PDA

View Full Version : Προσφορά της Moto Adventures για τα Compact Training (Μάρτιος & Μάιος 2009)


SpanosNikos
12-03-2009, 15:43
Προς: www.GSForum.gr (http://www.GSForum.gr)
Θέμα: Προσφορά της Moto Adventures για τα Compact Training (Μάρτιος & Μάιος 2009)
Αθήνα 12 Μαρτίου 2009

Αγαπητοί φίλοι του GS Forum,

H Moto Adventures πιστή στην ανακοίνωση της ότι θα προσφέρει την δυνατότητα συμμετοχής στα Compact Training 2009 Ασφάλτινα μαθήματα σε πίστα) σε προνομιακό κόστος συμμετοχής ειδικά για τα μέλη του Forum, ανακοινώνει και επίσημα ότι στις ημερομηνίες:

Σάββατο 8 Μαρτίου 2009 και Σάββατο 8 Μαΐου προσφέρει την δυνατότητα συμμετοχής με κόστος 90,00 ευρώ. Η σημαντική προσφερόμενη έκπτωση γίνεται όπως και στα μαθήματα Enduro Training 1 και Enduro Training 2, με σκοπό να συμμετάσχουν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη της κοινότητας.

Προσοχή:
Ενημερώνουμε τα μέλη του GS Forum ότι στην Αίτηση Συμμετοχής θα πρέπει να αναγράψουν ότι προέρχονται από το GS Forum συμπληρώνοντας στο πεδίο Στοιχεία Μοτοσυκλέτας - Τύπος: GS Forum, προκειμένου η γραμματεία μας να μπορεί να αποστείλει το ανάλογο απαντητικό σημείωμα.

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας και ελπίζουμε με την προσφορά μας να διευκολύνουμε την συμμετοχή σας στα εκπαιδευτικά προγράμματα τα οποία αδιαμφισβήτητα ανεβάζουν τον πήχη της ασφάλειας των μοτοσικλετιστών.

Με εκτίμηση,
Νίκος Σπανός
Moto Adventures

Πληροφορίες για το Compact Training:
http://www.motoadventures.gr/el/compacttraining.html (http://www.motoadventures.gr/el/compacttraining.html)

Αίτηση Συμμετοχής για το Compact Training / 28.03.2009:
http://www.motoadventures.gr/el/register.aspx?map_id=94 (http://www.motoadventures.gr/el/register.aspx?map_id=94)

Υ.Γ: Μέλη του Forum τα οποία ήδη έχουν στείλει την αίτηση συμμετοχή τους για Compact Training παρακαλούμε να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με την γραμματεία μας προκειμένου να ενταχθούν στο πακέτο προσφοράς.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-03-2009, 16:41
Θα ήθελα να ευχαριστήσω εκ μέρους του GS forum,

τον Νίκο Σπανό κ την Moto Adventures,

για την δελεαστική προσφορά τους προς τα μέλη μας.:D

Πραγματικά, τα μαθήματά τους,

βοηθούν στην σωστότερη κ ασφαλέστερη χρήση της μοτοσικλέτας μας,

είτε αυτή γίνεται σε χώμα είτε αυτή γίνεται σε άσφαλτο ......;)


.

Anax
12-03-2009, 21:42
Ήταν το πρώτο μου σχολείο που έκανα με την μηχανή….
Πριν από το 12αρι (εκ του 1200) είχα ένα KLE 500 για 5 χρόνια και το είχα (νόμιζα) συνηθίσει…. Αλλά η μετακίνηση στην πόλη ήταν για μένα λίγο βάσανο… Πάντα ήμουν ερωτευμένος με τους boxer. Επιτέλους μου δόθηκε η ευκαιρία να πάρω το 12αρι. Η χαρά και ευτυχία ήταν μεγάλη όπως και το άγχος για την τεράστια μηχανή που είχα πλέον (πιστεύω με νιώθετε ). Δεν θυμάμαι που έμαθα για τα σχολεία… αποφάσισα να πάω μήπως με βοηθήσει… ευτυχώς λέω τώρα. Φεύγοντας το απόγευμα νόμιζα πως οδηγούσα ποδήλατο (ούτε καν KLE)…. Εεεε…. Αυτό ήταν…. Εκεί την αγάπησα. Και τώρα είμαι ακόμη ερωτευμένος με την αγάπη μου… Αυτάάά… παιδία μην αφήσετε την ευκαιρία να νιώσετε την μηχανή σας..

