PDA

View Full Version : Υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο της Βαυβαρίας;


Vag
22-10-2010, 22:25
Πήρα την ακριβότερη ίσως of -off της μεσαίας κατηγορίας και μου βγήκε με σέλα βασανιστήριο. ΟΚ, shit happens αλλά.

Η BMW με τη μνημιώδη παράδοση στην άνεση και τα τουριστικά χαρακτηριστικά έβγαλε μια έξτρα after market σέλα "comfort". Φάουλ γιατί έχω πάρει μια μηχανή 11 χιλιάδων ευρώ και δεν ήξερα πως είχε σέλα ...discomfort.

Το πέναλτι έρχεται μετά. Αποφασίζω να εξετάσω την εκδοχή comfort. Πάω για σέρβις και ρωτάω στο επίσημο μαγαζί bmw για αυτή, την βάζω επάνω, τη δοκιμάζω και ρωτάω τιμή.

Η comfort έχει επίσημα τιμή 387 ευρώ. Και δεν είναι ότι είναι πολλά.
Είναι ότι στη Γερμανία έχει σε αντίστοιχο dealer 280 ευρώ! Όσο και στην Ισπανία. Στην δε Γαλλία 269 ευρώ!!


και για να του λόγου το αληθές:

BMW F 800 GS Shop für BMW Motorradbekleidung Motorrad Zubehör Accessoires (http://www.klaus-mayer-bmw.de/shop.php/cPath/16_85)

Ο εδώ dealer (που ήταν διατεθιμένος να μου κάνει και μια έκπτωση) δεν βγάζει τις τιμές από την γκλάβα του. Προφανώς τόσο αγοράζει από τον αντιπρόσωπο.

Γιατί ο Έλληνας αντιπρόσωπος χρεώνει 100 ευρώ παραπάνω το ίδιο προιόν; Οκ να κάνει κάτι τις παραπάνω λόγω μεταφοράς εδώ. Αλλά 100 ευρά;
Δασμοί δεν υπάρχουν, στο ίδιο νόμισμα είναι... γιατί;

Και σε μια χώρα που οι μισθοί είναι στο 1/3 των Γερμανικών;

Μ'ηπως μας έχουνε για πολύ θύματα τους ιθαγενείς;

Να στείλω κάνα e mail στους Γερμανούς να δούμε τι θα γίνει ή θα χάσω την ώρα μου;

ΥΓ: Eιδικά όταν με τη μ@λ@κια που έκαναν στη σχεδίαση της σέλας έπρεπε να είναι ήδη σε recall; Δεν έχω διαβάσει ή ακούσει έναν που να την αντέχει πάνω από μισάωρο!

Μιλάμε για μια αύξηση της τάξης του 38% για να κατέβει η σέλα από γερμανία ελλάδα! Και σε μια απλή 650 gs twin ανεβάζει την τιμή κατά σχεδόν 20%. Δίνεις στην ακριβότερη μηχανή της κατηγορίας 20% παραπάνω όχι για ένα έξτρα απόδοσης (πχ abs) αλλά για να μπορείς απλά να κάθεσε πάνω τηςχωρίς να πονάς!

gandreas
23-10-2010, 08:45
:hmmm::hmmm::hmmm:

tsompanis
23-10-2010, 09:03
είναι γενικότερο το φαινόμενο φιλε βαγγελη..

είναι οι ίδιοι λόγοι που η triumph πουλάει τον τιγρη 1050 χωρίς ορθοστάτη!,για να πας να τον πληρώσεις μετά.
ή οι γιαπωνέζοι με τα σωληνάκια υψηλής κ.λ.π

λες να μην ξέρουν οι εταιρίες π.χ τις σελες με gel?
απλα εχουν βρει τα κορόιδα που πληρώνουν!!

greg2
23-10-2010, 09:10
είναι γενικότερο το φαινόμενο φιλε βαγγελη..

είναι οι ίδιοι λόγοι που η triumph πουλάει τον τιγρη 1050 χωρίς ορθοστάτη!,για να πας να τον πληρώσεις μετά.
ή οι γιαπωνέζοι με τα σωληνάκια υψηλής κ.λ.π

λες να μην ξέρουν οι εταιρίες π.χ τις σελες με gel?
απλα εχουν βρει τα κορόιδα που πληρώνουν!!


'Αμα στην βάλουν από την αρχή την τζελ, πως θα την πλΕρώσεις μετά σαν αξεσουάρ ;;;;;;; ΝεύραΝεύραΝεύρα

yns
23-10-2010, 09:22
Δίκιο έχεις (αλλά πού να το βρεις...) όσο για την σέλα δεν γινόταν σε off road μηχανή να μπει αναπαυτική σέλα, υποτίθεται ότι την περισσότερη ώρα οδηγάς όρθιος (έτσι δεν είναι τα περισσότερα διαφημιστικά φυλλάδια για το 800; ). Δες την πάντως και στο www.teileineile.de (http://www.teileineile.de/) κάνει 280 ευρά και εκεί αλλά όταν κάνεις εγγραφή έχεις 10% έκπτωση, σου βγαίνει 252 και 17 τα μεταφορικά 269 η σέλα σπίτι σου. Προσωπικά έχω σταματήσει να αγοράζω πράγματα για τη μηχανή από Ελλάδα. Άντε τίποτα φτηνό. Πήρα κράνος carbon για την κοπελιά 200€ από Γερμανία όταν "με την έκπτωση" έκανε 360 εδώ. Το Enduro το δικό μου το είχα βρει σε προσφορά στην Αγγλία 300€ από 480, για ρούχα δεν το συζητάμε! Θα ήθελα να υποστηρίξω την τοπική αγορά αλλά να είχε ανταγωνιστικές τιμές, οι καιροί έχουν αλλάξει, κορόιδα δεν είμαστε και ευτυχώς υπάρχει το ίντερνετ, όποιος δεν το κατάλαβε να το κλείσει το μαγαζί...

tsompanis
23-10-2010, 09:42
Να στείλω κάνα e mail στους Γερμανούς να δούμε τι θα γίνει ή θα χάσω την ώρα μου;



κατι που ξεχασα να το σχολιασω.

φυσικά και να στειλεις.το εχω κανει και εγώ και πήρα απάντηση επιλεκτική.
απάντησαν σε 2 απο τα 5 ερωτηματα.

και τελος,αν το έκαναν όλοι,τουλαχιστον θα σκεφτονταν την επομενη πατατα;)

Albatros
23-10-2010, 10:32
Χάνουμε τα λόγια μας με την BMW Hellas και την BMW.de
Μας έχουν γραμμένους οι Γερμανοί και οι ντόπιοι εκπρόσωποί τους...
:hmmm:

MARK
23-10-2010, 11:02
Απλά μας έχουν πάρει χαμπάρι και μας λιώνουν.......Μετά λένε γιατί κάποιοι ψωνίζουν από το εξωτερικό....Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και δεν βλέπω να αλλάζει.......ΝεύραΝεύραΝεύρα

ortho
23-10-2010, 14:21
Απλά μας έχουν πάρει χαμπάρι και μας λιώνουν.......Μετά λένε γιατί κάποιοι ψωνίζουν από το εξωτερικό....Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και δεν βλέπω να αλλάζει.......ΝεύραΝεύραΝεύρα

έχεις δίκιο! έχουν μάλλον έξτρα υψηλές τιμές για την Ελλάδα!
Τζάμπα μας τα δίνουν τα δανεικά;!

ThanDim
23-10-2010, 14:55
Πήρα την ακριβότερη ίσως of -off της μεσαίας κατηγορίας και μου βγήκε με σέλα βασανιστήριο. .......

Ο δικηγόρος του διαβόλου ρωτάει.... Δεν της είχες κάνει test drive πριν την αγοράσεις;;;

Gemat
23-10-2010, 15:17
Ο δικηγόρος του διαβόλου ρωτάει.... Δεν της είχες κάνει test drive πριν την αγοράσεις;;;

Ο συνηγορος του αγοραστη απανταει...

...ξερεις πολλους που να εκαναν τεστ ντραιβ πανω απο μιση ωρα (δηλαδη μεχρι εναρξης κwλοπονου)??

...μεσα ολο τον ενθουσιασμο του τεστ ντραιβ της νεας σουπερ ουαου μοτο, εδωσε κανεις σημασια στην αποψη του κwλου του??

ThanDim
23-10-2010, 19:00
5 μηχανάκια αν έχεις καβαλήσει, καταλαβαίνεις αν η εκάστοτε σέλα είναι "πολυθρόνα" ή υπάρχει περίπτωση να δημιουργεί θέμα....
Δυστυχώς με αυτή την σέλα στην παρουσίασε, με αυτή στη διαφήμισε και με αυτή στην πούλησε! Δε σε κορόιδεψε κάπου στην πορεία. Άλλο παράδειγμα στα περισσότερα on-off είναι η ζελατίνα, που 3 στους 4 ψάχνονται να την αλλάξουν!

Τώρα για το θέμα τιμής, συμφωνώ και επαυξάνω οτι εδώ στην Ελλάδα μας πιάνουν τον κ*** όλες οι εταιρίες!!!

Vag
23-10-2010, 22:55
Ευχαριστώ για την πληροφορία περί του tele-τέτοιου, φαίνεται φτηνό.
Δεν οδήγησα τη μηχανή ούτε 20 λεπτά στο δοκιμαστικό. Δε χρειάστηκε μεταξύ μας.
Ξέχασα να αναφέρω πως έμαθα ότι στη Γερμανία μπορείς να αγοράσεις τη μηχανή εξ αρχής με comfort σέλα, ή άλλη ζελατίνα πχ χωρίς να επιβαρυνθείς ολόκληρη την τιμή της αλλά μόνο τη διαφορά της με το ορίτζιναλ.

Η ζελατίνα -η μεγάλη γιατί οι άλλες είναι μόνο για μόστρα- είναι άλλη μια πατατιά της εταιρείας αλλά εκεί το πράμα έχει πολλές παραμέτρους (ασφάλεια, διαστάσεις αναβάτη, επιδόσεις και κατανάλωση μηχανής κλπ κλπ ).

Τώρα περί χώματος, η μηχανή πλασάρεται ως adventure tοuring, ειδικά το 650 που πήρα. Όχι σαν καθαρόαιμο. Αν και μεταξύ μας ακόμα και καθαρόαιμο καβαλάω περισσότερη ώρα χωρίς να βογκήξω. Είναι δε προφανές, ότι η μ@λ@κια με τη σέλα έγινε -όπως και με τα 2 ζελατινάκια- για λόγους σχεδιασμού. Παλιά στη BMW τα μηχανάκια τα σχειάζανε μηχανικοί. Πρώτα τα έφτιαχναν λειτουργικά, αν γινόταν και όμορφα πάει καλά. Αν όχι δεν πείραζε και ας ξένιζαν πολλούς στην όψη. Τώρα έμπλεξαν οι παπάρες του μάρκετινγκ και οι "ντιζάινερς" και να τα αποτελέσματα. Η σέλα έπρεπε πρώτα να είναι "ντιζάιν". Στο παλιό μου r 80 g/s η σέλα ήταν σαν τούβλο τεράγωνη και χοντρή, αλλά δεν καταλάβαινες χριστό. Και ήταν πολύ πιο χωμάτινο μηχανάκι.

Vag
07-11-2010, 00:12
Kαι για να μη μας περνάνε και για μ@λ@κες που λέτε έριξα πριν από μερικές μέρες στην BMW MOTORRAD Γερμανίας το ακόλουθο e-mail:

Title: Something Wrong With the Greek BMW dealer?

Greetings from Greece,

I consider my self a Bmw enthusiast for many years. I have a R 80 G/S, 1985 model, which I just stored for future restoring, so I bought a used 2008 twin cylinder BMW F 650 GS. Its an impressive working bike, but as you are surely informed lacks in both seat comfort and wind protection (no, your extra wind shields don't do any help, I 've gone aftermarket outside the company).

Why I am e-mailing you:

I tried to buy the BMW Comfort seat, since I cannot stand the sore butt effect after 30 minutes on the saddle. The BMW dealership told me it costs 387 euros!? This was simply unacceptable, since it is 100 euros more than the price many sites of German BMW dealers give it. I can imagine that if you sell it in Germany around 280 euros it could easily climp up to 300 due to transport cost and the Greek dealers profit. But 387? Come on!

I checked through the net the price of the seat in France and Spain and it is relativelly low.

Is the Greek dealership ripping us off?
Do you have a "sell the goods overpriced" policy in Greece?

I can imagine I might sound rude to you but please consider that the average Greek paycheck is 1/3 of a German one. So note also:
The fact that (over here) we can't choose the seat type upon purchase of a brand new bike.
The fact that I have bought the most expensive bike in its class (midsize on -off) and it has a poorly designed seat to the point I have to buy a new one. Something that happens with every F 650 GS and F 800 GS owner I met! Something that the buyer of the average cheap jap crap wouldn't ever come across!

Your original stock seat on both F 650 GS and F 800GS, is so poorly designed that gives the BMW brand -known for its comfort globetrotting rides- a bad name. One that it does not deserve. You should give the option to the owners of any F GS bike for a very low cost upgrade to the Comfort Seat. Not overcharge it.

This way one might suspect that the seat design was deliberately wrong so that you could make some extra euro, by selling "comfort" seats. And letting this happen is just bad company policy.

Thank you for your time

Vangelis Vangelatos
Athens, Greece

P.S. If this e-mail is sent to the wrong adress please inform me of the right e-mail adress or forward it to the proper one. Thanks again.

Vag
07-11-2010, 00:15
Σε κάνα δύο μέρες ήρθε μια "προσωρινή απάντηση" όπως έγραφε ο τίτλος από Γερμανία:

Dear Mr. Vangelatos,

Thank you for your e-mail. We appreciate your efforts to direct your request to us.

We have forwarded your e-mail to the relevant subsidiary, BMW Hellas AE, for further
assessment. You will be contacted as soon as possible.

Kind Regards,
BMW Motorrad Direct

Και μετά ένα μέιλ από την BMW Hellas που μου ζητούσαν ένα τηλέφωνο να μου μιλήσουν.

Vag
07-11-2010, 00:26
Με πήρε λοιπόν ένας κύριος που δεν θυμάμαι το όνομα του και το τι μ@λ@κίες άκουσα δε λέγεται. Μεταξύ άλλων δεν έχουν ακούσει πως είναι άβολη η σέλα στα F GS, και δεν λαμβάνουν υπόψιν τους τι γράφεται στα φόρουμ γιατί εκεί γράφει ο καθένας ότι θέλει μου είπε. Το μηχανάκι είναι σχεδιασμένο για off road γιαυτό πονάει ο κόλος μας. Μάλλον είναι για πηγαίνει με τρέιλερ στην εξοχή υποθέτω. Όταν του είπα πως τόσος κόσμος που μιλάμε μεταξύ μας πονάμε μου είπε πως αυτό δε λέει τίποτα, μπορείς και στη σέλα ενός 1200 GS να έχεις το ίδιο πρόβλημα! Γ@μώ;

Η τιμή τους δε είναι λογική γιατί έχουμε μεγαλύτερο ΦΠΑ εδώ και αυτοί τα φέρνουν λίγα λίγα τα κομμάτια τους και με αερπλάνο από Γερμανία. Ενώ οι Ισπανοί τα πάνε με καμήλες και λαθραία... Όταν του είπα ότι στα μισά λεφτά στο Strom δεν ασχολείσαι μου είπε "ναι αλλά άμα ανέβεις μετά στο F παθαίνεις πλάκα" εκεί του απάντησα "και πρέπει να τιμωρηθεί ο κόλος γιαυτό;".

Τέλος πάντων μου έφαγε κάμποσο από το χρόνο μου και ήμουν και στη δουλειά και δεν μπορούσα να τον δουλέψω όπως του άξιζε.

Σαφώς και θα μου πείτε "κλάστους και τραβήξου net shopping". Aυτό θα κάνω αλλά το γαμώτω παραμένει γιατί όταν αγοράζεις μηχανή μέσα στην τιμή είναι και το aftersales service και η γενικότερη υποστήριξη.

Vag
07-11-2010, 00:28
Γιαυτό και έστειλα την εξής απάντηση στους Γερμανούς:

Thank you for your time and effort to direct my complaints to the source. Unfortunatelly the people from BMW Hellas, called me on the phone and we had a small "talk".

Since you took the time to help me, I consider my obligation to inform you of any progress on the subject. The local ΒΜW Hellas person that called me tried to persued me that:

-There is no problem with the stock seat no matter what I or everyone else of the F800/650 GS I meet say
-One of his many unlucky remarks was that you can get a num butt on a normal ride even if you are on a 1200 GS!
-And the bikes configuration for off road use made the design so uncomfortable.e couldn't explain though how would one drive the bike to the off road location if he can't sit on it for more than 30 minutes.
-The price of the comfort seat at 100 euros more that elsewhere in central Europe is normal because of the VAT difference and the cost of shipping of their seats and other stuff via airmail!

After all that I am sorry to inform you that I will have to search for other alternatives with any aftermarket item about my BMW bike. Although I still think that the after sales and tech support is part of its price and the prestige of its brand.

I will probably go for a seat outside the official BMW circle -Telleneile or something like that sells it for 250 euros and the transport cost is around 20 euros (funny thing!)- and you will just add me to the "unhappy customer" list.

Thanks Again

Vangelis Vangelatos

teo71
07-11-2010, 00:58
Γιαυτό και έστειλα την εξής απάντηση στους Γερμανούς:

Thank you for your time and effort to direct my complaints to the source. Unfortunatelly the people from BMW Hellas, called me on the phone and we had a small "talk".

Since you took the time to help me, I consider my obligation to inform you of any progress on the subject. The local ΒΜW Hellas person that called me tried to persued me that:

-There is no problem with the stock seat no matter what I or everyone else of the F800/650 GS I meet say
-One of his many unlucky remarks was that you can get a num butt on a normal ride even if you are on a 1200 GS!
-And the bikes configuration for off road use made the design so uncomfortable.e couldn't explain though how would one drive the bike to the off road location if he can't sit on it for more than 30 minutes.
-The price of the comfort seat at 100 euros more that elsewhere in central Europe is normal because of the VAT difference and the cost of shipping of their seats and other stuff via airmail!

After all that I am sorry to inform you that I will have to search for other alternatives with any aftermarket item about my BMW bike. Although I still think that the after sales and tech support is part of its price and the prestige of its brand.

I will probably go for a seat outside the official BMW circle -Telleneile or something like that sells it for 250 euros and the transport cost is around 20 euros (funny thing!)- and you will just add me to the "unhappy customer" list.

