποτα! :sm7:

teo
24-02-2011, 20:58
Το γκρί συνολάκι μοιάζει με ένα ζευγάρι πιτζάμες που έχω!

Albatros
24-02-2011, 21:43
Το γκρί συνολάκι μοιάζει με ένα ζευγάρι πιτζάμες που έχω!
Πολύ ακριβές πιτζάμες έχεις ...
:D




Πάντως νομίζω οτι το rallye 3 δεν έχει ακόμα αποκτήσει χαρακτηρισμό "pro"
έρχεται....
:hmmm:

VagosGT
24-02-2011, 22:12
Εχω το Rally3 (πυτζαμες):D,
το φορεσα σε βροχη και κρυο πηγαινοντας στην Εδεσσα.

Η γνωμη μου ειναι οτι για πολλα κρυα δεν κανει.
Με την τιμη του αγοραζεις δυο κουστουμακια Revit η Dainese.


http://motionross.com/wp-content/uploads/2010/08/rallye3-suits.jpg

Capitain
24-02-2011, 22:26
Εγώ προσωπικά τα βλέπω σαν μια σταθερή αξία, πως είναι κάποιος που αγοράζει Rolex? Κάτι τέτοιο, όλοι τα αναγνωρίζουν, όλοι ξέρουν πως είναι ακριβά, αλλά δεν είναι και κάτι που αξίζει τόσο όσο το πληρώνεις...
Απλά όλοι ξέρουν πόσο κάνει, είναι σαν δήλωση Status....
Κατά τα άλλα, είναι ένα ποιοτικό προιόν, αλλά δεν παθαίνεις και την πλάκα σου...
Οχι και το καλύτερο deal κατά τη γνώμη μου. (Δεν τα έχω, απλά τα είδα από κοντά και δεν ψήθηκα...)