PDA

View Full Version : Εξυπηρέτηση ή απάτη;


Carduelis
21-10-2010, 23:04
Προχτές πήγα για βενζίνη στο βενζινάδικο που βάζω συνήθως καύσιμα. Εχει τις καλύτερες τιμές στην περιοχή και συνήθως ουρές για να εξυπηρετηθείς.
Δύο πράγματα με ενόχλησαν: ο "κανουλάς" ενώ βάζει βενζίνη και παίρνει τα χρήματα δεν σου δίνει και την απόδειξη! πρέπει να ξεπεζέψεις και να πας μέσα στο πρατήριο για να πάρεις την απόδειξη από τον "πολλά βαρύ" ιδιοκτήτη. Οι περισσότεροι έτσι βαριούνται και δεν παραλαμβάνουν την απόδειξή τους.
Επιπλέον ενώ είχα ένδειξη καυσίμου για άλλα 40 χιλιόμετρα (και ποτέ δεν έχω καταφέρει να γεμίσω με περισσότερο από 16,5 λίτρα καύσιμο) η αντλία με χρέωσε ..23,97 λιτρα!! Το ρεζερβουάρ της GS κατά το μάνιουαλ χωράει 20 λίτρα.
Μήπως με "τυράκι" τη φτηνή τιμή/λίτρο πέφτουμε σε άλλη "φάκα";; Όσο για την ποιότητα της βενζίνης (είτε φτηνή είτε ακριβή) απλώς εύχεσαι να μην είναι πολύ νοθευμένη

Jefe
21-10-2010, 23:09
Στην Πάτρα φίλε, τουλάχιστον δύο βενζινάδικα που πουλούσαν φθηνή βενζίνη, "πιάστηκαν" να ελέγχουν με κοντρόλ την ένδειξη της αντλίας...Νεύρα Τό άσχημο είναι, ότι η Πολιτεία δεν βγάζει στον "αέρα", ποιά είναι αυτά τα πρατήρια...ΝεύραΝεύραΝεύρα


Jefe

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-10-2010, 23:24
Προχτές πήγα για βενζίνη στο βενζινάδικο που βάζω συνήθως καύσιμα. Εχει τις καλύτερες τιμές στην περιοχή και συνήθως ουρές για να εξυπηρετηθείς.
Δύο πράγματα με ενόχλησαν: ο "κανουλάς" ενώ βάζει βενζίνη και παίρνει τα χρήματα δεν σου δίνει και την απόδειξη! πρέπει να ξεπεζέψεις και να πας μέσα στο πρατήριο για να πάρεις την απόδειξη από τον "πολλά βαρύ" ιδιοκτήτη. Οι περισσότεροι έτσι βαριούνται και δεν παραλαμβάνουν την απόδειξή τους.
Επιπλέον ενώ είχα ένδειξη καυσίμου για άλλα 40 χιλιόμετρα (και ποτέ δεν έχω καταφέρει να γεμίσω με περισσότερο από 16,5 λίτρα καύσιμο) η αντλία με χρέωσε ..23,97 λιτρα!! Το ρεζερβουάρ της GS κατά το μάνιουαλ χωράει 20 λίτρα.
Μήπως με "τυράκι" τη φτηνή τιμή/λίτρο πέφτουμε σε άλλη "φάκα";; Όσο για την ποιότητα της βενζίνης (είτε φτηνή είτε ακριβή) απλώς εύχεσαι να μην είναι πολύ νοθευμένη


Mήπως ήσουν με την Adventure ???? :D

Πέρα απ' την πλάκα, πώς αντέδρασες ???

Translatoras
21-10-2010, 23:49
Προχτές πήγα για βενζίνη στο βενζινάδικο που βάζω συνήθως καύσιμα. Εχει τις καλύτερες τιμές στην περιοχή και συνήθως ουρές για να εξυπηρετηθείς.
Δύο πράγματα με ενόχλησαν: ο "κανουλάς" ενώ βάζει βενζίνη και παίρνει τα χρήματα δεν σου δίνει και την απόδειξη! πρέπει να ξεπεζέψεις και να πας μέσα στο πρατήριο για να πάρεις την απόδειξη από τον "πολλά βαρύ" ιδιοκτήτη. Οι περισσότεροι έτσι βαριούνται και δεν παραλαμβάνουν την απόδειξή τους.
Επιπλέον ενώ είχα ένδειξη καυσίμου για άλλα 40 χιλιόμετρα (και ποτέ δεν έχω καταφέρει να γεμίσω με περισσότερο από 16,5 λίτρα καύσιμο) η αντλία με χρέωσε ..23,97 λιτρα!! Το ρεζερβουάρ της GS κατά το μάνιουαλ χωράει 20 λίτρα.
Μήπως με "τυράκι" τη φτηνή τιμή/λίτρο πέφτουμε σε άλλη "φάκα";; Όσο για την ποιότητα της βενζίνης (είτε φτηνή είτε ακριβή) απλώς εύχεσαι να μην είναι πολύ νοθευμένη