Thanks Again

Vangelis Vangelatos

Μπράβο ρε φίλε..

Αν οι μισοί Ελληνες καταναλωτές ήταν σαν εσένα, οι τιμές στην Ελλάδα, σε όλα τα προιόντα, θα ήταν εφάμιλλες των άλλων ευρωπαικών χωρών...

dakar
07-11-2010, 01:08
καλά τους τα είπες αρχηγέ! και γω ήθελα να πάρω το 800gs, αλλά μόλις οδήγησα ενός φίλου άλλαξα γνώμη αμέσως... αν έχεις κάτι νεώτερο από Γερμανία ενημέρωσέ μας..

Vag
07-11-2010, 02:10
To μηχανάκι είναι πολύ καλό, αλλά φέρινγκ και σέλα δεν. Αλλά θα το στρώσω.

Vag
07-11-2010, 02:13
Μπα δεν χρειάζεται τόσοι. Απλά αν μας την βαρέσει όσοι έχουμε εδώ μέσα F 650 GS και F 800 GS και στείλουμε κοινή επιστολή -με ονόματα διευθύνσεις τηλέφωνα και τζίφρες- που τα χώνει στην BMW Hellas και στη Μotorrad τι λέτε θα συνεχίσουν οι ίδιες παραρδέλες;

Πάνος
07-11-2010, 02:25
Δυστυχώς το φαινόμενο δεν εμφανίζεται μόνο στην BMW, αλλά και σε άλλες εταιρείες. Μάλιστα να αισθάνεσαι τυχερός που σου απάντησαν και δεν σε έγραψαν στα απόκρυφά τους. Σε αντίστοιχη περίπτωση η TRIUMPH, αφού είχα ήδη πάει στα κεντρικά για ελλατωματικό μαρσπιέ συνεπιβάτη (σκίστηκε το λάστιχο χωρίς προφανή λόγο στα 2000χλμ.) και αφού έστειλα γράμμα και φωτογραφίες στην Αγγλία, δεν μου απάντησαν καν, όταν και άλλα περιφερειακά πράγματα στην μοτοσυκλέτα είναι κάκιστης ποιότητας κατασκευής. Στην ΗΛΙΟΦΙΛ οχι μόνο δεν δέχτηκαν ότι μπορεί να είναι αστοχία υλικού, αλλά σχεδόν με κατηγόρησαν ότι το έσκισα εγώ. Δεν βρίσκεις άκρη... :mad::mad::mad:

Capitain
07-11-2010, 06:13
Εξώδικο κατ'αρχήν με κάποιον (διαπιστωμένα) καλό (εννοώντας με καλές άκρες) δικηγόρο, και αν δεν ανταποκριθούν, μέχρι και αποζημίωση για ψυχική οδύνη λόγω του ότι έθεσαν τη ζωή σου σε κίνδυνο, διαφυγόντα κέρδη λόγω του ότι έμεινες κάποιες μέρες χωρίς μηχανή...κτλ...
Θράσος θέλουν...

ckk
07-11-2010, 09:07
Βαγγέλη... πολύ καλά Αγγλικά. συγχαρητήρια.
μια και εισαι νεος στο forum, αν διαβάσεις προηγούμενα θέματα ή και με άλλα που θα ανέβουν στο μελλον, θα παρατηρήσεις ότι η αντιπροσωπεία μας τον πιάνει κανονικά
από ένα απλό service που θέλει €150 για λάδια κ φίλτρο μέχρι ανταλλακτικά, εργατοώρες κλπ. είναι αλλου οι άνθρωποι, ειδικότερα σε τέτοιες εποχές.
η προσφορά και ζήτηση θα τους τιμωρήσει. την ΜΑΜΑ Γερμανίας δεν την απασχολεί απο πού θα αγοράσεις τα ανταλλακτικά της. ειτε απο ελλάδα το πουλήσει είτε από ισπανια, για αυτήν είναι πώληση. αρχίζει και την τσούζει όταν είναι aftermarket(?). της ελλάδας όμως...:D:D:D
για αυτό να ψωνίζουμε από όπου μπορούμε φθηνότερα για να μάθουν να χρεώνουν. μεταφορικά και να κατηγορούν οι γελοίοι τους ξένους για λαθρεμπορία ή οτιδήποτε άλλο.
εμείς πρέπει να κοιταμε το συμφέρον μας και ένα πολύ καλύτερο εργαλείο για αυτό είναι και το forum.

tsompanis
07-11-2010, 10:17
και αφού έστειλα γράμμα και φωτογραφίες στην Αγγλία, δεν μου απάντησαν καν



εμένα μου απάντησαν,αλλά όχι σε όσα τους ρωτούσα.
βέβαια δεν ήμουν και τόσο ευγενικός,αφού τους έκανα και σχεδιάγραμμα με κοστολόγιο για τον ορθοστάτη της μηχανής (που τον αγοράζεις μετά!) για τον τίγρη.
ο σωλήνας,οι πόντες της ηλεκτροσυγκόλλησης,και οι πατούρες-βάσεις 15 ευρώ!
και όχι να δώσεις 150 ευρώ για ένα σιδεροσωλήνα!



κατα τα άλλα,θα συμφωνήσω ότι ένα mail υπογεγραμμένο απο πολλούς κατόχους με στοιχεία,θα έκανε πολλούς κ@λους να σηκωθούν απο τις καρέκλες.κυρίως στην ελλάδα.
και στην τελική δεν είναι και τίποτα.
μπορεί να βγει και σε καλό;) ακόμη και μείωση τιμών!

EOD-K9
07-11-2010, 10:58
Μπράβο φίλε καλά έκανες !!

Μονό οι εταιρίες αυτες ειναι που μας κλεβουν ?

ολες οι πολυεθνικές μας πήραν χαμπάρι (τους ΕΔΕΙΞΑΝ οι αρχικλέφτες οι δικοί μας το τρόπο ) και μας ρημάζουν

Με μισθούς πείνας τα πληρώνουμε με καπέλο
ψάξε τιμές προϊόντων ακομα και στο Lidl



Μου θυμίζει τη Χιο .Όταν πρωτοπήγα όλα ήταν ακριβότερα και η καραμέλα η ίδια.... μεταφορικά .

όταν τους έλεγα οτι και στη κρητη έχουμε καράβια

μου έλεγαν ότι είναι μεγάλα καράβια και χωράνε πιο πολλά φορτηγά :Απορία:


και τέλος για να μην σας κουράζω

Αγόρασα τηλεόραση απο Χανια + μεταφορικα με κουριερ με οφελος 5000 χιλ δραχμες

Απαντηση : για 5000 κανεις ετσι :(:mad::confused::Απορία::cool:

Vag
07-11-2010, 12:16
Ναι πολλές εταιρείες κάνουν τα ίδια και χειρότερα. Αλλά δεν αγόρασα Triumph, Honda, KTM κλπ κλπ, BMW αγόρασα που είχε και ένα όνομα σαν εταιρεία.

Όχι δεν θα πέρναγα σε φάση εξωδίκων και γενικότερων "συγκρούσεων". Ελπίζω και προτιμώ να κάνουμε όλοι τη δουλειά μας τελικά, σωστά και με αξιοπρέπεια, όχι να εξελιχθεί το θέμα σε νομικίστικο τσαμπουκά. Έτσι και αλλιώς όταν φτάσει το θέμα εκεί έχουν χάσει εντελώς. Ένας "χαλασμένος" πελάτης κοστίζει πολύ περισσότερα από ένα μηχανάκι σε μια εταιρεία. Όχι όσο μια σέλα ή ένα σταντ. Και ο "χαλασμένος" έχει και την τάση να "πολλαπλασιάζεται" σαν κουνέλι στις μέρες μας.

Ακριβώς γιαυτό την Motorrad Γερμανίας όχι απλώς την νοιάζει αλλά την καίει η γνώμη μου και η γνώμη σου. Όπως θα έπρεπε να κάει και την BMW Hellas. Γιαυτόκαι χρυσοπληρώνουν γραβατάκηδες να σηκώνουν τηλέφωνα και να γράφουν μέιλ που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχουν. Απλά οι Γερμανοί σου δίνουν την εντύπωση πως σε ακούνε και ψάχνονται γενικώς, ενώ ο Έλληνας "ομόλογος" τους θέλει απλά να σε βγάλει τρελό και να δικαιολογήσει τη θέση του υπερασπιζόμενος την εταιρεία.

Οπότε ναι το φόρουμ είναι ένα εργαλείο για να ακουστείς στον πρώτο και να κράξεις τον δεύτερο.

Gazi
07-11-2010, 12:39
Κάτι αντίστοιχο είχα κάνει και εγώ για την αλλαγή του antenna ......Μία εβδομάδα και καλά για αποκατάσταση...Και το μηχανάκι 25 ημερών....¨οχι μονο στην εγγύηση ήταν αλλά ακόμη στη ζελατίνα!!!Μόλις έστειλα e-mail και έκανα και ένα τηλεφωνάκι σε κατάλληλο άτομο στην BMW,η αλλαγή έγινε στο επόμενο τρίλεπτο!!!Ετσι θέλουν οι κύριοι με τα συνεγεία τους....(όχι όλοι γιατί υπάρχουν και σωστοί επαγγελματίες)

incubus
07-11-2010, 22:33
Μολις την παρηγγειλα (σελα comfort) απο teileineile.de (http://www.teileineile.de/) στην τιμη των 283 Ε τελικη με εξοδα αποστολης.:)

adventure
08-11-2010, 09:23
Καλορίζικη και πολλά χιλιόμετρα μαζί της .

;) :)

Neo
08-11-2010, 14:09
Μολις την παρηγγειλα (σελα comfort) απο teileineile.de (http://www.teileineile.de/) στην τιμη των 283 Ε τελικη με εξοδα αποστολης.:)


Καλορίζικη και μην ξεχάσεις να μας πεις εντυπώσεις!

ntinopoulos
08-11-2010, 14:23
To μηχανάκι είναι πολύ καλό, αλλά φέρινγκ και σέλα δεν. Αλλά θα το στρώσω.
γιατι δεν πηρες ενα rt να κανεις τη δουλεια σου?:)
θα σε βολευε περισσοτερο!:)
αν πηρες το 800 για την ανεση της σελας και το φερινγκ την πατησες!:hmmm:

Eftixis
08-11-2010, 14:32
ΕΧΩ ΤΗΝ GS 650 ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ 9.700 ΕΥΡΩ
ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΙΣ 29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 ΟΙ ΔΥΟ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΕΛΑΝΕ ΆΛΛΑΓΗ
Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 30-8-2010
ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-1/2 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ MAIL ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΘΑΝΗ ΑΦΙΞΕΙ ΣΤΙΣ 19-11-2010
ΕΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ - ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ :yz

ntinopoulos
08-11-2010, 14:55
ΕΧΩ ΤΗΝ GS 650 ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ 9.700 ΕΥΡΩ
ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΙΣ 29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 ΟΙ ΔΥΟ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΕΛΑΝΕ ΆΛΛΑΓΗ
Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΣΤΙΣ 30-8-2010
ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-1/2 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ MAIL ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΘΑΝΗ ΑΦΙΞΕΙ ΣΤΙΣ 19-11-2010
ΕΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ - ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ :yz
:Απορία::Απορία::Απορία:
απο που σου εστειλαν το mail?
ειναι δυνατον?:hmmm:

bill 800gs
08-11-2010, 15:08
[QUOTE=ntinopoulos;245401]γιατι δεν πηρες ενα rt να κανεις τη δουλεια σου?:)
θα σε βολευε περισσοτερο!:)
αν πηρες το 800 για την ανεση της σελας και το φερινγκ την πατησες!:hmmm:[/QUOT
Για την σελα οντως υπαρχει σοβαρο προβλημα,η λυση της αγορας αλλης ή ανακατασκευη της ιδιας με αλλο πιο comfort υλικο ειναι απαραιτητη
Οσο για την ζελατινα (επειδη την εχω ψαξει αρκετα και εχω αλλαξει 3) εχω καταληξει στην givi η οποια ειναι και η πιο φτηνη 90 ευρο
Εχει την καλυτερη καλυψη και με ελαχιστους στροβιλισμους μετα τα 150χλμ/ωρα (για το υψος μου 1.82)
Η μανισια (touring) απαραδεκτη :hmmm:

incubus
08-11-2010, 17:22
To RT δεν μου αρεσει .Τη σελα την πηρα για την συνεπιβατη, εγω εχω κατσει και 7,5 ωρες σερι πανω στη μαμα και απλα πιαστηκε ο κολος μου. Επισης εχω αλλαξει και το φερινγκ σε touring μαμα.

Vag
08-11-2010, 17:47
αν πηρες το 800 για την ανεση της σελας και το φερινγκ την πατησες!:hmmm:[/QUOTE]

Όχι γιατί το πήρα; Adventure touring πουλάνε, τέτοιο αγόρασα. Που θα το κάνεις το "αντβέντσουρ τούρινγκ" άμα δεν μπορείς να το ταξιδέψεις; Στην Ομόνοια και το Γκάζι; Αλλιώς άμα ήταν για αγριάδες και πιασέκολο, έπαιρνα ΚΤΜ να πριονίζω και να σκορπάω και ροκανίδια! Μα μεταξύ μας τώρα;

ntinopoulos
09-11-2010, 10:05
αν πηρες το 800 για την ανεση της σελας και το φερινγκ την πατησες!:hmmm:

Όχι γιατί το πήρα; Adventure touring πουλάνε, τέτοιο αγόρασα. Που θα το κάνεις το "αντβέντσουρ τούρινγκ" άμα δεν μπορείς να το ταξιδέψεις; Στην Ομόνοια και το Γκάζι; Αλλιώς άμα ήταν για αγριάδες και πιασέκολο, έπαιρνα ΚΤΜ να πριονίζω και να σκορπάω και ροκανίδια! Μα μεταξύ μας τώρα;[/QUOTE]
την εχει στην κατηγορια enduro με οτι αυτο συνεπαγεται!
πιο ανετη απο τα αμιγως καθαροαιμα 450 και 650 xchallenge,πιο αβολη απο τα 1200!;)

Vag
09-11-2010, 22:47
Nαι ε; Την έχει στην κατηγορία enduro με χυτές ζάντες 19 -17? Δεν το ξερα πως πήρα καθαρόαιμο/ σουπερμοτάρντ... Πολύ μπροστά ρε παιδάκι μου το νέο Γερμανικό μάρκετινγκ!

Για να καταλάβετε πάντως σε τι επίπεδο έχει φτάσει η "εξυπηρέτηση πελατών", (τι ευφημισμός και αυτός) έλαβα και το εξής e-mail από την BMW Hell -ass, όταν προφανώς τους το προώθησε η BMW Γερμανίας.


Αγαπητέ κύριε,

Ευχαριστούμε για το e-mail σας.

Καταρχάς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η BMW Hellas, ως θυγατρική της BMW Motorrad, χειρίζεται όλες τις περιπτώσεις αιτημάτων και παραπόνων που εκφράζουν οι πελάτες μας και αφορούν τη χώρα μας. Συνεπώς, οι επικοινωνίες των πελατών προς το εργοστάσιο της BMW AG, προωθούνται σε εμάς προς έλεγχο και διαχείριση.

Σχετικά με το θέμα που αναφέρετε στο e-mail σας, θα θέλαμε να θέσουμε υπόψη σας ότι έχετε λάβει σχετική ενημέρωση κατόπιν σχετικής τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχατε με αντιπρόσωπο της εταιρείας μας.

Σε κάθε περίπτωση, σας ευχαριστούμε θερμά για την επικοινωνία και σας διαβεβαιώνουμε ότι όλα τα σχόλια και παράπονα των πελατών είναι πολύ σημαντικά για εμάς, καθώς βοηθούν στη βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών, τόσο της BMW Hellas, όσο και των επίσημων μελών του δικτύου μας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Μαριλένα Στρίγκα
Τμήμα Επικοινωνίας Πελατών
BMW Hellas

Vag
09-11-2010, 22:49
Και ακολουθει η απάντηση που τους έστειλα:


"Εγώ ξέρω τι ενημέρωση πήρα από την BMW Hellas, εσείς ξέρετε;

Το σημαντικό όμως είναι να ξέρει και η BMW AG...

Όσο για τη διάθεση μου ...

Καλά κρασά!"

ckk
09-11-2010, 22:56
Και ακολουθει η απάντηση που τους έστειλα:


"Εγώ ξέρω τι ενημέρωση πήρα από την BMW Hellas, εσείς ξέρετε;

Το σημαντικό όμως είναι να ξέρει και η BMW AG...

Όσο για τη διάθεση μου ...

Καλά κρασά!"

σωστός και μπράβο που το κυνηγάς. Η ειρωνία του μεγαλοστελέχους Στρίγκ-α έλειψε...Νεύρα
θα το δουν το έργο όμως σε λίγο καιρό. ήδη έχουν δει τις σκηνές προσεχώς...

Vag
10-11-2010, 18:17
Πάντως αν υπάρχουν αρκετά "θεματάκια" μήπως να τους ανοίξουν οι αντμίνιδες ένα "κουτί παραπόνων" εδώ μέσα; Για να δούμε αν στο τέλος την ενδιαφέρει την εταιρεία το φόρουμ ή όχι και να υπάρχει και μια ροή ανοικτής ενημέρωσης όπου θα βλέπουμε όλοι την μεταχείριση -καλή και κακή- σε προβλήματα και ζητήματα.

Vag
10-11-2010, 18:17
Στην ίδια φιλοσοφία που υπάρχει log με τα recalls

gsmaniac
10-11-2010, 20:25
και θα γραφει ο καθενας την δικη του π@παρια,την (π@παρια,την) οποια δεν θα μπορεις να τσεκαρεις αν ειναι αληθεια....:cool:
εγω προτεινω να χαρειτε την μηχανη σας και αν παρουσιαστει κατι,εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε.....ας μην γινομαστε μιζεροι;)
δικη μου αποψη....:rolleyes:

ckk
10-11-2010, 22:36
Πάντως αν υπάρχουν αρκετά "θεματάκια" μήπως να τους ανοίξουν οι αντμίνιδες ένα "κουτί παραπόνων" εδώ μέσα; Για να δούμε αν στο τέλος την ενδιαφέρει την εταιρεία το φόρουμ ή όχι και να υπάρχει και μια ροή ανοικτής ενημέρωσης όπου θα βλέπουμε όλοι την μεταχείριση -καλή και κακή- σε προβλήματα και ζητήματα.