Arkas
12-03-2009, 21:55
Ήταν το πρώτο μου σχολείο που έκανα με την μηχανή….
Πριν από το 12αρι (εκ του 1200) είχα ένα KLE 500 για 5 χρόνια και το είχα (νόμιζα) συνηθίσει…. Αλλά η μετακίνηση στην πόλη ήταν για μένα λίγο βάσανο… Πάντα ήμουν ερωτευμένος με τους boxer. Επιτέλους μου δόθηκε η ευκαιρία να πάρω το 12αρι. Η χαρά και ευτυχία ήταν μεγάλη όπως και το άγχος για την τεράστια μηχανή που είχα πλέον (πιστεύω με νιώθετε ). Δεν θυμάμαι που έμαθα για τα σχολεία… αποφάσισα να πάω μήπως με βοηθήσει… ευτυχώς λέω τώρα. Φεύγοντας το απόγευμα νόμιζα πως οδηγούσα ποδήλατο (ούτε καν KLE)…. Εεεε…. Αυτό ήταν…. Εκεί την αγάπησα. Και τώρα είμαι ακόμη ερωτευμένος με την αγάπη μου… Αυτάάά… παιδία μην αφήσετε την ευκαιρία να νιώσετε την μηχανή σας..
Σοβαρότερη τεκμηρίωση για την χρησιμότητα των μαθημάτων (όχι ότι αμφέβαλλα βεβαίως) δεν θα μπορούσα να διαβάσω. Σε ευχαριστώ Αλέξανδρε!

Arkas
12-03-2009, 21:56
Νικόλα (Σπανέ), σε ευχαριστούμε για άλλη μια φορά.

platon
12-03-2009, 23:04
Εγώ ψήνομαι για τον Μάιο αλλά είναι λίγο νωρίς για να ξέρω τι θα γίνει με την δουλειά...

evanb
31-03-2009, 21:07
εγω ειμαι μεσα

skippybi
31-03-2009, 21:15
και εγώ μέσα!!!!:)

Το είχα δηλώσει προφορικά στον Νίκο Σπανό την Κυριακή στο Λουτράκι και τώρα μπαίνω και για την επίσημη αίτηση...;)

Ευχαριστώ και εγώ για την προσφορά!!!:sm8:

S.T
02-04-2009, 09:38
OK για 9/5 ,έφυγε η δηλωση συμμετοχής.

ntinopoulos
02-04-2009, 11:09
μεσα κι εγω για 9/5!:D

kostas_366
02-04-2009, 11:19
Άντε με το καλό, Ντινόπουλε...

mvlad78
02-04-2009, 11:35
Μέσα κι εγώ ! :D

ntinopoulos
02-04-2009, 11:50
Μέσα κι εγώ ! :D
αντε να μαζευεται η ομαδα!;)

danaos
02-04-2009, 18:59
Παιδες το προηγουμενο σαββατο εγω και ο αδελφος μου πηγαμε και καναμε το σχολειο. ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ!!!!!!!!!!!!!!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!

highwaystar
02-04-2009, 19:19
Το προήγούμενο Σάββατο ήμουν κι εγώ εκεί, νομίζω πως όλοι οι οδηγοί μοτοσυκλέτας θα πρέπει να περνούν από τέτοια σεμινάρια. Όσα χρόνια και να οδηγά κάποιος, κάτι έχει να πάρει. Μπράβο στην motoadventures

Jorge
02-04-2009, 21:51
Παιδιά για το enduro του Μαΐου ισχύει η προσφορά ή χάσαμε όσοι δεν πήγαμε?

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
02-04-2009, 22:58
Παιδιά για το enduro του Μαΐου ισχύει η προσφορά ή χάσαμε όσοι δεν πήγαμε?