Αν θες να προστατεύσεις και τους υπόλοιπους δώσε 1-2 στοιχεία για το εν λόγω κελεπουράδικο-βενζινάδικο.....

sain
21-10-2010, 23:51
Εγώ τα πολύ φτηνά τα φοβάμαι.Ίσως να μην έχω δίκιο, αλλά μου δημιουργούν μια αίσθηση ανασφάλειας:hmmm:

Gemat
21-10-2010, 23:55
Για σας παρακαλω!
Ο Βενζινας εχει τις ΔΙΚΕΣ του τιμες και τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΙΤΡΑ!

Απλα ειναι λιγακι μικροτερα απο αυτα που καποιοι αλλοι θεωρουν σωστα! Ας πουμε οτι ο Γερμανος θεωρει οτι ρεζερβουαρ χωραει 20 λιτρα και ο Βενζινας οτι απο δικα του λιτρα χωραει 25!!

ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗΣ ΚΑΘΑΡΑ :sm7::yz:sm7::yz:sm7:

Carduelis
21-10-2010, 23:57
Mήπως ήσουν με την Adventure ???? :D

Πέρα απ' την πλάκα, πώς αντέδρασες ???


Απλά δεν θα ξαναπάω Νίκο στον ίδιο.

frits
22-10-2010, 00:05
Απλά δεν θα ξαναπάω Νίκο στον ίδιο.

Αν ήσουν γερμανοαναθρεμένος θα τον έδινες κατευθείαν. :hmmm:

Translatoras
22-10-2010, 00:24
Απλά δεν θα ξαναπάω Νίκο στον ίδιο.

Ελπίζω η απόφασή σου να είναι αποτέλεσμα του experience και όχι του bad judgment.

Πριν από 18 χρόνια η Aegean μετά τα διόδια Ελευσίνας μου είχε βάλει 52 λίτρα στο 45άρι ρεζερβουάρ του Citroen που είχα και φώναζα μέσα στον κόσμο που περίμενε να γεμίσει (πολύ φθηνός γαρ!!).

Τουλάχιστον δεν μου χρέωσαν την παραπανίσια!!!

napgeo
22-10-2010, 00:29
Επειδή όλοι την πατάμε τελικά μήπως πρέπει να τους λέμε στο forum.
Στο Δίστομο το καλοκαίρι αγόρασα 10λιτρο μπιτόνι (από τον ίδιο) για να βάλω στη βάρκα καύσιμα. όταν το γέμισα έγραφε 12,5 η αντλία. Σε ερώτηση ακούστε την καταπληκτική απάντηση του κλετφοκαυσίμουβενζινοπώλη.. Με την ζέστη γίνεται πιο ελαφρύ το καύσιμο και φουσκώνει… Τι να πεις.

mario
22-10-2010, 01:29
Στην Πάτρα φίλε, τουλάχιστον δύο βενζινάδικα που πουλούσαν φθηνή βενζίνη, "πιάστηκαν" να ελέγχουν με κοντρόλ την ένδειξη της αντλίας...Νεύρα Τό άσχημο είναι, ότι η Πολιτεία δεν βγάζει στον "αέρα", ποιά είναι αυτά τα πρατήρια...ΝεύραΝεύραΝεύρα