Συμφωνώ και είναι μια καλή πολιτική εκ μέρους του forum για την προστασία των μελών.
Όλα όμως θα πρέπει να είναι σωστά τεκμηριωμένα, για να αποφευχθούν οι ανωτέρω αναφερόμενες παπαριές.
Δηλ συνέβη αυτό, πήγα και μου το έκαναν. (χρήση από άλλα μέλη για άλλους αντιπροσώπους)
Συνέβη το άλλο, πήγα και δεν μου το έκαναν (άλλο μέλος θα λέει την δική του ανάλογη εμπειρία, όπου του το έκαναν κλπ)
Διότι εκτός από το να τις φχαριστιόμαστε πρέπει κάποιος να μας προστατεύει και από τους αντιπροσώπους. Και από δω και πέρα το πράγμα θα χειροτερεύει.
Είναι πολύ καλή πρόταση.
Η απόλυτη ισχύς (των μελών) εν τη ενώσει.

moby_gr
11-11-2010, 13:08
και θα γραφει ο καθενας την δικη του π@παρια,την οποια δεν θα μπορεις να τσεκαρεις αν ειναι αληθεια....:cool:

εγω προτεινω να χαρειτε την μηχανη σας και αν παρουσιαστει κατι,εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε.....ας μην γινομαστε μιζεροι;)

δικη μου αποψη....:rolleyes:



:sm8:

CPretenteriS
11-11-2010, 14:05
και θα γραφει ο καθενας την δικη του π@παρια,την (π@παρια,την) οποια δεν θα μπορεις να τσεκαρεις αν ειναι αληθεια....:cool:
εγω προτεινω να χαρειτε την μηχανη σας και αν παρουσιαστει κατι,εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε.....ας μην γινομαστε μιζεροι;)
δικη μου αποψη....:rolleyes:

Exactement... που λένε κι οι φίλοι μας οι Γάλλοι !!!

http://www.manysmileys.com/files/S/lM/Ee/SlMEevVV11973041.gif

Neo
11-11-2010, 14:16
Χμ, να πω και εγώ κάποιους προβληματισμούς..

Δδλ όταν ο καθένας αναφέρει πόσο αστέρι είναι η μηχανή του, αποκρύπτοντας πολλές φορές προβλήματα που έχει αυτή παρουσιάσει, είτε για να ικανοποιήσει τον εγωισμό του δείχνοντας πόσο υπέροχο μηχάνημα αγόρασε και πόσο ώριμη ήταν η επιλογή του, είτε για να τη μοσχοπουλήσει ως μεταχειρισμένη δεν γράφει παπαριές?

Αλλά ξέχασα εδώ μέσα αποκλείεται να υπάρχουν τέτοια άτομα...


Προσωπικά μόνο θετικά θα έκρινα τη δημιουργία ''κουτιού παραπόνων''. Από εκεί και πέρα σκοπιμότητες θα υπάρχουν πάντα και παντού γι' αυτό ακριβώς το λόγο καθένας μας είναι υποχρεωμένος να φιλτράρει ότι διαβάζει και να κρίνει ανάλογα.

bogart
11-11-2010, 14:39
και θα γραφει ο καθενας την δικη του π@παρια,την οποια δεν θα μπορεις να τσεκαρεις αν ειναι αληθεια....:cool:
εγω προτεινω να χαρειτε την μηχανη σας και αν παρουσιαστει κατι,εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε.....ας μην γινομαστε μιζεροι;)
δικη μου αποψη....:rolleyes:


ούτως η άλλως ο καθένας εδω μέσα λέει την άποψη του ελεύθερα, εγώ τουλάχιστον έτσι αισθάνομαι...

το κουτί σε χάλασε ???

ckk
11-11-2010, 14:48
…προτείνω αφού ακουστούν όλες οι… παπαριές, να πάει το θέμα σε ψηφοφορία. Με τεκμηριωμένα Ναι και Όχι των μελών. Και να εκφράσουν γνώμη και οι admin και στο κατά πόσον αυτό είναι εύκολο ή δύσκολο να γίνει.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 15:17
παιδες πρεπει να μπουν κατω ολες οι πιθανοτητες,θετικα,αρνητικα.

1.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΖΩΗ.
ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΟΝΑΔΑ.
2,ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΜΙΝ ΔΕΝ
ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
3,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ Ο ΜΑΝΙΑΚΟΣ(GSMANIAC)ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ.ΠΑΙΧΤΑΔΟΡ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ Η' ΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΥΜΕΤΕΡΟΙ(ΚΑΙ Η ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ) ΕΙΝΑΙ Π@Π@ΡΙΑ?
4,ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΜΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ....ΣΕ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΧΙ ΤΗΣ BMW ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ.
ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ -ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΧΕΣΜΕΝΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΡΙΟ Η ''ΜΑΜΑ''.ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ.
ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ.......ΒΟΥΜ ΒΟΥΜ......
ΕΚΕΙΝΟΙ ΘΑ ΣΦΑΖΝΤΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.

Vag
11-11-2010, 16:51
Καθότι νέος στο gs forum δεν ξέρω τον τρόπο και φιλοσοφίας και λειτουργίας. Αποσύρω λοιπόν την ιδέα του "κυτίου παραπόνων". Άμα είναι να τσακωθούμε για π@π@ριές άστο δεν πειράζει. Μπορεί και να μην ταιριάζει και με την πινακίδα του φόρουμ...

Εδώ που τα λέμε μπορεί να είχε και δίκιο ο τύπος της αντιπροσωπείας που μου έλεγε ότι δεν έχουν πρόβλημα οι σέλες των gs και ότι στα φόρουμ γράφει ο καθένας ότι του κατέβει...

GeorgeP
11-11-2010, 17:03
Καθότι νέος στο gs forum δεν ξέρω τον τρόπο και φιλοσοφίας και λειτουργίας. Αποσύρω λοιπόν την ιδέα του "κυτίου παραπόνων". Άμα είναι να τσακωθούμε για π@π@ριές άστο δεν πειράζει. Μπορεί και να μην ταιριάζει και με την πινακίδα του φόρουμ...

Εδώ που τα λέμε μπορεί να είχε και δίκιο ο τύπος της αντιπροσωπείας που μου έλεγε ότι δεν έχουν πρόβλημα οι σέλες των gs και ότι στα φόρουμ γράφει ο καθένας ότι του κατέβει...

Η σελλα του 800αριου δεν εχει κανενα προβλημα δια τον λογο και την χρηση της μοτοσυκλετας για την οποια κατασκευαστηκε! δηλαδη αρκετο χωμα και κοντινα ταξιδακια στην ασφαλτο!! Γιαυτο και οι 21 ιντσες τροχο εμπρος, γιαυτο και οι μακριες αναρτησεις και γιαυτο και η στενη και σκληρη σελλα (για να ''γλυστρας'' πανω κατω σε αυτην μετατοπιζωντας το σωμα σου οπυ χρειαζεται για να κινηθεις σωστα στο χωμα!)
Αλλο αν εμεις το 800αρι το βρισκουμε πιο οικονομικο και συχρονο απο το 1200 και παμε και το αγοραζουμε ΝΟΜΙΖΩΝΤΑΣ οτι κανει οτι και το 1200 στους ανοικτους δρομους!!
Απο αυτην την οψη ο τυπος της αντιπροσωπειας εχει δικιο σε αυτο που σου ειπε!!

Εχεις ταξιδεψει καλε μου φιλε ποτε με Αφρικα Τουιν? εκει θα δεις σπασαρχι......κια σελλα!! Εκει κατεβαινα μετα απο 50ο-600κμ και χρειαζομουν δυο ημερες για να κανω ζουκου ζυκου με την τοτε κοπελια μου!! Μιλαμε για πόνο!!!!!! Αλλα ουτε και το Αφρικα ηταν κατασκευασμενο σαν δρομεας μεγάλων αποστασεων, αλλα ακριβως οτι και το GS800, καλη κινηση στο χωμα και μικρες αποστασεις ασφαλτου!! Στις μεγαλες αποστασεις οι στασεις οι πολλες ηταν απαραιτητες!!! Αλλιως επι 2ημερου...γιοκ το κοκό!

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 17:31
ΟΚ ΟΚ.Καλες οι μεγαλες αναρτησεις-διαδρομες.Οκ και η σελα.Δεκτη η αλυσιδα...
Με αυτες τις ζαντες ομως τι κανεις στο χωμα.....
Αν πρεπει να ''φευγεις'' απο την θεση σου στο χωμα τοτε οι clip-on-ατοι τι πρεπει να πουμε και να κανουμε για να στριψουμε?
Η απαντηση για μενα ειναι στο γεγονος οτι ενα οι μηχανες ηταν 100% ετοιμες,τελειες, τοτε δεν θα ειχαμε ουτε εξελιξη ουτε και λογο να δουλευουν τοσοι για after sales καλουδια.
Δεν ειναι κακο να πουμε οτι η BMW εχει και ατελειες. Ουτε οτι το RT,GS,K,F ειναι τα ολοκληρομενα μηχανακια.Ειναι καλυτερα απο τον ανταγωνισμο και πληρεστερα αλλα εχουν και ατελειες.
Αν και στα Κ και ειδικα στο 2010 δεν θα βρεις παρα μονο ελαχιστες.Οπως και στους προκατοχους του.
Τωρα που το σκεφτομαι ομως και στα υπολοιπα ειναι λιγες οι ''κακες σελιδες'' στις οποιες μπορεις να αναφερθεις.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 17:32
α και κατι αλλο....
Οκ το 800 ειναι για χωμα αλλα και το 650 με την ιδια σελα γιατι ειναι?Για γκαζον
??????????

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 17:33
Ειμαι ο Πετρουλ-ος και μολις τελειωσα......:sm7:

gsmaniac
11-11-2010, 17:42
ούτως η άλλως ο καθένας εδω μέσα λέει την άποψη του ελεύθερα, εγώ τουλάχιστον έτσι αισθάνομαι...

το κουτί σε χάλασε ???
δεν με χαλασε τιποτα........την γνωμη μου ειπα:cool:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 17:45
χαχαχαχα και το κουτι χαλασε.......:sm7:

gsmaniac
11-11-2010, 17:50
Καθότι νέος στο gs forum δεν ξέρω τον τρόπο και φιλοσοφίας και λειτουργίας. Αποσύρω λοιπόν την ιδέα του "κυτίου παραπόνων". Άμα είναι να τσακωθούμε για π@π@ριές άστο δεν πειράζει. Μπορεί και να μην ταιριάζει και με την πινακίδα του φόρουμ...

Εδώ που τα λέμε μπορεί να είχε και δίκιο ο τύπος της αντιπροσωπείας που μου έλεγε ότι δεν έχουν πρόβλημα οι σέλες των gs και ότι στα φόρουμ γράφει ο καθένας ότι του κατέβει...
ο καθενας λεει την γνωμη του ελευθερα......δεν προκειται να τσακωθουμε
οσο για το προβλημα της σελας,εγω ξερω φιλους που τους κουραζει και η σελα του 1200..:cool:φυσικα δεν φταιει η σελα του gs,αλλα ο ##### τους,ο οποιος ταξιδευει 2 φορες το χρονο.....τα ταξιδια και οι μεγαλες αποστασεις,ειναι θεμα συνηθειας και μονο..;)

gsmaniac
11-11-2010, 17:52
παιδες πρεπει να μπουν κατω ολες οι πιθανοτητες,θετικα,αρνητικα.

1.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΖΩΗ.
ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΜΟΝΑΔΑ.
2,ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΜΙΝ ΔΕΝ
ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
3,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ Ο ΜΑΝΙΑΚΟΣ(GSMANIAC)ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ.ΠΑΙΧΤΑΔΟΡ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ Η' ΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΥΜΕΤΕΡΟΙ(ΚΑΙ Η ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ) ΕΙΝΑΙ Π@Π@ΡΙΑ?
4,ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΜΙΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ....ΣΕ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΧΙ ΤΗΣ BMW ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ.
ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ -ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΧΕΣΜΕΝΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΡΙΟ Η ''ΜΑΜΑ''.ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ.
ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ.......ΒΟΥΜ ΒΟΥΜ......
ΕΚΕΙΝΟΙ ΘΑ ΣΦΑΖΝΤΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.
εσυ δεν καταλαβαινεις πιο απλα πραγματα.......:cool:
αυτο ειναι λιγακι συνθετο...:D

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 17:56
για πες μου για αποστασεις.Γιατι εμενα το μετρο ειναι ο χρονος και οχι η αποσταση.
Βλεπεις αλλα χλμ κανεις εσυ σε 2,5 ωρες πχ και αλλα εγω αλλα ο αλλος και παει .......
Οσο για τα γραμματα μια φιλικη παρατηρηση και ερωτηση.
Οσο μεγαλυτερα τοσο επιβαλεσαι η' οσο περισσοτερα τα ποστ τοσο μεγαλυτερα τα γραμματα?:sm7:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 17:58
εσυ δεν καταλαβαινεις πιο απλα πραγματα.......:cool:


αυτο ειναι λιγακι συνθετο...:D




:sm8::sm8::sm8::sm5::sm3::sm1::sm2::sm6:



σου απανταω με την ποιοτητα και την νουμοσινη που θα καταλαβεις,
εξαλλου τα 3500 ποστ σου απο τα 5800 τετοια ειναι....
τα υπολοιπα ειναι καλημερες........

gsmaniac
11-11-2010, 18:00
για πες μου για αποστασεις.Γιατι εμενα το μετρο ειναι ο χρονος και οχι η αποσταση.
Βλεπεις αλλα χλμ κανεις εσυ σε 2,5 ωρες πχ και αλλα εγω αλλα ο αλλος και παει .......
Οσο για τα γραμματα μια φιλικη παρατηρηση και ερωτηση.
Οσο μεγαλυτερα τοσο επιβαλεσαι η' οσο περισσοτερα τα ποστ τοσο μεγαλυτερα τα γραμματα?:sm7:
πας να βγεις απο το θεμα,αλλα δεν πειραζει.....στα ταξιδια παιζουν ολα τον ρολο τους,αλλα τον βασικοτερο η φυσικη κατασταση(εαν δεν καταλαβαινεις,πες το)...;)

bogart
11-11-2010, 18:02
πας να βγεις απο το θεμα,αλλα δεν πειραζει.....στα ταξιδια παιζουν ολα τον ρολο τους,αλλα τον βασικοτερο η φυσικη κατασταση(εαν δεν καταλαβαινεις,πες το)...;)


αν θες εξήγησε το να καταλαβουμε και οι υπόλοιποι.......

gsmaniac
11-11-2010, 18:03
:sm8::sm8::sm8::sm5::sm3::sm1::sm2::sm6:



σου απανταω με την ποιοτητα και την νουμοσινη που θα καταλαβεις,
εξαλλου τα 3500 ποστ σου απο τα 5800 τετοια ειναι....
τα υπολοιπα ειναι καλημερες........
βρηκες ευκαιρια να βγαλεις το κομπλεξ σου......
οποιος γραφει καλημερες,δεν εχει ποιοτητα και νοημοσυνη....

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:04
νομιζω οτι εισαι σαν τον Κωστα Πρεκα.Μονο εσυ καταλαβεινεις τι θες να πεις.
Φυσικη κατασταση....οκ παιζει τον ρολο της αλλα και ο Ραμπο να εισαι οταν η σελα σου γινει στρινγκ τι θα κανεις?

bogart
11-11-2010, 18:05
δεν με χαλασε τιποτα........την γνωμη μου ειπα:cool:



είπες την γνώμη σου χαρακτηρίζοντας ομως τα λεγόμενα συμφορουμιτών παπαριές...δεν ξέρω ποιος απο τους συμφορουμίτες είναι παπάρας

θες να γίνεις πιο συγκεκριμμένος ???
έχεις ακούσει πολλές εδω μέσα ???

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:06
κομπλεξ?ισως βλεπεις εγω την καλημερα την λεω ζωντανα και την καληνυχτα απο κοντα.....
Δεν περιμενω ευκαιρια για να μαζευω ποστ

gsmaniac
11-11-2010, 18:14
είπες την γνώμη σου χαρακτηρίζοντας ομως τα λεγόμενα συμφορουμιτών παπαριές...δεν ξέρω ποιος απο τους συμφορουμίτες είναι παπάρας

θες να γίνεις πιο συγκεκριμμένος ???
έχεις ακούσει πολλές εδω μέσα ???
δεν χαρακτηρισα κανεναν.......μιλησα για το μελλον και για αυτα που ΘΑ φραφονται

Neo
11-11-2010, 18:15
To 800 η Bmw το πουλά ως Travel-Enduro, να το ξαναπώ TRAVEL-Enduro. Για να κάνεις λοιπόν ταξιδι μεγάλο σε κάθε έδαφος θέλεις μια άνετη σέλα και αυτή του 800 δεν είναι άνετη. Δε μίλησε κανείς ότι περιμέναμε τη σέλα του 1200 αλλά όσο να 'ναι στο συγκεκριμένο τομέα υπάρχει προβλήμα.

Τώρα αν η γνώμη του Gsmaniac είναι ότι επειδή θέτουμε το συγκεκριμένο θέμα λέμε παπαριές περιμένω αν μη τι άλλο κάποιες εξηγήσεις.

Neo
11-11-2010, 18:16
δεν χαρακτηρισα κανεναν.......μιλησα για το μελλον και για αυτα που ΘΑ φραφονται


Ορμώμενος από που?

gsmaniac
11-11-2010, 18:18
κομπλεξ?ισως βλεπεις εγω την καλημερα την λεω ζωντανα και την καληνυχτα απο κοντα.....
Δεν περιμενω ευκαιρια για να μαζευω ποστ
επειδη δεν συμμετεχεις στο φορουμ,δεν εχεις και ποστ.....:)
στο bikers,δεν πας ασχημα.....;)

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:18
περιμενε αλλα μην αλλαξεις και πλευρο.......

Νεο εαν η σελα ηταν κομπλε δεν θα αγοραζες την αφτερ μαρκετ ουτε θα πηγαινες να βαλεις ζελε ουτε ουτε ουτε.....οποτε.......
Τωρα εαν εισαι ο Macgrath(παγκοσμιος ΜΧ για οσους χωματινους δεν γνωριζουν) και πρεπει να γλιστρας σαν χελι ισως πρεπει να εχεις τετοια σελα και οχι το 450 .....

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:19
οσο για το μελλον δεν μπορω να πω τιποτα γιατι το Φυσικο Χαρισμα το εχει η Βικυ Παγιατακη, ο Χορταρεας και gsmaniac

gsmaniac
11-11-2010, 18:21
To 800 η Bmw το πουλά ως Travel-Enduro, να το ξαναπώ TRAVEL-Enduro. Για να κάνεις λοιπόν ταξιδι μεγάλο σε κάθε έδαφος θέλεις μια άνετη σέλα και αυτή του 800 δεν είναι άνετη. Δε μίλησε κανείς ότι περιμέναμε τη σέλα του 1200 αλλά όσο να 'ναι στο συγκεκριμένο τομέα υπάρχει προβλήμα.

Τώρα αν η γνώμη του Gsmaniac είναι ότι επειδή θέτουμε το συγκεκριμένο θέμα λέμε παπαριές περιμένω αν μη τι άλλο κάποιες εξηγήσεις.
και θα γραφει ο καθενας την δικη του π@παρια,την οποια δεν θα μπορεις να τσεκαρεις αν ειναι αληθεια....http://1.1.1.5/bmi/www.gsforum.gr/images/smilies/cool.gif
εγω προτεινω να χαρειτε την μηχανη σας και αν παρουσιαστει κατι,εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε.....ας μην γινομαστε μιζεροιhttp://1.1.1.5/bmi/www.gsforum.gr/images/smilies/wink.gif
δικη μου αποψη....http://1.1.1.1/bmi/www.gsforum.gr/images/smilies/rolleyes.gif
αυτο ακριβως εγραψα........ποιον εθιξα;;;;:cool:


__________________

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:23
εσυ δεν καταλαβαινεις πιο απλα πραγματα.......:cool:


αυτο ειναι λιγακι συνθετο...:D



επειδη δεν συμμετεχεις στο φορουμ,δεν εχεις και ποστ.....:)

στο bikers,δεν πας ασχημα.....;)



το ενα δεν ανερει το αλλο.Εαν ξυπναει η φυσικη σου αναγκ για ρουφιανια ομως, μπορω να σε λεω και Αρτεμη.Κατα τα αλλα σε χαλασε η ανυπαρκτη ποιοτητα που ειπα οτι εχεις.Τα ποστ μου στο Bikers ειναι σχετικα με Κ με πλακα αλλου ειδους η οποια εδω δεν χωραει και αλλα σχετικα.Οπως βλεπεις και εδω απανταω σε θεματα που με αφορουν και εχω γνωση.Να πω για αυτα που δεν ξερω δεν υπαρχει περιπτωση.Το αφινω σε εσενα.

gsmaniac
11-11-2010, 18:25
το ενα δεν ανερει το αλλο.Εαν ξυπναει η φυσικη σου αναγκ για ρουφιανια ομως, μπορω να σε λεω και Αρτεμη.Κατα τα αλλα σε χαλασε η ανυπαρκτη ποιοτητα που ειπα οτι εχεις.Τα ποστ μου στο Bikers ειναι σχετικα με Κ με πλακα αλλου ειδους η οποια εδω δεν χωραει και αλλα σχετικα.Οπως βλεπεις και εδω απανταω σε θεματα που με αφορουν και εχω γνωση.Να πω για αυτα που δεν ξερω δεν υπαρχει περιπτωση.Το αφινω σε εσενα.
[/CENTER]
εσυ μπηκες στο θεμα για να την πεις σε μενα......εισαι πολυ μικρος να λες εμενα ρουφιανο,σου βγαινει παλι το κομπλεξ

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:29
εσυ λες τι κανω στο αλλο φορουμ.Εγω δεν ειπα τιποτα. Εξαλλου και ο εφιαλτης κομματι της Ιστοριας μας .Γιατι στραβωνεις.
Στο ποστ μπηκα οχι για να την πω σε εσενα αλλα γιατι μου φανηκε καλη η κινηση.Το ιδιο εκανα και στο θεμα με τα ονοματα.
Αλλα το κομπλεξ μαλλον αλλος το εχει και αλλος κανει συγκρισεις και αναφορες οι οποιες μονο καλες δεν θα ειναι.ΜΕΓΑΛΕ,κατα τα αλλα

Neo
11-11-2010, 18:34
περιμενε αλλα μην αλλαξεις και πλευρο.......

Νεο εαν η σελα ηταν κομπλε δεν θα αγοραζες την αφτερ μαρκετ ουτε θα πηγαινες να βαλεις ζελε ουτε ουτε ουτε.....οποτε.......
Τωρα εαν εισαι ο Macgrath(παγκοσμιος ΜΧ για οσους χωματινους δεν γνωριζουν) και πρεπει να γλιστρας σαν χελι ισως πρεπει να εχεις τετοια σελα και οχι το 450 .....

Α, μπράβο όλα για τα φράγκα λοιπόν. Το θέμα είναι ότι αν θέλει η μαμά να είναι σωστή και να έχει ικανοποιημένο καταναλωτή δίνει περισσότερο βάρος σε τέτοιου είδους προβλήματα που κάνουν ζημιά στο όνομα της. Το κέρδος της από την comfort σέλα είναι κοντόφθαλμη πολιτική.

και θα γραφει ο καθενας την δικη του π@παρια,την οποια δεν θα μπορεις να τσεκαρεις αν ειναι αληθεια....http://1.1.1.5/bmi/www.gsforum.gr/images/smilies/cool.gif
εγω προτεινω να χαρειτε την μηχανη σας και αν παρουσιαστει κατι,εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε.....ας μην γινομαστε μιζεροιhttp://1.1.1.5/bmi/www.gsforum.gr/images/smilies/wink.gif
δικη μου αποψη....http://1.1.1.1/bmi/www.gsforum.gr/images/smilies/rolleyes.gif
αυτο ακριβως εγραψα........ποιον εθιξα;;;;:cool:


__________________

Προτάθηκε από μέλος λόγω προβλημάτων που έχει η μηχανή του (και όντως επιβεβαιώνουμε οι υπόλοιποι κάτοχοι) να δημιουργηθεί κάτι σαν ''κουτί παραπόνων'' αφού θεωρεί ότι έτσι η φωνή μας έχει περισσότερες πιθανότητες να ακουστεί.
Ορμώμενος από αυτό λοιπόν ποστάρεις ότι αν γίνει κάτι τέτοιο καθένας θα λέει την παπαριά του και ότι θα είμαστε οι μίζεροι επειδή αναφέρουμε τα ψεγάδια. Εσένα πως σου ακούγεται?

Δεν ξέρω με τι ασχολείσαι αλλά στη δική μου εταιρία σεβόμαστε ιδιαίτερα το feedback της αγοράς και πολλές φορές μας βοηθάει να βελτιωθούμε.

Vag
11-11-2010, 18:34
ε, χμ ναι συγνώμη που διακόπτω αλλά για να καταλάβω... η σέλα είναι οκ για το καθαρόαιμο με τις 19 /17 χυτές ζάντες που πήρα αλλά φταίει:

ο κόλος μου που είναι άμαθος
η φυσική μου κατάσταση που είμαι χλαπάτσας
που δεν έχω κάνει αρκετά ταξίδια στη ζωή μου με μοτο
που ο κόσμος όλος γράφει παπαριές στα φόρουμ

κάτι άλλο που μπορεί να δικαιολογεί την εταιρεία;

Γιατί ακόμα και αν δεχτούμε όλα τα παραπάνω το προιόν που αγόρασα δεν αναγράφει πουθενά "προσοχή απευθύνεται μόνο σε σιδερόκολους, αθληταράδες,με πάνω από 500.000 χιλιόμετρα στη σέλα που ότι πούνε είναι νόμος".

Ή ο φίλος μας ο Καγκελάριος τα παίρνει από την BMW (οπότε τον συγχαίρω για την πραγματικά χιουμοριστική επιλογή ψευδώνυμου) ή κάτι παίζει που δεν έχω καταλάβει.

Σε κάθε περίπτωση πάντως νομίζω πως η ένταση ανεβάζει την μυωπία. Πάρτε βαθιές ανάσες, χαλαρώστε και ξαναγυρίστε σε χαρακτήρες φυσιολογικού μεγέθους, αν μη τι άλλο για λόγους αισθητικής.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:40
παιχταδορ θα ειχε βαση εαν την αντιπαραθεση τουλαχιστον την εκανε κανενας ανθρωπος χιλιομετροφαγος η' σουπερ ντουπερ γυμνασμενος

ntinopoulos
11-11-2010, 18:47
Η σελλα του 800αριου δεν εχει κανενα προβλημα δια τον λογο και την χρηση της μοτοσυκλετας για την οποια κατασκευαστηκε! δηλαδη αρκετο χωμα και κοντινα ταξιδακια στην ασφαλτο!! Γιαυτο και οι 21 ιντσες τροχο εμπρος, γιαυτο και οι μακριες αναρτησεις και γιαυτο και η στενη και σκληρη σελλα (για να ''γλυστρας'' πανω κατω σε αυτην μετατοπιζωντας το σωμα σου οπυ χρειαζεται για να κινηθεις σωστα στο χωμα!)
Αλλο αν εμεις το 800αρι το βρισκουμε πιο οικονομικο και συχρονο απο το 1200 και παμε και το αγοραζουμε ΝΟΜΙΖΩΝΤΑΣ οτι κανει οτι και το 1200 στους ανοικτους δρομους!!
Απο αυτην την οψη ο τυπος της αντιπροσωπειας εχει δικιο σε αυτο που σου ειπε!!

Εχεις ταξιδεψει καλε μου φιλε ποτε με Αφρικα Τουιν? εκει θα δεις σπασαρχι......κια σελλα!! Εκει κατεβαινα μετα απο 50ο-600κμ και χρειαζομουν δυο ημερες για να κανω ζουκου ζυκου με την τοτε κοπελια μου!! Μιλαμε για πόνο!!!!!! Αλλα ουτε και το Αφρικα ηταν κατασκευασμενο σαν δρομεας μεγάλων αποστασεων, αλλα ακριβως οτι και το GS800, καλη κινηση στο χωμα και μικρες αποστασεις ασφαλτου!! Στις μεγαλες αποστασεις οι στασεις οι πολλες ηταν απαραιτητες!!! Αλλιως επι 2ημερου...γιοκ το κοκό!

:sm8::sm8::sm8:
τοσο απλα!

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 18:54
Ντινο' δεν ειναι ακριβως ετσι.Απανταει ο ΝΕΟ γιατι δεν ειναι ετσι.Ειναι γεγονος ομως οτι ειναι πολυ κοντα στην αληθεια αυτο το ποστ

manosamos
11-11-2010, 18:54
To 800 η Bmw το πουλά ως Travel-Enduro, να το ξαναπώ TRAVEL-Enduro..


Η BMW το πασάρει ως travel-enduro,οπως η Triumph το Tiger σαν on-off.
Δηλαδη ειναι σαν να ζητάμε και εμεις οι (Χοντακηδες:D) το Βαραντερο να ειναι CRF 450 στο χωμα και ST 1300 στην εθνικη.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Μηχανακια πασπαρτου ειναι φιλε μου αυτα,δεν ειναι καλά σε κανένα τομεα.
Απλα κανουμε παραχωρησεις....;)

Neo
11-11-2010, 19:06
Η BMW το πασάρει ως travel-enduro,οπως η Triumph το Tiger σαν on-off.
Δηλαδη ειναι σαν να ζητάμε και εμεις οι (Χοντακηδες:D) το Βαραντερο να ειναι CRF 450 στο χωμα και ST 1300 στην εθνικη.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Μηχανακια πασπαρτου ειναι φιλε μου αυτα,δεν ειναι καλά σε κανένα τομεα.
Απλα κανουμε παραχωρησεις....;)


Εγώ πιστεύω ότι κάνει κάτι πολύ καλά. Ξεκινάς βόλτα και δε σε νοιάζει τι δρόμο θα βρεις, αν θα είναι βουνό η θάλασσα, άσφαλτο ή χώμα, κοντά ή μακρυά, αν θα είσαι με ή χωρίς συνεπιβάτη, αν θα έχει βενζινάδικο κοντά η όχι, αν θες να πας αργά ή γρήγορα.
Όλα αυτά σε τέτοιο βαθμό τα συνδιάζουν έλαχιστα μηχανάκια τόσο καλά. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Η σέλα όμως δεν παύει να αποτελεί ψεγάδι.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 19:08
NOBADY'S PERFECT BROTHER

manosamos
11-11-2010, 19:08
Εγώ πιστεύω ότι κάνει κάτι πολύ καλά. Ξεκινάς βόλτα και δε σε νοιάζει τι δρόμο θα βρεις, αν θα είναι βουνό η θάλασσα, άσφαλτο ή χώμα, κοντά ή μακρυά, αν θα είσαι με ή χωρίς συνεπιβάτη, αν θα έχει βενζινάδικο κοντά η όχι, αν θες να πας αργά ή γρήγορα.
Όλα αυτά σε τέτοιο βαθμό τα συνδιάζουν έλαχιστα μηχανάκια τόσο καλά. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Η σέλα όμως δεν παύει να αποτελεί ψεγάδι.


Τοτε βαλε τζελ και καθαρισες.;)

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 19:12
._

yns
11-11-2010, 19:17
Αν και δεν έχει κανένα νόημα (δεδομένου του τρόπου με τον οποίο εξελίσσεται το θέμα) θα ήθελα να επιβεβαιώσω ότι κι ο δικός μου κ#λος πονάει μετά από 30-45 λεπτά με την original σέλα ακόμα και μετά από 9500 χλμ από τον Απρίλιο, πολλά από αυτά σε μεγάλες εκδρομές.

Για να αποκτήσει το μηχανάκι πιο "ΟΝ" χαρακτήρα πρέπει -κατά τη γνώμη μου- να μπει η "BMW Confort" σέλα (ή άλλη ακριβότερη), ζελατίνα WRS ή Powerbronze (ανάλογα το ύψος) και μεγαλύτερο κατά 1 δόντι μπροστινό γρανάζι (στο 800άρι).

Αυτά.

GeorgeP
11-11-2010, 19:34
ε, χμ ναι συγνώμη που διακόπτω αλλά για να καταλάβω... η σέλα είναι οκ για το καθαρόαιμο με τις 19 /17 χυτές ζάντες που πήρα αλλά φταίει:
.....................................................................................................


Με συγχωρεις αλαλ ποιο 800αρι εχεις? Γιατι εγω ξερω οτι το F 800 GS εχει ζαντες 21'' εμπρος και 17'' πισω!
Μηπως εχεις το F 650 GS με 19'' εμπρος και 17'' πισω? Με μπερδεψες!!!
Αυτες οι δυο ειναι δυο ιδιες μοτοσυκλετες αλλα και τοσο διαφορετικες μεταξυ τους!!

Neo
11-11-2010, 19:40
Αν και δεν έχει κανένα νόημα (δεδομένου του τρόπου με τον οποίο εξελίσσεται το θέμα) θα ήθελα να επιβεβαιώσω ότι κι ο δικός μου κ#λος πονάει μετά από 30-45 λεπτά με την original σέλα ακόμα και μετά από 9500 χλμ από τον Απρίλιο, πολλά από αυτά σε μεγάλες εκδρομές.

Για να αποκτήσει το μηχανάκι πιο "ΟΝ" χαρακτήρα πρέπει -κατά τη γνώμη μου- να μπει η "BMW Confort" σέλα (ή άλλη ακριβότερη), ζελατίνα WRS ή Powerbronze (ανάλογα το ύψος) και μεγαλύτερο κατά 1 δόντι μπροστινό γρανάζι (στο 800άρι).

Αυτά.

Είδα ότι την έχεις παραγγείλει, όταν με το καλό έρθει πες μας νέα να δούμε αν αξίζει τον κόπο γιατί είναι αρκετά τα χρήματα. Με το καλό να σου 'ρθει!

sagitta
11-11-2010, 19:41
spam on

Αλλού είναι η σαπίλα τελικά.....

spam off

ntinopoulos
11-11-2010, 19:48
:rolleyes:1.ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ 800GS!
H ΒΜW ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ENDURO,OXI ΣTA TRAVEL...:rolleyes:
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕΛΑ-ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ...:rolleyes:
ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΣΤΡΑΡΕ ΜΕ ΜΙΑ ΣΕΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΥΛΑΓΕ ΜΕ ΑΛΛΗ...!:rolleyes:

2.ΕΠΕΙΔΗ ΘΙΧΤΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΚΑΛΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΑΔΟΡ-ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΤΑ FORUMS!MHN ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΟΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΕΣ!ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ,ΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΕΣ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ!ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ,ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ FORUMS ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΟΠΗ ΠΙΤΤΑΣ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ 3 ΝΟΜΑΤΑΙΟΙ ΤΟ ΠΟΛΥ!ΞΕΡΕΙΣ...;)

3.ΡΕ ΑΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΒΑΤΗ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΛΑ!ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ?:rolleyes:

4.ΞΕΡΩ,ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ S1000RR,TΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ HP2,ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ G450 KAI TH ΣΕΛΑ TOY RT...:rolleyes:
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΩΛΟΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ BMW ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ...:rolleyes:

5.ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΤΑ 5000 ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ:D
ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΜΑΓΚΑΣ ΑΠ ΤΟΝ GSMANIAC KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΜΠΛΑΡΩ!:sm7:

sagitta
11-11-2010, 19:54
ο καθενας λεει την γνωμη του ελευθερα......δεν προκειται να τσακωθουμε
οσο για το προβλημα της σελας,εγω ξερω φιλους που τους κουραζει και η σελα του 1200..:cool:φυσικα δεν φταιει η σελα του gs,αλλα ο ##### τους,ο οποιος ταξιδευει 2 φορες το χρονο.....τα ταξιδια και οι μεγαλες αποστασεις,ειναι θεμα συνηθειας και μονο..;)

Αγαπητέ συμφορουμίτη εάν "ο καθένας λέει την γνώμη του ελεύθερα...." (σε λογικά πλαίσια πάντα) τι θα σε πείραζε να υπήρχε "κουτί παραπόνων" τότε???

Σχετικά μα το 1200 να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο GS? Γιατί και εγώ είχα ένα θεματάκι παλαιά μέχρι την Επίδαυρο όταν την είχα πρωτοπάρει και τα χρειάστηκα.

Ωστόσο η σέλες συνηθίζονται και χωρίς να κάνεις ταξίδια. :sm7: Την δένεις με tire-up και κοιμάσαι μαζί της μέχρι να πάρει την φόρμα του ποπού σου και την ξανατοποθετείς. Η άν δείς ότι είναι σκληρή την πας σε ταπετσέρη και σου έρχεται και πιο οικονομικά. Έχω ένα καλό να σας τον συστήσω να κάνουμε καμιά ομαδική???

:sm7:

aeriko
11-11-2010, 19:59
Διάβασα 10 σελίδες για να καταλήξω ότι το θέμα γύρισε επί προσωπικού. Ας τελειώνει λοιπόν εδώ, και σαν πρώην κάτοχος του f 800 gs καταθέτω την προσωπική μου εμπειρία ότι ναι η σέλα ήταν άβολη.
Υ.Γ. Συμφωνώ με τον ntinopoulo , σε άλλα μπορεί να μην συμφωνούμε (αχ με το τσιγάρο), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πλακωνόμαστε στις ειρωνίες και στις κακιούλες..

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 20:07
1,Καλα ρε Ντινο εχεις τοσο καλες σχεσει με 5,000 μελη.Κατεβα για Δημαρχος.Μην παιρνεις την απαντηση οτι προσωπικα για θα σου απαντησω στον ιδιο τονο που απαντησα σε αυτον που λεει την αποψη μου παπαρια.Δεν νομιζω οτι θεορεις την αποψη μου παπαρια οποτε μην ταυτηζεσαι.:mad:
2,Εχεις ακομα 51 φατσουλες για τα 5,000 ποστ αλλα ειναι θεμα χρονου:o:p
3,Εαν θες να πεις κατι για τα υπολοιπα φορουμ μπες και γραψτα εκει για να σου απαντησουν οι αρμοδιοι:p
Εγω δεν εχω παει ποτε σε πιττα.Αντιθετα παω καθε Σκ εκδρομη:sm7:.
4,Οσο για τα κοκκινα εαν δεν ησουν γαυρος θα ελεγα οτι εχεις περιοδο.
5,Το να την σπασεις στον Μανιακ ειναι ευκολο.
α.γραφε σε αλλο φορουμ.
β.γραψε κατι εξυπνο.
γ.πες του να μπει sticky thread για παραπονα.

Ειναι χαζο αυτο που γινεται.
Απο την στιγμη ομως που πρεπει να στιγματιστω γιατι γραφω σε αλλο φορουμ
το οποιο ειναι πιο κοντα στο στυλ της μηχανης μου,της προσωπικοτητας μου και της οδηγησης μου ας ειναι θα το δεχτω.
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να ξεχωριζω ατομα απο δω μεσα η' καλα στοιχεια.
Στο φιναλε δεν ενοχλω ουτε βγαινω εκτος κανονων.
Εαν παλι οι Αντμιν θελουν να φυγουν δεν φτανει να μου το ζητησουν αφου βεβαια μου πουν και το γιατι,ετσι.
Δεν προσεβαλα ποτε πρωτου προκλειθω και επισης το λεω και σε ολους οπως το ειχα πει και στον Νικολα και στον Δημητρη.Γραφω και προσθετω μονο σε αυτα που γνωριζω.Αυτο ειναι απαντηση στο ''παπαγαλακι'' το οποιο αναφερθηκε στα ''διπλανα'' μου ποστ.Εαν ειχε και εδω ενοτητα Κ οπως ειχα πει και στα παιδια θα ποσταρα και εδω.
Keep riding man.....

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 20:12
ειρωνια και κακιουλα δεν ειναι οταν η αποψη σου ειναι παπαρια.
Δεν ειμαστε αγελη και λογικο ειναι να εχουμε διαφορετικες αποψεις.
Κραταμε οτι μας ειναι πιο κοντινο στην κουλτουρα μας.
Για αυτο γραφω στο bikers και σε αυτο.
Δεν γραφω σε αλλα.
Παλι δεν σημαινει οτι δεν εκτιμω ανθρωπους ειτε γραφουν στου George37 ειτε στου leonida και των αλλων παιδιων.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
11-11-2010, 20:17
α και επειδη ειπαμε και για τις πιττες ρε παιχταδορ(Ντινο)sorry αλλα δεν μπορω να κανω παρεα ουτε με 5,000 ατομα αλλα και να μπορουσα δεν θα ηθελα.
Τελος εαν θες ντορο υπαρχει μια ολοημερη-καταδρομικη 40 μηχανων για καφε και μασα κοντα στα 600χλμ την Κυριακη.Θα εχει και αναλυση κοντρας γαυρου με βαζελα.:sm7:

GeorgeP
11-11-2010, 20:17
Αγαπητέ συμφορουμίτη εάν "ο καθένας λέει την γνώμη του ελεύθερα...." (σε λογικά πλαίσια πάντα) τι θα σε πείραζε να υπήρχε "κουτί παραπόνων" τότε???
:sm7:

Καλε μου φιλε, το ''κουτι παραπονων'' ειναι σωστο, θεμιτο και αποδεκτο οταν βρισκεται λιγο πριν την εξοδο της εταιρειας που επισκεπτεσαι ¨η/και αγοραζεις προιοντα απο αυτην. Το εχει τοποθετησει η ιδια για δικη της εξυπηρετηση!!

Το φορουμ αυτο δεν ειναι η BMW για να εχει κυτιον παραπονων!


Σε ενα φορουμ το οποιο αναφερεται/παραπεμπει αλλα δεν ειναι παρακλαδι, θυγατρικη κ.λ.π. και γενικα δεν εχει καμια σχεση με την εταιρια στην οποια αναφερεται -περαν απο την ευγενικη παραχωρηση των σηματων της - το κουτι παραπονων με την εγκριση των ιδιοκτητων του ειναι τουλαχιστον προσβολη προς την εταιρεια στην οποια αναφερεται και η οποια, σου επαναλαμβανω, εχει παραχωρηση τα σηματα της σε αυτο!!!
Μπορει ο καθενας μας να γραψει οτι θελει περι αξιοπιστιας, περι εξυπηρετησης, περι after market sales περι οτι θες, να τα πουμε χυμα και σταρατα, να γκρινιαξουμε, να, να, να, να,.......ΟΧΙ ομως με την μορφη κουτιου παραπονων αλλα ο καθενας ξεχωριστα! Η εταιρεια μπαινει και διαβαζει, μην εχεις καμια αμφιβολια γιαυτο!!!

Τωρα αν θελεις να εισαι μαχητικος, εσυ και οποιοσδηποτε άλλος και θελεις/θελετε να τα χωσετε στην εταιρεια και σε οποια εταιρεια.....μαζευεστε, τα λετε, τα γραφετε, τα υπογραφετε και βουρ στον δικηγορο ¨η αποστολη στην Γερμανια!!!
Ετσι οι θιγομενοι παιρνουν την ευθυνη επανω τους, ολοι μαζι και ο καθεις ξεχωριστα με την υπογραφη του, χωρις να μπλεκουν ενα φορουμ του οποιου ο σκοπος δεν ειναι να θιξει την εταιρεια (το κυτιο παραπονων αυτο κανει οταν γινεται μεσα απο αυτο διοτι ειναι σαν να λες στην εταιρεια ''εισαστε μακακες'' με την εγκριση του φορουμ ταδε και των ιδιοκτητων του) αλλα να ενημερωσει τους κατοχους BMW για διαφορα θεματα τα οποια διαβαζει και η εταιρεια!

Δοξα τον Θεο μπαινουμε εδω μεσα, τα χωνουμε στην BMW με εμενα πρωτον και καλυτερο, με απολυτη ελευθερια!! Ο καθενας ξεχωριστα και σχετικα ανωνυμα!!!!! Τι αλλο να ζητησουμε? Να διορθωσουμε την ''μαμα''? ξεχασε το!! Ειναι σαν να πας να πεισεις τον Παπανδρεου οτι καπου κανει λαθος!! γινεται δεν γινεται!!!!

Vag
11-11-2010, 20:18
Ποιό bikers, και ποιό 800άρι το 650 gs έχω. Καλά ρε Ντινοπουλε εσύ εμφανίζεσαι να ξέρεις από πόσα πουσάπς βγάζω μέχρι πόσα χιλιόμετρα έχω στο κοντέρ (και σου βγαίνουν εξίσου λίγα και γιαυτό πιάνουμε ), τι μηχανή έχω δεν μπορείς να καταλάβεις που το γράφω και εδώ μέσα;

Περί σέλας: Έχετε καταλάβει από που ξεκίνησε η κουβέντα, έχετε κάτσει στη σέλα αυτή ή είστε βαλτοί από την αντιπροσωπεία να μας τρελάνεται όλους;

aeriko
11-11-2010, 20:20
ειρωνια και κακιουλα δεν ειναι οταν η αποψη σου ειναι παπαρια.
Δεν ειμαστε αγελη και λογικο ειναι να εχουμε διαφορετικες αποψεις.
Κραταμε οτι μας ειναι πιο κοντινο στην κουλτουρα μας.
Για αυτο γραφω στο bikers και σε αυτο.
Δεν γραφω σε αλλα.
Παλι δεν σημαινει οτι δεν εκτιμω ανθρωπους ειτε γραφουν στου George37 ειτε στου leonida και των αλλων παιδιων.
Φίλε μου κανείς δεν είναι "ταγμένος", αλλά ας ηρεμήσουν τα πνεύματα, έχουμε άλλα πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε.

manosamos
11-11-2010, 20:21
Υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο της Βαυβαρίας;
Το βλεπω σαν τιτλο,μερες τωρα και αναρωτιωμουν γιατι στο διαολο δεν το βρηκαν ακομα μετα απο τοσα ποστ.....:D:D:D
Μεχρι που σημερα ειδα οτι προκειτε περι σκληρης κοντρας.:(
Καλμα με τα κολομηχανα ρε παιδια,αυτο που μενει ειναι οι καλες στιγμες μας ειτε μεσα απο τις καλημερες,ειτε μεσα απο τα ταξιδια μας;)
Τα αντικειμενα ειναι δυνατον να ξεπερασουν τις ανθρωπους?:mad:
Και κατι ακομη................ναι η φυσικη κατασταση παιζει ρολο.
Πριν 20 χρονια με KR1 πηγαινα Κυλληνη για τα ματια της Βαγγελιτσας.........:cool:
Σημερα με το Βαρα........αστο Βαγγελιτσα,παρε το ΚΤΕΛ και ελα............:sm7::sm7::sm7:

Arkas
11-11-2010, 20:21
Ο Κώστας (gsmaniac) χαρακτηρίζεται από το ήθος και το χιούμορ του.

Μέχρι σήμερα δεν έχει δώσει κανένα δικαίωμα παρερμηνειών των λεγομένων του.

Ας κρατήσουμε και αυτή τη φορά το υψηλό επίπεδο των γραφομένων μας
και ας μην αποδίδουμε υστεροβουλίες εκεί που δεν υπάρχουν.

Οι αντιπαραθέσεις,
παρακαλώ να σταματήσουν εδώ!

.

sagitta
11-11-2010, 20:21
:rolleyes:1.ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ 800GS!
H ΒΜW ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ENDURO,OXI ΣTA TRAVEL...:rolleyes:
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕΛΑ-ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ...:rolleyes: :sm8:
ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΣΤΡΑΡΕ ΜΕ ΜΙΑ ΣΕΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΥΛΑΓΕ ΜΕ ΑΛΛΗ...!:rolleyes: :sm8:

2.ΕΠΕΙΔΗ ΘΙΧΤΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΚΑΛΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΑΔΟΡ-ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΤΑ FORUMS!MHN ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΟΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΕΣ! :oοοοoh: ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ,ΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΕΣ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ! Εμένα η απορία μου είναι ότι κανείς σας δεν κοιμάται τα βράδυα??? Όλοι μέσα είμαστε στις 4 το πρωί?? Βλέπεις ότι δεν φωνάζω :sm7: ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ,ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ FORUMS ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΟΠΗ ΠΙΤΤΑΣ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ 3 ΝΟΜΑΤΑΙΟΙ ΤΟ ΠΟΛΥ!ΞΕΡΕΙΣ...;) Πού έγινε αυτό να γελάσω ρε παιδιά???

3.ΡΕ ΑΓΟΡΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΒΑΤΗ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΛΑ!ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ?:rolleyes: Το σημαντικότερο όλων είναι η φυσική κατάσταση επαυξάνω γιατί έχεις απόλυτο δίκιο +1200

4.ΞΕΡΩ,ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ S1000RR,TΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ HP2,ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ G450 KAI TH ΣΕΛΑ TOY RT...:rolleyes: αλλά το λογότυπο του Ιάπωνα .... :sm8: δεν τα λές όλα!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΩΛΟΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ BMW ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ...:rolleyes:

5.ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΤΑ 5000 ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ:D Γράφω με μπλε γιατί είμαι ήρεμος ενώ εσύ όχι
ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΜΑΓΚΑΣ ΑΠ ΤΟΝ GSMANIAC KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΜΠΛΑΡΩ!:sm7: έχεις μουστάκι, φοράς μυτερά παπούτσια με γυρισμένες μύτες ή απλά ακούτε ρεμπέτικα??? :sm7:

Προς τους Admin ===> δεν τα μεταφέρετε σε ένα άλλο θέμα τα άσχετα τόπικ να μην το x€soume τελείως αντί να τα διαγράψετε. Ο κόσμος είναι κουρασμένος από το σκίσιμο που μας κάνει το ΔΝΤ και θέλει να ξεδώσει.....:sm7:

ntinopoulos
11-11-2010, 20:25
1,Καλα ρε Ντινο εχεις τοσο καλες σχεσει με 5,000 μελη.Κατεβα για Δημαρχος.Μην παιρνεις την απαντηση οτι προσωπικα για θα σου απαντησω στον ιδιο τονο που απαντησα σε αυτον που λεει την αποψη μου παπαρια.Δεν νομιζω οτι θεορεις την αποψη μου παπαρια οποτε μην ταυτηζεσαι.:mad:
2,Εχεις ακομα 51 φατσουλες για τα 5,000 ποστ αλλα ειναι θεμα χρονου:o:p
3,Εαν θες να πεις κατι για τα υπολοιπα φορουμ μπες και γραψτα εκει για να σου απαντησουν οι αρμοδιοι:p
Εγω δεν εχω παει ποτε σε πιττα.Αντιθετα παω καθε Σκ εκδρομη:sm7:.
4,Οσο για τα κοκκινα εαν δεν ησουν γαυρος θα ελεγα οτι εχεις περιοδο.
5,Το να την σπασεις στον Μανιακ ειναι ευκολο.
α.γραφε σε αλλο φορουμ.
β.γραψε κατι εξυπνο.
γ.πες του να μπει sticky thread για παραπονα.

Ειναι χαζο αυτο που γινεται.
Απο την στιγμη ομως που πρεπει να στιγματιστω γιατι γραφω σε αλλο φορουμ
το οποιο ειναι πιο κοντα στο στυλ της μηχανης μου,της προσωπικοτητας μου και της οδηγησης μου ας ειναι θα το δεχτω.
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να ξεχωριζω ατομα απο δω μεσα η' καλα στοιχεια.
Στο φιναλε δεν ενοχλω ουτε βγαινω εκτος κανονων.
Εαν παλι οι Αντμιν θελουν να φυγουν δεν φτανει να μου το ζητησουν αφου βεβαια μου πουν και το γιατι,ετσι.
Δεν προσεβαλα ποτε πρωτου προκλειθω και επισης το λεω και σε ολους οπως το ειχα πει και στον Νικολα και στον Δημητρη.Γραφω και προσθετω μονο σε αυτα που γνωριζω.Αυτο ειναι απαντηση στο ''παπαγαλακι'' το οποιο αναφερθηκε στα ''διπλανα'' μου ποστ.Εαν ειχε και εδω ενοτητα Κ οπως ειχα πει και στα παιδια θα ποσταρα και εδω.
Keep riding man.....
που ειδες οτι ανεφερα κατι για 5000 μελη...:rolleyes:
που ειδες οτι ο μανιακ ειπε την αποψη σου παπαρια...:rolleyes:
σιγα μην μπω στο αλλο forum που εννοεις...:rolleyes:να ακουω την παπαρια του καθενα?:rolleyes::sm7:
αλλα εσυ γραφε εκει,κανενα προβλημα,αρκει να κρατας χαρακτηρα και να μην επηρεαζεσαι...:p;)

τωρα για τα παραπονα,ολα γραφονται οταν ειναι τεκμηριωμενα και ο παραπονουμενος εχει ονοματεπωνυμο!
αν εσυ θες να ονομαστει "κουτι" ειναι αλλο θεμα!:rolleyes:
πρεπει ομως να διασφαλιστει οτι δε θα μετατραπει σε ενοτητα "ανεκδοτων"...:rolleyes:
ξερεις νομιζω το "ειπαν στη γρια να χεσει κι επιασε και ξεκωλιαστηκε":rolleyes:

sagitta
11-11-2010, 20:33
Καλε μου φιλε, το ''κουτι παραπονων'' ειναι σωστο, θεμιτο και αποδεκτο οταν βρισκεται λιγο πριν την εξοδο της εταιρειας που επισκεπτεσαι ¨η/και αγοραζεις προιοντα απο αυτην. Το εχει τοποθετησει η ιδια για δικη της εξυπηρετηση!!

Το φορουμ αυτο δεν ειναι η BMW για να εχει κυτιον παραπονων!


Σε ενα φορουμ το οποιο αναφερεται/παραπεμπει αλλα δεν ειναι παρακλαδι, θυγατρικη κ.λ.π. και γενικα δεν εχει καμια σχεση με την εταιρια στην οποια αναφερεται -περαν απο την ευγενικη παραχωρηση των σηματων της - το κουτι παραπονων με την εγκριση των ιδιοκτητων του ειναι τουλαχιστον προσβολη προς την εταιρεια στην οποια αναφερεται και η οποια, σου επαναλαμβανω, εχει παραχωρηση τα σηματα της σε αυτο!!!
Μπορει ο καθενας μας να γραψει οτι θελει περι αξιοπιστιας, περι εξυπηρετησης, περι after market sales περι οτι θες, να τα πουμε χυμα και σταρατα, να γκρινιαξουμε, να, να, να, να,.......ΟΧΙ ομως με την μορφη κουτιου παραπονων αλλα ο καθενας ξεχωριστα! Η εταιρεια μπαινει και διαβαζει, μην εχεις καμια αμφιβολια γιαυτο!!!

Τωρα αν θελεις να εισαι μαχητικος, εσυ και οποιοσδηποτε άλλος και θελεις/θελετε να τα χωσετε στην εταιρεια και σε οποια εταιρεια.....μαζευεστε, τα λετε, τα γραφετε, τα υπογραφετε και βουρ στον δικηγορο ¨η αποστολη στην Γερμανια!!!
Ετσι οι θιγομενοι παιρνουν την ευθυνη επανω τους, ολοι μαζι και ο καθεις ξεχωριστα με την υπογραφη του, χωρις να μπλεκουν ενα φορουμ του οποιου ο σκοπος δεν ειναι να θιξει την εταιρεια (το κυτιο παραπονων αυτο κανει οταν γινεται μεσα απο αυτο διοτι ειναι σαν να λες στην εταιρεια ''εισαστε μακακες'' με την εγκριση του φορουμ ταδε και των ιδιοκτητων του) αλλα να ενημερωσει τους κατοχους BMW για διαφορα θεματα τα οποια διαβαζει και η εταιρεια!

Δοξα τον Θεο μπαινουμε εδω μεσα, τα χωνουμε στην BMW με εμενα πρωτον και καλυτερο, με απολυτη ελευθερια!! Ο καθενας ξεχωριστα και σχετικα ανωνυμα!!!!! Τι αλλο να ζητησουμε? Να διορθωσουμε την ''μαμα''? ξεχασε το!! Ειναι σαν να πας να πεισεις τον Παπανδρεου οτι καπου κανει λαθος!! γινεται δεν γινεται!!!!

ΩΡΑΙΟΣ και ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ!!!!
η χαζή μου τώρα ερώτηση: Άν στην Χ αντιπροσωπεία υπάρχουν claims στα ανάλογα κουτάκια, τότε αυτα διαβάζονται και λαμβάνεται action βελτίωσης, ή απλά αλλάζουν "χώρο" -λέω εγώ-?? Στις ερωτήσεις των γκάλοπ τους γδύνουμε ή τα λέμε όλα ρόδινα?

"Τωρα αν θελεις να εισαι μαχητικος, εσυ και οποιοσδηποτε άλλος και θελεις/θελετε να τα χωσετε στην εταιρεια και σε οποια εταιρεια.....μαζευεστε, τα λετε, τα γραφετε, τα υπογραφετε....." όπου λαλούν πολλοί κοκόροι......άστα για αυτά δεν κάνουμε οι Έλληνες.....

anyhow, no offence

ntinopoulos
11-11-2010, 20:33
Ποιό bikers, και ποιό 800άρι το 650 gs έχω. Καλά ρε Ντινοπουλε εσύ εμφανίζεσαι να ξέρεις από πόσα πουσάπς βγάζω μέχρι πόσα χιλιόμετρα έχω στο κοντέρ (και σου βγαίνουν εξίσου λίγα και γιαυτό πιάνουμε ), τι μηχανή έχω δεν μπορείς να καταλάβεις που το γράφω και εδώ μέσα;

Περί σέλας: Έχετε καταλάβει από που ξεκίνησε η κουβέντα, έχετε κάτσει στη σέλα αυτή ή είστε βαλτοί από την αντιπροσωπεία να μας τρελάνεται όλους;
σε ποια κατηγορια εχει το 650 στο site η bmw?:confused:
με ποια σελα στο εδειξε ο πωλητης?:confused:

ειτε το θελουμε ειτε οχι το ποσο βολευει τον καθενα απο μας η σελα ειναι καθαρα υποκειμενικο...;)
γι αυτο δε μπορουμε να κατηγορησουμε οποιαδηποτε εταιρια γι αυτο και να ζητησουμε τα ρεστα!:)
το να πει καποιος οτι δεν τον βολευει η ταδε σελα ειναι οκ,θεμιτο!ως εκει ομως!;)
ααα!και που σαι?τα παιρνω απ τη bmw!μη με κατηγορεις,το ψωμακι μου βγαζω!:p;)

sagitta
11-11-2010, 20:34
Υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο της Βαυβαρίας;
Το βλεπω σαν τιτλο,μερες τωρα και αναρωτιωμουν γιατι στο διαολο δεν το βρηκαν ακομα μετα απο τοσα ποστ.....:D:D:D
Μεχρι που σημερα ειδα οτι προκειτε περι σκληρης κοντρας.:(
Καλμα με τα κολομηχανα ρε παιδια,αυτο που μενει ειναι οι καλες στιγμες μας ειτε μεσα απο τις καλημερες,ειτε μεσα απο τα ταξιδια μας;)
Τα αντικειμενα ειναι δυνατον να ξεπερασουν τις ανθρωπους?:mad:
Και κατι ακομη................ναι η φυσικη κατασταση παιζει ρολο.
Πριν 20 χρονια με KR1 πηγαινα Κυλληνη για τα ματια της Βαγγελιτσας.........:cool:
Σημερα με το Βαρα........αστο Βαγγελιτσα,παρε το ΚΤΕΛ και ελα............:sm7::sm7::sm7:


:sm7: :sm7:

ckk
11-11-2010, 20:59
Ξεσπάθωσε ο Πειραιάς… πήρε φωτιά ο ####ς μας, ε το λιμάνι ήθελα να πω.

Όπως είπα και προηγουμένως το κυτίο παραπόνων θα μπορούσε να δουλέψει με την έννοια 'της ισχύος εν τη ενώσει' των μελών, όχι 'τη απογνώσει' από καβγάδες. Εδώ δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι, να ενώσουμε έχουμε. Γνώσεις, εμπειρίες, καφεδάκια, ταξίδια κλπ παρεΐστικα και όχι προσβλητικά. Κανείς δεν δουλεύει για την εταιρεία, ελπίζω…

Όσο για τα on – off, travel endurο κλπ χαρακτηρισμούς μηχανών, δεν ισχύουν. Ή παπάς – παπάς, ή ζευγάς – ζευγάς, που λέει και ο λαός. All weather λάστιχα δεν υπάρχουν. Και αυτοί που δεν το ξέρουν μετράνε κολώνες και στηθαία. Έτσι δεν υπάρχουν all terrain μηχανές. Υπάρχουν on, off και beautiful. Έ στην τελευταία κατηγορία είναι και η 1200GS. Με σέλα που με πάει ως το Πόρτο Χέλι ατσαλάκωτο. Είναι και η γαμώ τις μηχανές… με τους αντιπροσώπους έχω το πρόβλημα και για αυτό θέλω το κουτί παραπόνων, για να μπορούμε ΤΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ, ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. Επίσης διαφωνώ με την λογική ότι επειδή μας έχουν ‘δανείσει’? το σήμα τους, είμαστε και λιγότεροι αιχμηροί όταν ΠΡΕΠΕΙ.

Επίσης δεν ήξερα ότι όσο πιο πολλά ποσταρίσματα έχω, τόσο περισσότερο αρεστός στο forum. Αν είναι έτσι, να αρχίσω και γω να γράφω καμιά… παπαριά για να περνάει η ώρα.

GeorgeP
11-11-2010, 21:06
ΩΡΑΙΟΣ και ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ!!!!
η χαζή μου τώρα ερώτηση: Άν στην Χ αντιπροσωπεία υπάρχουν claims στα ανάλογα κουτάκια, τότε αυτα διαβάζονται και λαμβάνεται action βελτίωσης, ή απλά αλλάζουν "χώρο" -λέω εγώ-?? Στις ερωτήσεις των γκάλοπ τους γδύνουμε ή τα λέμε όλα ρόδινα?

Καλε μου φιλε, αν σε γιαπωνεζικο εργοστασιο στην Ιαπωνια (εργοστασιο οχι αντιπροσωπεια) φτασουνε claims τοτε αυτα θα αξιολογηθουν και θα περασουν στην παραγωγη οι λυσεις τους!! Το ιδιο κανει και ο Γερμανος φανταζομαι!!!
Εμεις, οι καταναλωτες, δεν εχουμε αλλο τροπο αντιδρασης περαν απο αυτον που σου περιεγραψα! Το τι κανουν τα ''παραπονα'' μας οι εταιρειες δεν μπορουμε να ξερουμε!!
Αλλα δεν μπορουμε να βαζουμε ενα φορουμ μπροστα, με το ''κουτι παραπονων'', εκμεταλευομενοι τα Χ χιλιαδες μελη του, διοτ οπως προειπα δεν ειναι σωστο ως προς αυτο και την εταιρεια που αναφερεται σε αυτο!!!


"Τωρα αν θελεις να εισαι μαχητικος, εσυ και οποιοσδηποτε άλλος και θελεις/θελετε να τα χωσετε στην εταιρεια και σε οποια εταιρεια.....μαζευεστε, τα λετε, τα γραφετε, τα υπογραφετε....." όπου λαλούν πολλοί κοκόροι......άστα για αυτά δεν κάνουμε οι Έλληνες.....

anyhow, no offence

Αν δεν κανουμε αγαπητε μου φιλε εμεις οι ελληνες τοτε δεν θα πρεπει και να γκρινιαζουμε οι ω! ελληνες, δεν νομιζεις?

GeorgeP
11-11-2010, 21:14
Ξεσπάθωσε ο Πειραιάς… πήρε φωτιά ο ####ς μας, ε το λιμάνι ήθελα να πω.

Όπως είπα και προηγουμένως το κυτίο παραπόνων θα μπορούσε να δουλέψει με την έννοια 'της ισχύος εν τη ενώσει' των μελών, όχι 'τη απογνώσει' από καβγάδες. Εδώ δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι, να ενώσουμε έχουμε. Γνώσεις, εμπειρίες, καφεδάκια, ταξίδια κλπ παρεΐστικα και όχι προσβλητικά. Κανείς δεν δουλεύει για την εταιρεία, ελπίζω…

Όσο για τα on – off, travel endurο κλπ χαρακτηρισμούς μηχανών, δεν ισχύουν. Ή παπάς – παπάς, ή ζευγάς – ζευγάς, που λέει και ο λαός. All weather λάστιχα δεν υπάρχουν. Και αυτοί που δεν το ξέρουν μετράνε κολώνες και στηθαία. Έτσι δεν υπάρχουν all terrain μηχανές. Υπάρχουν on, off και beautiful. Έ στην τελευταία κατηγορία είναι και η 1200GS. Με σέλα που με πάει ως το Πόρτο Χέλι ατσαλάκωτο. Είναι και η γαμώ τις μηχανές… με τους αντιπροσώπους έχω το πρόβλημα και για αυτό θέλω το κουτί παραπόνων, για να μπορούμε ΤΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ, ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. Επίσης διαφωνώ με την λογική ότι επειδή μας έχουν ‘δανείσει’? το σήμα τους, είμαστε και λιγότεροι αιχμηροί όταν ΠΡΕΠΕΙ.

Επίσης δεν ήξερα ότι όσο πιο πολλά ποσταρίσματα έχω, τόσο περισσότερο αρεστός στο forum. Αν είναι έτσι, να αρχίσω και γω να γράφω καμιά… παπαριά για να περνάει η ώρα.

Ολα αυτα γινονται Χρηστο, αλλα individually, απο τον καθεναν μας ξεχωριστα με πολυ μαχητικο και αιχμηροτατο τροπο!!!

Δεν μπορουν να γινουν ομως με το ''κυτιον'' διότι μπορει να εκληφθουν ως ''καλυψη'' του φορουμ προς του παραπονουμενους!! Εχει πολλες διαστασεις το θεμα Χρηστο και δεν μπορει να γινει!

ntinopoulos
11-11-2010, 21:59
Επίσης δεν ήξερα ότι όσο πιο πολλά ποσταρίσματα έχω, τόσο περισσότερο αρεστός στο forum. Αν είναι έτσι, να αρχίσω και γω να γράφω καμιά… παπαριά για να περνάει η ώρα.

το μαθαμε κι αυτο!:sm7:
και μην ξεχνας,πρεπει να τα γραφεις μεγαλα και ...χρωματιστα,για να κανεις εντυπωση!:sm7:
α ρε καγκελαριε,η ωραια μπαλα που παιζουμε σε χει παλαβωσει!:p:sm7:

ckk
11-11-2010, 22:22
Ολα αυτα γινονται Χρηστο, αλλα individually, απο τον καθεναν μας ξεχωριστα με πολυ μαχητικο και αιχμηροτατο τροπο!!!

Δεν μπορουν να γινουν ομως με το ''κυτιον'' διότι μπορει να εκληφθουν ως ''καλυψη'' του φορουμ προς του παραπονουμενους!! Εχει πολλες διαστασεις το θεμα Χρηστο και δεν μπορει να γινει!

Γιώργο εγω δεν έχω αντίρρηση να το πούμε κυτίον ή βυτίον ή οτιδήποτε άλλο. Και λέω να υπάρξει 'κυτίον' για να μην χάνονται τα θέματα στην, μεγάλη ομολογουμένως και μπράβο για αυτό, έρημο του forum. Ο θεσμός να λειτουργήσει με ενδιαφέρει. Και αν λειτουργήσει και έχουμε δίκιο, γιατί να μην το καλύπτει και το forum?

Μην το επιμείνω όμως άλλο...

Vag
12-11-2010, 01:11
Δηλαδή και το σήμα που φέρει η μηχανή μου παραχωρημένο το έχω δεν το πλέρωσα; Χμμμ και δε με λέτε το φόρουμ τι έχει προτεραιότητα την καϊλα των μελών της ή την ευαισθησία της εταιρείας; Γενικά δεν μου αρέσει να μου "παραχωρούν" πράγματα που έχω πληρώσει...

Η ιδέα περί παραπόνων οργανωμένων έχει σαν στόχο να μην γράφει ο καθένας "ότι θέλει και όπως τα θέλει" σχετικοποιημένα και υποκειμενικά αλλά σαφέστατα, αντικειμενικά και ενημερώνοντας και τους άλλους εμάς ώστε να μην τραβιέται ο καθένας χωριστά και μόνος του.

Αν για παράδειγμα είμαστε 5 -10 ή 20 που θεωρούμε πως η σέλα των 650 & 800 gs είναι μ@λ@κι@ και το πούμε μαζί κόσμια και οργανωμένα γλιτώνουμε το να κάθεται ο π@π@ρ@ς των ΔΣ της εταιρείας να μας λέει το άσπρο μαύρο και να πάει να μας βγάλει τρελούς. Απλά πράματα και πρακτικά.

Αν οι admins πουν ότι είναι πολύ μεγάλη μανούρα τότε πάσο -προφανώς θα έχουν λόγω πείρας σκανάρει και το επίπεδο των ποσταρισμάτων και δεν θα είναι για τέτοια- και μένει εδώ το ζήτημα.

Γενικά πάντως αν είναι 1 φορά παπαριά να λέει κάποιος πως έχει πρόβλημα με το μηχανάκι του τότε είναι 100 φορές παπαριές όλα τα καλά που λέει για αυτό. Οι λόγοι ευνόητοι.

Τώρα σε ότι αφορά τη σέλα (για να επιστρέψουμε και στο θέμα μας):

Αν η κατηγορία που έβαλε η εταιρεία την F 650 gs του 2008 είναι "άλλοθι" της τότε είμαστε απλά μ@λ@κες γιατί στην ίδια κατηγορία είναι από το G450 X μέχρι το R 1200 gs adventure, οπότε πάλι καλά που δεν έχουν όλα την ίδια σέλα.

Αν κάποιοι μπορούν ευκολότερα να μαντέψουν (αφού δεν με έχουν δει ούτε φωτογραφία) ότι είμαι αγύμναστος αταξίδευτος ή άσχετος με μηχανές παρά να υποψιαστούν ότι η ΒΜW έκανε πατατιά, (για λόγους ντιζαινιάς και οικονομίας) περαστικά τους.

Απλά, ας αναλογιστούν μήπως και όλοι αυτοί οι άνθρωποι που πήραν τα 2 συγκεκριμένα gs και λένε ότι δεν μπορούν να κάτσουν δεν είναι μέρος παγκόσμιας αντιβαυβαρικής συνομωσίας και λένε αλήθεια; Και μήπως δεν θα έπρεπε να πληρώσουν τόσα για να διορθώσουν ένα λάθος της εταιρείας; Και μάλιστα με 100 ευρώ καπέλο απλά και μόνο γιατί τους έτυχε να είναι Έλληνες;

Και αφού μάλλον θα πληρώσουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο την μ@λ@κί@ της εταιρείας, μήπως να μην ακούνε και άλλες μ@λ@κιες από πάνω;

Έλεος!

tsompanis
12-11-2010, 10:20
Αν για παράδειγμα είμαστε 5 -10 ή 20 που θεωρούμε πως η σέλα των 650 & 800 gs είναι μ@λ@κι@ και το πούμε μαζί κόσμια και οργανωμένα γλιτώνουμε το να κάθεται ο π@π@ρ@ς των ΔΣ της εταιρείας να μας λέει το άσπρο μαύρο και να πάει να μας βγάλει τρελούς. Απλά πράματα και πρακτικά.



και κρατάω αυτό.απο την στιγμή λοιπόν που για κάποιους υπάρχει πρόβλημα,
απο την αρχή του θρεντ,εγώ,ο georgep και άλλο ένα μέλος αν θυμάμαι καλά,προτείναμε να μαζευτείτε οι κάτοχοι και υπογεγραμμένα να στείλετε επιστολή στην εταιρία.
Δεν είδα να γίνετε κάτι τέτοιο.όπως έχει γίνει κατα καιρούς μεμονωμένα αλλά και με λίστες κατόχων,για άλλες εταιρίες πέρα απο τον δημιουργό του θρεντ.

αν και δεν είμαι κατοχος bmw,μέσα απο το φόρουμ έχω μάθει όχι μόνο τα συνήθη προβλήματα που βγάζει το καθε μοντέλο,αλλά μέχρι και σε ποιό συνεργείο πρέπει να την πάω και πιο να αποφύγω!
με ενα γρηγορο ψαξιμο μπορεί να τα βρει κανείς ευκολα,αλλά και πάλι αν βαριέται μπορεί να ρωτήσει και θα πάρει σίγουρα απαντήσεις.
μέσα απο τα φόρουμ,αυτοί που αγαπάνε την μηχανή έχουν μάθει και για τις άλλες εταιρίες ή μοντέλα.όπως π.χ ότι η αφρικα θέλει ανορθωτή και αντλία βενζίνης κ.λ.π όρεξη (ή κόλημα)να έχεις και είναι γραμμένα όλα.


μια κατηγορία παραπόνων,το μονο που θα έκανε,είναι να συγκεντρώσει τα θέματα αυτα.τίποτε παραπάνω (ωφέλιμο για έναν αναγνωστη) εκτός απο ενδεχόμενα μπλεξίματα με μυνήσεις και δικαστήρια,όπως έγινε σε δυο μεγάλα γειτονικά φόρουμ πιο παλιά,με αφορμή είδη ένδυσης στο ένα και συνεργείο το άλλο.
δεν μου πέφτει λόγος,απλά το αναφέρω για τα πρακτικά.

αυτα απο μένα.
καλημερες :)

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 14:02
Quote:
Originally Posted by ntinopoulos http://www.bmwbikers.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?p=247953#post247953)
που ειδες οτι ανεφερα κατι για 5000 μελη...

που ειδες οτι ο μανιακ ειπε την αποψη σου παπαρια...

σιγα μην μπω στο αλλο forum που εννοεις...να ακουω την παπαρια του καθενα?

αλλα εσυ γραφε εκει,κανενα προβλημα,αρκει να κρατας χαρακτηρα και να μην επηρεαζεσαι...



τωρα για τα παραπονα,ολα γραφονται οταν ειναι τεκμηριωμενα και ο παραπονουμενος εχει ονοματεπωνυμο!

αν εσυ θες να ονομαστει "κουτι" ειναι αλλο θεμα!

πρεπει ομως να διασφαλιστει οτι δε θα μετατραπει σε ενοτητα "ανεκδοτων"...

ξερεις νομιζω το "ειπαν στη γρια να χεσει κι επιασε και ξεκωλιαστηκε"


Σε παρακαλω απλα διευκρινισε για ποιο φορουμ αναφερεσε γιατι μαλλον ετσι πυροδοτεις καταστασεις.Δεν νομιζω κανεις απο κει να ασχολειθηκε με το GS forum.Δεν γνωρισεις κανεναν οποτε σιγουρα δεν ξερεις αν λεει παπαριες.
Το Bikers δεν εχει να με επιρεασει σε κατι αρνητικα.Εξαλλου προυπηρχε.
Εαν εννοεις τα αλλα φορουμ οι θεσεις μου ειναι γνωστες σε ολους και ειδικα στους ενδιαφερομενους.
Τα υπολοιπα απο κοντα την Τεταρτη στην Αιγλη αλλα κοιτα να ερθεις.


Τελος Δημητρη και εγω κανω Χιουμορ και πολυ με ξερουν για αυτο αλλα δεν ειπα κανεναν παπαρα?
Με καταλαβαινεις ετσι.Αυτο το ποστ σου μαλλον χτυπαει ασχημα.

ntinopoulos
12-11-2010, 14:07
Quote:
Originally Posted by ntinopoulos http://www.bmwbikers.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?p=247953#post247953)
που ειδες οτι ανεφερα κατι για 5000 μελη...

που ειδες οτι ο μανιακ ειπε την αποψη σου παπαρια...

σιγα μην μπω στο αλλο forum που εννοεις...να ακουω την παπαρια του καθενα?

αλλα εσυ γραφε εκει,κανενα προβλημα,αρκει να κρατας χαρακτηρα και να μην επηρεαζεσαι...



τωρα για τα παραπονα,ολα γραφονται οταν ειναι τεκμηριωμενα και ο παραπονουμενος εχει ονοματεπωνυμο!

αν εσυ θες να ονομαστει "κουτι" ειναι αλλο θεμα!

πρεπει ομως να διασφαλιστει οτι δε θα μετατραπει σε ενοτητα "ανεκδοτων"...

ξερεις νομιζω το "ειπαν στη γρια να χεσει κι επιασε και ξεκωλιαστηκε"


Σε παρακαλω απλα διευκρινισε για ποιο φορουμ αναφερεσε γιατι μαλλον ετσι πυροδοτεις καταστασεις.Δεν νομιζω κανεις απο κει να ασχολειθηκε με το GS forum.Δεν γνωρισεις κανεναν οποτε σιγουρα δεν ξερεις αν λεει παπαριες.
Το Bikers δεν εχει να με επιρεασει σε κατι αρνητικα.Εξαλλου προυπηρχε.
Εαν εννοεις τα αλλα φορουμ οι θεσεις μου ειναι γνωστες σε ολους και ειδικα στους ενδιαφερομενους.
Τα υπολοιπα απο κοντα την Τεταρτη στην Αιγλη αλλα κοιτα να ερθεις.


Τελος Δημητρη και εγω κανω Χιουμορ και πολυ με ξερουν για αυτο αλλα δεν ειπα κανεναν παπαρα?
Με καταλαβαινεις ετσι.Αυτο το ποστ σου μαλλον χτυπαει ασχημα.
ποιος σε ειπε παπαρα και που!:Απορία:

ntinopoulos
12-11-2010, 14:13
και οσο για το ποιος πυροδοτει καταστασεις και ποιος ασχολειται με ποιον,...ασε το ειδαμε με το θεμα του τζημα...!;)

αλλα και τωρα με αυτο το θεμα μπηκαν μεσα καποιοι συγκεκριμενοι και την επεσαν στον κωστα-gsmaniac!
αυτοι εχουν ενα κοινο...:rolleyes:,
...τυχαιο?...δε νομιζω!:D

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 14:55
το 11880...?????:sm7:αχαχαχαχα

οταν λες κοινο?εγω παιχταδορ δεν βλεπω κανενα.
οταν λεες την πεσανε εσυ πως θα αντιδρουσες οταν καποιος σου λεει οτι ''θα γραφει ο καθενας την παπαρια του.
Εγω πχ ειχα προβλημα με την ΒΜW hellas και μαλιστα σοβαρο με την αναμονη ενος ανταλακτικου για ενα-μιση μηνα.Δεν νομιζω οτι ειναι παπαρια αυτο.
Ισως θα επρεπε να προσεχουμε απλα να διατυπωνουμε καλυτερα αυτα που λεμε.
Ο Κωστας και στις δυο περιπτωσεις ηταν λιγο εριστικος-προκλητικος.
Λογικο ειναι να παρει αντιστοιχες περιπτωσεις.
Εαν αισθανομουνα οτι εχω λαθος καπου θα ζητουσα συγνωμη δημοσια οπως το εχω ξανακανει
Οσο για το θεμα του Μιχαλη, δεν ξερω τι διαβασες η' τι εμαθες αλλα μαλλον το θεμα εγινε πιο πολυ με το Μοντ ΤΙΜ παρα με τον Κωστα.
Απο κει και περα το εαν ενας ανθρωπος θελει να παρουσιαζει τον εαυτο του θυμα και χρειαζεται υπερασπιστες ειναι αλλο θεμα.
Πιστεψε με δεν ασχολουντε με το gs.Ειναι οπως το ειπα και στον Νικολα.
Αλλη ''κουλτουρα'' το ενα αλλη το αλλο.
Θετικο προσημο και στα δυο αλλα με διαφορετικη προσεγγιση.
Τελος δεν νομιζω οτι πρεπει να συνεχισω να γραφω σε αυτο το θρεντ πραγματα τα οποια δεν αφορουν την σελα.Το ιδιο πιστευω και για σενα αλλα αφου μου απαντησεις σε παρακαλω εαν το φορουμ το οποιο αναφερεσαι ειναι το BIKERS?

ntinopoulos
12-11-2010, 14:57
ποιος σε ειπε παπαρα και που!:Απορία:
ε?:Απορία:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 15:12
ποστ 44
και η απαντηση μου ηταν ποστ 51.
Τι κανει νιαου νιαου......
Ε δεν χρειαζεται πολυ για να καταλαβεις ετσι δεν ειναι?
Εαν δεν ειναι προκληση αυτο ρε φιλε τοτε τι ειναι?


Σειρα σου.:sm7:

gsmaniac
12-11-2010, 15:15
Quote:

Τελος Δημητρη και εγω κανω Χιουμορ και πολυ με ξερουν για αυτο αλλα δεν ειπα κανεναν παπαρα?
Με καταλαβαινεις ετσι.Αυτο το ποστ σου μαλλον χτυπαει ασχημα.
επειδη εχεις κολλησει στην λεξη π@παρια....και (π@παρια....και) παρεσυρες πολλους σε αυτο,ΔΕΝ ειπα καποιον παπαρα,απλα ανεφερα την λεξη για μελλοντικες αναφορες σε προβληματα και παραπονα.....ποσο λιανα να σου το κανω.
αλλα εισαι πολυ προκατελημενος απεναντι μου και ΔΕΝ θες να το καταλαβεις......εδω μας ειπες οτι ΔΕΝ πρεπει να γραφουμε στις καλημερες,σιγα ρε φιλε μην σου ζητησουμε και την αδεια.....:cool:
σε αυτο το φορουμ υπαρχουν μακρινες φιλιες σε ολη την ελλαδα και οι καλημερες καθημερινα ξεπερνουν τις 250!!!!!οι καλημερες ειναι πραγματικες και δεν μαζευω ποστ(τι να τα κανω αλλωστε τα ποστ)....:cool:

gsmaniac
12-11-2010, 15:18
ποστ 44
και η απαντηση μου ηταν ποστ 51.
Τι κανει νιαου νιαου......
Ε δεν χρειαζεται πολυ για να καταλαβεις ετσι δεν ειναι?
Εαν δεν ειναι προκληση αυτο ρε φιλε τοτε τι ειναι?


Σειρα σου.:sm7:
μεχρι το ποστ 41.....δεν εχεις γραψει,οποτε πως εννοουσα εσενα;;;;:Απορία:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 15:23
μην πας να βαλεις λογια στο στομα μου.Ειπα οτι τα μισα σου ποστ ειναι καλημερες και οχι οτι ειναι κακο να λες καλημερα.Αυτο χτυπαει αλλου.
Προκαταληψη απεναντι σου δεν εχω και δεν εχω λογο.Μου την σπαει ομως το υφακι σου και για αυτο απανταω.Το που εχεις φιλιες δεν με αφορα και μαγκια σου.
Εαν εχεις τοσες πολλες βαλε για δημαρχος.
Δεν παρεσυρα κανεναν.
Δες ποσα ποστ πριν τα δικα μου απαντησαν και εδειξαν οτι ενοχληθηκαν.
Εαν λεω παπαριες εγω ο αλλος ο παραλλος δεν ειμαστε επιστημονες αλλα μαλλον παπαρες.
Γιατι δεν απαντησες στο μελος το οποιο σε ρωτησε πως προδικαζεις οτι θα γραφτουνε παπαριες?
Εκτος εαν θεορεις οτι η ποιοτητα των μελων ειναι...παπαριες.
Κατι που δεν πιστευω.....

Τελος θα σου πω οτι εγω την πλακα μου θα την φτιαξω στον Πειραια και οχι στον Χολαργο.Οποτε δεν χρειαζεται να εχω κατι εναντιον σου.

ΥΓ. και το ροζουλι σου παει πολυ
βρε Κωστη βρε Κωστηηηηη(τραγουδιστα κανει οραιο ηχο)

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 15:25
μεχρι το ποστ 41.....δεν εχεις γραψει,οποτε πως εννοουσα εσενα;;;;:Απορία:




μα απο το 41 και μετα τα πηρα.
Ασε που μεχρι τοτε απλα διαβαζα και δεν ειπε κανεις κατι κακο.Οποτε δεν ειχα λογο να ερθω σε αντιπαραθεση.

gsmaniac
12-11-2010, 15:35
μην πας να βαλεις λογια στο στομα μου.Ειπα οτι τα μισα σου ποστ ειναι καλημερες και οχι οτι ειναι κακο να λες καλημερα.Αυτο χτυπαει αλλου.
Προκαταληψη απεναντι σου δεν εχω και δεν εχω λογο.Μου την σπαει ομως το υφακι σου και για αυτο απανταω.Το που εχεις φιλιες δεν με αφορα και μαγκια σου.
Εαν εχεις τοσες πολλες βαλε για δημαρχος.
Δεν παρεσυρα κανεναν.
Δες ποσα ποστ πριν τα δικα μου απαντησαν και εδειξαν οτι ενοχληθηκαν.
Εαν λεω παπαριες εγω ο αλλος ο παραλλος δεν ειμαστε επιστημονες αλλα μαλλον παπαρες.
Γιατι δεν απαντησες στο μελος το οποιο σε ρωτησε πως προδικαζεις οτι θα γραφτουνε παπαριες?
Εκτος εαν θεορεις οτι η ποιοτητα των μελων ειναι...παπαριες.
Κατι που δεν πιστευω.....

Τελος θα σου πω οτι εγω την πλακα μου θα την φτιαξω στον Πειραια και οχι στον Χολαργο.Οποτε δεν χρειαζεται να εχω κατι εναντιον σου.

ΥΓ. και το ροζουλι σου παει πολυ
βρε Κωστη βρε Κωστηηηηη(τραγουδιστα κανει οραιο ηχο)
δουλευω σε ολη την ελλαδα........;)
το χρωμα ειναι μωβ......λογω δουλειας(εισαι σπιρτο ρε μπαγασα):D
πολλοι ξερουμε για πιο λογο,αναφερεσε πανω στα γραφομενα μου...:cool:
εψαχνες καιρο να βρεις την αφορμη φαινεται......
το καναμε ρομπα το θεμα του βαγγελη,εγω δεν ξαναμιλαω(παω να γραψω καμμια καλημερα)...:D

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 15:38
και το μωβ σου παει πολυ
βρε Κωστη βρε Κωστη

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 15:39
καλησπερα να γραψεις γιατι εχει περασει η δωδεκατη....:sm8::sm8::sm5:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 15:43
δουλευω σε ολη την ελλαδα........;)

το χρωμα ειναι μωβ......λογω δουλειας(εισαι σπιρτο ρε μπαγασα):D
πολλοι ξερουμε για πιο λογο,αναφερεσε πανω στα γραφομενα μου...:cool:
εψαχνες καιρο να βρεις την αφορμη φαινεται......

το καναμε ρομπα το θεμα του βαγγελη,εγω δεν ξαναμιλαω(παω να γραψω καμμια καλημερα)...:D



αληθεια ποιος ειναι ο λογος γιατι εγω ειμαι στους λιγους

Arkas
12-11-2010, 15:46
και θα γραφει ο καθενας την δικη του π@παρια,την οποια δεν θα μπορεις να τσεκαρεις αν ειναι αληθεια....:cool:
εγω προτεινω να χαρειτε την μηχανη σας και αν παρουσιαστει κατι,εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε.....ας μην γινομαστε μιζεροι;)
δικη μου αποψη....:rolleyes:


ειρωνια και κακιουλα δεν ειναι οταν η αποψη σου ειναι παπαρια.
Δεν ειμαστε αγελη και λογικο ειναι να εχουμε διαφορετικες αποψεις.
Κραταμε οτι μας ειναι πιο κοντινο στην κουλτουρα μας.
Για αυτο γραφω στο bikers και σε αυτο.
Δεν γραφω σε αλλα.
Παλι δεν σημαινει οτι δεν εκτιμω ανθρωπους ειτε γραφουν στου George37 ειτε στου leonida και των αλλων παιδιων.

Ο Κώστας (gsmaniac) χαρακτηρίζεται από το ήθος και το χιούμορ του.

Μέχρι σήμερα δεν έχει δώσει κανένα δικαίωμα παρερμηνειών των λεγομένων του.

Ας κρατήσουμε και αυτή τη φορά το υψηλό επίπεδο των γραφομένων μας
και ας μην αποδίδουμε υστεροβουλίες εκεί που δεν υπάρχουν.

Οι αντιπαραθέσεις,
παρακαλώ να σταματήσουν εδώ!

.




Σε παρακαλω απλα διευκρινισε για ποιο φορουμ αναφερεσε γιατι μαλλον ετσι πυροδοτεις καταστασεις.Δεν νομιζω κανεις απο κει να ασχολειθηκε με το GS forum.Δεν γνωρισεις κανεναν οποτε σιγουρα δεν ξερεις αν λεει παπαριες.
Το Bikers δεν εχει να με επιρεασει σε κατι αρνητικα.Εξαλλου προυπηρχε.
Εαν εννοεις τα αλλα φορουμ οι θεσεις μου ειναι γνωστες σε ολους και ειδικα στους ενδιαφερομενους.
Τα υπολοιπα απο κοντα την Τεταρτη στην Αιγλη αλλα κοιτα να ερθεις.


Τελος Δημητρη και εγω κανω Χιουμορ και πολυ με ξερουν για αυτο αλλα δεν ειπα κανεναν παπαρα?
Με καταλαβαινεις ετσι.Αυτο το ποστ σου μαλλον χτυπαει ασχημα.

το 11880...?????:sm7:αχαχαχαχα

οταν λες κοινο?εγω παιχταδορ δεν βλεπω κανενα.
οταν λεες την πεσανε εσυ πως θα αντιδρουσες οταν καποιος σου λεει οτι ''θα γραφει ο καθενας την παπαρια του.
Εγω πχ ειχα προβλημα με την ΒΜW hellas και μαλιστα σοβαρο με την αναμονη ενος ανταλακτικου για ενα-μιση μηνα.Δεν νομιζω οτι ειναι παπαρια αυτο.
Ισως θα επρεπε να προσεχουμε απλα να διατυπωνουμε καλυτερα αυτα που λεμε.
Ο Κωστας και στις δυο περιπτωσεις ηταν λιγο εριστικος-προκλητικος.
Λογικο ειναι να παρει αντιστοιχες περιπτωσεις.
Εαν αισθανομουνα οτι εχω λαθος καπου θα ζητουσα συγνωμη δημοσια οπως το εχω ξανακανει
Οσο για το θεμα του Μιχαλη, δεν ξερω τι διαβασες η' τι εμαθες αλλα μαλλον το θεμα εγινε πιο πολυ με το Μοντ ΤΙΜ παρα με τον Κωστα.
Απο κει και περα το εαν ενας ανθρωπος θελει να παρουσιαζει τον εαυτο του θυμα και χρειαζεται υπερασπιστες ειναι αλλο θεμα.
Πιστεψε με δεν ασχολουντε με το gs.Ειναι οπως το ειπα και στον Νικολα.
Αλλη ''κουλτουρα'' το ενα αλλη το αλλο.
Θετικο προσημο και στα δυο αλλα με διαφορετικη προσεγγιση.
Τελος δεν νομιζω οτι πρεπει να συνεχισω να γραφω σε αυτο το θρεντ πραγματα τα οποια δεν αφορουν την σελα.Το ιδιο πιστευω και για σενα αλλα αφου μου απαντησεις σε παρακαλω εαν το φορουμ το οποιο αναφερεσαι ειναι το BIKERS?

O Kώστας αμέσως προηγουμένως και με σαφήνεια,
διευκρίνησε το αυτονόητο.

Άλλωστε, ο,τιδήποτε δεν μπορείς να τσεκάρεις, δηλαδή φήμη, υποννοούμενο, διάδοση, δυσφήμιση, μύθος, μισόλογα και κουτσομπολιά,
είναι π@π@ριές ΟΛΚΗΣ!!!

Ο ιστοχώρος μας, κατ' επανάληψη έχει φιλοξενήσει επώνυμες καταγγελίες, χωρίς να φιμωθεί ή να λογοκριθεί κανείς!

Και είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε ότι τα παράπονα,
έφθασαν στους "παραλήπτες" τους
με θετικά αποτελέσματα για τους "παθόντες" τις περισσότερες φορές.

Από εκεί και πέρα,
θα σε παρακαλούσα φίλε Πέρυ,
να μην μας ανακατεύεις με άλλους χώρους
και να αφήνεται η εντύπωση πως υφίσταται
αντιπαλότητα ή εχθρότητα.

Ειδικά η παρούσα διαδικτυακή κοινότητα,
έχει αποδείξει το επίπεδό της πολλάκις
και με τα γραφόμενά της
και στην πράξη...

.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 15:59
Δημητρη ο Κωστας ανακατεψε αλλους χωρους λεγωντας οτι στο Bikers τα παω καλα.Και εαν δεν εχει σβιστει κατι μπορει να το δει ο οποιοσδηποτε.Δεν ανακατεψα αλλους χωρους και κατιδιαν κουβεντα εχεις τις αποψεις μου.Αν εχει σβιστει κατι εχω αρχειο του τι γραφω και αμα θελετε το ξαναπερναω να το δειτε η' λεω και δημοσια την αποψη μου.

Εαν τα ανεξακριβοτα στοιχεια ειναι παπαριες τοτε γιατι ζηταμε να λεμε ονομα δουλεια και αλλες πληροφοριες.Αυτα επαληθευοντε?
Πολυ κακως κανεις τον υπερασπιστη του Κωστη.Κακως σαν Αντμιν.Σαν φιλος κανε οτι θες αλλα η θεση σου ειναι λεπτη.Στο ειχα πει και με πλλα επιχειρηματα στον Αλιμο.
Εγω δεν εθηξα την ποιοτητα.Μαλλον ο προστατευομενος το εκανε λεγοντας παπαριες αυτα που Θ Α λεγαμε.Αρα ειμαστε παπαρες Κυριε Αντμιν?
Μπορειτε σαν ομαδα να επαληθευεται τα παντα απο τα γραφομενα του φορουμ?

Δημητρη κανεις μεγαλο λαθος να κρατας αυτη την σταση.Επειδη προσπαθησα να το σταματησω και δεν με αφησαν περιμενω απο σενα τουλαχιστον να καταλαβεις οτι σωστο ειναι να υπερασπιζεσαι την αληθεια και οχι τα 5500 ποστ.
Ηταν λαθος του αλλα θελει και αντερα να το παραδεχτει.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 16:02
επειδη δεν συμμετεχεις στο φορουμ,δεν εχεις και ποστ.....:)
στο bikers,δεν πας ασχημα.....;)

sagitta
12-11-2010, 16:04
ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ..........................

:sm7:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 16:04
σου απαντησα Δημητρη ποιος μπλεκει αλλους χωρους και δημιουργει εχθρες.
Ο αριθμος του ποστ του προστατευομενου ειναι πολυ μικροτερος απο τον δικο μου.

Θα σου πω και το εξης.Εγω τα μπατζακια μου τα τιμαω και δεν τα εχω να μου ζεστενουνα απλα τα ποδια.Η παραδοχη του λαθους του ομως ηταν πιο αδυνατη απο τον εγωισμο του.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 16:09
τελος Δημητρη εαν εχει χαθει κανενα ποστ στο ξαναλεω εχω αντιγραφω απο την 4 σελιδα και μετα.Εχω τον τροπο μου.
Οσο για την πραξη ξερεις οτι αναγνωριζω αυτο που κανεις αλλα παπαριες ολκης δεν τιμαει κανεναν.Ποσο μαλλον εσεν που εχεις ιδρωσει κατηγορηθει εχεις δεχθει επιθεση για αυτο το φορουμ.

Arkas
12-11-2010, 16:18
Πάμε λοιπόν σε ένα ένα...

Δημητρη ο Κωστας ανακατεψε αλλους χωρους λεγωντας οτι στο Bikers τα παω καλα.Και εαν δεν εχει σβιστει κατι μπορει να το δει ο οποιοσδηποτε.Δεν ανακατεψα αλλους χωρους και κατιδιαν κουβεντα εχεις τις αποψεις μου.Αν εχει σβιστει κατι εχω αρχειο του τι γραφω και αμα θελετε το ξαναπερναω να το δειτε η' λεω και δημοσια την αποψη μου.


Ο Κώστας προκλήθηκε και απήντησε,
εσύ προκλήθηκες και απήντησες,
και πάει λέγοντας...
Το "γαϊτανάκι" όμως,
πρέπει να έχει ένα τέλος...

Τις απόψεις σου τις γνωρίζω πολύ καλά,
γι αυτό και απορώ με την εμμονή σου
στην λαθεμένη, κατ' εμέ, διαστρέβλωση
της κουβέντας του Κώστα.

Όσο για το αρχείο σου,
μπορείς να το συμβουλευθείς
για να επιβεβαιώσεις για άλλη μια φορά
πως ούτε διαγράφουμε μηνύματα,
ούτε "σβήνουμε" απόψεις.


Εαν τα ανεξακριβοτα στοιχεια ειναι παπαριες τοτε γιατι ζηταμε να λεμε ονομα δουλεια και αλλες πληροφοριες.Αυτα επαληθευοντε?
Πολυ κακως κανεις τον υπερασπιστη του Κωστη.Κακως σαν Αντμιν.Σαν φιλος κανε οτι θες αλλα η θεση σου ειναι λεπτη.Στο ειχα πει και με πλλα επιχειρηματα στον Αλιμο.
Εγω δεν εθηξα την ποιοτητα.Μαλλον ο προστατευομενος το εκανε λεγοντας παπαριες αυτα που Θ Α λεγαμε.Αρα ειμαστε παπαρες Κυριε Αντμιν?
Μπορειτε σαν ομαδα να επαληθευεται τα παντα απο τα γραφομενα του φορουμ?Τα ονόματα και τα επαγγέλματα
μπορεί να είναι μην είναι επαληθεύσιμα,
οι καταγγελίες όμως γίνονται με ονοματεπώνυμο
και επαληθεύσιμο τηλέφωνο.
Σαν παλιό μέλος,
θα έπρεπε να το γνωρίζεις...

Για τις π@π@ριές, σε παραπέμπω στο προηγούμενο post μου
που πιστεύω πως είμαι αρκετά σαφής.

Οσο για προστατευομένους,
είναι τουλάχιστον ατυχές να το επικαλείσαι.
Άλλωστε ο maniac,
μόνον "προστασία" δεν χρειάζεται. :D

Δημητρη κανεις μεγαλο λαθος να κρατας αυτη την σταση.Επειδη προσπαθησα να το σταματησω και δεν με αφησαν περιμενω απο σενα τουλαχιστον να καταλαβεις οτι σωστο ειναι να υπερασπιζεσαι την αληθεια και οχι τα 5500 ποστ.
Ηταν λαθος του αλλα θελει και αντερα να το παραδεχτει.
Ουδέποτε με απασχόλησε ο αριθμός των μηνυμάτων του
οποιουδήποτε.
Αντιθέτως επιθυμώ καλό πνεύμα
και κυρίως καλή προαίρεση των γραφόντων...

.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 16:29
μην γινεσαι αυτο που κατηγορεις.
ΔΕν ειπα ποτε οτι εσβησες μηνυμα.
Αντιθετα ειμαι εναντια σε αυτο και χιαρομαι που δεν ανηκεις σε αυτους τους ανθρωπους.
Ο Κωστας εκανε επιθεση περι παπαριας.Πως προδικαζει το μελλον?
Πως ειναι σιγουρος?
Αφου ξερουμε οτι ο χωρος εχει δικλειδα ασφαλειας να επιβεβαιωνει την αληθεια και να την προωθει γιατι ειναι παπαρια αυτο?
Το αρχειο το κραταω για να μην πει κανεις ποτε προκαλεσες εκανες ερανες.
Εγω δεν προκειτε να ερθω ποτε στην Αιγλη με χαρτια και φακελους.(ξερεις τι εννοω)
Δεν ειναι λανθασμενο φιλε.Τετοιες εκφρασεις λεγοντε στον καφε και face to face.
Σε κανενα χωρο δεν επιτρεποντε τετοιες ''ατακες''
Τετοιοι ανθρωποι θελουν προστασια.
Σταματω να γραφω.Κουρασε το θεμα.Τα λεμε Αιγλη την Τεταρτη και ας ερθει νωριτερα και ο Κωστας να κουβεντιασουμε εαν θελει.
Η' δωστου το κινητο μου.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 16:31
._

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 16:34
._

teo71
12-11-2010, 16:36
Λοιπόν, είχα και γω το F 650 GS και πραγματικά η σέλα είναι χάλια.

Κάποτε, είχα πρόβλημα για κοντά 2 μήνες με την παράδοση της ανάρτησης μου (ESA), η οποία είχε χαλάσει, ανέβασα το θέμα με όλες τις εξελίξεις του, την στιγμή μάλιστα που έτρεχε, και κανείς από το forum δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.

Έχω αναπτύξει μία καλή σχέση με καμμιά 20αρια άτομα από το forum, και μου αρέσει να λέω καλημέρα....

Ελπίζω τώρα που γεμίσαμε με επαγγελμάτιες των forums, να μην φύγουμε εμείς οι ερασιτέχνες......;)

sagitta
12-11-2010, 16:39
και οσο για το ποιος πυροδοτει καταστασεις και ποιος ασχολειται με ποιον,...ασε το ειδαμε με το θεμα του τζημα...!;)

αλλα και τωρα με αυτο το θεμα μπηκαν μεσα καποιοι συγκεκριμενοι και την επεσαν στον κωστα-gsmaniac!
αυτοι εχουν ενα κοινο...:rolleyes:,
...τυχαιο?...δε νομιζω!:D

Ουδέν κρυπτόν υπό του Ηλίου............σε ποιους αναφέρεσαι συμφορουμίτη?

Είμαι μέσα και εγώ, μήπως επειδή δεν μπαίνω συνέχεια μέσα να λέω το μακρύ μου και το κοντό μου? Δεν με υποχρεώνει κανείς θαρρώ....

Πώς προσδιορίζεις το "κοινό"? Υπονοείς ότι υπάρχει κοινός σκοπός για κάτι? Ποιος μπορεί να είναι αυτός ο σκοπός ?? Βοήθησε με να καταλάβω σε παρακαλώ. :confused:

aeriko
12-11-2010, 16:43
Που πας ΤΕΟ, κάτσε με τους ερασιτέχνες να κάνουμε και καμμιά εκδρομούλα γιατί οι επαγγελματίες δεν εμφανίζονται ποτέ, τι να κάνουν άλλωστε με τους ερασιτέχνες θα τους ζαλίσουν τα ούμπαλα. Και που είσαι φέρε και τα τσιγάρα σου;) Να ξέρεις ότι κρατάω και κάβα.:rolleyes:

teo71
12-11-2010, 16:47
Που πας ΤΕΟ, κάτσε με τους ερασιτέχνες να κάνουμε και καμμιά εκδρομούλα γιατί οι επαγγελματίες δεν εμφανίζονται ποτέ, τι να κάνουν άλλωστε με τους ερασιτέχνες θα τους ζαλίσουν τα ούμπαλα. Και που είσαι φέρε και τα τσιγάρα σου;) Να ξέρεις ότι κρατάω και κάβα.:rolleyes:


Είσαι τυχερός που καπνίζεις τα Lights. Αν κάπνιζες τα κανονικά, δεν θα έφερνα ούτε το μισό πακέτο που φέρνω τώρα....:sm7::sm7:

moby_gr
12-11-2010, 17:08
Που πας ΤΕΟ, κάτσε με τους ερασιτέχνες να κάνουμε και καμμιά εκδρομούλα γιατί οι επαγγελματίες δεν εμφανίζονται ποτέ, τι να κάνουν άλλωστε με τους ερασιτέχνες θα τους ζαλίσουν τα ούμπαλα. Και που είσαι φέρε και τα τσιγάρα σου;) Να ξέρεις ότι κρατάω και κάβα.:rolleyes:

Είσαι τυχερός που καπνίζεις τα Lights. Αν κάπνιζες τα κανονικά, δεν θα έφερνα ούτε το μισό πακέτο που φέρνω τώρα....:sm7::sm7:


Κανονίστε εσείς την εκδρομή και μην αγχώνεστε! ...κούτα θα φέρω ;)

ntinopoulos
12-11-2010, 18:26
ποστ 44
και η απαντηση μου ηταν ποστ 51.
Τι κανει νιαου νιαου......
Ε δεν χρειαζεται πολυ για να καταλαβεις ετσι δεν ειναι?
Εαν δεν ειναι προκληση αυτο ρε φιλε τοτε τι ειναι?


Σειρα σου.:sm7:
και απο το ποστ 41 εσυ καταλαβαινεις οτι σε λεει παπαρα?:rolleyes:
ρε ποσα θες να με τρελανεις?:Απορία:
τελικα εισαι παπαρας!:sm7:(πλακα κανω ε!;))

ntinopoulos
12-11-2010, 18:35
μεχρι το ποστ 41.....δεν εχεις γραψει,οποτε πως εννοουσα εσενα;;;;:Απορία:

στο βαθος του μυαλου σου ομως ειχες τον καγκελαριο!:rolleyes:
παλιοαεκτζη,ε παλιοαεκτζη!:sm7:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 18:44
που να μην σου ξανασηκωθει ποτε.Π Ο Τ Ε ομως που θα με πεις Αεκτζη

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 18:48
εδω ο αλλος καταλαβε οτι θα πουμε παπαριες πριν καν γραψουμε.....αχαχαχαχα

manosamos
12-11-2010, 18:50
που να μην σου ξανασηκωθει ποτε.Π Ο Τ Ε ομως που θα με πεις Αεκτζη
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ntinopoulos
12-11-2010, 18:52
Ουδέν κρυπτόν υπό του Ηλίου............σε ποιους αναφέρεσαι συμφορουμίτη?

Είμαι μέσα και εγώ, μήπως επειδή δεν μπαίνω συνέχεια μέσα να λέω το μακρύ μου και το κοντό μου? Δεν με υποχρεώνει κανείς θαρρώ....

Πώς προσδιορίζεις το "κοινό"? Υπονοείς ότι υπάρχει κοινός σκοπός για κάτι? Ποιος μπορεί να είναι αυτός ο σκοπός ?? Βοήθησε με να καταλάβω σε παρακαλώ. :confused:
δε μιλαω με ατομα χωρις ταυτοτητα και με δηλωμενο επαγγελμα "den pezi rolo"!;)
προτιμω να γνωριζω με ποιον μιλαω...;)

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 18:53
ου να χαθεις.....

ntinopoulos
12-11-2010, 18:57
που να μην σου ξανασηκωθει ποτε.Π Ο Τ Ε ομως που θα με πεις Αεκτζη
παλι μπερδευτηκες!στον κωστα εκανα την παραθεση!:rolleyes:
οτι γραφεται το παιρνεις επι προσωπικου!:rolleyes:
τι εχεις παθει παιχταδορ?:Απορία:τελευταια φορα που σε ειδα φαινοσουν φυσιολογικος!:rolleyes:
:sm7::sm7::sm7:

manosamos
12-11-2010, 18:59
παλι μπερδευτηκες!στον κωστα εκανα την παραθεση!:rolleyes:
οτι γραφεται το παιρνεις επι προσωπικου!:rolleyes:
τι εχεις παθει παιχταδορ?:Απορία:τελευταια φορα που σε ειδα φαινοσουν φυσιολογικος!:rolleyes:
:sm7::sm7::sm7:
Γαυρος ειναι,μεταλλαγμενος και εμεινε απο μπαταριες:p:sm7:

commander
12-11-2010, 19:03
εχετε πιασει την τριχα και την εχετε κανει τριχια.Ειπε μια κουβεντα ο Κωστας και σας εθιξε . Ποιοι απο σας ειναι καθε μερα εξω στους δρομους? :confused:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 19:06
ειναι επειδη αισθανομαι τον Κωστα σαν αδελφη........ψυχη για να μην καταλαβουμε αλλο

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 19:08
οσο για τις μπαταριες στην ε[πομενη ομαδικη θα παρω και γω απο τις καλες:sm7:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 19:09
εχετε πιασει την τριχα και την εχετε κανει τριχια.Ειπε μια κουβεντα ο Κωστας και σας εθιξε . Ποιοι απο σας ειναι καθε μερα εξω στους δρομους? :confused:




να δεις ποσες τους γυριζουμε.....:sm7:

commander
12-11-2010, 19:14
Εσυ μου εδωσες απαντηση :rolleyes: . Αλλος?

moby_gr
12-11-2010, 19:17
Πιστεύω πως το σωστό είναι να λέμε "το παπάρι" όχι "ο παπάρας"!
Και μάλλον από κει ξεκίνησε η παρεξήγηση!:D


(Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν αναφέρθηκε κάποιος ως "παπαρίδης" γιατί αυτό θα ήταν αυγχώρητο!!! :sm7:)







Παπαρόπουλος Αντώνης

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
12-11-2010, 19:19
αν και κα8ιμενως μιλας ορθα. Παπαρι.......













































































τστστστστστσ

και γιατι οχι ορχις........????????????

ntinopoulos
12-11-2010, 19:27
Πιστεύω πως το σωστό είναι να λέμε "το παπάρι" όχι "ο παπάρας"!
Και μάλλον από κει ξεκίνησε η παρεξήγηση!:D


(Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν αναφέρθηκε κάποιος ως "παπαρίδης" γιατί αυτό θα ήταν αυγχώρητο!!! :sm7:)







Παπαρόπουλος Αντώνης
δε το λεγες πιο νωρις κι εσυ να μη γινουν ολα αυτα!:rolleyes::sm7:

commander
12-11-2010, 19:33
δε το λεγες πιο νωρις κι εσυ να μη γινουν ολα αυτα!:rolleyes::sm7:
:sm7::sm7::sm7::sm7:

sagitta
12-11-2010, 22:16
δε μιλαω με ατομα χωρις ταυτοτητα και με δηλωμενο επαγγελμα "den pezi rolo"!;)
προτιμω να γνωριζω με ποιον μιλαω...;)


xaxaxaxaxa

:sm7: ασε μην πώ τίποτα για θα με στείλετε για μπάνιο και όχι τίποτα άλλο είσαι και Πειραιώτης και θα έχουμε :yz μετά

Καλό σας βράδυ

Sakis
12-11-2010, 22:21
Σύντροφοι
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202B3.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={30998E9C-68A8-4297-84B9-34464FDB391F})

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020110.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={30998E9C-68A8-4297-84B9-34464FDB391F})

Vag
16-11-2010, 18:36
Χαίρομαι που παρά τις εντάσεις (sic) τελικά συνεννοηθήκαμε...:sm8: