PDA

View Full Version : ΠΩΛΕΙΤΑΙ Ή ΑΝΤΑΛΛΑΣΕΤΑΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟ


emix
20-10-2010, 10:27
Παιδιά έχω ένα ποδήλατο μάρκας HELLIX 21 ταχυτήτων, με 28" ζάντες.
Επειδή πλέον το χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά και το μετρό μ εμποδίζει, θέλω να το ανταλλάξω μ ένα σπαστό. Όταν το είχα πάρει δεν υπήρχε στο μυαλό κάτι τέτοιο. Αλλά πλέον το χρησιμοποιώ πολύ συχνά για τις μετακινήσεις μου.
Αν κάποιος ενδιαφέρεται ή έχει κάνεναν γνωστό του, ας μου στείλει μήνυμα.

Το πουλάω 200ευρώ. Μπορώ να δώσω και κάποια διαφορά για κανένα καλύτερο το πολύ 100ευρώ επιπλέον.

Βάζω και μερικές φωτογραφίες.

Orfeus
20-10-2010, 13:48
αν θες κοιτα τα sunlova ( Sunlova Home Page (http://www.sunlova.com))
ειναι φτηνα και τιμια για τα λεφτα τους.Σπαστο με ανταλλαγη δυσκολα θα βρεις στα 2κατοσταρικα.Οπως και να χει βαλτο στους podilates.gr.
Επισης ψαχνω να βρω χαρακτηριστικα του ποδηλατου σου και δε βρισκω.Αν θες δωσε κανα λινκ!

emix
20-10-2010, 13:55
αν θες κοιτα τα sunlova ( Sunlova Home Page (http://www.sunlova.com))
ειναι φτηνα και τιμια για τα λεφτα τους.Σπαστο με ανταλλαγη δυσκολα θα βρεις στα 2κατοσταρικα.Οπως και να χει βαλτο στους podilates.gr.
Επισης ψαχνω να βρω χαρακτηριστικα του ποδηλατου σου και δε βρισκω.Αν θες δωσε κανα λινκ!


Μπορώ να δώσω και κανένα κατοστάρικο, ανάλογα και πόσο μεταχειρισμένο είναι.

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω και γω πολλά για το ποδήλατο που πήρα. Δεν το είχα ψάξει τόσο πολύ.

allen
20-10-2010, 15:54
αρχισαμεεεεεεεεεε!!!
παλι ανταλλαγες ?:D:D

emix
20-10-2010, 16:51
αρχισαμεεεεεεεεεε!!!
παλι ανταλλαγες ?:D:D

Οχι ρε, απλα ποτε δεν πιστευα οτι θα κινουμαι με το ποδηλατο σε μεγαλυτερες διαδρομες. Απο Ν.Φιλαδελφεια εχω κατεβει και Συνταγμα ομως τωρα.
Αλλα το μετρό μ εμποδιζει να πηγαινω και σε αλλες περιοχες.
Ετσι ενα σπαστό τελικα ειναι πιο καλη λυση.

Που να το φανταστω οταν το επαιρνα οτι θα το χρησιμοποιουσα τοσο πολυ;

allen
20-10-2010, 21:00
και εγω ετσι την πατησα!!!!!! και τωρα μαλιστα θα αγορασω και φτερα για το βροχουλα !! (ειπαμε το gs στο γκαραζ):D:D

tsompanis
20-10-2010, 21:05
προσέχετε εκεί στην αθήνα με τα ποδήλατα ρ επαιδιά! οδηγούν όλοι σαν ταλιμπάν! ματια και στον ...πισινό!

siraxanz
20-10-2010, 21:13
προσέχετε εκεί στην αθήνα με τα ποδήλατα ρ επαιδιά! οδηγούν όλοι σαν ταλιμπάν! ματια και στον ...πισινό!

Έτσι, εγώ θα έλεγα και στο μπροστινό και στο πλαινο:), καλή πώληση Ηλία;)

emix
21-10-2010, 07:42
Καλημερα.
Οταν κατεβαινω Αθηνα πηγαινω απο στενακια,,που μερικες φορες δεν παταει αμαξι. Και στην Σταδιου,πχ, ανεβαινω πεζοδρομια. Ισως να μην ειναι σωστο, αλλα προκειμενου να μην περασουν απο πανω μου το κανω.

Παντως το site Sunlova Home Page (http://www.sunlova.com) που μου εδωσε ο Γιαννης εχει περιεργως παρα πολυ φθηνα σπαστα ποδηλατα. Το πιο ακριβο κανει 137λιρες και κατοπιν ερωτησεως χρεωνει με 42λιρες τα μεταφορικα προς Ελλαδα. Δηλαδη, 179λιρες. Δεν ειναι παρα πολυ φθηνα σε σχεση με τα DAHON, που ξεκινανε απο 400ευρω τουλαχιστον;
Μου κανει εντυπωση και με ανησυχει στο κατα ποσο ειναι καλα ποδηλατα και δεν θα μου διαλυθει.

Orfeus
21-10-2010, 08:25
Εχω μιλησει με τους τυπους και μπορουν να ριξουν τα μτφ μεχρι 38λιρες.Επι της ουσιας.Εφοσον εχει shimanο μη φοβασαι τπτ.Στον ποδηλατικο γυρο πετυχα εναν που εχει τετοιο σπαστο.Δεν ειχε κανενα θεμα με το ποδηλατο πλην του οτι ηταν αρκετα βαρυ σε σχεση με αλλα σπαστα και οτι το διπλωμα ξεδιπλωμα δεν ηταν τοσο ευκολο.(διπλωνουν κ συγκρατουνται με μαγνητες και στο συγκεκριμενο αν δεν το κουβαλαγες σε τσαντα ξεδιπλωνοταν).Επισης παρεχουν εγγυηση.Κ για να ειμαστε ρεαλιστες το μονο που μπορει να χαλασει σε ενα ποδηλατο και να ναι δυσβασταχτο,ειναι να σε αποχαιρετισει το πλαισιο.Ολα τα αλλα λυνονται.
Επισης καποια στιγμη η μεταφορα ποδηλατων στο μετρο θα ανοιξει.Μεχρι τοτε τα σπαστα θα ναι αναγκαια.
Τελος,ως ιδιοκτητης μονο σπαστου θα περιοριστεις αρκετα.(φανταζομαι το ξερεις)

emix
21-10-2010, 09:33
Εχω μιλησει με τους τυπους και μπορουν να ριξουν τα μτφ μεχρι 38λιρες.Επι της ουσιας.Εφοσον εχει shimanο μη φοβασαι τπτ.Στον ποδηλατικο γυρο πετυχα εναν που εχει τετοιο σπαστο.Δεν ειχε κανενα θεμα με το ποδηλατο πλην του οτι ηταν αρκετα βαρυ σε σχεση με αλλα σπαστα και οτι το διπλωμα ξεδιπλωμα δεν ηταν τοσο ευκολο.(διπλωνουν κ συγκρατουνται με μαγνητες και στο συγκεκριμενο αν δεν το κουβαλαγες σε τσαντα ξεδιπλωνοταν).Επισης παρεχουν εγγυηση.Κ για να ειμαστε ρεαλιστες το μονο που μπορει να χαλασει σε ενα ποδηλατο και να ναι δυσβασταχτο,ειναι να σε αποχαιρετισει το πλαισιο.Ολα τα αλλα λυνονται.
Επισης καποια στιγμη η μεταφορα ποδηλατων στο μετρο θα ανοιξει.Μεχρι τοτε τα σπαστα θα ναι αναγκαια.
Τελος,ως ιδιοκτητης μονο σπαστου θα περιοριστεις αρκετα.(φανταζομαι το ξερεις)


Το ποδηλατο που σταμπαρισα ζυγιζει 12κιλα. Ειναι φυσιολογικο βαρος.
Αυτο με το ανοιγμα ολων των ποδηλατων στο μετρο δεν το ηξερα.

Μαλλον δεν το ξερω πως θα περιοριζομαι με μονο σπαστο ποδηλατο. Για πες μου μερικα πραγματα για να δω αν με συμφερει τελικα. Εγω το θελω μονο για την πολη φυσικα. Αυτο που με νοιαζει (αλλα και να μην γινεται δεν τρελαινομαι) ειναι να μπορω να βαλω ενα πλαινο σακιδιο στη πισω σχαρα ή καπως αλλιως και να μπορω να βαζω και το καρεκλακι του μικρου για να τον πηγαινω βολτα.

Καποιος αλλος μου προτεινε την ιδεα να παω σ εναν ηλεκτροσυγκολητη και να μετατρεψω αυτο που εχω σε σπαστο, βαζοντας φυσικα και τους καταλληλους μεντεσεδες. Το θεμα ειναι ΠΟΥ βρισκουμε αυτους τους μεντεσεδες και αν η μετατροπη αυτη θα γινει σωστα. Επισης αν υποθεσουμε οτι γινεται, μπορει να μπει ενα ποδηλατο σπαστο με 28" ζαντες στο μετρο ή σε πετανε εξω;

Πολλες ερωτησεις που περιμενουν απαντησεις....!

:)

Orfeus
21-10-2010, 15:08
Ειδες το αλουμινενιο απ'οτι φανταζομαι,γιατι αυτα με τις 88λιρες ειναι στα 14.5.Σκεψου οτι το Dahon αλουμινιο κυμαινεται εκει,και ακομη -1 κιλο σε καποια μοντελα.Απλα αν καταληξεις να παρεις το αλουμινενιο θα σου βγει κοντα στα 200ε.Με 100ε ομως παραπανω παιρνεις ενα μτχ dahon που ειναι ο ηγετης στα σπαστα μαζι με την brompton.
Οτι πληρωνεις παιρνεις.Τα επωνυμα σπαστα ειναι μπροστα στο θεμα μηχανισμων μαζεματος και σειρων περιφερειακων.

Το σπαστο ποδηλατο δεν ειναι ποδηλατο αποστασεων μεγαλων.Ειναι για να το χρησιμοποιεις συνδυαστικα με ΜΜΕ.Οι περισσοτεροι το χρησιμοποιουν για 15χλμ πανω κατω με χρηση μετρο κτλ.Ο λογος ειναι οτι δεν εχουν μπροστα ταχυτητες,που ειναι επιθυμητο για μια ανισοπεδη πολη οπως η Αθηνα.Αν οι διαδρομες που θα κανεις ειναι φλατ και ασφαλτοστρωμενες εισαι οκ.Τσαντουλα φανταζομαι θα βρεις,γιατι εχω δει πολλα να κυκλοφορουν με "σαμαρια",αλλα μην φαντααστεις τπτ θερια.Μην ξεχνας οτι η σχαρα τους απεχει λιγο απο το εδαφος.Αλλα ακομη και να μη βρεις για sunlova σακιδια,εισαι πατεντιαρης δε σε φοβαμαι.Τωρα για το παιδικο καθισμα θα σου ελεγα να το ξεχασεις,παλι λογω θεσης.Δεν ξερω αν βγαινουν καν,αν το σηκωνει το πλαισιο,αλλα σκεψου οτι ο μικρος ναι μεν μπορει να βλεπει τα καλογυμνασμενα οπισθια του μπαμπα,αλλα κατα γενικη ομολογια θα ναι λιγο παραπανω απο το υψος ενος προφυλακτηρα....:hmmm:Εκτος αν παιξεις με τρεηλερ.
Εκει ειναι καλυτερα το 28αρι που η δουλεια του ειναι να κανει αποστασεις ξεκουραστα και ειναι και ψηλο.

Αυτο με τον ηλεκτοσυγκολλητη θα σου ελεγα ξεχνα το!Θα πηγαινες σε συγκολλητη να σου κολλησει πλαισιο μηχανης.Σε ολα τα ποδηλατα,ο σχεδιασμος τους εχει αμεση σχεση με τη γεωμετρια τους(οπως οι μοτο),η οποια καθοριζεται απο τον τροπο οδηγησης(οχι οπως θα πηγαινει,αλλα αν προκειται για βουνο πολη κτλ) και αντιστοιχα κατασκευαζονται οι σωληνωσεις και οι κολλησεις.Αντε και σου κανει καλη δουλεια τι μεντεσε θα βαλεις,που και με τι ανοχες?Μεγααααααλη ιστορια.

Τωρα για το κομματι του μετρο ισχυει το εξης.Αν μπορεις να το κουβαλησεις περναει ως αποσκευη.Και εννοουμε να το κουβαλησεις καθολη τη διαρκεια.Τωρα αν θα ναι 26αρι σπαστο,20αρι σπαστο ή 28αρι κανονικο,αν εχεις τη δυνατοτητα να το κουβαλας χωρις να ενοχλεις αλλους στο βαγονι(μονο που δεν εχει σκευοφορους το μετρο) τοτε δε σε πειραζει κανεις.Ενα απο τα αιτηματα των ποδηλατων ειναι να επιτραπει πληρως και οχι η υπο συνθηκες μεταφορα ποδηλατων στους συρμους.Ειναι το μονο τροχιοδρομικο μεσο που δεν επιτρεπεται.
Εγω θα σου προτεινα να κανεις το εξης.Να πας μια μερα απο τους σταθμους του μετρο και να μιλησεις υπο ποιες προυποθεσεις θα σου επιτρεψει ο υπευθυνος τη διελευση.
Σε καποιους σταθμους σε φιλους ποδηλατες τους ειπαν οτι μη σπαστο δεν μπαινει,σε αλλους αρκει να το κουβαλησουν εχοντας βγαλει τη μπροστινη ροδα.Εφοσον ξεκαθαριστει τι ειναι εφικτο (συνδυασμος κανονισμου λειτουργειας μετρο και υπευθυνου) τοτε να πουλησεις αγορασεις κατι.

Εφοσον σου απαγορευτει ακομη και η εμφανιση με ποδηλατο στο χωρο του μετρο,τοτε
α)κρατας το Χιλιξ για να κινεισαι σαν ανθρωπος με τον πιτσιρικα κ παιρνεις το πιο φτηνο σπαστο για τη δουλεια.
β)πουλας τα παντα και παιρνεις Espresso | Dahon Folding Bicycles | Dahon Global (http://www.dahon.com/bikes/2010/espresso) που κανει τα παντα και βαζεις και τον μικρο επανω.
γ)Υπαρχει και αυτο αλλα δεν παιρνει τον μικρο επανω.
http://www.sunlova.com/Detail.aspx

emix
21-10-2010, 15:15
Ειδες το αλουμινενιο απ'οτι φανταζομαι,γιατι αυτα με τις 88λιρες ειναι στα 14.5.Σκεψου οτι το Dahon αλουμινιο κυμαινεται εκει,και ακομη -1 κιλο σε καποια μοντελα.Απλα αν καταληξεις να παρεις το αλουμινενιο θα σου βγει κοντα στα 200ε.Με 100ε ομως παραπανω παιρνεις ενα μτχ dahon που ειναι ο ηγετης στα σπαστα μαζι με την brompton.
Οτι πληρωνεις παιρνεις.Τα επωνυμα σπαστα ειναι μπροστα στο θεμα μηχανισμων μαζεματος και σειρων περιφερειακων.

Το σπαστο ποδηλατο δεν ειναι ποδηλατο αποστασεων μεγαλων.Ειναι για να το χρησιμοποιεις συνδυαστικα με ΜΜΕ.Οι περισσοτεροι το χρησιμοποιουν για 15χλμ πανω κατω με χρηση μετρο κτλ.Ο λογος ειναι οτι δεν εχουν μπροστα ταχυτητες,που ειναι επιθυμητο για μια ανισοπεδη πολη οπως η Αθηνα.Αν οι διαδρομες που θα κανεις ειναι φλατ και ασφαλτοστρωμενες εισαι οκ.Τσαντουλα φανταζομαι θα βρεις,γιατι εχω δει πολλα να κυκλοφορουν με "σαμαρια",αλλα μην φαντααστεις τπτ θερια.Μην ξεχνας οτι η σχαρα τους απεχει λιγο απο το εδαφος.Αλλα ακομη και να μη βρεις για sunlova σακιδια,εισαι πατεντιαρης δε σε φοβαμαι.Τωρα για το παιδικο καθισμα θα σου ελεγα να το ξεχασεις,παλι λογω θεσης.Δεν ξερω αν βγαινουν καν,αν το σηκωνει το πλαισιο,αλλα σκεψου οτι ο μικρος ναι μεν μπορει να βλεπει τα καλογυμνασμενα οπισθια του μπαμπα,αλλα κατα γενικη ομολογια θα ναι λιγο παραπανω απο το υψος ενος προφυλακτηρα....:hmmm:Εκτος αν παιξεις με τρεηλερ.
Εκει ειναι καλυτερα το 28αρι που η δουλεια του ειναι να κανει αποστασεις ξεκουραστα και ειναι και ψηλο.

Αυτο με τον ηλεκτοσυγκολλητη θα σου ελεγα ξεχνα το!Θα πηγαινες σε συγκολλητη να σου κολλησει πλαισιο μηχανης.Σε ολα τα ποδηλατα,ο σχεδιασμος τους εχει αμεση σχεση με τη γεωμετρια τους(οπως οι μοτο),η οποια καθοριζεται απο τον τροπο οδηγησης(οχι οπως θα πηγαινει,αλλα αν προκειται για βουνο πολη κτλ) και αντιστοιχα κατασκευαζονται οι σωληνωσεις και οι κολλησεις.Αντε και σου κανει καλη δουλεια τι μεντεσε θα βαλεις,που και με τι ανοχες?Μεγααααααλη ιστορια.

Τωρα για το κομματι του μετρο ισχυει το εξης.Αν μπορεις να το κουβαλησεις περναει ως αποσκευη.Και εννοουμε να το κουβαλησεις καθολη τη διαρκεια.Τωρα αν θα ναι 26αρι σπαστο,20αρι σπαστο ή 28αρι κανονικο,αν εχεις τη δυνατοτητα να το κουβαλας χωρις να ενοχλεις αλλους στο βαγονι(μονο που δεν εχει σκευοφορους το μετρο) τοτε δε σε πειραζει κανεις.Ενα απο τα αιτηματα των ποδηλατων ειναι να επιτραπει πληρως και οχι η υπο συνθηκες μεταφορα ποδηλατων στους συρμους.Ειναι το μονο τροχιοδρομικο μεσο που δεν επιτρεπεται.
Εγω θα σου προτεινα να κανεις το εξης.Να πας μια μερα απο τους σταθμους του μετρο και να μιλησεις υπο ποιες προυποθεσεις θα σου επιτρεψει ο υπευθυνος τη διελευση.
Σε καποιους σταθμους σε φιλους ποδηλατες τους ειπαν οτι μη σπαστο δεν μπαινει,σε αλλους αρκει να το κουβαλησουν εχοντας βγαλει τη μπροστινη ροδα.Εφοσον ξεκαθαριστει τι ειναι εφικτο (συνδυασμος κανονισμου λειτουργειας μετρο και υπευθυνου) τοτε να πουλησεις αγορασεις κατι.

Εφοσον σου απαγορευτει ακομη και η εμφανιση με ποδηλατο στο χωρο του μετρο,τοτε
α)κρατας το Χιλιξ για να κινεισαι σαν ανθρωπος με τον πιτσιρικα κ παιρνεις το πιο φτηνο σπαστο για τη δουλεια.
β)πουλας τα παντα και παιρνεις Espresso | Dahon Folding Bicycles | Dahon Global (http://www.dahon.com/bikes/2010/espresso) που κανει τα παντα και βαζεις και τον μικρο επανω.
γ)Υπαρχει και αυτο αλλα δεν παιρνει τον μικρο επανω.
http://www.sunlova.com/Detail.aspx

Απ ολα αυτα που ειπες εβγαλα δυο συμπερασματα πολυ χρησιμα:

1.Κραταω το Hellix,ελπιζοντας καποια στιγμη να επιτραπει η εισοδος ποδηλατων στο μετρο και εχοντας το για βολτες και μονος και με το παιδι, και
2.Αν μπορω να παρω ενα φθηνο σπαστο της sunlova,πχ, για να το εχω οταν θελω να κινουμαι παντου στα τρενα.

geolag
21-10-2010, 17:16
Αν μπεις στο site καταστημάτων της Θεσσαλονίκης RED ZEPPELIN υπάρχουν σπαστά με 300 ευρώ.Είναι σιδερένια όχι αλουμινένια.Η διαφορά είναι 600 γραμμάρια αλλά το σιδερένιο αν το έχεις έξω ίσως σκουριάσει.Είναι με μικρούς τροχούς και πρέπει να το συνηθίσεις.Δες τη μάρκα (eco 2) και ψάξε στο internet.Δεν είναι DAHON αλλά τη δουλειά του την κάνει με τα μισά χρήματα.
Απλώς να έχεις υπόψη σου ότι με το σπαστό δεν είναι για πολλά χιλιόμετρα.Είναι για αυτό που θέλεις ,μετρό και μικρές αποστάσεις.

bogart
21-10-2010, 17:24
Αν μπεις στο site καταστημάτων της Θεσσαλονίκης RED ZEPPELIN υπάρχουν σπαστά με 300 ευρώ.Είναι σιδερένια όχι αλουμινένια.Η διαφορά είναι 600 γραμμάρια αλλά το σιδερένιο αν το έχεις έξω ίσως σκουριάσει.Είναι με μικρούς τροχούς και πρέπει να το συνηθίσεις.Δες τη μάρκα (eco 2) και ψάξε στο internet.Δεν είναι DAHON αλλά τη δουλειά του την κάνει με τα μισά χρήματα.
Απλώς να έχεις υπόψη σου ότι με το σπαστό δεν είναι για πολλά χιλιόμετρα.Είναι για αυτό που θέλεις ,μετρό και μικρές αποστάσεις.

μα με 300 EUR παίρνει Dahon με σκελετό χρωμιομολυβδενίου
με 350-360 παίρνει αλουμίνιο
γιατί να πάρει σιδερένιο ????

Orfeus
21-10-2010, 17:55
Μην ελπιζεις,εχε το σιγουρο.Ετσι ξεκινησε με τον ηλεκτρικο,αρχικα σε ορισμενους σταθμους και ωρες και μετα παντου.Το ποτε ειναι το θεμα και εξαρταται απο την μαζα των ποδηλατων.
Το σπαστο ειπαμε ειναι ενας συμβιβασμος.
Για μενα το πρωτο σεναριο (κρατας και παιρνεις ) ειναι το ιδανικο.2 ποδηλατα ειναι καλυτερα απο ενα.Αν παθει κατι το ενα εχεις ετοιμοπολεμο το αλλο.Ασε που με το σπαστο μπορει να μαθει ο μικρος(με κανα δυο μοντες) ή να κανει η γυναικα σου.
Απλα ρωτα πρωτα με τροπο τον υπευθυνο του μετρο τι μπορεις να κανεις και πραξε αναλογως.
Επισης ξεχασα να σου πω οτι γενικα τα σπαστα εχουν και το πλεονεκτημα οτι λογω φορητοτητας δεν κλεβονται,αλλα αν τα αφησεις δεμενα με οτιδηποτε και οπουδηποτε,ειναι πιθανο να μην το ξαναδεις(λογω κοστους).
Εγω εχω ερωτευτει αυτο...(μετα το ΚΤΜ μου)
Products- STRIDA (http://www.strida.com/en/products/)

Επισης το eco 2 ειναι dahon.http://www.dahon.com/bikes/2010/eco-2 και με λιγο παζαρεμα μπορεις να το παρεις 270.

emix
21-10-2010, 21:22
Πολυ καλες συμβουλες παιδια. Σας ευχαριστω.
Θα τα βαλω ολα κατω και θα δω τελικα.

emix
03-11-2010, 10:37
Παρακαλω πολυ η αγγελια να κλειδωσει.

Εκτος του οτι δεν το πουλαω πλεον, χθες το απογευμα μου το εκλεψαν κιολας!!!!!!


:yz:yz:yz:yz:yz:yz



Καλη μου χωνεψη...

:sm7::sm7:

vasorfa
03-11-2010, 10:52
Παρακαλω πολυ η αγγελια να κλειδωσει.

Εκτος του οτι δεν το πουλαω πλεον, χθες το απογευμα μου το εκλεψαν κιολας!!!!!!


:yz:yz:yz:yz:yz:yz



Καλη μου χωνεψη...

:sm7::sm7:


και μαμω...την καντεμια....:(:(:(:(

Orfeus
03-11-2010, 11:41
Απο που?Πως το χες κλειδωμενο??
Εχει γινει επιδημια....Εμενα μου εχουν φαει 2 μεσα απο υπεργεια και υπογεια πιλοτη...

emix
03-11-2010, 11:50
Απο που?Πως το χες κλειδωμενο??
Εχει γινει επιδημια....Εμενα μου εχουν φαει 2 μεσα απο υπεργεια και υπογεια πιλοτη...

Το ειχα παρκαρει στον προαστιακο στην Μεταμορφωση, με δυο κλειδαριες αρκετα εως πολυ καλες. Αλλα αυτοι οι τυποι ειναι σαινια και τις παραβιαζουν για πλακα. Ουτε οι κλειδαριες δεν υπηρχαν.

Την δηλωσα την κλοπη στην αστυνομια, μπας και ειμαι τυχερος και βρεθει. Δεν ελπιζω φυσικα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Τωρα βαζω μπρος για σπαστο, το οποιο θα το φερνω εδω,διπλα στο γραφειο μου. Δεν υπαρχει περιπτωση να το αφηνω πουθενα.

geolag
03-11-2010, 15:49
Λυπάμαι για την κλοπή.
Γενικά μην αφήνετε ποδήλατα σε σταθμούς μετρό.Τα σταμπάρουν και επειδή ξέρουν ότι μπήκες στο μετρό τα αρπάζουν.Εχει και πολύ κόσμο και κανένας δεν δίνει σημασία σε κάποιον που προσπαθεί να παραβιάσει κλειδαριά.Παρκάρετε κοντά στο μετρό μπροστά από κάποιο μαγαζί .πάρτε κάτι και από το μαγαζί ή το περίπτερο και γνωριστείτε με τον περιπτερά.σε λίγο αυτός θα το προσέχει.
Εκτός βέβαια αν κάνει και ο ίδιος αυτή τη δουλειά.

emix
03-11-2010, 16:06
Λυπάμαι για την κλοπή.
Γενικά μην αφήνετε ποδήλατα σε σταθμούς μετρό.Τα σταμπάρουν και επειδή ξέρουν ότι μπήκες στο μετρό τα αρπάζουν.Εχει και πολύ κόσμο και κανένας δεν δίνει σημασία σε κάποιον που προσπαθεί να παραβιάσει κλειδαριά.Παρκάρετε κοντά στο μετρό μπροστά από κάποιο μαγαζί .πάρτε κάτι και από το μαγαζί ή το περίπτερο και γνωριστείτε με τον περιπτερά.σε λίγο αυτός θα το προσέχει.
Εκτός βέβαια αν κάνει και ο ίδιος αυτή τη δουλειά.

Συμφωνω.Το λαθος μου ηταν οτι το παρκαρα σε σημειο που δεν το εβλεπε κανενας και δεν περνουσε και πολυ συχνα κοσμος.
Τεσπα. Οτι εγινε,εγινε.

Τωρα μαλλον για σπαστο με βλεπω για να το παιρνω παντου.