Jefe


:sm8:Νεύρα

gsmaniac
22-10-2010, 06:42
Αν ήσουν γερμανοαναθρεμένος θα τον έδινες κατευθείαν. :hmmm:
:sm7::sm7:

gemara
22-10-2010, 06:51
Προχτές πήγα για βενζίνη στο βενζινάδικο που βάζω συνήθως καύσιμα. Εχει τις καλύτερες τιμές στην περιοχή και συνήθως ουρές για να εξυπηρετηθείς.
Δύο πράγματα με ενόχλησαν: ο "κανουλάς" ενώ βάζει βενζίνη και παίρνει τα χρήματα δεν σου δίνει και την απόδειξη! πρέπει να ξεπεζέψεις και να πας μέσα στο πρατήριο για να πάρεις την απόδειξη από τον "πολλά βαρύ" ιδιοκτήτη. Οι περισσότεροι έτσι βαριούνται και δεν παραλαμβάνουν την απόδειξή τους.
Επιπλέον ενώ είχα ένδειξη καυσίμου για άλλα 40 χιλιόμετρα (και ποτέ δεν έχω καταφέρει να γεμίσω με περισσότερο από 16,5 λίτρα καύσιμο) η αντλία με χρέωσε ..23,97 λιτρα!! Το ρεζερβουάρ της GS κατά το μάνιουαλ χωράει 20 λίτρα.
Μήπως με "τυράκι" τη φτηνή τιμή/λίτρο πέφτουμε σε άλλη "φάκα";; Όσο για την ποιότητα της βενζίνης (είτε φτηνή είτε ακριβή) απλώς εύχεσαι να μην είναι πολύ νοθευμένη

Την έχω πάθει εγώ έτσι και μου είπαν ότι με την απόδειξη του κάνεις καταγγελία.
Το πολύ που έχει χωρέσει η GS αφού μηδενίσει η ρεζέρβα και κάνει άλλα 40χλμ (352χλμ σύνολο) ήταν 19,5 λίτρα...

Capitain
22-10-2010, 08:08
Αν ήσουν γερμανοαναθρεμένος θα τον έδινες κατευθείαν. :hmmm:
Εμείς στο χωριό μου τους λέμε ρουφιάνους αυτούς,:D αλλά κι εγω θα του την έλεγα κι αν μου έλεγε μα και μου θα τον απειλούσα για καταγγελία...
Εκει χέζονται..:cool:

tsompanis
22-10-2010, 08:31
Επειδή όλοι την πατάμε τελικά μήπως πρέπει να τους λέμε στο forum.
Στο Δίστομο το καλοκαίρι αγόρασα 10λιτρο μπιτόνι (από τον ίδιο) για να βάλω στη βάρκα καύσιμα. όταν το γέμισα έγραφε 12,5 η αντλία. Σε ερώτηση ακούστε την καταπληκτική απάντηση του κλετφοκαυσίμουβενζινοπώλη.. Με την ζέστη γίνεται πιο ελαφρύ το καύσιμο και φουσκώνει… Τι να πεις.


τι να τους δώσουμε και να τους καρφώσουμε ρε παιδιά,θα χάσουμε την μπάλα!

μάλλον θα πρέπει να κάνουμε λίστα με τους σωστούς!
θα μετριούνται στα δάχτυλα!

αυτό που λέει ο ναπολέων ισχυεί!
εδώ στα γιάννενα,το 18λιτρο μπετόνι απο λάδια χωράει 21,5!
έχουν υπερπηδήσει και τους νόμους της φυσικής.
Γ@μω την αστυνόμευση μέσα!
αθάνατε έλληνα....

aeriko
22-10-2010, 08:35
Δυστυχώς όλοι μα όλοι σ' αυτή τη χώρα έχουν ξεφύγει τελείως. Από που να προστατέψουμε τους κ%λο&ς μας δεν ξέρω. Το θέμα της καταγγελίας δεν ξέρω αν είναι λύση, δύο ψευδομάρτυρες να βάλει, άντε να στείλει και δύο σβερκάτους να σε απειλήσουν τελείωσαν τα πράγματα. Αυτά τα έχετε σκεφτεί ή μόνο εγώ;

ntinopoulos
22-10-2010, 08:42
Δυστυχώς όλοι μα όλοι σ' αυτή τη χώρα έχουν ξεφύγει τελείως. Από που να προστατέψουμε τους κ%λο&ς μας δεν ξέρω. Το θέμα της καταγγελίας δεν ξέρω αν είναι λύση, δύο ψευδομάρτυρες να βάλει, άντε να στείλει και δύο σβερκάτους να σε απειλήσουν τελείωσαν τα πράγματα. Αυτά τα έχετε σκεφτεί ή μόνο εγώ;
δεν εχεις κι αδικο...:rolleyes:,σου πετανα κι ενα "πρεπει να ειναι επωνυμη" κι αντε μετα να τα βγαλεις περα με τον υποκοσμο!:rolleyes:
τωρα τους κωλoυς μας...ασε...συνηθεια ειναι...,ετσι οπως μας πανε σε λιγο δε θα ποναμε καθολου,ασε που μπορει να μας αρεσει και να το αποζηταμε κιολας!:rolleyes:

frits
22-10-2010, 08:49
Δυστυχώς όλοι μα όλοι σ' αυτή τη χώρα έχουν ξεφύγει τελείως. Από που να προστατέψουμε τους κ%λο&ς μας δεν ξέρω. Το θέμα της καταγγελίας δεν ξέρω αν είναι λύση, δύο ψευδομάρτυρες να βάλει, άντε να στείλει και δύο σβερκάτους να σε απειλήσουν τελείωσαν τα πράγματα. Αυτά τα έχετε σκεφτεί ή μόνο εγώ;

Έτσι, φίλος που την έπαθε με τον ίδιο τρόπο και έκανε φασαρία, έκανε το λάθος να πάει στα ενδότερα του καταστήματος όπου τον απείλησαν στα ίσα.
ακόμα τρέχει...
Και εδώ πρέπει να έχεις κολλητό του ΣΔΟΕ για να πάει "τυχαία" και πάλι μπορεί το μαγαζί να έχει κάλυψη αν χαρτζηλικώνει τον σωστό κόσμο.
Το έχω ξαναγράψει, μας δεν μας αρέσει πρέπει να κινούμαστε στα πλαίσια που οριοθετεί η κοινωνία μας αλλιώς θα βρεθούμε σε κανένα χαντάκι ή στο τρελλοκομείο. :cool:
Δεν πας στην Σικελία να φωνάζεις κατά της Μαφίας...:hmmm:

ntinopoulos
22-10-2010, 08:52
Έτσι, φίλος που την έπαθε με τον ίδιο τρόπο και έκανε φασαρία, έκανε το λάθος να πάει στα ενδότερα του καταστήματος όπου τον απείλησαν στα ίσα.
ακόμα τρέχει...
Και εδώ πρέπει να έχεις κολλητό του ΣΔΟΕ για να πάει "τυχαία" και πάλι μπορεί το μαγαζί να έχει κάλυψη αν χαρτζηλικώνει τον σωστό κόσμο.
Το έχω ξαναγράψει, μας δεν μας αρέσει πρέπει να κινούμαστε στα πλαίσια που οριοθετεί η κοινωνία μας αλλιώς θα βρεθούμε σε κανένα χαντάκι ή στο τρελλοκομείο. :cool:
Δεν πας στην Σικελία να φωνάζεις κατά της Μαφίας...:hmmm:
μπα...δε θελω χαντακια και τετοια...!:rolleyes:
κανα τρελοκομειο επιπεδου,με συχνες αδειες εξοδου δε θα με χαλαγε!:rolleyes::)

Υ.Γ.αρκει να εχει nova!:D

tsompanis
22-10-2010, 08:53
άντε να στείλει και δύο σβερκάτους να σε απειλήσουν τελείωσαν τα πράγματα. Αυτά τα έχετε σκεφτεί ή μόνο εγώ;


το έχουμε σκεφτεί και εμείς ρε παναγιώτη,που όμως τέτοια τύχη!
να στείλει δυό σβερκάτους για τσαμπουκά και να τους πάρω και τα σώβρακα.
να γυρίσουν πίσω με σεντόνι, αλλά που τέτοια τύχη...:D

aeriko
22-10-2010, 08:53
Έτσι, φίλος που την έπαθε με τον ίδιο τρόπο και έκανε φασαρία, έκανε το λάθος να πάει στα ενδότερα του καταστήματος όπου τον απείλησαν στα ίσα.
ακόμα τρέχει...
Και εδώ πρέπει να έχεις κολλητό του ΣΔΟΕ για να πάει "τυχαία" και πάλι μπορεί το μαγαζί να έχει κάλυψη αν χαρτζηλικώνει τον σωστό κόσμο.
Το έχω ξαναγράψει, μας δεν μας αρέσει πρέπει να κινούμαστε στα πλαίσια που οριοθετεί η κοινωνία μας αλλιώς θα βρεθούμε σε κανένα χαντάκι ή στο τρελλοκομείο. :cool:
Δεν πας στην Σικελία να φωνάζεις κατά της Μαφίας...:hmmm:
Σταύρο, εντός των "ορίων" κινούμαστε, το πρόβλημα είναι με τους υπολοίπους που είναι εκτός ¨ορίων¨. Κάποια στιγμή σιχτιρίζεις που είσαι νομοταγής πολίτης και δεν προστατεύεσαι από πουθενά και από κανέναν.