Ισχύει !!!;)


.

gma21
03-04-2009, 10:40
Μέσα κι'εγω!!!
Αντε μπας και μαθω να μην ριχνω τη μπεμπα μου συνεχεια απο την δεξιά πλευρά...:o

ntinopoulos
03-04-2009, 11:26
Μέσα κι'εγω!!!
Αντε μπας και μαθω να μην ριχνω τη μπεμπα μου συνεχεια απο την δεξιά πλευρά...:o
οντως απο την αριστερη ειναι καλυτερα!:sm7:
μετα κανουμε καπακι και το enduro 2 αμα λαχει!:sm7:

NLS
04-04-2009, 00:14
πολύ ενδιαφέρον και ευχαριστούμε τον Σπανό που... υπάρχει

έχει μια επιτυχημένη επιχείρηση και ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ γιατί το ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ

ερώτηση: πόσο είναι κανονικά το ποσό χωρίς την προσφορά;

GS_maniac
04-04-2009, 22:11
Το προήγούμενο Σάββατο ήμουν κι εγώ εκεί, νομίζω πως όλοι οι οδηγοί μοτοσυκλέτας θα πρέπει να περνούν από τέτοια σεμινάρια. Όσα χρόνια και να οδηγά κάποιος, κάτι έχει να πάρει. Μπράβο στην motoadventures

Η αληθεια είναι οτι ο Νίκος Σπανός είναι φοβερός όχι μονο στην οδηγηση αλλα και στην μεταδοτικοτητα που εχει στο να σου μεταφερει αυτα που ο ανθρωπος ξέρει.
Πριν παρακολουθησω τα σεμινάρια της Moto Adventures νόμισα οτι είχα κάποια άποψη περί οδήγησης κ.λ.π. αλλά οπως είπα απλά νόμιζα...

Orfeus
06-04-2009, 04:08
Ψηνομαι για Μαιο.Ξερετε τι απαιτησεις τεχνικες υπαρχουν για τη συμμετοχη?(δερματινη φορμα?)

ntinopoulos
06-04-2009, 09:02
Ψηνομαι για Μαιο.Ξερετε τι απαιτησεις τεχνικες υπαρχουν για τη συμμετοχη?(δερματινη φορμα?)
20 μετρα σουζα με το ενα χερι και δεμενα ματια:cool:
:sm7::sm7::sm7:
τωρα στα σοβαρα χρειαζεσαι κρανος,μπουφαν,παντελονι,μποτες,γαντια.
κατα προτιμηση ο εξοπλισμος να ειναι καλοκαιρινος γιατι με τις ασκησεις και την ολη διαδικασια λιωνεις ...λιγο απο τον ιδρωτα!;)

skippybi
06-04-2009, 16:46
πολύ ενδιαφέρον και ευχαριστούμε τον Σπανό που... υπάρχει

έχει μια επιτυχημένη επιχείρηση και ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ γιατί το ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ

ερώτηση: πόσο είναι κανονικά το ποσό χωρίς την προσφορά;
Αν δεν κάνω λάθος 130 κανονικά και 90 με την προσφορά!!!;)

Orfeus
07-04-2009, 13:04
20 μετρα σουζα με το ενα χερι και δεμενα ματια:cool:
:sm7::sm7::sm7:
τωρα στα σοβαρα χρειαζεσαι κρανος,μπουφαν,παντελονι,μποτες,γαντια.
κατα προτιμηση ο εξοπλισμος να ειναι καλοκαιρινος γιατι με τις ασκησεις και την ολη διαδικασια λιωνεις ...λιγο απο τον ιδρωτα!;)

σε καποιες σχολες απαιτειται δερματινος εξοπλισμος και επειδη προς στιγμην εχουμε μονο υφασμα ρωτησα....

ντεν κανω σουζες καρντια μου...

ntinopoulos
07-04-2009, 13:17
σε καποιες σχολες απαιτειται δερματινος εξοπλισμος και επειδη προς στιγμην εχουμε μονο υφασμα ρωτησα....

ντεν κανω σουζες καρντια μου...
μην ανησυχεις!μετα τα μαθηματα θα κανεις κι απ αυτο!:p

margot
01-05-2009, 18:49
Θέλω και εγώ να λάβω μέρος στο Compact Training. Θέλω όμως να ρωτήσω αν χρειάζεται ειδική εξάρτηση και πιο συγκεκριμένα έχω μπότες, jacket δεν έχω παντελόνι (νοικιάζουν εκεί ή να πάω να αγοράσω?). Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει για να συμπληρώσω την αίτηση συμμετοχής.:Απορία:

margot
01-05-2009, 18:55
Παιδιά εντάξει:sm7:βρήκα στα στοιχεία επικοινωνίας με την Moto adventures (λίγο ψάξιμο ήθελε:sm7:) και θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο να δώ μήπως προλαβαίνω να έρθω και εγώ το Σάββατο

skippybi
01-05-2009, 19:15
Παιδιά εντάξει:sm7:βρήκα στα στοιχεία επικοινωνίας με την Moto adventures (λίγο ψάξιμο ήθελε:sm7:) και θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο να δώ μήπως προλαβαίνω να έρθω και εγώ το Σάββατο


Νοικιάζεις και από εκεί ότι δεν έχεις...

Επικοινώνησε όμως για να δηλώσεις συμμετοχή, αν υπάρχει πρόβλημα ρώτησε μήπως μπορείς να πας στην θέση μου που είχα δηλώσει αρχικά αλλά μάλλον δεν θα μπορέσω τελικά για 9 Μαίου!!!;)

margot
02-05-2009, 10:02
Θα επικοινωνήσω μαζί τους, thanks για την ενημέρωση και για την προσφορά;)

edmark
02-05-2009, 10:43
Mεσα και εγω την εχω μολις 4 μηνες και εχω πολλες αποριες που νομιζω θα λυθουν απο τους εκπαιδευτες, μπραβο αντε αναμενω την 9η Μαιου να γινω καλυτερος πιλοτος :Απορία:

doukas tasos
02-05-2009, 10:53
Και εγω μεσα θα ειμουν αλλα μου πεφτετε λιγο μακρια βρε παιδια.....:hmmm::hmmm:

pkar
08-05-2009, 14:29
Θα τα πούμε εκεί παιδιά !!!
Τ'αποφάσισα επιτέλους !!!

ntinopoulos
08-05-2009, 18:58
μηπως ξερει κανεις πως παμε στο speed park?:rolleyes:

zitsos
08-05-2009, 23:25
θα μαζευτούμε 7.45 στο περηπτερο στο χαιδαρι και θα φηγουμε με οδυγο απο εκει...
Σημείο & Ώρα Συνάντησης: 07.45 στο Δημοτικό Περίπτερο Χαϊδαρίου θα σας περιμένει βοηθητικός εκπαιδευτής για να σας οδηγήσει στην πίστα (παρακαλούμε να είστε ακριβής στην ώρα συνάντησης)

skippybi
08-05-2009, 23:37
θα μαζευτούμε 7.45 στο περηπτερο στο χαιδαρι και θα φηγουμε με οδυγο απο εκει...
Σημείο & Ώρα Συνάντησης: 07.45 στο Δημοτικό Περίπτερο Χαϊδαρίου θα σας περιμένει βοηθητικός εκπαιδευτής για να σας οδηγήσει στην πίστα (παρακαλούμε να είστε ακριβής στην ώρα συνάντησης)
Μπράβο βρε Ζίτσο!!!!!!!!!!;)


Μσή ώρα ψάχνω να δώ που το είχα δει για να του απαντήσω και δεν το έβρισκα...:Απορία:

gma21
08-05-2009, 23:48
Μετά απο τηλ επικ. με τον ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟ, παραθέτω με τις επιβεβαιωμένες συμμετοχές στο Compact Training 9/5/2009:

1.wolferin
2.ntinopoulos
3.s.t
4.laertis
5.gma21

6.edmark (με επιφύλαξη ;;; )
7.pkar (με επιφύλαξη ;;; )

Ραντεβού αύριο στο Δημοτικό Περίπτερο Χαϊδαρίου στις 7:45.

ntinopoulos
09-05-2009, 00:20
να κραταει ο καθενας μας ενα λευκο τριανταφυλλο για να αναγνωριστουμε!
:sm7::sm7::sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-05-2009, 02:19
Μετά απο τηλ επικ. με τον ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟ, παραθέτω με τις επιβεβαιωμένες συμμετοχές στο Compact Training 9/5/2009:

1.wolferin
2.ntinopoulos
3.s.t
4.laertis
5.gma21

6.edmark (με επιφύλαξη ;;; )
7.pkar (με επιφύλαξη ;;; )

Ραντεβού αύριο στο Δημοτικό Περίπτερο Χαϊδαρίου στις 7:45.


Καλό μάθημα σε όλους ....

Περιμένουμε φωτό ....

zitsos
09-05-2009, 20:39
Compact Training 09.05.2009 / Moto Adventures /‏
Πρίν απο λίγες ώρες επιστρέψαμε απο το κόσμο τής φαντασίας ,της λεγόμενης αλής πλευράς του φεγγαριού η απλα απο τον κοσμο μας.
Με απλα λόγια στον κοσμο μας , μας χριάζονται και εχει πολύ καλό καιρό,και αν αρχίζει αυτή η μέρα με Σπανο -Μαυράκι τότε απλα έχεις κάνει μια καλή προσπάθεια για να την κάνεις ακόμα καλήτερη.
Τα πράγματα δεν ήτανε λάσκα απο την αρχή ....ηρθές με σπορτές για μαθημα , αποβάλεσε στην ψύχρα ! Εδώ δεν κάνουμε τζόκινκ ξέρεις!
Ηρθες αργοπορήμένως ....απλα ελατε στην επόμενη ημερομηνία ...!
Χάζευες στο μάθημα η πηγες να βγάλεις φώτο δεν σου πέρναγε τιποτα, ο Σπανός το ένα μάτι το είχε πάνω σε 8 ατόμα ταυτόχρονα και το άλο στο τμήμα στιν πίστα που έκανε πράκτική!
Δέν γλήτώνει κανένας εδώ ! ο λαζαρος έραβε και ο νίκος εδένε....τα κομάτια που έχουμε κατα χιλίαδες μέσα στο μιαλό μας και κάνουν ένα παζλ χώρις αρχή και τέλος κανανε κατί απλο, τα βάλανε το κάθε κομάτι στο σωστό μέρος και έτσι είχαμε μια ολοκληρώμένη εικόνα μπρόστα μας .
Χωρίς πολά λογια και σαλατικα 20 λέπτα μαθημα θεορία, 20 λεπτά πράξη στην πήστα !
Μπές και κάντω τώρα! σου έλεγε και έμιαζε σαν τις αετομάνες που ζμπρόχνουν τα μικρά στο κενό για να μάθουν να πετάνε!
Το επομενο ραντεβού εκλεισε κάπου μέσα στο φθινόπορο στής Σέρρες !
Δέν σου μένει μιαλό για να σκέφτείς απλα καθεσε μετά και θυμάσε και ξαναπλανάρεις μαζι με το ακουσμα που έκανε ο μαρσπιες και τα γκάγκελα ΤΟΥ ΣΠΑΝΟΥσε στροφή 360 μηρες για να σου πει το ποιο απλο ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΈΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΥΝΕΤΕ!
Οσοι μπορέιτε να πάτε να το κάνετε αξίζει , νικο λαζαρό σας ευχαρηστούμε για τα εφόδια που μας δώσατε και ευχομαι να τα χριαστούμε όστε να κάνουμε έστο και έναν δικό μας ανθρωπο να μάθει τη θα πει να σέβετε τον εαυτό του και τους άλους!!
Φώτο δεν έχω αλλα αυτή πηστεύω τα λέει όλα....
http://img58.imageshack.us/img58/3672/lonelyk.jpg

edmark
10-05-2009, 02:38
Καλό μάθημα σε όλους ....

Περιμένουμε φωτό ....


Τελικα δυστηχως ΔΕΝ τα καταφερα να παω για οικογενειακους λογους και εχω τρανταξει στο :yz λεμε.Ελπιζω να περασαν ολοι καλα...Οσο για μας.....Next time:(