aeriko
22-10-2010, 08:55
το έχουμε σκεφτεί και εμείς ρε παναγιώτη,που όμως τέτοια τύχη!
να στείλει δυό σβερκάτους για τσαμπουκά και να τους πάρω και τα σώβρακα.
να γυρίσουν πίσω με σεντόνι, αλλά που τέτοια τύχη...:D
Κώστα καλημέρα, εσύ μπορεί να το ¨έχεις¨που λένε, τι κάνουμε οι υπόλοιποι;;)

GeorgeP
22-10-2010, 08:56
Προχτές πήγα για βενζίνη στο βενζινάδικο που βάζω συνήθως καύσιμα. Εχει τις καλύτερες τιμές στην περιοχή και συνήθως ουρές για να εξυπηρετηθείς.
Δύο πράγματα με ενόχλησαν: ο "κανουλάς" ενώ βάζει βενζίνη και παίρνει τα χρήματα δεν σου δίνει και την απόδειξη! πρέπει να ξεπεζέψεις και να πας μέσα στο πρατήριο για να πάρεις την απόδειξη από τον "πολλά βαρύ" ιδιοκτήτη. Οι περισσότεροι έτσι βαριούνται και δεν παραλαμβάνουν την απόδειξή τους.
Επιπλέον ενώ είχα ένδειξη καυσίμου για άλλα 40 χιλιόμετρα (και ποτέ δεν έχω καταφέρει να γεμίσω με περισσότερο από 16,5 λίτρα καύσιμο) η αντλία με χρέωσε ..23,97 λιτρα!! Το ρεζερβουάρ της GS κατά το μάνιουαλ χωράει 20 λίτρα.
Μήπως με "τυράκι" τη φτηνή τιμή/λίτρο πέφτουμε σε άλλη "φάκα";; Όσο για την ποιότητα της βενζίνης (είτε φτηνή είτε ακριβή) απλώς εύχεσαι να μην είναι πολύ νοθευμένη

Noτη ειναι καθαρη απατη!!!!!! Η φθηνη βενζινη δεν ανταποκρινεται παντα στα λιτρα που βαζουμε στα οχηματα μας!!! Κι εμεις μπορουμε ευκολα να καταλαβουμε ποιος μας κλεβει, αφου οι μοτοσυκλετες μας εχουν λαμπακι ρεζερβας, αρα και αισθητηρα υψους σταθμης στο τεποζιτο ο οποιος δεν κανει ποτε λαθος!!!!
Το Βαραντερο οταν αναψει το λαμπακι εχει καταναλωσει ακριβως 21 λιτρα απο τα 25 του ρεζερβουαρ!! Σε βενζιναδικο στις τζιτζιφιες επι της Λ.Ποσειδωνος το οποιο εχει αλλαξει 5 φιρμες μεχρι σημερα τα τελευταια 10 χρονια εχει παντα την φτηνοτερη βενζινη! Προχθες την ειχε 1,39 οταν ολοι οι άλλοι (μεσα απο το σαιτ του υπουργειου) την ειχαν 1,42+, δεν σταματησα να βαλω!!! Διοτι πριν 2 χρονια την πατησα βαζοντας 28 λιτρα(!) σε ρεζερβουαρ των 25 και με το λαμπακι αναμμενο τα τελευταια 200μ!! δηλαδη ο τυπος μου χρεωσε 7 λιτρα παραπανω!! Σκεψου τι γινεται στα αυτοκινητα με τα μεγαλυτερα ρεζερβουαρ!!
Οταν του παραπονεθηκα μου ειπε ''.........κανε μου μηνυση αλλα μετα να κοιτας και την πλατη σου.......''!!!!!!! Τοσο απλα!!!

tsompanis
22-10-2010, 08:56
Έτσι, φίλος που την έπαθε με τον ίδιο τρόπο και έκανε φασαρία, έκανε το λάθος να πάει στα ενδότερα του καταστήματος όπου τον απείλησαν στα ίσα.
ακόμα τρέχει...
Και εδώ πρέπει να έχεις κολλητό του ΣΔΟΕ για να πάει "τυχαία" και πάλι μπορεί το μαγαζί να έχει κάλυψη αν χαρτζηλικώνει τον σωστό κόσμο.
Το έχω ξαναγράψει, μας δεν μας αρέσει πρέπει να κινούμαστε στα πλαίσια που οριοθετεί η κοινωνία μας αλλιώς θα βρεθούμε σε κανένα χαντάκι ή στο τρελλοκομείο. :cool:
Δεν πας στην Σικελία να φωνάζεις κατά της Μαφίας...:hmmm:

φίλε σταύρο το είπα και λίγο παραπάνω.
εμένα ρε γμτ γιατί δεν μου κάνουν τσαμπουκά?
να μπω μέσα να γίνει λαμπόγυαλος?:mad:

tsompanis
22-10-2010, 08:58
Κώστα καλημέρα, εσύ μπορεί να το ¨έχεις¨που λένε, τι κάνουμε οι υπόλοιποι;;)

φωνάζεται τον ΝίκοΧ:D

aeriko
22-10-2010, 08:59
φωνάζεται τον ΝίκοΧ:D
Θα θέλει διπλή ταρίφα να κατέβει από Βόρεια:sm7:

tsompanis
22-10-2010, 09:02
τα βάζω εγώ.χαλάλι!:sm7::sm7:

frits
22-10-2010, 09:12
φίλε σταύρο το είπα και λίγο παραπάνω.
εμένα ρε γμτ γιατί δεν μου κάνουν τσαμπουκά?
να μπω μέσα να γίνει λαμπόγυαλος?:mad:

Κώστα είναι μεγάλη κουβέντα αυτό, δεν λέω ότι έχεις άδικο, αλλά η βία φέρνει βία και αν μπεις σε αυτό το τρυπάκι, στο τέλος για 5 λίτρα βενζίνη πρέπει να κοιτάς την πλάτη σου.
Δουλειά του κράτους είναι, και αν είναι να πάρω το νόμο στα χέρια μου θα το κάνω στο νοσοκομείο, στο σχολείο και όπου παίζονται πολύ περισσότερα πράγματα από 5 ευρώ.
Σε αυτό το ######### πρέπει να διαλέγουμε τις μάχες μας αλλιώς ....

ntinopoulos
22-10-2010, 09:34
Κώστα είναι μεγάλη κουβέντα αυτό, δεν λέω ότι έχεις άδικο, αλλά η βία φέρνει βία και αν μπεις σε αυτό το τρυπάκι, στο τέλος για 5 λίτρα βενζίνη πρέπει να κοιτάς την πλάτη σου.
Δουλειά του κράτους είναι, και αν είναι να πάρω το νόμο στα χέρια μου θα το κάνω στο νοσοκομείο, στο σχολείο και όπου παίζονται πολύ περισσότερα πράγματα από 5 ευρώ.
Σε αυτό το ######### πρέπει να διαλέγουμε τις μάχες μας αλλιώς ....
υποτιμας τα ######### φιλαρακι!:rolleyes:

gandreas
22-10-2010, 09:39
Επειδή όλοι την πατάμε τελικά μήπως πρέπει να τους λέμε στο forum.
Στο Δίστομο το καλοκαίρι αγόρασα 10λιτρο μπιτόνι (από τον ίδιο) για να βάλω στη βάρκα καύσιμα. όταν το γέμισα έγραφε 12,5 η αντλία. Σε ερώτηση ακούστε την καταπληκτική απάντηση του κλετφοκαυσίμουβενζινοπώλη.. Με την ζέστη γίνεται πιο ελαφρύ το καύσιμο και φουσκώνει… Τι να πεις.

:sm7::sm7::sm7:
Πες του ότι με την ζέστη ελαφραίνει ο ανύπαρκτος εγκέφαλος του και μεγαλώνει το ΄΄χέρι΄΄ σου για σφαλιάρες
:D

MARK
22-10-2010, 10:30
Και μένα κάτι δεν μου πάει καλά.........:hmmm:

gsmaniac
22-10-2010, 17:26
ενα καλοκαιρι στην μαρινα αλιμου,σε σκαφος που ειχε 400 λιτρα δεξαμενη,μου χρεωσε 460.....:cool:
και δεν ημουν αδειος......φυσικα και δεν πληρωσα,αφου του εδειξα τα χαρτια του σκαφους,στα οποια γραφει τα λυτρα...;)
μετα απο μανουρα και απειλες,του πληρωσα 300 λιτρα και πολλα του ηταν...Νεύρα
εγω αν καταλαβω οτι μου βαζουν παραπανω ΔΕΝ πληρωνω και ας φωναξει την αστυνομια ο βενζινας...:rolleyes:

vasorfa
22-10-2010, 17:54
Ρε παιδιααααααα!!!!!!!!!!


Τί φοβία ειναι αυτη?????

εχω το adve του 2008....και έχω γίνει ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ των βενζινο######κων..........Μόλις δω εστω και ενα λιτρο παραπάνω ΑΡΧΙΖΩ----και μόλις δω τσαμπουκα----ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΛΕΝΤΙΑ.....:D:Dεδω και κανένα 6μηνο...δεν έχω πληρωσει πανω απο 32,5 λίτρα ...και να πάνε να βάλουν την μάνικα εκει που δεν μπαινει το φως....:mad::mad::mad:ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα


ΕΧΩ ΨΥΧΩΣΗ με την κατανάλωση ΚΑΥΣΙΜΟΥ----και ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ---το ΔΙΕΚΔΙΚΩ..........ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα




(σορρυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω την νοοτροπια---ενταξει μωρε--2-3 ευρω μου φαγανε......:yz:yz:hmmm::hmmm::hmmm:)

Ρε-----μην ΚΟΛΟΝΕΤΕ......ολοι στην αρχη---σου λενε μηπως κανεις λαθος...κ.τ.λ........ΜΟΛΙΣ ομως βγαλεις την κινητουμπα να ερθει η αστυνομια για καταγραφη συμβαντος----εκει να δεις πως βαζουν την ΜΥΤΗ στον ΚOLO τους........τη μου λετε για απειλες και ιστοριες......ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ........καταννοω οτι εδω μεσα--υπαρχουν πολλοι οικογενειαρχες που δεν εχουν την ευχαιρια για φωνες και τσαμπουκαδες--αλλα ρε παιδια.....οσο δεν μιλαμε--ΤΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.........



(Εχω δει κατι βενζιναδες μαγκες---στην αρχη με ......ΦΡΥΔΙΑ.....και μολις ειπα για καταγραφη.....της αστυνομιας και του ΥΠΟΡΓΕΙΟΥ.....με αποκάλεσαν<<<μα Κ.Βασίλη....>>>..........Τσαμπα μάγκες ειναι σας λέω!!!!!!


εγω εχω καταφερει στα βενζιναδικα που παω---να με βλεπουν και να βαρανε ΠΡΟΣΟΧΕΣ.......:D:D:D:D:sm7::sm7:

gsmaniac
22-10-2010, 17:58
Ρε παιδιααααααα!!!!!!!!!!


Τί φοβία ειναι αυτη?????

εχω το adve του 2008....και έχω γίνει ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ των βενζινο######κων..........Μόλις δω εστω και ενα λιτρο παραπάνω ΑΡΧΙΖΩ----και μόλις δω τσαμπουκα----ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΛΕΝΤΙΑ.....:D:Dεδω και κανένα 6μηνο...δεν έχω πληρωσει πανω απο 32,5 λίτρα ...και να πάνε να βάλουν την μάνικα εκει που δεν μπαινει το φως....:mad::mad::mad:ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα


ΕΧΩ ΨΥΧΩΣΗ με την κατανάλωση ΚΑΥΣΙΜΟΥ----και ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ---το ΔΙΕΚΔΙΚΩ..........ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα




(σορρυ αλλα δεν μπορω να καταλαβω την νοοτροπια---ενταξει μωρε--2-3 ευρω μου φαγανε......:yz:yz:hmmm::hmmm::hmmm:)

Ρε-----μην ΚΟΛΟΝΕΤΕ......ολοι στην αρχη---σου λενε μηπως κανεις λαθος...κ.τ.λ........ΜΟΛΙΣ ομως βγαλεις την κινητουμπα να ερθει η αστυνομια για καταγραφη συμβαντος----εκει να δεις πως βαζουν την ΜΥΤΗ στον ΚOLO τους........τη μου λετε για απειλες και ιστοριες......ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ........καταννοω οτι εδω μεσα--υπαρχουν πολλοι οικογενειαρχες που δεν εχουν την ευχαιρια για φωνες και τσαμπουκαδες--αλλα ρε παιδια.....οσο δεν μιλαμε--ΤΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.........



(Εχω δει κατι βενζιναδες μαγκες---στην αρχη με ......ΦΡΥΔΙΑ.....και μολις ειπα για καταγραφη.....της αστυνομιας και του ΥΠΟΡΓΕΙΟΥ.....με αποκάλεσαν<<<μα Κ.Βασίλη....>>>..........Τσαμπα μάγκες ειναι σας λέω!!!!!!


εγω εχω καταφερει στα βενζιναδικα που παω---να με βλεπουν και να βαρανε ΠΡΟΣΟΧΕΣ.......:D:D:D:D:sm7::sm7:
βαρανε προσοχες γιατι σε εχουν δει με το μαρακι μαζι,οχι γιατι σε φοβουνται......:p:p:p:p:D

vasorfa
22-10-2010, 18:01
βαρανε προσοχες γιατι σε εχουν δει με το μαρακι μαζι,οχι γιατι σε φοβουνται......:p:p:p:p:D



Μήπως φταιει το.......ΜΟΥΣΤΑΚΙ????:p:p:p:p:p:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

nikos-x
22-10-2010, 18:40
φωνάζεται τον ΝίκοΧ:D

Έλα, ποιος ; Τι ;

http://i56.tinypic.com/24y0h0g.jpg

Καλέ και 'γω νύφη είμαι. :sm7:

Η αλήθεια είναι πως μου έχει συμβεί μία φορά με το αυτοκίνητο.

Φουλάρισα το τουτού και όταν κάποια στιγμή έφτασα να διανύω το 150στο χιλιόμετρο, ο δείκτης της βενζίνης είχε μπει στο κόκκινο.
Ήταν γείτονας και απλά του υπενθύμισα ότι είναι "κερατάς" και του ευχήθηκα να συνεχίσει να είναι.

Μόνος στο αυτοκίνητο, στην Εγνατία και με ταχύτητες 130 - 140 χιλιόμετρα την ώρα.

Για όσους έχουν ασχοληθεί έστω και λίγο με τα καύσιμα, γνωρίζουν ότι το μέγεθος των κόλπων που σκαρφίζονται για να μας κλέψουν, δεν έχει όρια.

Από την άλλη, έχω βάλει κατά καιρούς και όταν είναι στον δρόμο μου, σε κάποια πολύ φθηνά βενζινάδικα, χωρίς μέχρι σήμερα να διαπιστώσω, μεγαλύτερες ποσότητες στο ρεζερβουάρ από αυτή που μπορεί να χωρέσει, όπως επίσης και η μηχανή δεν μου έχει διαμαρτηρηθεί ούτε έχω διαφορά στην κατανάλωση, την οποία μετράω σχεδόν πάντα.

Γενικά βάζω σταθερά και στις διαδρομές που ακολουθώ, από 5 - 6 βενζινάδικα, ανάλογα από το σημείο που βρίσκομαι.

saitman
22-10-2010, 23:40
Εμείς στο χωριό μου τους λέμε ρουφιάνους αυτούς,:D αλλά κι εγω θα του την έλεγα κι αν μου έλεγε μα και μου θα τον απειλούσα για καταγγελία...
Εκει χέζονται..:cool:
Στην Ελλαδα τους λεμε ετσι!στην Γερμανια λενε τον σωστο πολιτη!

gandreas
23-10-2010, 08:52
εγω εχω καταφερει στα βενζιναδικα που παω---να με βλεπουν και να βαρανε ΠΡΟΣΟΧΕΣ.......:D:D:D:D:sm7::sm7:

Εσύ έχεις την τάση να τα πρήζεις σε όλους!!!! Οι βενζινοπώλες θα την γλίτωναν?:sm7:

yns
23-10-2010, 09:29
Στην Ελλαδα τους λεμε ετσι!στην Γερμανια λενε τον σωστο πολιτη!
:sm8: