PDA

View Full Version : GoPro Camera καταγραφής HD Video - Αδιάβροχη !!!


CPretenteriS
08-11-2010, 01:06
Αγαπητοί συμφορουμίτες... επειδή οι εκδρομές ήταν ανέκαθεν στο πετσί μου (πολλά χρόνια πριν... προ μηχανής)... και επειδή βλέπω συνεχώς καινούριες εικόνες τις οποίες ζω στιγμιαία.... αποφάσισα να κάνω κάτι για να μπορώ να τις καταγράφω και να τις απολαμβάνω σε κάποια άλλη στιγμή πίνωντας το ποτάκι μου στο σπίτι !!! ;)

Κάνοντας λοιπόν εκτεταμένη έρευνα... κατέληξα στην GoPro...και λίαν συντόμως θα την αποκτήσω (μέσω συγγενούς μου στη NYC) !! Είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή σε αδιάβροχη HD camera... με διάφορες εκδόσεις... για κράνος... για αυτοκίνητο... κλπ...

Δείτε ακολούθως τα χαρακτηριστικά της... στα Αγγλικά... Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να ανατρέξετε στο GoPro Official Store: Wearable Digital Cameras for Sports (http://www.goprocamera.com/) όπου θα δείτε και εντυπωσιακά βιντεάκια με το τι μπορεί να κάνει εντός και εκτός νερού!!!

----------------------------------------------------------------------------------------

GoPro’s HD Helmet HERO is the world’s highest performance wearable 1080p HD video and still photo camera. Professional quality 1080p / 960p / 720p HD resolutions record at 30 and 60 frames per second (60 fps in 720p). Record up to 2.5 hours on a single charge and up to 9 hours total on a 32GB SD card (not included).

The camera can also shoot automatic 5MP photos at 2/5/10/30 and 60 second intervals during your activity, hands free. Press the shutter button once at the start of your activity and record up to 2.5 hours of poster-print quality photos of you and your friends, living it up.

Included are mounts for attaching the camera to three helmets and two pieces of gear or vehicles, as well as a head strap allowing you to wear the camera like a headlamp. You can also pull this strap over helmets for easy camera sharing between friends. One of the above mentioned helmet mounts is a lace-through strap-mount designed for vented helmets.

The HD Helmet HERO is compatible with all other GoPro HERO camera mounting accessories, so it's very easy to expand the functionality of your camera to also suction cup to vehicles, clamp to bike handlebars and seat posts, mount to surfboards, and even be worn on the wrist or chest.

Waterproof to 180’ / 60m and protected from rocks and other hazards thanks to its removable polycarbonate housing. Replacement housings and lens kits are available, making repairs or refurbishing your HD HERO camera affordable and convenient. It's a GoPro...go for it.™


What's Included:



1 HD HERO Camera (5 megapixel)
1 Rechargeable 1100 mAh Lithium-Ion Battery
1 Waterproof Quick-Release Housing (180’/60 m)
1 Headlamp-Style Head Strap
1 Vented Helmet Strap
2 Curved, 3M™ Adhesive Mounts
2 Flat, 3M Adhesive Mounts
1 Three-Way Pivoting Side Arm Assembly
2 Quick-Release Buckles
1 USB Cable
1 Component Video (HDTV) Cable
1 Composite Video + Audio Out Cable
Warranty: One Year


Tech Specs:


Camera Optics



Lens Type: Fixed Focus (2ft/.6m – ∞), glass
Aperture: f/2.8 (high performance in low-light situations)
Angle of View: 170º ultra wide angle in WVGA, 720p, or 960p mode
Angle of View: 127º wide angle in 1080p mode


Video



HD Video Resolution Modes: (subject to change, pending final firmware release)


1080p = 1920x1080 pixels (16:9), 30 fps, 15 Mbit/s data rate
960p = 1280x960 pixels (4:3), 30 fps, 12 Mbit/s data rate
720p = 1280x720 pixels (16:9), 60 fps, 15 Mbit/s data rate
720p = 1280x720 pixels (16:9), 30 fps, 8 Mbit/s data rate
WVGA = 848x480 pixels (16:9), 60 fps, 8 Mbit/s data rate


Sensor Type: 1/2.5" HD CMOS, 2.2µm-sized pixels
Light Sensitivity: Super low-light sensitivity (>1.4 V/lux-sec)
Video Format: H.264 compression, saved as Windows- & Mac-compatible MPEG4 (.mp4) file
Exposure Control: Auto with user selectable center weighted average and spot metering settings
White Balance: Auto


Audio



Microphone: Built-in, mono with AGC (automatic gain control)
Audio Format: 48 kHz, AAC audio compression


Photo



Resolution: 5 megapixel
Capture Modes: Single shot, photo every 2, 5, 10, 30 or 60 secs.; 3 photo burst; self-timer


Storage



Memory: SD card, up to 32GB capacity (SDHC)
Average recording times (using 32GB SD card):

1080p (30 fps): 4h 21m
960p (30 fps): 5h 26m
720p (60 fps): 4h 21
720p (30 fps): 8h 09m
WVGA (60 fps): 8h 09m




Camera Connectors & Cables



PC Connection: USB 2.0 (data connection and battery charging)
HDTV Out: HD NTSC & PAL (component cable incl.)
Audio Out: Combo 2.5mm jack with stereo audio and composite video out
PC Compatibility: Windows® Vista or Windows® 7; Mac OS® X 10.4.11 and later


Power & Battery



Battery Type: Rechargeable 1100 mAh lithium-ion
Battery Life: Approx. 2.5 hrs
Charging: via USB to computer or optional power adapter
Charge Time: 80% capacity after 1 hour with optional power adapter; or 2 hours with a computer’s USB port


Waterproof Camera Housing



Depth Rating: Up to 180 feet / 60 meters
Construction: Polycarbonate and stainless steel
Hardware: Stainless steel


Size & Weight



Dimensions (H x W x D): 1.6” x 2.4” x 1.2” (42mm x 60mm x 30mm)
Weight: 3.3oz (94g) incl. battery, 5.9oz (167g) incl. housing


Optional Accessories



Additional Rechargable 1100 mAh Lithium-Ion Battery
Full Line of Mounting Accessories


Optional Expansion BacPacs™


An innovative expansion port on the back of the camera, the HERO Bus™ accepts optional Expansion BacPacs to expand the functionality of HD HERO cameras:


LCD BacPac for on-camera preview and playback (not yet available for pre-order)
Endurance Battery BacPac for double battery life (not yet available for pre-order)
More BacPacs and expansion devices coming soon

Arkas
08-11-2010, 01:08
Με το καλό Κωστή!

commander
08-11-2010, 01:09
:sm8:

CPretenteriS
08-11-2010, 01:12
Με το καλό Κωστή!

:sm8:
Thank U guys... :):)

Δεν τσοντάρετε...... να την πάρουμε ρεφενέ??? :D

ckalfas
08-11-2010, 01:12
Πόσο το μαλλί;

CPretenteriS
08-11-2010, 01:18
Πόσο το μαλλί;

H έκδοση για κράνος κοστίζει US$299 αλλά ψάχνω άκρη για να στοιχίσει οικονομικότερα.

Να μου την ψωνίσει κάποια συγγενής μου εξ' Αμερικής και να μου τη στείλει... 2-3 κομμάτια... αλλά ακόμα δεν έχω εικόνα!!!

Θα έχω σύντομα...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-11-2010, 06:59
H έκδοση για κράνος κοστίζει US$299 αλλά ψάχνω άκρη για να στοιχίσει οικονομικότερα.

Να μου την ψωνίσει κάποια συγγενής μου εξ' Αμερικής και να μου τη στείλει... 2-3 κομμάτια... αλλά ακόμα δεν έχω εικόνα!!!

Θα έχω σύντομα...


Κάνε γρήγορα μόνο, γιατί έρχονται εκδρομές .... :D

adventure
08-11-2010, 09:03
Από βίντεο φαίνεται καλή αλλά από φώτο έχει τουλάχιστον κατεμε αυτό το ενοχλητικό μπάρελ παραμόρφωση .:(

Τώρα αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει .:) :)

CPretenteriS
08-11-2010, 09:08
Από βίντεο φαίνεται καλή αλλά από φώτο έχει τουλάχιστον κατεμε αυτό το ενοχλητικό μπάρελ παραμόρφωση .:(

Τώρα αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει .:) :)


Δε με απασχολει το κομματι φωτο καθως τη θελω για video...;)

Capitain
08-11-2010, 09:16
Σίγουρα είναι καλή ποιοτικά Κώστα, αλλά ρε συ μήπως είναι λίγο μεγάλη σαν μέγεθος για να την φοράς στο κράνος? Είναι 4x6 εκατοστά...Την έχεις δει live?

CPretenteriS
08-11-2010, 09:19
Σίγουρα είναι καλή ποιοτικά Κώστα, αλλά ρε συ μήπως είναι λίγο μεγάλη σαν μέγεθος για να την φοράς στο κράνος? Είναι 4x6 εκατοστά...Την έχεις δει live?

Την έχω δει πάνω σε κράνος σκι το οποιο ειναι και μικρότερο και ελαφρυτερο απο της μηχανης... Ασε που εχει και αλλα πακετα εκτός κρανους..;)

xurxes
08-11-2010, 09:52
Κωστή δες λίγο και τιμές από amazon.com, παίζει να την βρεις και με
229,00 $ περίπου...
Είναι σωστή επιλογή, πολύ καλύτερη και από την contourHD
τρέχει στο YouTube και ένα βιντεακι συγκρισης των δυο...
Στην Gopro Hero τα χρώματα είναι πιο ζωντανά...
άντε με το καλό...

mjtir
08-11-2010, 09:54
Την έχω δει πάνω σε κράνος σκι το οποιο ειναι και μικρότερο και ελαφρυτερο απο της μηχανης... Ασε που εχει και αλλα πακετα εκτός κρανους..;)

Φιλε Κωστα , ακουμπας ενα θεμα που με εχει απασχολησει πολυ αλλα δυστυχως ή ευτυχως οι οικονομικες συγκυριες για την ωρα εχουν αποτρεψει την υλοποιηση του.

Μιας και εισαι διατεθειμενος να δωσεις αρκετα χρηματα και να επιλεξεις HD + αδιαβροχη λυση , θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο ακομα και να επιλεξεις την σαφως πιο ακριβη καινουργια υλοποιηση του κορυφαιου κατασκευαστη στο χωρο που μολις εσκασε στην αγορα .

VIO POV HD Action Camera (http://www.actioncameras.co.uk/VIO_POV_HD)

Απο το τμημα marketing της εταιριας τα τρια σημεια που πιστευω πως υπερτερει του ανταγωνισμου :

At long last V.I.O. has released a 1080p HD version of their signature camera, offering extreme versatility in filming situations requiring the very best in technology. An ideal choice for extreme sports due to its separate camera head and recording unit, the V.I.O. POV.HD provides stable footage, minimizing camera shake and vibration. With the recording unit mounted to your body, excellent shock absorption is provided, allowing you to excel with your skills, without worry of encountering skipping, jittery video upon review.

Sporting the widest field of view on the wearable camera circuit, the POV.HD films through a 142º lens when filming in true 1080p, but the field of view drops to a significantly narrower 95º lens when you swap down to 720p. Also equipped with an omnidirectional mic, the POV.HD captures excellent audio, while boasting a built in speaker, so you can playback what you just recorded to ensure that the sound is up to par.

This rugged camera is easy to use thanks to its fool proof navigation and straight forward controls, but it's also extremely durable, standing up to hard hitting situations with its shock, water and dust proof construction. An extremely versatile option, the POV.HD offers users the convenience of modular mounting and a wireless remote, while the unit conveniently draws its power from 4 AA batteries or power hatch .

Σε καθε περιπτωση περιμενω με αγωνια τις καταγραφες σου για να μας ταξιδεψεις ....

MARK
08-11-2010, 10:04
Θα παίξει κάτι τις επόμενες μέρες περιμένω.....:yz

pkiriakos
08-11-2010, 10:20
Δείτε και αυτήν : Βρείτε Motion Activate Mini DV Spy Camera w/ Hi-Res Video DVR στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγο (http://viewitem.eim.ebay.gr/Motion_Activate_Mini_DV_Spy_Camera_w_HiRes_Video_DVR/260568527949/item)

και αυτή : Βρείτε Mini DV Camcorder DVR Video Camera Spy webcam MD80 στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγορί (http://viewitem.eim.ebay.gr/Mini_DV_Camcorder_DVR_Video_Camera_Spy_webcam_MD80_/170562158590/item)


Εχουν το μέγεθος ενός bluetooth.Είναι φθηνές πράγμα που σημαίνει οτι μπορείς να αγοράσεις δυό.Εχουν πολύ καλή λήψη.Είναι εύχρηστες.Δέχονται SD card μέχρι 8 γίγα(2 με 2,5 ωρες εγγραφή).Και μην ξεγελιέστε απο την τιμή.Στην ελλάδα πωλούνται προς 80 ευρώ.Και για να μην παρεξηγηθώ δεν λεω οτι του φίλου δεν είναι καλή.Απλά στις εποχές που ζούμε γιατί να μην αγοράσουμε κάτι το οποίο είναι φθηνό και δοκιμασμένα καλό.Τώρα αν κάποιος μπορεί να διαθέσει τα χρήματα γιατί οχι??Εγώ πάντως εχω την δεύτερη την md 80 και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος.Μάλιστα εχω βοηθήσει 20 ατομα να παραγγείλουν μεχρις στιγμής και ολοι είναι ευχαριστημένοι.Αυτά τα ολίγα και η απόφαση είναι δική σας.:)

Επειδή τα μάτια μου εχουν διαβάσει πολλά και δεν θα ηθελα να γίνει καμιά παρεξήγηση δεν κάνω διαφήμιση.Απλά με διάθεση για βοήθεια παραθέτω ενα προιόν το οποίο το εχω δοκιμάσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την λειτουργεία του και απο την τιμή του.Με εκτίμηση.

xurxes
08-11-2010, 11:24
καποια βιντεακια...ετσι για χαζι...

YouTube - GoPro HD Hero vs Contour 1080p HD Full Video Side-by-Side

YouTube - GoPro HD Hero vs Contour 1080p HD Split-Screen - Hockey Version

YouTube - Comparison Drift HD170 vs Contour HD vs GoPro HD | Action Cameras South Africa

CPretenteriS
08-11-2010, 11:34
Κωστή δες λίγο και τιμές από amazon.com, παίζει να την βρεις και με
229,00 $ περίπου...
Είναι σωστή επιλογή, πολύ καλύτερη και από την contourHD
τρέχει στο YouTube και ένα βιντεακι συγκρισης των δυο...
Στην Gopro Hero τα χρώματα είναι πιο ζωντανά...
άντε με το καλό...

Στο μόνο που υπερτερεί η contour.. είναι στο μέγεθος... :hmmm:

CPretenteriS
08-11-2010, 11:37
Φιλε Κωστα , ακουμπας ενα θεμα που με εχει απασχολησει πολυ αλλα δυστυχως ή ευτυχως οι οικονομικες συγκυριες για την ωρα εχουν αποτρεψει την υλοποιηση του.

Μιας και εισαι διατεθειμενος να δωσεις αρκετα χρηματα και να επιλεξεις HD + αδιαβροχη λυση , θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο ακομα και να επιλεξεις την σαφως πιο ακριβη καινουργια υλοποιηση του κορυφαιου κατασκευαστη στο χωρο που μολις εσκασε στην αγορα .

VIO POV HD Action Camera (http://www.actioncameras.co.uk/VIO_POV_HD)

Απο το τμημα marketing της εταιριας τα τρια σημεια που πιστευω πως υπερτερει του ανταγωνισμου :

At long last V.I.O. has released a 1080p HD version of their signature camera, offering extreme versatility in filming situations requiring the very best in technology. An ideal choice for extreme sports due to its separate camera head and recording unit, the V.I.O. POV.HD provides stable footage, minimizing camera shake and vibration. With the recording unit mounted to your body, excellent shock absorption is provided, allowing you to excel with your skills, without worry of encountering skipping, jittery video upon review.

Sporting the widest field of view on the wearable camera circuit, the POV.HD films through a 142º lens when filming in true 1080p, but the field of view drops to a significantly narrower 95º lens when you swap down to 720p. Also equipped with an omnidirectional mic, the POV.HD captures excellent audio, while boasting a built in speaker, so you can playback what you just recorded to ensure that the sound is up to par.

This rugged camera is easy to use thanks to its fool proof navigation and straight forward controls, but it's also extremely durable, standing up to hard hitting situations with its shock, water and dust proof construction. An extremely versatile option, the POV.HD offers users the convenience of modular mounting and a wireless remote, while the unit conveniently draws its power from 4 AA batteries or power hatch .

Σε καθε περιπτωση περιμενω με αγωνια τις καταγραφες σου για να μας ταξιδεψεις ....

500 GBP ???????? Πανάκριβη !!! Συμφωνώ ότι είναι πολύ καλή αλλά η τιμή... εξωφρενική!!

xurxes
08-11-2010, 11:49
εχω και εγω αυτη την spycam που μοιαζει με μπρελοκ συναγερμου
δεν συγκρινεται με τις παραπανω
μου κοστισε 11,80 euros...
δεν ειναι αδιαβροχη αλλα κατι χαζο βιντεακια τα τραβαει...:cool:



http://www.bmwbikers.org/forum/attachment.php?attachmentid=27196&d=1273669207 (http://www.bmwbikers.org/forum/attachment.php?attachmentid=27196&d=1273669207)


http://www.bmwbikers.org/forum/attachment.php?attachmentid=27197&d=1273669207

yns
08-11-2010, 11:57
Το'χετε δει αυτό; Με GoPro το έχει γυρίσει ο τύπος με το F800GS και η ποιότητα εικόνας είναι απλά καταπληκτική!

The Awesome Players Off-Road Motorcycle Club Summer on Vimeo (http://vimeo.com/14825990)

(Πατήστε στο HD αν δεν είναι ενεργοποιημένο)

CPretenteriS
08-11-2010, 12:42
Το'χετε δει αυτό; Με GoPro το έχει γυρίσει ο τύπος με το F800GS και η ποιότητα εικόνας είναι απλά καταπληκτική!

The Awesome Players Off-Road Motorcycle Club Summer on Vimeo (http://vimeo.com/14825990)

(Πατήστε στο HD αν δεν είναι ενεργοποιημένο)

Τρομερό!!! Προφανώς έχει το κιτ για το κράνος...

yns
08-11-2010, 13:16
Τρομερό!!! Προφανώς έχει το κιτ για το κράνος...

Το οποίο δεν παθαίνει τίποτα όσες φορές κι αν πέσει!! Και πέφτει αρκετές! :D:D



Edit: Στο 12:14 φαίνεται το κιτ

CPretenteriS
08-11-2010, 13:19
Το οποίο δεν παθαίνει τίποτα όσες φορές κι αν πέσει!! Και πέφτει αρκετές! :D:D

Πιο πολύ είναι κάτω ο τύπος... παρά όρθιος... :D

Capitain
08-11-2010, 17:22
Πιο πολύ είναι κάτω ο τύπος... παρά όρθιος... :D
Για πήγαινε κάντα και μετά μιλάς....:sm7:
Εγώ ούτε θα δοκίμαζα να μπω σ'αυτά τα ρίσκα...Εκτός αν είχα ένα XR 600, το πετάς κάτω και στα @@ σου..Το σκρίνιο μας που να το πετάξεις και ποιός πληρώνει μετά?:D

CPretenteriS
08-11-2010, 17:24
Για πήγαινε κάντα και μετά μιλάς....:sm7:
Εγώ ούτε θα δοκίμαζα να μπω σ'αυτά τα ρίσκα...Εκτός αν είχα ένα XR 600, το πετάς κάτω και στα @@ σου..Το σκρίνιο μας που να το πετάξεις και ποιός πληρώνει μετά?:D

Σιγά μην πάω να τα κάνω αυτά στη μπουμπού μου... δε σφάξανε... :hmmm:

gemara
08-11-2010, 17:30
Βρε του την πέσατε του παιδιού όλοι για το πια κάμερα να πάρει!

Τις έχω όλες αυτές τις μικρούλες κάμερες - είναι της πλάκας βέβαια - και δεν είναι δυνατόν να συγκριθεί μία κάμερα των 40€ με αυτήν των 300€, ούτε και η 300€ με αυτήν των 500€ ούτε και όλες αυτές μαζί με τη Sony HXR-MC1 (http://www.bhphotovideo.com/c/product/607991-REG/Sony_HXRMC1_ACC_HXR_MC1_Digital_HD_Video.html)

ΚωστήΠ, είναι πολύ καλή η GoPro, πάρτην, την έχω βάλει και γω στο μάτι και σύντομα θα την πάρω. Αν στην φέρουν από την Αμερική, κανόνισε το πακέτο να μην γράφει ότι είναι κάμερα, αλλά κάποιο δώρο, αλλιώς θα πληρώσεις μαζί με τα φύλακτρα του τελωνείου και τους δασμούς, περισσότερα από την αξία της...

CPretenteriS
08-11-2010, 17:44
Βρε του την πέσατε του παιδιού όλοι για το πια κάμερα να πάρει!

Τις έχω όλες αυτές τις μικρούλες κάμερες - είναι της πλάκας βέβαια - και δεν είναι δυνατόν να συγκριθεί μία κάμερα των 40€ με αυτήν των 300€, ούτε και η 300€ με αυτήν των 500€ ούτε και όλες αυτές μαζί με τη Sony HXR-MC1 (http://www.bhphotovideo.com/c/product/607991-REG/Sony_HXRMC1_ACC_HXR_MC1_Digital_HD_Video.html)

ΚωστήΠ, είναι πολύ καλή η GoPro, πάρτην, την έχω βάλει και γω στο μάτι και σύντομα θα την πάρω. Αν στην φέρουν από την Αμερική, κανόνισε το πακέτο να μην γράφει ότι είναι κάμερα, αλλά κάποιο δώρο, αλλιώς θα πληρώσεις μαζί με τα φύλακτρα του τελωνείου και τους δασμούς, περισσότερα από την αξία της...






Thank U George!!! :)

Συνήθως μου βάζει βιβλία η θεία και δεν πληρώνω τίποτα... ;)

gemara
08-11-2010, 17:53
Thank U George!!! :)

Συνήθως μου βάζει βιβλία η θεία και δεν πληρώνω τίποτα... ;)

Οκ, καλό... διάβασμα!;)

evanslam
08-11-2010, 19:17
Με μπρίζωσες τώρα και λέω να την παρω και εγώ τώρα που έχω την γιαγιά και τον παππου στην Βαλτιμόρη!

CPretenteriS
08-11-2010, 21:21
Με μπρίζωσες τώρα και λέω να την παρω και εγώ τώρα που έχω την γιαγιά και τον παππου στην Βαλτιμόρη!

Την ψάχνω καιρό τώρα την ιστορία.... και δεν κατέληξα τυχαία σ'αυτήν...!!

evanslam
08-11-2010, 22:14
Είχα παλαιότερα και την mini DV 100 της Albrecht αλλά πολύ μέτρια σε ποιότητα και αρκετά δύσχρηστη και με πολύ λίγα εξαρτήματα στερέωσης και όπως είναι φυσικό την έστειλα!!!!

kostasx
09-11-2010, 11:00
Αν στην φέρουν από την Αμερική, κανόνισε το πακέτο να μην γράφει ότι είναι κάμερα, αλλά κάποιο δώρο, αλλιώς θα πληρώσεις μαζί με τα φύλακτρα του τελωνείου και τους δασμούς, περισσότερα από την αξία της...


Για δες τι λέει:
International Shipping: I am an international buyer. Will you mark my package as a gift so that I can avoid duty/VAT/import costs in my country?

We are sorry, but we cannot mark your package as a gift since this is unlawful and could jeopardize GoPro's ability to continue exporting products.

Πάντως πολύ καλή επιλογή χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία μιας και είμαι
και γω σε αντίστοιχη αναζήτηση.Το μόνο που με προβληματίζει, είναι το
μέγεθός της και αν θα είναι κουραστική πάνω στο κράνος :confused::confused: και το
γεγονός της αποστολής εξ Αμερικής(τελωνεία κτλ) :(:(

CPretenteriS
09-11-2010, 11:31
Για δες τι λέει:
International Shipping: I am an international buyer. Will you mark my package as a gift so that I can avoid duty/VAT/import costs in my country?

We are sorry, but we cannot mark your package as a gift since this is unlawful and could jeopardize GoPro's ability to continue exporting products.

Πάντως πολύ καλή επιλογή χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία μιας και είμαι
και γω σε αντίστοιχη αναζήτηση.Το μόνο που με προβληματίζει, είναι το
μέγεθός της και αν θα είναι κουραστική πάνω στο κράνος :confused::confused: και το
γεγονός της αποστολής εξ Αμερικής(τελωνεία κτλ) :(:(

Γι' αυτό είπα εξ'αρχής ότι θα πω στη θεία να μου το στείλει σαν δώρο... ή βιβλία... για να μην πληρώσω τελωνείο.. ;)

Όσο για το βάρος... αν δεν ενοχλεί σε κράνος του σκι που την έχω δοκιμάσει... και είναι στο 1/3-1/4 του βάρους του δικού μας κράνους... τότε δε νομίζω να έχει θέμα...

siraxanz
09-11-2010, 22:25
Γι' αυτό είπα εξ'αρχής ότι θα πω στη θεία να μου το στείλει σαν δώρο... ή βιβλία... για να μην πληρώσω τελωνείο.. ;)

Όσο για το βάρος... αν δεν ενοχλεί σε κράνος του σκι που την έχω δοκιμάσει... και είναι στο 1/3-1/4 του βάρους του δικού μας κράνους... τότε δε νομίζω να έχει θέμα...

Έλα Κωστάκη άσε τη θεία σου και τα βιβλία της, στην ησυχία τους και όρμα, πάνε οι καλές εποχές του Μπάμπα Σαμ, εδώ μιλάει η Μέρκελ, πάρε κόσμε, τζάμπα πράμα:sm7:

GoPro HD HERO 960 Camera - FC-Moto Shop (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ViewObjectID=17502055)

Γιά δες αν είναι η ίδια και προχώρα το σαιτ απεχτο και δοκιμασμένο και αν σου γλύτωσα ευρά, κερνάς όταν ανταμώσουμε! :)

YΓ. Πολλοί προσπάθησαν να σε πάνε σε φτηνές λύσεις, αλλά δεν μάσησες, γιά δες και αυτές, η ακριβή φαίνεται πολύ καλή(είναι και δικός μας;)):
photoagora.gr - Action Cameras (http://photoagora.gr/action-cameras.html)

CPretenteriS
09-11-2010, 22:31
Έλα Κωστάκη άσε τη θεία σου και τα βιβλία της, στην ησυχία τους και όρμα, πάνε οι καλές εποχές του Μπάμπα Σαμ, εδώ μιλάει η Μέρκελ, πάρε κόσμε, τζάμπα πράμα:sm7:

GoPro HD HERO 960 Camera - FC-Moto Shop (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ViewObjectID=17502055)

Γιά δες αν είναι η ίδια και προχώρα το σαιτ απεχτο και δοκιμασμένο και αν σου γλύτωσα ευρά, κερνάς όταν ανταμώσουμε! :)


Το βλέπω το κέρασμα να 'ρχεται... :D:D

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι έχει μόνο μπροστινή βάση κράνους...:hmmm:

evanslam
09-11-2010, 23:04
Έλα Κωστάκη άσε τη θεία σου και τα βιβλία της, στην ησυχία τους και όρμα, πάνε οι καλές εποχές του Μπάμπα Σαμ, εδώ μιλάει η Μέρκελ, πάρε κόσμε, τζάμπα πράμα:sm7:

GoPro HD HERO 960 Camera - FC-Moto Shop (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ViewObjectID=17502055)

Γιά δες αν είναι η ίδια και προχώρα το σαιτ απεχτο και δοκιμασμένο και αν σου γλύτωσα ευρά, κερνάς όταν ανταμώσουμε! :)

YΓ. Πολλοί προσπάθησαν να σε πάνε σε φτηνές λύσεις, αλλά δεν μάσησες, γιά δες και αυτές, η ακριβή φαίνεται πολύ καλή(είναι και δικός μας;)):
photoagora.gr - Action Cameras (http://photoagora.gr/action-cameras.html)

Το βλέπω το κέρασμα να 'ρχεται... :D:D

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι έχει μόνο μπροστινή βάση κράνους...:hmmm:

Πρόσεξε Κώστα δεν είναι ακριβώς η ίδια! Η συγκεκριμένη δεν τραβάει σε αναλύσεις 1080p! Η μέγιστη ανάλυση είναι τα 960 γι'αυτό και ονομάζεται και 960 με χαμηλότερο επίσης Bitrate. Αν δεν σε πειράζει αυτό τότε προχώρα! Απο διαθέσιμα αξεσουαρ και τρόπους στερέωσης στο κράνος έχει κατι λίγότερα. Η συγκέκριμένη υπάρχει και στο site της GoPro με 179 δολάρια δηλαδή περίπου 130 ευρώ!
Μπράβο πάντως στον Χάρη που έκανε το κόπο να ψάξει! Νομίζω οτι το κέρασμα το δικαιούται!

CPretenteriS
10-12-2010, 03:42
Λοιπόν φιλαράκια..... πριν από μερικά λεπτά ολοκλήρωσα την παραγγελία....

ΟΧΙ για την GoPRO τελικά αλλά για την Contour HD1080p...

Contour >> ContourHD - HD Helmet Camera and 1080p Helmet Cam (http://contour.com/camera/contour_hd)

Ο λόγος ήταν το βάρος και ο όγκος... Η GoPro εξέχει πολύ απ' το κράνος και σίγουρα θα έχει μεγάλη αντίσταση στον αέρα... περισσότερο απ' την contour τουλάχιστον...

Ελπίζω να έρθει το συντομότερο... για να αρχίσω να τραβάω βιντεάκια... :) ;) :sm2:

Θα ενημερώσω απευθείας... :cool:

CPretenteriS
10-12-2010, 03:46
Να μην αμελήσω να ευχαριστήσω βεβαίως δημόσια το Ζήση (z_atomic) που εξαιτίας του εξοικονόμησα περίπου 30 € (μέσω FC-moto.de και Facebook coupon code) !!!

evanslam
10-12-2010, 10:56
Λοιπόν φιλαράκια..... πριν από μερικά λεπτά ολοκλήρωσα την παραγγελία....

ΟΧΙ για την GoPRO:yz τελικά αλλά για την Contour HD1080p...

Contour >> ContourHD - HD Helmet Camera and 1080p Helmet Cam (http://contour.com/camera/contour_hd)

Ο λόγος ήταν το βάρος και ο όγκος... Η GoPro εξέχει πολύ απ' το κράνος και σίγουρα θα έχει μεγάλη αντίσταση στον αέρα... :Απορία::Απορία::Απορία:περισσότερο απ' την contour τουλάχιστον...

Ελπίζω να έρθει το συντομότερο... για να αρχίσω να τραβάω βιντεάκια... :) ;) :sm2:

Θα ενημερώσω απευθείας... :cool:


Αν θές να συγκρίνεις μεγέθη και διαστάσεις και βάρη για δες λίγο εδώ:

Go Pro HD
Size & Weight

Dimensions (H x W x D): 1.6” x 2.4” x 1.2” (42mm x 60mm x 30mm)
Weight: 3.3oz (94g) incl. battery, 5.9oz (167g) incl. housing



και εδώ βλέπεις την Contour:

http://img20.imageshack.us/img20/5929/contour.png (http://img20.imageshack.us/my.php?image=contour.png)


Οσο για αντίσταση στον αέρα μπορώ να σου πώ απο προσωπική εμπειρία με την GoPRO πώς είναι αμελητέα ειδικά όταν βρίσκεσαι πίσω απο τή ζελατίνα τών GS!

Για την ποιότητα τών βίντεο μπορούμε να κάνουμε ενα συγκριτικό αν θές!

tattoopanther
10-12-2010, 17:53
ρε συ Κώστα..,παίζει να πάρεις ακόμη μια.,.,.
.,.η το είδα λίγο αργά το ποστ.,.,

CPretenteriS
10-12-2010, 19:38
ρε συ Κώστα..,παίζει να πάρεις ακόμη μια.,.,.
.,.η το είδα λίγο αργά το ποστ.,.,


Χρηστάρα, την έχω ήδη παραγγείλει αλλά μπορώ αν θέλεις να σου πω πως θα την παραγγείλεις για να γλυτώσεις και αρκετά χρήματα...;)

Mαζί με τα μεταφορικά και τα αξεσουάρ της, μου ήρθε στα 259 € !! :)

evanslam
10-12-2010, 20:32
Κωστή καλησπέρα! Εχεις pm. :D

windman1200
11-12-2010, 00:46
Ρε παιδιά, μόλις τώρα είδα το thread και σας βλέπω όλους ενθουσιασμένους.
Ασχολήθηκε κανείς με.. :

1) Τον ήχο. Όλα τα video που παραθέτε στο youtube είναι promotion video που σημαίνει ότι είναι ειδικά επεξεργασμένα σε ότι αφορά τον ήχο.. Θα ακούτε βόμβο στη λήψη ή θα προσθέσετε μουσική υπόκρουση σε ταξίδι μετά τα 80 km/h... το διότι δεν θα ακούτε τίποτε άλλο εκτός από ένα ΧΡΟΥΟΥΟΥΟΥ!!
2) Την κατανάλωση της ανάλυσης. Όλοι θέλουμε HD, συμφωνώ, αλλά για πόσο χρόνο. Σας έτυχε ποτέ να γράφετε με τέλεια ανάλυση και φανταστικά χρώματα, αλλά το τελευταίο κομμάτι της διαδρομής (που συνήθως είναι και το γραφικότερο) να μην το έχετε γράψει καθόλου! Ενώ έπρεπε να το είχατε προσέξει, δεν υπήρχε περίπτωση να μπορούσατε να το κάνετε..!
3) Την αναπαραγωγή. Πού θα αναπαράγετε τα video σας; στο κινητό; στο youtube; Ή σε ένα DVD συλλεκτικού χαρακτήρα, με μια δικιά σας πινελιά σκηνοθετικού χαρακτήρα τύπου Cameron!!, που μπορεί να αποθηκευτεί και να αναπαραχθεί οπουδήποτε και οποτεδήποτε.. Το HD απαιτεί να έχετε BLUERAY ή HDDVD recorder και να αναπαραχθεί σε αντίστοιχο player, ή μπορείτε να εγγράψετε σε απλό dvd το οποίο όμως εάν επιλέξετε, το HD (1080p, 1080i, 720p, 720i) πάει περίπατο μιας και το standard format για DVD είναι 720x576 (ή 720x480) και το ανώτερο που θα πετύχετε σε ταχύτητα είναι 30 fps.
4) Η κάμερα που θα προμηθευτείτε, θα "κολλάει" πάνω στο κράνος σας, ή στο κράνος, αλλά και στο καπελλάκι (για το ψάρεμα π.χ. του μεγαλύτερου σαργού που έχετε βγάλει ποτέ!!) και στο κούτελο και στο τιμόνι, κ.λ.π. με τα εξαρτήματα που ήδη περιέχονται στην συσκευασία και κατ' επέκταση στην τιμή..;

Χρησιμοποίησα μια contourHD και μια drift Χ170 (http://www.driftinnovation.com/x170-action-camera), η οποία σε HD είναι άπαιχτη, (αλλά εγώ έχω την "απλή" για τους λόγους που αναφέρω παραπάνω) για περίπου 6 μήνες και σας πληροφορώ ότι πρέπει να αναθεωρήσετε τις απόψεις σας, με τις κατάλληλες παρεμβάσεις, βέβαια...

Ελπίζω να βοηθάω λίγο στην τελική επιλογή...

yns
11-12-2010, 01:54
3) Την αναπαραγωγή. Πού θα αναπαράγετε τα video σας; στο κινητό; στο youtube; Ή σε ένα DVD συλλεκτικού χαρακτήρα, με μια δικιά σας πινελιά σκηνοθετικού χαρακτήρα τύπου Cameron!!, που μπορεί να αποθηκευτεί και να αναπαραχθεί οπουδήποτε και οποτεδήποτε.. Το HD απαιτεί να έχετε BLUERAY ή HDDVD recorder και να αναπαραχθεί σε αντίστοιχο player, ή μπορείτε να εγγράψετε σε απλό dvd το οποίο όμως εάν επιλέξετε, το HD (1080p, 1080i, 720p, 720i) πάει περίπατο μιας και το standard format για DVD είναι 720x576 (ή 720x480) και το ανώτερο που θα πετύχετε σε ταχύτητα είναι 30 fps.
Ελπίζω να βοηθάω λίγο στην τελική επιλογή...

Στα άλλα θα συμφωνήσω εκτός από αυτό. Πλέον στο YouTube αλλά και στο Vimeo (και φαντάζομαι και αλλού) μπαίνει HD content (στα 1080p). Επίσης πλέον τα HD media players είναι πολύ οικονομικά και ταιριάζουν στο σαλόνι. Κολλάς ένα σκληρό δίσκο και απολαμβάνεις στην 500'' :) TV ή ακόμα καλύτερα στον βιντεοπροβολέα την λασποδιαδρομή σου. :D:D

Και για την κατανάλωση, κάποιες (νομίζω η GoPro) έχουν και 2η μπαταρία.

Πλέον οι συγκεκριμένες HD cams αρχίζουν να γίνονται πολύ προσιτές και προβλέπω πως σε λίγο καιρό πολλοί θα έχουν στο κράνος τους από μία.

evanslam
11-12-2010, 11:11
Ρε παιδιά, μόλις τώρα είδα το thread και σας βλέπω όλους ενθουσιασμένους.
Ασχολήθηκε κανείς με.. :

1) Τον ήχο. Όλα τα video που παραθέτε στο youtube είναι promotion video που σημαίνει ότι είναι ειδικά επεξεργασμένα σε ότι αφορά τον ήχο.. Θα ακούτε βόμβο στη λήψη ή θα προσθέσετε μουσική υπόκρουση σε ταξίδι μετά τα 80 km/h... το διότι δεν θα ακούτε τίποτε άλλο εκτός από ένα ΧΡΟΥΟΥΟΥΟΥ!!
2) Την κατανάλωση της ανάλυσης. Όλοι θέλουμε HD, συμφωνώ, αλλά για πόσο χρόνο. Σας έτυχε ποτέ να γράφετε με τέλεια ανάλυση και φανταστικά χρώματα, αλλά το τελευταίο κομμάτι της διαδρομής (που συνήθως είναι και το γραφικότερο) να μην το έχετε γράψει καθόλου! Ενώ έπρεπε να το είχατε προσέξει, δεν υπήρχε περίπτωση να μπορούσατε να το κάνετε..!
3) Την αναπαραγωγή. Πού θα αναπαράγετε τα video σας; στο κινητό; στο youtube; Ή σε ένα DVD συλλεκτικού χαρακτήρα, με μια δικιά σας πινελιά σκηνοθετικού χαρακτήρα τύπου Cameron!!, που μπορεί να αποθηκευτεί και να αναπαραχθεί οπουδήποτε και οποτεδήποτε.. Το HD απαιτεί να έχετε BLUERAY ή HDDVD recorder και να αναπαραχθεί σε αντίστοιχο player, ή μπορείτε να εγγράψετε σε απλό dvd το οποίο όμως εάν επιλέξετε, το HD (1080p, 1080i, 720p, 720i) πάει περίπατο μιας και το standard format για DVD είναι 720x576 (ή 720x480) και το ανώτερο που θα πετύχετε σε ταχύτητα είναι 30 fps.
4) Η κάμερα που θα προμηθευτείτε, θα "κολλάει" πάνω στο κράνος σας, ή στο κράνος, αλλά και στο καπελλάκι (για το ψάρεμα π.χ. του μεγαλύτερου σαργού που έχετε βγάλει ποτέ!!) και στο κούτελο και στο τιμόνι, κ.λ.π. με τα εξαρτήματα που ήδη περιέχονται στην συσκευασία και κατ' επέκταση στην τιμή..;

Χρησιμοποίησα μια contourHD και μια drift Χ170 (http://www.driftinnovation.com/x170-action-camera), η οποία σε HD είναι άπαιχτη, (αλλά εγώ έχω την "απλή" για τους λόγους που αναφέρω παραπάνω) για περίπου 6 μήνες και σας πληροφορώ ότι πρέπει να αναθεωρήσετε τις απόψεις σας, με τις κατάλληλες παρεμβάσεις, βέβαια...

Ελπίζω να βοηθάω λίγο στην τελική επιλογή...

Θα μιλήσω μόνο για την GOPRO μιας και ήδη την έχω δοκιμάσει και την έχω!

1) Στο θέμα ήχου κάνει ένα ειδικό φιλτράρισμα και επεξεργασία η ίδια η συσκευή απο μόνη της χωρίς να αφαιρεί ομιλίες (δεν ξέρω πως το καταφέρνει αυτό) αλλά επίσης και η αδιάβροχη θήκη ή οποία δεν αφήνει τον αέρα να περάσει μέσα στην συσκευή αλλά και την υγρασία επίσης! Σε ταχύτητες εώς 120 - 140 χλμ αυτό που ακούς σαν ήχο είναι ένα απλό σφύριγμα, όπως ακριβώς ακούς θόρυβο του αέρα μέσα απο το κράνος σου! Τώρα ακόμα και έτσι επειδή απλά θα είναι βαρετά τέτοια βίντεο γι' αυτο τους βάζουμε μουσική υπόκρουση τύπου βίντεο κλιπ! Λόγω του ότι φιλτράρει πάρα πολύ τον αέρα η GOPRO έρχεται και με μια δέυτερη θήκη (μέσα στη συσκευασία της όχι extra) που είναι ανοιχτή στο πίσω μέρος της αλλά όχι αδιάβροχη και συνίσταται η χρήση της για ταχύτητες κάτω των 100 χλμ για εκείνους που τους αρέσει ο αέρας!

2) Κατανάλωση χώρου; Με μια 32 GB που κοστίζει περίπου 40 -45 ευρώ μπορώ να γράψω 4 ώρες και 20 λεπτά σε 1080 ανάλυση και 8 ώρες και 10 λεπτά σε 720 ανάλυση.
Κατανάλωση μπαταρίας; Η κάθε μπαταρία κρατάει 2,5 ώρες και ή κάθε extra μπαταρία κοστίζει 19,99$ ήτοι 15,10ευρώ!

3) Οπως είπε και ο παραπάνω πλέον και το Youtube και το Vimeo παίζουν 1080 βίντεάκια! Οι περισσότεροι πλέον στα σπίτια μας διαθέτουμε οθόνες True HD οπότε είναι δυνατόν ακόμα και 1080 βίντεο να το δείς όπου θές! Μπορεί BLURAY να μην έχουμε όλοι αλλά όλοι έχουμε φορητούς σκληρούς δίσκους που γίνονται έυκολα HD Players σε τηλεοράσεις ή Projectors! Μέχρι και η ίδια η GoPro λειτουργεί και σαν player για να παίξεις αποθηκευμένα βίντεο! Ασε που σε όποιο PC και να το παίξεις ή 1080 ανάλυση είναι πλέον must λόγω ήδη μεγάλων αναλύσεων!

4) Οσον αφορά την GOPRO παίρνεις το πακέτο HELMET που πήρα και εγώ και έχει μέσα 9 διαφορετικά εξαρτήματα και ανταλακτικα για να στερεωθεί σε όλους τους τύπους κράνη! Σε Ανοιχτα enduro, full face, flip up (σαν το δικό μου που είναι και το ποιο δύσκολο να στερεώσεις και να δουλέψεις κάμερα) μέχρι και κράνη ειδικών περιπτώσεων (σκι, extreme sports, ποδηλάτου, ανθρακορύχων:D κλπ) (Παρεπιπτώντως η GOPRO ήταν η κάμερα που έδωσε πρώτη είκονα στον έξω κόσμο της τρύπας και των 33 ανθρακορύχων)
Επειδή παλαιότερα είπα να μην δώσω πολλά χρήματα και πήρα μια "απλή" κάμερα ή οποία ήταν πολύ δύσχρηστη και ήταν δύσκολο να βρείς τρόπο να την στερώσεις σωστά σε κράνος ή στη μηχανή τελικά την πούλησα γιατί μου ήταν άχρηστη. Για αυτό το λόγο επέλεξα την GOPRO γιατί είναι η πιο πλήρης σε αξεσουάρ στερέωσης είτε σε κράνος είτε σε αμάξι είτε σε μηχανή, ποδήλατο skate και ιστιοσανίδα! Επίσης όλα της τα αξεσουάρ στοιχίζουν από 15 έως 35 δολάρια ακόμα και η μπαταρία της!


ΥΓ. (Πρωτη φορά αισθάνομαι σαν τον GeorgeP):D

windman1200
11-12-2010, 14:26
Με κάλυψες σε όλα τα θέματα σε ότι αφορά την GoPro, τώρα έγινε πιο πλήρης η αναφορά σου σ' αυτήν ειδικά σε ότι αφορά το συνολικό κόστος. Εκτός από τον ήχο. Όλες οι αξιόπιστες cams αυτής της κατηγορίας έχουν φίλτρο θορύβου και μάλιστα η συγκεκριμένη φαίνεται να τα καταφέρνει πολύ καλά, αλλά αυτό που τελικά θα ακούς δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που ακούγεται στα videάκια της εταιρείας. Το ακόλουθο video είναι από αυτοκίνητο αλλά δείχνει και νυκτερινή λήψη (που είναι η καλύτερη που έχω δει) αλλά και το πραγματικό επίπεδο θορύβου. Και λάβε υπ' όψιν σου και την ταχύτητα με την οποία κινείται.

YouTube - GoPro HD NIGHT A RUN TEST

gemara
11-12-2010, 19:51
Με κάλυψες σε όλα τα θέματα σε ότι αφορά την GoPro, τώρα έγινε πιο πλήρης η αναφορά σου σ' αυτήν ειδικά σε ότι αφορά το συνολικό κόστος. Εκτός από τον ήχο. Όλες οι αξιόπιστες cams αυτής της κατηγορίας έχουν φίλτρο θορύβου και μάλιστα η συγκεκριμένη φαίνεται να τα καταφέρνει πολύ καλά, αλλά αυτό που τελικά θα ακούς δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που ακούγεται στα videάκια της εταιρείας. Το ακόλουθο video είναι από αυτοκίνητο αλλά δείχνει και νυκτερινή λήψη (που είναι η καλύτερη που έχω δει) αλλά και το πραγματικό επίπεδο θορύβου. Και λάβε υπ' όψιν σου και την ταχύτητα με την οποία κινείται.

YouTube - GoPro HD NIGHT A RUN TEST (http://www.youtube.com/watch?v=E3RIcK6Ph7A&feature=fvsr)



Άμα δείτε μία λακκούβα ή ένα τράνταγμα του αυτοκινήτου από σαμαράκι... να μου τρυπήσετε τη μύτη! Υπάρχουν τέτοια οδοστρώματα στον κόσμο;;;:Απορία:

CPretenteriS
11-12-2010, 20:02
Άμα δείτε μία λακκούβα ή ένα τράνταγμα του αυτοκινήτου από σαμαράκι... να μου τρυπήσετε τη μύτη! Υπάρχουν τέτοια οδοστρώματα στον κόσμο;;;:Απορία:

Γι' αυτό δε μιλάω τόση ώρα....τα sample videos είναι όλα φτιαγμένα με ιδανικές συνθήκες... ώστε να μπορούν να κάνουν αποτελεσματικό marketing...;)

Όταν μου έρθει.... τραβήξω... και μετά ανεβάσω... τότε θα δούμε τι κάνει και πόσο καλή ή κακή είναι... :) Σε πραγματικές συνθήκες... ;):)

CPretenteriS
11-12-2010, 20:04
Θα μιλήσω μόνο για την GOPRO μιας και ήδη την έχω δοκιμάσει και την έχω!

1) Στο θέμα ήχου κάνει ένα ειδικό φιλτράρισμα και επεξεργασία η ίδια η συσκευή απο μόνη της χωρίς να αφαιρεί ομιλίες (δεν ξέρω πως το καταφέρνει αυτό) αλλά επίσης και η αδιάβροχη θήκη ή οποία δεν αφήνει τον αέρα να περάσει μέσα στην συσκευή αλλά και την υγρασία επίσης! Σε ταχύτητες εώς 120 - 140 χλμ αυτό που ακούς σαν ήχο είναι ένα απλό σφύριγμα, όπως ακριβώς ακούς θόρυβο του αέρα μέσα απο το κράνος σου! Τώρα ακόμα και έτσι επειδή απλά θα είναι βαρετά τέτοια βίντεο γι' αυτο τους βάζουμε μουσική υπόκρουση τύπου βίντεο κλιπ! Λόγω του ότι φιλτράρει πάρα πολύ τον αέρα η GOPRO έρχεται και με μια δέυτερη θήκη (μέσα στη συσκευασία της όχι extra) που είναι ανοιχτή στο πίσω μέρος της αλλά όχι αδιάβροχη και συνίσταται η χρήση της για ταχύτητες κάτω των 100 χλμ για εκείνους που τους αρέσει ο αέρας!

2) Κατανάλωση χώρου; Με μια 32 GB που κοστίζει περίπου 40 -45 ευρώ μπορώ να γράψω 4 ώρες και 20 λεπτά σε 1080 ανάλυση και 8 ώρες και 10 λεπτά σε 720 ανάλυση.
Κατανάλωση μπαταρίας; Η κάθε μπαταρία κρατάει 2,5 ώρες και ή κάθε extra μπαταρία κοστίζει 19,99$ ήτοι 15,10ευρώ!

3) Οπως είπε και ο παραπάνω πλέον και το Youtube και το Vimeo παίζουν 1080 βίντεάκια! Οι περισσότεροι πλέον στα σπίτια μας διαθέτουμε οθόνες True HD οπότε είναι δυνατόν ακόμα και 1080 βίντεο να το δείς όπου θές! Μπορεί BLURAY να μην έχουμε όλοι αλλά όλοι έχουμε φορητούς σκληρούς δίσκους που γίνονται έυκολα HD Players σε τηλεοράσεις ή Projectors! Μέχρι και η ίδια η GoPro λειτουργεί και σαν player για να παίξεις αποθηκευμένα βίντεο! Ασε που σε όποιο PC και να το παίξεις ή 1080 ανάλυση είναι πλέον must λόγω ήδη μεγάλων αναλύσεων!

4) Οσον αφορά την GOPRO παίρνεις το πακέτο HELMET που πήρα και εγώ και έχει μέσα 9 διαφορετικά εξαρτήματα και ανταλακτικα για να στερεωθεί σε όλους τους τύπους κράνη! Σε Ανοιχτα enduro, full face, flip up (σαν το δικό μου που είναι και το ποιο δύσκολο να στερεώσεις και να δουλέψεις κάμερα) μέχρι και κράνη ειδικών περιπτώσεων (σκι, extreme sports, ποδηλάτου, ανθρακορύχων:D κλπ) (Παρεπιπτώντως η GOPRO ήταν η κάμερα που έδωσε πρώτη είκονα στον έξω κόσμο της τρύπας και των 33 ανθρακορύχων)
Επειδή παλαιότερα είπα να μην δώσω πολλά χρήματα και πήρα μια "απλή" κάμερα ή οποία ήταν πολύ δύσχρηστη και ήταν δύσκολο να βρείς τρόπο να την στερώσεις σωστά σε κράνος ή στη μηχανή τελικά την πούλησα γιατί μου ήταν άχρηστη. Για αυτό το λόγο επέλεξα την GOPRO γιατί είναι η πιο πλήρης σε αξεσουάρ στερέωσης είτε σε κράνος είτε σε αμάξι είτε σε μηχανή, ποδήλατο skate και ιστιοσανίδα! Επίσης όλα της τα αξεσουάρ στοιχίζουν από 15 έως 35 δολάρια ακόμα και η μπαταρία της!


ΥΓ. (Πρωτη φορά αισθάνομαι σαν τον GeorgeP):D

Λοιπόν.... κλώνε του GeorgeP....:D

Γιατί δε μας ανεβάζεις εδώ δοθείσης της ευκαιρίας κάποια videos που έχεις τραβήξει εσύ με τη GoPro σου...:Απορία::Απορία:

Ένα μήνα την έχεις... δεν μπορεί κάτι θα έχεις τραβήξει...;):)

xurxes
11-12-2010, 23:31
Λοιπόν.... κλώνε του GeorgeP....:D

Γιατί δε μας ανεβάζεις εδώ δοθείσης της ευκαιρίας κάποια videos που έχεις τραβήξει εσύ με τη GoPro σου...:Απορία::Απορία:

Ένα μήνα την έχεις... δεν μπορεί κάτι θα έχεις τραβήξει...;):)


http://www.bmwbikers.gr/forum/images/smilies/popcorn.gif...

windman1200
11-12-2010, 23:37
Άμα δείτε μία λακκούβα ή ένα τράνταγμα του αυτοκινήτου από σαμαράκι... να μου τρυπήσετε τη μύτη! Υπάρχουν τέτοια οδοστρώματα στον κόσμο;;;:Απορία:

Στον κόσμο υπάρχουν φίλε μου σε διαβεβαιώ. Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν...

syan
20-12-2010, 10:37
Για τους ενδιαφερομένους δείτε τις διαφορές (http://www.contour-hd.co.uk/contour_HD_specs.htm)...

CPretenteriS
20-12-2010, 10:45
Εγώ τελικά κατέληξα στην Contour HD 1080 για 2 λόγους:

1/ Βάρος

2/ Αεροδυναμική της κάμερας

evanslam
20-12-2010, 15:59
Για τους ενδιαφερομένους δείτε τις διαφορές (http://www.contour-hd.co.uk/contour_HD_specs.htm)...


Υπάρχουν λάθη στα αληθινά χαρακτηριστικά της GOPRO στο διάγραμμα

http://img832.imageshack.us/img832/5246/comparisonchart.jpg (http://img832.imageshack.us/my.php?image=comparisonchart.jpg)


που κάνει τη σύγκριση με όλες τις κάμερες σε σχέση με την Contour!
Το site που κάνει την σύγκριση είναι της contour φυσικά! Τυχαίο; Δεν νομίζω! Anyway για να έχει ο κάθε υποψήφιος αγοραστής πλήρη και αληθινή εικόνα ο μόνος τρόπος είναι να μπει στα official site κάθε προιόντος και να βγαλει τα δικά του συμπεράσματα!

Οσον αφορά την GOPRO που έχω και στα χέρια μου το βάρος της είναι 94 γραμμάρια και 167 με την 100% αδιάβροχη θήκη που περιλαμβάνεται στην συσκευασία και όχι extra και δίνει στην κάμερα δυνατότητα να τραβηξει video μέχρι και 60 μέτρα βάθος στο νερό! Η Contour δεν είναι 100% αδιάβροχη είναι απλά water resistant που σημαίνει ότι αντέχει σε υγρασία αλλά σε βροχή πχ ;;; Για να γίνει αδιάβροχη χρειάζεται να πάρεις extra αυτην την θήκη:

http://img692.imageshack.us/img692/2227/topmain.png (http://img692.imageshack.us/my.php?image=topmain.png)


και το βάρος τότε μαζί με την θήκη δεν μας το λέει κανείς. Τυχαίο και πάλι;;;

Οσον αφορά την ποιότητα λήψης ο φακός που έχει η GoPRO και φαίνεται ακόμα και στο διάγραμμα της Contour είναι ο πιο ευρυγώνιος σε σχέση με όλες τις άλλες και την Contour! Τι σημαίνει αυτό; Πιο πλατια λήψη video πιο ευρυγώνια!
Επίσης η GOPRO είναι και η μόνη επίσης που παίρνει κάρτα SD 32 GB! Είναι σημαντικό αυτό;;; Για δείτε πως γεμίζει μια 16άρα με 1080 video και μετά τα λέμε!

Πλέον μένει μόνο να ανεβάσω κανένα βιντεάκι για να πάρετε μια γεύση ποιότητας λήψης video και ήχου επίσης με αέρα και να συγκρίνετε με αυτά που θα ανεβάσει ο Κωστής όταν την πάρει!
Υπομονή μόνο λιγάκι...

kostasx
20-12-2010, 16:24
Πλέον μένει μόνο να ανεβάσω κανένα βιντεάκι για να πάρετε μια γεύση ποιότητας λήψης video και ήχου επίσης με αέρα και να συγκρίνετε με αυτά που θα ανεβάσει ο Κωστής όταν την πάρει!
Υπομονή μόνο λιγάκι...


Αναμένουμε στις οθόνες μας..;);)

evanslam
20-12-2010, 20:01
Πάρτε μια μικρή γεύση σε 1080p

YouTube - GOPR0054

evanslam
20-12-2010, 20:07
και ακόμη μια:

YouTube - GOPR0053

kostasx
21-12-2010, 10:55
Η αντίσταση στο κράνος πως είναι ?
Είναι κουραστική ?

evanslam
21-12-2010, 13:14
Η αντίσταση στο κράνος πως είναι ?
Είναι κουραστική ?

Μηδενική θα έλεγα! Στο πρώτο βίντεο πηγαίνω μέχρι 120 χλμ/h αλλα έχω πάει μέχρι και 160 χωρίς να καταλάβω καμία διαφορά επίσης! Σε αυτο βέβαια συμβάλει και ζελατίνα του ADV αλλά και πάλι πιστεύω πως είναι είναι μηδαμινή γιατι έχω δοκιμάσει να βγαλω και το κεφάλι μου εκτός ζελατίνας και πάλι δεν αισθάνθηκα διαφορά!

Πλάκα πλάκα έχω πορωθεί όσο την χρησιμοποιώ όλο και περισσότερο! Μείνετε συντονισμένοι που λέει και ο φίλος μου ο Κωστής και την Πρωτοχρονια θα ανεβάσω βιντεό απο σκι επίσης μάλλον απο Καρπενήσι ή μπορεί και απο Βουλγαρία! Ακόμα και το καλοκαίρι ψήνομαι να την δοκιμάσω σε κατάδυση να δώ πως θα είναι!

kostasx
21-12-2010, 13:58
Μηδενική θα έλεγα! Στο πρώτο βίντεο πηγαίνω μέχρι 120 χλμ/h αλλα έχω πάει μέχρι και 160 χωρίς να καταλάβω καμία διαφορά επίσης! Σε αυτο βέβαια συμβάλει και ζελατίνα του ADV αλλά και πάλι πιστεύω πως είναι είναι μηδαμινή γιατι έχω δοκιμάσει να βγαλω και το κεφάλι μου εκτός ζελατίνας και πάλι δεν αισθάνθηκα διαφορά!


:sm8::sm8:

ckk
22-12-2010, 04:57
Δείτε και αυτήν : Βρείτε Motion Activate Mini DV Spy Camera w/ Hi-Res Video DVR στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγο (http://viewitem.eim.ebay.gr/Motion_Activate_Mini_DV_Spy_Camera_w_HiRes_Video_DVR/260568527949/item)

και αυτή : Βρείτε Mini DV Camcorder DVR Video Camera Spy webcam MD80 στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγορί (http://viewitem.eim.ebay.gr/Mini_DV_Camcorder_DVR_Video_Camera_Spy_webcam_MD80_/170562158590/item)


Εχουν το μέγεθος ενός bluetooth.Είναι φθηνές πράγμα που σημαίνει οτι μπορείς να αγοράσεις δυό.Εχουν πολύ καλή λήψη.Είναι εύχρηστες.Δέχονται SD card μέχρι 8 γίγα(2 με 2,5 ωρες εγγραφή).Και μην ξεγελιέστε απο την τιμή.Στην ελλάδα πωλούνται προς 80 ευρώ.Και για να μην παρεξηγηθώ δεν λεω οτι του φίλου δεν είναι καλή.Απλά στις εποχές που ζούμε γιατί να μην αγοράσουμε κάτι το οποίο είναι φθηνό και δοκιμασμένα καλό.Τώρα αν κάποιος μπορεί να διαθέσει τα χρήματα γιατί οχι??Εγώ πάντως εχω την δεύτερη την md 80 και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος.Μάλιστα εχω βοηθήσει 20 ατομα να παραγγείλουν μεχρις στιγμής και ολοι είναι ευχαριστημένοι.Αυτά τα ολίγα και η απόφαση είναι δική σας.:)....................

Σε άκουσα και την πήρα. €8.

http://img253.imageshack.us/img253/8030/imag0046o.jpg (http://img253.imageshack.us/i/imag0046o.jpg/)

Επειδή από το manual δεν καταλαβαίνω και πολλά, μπορείς να με βοηθήσεις με την λειτουργία της? Ερωτήσεις:

Πρέπει να έχει microSD για να λειτουργήσει?
Έχει τρία κουμπιά:
Power
Mode
Play / Stop

Τι κάνει το καθένα ΚΑΙ ΠΩΣ?

evanslam
22-12-2010, 10:35
Σε άκουσα και την πήρα. €8.



Επειδή από το manual δεν καταλαβαίνω και πολλά, μπορείς να με βοηθήσεις με την λειτουργία της? Ερωτήσεις:

Πρέπει να έχει microSD για να λειτουργήσει?
Έχει τρία κουμπιά:
Power
Mode
Play / Stop

Τι κάνει το καθένα ΚΑΙ ΠΩΣ?

Χρήστο πρέπει να έχει MicroSD για να λειτουργήσει όπως όλες φυσικά!
Το πλήκτρο power ενεργοποιεί απενεργοποιεί.
Το πλήκτρο Mode αλλάζει τις καταστάσεις εγγραφής ( αν δεν κάνω λάθος λειτουργεί σε 2 ή τρείς αναλύσεις έως 480p σε pal ή 510p usa style)
Το πλήκτρο play/stop είναι για να ξεκινάς και να σταματάς την εγγραφή του βίντεο!

Χρήστο σόρρυ αλλά την είχα πριν πάρω την GOPRO και την πούλησα το συντομότερο γιατί είναι πολύ δύσχρηστη τελικά, κουμπιά μινιατούρες (αντε να τα πατήσεις με γάντι), δεν έχει εξαρτήματα στερέωσης σε κράνος, δεν είναι αδιάβροχη ακόμα και με την θήκη σιλικόνης που έχει και η ανάλυση βίντεο είναι μέτρια και ο ήχος απαράδεκτος( δεν φιλτράρει καθόλου τον αέρα).
Στοιχίζει πάμφθηνα βεβαίως, αλλά τι να το κάνω άμα τελικά είναι δύσκολο να την προσαρμόσεις στο κράνος και να την χειριστέις; Προτιμώ να χρησιμοποιήσω την ψηφιακή μου φωτογραφική που τραβάει και βίντεο 720.
Δεν λέω πως μπορούν όλοι να πάρουν την GOPRO (άλλωστε είναι απο τις πιο ακριβές) αλλά ας μην απατώνται οσοι πιστεύουν ότι με λίγα ευρώ θα μπορέσουν εύκολα να τραβήξουν ομορφα και ενδιαφέρον βίντεο σαν και αυτά που βλέπουμε στο youtube! Ετσι την πάτησα και εγώ και με την πρώτη ευκαιρία την έστειλα!

ΥΓ. Απο προσωπική εμπειρία έχω διαπιστώσει πως το πιο σημαντικό πράγμα ίσως σε κάμερες extreme sports δεν είναι τελικά το πόσο καλή ανάλυση η όχι έχουν και πόσο χωρητικότητα και πόσο διάρκεια θα έχει η μπαταρία. Το σημαντικό είναι το πόσο εύκολα θα μπορείς να την στερεώσεις σε κράνος (όπου τραβάς και τα πιο ενδιαφέρον βίντεο) η σε άλλα σημεία όπως πάνω στην μοτο, στο mountain bike, στην ιστιοσανίδα, η στο προφυλακτήρα του αμαξιού! Η GOPRO πέρα απο τα απαράμμιλα χαρακτηριστικά της είναι και η μόνη εταιρία που προσφέρει την κάμερα της με διάφορα πακέτα εξοπλισμού στερέωσης ανάλογα με τα σπορ που σε ενδιαφέρουν! ΠΧ το πακέτο helmet που πήρα έχει μέσα 9 εξαρτήματα για να τη στερεώσης σε όποιο τύπο κράνος θές! Εκτός αυτού οι ειδικοί βραχίονες που έχει στην θήκη της, σου δίνουν την δυνατότητα να δώσεις στην κάμερα την πιο σωστή και κατάλληλη γωνία καθότι είναι πλήρως ρυθμιζόμενοι και στα 3 επίπεδα! Δεν φτάνει λοιπόν να πει κανείς οτι εντάξει θα πάρω αυτοκολλητες ταινίες διπλής όψης και την κόλησα στο κράνος. Για να βρεις τη σωστή γωνία της κάμερας με βάση το κράνος είναι σχεδόν απίθανο!

evanslam
22-12-2010, 10:59
Για όσους ενδιαφερθούν κάποια στιγμή για την απόκτηση μιας GOPRO πρέπει να πώ στην Ελλάδα είναι δύσκολο να την βρείς παρα μόνο στο γνωστο μαγαζί της Πατρας απο ότι είδα σήμερα την οποία θα φέρει απο 29/12 στα 340,00. Μπορείτε να την αποκτήσετε και απο το FC-MOTO με 349,00 ευρώ!

Προσοχή σε όσους παρατηρήσουν πως στα συγκεκριμένα sites υπάρχουν και πιο φθηνές GOPRO: Είτε δεν θα είναι η HD που τραβάει βίντεο εως 1080, είτε δεν θα είναι με τα πακέτα στερέωσης!
Επίσης μεγάλη προσοχή σε όσους θέλουν να την παραγγείλουν απο το site της εταιρίας απο Αμερική. Είναι σχεδόν σίγουρο πως θα έχει εκτελωνιστικα τέλη και θα είναι αρκετα τσουχτερα! Αξίζει να παραγγείλεις απο εκει και να σου τα στείλουν απευθείας μόνο αξεσουάρ που στοιχίζουν το πολύ εώς 40 με 50 δολλάρια και δεν υπόκειται σε εκτελωνιστικα τέλη!


Εγω είχα την τύχη να την αγοράσω απο Αμερική με 299 δολλάρια (Helmet) και να την στείλω στο σπίτι της θείας και επειτα να μου την φέρει η ίδια στις διακοπές που ήρθε στην Ελλάδα! Οπότε συνολικό κόστος 220,00 δουβλόνια που λέει και ο φίλος Θεολόγος!:D

ckk
22-12-2010, 12:13
Χρήστο πρέπει να έχει MicroSD για να λειτουργήσει όπως όλες φυσικά! den to iksera kardia mou...
Το ............................πολύ δύσχρηστη τελικά, κουμπιά μινιατούρες (αντε να τα πατήσεις με γάντι) :yz, δεν έχει ................................ν εύκολα να τραβήξουν ομορφα και ενδιαφέρον βίντεο σαν και αυτά που βλέπουμε στο youtube! Εγώ, για να καταλάβεις πόσο νέος είμαι στο σπορ, μόλις εχθές άνοιξα λογαριασμό στο youtube. Και έμαθα και κάνω και edit…!!! :sm8:
Ετσι την πάτησα και εγώ και με την πρώτη ευκαιρία την έστειλα!

ΥΓ. Απο ............................ Το σημαντικό είναι το πόσο εύκολα θα μπορείς να την στερεώσεις σε κράνος (όπου τραβάς και τα πιο ενδιαφέρον βίντεο) η.......................................

Βαγγέλη σε ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σου. Δεν το κουβεντιάζω πως ότι πληρώνεις, παίρνεις. Θα έπαιρνα αβλεπί αυτήν που συνιστάς, το έχω παρακολουθήσει το thread, αλλά είναι πολλά τα λεφτά γιέ μου, όταν ήδη έχω μια handycam για να παίρνει η Ειρήνη, μία Olympus αδιάβροχη στα 15μέτρα (με αυτήν στερεωμένη στην βάση του GPS πήρα τα στιγμιότυπα από την ημέρα που σε βρήκαμε στο Σούνιο, αλλά και τον Άγιο Μερκούριο), μία βυθού και ένα κινητό με σχετικά καλή ανάλυση (κάλυψε την τελευταία εκδρομή στην Ολυμπία) (μήπως κάνω πολλές εκδρομές?):Μπερδεμέν. Όλα αυτά δεν με κάλυπταν στο θέμα κράνος και για αυτό πήρα την MD. Αν λειτουργήσει η τοποθέτησή της στο κράνος, όπως το σκέφτομαι και είναι κάτι αξιόλογο για το forum, θα το δημοσιεύσω. Αν πάλι όχι, έχασα €8.
Και το forum το αντίπαλο δέος του CPS. :sm7:

Όπως πολύ καλά είπες, τα τεχνικά της χαρακτηριστικά είναι πολύ φτωχά σε σχέση με τις άλλες. Το value for money όμως είναι ελάχιστο. Μην ξεχνάς ότι εσένα δεν σε καλύπτει, διότι είσαι παλιός χρήστης – ήδη την είχες και ξέρεις και τις λεπτομέρειές της ακόμη – και σίγουρα θα σε ικανοποιεί τώρα κάτι καλύτερο. Εγώ όμως τώρα μπαίνω στο σπορ και συνηθίζω να μπαίνω με κάτι φτηνό, το μαθαίνω καλά και τότε δημιουργώ τις τελικές μου ανάγκες, που όπως και με εσένα βγαίνουν μέσα από την γνώση πλέον του πράγματος.

Και πάλι σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αποτελέσματα θα δεις ελπίζω άμεσα. :cool:

CPretenteriS
22-12-2010, 12:20
H Contour... είναι από χθες στην Ελλάδα... αναμένω παράδοση αύριο-μεθαύριο... (ελπίζω)... ;)

evanslam
22-12-2010, 14:02
Βαγγέλη σε ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σου. Δεν το κουβεντιάζω πως ότι πληρώνεις, παίρνεις. Θα έπαιρνα αβλεπί αυτήν που συνιστάς, το έχω παρακολουθήσει το thread, αλλά είναι πολλά τα λεφτά γιέ μου, όταν ήδη έχω μια handycam για να παίρνει η Ειρήνη, μία Olympus αδιάβροχη στα 15μέτρα (με αυτήν στερεωμένη στην βάση του GPS πήρα τα στιγμιότυπα από την ημέρα που σε βρήκαμε στο Σούνιο, αλλά και τον Άγιο Μερκούριο), μία βυθού και ένα κινητό με σχετικά καλή ανάλυση (κάλυψε την τελευταία εκδρομή στην Ολυμπία) (μήπως κάνω πολλές εκδρομές?):Μπερδεμέν. Όλα αυτά δεν με κάλυπταν στο θέμα κράνος και για αυτό πήρα την MD. Αν λειτουργήσει η τοποθέτησή της στο κράνος, όπως το σκέφτομαι και είναι κάτι αξιόλογο για το forum, θα το δημοσιεύσω. Αν πάλι όχι, έχασα €8.
Και το forum το αντίπαλο δέος του CPS. :sm7:

Όπως πολύ καλά είπες, τα τεχνικά της χαρακτηριστικά είναι πολύ φτωχά σε σχέση με τις άλλες. Το value for money όμως είναι ελάχιστο. Μην ξεχνάς ότι εσένα δεν σε καλύπτει, διότι είσαι παλιός χρήστης – ήδη την είχες και ξέρεις και τις λεπτομέρειές της ακόμη – και σίγουρα θα σε ικανοποιεί τώρα κάτι καλύτερο. Εγώ όμως τώρα μπαίνω στο σπορ και συνηθίζω να μπαίνω με κάτι φτηνό, το μαθαίνω καλά και τότε δημιουργώ τις τελικές μου ανάγκες, που όπως και με εσένα βγαίνουν μέσα από την γνώση πλέον του πράγματος.

Και πάλι σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αποτελέσματα θα δεις ελπίζω άμεσα. :cool:


Χρήστο τι να πώ πάω πάσο!!!:sm7:

Οσο για το αντιπαλο δεός που αναφέρεις μέχρι στιγμής τα πας καλά με τις πολλές εκδρομές που κάνεις αλλά δεν φτάνει μονο αυτό, πρέπει να πιάνεις τουλάχιστον 40-50 ποστ κάθε ημέρα!!!:sm7:

ckk
22-12-2010, 14:31
Χρήστο τι να πώ πάω πάσο!!!:sm7:

Οσο για το αντιπαλο δεός που αναφέρεις μέχρι στιγμής τα πας καλά με τις πολλές εκδρομές που κάνεις αλλά δεν φτάνει μονο αυτό, πρέπει να πιάνεις τουλάχιστον 40-50 ποστ κάθε ημέρα!!!:sm7:

Το παλεύω ο καημένος :yz για την φουκαριάρα την μάνα μου, ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Κακούργα κενωνία.

CPretenteriS
22-12-2010, 15:14
Χρήστο τι να πώ πάω πάσο!!!:sm7:

Οσο για το αντιπαλο δεός που αναφέρεις μέχρι στιγμής τα πας καλά με τις πολλές εκδρομές που κάνεις αλλά δεν φτάνει μονο αυτό, πρέπει να πιάνεις τουλάχιστον 40-50 ποστ κάθε ημέρα!!!:sm7:

Το παλεύω ο καημένος :yz για την φουκαριάρα την μάνα μου, ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Κακούργα κενωνία.

Μπορώ να σταματήσω να γράφω και να μη χρειαστεί να προσπαθείτε τόσο πολύ... :D:D:D

evanslam
22-12-2010, 15:28
Μπορώ να σταματήσω να γράφω και να μη χρειαστεί να προσπαθείτε τόσο πολύ... :D:D:D

Μας απειλείς δηλαδή;;;:sm7::sm7::sm7:

Οπώς και να έχει πάντως δεν πα'να γράφετε ενα σωρό ποστ και να πηγαίνετε ενα κάρο εκδρομές, αμα δεν μετακομίσετε να πάτε αλλού, χαϊρι και προκοπή δεν πρόκειται να δείτε!!!:sm7::sm7::sm7:

Εγω πάντως δεν θα το αντέξω, ετσι όπως γίνανε τα πράγματα GSFORUM χωρίς CPS δεν γίνεται!!!

fmargaritis
22-12-2010, 17:24
Helmet Camera - Poseidon - Waterproof 720P HD Sports Action Video Camera with Remote Control (http://www.chinavasion.com/sports-action-camcorders/cvngdc33/)

Wholesale Action Camcorders from China - Action Camcorders Wholesaler (http://www.chinavasion.com/search?q=Action+Camcorders+&Submit=GO)

ckk
22-12-2010, 19:50
Μπορώ να σταματήσω να γράφω και να μη χρειαστεί να προσπαθείτε τόσο πολύ... :D:D:D

Δεν έχεις δει τα videάκια ακόμη. Περίμενε, γράφε ακόμη λίγο, ως ότου πάθεις το σοκ:sm7:. Τη σετάρισα και έρχονται τα χωμάτινα video.

windman1200
23-12-2010, 22:56
Drift Innovation X170 Action Camera Helmet and Bike Mountable Camera / Camcorder | Overstock.com (http://www.overstock.com/Electronics/Drift-Innovation-X170-Action-Camera-Helmet-and-Bike-Mountable-Camera-Camcorder/5106923/product.html?cid=133635)

gandreas
27-12-2010, 23:23
Αυτή εδώ (http://cgi.ebay.com/Go-Pro-HD-960-960p-5MP-Digital-Video-Camera-Hero-/220715551987?pt=Digital_Cameras&hash=item3363ac0cf3)είναι η κάμερα που αναφέρεστε? Βλέπω μεγάλες διαφορές στην τιμή και δεν ξέρω αν λείπει κάτι από το πακέτο.
Ο Βαγγέλης θα ξέρει:o:o:p;)

CPretenteriS
28-12-2010, 00:38
Αυτή εδώ (http://cgi.ebay.com/Go-Pro-HD-960-960p-5MP-Digital-Video-Camera-Hero-/220715551987?pt=Digital_Cameras&hash=item3363ac0cf3)είναι η κάμερα που αναφέρεστε? Βλέπω μεγάλες διαφορές στην τιμή και δεν ξέρω αν λείπει κάτι από το πακέτο.
Ο Βαγγέλης θα ξέρει:o:o:p;)



Αυτή που βρήκες είναι η 960 και όχι η 1080... ;)

Πάντως η τιμή της είναι καλή γιατί η 960 έχει 200 €... οπότε αν τη συγκρίνεις με τα US$ 160 είναι πραγματικά καλή τιμή...

CPretenteriS
28-12-2010, 00:42
Εγώ πάντως πήρα την contour... με μια μνημούλα 16Gb... και τώρα περιμένω και τσαντάκι μεταφοράς της μαζί με μία βασούλα κράνους που μπορείς να ρυθμίζεις την κλίση πάνω-κάτω εκτός του δεξιά-αριστερά... ;)

Και μετάάάά...... αρχίζουν τα γυρίσματα..... :D

bogart
29-12-2010, 11:12
Κωστή πήρες αυτή με το GPS ή την κανονικη ???
κανένα δείγμα έχεις να μας παρουσιάσεις ???

CPretenteriS
29-12-2010, 11:18
Κωστή πήρες αυτή με το GPS ή την κανονικη ???
κανένα δείγμα έχεις να μας παρουσιάσεις ???

Αντρέα έχω πάρει την κανονική τη 1080p... όχι αυτή με το GPS. Δείγματα θα έχω οσονούπω γιατί περιμένω να μου έρθει μια extra βάση κράνους στην οποία μπορείς να περιστρέψεις την camera 360 μοίρες... γιατί αυτή που έχει μέσα στη συσκευασία, την κολλάς και μένει εκεί για πάντα...:hmmm:

Σήμερα μάλλον θα μου έρθει οπότε μέσα στο Σ/Κ θα γίνουν τα πρώτα πειράματα...;)

bogart
29-12-2010, 11:38
μάλλον λές για το λάστιχο που δένει πάνω στο κράνος σωστά ???
μμμ...

πάντως επειδή κι εγώ θα κάνω αγορά σχετικά σύντομα, είναι μεγάλο το δίλλημα ανάμεσα στις 2 μεγάλες εταιρείες....

είδωμεν...

CPretenteriS
29-12-2010, 11:42
μάλλον λές για το λάστιχο που δένει πάνω στο κράνος σωστά ???
μμμ...

πάντως επειδή κι εγώ θα κάνω αγορά σχετικά σύντομα, είναι μεγάλο το δίλλημα ανάμεσα στις 2 μεγάλες εταιρείες....

είδωμεν...

Δεν εννοώ το λάστιχο... εννοώ αυτό...!!!

(http://www.bhphotovideo.com/c/product/734747-REG/Contour_3700_Rotating_Flat_Surface_Mount.html)Εξαρτάται τι ακριβώς θέλεις και ποια είναι τα κριτήριά σου. Εχουν γραφτεί πολλά οπότε διαβάζεις και αποφασίζεις...

TALON
02-01-2011, 23:58
Σχετικά με την Go Pro την βρίσκεις εδώ (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320633093650) στην τιμή των 270 δολαρίων χωρίς να σε χρεώσουν έξοδα αποστολής. Υπάρχει σε καλύτερη τιμή;

evanslam
05-01-2011, 00:52
Εγώ πάντως πήρα την contour... με μια μνημούλα 16Gb... και τώρα περιμένω και τσαντάκι μεταφοράς της μαζί με μία βασούλα κράνους που μπορείς να ρυθμίζεις την κλίση πάνω-κάτω εκτός του δεξιά-αριστερά... ;)

Και μετάάάά...... αρχίζουν τα γυρίσματα..... :D

Αντρέα έχω πάρει την κανονική τη 1080p... όχι αυτή με το GPS. Δείγματα θα έχω οσονούπω γιατί περιμένω να μου έρθει μια extra βάση κράνους στην οποία μπορείς να περιστρέψεις την camera 360 μοίρες... γιατί αυτή που έχει μέσα στη συσκευασία, την κολλάς και μένει εκεί για πάντα...:hmmm:

Σήμερα μάλλον θα μου έρθει οπότε μέσα στο Σ/Κ θα γίνουν τα πρώτα πειράματα...;)

Δεν εννοώ το λάστιχο... εννοώ αυτό...!!!

(http://www.bhphotovideo.com/c/product/734747-REG/Contour_3700_Rotating_Flat_Surface_Mount.html)Εξαρτάται τι ακριβώς θέλεις και ποια είναι τα κριτήριά σου. Εχουν γραφτεί πολλά οπότε διαβάζεις και αποφασίζεις...

Κρίμα όλες αυτές οι βάσεις υπάρχουν στανταρτ μέσα στο πακέτο helmet της gopro!

CPretenteriS
05-01-2011, 02:53
Κρίμα όλες αυτές οι βάσεις υπάρχουν στανταρτ μέσα στο πακέτο helmet της gopro!

Κρίμα... για ποιον...?? Τι ακριβώς εννοείς Βαγγέλη??

CPretenteriS
14-01-2011, 03:25
Να κι ένα βιντεάκι... του "τρόμου" όπως λέει κι ο chief... :D :D... ντυμένο μετά μουσικής... :)

Βράδυ με την contour... το original video τραβήχτηκε σε HD... και μετατράπηκε σε .flv για να μπορέσω να το ανεβάσω και να μπορέσετε κι εσείς να το δείτε... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=kHnm8TbV294

yns
14-01-2011, 04:22
.. ντυμένο μετά μουσικής... :)



Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη Sony Music Entertainment, ο οποίος το έχει αποκλείσει στη χώρα σας για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων. :(:(

Μάλλον που πρέπει να το "γδύσεις" Κωστή ή να το ανεβάσεις στο Vimeo που δεν κάνει τέτοια κόλπα..

CPretenteriS
14-01-2011, 08:58
:(:(

Μάλλον που πρέπει να το "γδύσεις" Κωστή ή να το ανεβάσεις στο Vimeo που δεν κάνει τέτοια κόλπα..

Θα το ανεβάσω αλλού... :(

evanslam
14-01-2011, 10:15
Κρίμα... για ποιον...?? Τι ακριβώς εννοείς Βαγγέλη??

Καλημέρα!
Κρίμα για όποιον χρειάζεται να τα πάρει extra όλα αυτά όταν η GOPRO τα έχει ήδη μέσα στο πακέτο!;)

CPretenteriS
14-01-2011, 10:38
Καλημέρα!
Κρίμα για όποιον χρειάζεται να τα πάρει extra όλα αυτά όταν η GOPRO τα έχει ήδη μέσα στο πακέτο!;)

Μήπως έχει και τα vide-άκια έτοιμα pre-recorded η Go Pro :Απορία::Απορία:

:hmmm:

evanslam
14-01-2011, 10:50
Μήπως έχει και τα vide-άκια έτοιμα pre-recorded η Go Pro :Απορία::Απορία:

:hmmm:


Αμεεεεεεε!!!! Με το που μπαίνεις φάτσα κάρτα στο site της ξεκινάνε να παίζουν!!! :sm7::sm7::sm7:

Start spam:

Που θα είσαι αυριο; Κατέβα με τον Βαγγέλη να πιούμε κανένα καφέ που θα έχει και ωραίο καιρό!!!

spam ends!

gsmaniac
14-01-2011, 12:33
Η go pro δειχνει να έχει καλύτερα χρώματα,αλλα έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα.....τον όγκο της,δεν κάνει για μεγάλες ταχύτητες και φαίνεσαι πολυ αστειος με τέτοια γκουμουτσα στο κράνος.....:D

CPretenteriS
14-01-2011, 12:36
Η go pro δειχνει να έχει καλύτερα χρώματα,αλλα έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα.....τον όγκο της,δεν κάνει για μεγάλες ταχύτητες και φαίνεσαι πολυ αστειος με τέτοια γκουμουτσα στο κράνος.....:D

Exactement !!! Που λένε και οι Γάλλοι...

:sm8:

Θυμίζει ταινία... Λουί ντε Φυνές... :sm7:

evanslam
14-01-2011, 13:16
Η go pro δειχνει να έχει καλύτερα χρώματα,αλλα έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα.....τον όγκο της,δεν κάνει για μεγάλες ταχύτητες και φαίνεσαι πολυ αστειος με τέτοια γκουμουτσα στο κράνος.....:D
:sm7::sm7::sm7:

bogart
14-01-2011, 22:12
Μήπως έχει και τα vide-άκια έτοιμα pre-recorded η Go Pro :Απορία::Απορία:

:hmmm:


:sm7::sm7::sm7:

evanslam
15-01-2011, 09:53
Η go pro δειχνει να έχει καλύτερα χρώματα,αλλα έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα.....τον όγκο της,δεν κάνει για μεγάλες ταχύτητες και φαίνεσαι πολυ αστειος με τέτοια γκουμουτσα στο κράνος.....:D

:sm7: Κώστα μου θύμισες την διαφήμιση της Seat που λέει αυτός ναι, όλα καλά αλλά..... μου τσαλακώνει τον γιακά η ζώνη!!!! Α πα πα δεν κάνει για μένα!!! :sm7:

Εσύ τι δικαιολογία θα βρεις για μην πάρεις μια GOPRO???

gsmaniac
15-01-2011, 10:57
:sm7: Κώστα μου θύμισες την διαφήμιση της Seat που λέει αυτός ναι, όλα καλά αλλά..... μου τσαλακώνει τον γιακά η ζώνη!!!! Α πα πα δεν κάνει για μένα!!! :sm7:

Εσύ τι δικαιολογία θα βρεις για μην πάρεις μια GOPRO???

Εάν ήταν πιο μικρή,θα την αγοραζα γιατί έχει καλύτερη ποιότητα εικόνας...;)
Επειδή ταξιδεύω συχνά,αγοραζα την contour,η οποία είναι πολυ μικρότερη και κατάλληλη για μηχανή...
Με ενδιαφέρει επίσης,να οδηγω και να μην με κοροϊδεύει ο κόσμος.....:D
Δεν έχω συμφέροντα για να δικαιολογήσω μια αγορά,Μαρμαρα πουλαω και όχι κάμερες.....:rolleyes:

CPretenteriS
15-01-2011, 10:57
Θα το ανεβάσω αλλού... :(

Τώρα...???

Vimeo, Video Sharing For You (http://vimeo.com/m/#/18802248)

evanslam
15-01-2011, 11:04
Τώρα...???

Vimeo, Video Sharing For You (http://vimeo.com/m/#/18802248)


μπα ακόμα είναι μη διαθέσιμο!!!

CPretenteriS
15-01-2011, 11:09
Εάν ήταν πιο μικρή,θα την αγοραζα γιατί έχει καλύτερη ποιότητα εικόνας...;)
Επειδή ταξιδεύω συχνά,αγοραζα την contour,η οποία είναι πολυ μικρότερη και κατάλληλη για μηχανή...
Με ενδιαφέρει επίσης,να οδηγω και να μην με κοροϊδεύει ο κόσμος.....:D
Δεν έχω συμφέροντα για να δικαιολογήσω μια αγορά,Μαρμαρα πουλαω και όχι κάμερες.....:rolleyes:

Τις απόκριες όμως.......:Απορία::Απορία:

Τι θα ντυθείς......:Απορία::Απορία:

:sm7::sm7:

evanslam
15-01-2011, 11:30
Τις απόκριες όμως.......:Απορία::Απορία:

Τι θα ντυθείς......:Απορία::Απορία:

:sm7::sm7:


Εσυ κοίτα να βάλεις κανένα βίντεο της προκοπής γιατί όλοι στα κόβουν (youtube, vimeo)!!!:sm7:
Αμα είχες βιντeάκι απο την GOPRO θα είχες ελευθέρας παντού βλέπεις! Ξέχασα να σου πω, μέσα στο πακέτο εκτός απο όλα τα άλλα έχει και άδεια απεριορίστων ενσωματώσεων όλων των τραγουδιών της Sony music σε βιντεο της GOPRO!!! :sm7::sm7:

gsmaniac
15-01-2011, 11:39
Τις απόκριες όμως.......:Απορία::Απορία:

Τι θα ντυθείς......:Απορία::Απορία:

:sm7::sm7:

Θα μου δανείσει το κράνος του ο Βαγγελης.....:sm7:sm7:

CPretenteriS
15-01-2011, 11:44
Θα μου δανείσει το κράνος του ο Βαγγελης.....:sm7:sm7:

:sm3::sm3::sm3:

evanslam
15-01-2011, 11:44
Θα μου δανείσει το κράνος του ο Βαγγελης.....:sm7:sm7:
:sm3:

CPretenteriS
15-01-2011, 11:45
Κώστα το βλέπεις εσύ???

Untitled on Vimeo (http://vimeo.com/18802248)

gsmaniac
15-01-2011, 11:51
Κώστα το βλέπεις εσύ???

Untitled on Vimeo (http://vimeo.com/18802248)


Όχι,αλλα δεν έχω καλη σύνδεση με το I phone,στα μαρμαρενια αλωνια

CPretenteriS
15-01-2011, 12:36
Εσυ κοίτα να βάλεις κανένα βίντεο της προκοπής γιατί όλοι στα κόβουν (youtube, vimeo)!!!:sm7:
Αμα είχες βιντeάκι απο την GOPRO θα είχες ελευθέρας παντού βλέπεις! Ξέχασα να σου πω, μέσα στο πακέτο εκτός απο όλα τα άλλα έχει και άδεια απεριορίστων ενσωματώσεων όλων των τραγουδιών της Sony music σε βιντεο της GOPRO!!! :sm7::sm7:

Δεν μπορώ να ασχοληθώ τώρα άλλο με τα gopro και contour Βαγγελάκη... ασχολούμαι με τα δώρα της πίτας... ;)

Το ´χεις δει το thread??

gsmaniac
15-01-2011, 15:02
Δεν μπορώ να ασχοληθώ τώρα άλλο με τα gopro και contour Βαγγελάκη... ασχολούμαι με τα δώρα της πίτας... ;)

Το ´χεις δει το thread??
λες να βαλει την GO-PRO.....για να παρει την contour;;;:sm7:

CPretenteriS
15-01-2011, 16:24
λες να βαλει την GO-PRO.....για να παρει την contour;;;:sm7:

Ελπίζω όχι... γιατί θα ´χουμε... επιστροφή δώρου απ´ το νικητή μετά....
:sm7::sm7::sm7:

evanslam
15-01-2011, 19:26
Αν το έκανα θα υπήρχε πρόβλημα διεξαγωγής της πίτας !!!
Θα πλακωνοντουσαν όλοι ποιος θα την πρωτοπάρει!!!

evanslam
15-01-2011, 19:32
Άντε για να μην πω τώρα ποιος είχε λυσσαξει να την πάρει και να την φέρει απο Αμερική!!!

CPretenteriS
15-01-2011, 19:56
Αν το έκανα θα υπήρχε πρόβλημα διεξαγωγής της πίτας !!!
Θα πλακωνοντουσαν όλοι ποιος θα την πρωτοπάρει!!!

Σωστό!!! Οπότε μπορείς να προσφέρεις μια Contour για την πίτα... για να μην υπάρχει και προβλημα στη διεξαγωγή οπως πολύ σωστά επισημαίνεις... ;)

CPretenteriS
15-01-2011, 19:58
Άντε για να μην πω τώρα ποιος είχε λυσσαξει να την πάρει και να την φέρει απο Αμερική!!!

Εγώ!!! Αλλά ευτυχώς πρόλαβα τον εαυτό μου από ένα βιαστικό λάθος!! Άσε που το τριώδιο είναι και μακριά.... ;)

evanslam
15-01-2011, 20:08
Εγώ!!! Αλλά ευτυχώς πρόλαβα τον εαυτό μου από ένα βιαστικό λάθος!! Άσε που το τριώδιο είναι και μακριά.... ;)

:sm3::sm3::sm3:

tattoopanther
16-01-2011, 01:28
.,.,.,στην αρχή είπα να πάρω την contour μετά την gopro μετά άλλαξα .,.,μετά ξαναάλλαξα.,.,,:D τέλςπά.,.,.
καμία δεν είναι τζάμπα.,.,μου έκατσε η gopro.,.,:sm7:

και η δυό είναι πολλή καλές κάμερες για moto.,.,.,
πάρτε μάτι αυτό το το clipάκι ειναι με gopro πάντος.,.,.

YouTube - gs and gopro.m4v

CPretenteriS
16-01-2011, 12:25
.,.,.,στην αρχή είπα να πάρω την contour μετά την gopro μετά άλλαξα .,.,μετά ξαναάλλαξα.,.,,:D τέλςπά.,.,.
καμία δεν είναι τζάμπα.,.,μου έκατσε η gopro.,.,:sm7:

και η δυό είναι πολλή καλές κάμερες για moto.,.,.,
πάρτε μάτι αυτό το το clipάκι ειναι με gopro πάντος.,.,.

YouTube - gs and gopro.m4v (http://www.youtube.com/watch?v=AKgyNOhEpjM)

Απαιχτος !!! ;)

Με ποιο S/W έκανες το video edit...?

ckk
16-01-2011, 14:18
To πιο καλό θα ήταν να έβαζε κάποιος ΚΑΙ τις δύο κάμερες μαζί, να τραβάνε. Βόλτα – νύχτα – πόλη – χώμα κλπ. Τότε θα βλέπαμε σωστή και καθαρή σύγκριση.

teo71
16-01-2011, 15:48
To πιο καλό θα ήταν να έβαζε κάποιος ΚΑΙ τις δύο κάμερες μαζί, να τραβάνε. Βόλτα – νύχτα – πόλη – χώμα κλπ. Τότε θα βλέπαμε σωστή και καθαρή σύγκριση.


Που να τους βρούμε????

Σε λίγο αυτοί που έχουν Go Pro, θα είναι μαλωμένοι με τους άλλους που έχουν Contour.....


:sm7::sm7::sm7:

simgs
16-01-2011, 16:25
.,.,.,στην αρχή είπα να πάρω την contour μετά την gopro μετά άλλαξα .,.,μετά ξαναάλλαξα.,.,,:D τέλςπά.,.,.
καμία δεν είναι τζάμπα.,.,μου έκατσε η gopro.,.,:sm7:

και η δυό είναι πολλή καλές κάμερες για moto.,.,.,
πάρτε μάτι αυτό το το clipάκι ειναι με gopro πάντος.,.,.

YouTube - gs and gopro.m4v (http://www.youtube.com/watch?v=AKgyNOhEpjM)


Πολύ ωραίο το βιντεάκι σου αδερφέ;););)

evanslam
16-01-2011, 17:14
Που να τους βρούμε????

Σε λίγο αυτοί που έχουν Go Pro, θα είναι μαλωμένοι με τους άλλους που έχουν Contour.....


:sm7::sm7::sm7:


Έχω πει επανειλημένα να κάνουμε εγώ και ο Κωστης (CPretenteriS) ένα συγκριτικό αλλα ακόμα δεν το έχουμε καταφέρει! Ακόμα είναι νωρίς μέχρι να καταφέρει να συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ και βάσεις για να είναι έτοιμος!
:sm7::sm7::sm7:

tattoopanther
16-01-2011, 19:34
Απαιχτος !!! ;)

Με ποιο S/W έκανες το video edit...?


αν κατάλαβα καλά.Κώστα,. εννοείς κατηγορίες.,.:Απορία: αν ναι στα spor νομίζω.,.,.

gsmaniac
16-01-2011, 20:54
To πιο καλό θα ήταν να έβαζε κάποιος ΚΑΙ τις δύο κάμερες μαζί, να τραβάνε. Βόλτα – νύχτα – πόλη – χώμα κλπ. Τότε θα βλέπαμε σωστή και καθαρή σύγκριση.

Που να τους βρούμε????

Σε λίγο αυτοί που έχουν Go Pro, θα είναι μαλωμένοι με τους άλλους που έχουν Contour.....


:sm7::sm7::sm7:

υπαρχουν πολλα βιντεακια στο youtube....με συγκριτικα
αλλα δεν νομιζω οτι συγκρινονται σε χρωματα....η go-pro,ειναι αισθητα πιο ποιοτικη...;)
αλλα υστερει τρομερα σε ογκο......την go-pro μαλλον την κατασκευασαν για αλλες δραστηριοτητες και οχι για ληψεις απο μοτοσυκλετα;)

gsmaniac
16-01-2011, 20:55
Έχω πει επανειλημένα να κάνουμε εγώ και ο Κωστης (CPretenteriS) ένα συγκριτικό αλλα ακόμα δεν το έχουμε καταφέρει! Ακόμα είναι νωρίς μέχρι να καταφέρει να συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ και βάσεις για να είναι έτοιμος!
:sm7::sm7::sm7:
εγω νομιζω οτι ο CPS....ειναι πολυ γρηγορος και δεν τον φτανεις:p:D
τι συγκριτικο να γινει;;:sm7:

CPretenteriS
16-01-2011, 21:00
εγω νομιζω οτι ο CPS....ειναι πολυ γρηγορος και δεν τον φτανεις:p:D
τι συγκριτικο να γινει;;:sm7:

Με "κάλυψες" φιλαράκι !! ;)

ckk
16-01-2011, 21:07
υπαρχουν πολλα βιντεακια στο youtube....με συγκριτικα

αλλα δεν νομιζω οτι συγκρινονται σε χρωματα....η go-pro,ειναι αισθητα πιο ποιοτικη...;)

αλλα υστερει τρομερα σε ογκο......την go-pro μαλλον την κατασκευασαν για αλλες δραστηριοτητες και οχι για ληψεις απο μοτοσυκλετα;)


Είναι διαφορετικό το ένα videάκι να είναι δάσος την ημέρα και διαφορετικό το άλλο να είναι βράδυ – άσφαλτος – πόλη. Ταυτόχρονα εννοώ να είναι και οι δύο κάμερες σε ΕΝΑ κράνος. Ούτε καν δηλαδή σε δύο κράνη, που κάνουν την ίδια ώρα την ίδια διαδρομή. Η ΑΠΟΛΥΤΗ σύγκριση. Ελπίζω να ωριμάσει ο καιρός και να γίνει κάποια στιγμή.

gsmaniac
16-01-2011, 21:12
Είναι διαφορετικό το ένα videάκι να είναι δάσος την ημέρα και διαφορετικό το άλλο να είναι βράδυ – άσφαλτος – πόλη. Ταυτόχρονα εννοώ να είναι και οι δύο κάμερες σε ΕΝΑ κράνος. Ούτε καν δηλαδή σε δύο κράνη, που κάνουν την ίδια ώρα την ίδια διαδρομή. Η ΑΠΟΛΥΤΗ σύγκριση. Ελπίζω να ωριμάσει ο καιρός και να γίνει κάποια στιγμή.
YouTube - GoPro HD vs Contour HD 1080p test

gsmaniac
16-01-2011, 21:14
YouTube - GoPro HD Hero vs Contour 1080p HD Split-Screen - Mountain Biking



δες αλλο ενα εδω.......η go-pro,εχει εμφανως πιο εντονα χρωματα;)

frits
16-01-2011, 22:38
Κώστα όσο πάει και το δουλεύεις καλύτερα το net, συγχαρητήρια. :)

teo71
16-01-2011, 22:43
Κώστα όσο πάει και το δουλεύεις καλύτερα το net, συγχαρητήρια. :)

Δεν τα έμαθες....

Ετοιμάζει e-shop.....

Θα πουλάει τελευταίες κατοικίες on line....:sm7::sm7::sm7:

frits
16-01-2011, 22:44
Δεν τα έμαθες....

Ετοιμάζει e-shop.....

Θα πουλάει τελευταίες κατοικίες on line....:sm7::sm7::sm7:

:sm7::sm7::sm7:

ckk
16-01-2011, 22:46
YouTube - GoPro HD Hero vs Contour 1080p HD Split-Screen - Mountain Biking (http://www.youtube.com/watch?v=4wHyMFIgRgg)




δες αλλο ενα εδω.......η go-pro,εχει εμφανως πιο εντονα χρωματα;)


Κώστα έχει πολύ πιο εμφανώς… μήπως είναι μαϊμού ρε σύ? Της εταιρείας της GoPrο δηλαδή. Επίσης σε άλλο ανάλογο 'διπλό' video άκουσα τον αέρα και στις δύο, με διαφορά από ολοφάνερη μέχρι ενοχλητική υπέρ της Go Pro. Και τέλος για εμένα που την θέλω και για τις καταδύσεις, η Contour με την θήκη πηγαίνει ως 10 μέτρα, ενώ η GoPro 60.!!!

Για σχολιάστε οι ειδικοί, διότι… ο καιρός γαρ εγγύς.

gsmaniac
16-01-2011, 23:02
Κώστα έχει πολύ πιο εμφανώς… μήπως είναι μαϊμού ρε σύ? Της εταιρείας της GoPrο δηλαδή. Επίσης σε άλλο ανάλογο 'διπλό' video άκουσα τον αέρα και στις δύο, με διαφορά από ολοφάνερη μέχρι ενοχλητική υπέρ της Go Pro. Και τέλος για εμένα που την θέλω και για τις καταδύσεις, η Contour με την θήκη πηγαίνει ως 10 μέτρα, ενώ η GoPro 60.!!!

Για σχολιάστε οι ειδικοί, διότι… ο καιρός γαρ εγγύς.

Απο θόρυβο είναι και οι δυο χάλια........για κατάδυση, σε πολλα μέτρα πρέπει να μιλήσει κάποιος που την έχει δοκιμάσει
Εγώ πιστεύω,για κάλυψη ταξιδιού σε κράνος η contour είναι κΛυτερη λόγω όγκου και στροβιλισμων και για όλες τις άλλες δραστηριότητες, καλύτερη η go-pro.....;)
Οποία και να πάρει κάποιος, το θέμα είναι να την χρησιμοποιεί.......;)

CPretenteriS
16-01-2011, 23:08
Δεν τα έμαθες....

Ετοιμάζει e-shop.....

Θα πουλάει τελευταίες κατοικίες on line....:sm7::sm7::sm7:

:sm7::sm7::sm7:


:eek::eek::eek::eek::eek:

CPretenteriS
16-01-2011, 23:09
Απο θόρυβο είναι και οι δυο χάλια........για κατάδυση, σε πολλα μέτρα πρέπει να μιλήσει κάποιος που την έχει δοκιμάσει
Εγώ πιστεύω,για κάλυψη ταξιδιού σε κράνος η contour είναι κΛυτερη λόγω όγκου και στροβιλισμων και για όλες τις άλλες δραστηριότητες, καλύτερη η go-pro.....;)
Οποία και να πάρει κάποιος, το θέμα είναι να την χρησιμοποιεί.......;)


Δεύτερη φορά που με καλύπτεις σήμερα... ;):)

frits
16-01-2011, 23:15
Κώστα έχει πολύ πιο εμφανώς… μήπως είναι μαϊμού ρε σύ? Της εταιρείας της GoPrο δηλαδή. Επίσης σε άλλο ανάλογο 'διπλό' video άκουσα τον αέρα και στις δύο, με διαφορά από ολοφάνερη μέχρι ενοχλητική υπέρ της Go Pro. Και τέλος για εμένα που την θέλω και για τις καταδύσεις, η Contour με την θήκη πηγαίνει ως 10 μέτρα, ενώ η GoPro 60.!!!

Για σχολιάστε οι ειδικοί, διότι… ο καιρός γαρ εγγύς.

Η αγορά λέει 1 Contour για 5 Gopro, από την άλλη ότι και σελίδα να ανοίξεις στο net, από moto μέχρι εσώρουχα πέφτεις σε διαφήμιση Gopro, νομίζω ότι πέρα από την ποιότητα, πολύ σημαντικό για το σύνολο των δραστηριοτήτων που απευθύνονται αυτές οι κάμερες η Go Pro χάρη στην οθόνη που θα έρθει σαν έξτρα, στον πιό ευρυγώνιο φακό, στη κάρτα μνήμης (SD αντί για ΜιcroSd) φθηνότερη και μεγαλύτερη αλλά και τα περισσότερα αξεσουάρ που την συνοδεύουν ΚΑΙ στο πακέτο, κερδίζει πόντους.
Θα συμφωνήσω πάντως με τον Gsmaniac ότι είσαι λίγο ΄Αλιεν με την Gopro στο κράνος.
Να πω επίσης ότι η καινούργια Contour με το Gps έχει και Bluetooth μέσω του οποίου μπορεί να στέλνει την εικόνα στο κινητό τηλέφωνο και να βλέπεις στον καφέ τι έχεις τραβήξει...
Πιστεύω για να καταλήξω κάπου ότι καθένας αποφασίζει με βάση τα κριτήρια που βάζει, ότι και να πάρει πάντως κανείς είναι σίγουρο ότι είναι καλή αγορά. ;)

ckk
16-01-2011, 23:35
Η αγορά λέει 1 Contour για 5 Gopro, από την άλλη ότι και σελίδα να ανοίξεις στο net, από moto μέχρι εσώρουχα πέφτεις σε διαφήμιση Gopro, νομίζω ότι πέρα από την ποιότητα, πολύ σημαντικό για το σύνολο των δραστηριοτήτων που απευθύνονται αυτές οι κάμερες η Go Pro χάρη στην οθόνη που θα έρθει σαν έξτρα το διάβασα, πώς θα είναι ακριβώς – ξέρεις? , στον πιό ευρυγώνιο φακό, στη κάρτα μνήμης (SD αντί για ΜιcroSd) φθηνότερη και μεγαλύτερη αλλά και τα περισσότερα αξεσουάρ που την συνοδεύουν ΚΑΙ στο πακέτο, κερδίζει πόντους.
Θα συμφωνήσω πάντως με τον Gsmaniac ότι είσαι λίγο ΄Αλιεν με την Gopro στο κράνος. ΟΚ και τι σε νοιάζει? Και άμα σε νοιάζει, σε βλέπει κανείς μέσα στο κράνος? Και άμα σε βλέπει, για καλιστεία πάμε?
Να πω επίσης ότι η καινούργια Contour με το Gps έχει και Bluetooth μέσω του οποίου μπορεί να στέλνει την εικόνα στο κινητό τηλέφωνο και να βλέπεις στον καφέ τι έχεις τραβήξει...
Πιστεύω για να καταλήξω κάπου ότι καθένας αποφασίζει με βέση τα κριτήρια που βάζει, ότι και να πάρει πάντως κανείς είναι σίγουρο ότι είναι καλή αγορά.

Στον θόρυβο βρήκα και άλλο 'συγχρονισμένο' με μεγάλη διαφορά υπέρ της GoPro. Αν αυτά δεν είναι μαϊμούδες...

gsmaniac
16-01-2011, 23:42
Αρχική Δημοσίευση από frits http://1.1.1.3/bmi/www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1-67/gopro-camera-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-hd-video-%CE%91%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B7-15184/index14.html#post293975)
το διάβασα, πώς θα είναι ακριβώς – ξέρεις? , στον πιό ευρυγώνιο φακό, στη κάρτα μνήμης (SD αντί για ΜιcroSd) φθηνότερη και μεγαλύτερη αλλά και τα περισσότερα αξεσουάρ που την συνοδεύουν ΚΑΙ στο πακέτο, κερδίζει πόντους.
Θα συμφωνήσω πάντως με τον Gsmaniac ότι είσαι λίγο ΄Αλιεν με την Gopro στο κράνος. ΟΚ και τι σε νοιάζει? Και άμα σε νοιάζει, σε βλέπει κανείς μέσα στο κράνος? Και άμα σε βλέπει, για καλιστεία πάμε?
Να πω επίσης ότι η καινούργια Contour με το Gps έχει και Bluetooth μέσω του οποίου μπορεί να στέλνει την εικόνα στο κινητό τηλέφωνο και να βλέπεις στον καφέ τι έχεις τραβήξει...
Πιστεύω για να καταλήξω κάπου ότι καθένας αποφασίζει με βέση τα κριτήρια που βάζει, ότι και να πάρει πάντως κανείς είναι σίγουρο ότι είναι καλή αγορά.

ας μην ειμαστε υποκριτες.......μπορει να μην πηγαινουμε για καλιστεια,αλλα την εμφανιση μας οχι μονο την κοιταμε ,αλλα την χρυσοπληρωνουμε.....;)

frits
16-01-2011, 23:49
Στον θόρυβο βρήκα και άλλο 'συγχρονισμένο' με μεγάλη διαφορά υπέρ της GoPro. Αν αυτά δεν είναι μαϊμούδες...

Δεν μπορείς να το ξέρεις Χρήστο, απλά η υποβρύχια θήκη με την οποία πωλείται η Gopro, βοηθάει και στη μείωση των αεροδυναμικών θορύβων, αν την βάλεις στην θήκη με τα κενά πιστεύω ότι έρχεται στο επίπεδο της Contour.
Σε ότι αφορά πάντως την υποβρύχια χρήση και των δύο θα πρέπει πρώτα από όλα να μάθει κανείς την στάση των εδώ αντιπροσώπων σε περίπτωση που το case μπάσει νερά και η κάμερα ουσιαστικά θα θέλει αντικατάσταση, είναι ένα "λεπτό" θέμα με μεγάλο κόστος και ουσιαστικά έχει να κάνει με την συνολικότερη στάση της εταιρείας από τα States, μια και το κόστος αντικατάστασης είναι αναμφισφήτητα υψηλό και τις περισσότερες φορές η ευθύνη μένει στον χρήστη. :cool:

ckk
17-01-2011, 00:00
Δεν μπορείς να το ξέρεις Χρήστο, απλά η υποβρύχια θήκη με την οποία πωλείται η Gopro, βοηθάει και στη μείωση των αεροδυναμικών θορύβων, αν την βάλεις στην θήκη με τα κενατεσά
Με συγχωρείς, δεν το ξέρω αυτό τι είναι… πιστεύω ότι έρχεται στο επίπεδο της Contour.
Σε ότι αφορά πάντως την υποβρύχια χρήση και των δύο θα πρέπει πρώτα από όλα να μάθει κανείς την στάση των εδώ αντιπροσώπων σε περίπτωση που το case μπάσει νερά και η κάμερα ουσιαστικά θα θέλει αντικατάσταση, είναι ένα "λεπτό" θέμα με μεγάλο κόστος και ουσιαστικά έχει να κάνει με την συνολικότερη στάση της εταιρείας από τα States
Όντως από εκεί είδα την πληροφορία, αλλά εγώ θα την πάρω από γηγενή φιλαράκο, που θα με καλύψει όσο μπορέσει περισσότερο, αν ο μη γένοιτο.

Για την Ελλάδα ρε γ@μώτο…, μια και το κόστος αντικατάστασης είναι αναμφισφήτητα υψηλό και τις περισσότερες φορές η ευθύνη μένει στον χρήστη. :cool:
..

ckk
17-01-2011, 00:03
Αρχική Δημοσίευση από frits http://1.1.1.3/bmi/www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1-67/gopro-camera-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-hd-video-%CE%91%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B7-15184/index14.html#post293975)
το διάβασα, πώς θα είναι ακριβώς – ξέρεις? , στον πιό ευρυγώνιο φακό, στη κάρτα μνήμης (SD αντί για ΜιcroSd) φθηνότερη και μεγαλύτερη αλλά και τα περισσότερα αξεσουάρ που την συνοδεύουν ΚΑΙ στο πακέτο, κερδίζει πόντους.
Θα συμφωνήσω πάντως με τον Gsmaniac ότι είσαι λίγο ΄Αλιεν με την Gopro στο κράνος. ΟΚ και τι σε νοιάζει? Και άμα σε νοιάζει, σε βλέπει κανείς μέσα στο κράνος? Και άμα σε βλέπει, για καλιστεία πάμε?
Να πω επίσης ότι η καινούργια Contour με το Gps έχει και Bluetooth μέσω του οποίου μπορεί να στέλνει την εικόνα στο κινητό τηλέφωνο και να βλέπεις στον καφέ τι έχεις τραβήξει...
Πιστεύω για να καταλήξω κάπου ότι καθένας αποφασίζει με βέση τα κριτήρια που βάζει, ότι και να πάρει πάντως κανείς είναι σίγουρο ότι είναι καλή αγορά.


ας μην ειμαστε υποκριτες.......μπορει να μην πηγαινουμε για καλιστεια,αλλα την εμφανιση μας οχι μονο την κοιταμε ,αλλα την χρυσοπληρωνουμε.....;)


Όχι όλοι ρε Κωστή. Πραγματικά το λέω.

Ίσως γιατί ο θεός με έκανε ψηλό – όμορφο – γαλανομάτη – πανέξυπνο – και μετριόφρονα. http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})

frits
17-01-2011, 00:18
Δες εδώ για την θήκη ...

GoPro Official Store: HD Skeleton Housing (http://www.goprocamera.com/products/hd-skeleton-housing.php)

και για την οθόνη δες παρακάτω, το slot αριστερά είναι για να "καρφωθεί" η οθόνη, το κόστος πάντως δεν νομίζω να είναι χαμηλό, μια και θα χρειαστεί και κανούργιο case...

http://img194.imageshack.us/img194/7427/683largechdmh00106683x4.jpg (http://img194.imageshack.us/i/683largechdmh00106683x4.jpg/)


Optional Expansion BacPacs™
An innovative expansion port on the back of the camera, the HERO Bus™ accepts optional Expansion BacPacs to expand the functionality of HD HERO cameras:


LCD BacPac for on-camera preview and playback (not yet available for pre-order)
Endurance Battery BacPac for double battery life (not yet available for pre-order)

ckk
17-01-2011, 00:33
Δες εδώ για την θήκη ...

GoPro Official Store: HD Skeleton Housing (http://www.goprocamera.com/products/hd-skeleton-housing.php)

Το skeleton housing δεν είναι για βάθη νομίζω.

και για την οθόνη δες παρακάτω, το slot αριστερά είναι για να "καρφωθεί" η οθόνη, το κόστος πάντως δεν νομίζω να είναι χαμηλό, μια και θα χρειαστεί και κανούργιο case...

http://img194.imageshack.us/img194/7427/683largechdmh00106683x4.jpg (http://img194.imageshack.us/i/683largechdmh00106683x4.jpg/)


Optional Expansion BacPacs™
An innovative expansion port on the back of the camera, the HERO Bus™ accepts optional Expansion BacPacs to expand the functionality of HD HERO cameras:


LCD BacPac for on-camera preview and playback (not yet available for pre-order)
Endurance Battery BacPac for double battery life (not yet available for pre-order)


thnxs για όλα.

evanslam
17-01-2011, 00:36
Εγώ πάντως πλέον το διασκέδαζω με την όλη συζήτηση και είμαι πεποισμενος πως όλα αυτα που λέγονται σε αυτό το νήμα έχει πείσει παρά πολλούς για την αγορά της GOPRO!

Για να συνοψησω λοιπόν για τους ενδιαφερόμενους:

1. Έχει καλύτερα και πιο ζωντανά χρώματα
2. Έχει πιο στοιβαρη κατασκευή
3. Διαθέτει μια μεγάλη γκάμα σε αξεσουάρ και βάσεις στήριξης για κάθε είδους extreme sport (πολλά απο τα οποία προσφέρονται δωρεάν ανάλογα με το πακέτο που επιλέξει κανείς)
4. Είναι αδιάβροχη εώς τα 60 μέτρα βάθος
5. Δυνατότητα επεκτασιμοτητας μέσω παρεχόμενου αξεσουάρ οπισθιας LCD οθόνης για live preview στην έγγραφη
6. Καλύτερη ηχητική κάλυψη και επεξεργασία ήχου (όσον αφορά το θέμα στροβιλισμων μπορώ να επιβεβαίωσω πως δεν τίθεται κανένα τέτοιο θέμα κ ας μην έχει τόσο αεροδυναμικο σχήμα)
7. Αν θέλετε να περάσετε απο τα καλιστεια καλο είναι να προτημισετε την contour
8. Είναι δύσκολο να την απόκτησει κανείς σε σχέση με την contour(μεγαλύτερη διαθεσιμότητα σε ελληνικά κ ξένα site)

CPretenteriS
17-01-2011, 00:39
Contour for ever !!!

http://i481.photobucket.com/albums/rr172/SledSolutions/Product%20Pics/VHOLDR/989-1206.jpg

:D

ckk
17-01-2011, 00:45
Στην φωτό που είδα τώρα στον Κώστα, θυμήθηκα ότι η contour έχει σύστημα αυτόματης ‘οριζοντίωσης’ μέσω των κόκκινων laser… αν τα λέω καλά.

Μπορεί να διαφωτίσει κανείς πώς λειτουργεί και αν είναι χρήσιμο? Πώς αντιμετωπίζεται αυτό από την GoPro?

frits
17-01-2011, 00:46
thnxs για όλα.

Παρακαλώ, :)

μία μικρή επισήμανση μόνο μιας και είναι η πρώτη φορά που μπήκαμε σε ιντερνετικό διάλογο, ( αυτό αφορά ίσως και άλλους φίλους) το να απαντάς μέσα στην παράθεση με μπερδεύει, μπορείς να κάνεις copy_paste το "quote" με τις αγκύλες στην αρχή και στο τέλος του κομματιού που θέλεις να αναφερθείς και να απαντάς από κάτω.

Π.Χ "quote=ckk;294035" μπλα,μπλα, μπλά.."/quote"
απλά αν βάλεις αγκύλες [] αντί για "" το κείμενο χρωματίζετε...;)

μπλα,μπλα, μπλά..

ckk
17-01-2011, 00:51
Παρακαλώ, :)

μία μικρή επισήμανση μόνο μιας και είναι η πρώτη φορά που μπήκαμε σε ιντερνετικό διάλογο, ( αυτό αφορά ίσως και άλλους φίλους) το να απαντάς μέσα στην παράθεση με μπερδεύει, μπορείς να κάνεις copy_paste το "quote" με τις αγκύλες στην αρχή και στο τέλος του κομματιού που θέλεις να αναφερθείς και να απαντάς από κάτω.

Π.Χ "quote=ckk;294035" μπλα,μπλα, μπλά.."/quote"
απλά αν βάλεις αγκύλες [] αντί για "" το κείμενο χρωματίζετε...;)

den vazo tipota kardia mou. απλά απαντάω μέσω word για θέμα ορθογραφίας και οι αυτοματισμοί δεν λειτουργούν τόσο καλά ή δεν τους ξέρω εγώ.

CPretenteriS
17-01-2011, 00:52
Στην φωτό που είδα τώρα στον Κώστα, θυμήθηκα ότι η contour έχει σύστημα αυτόματης ‘οριζοντίωσης’ μέσω των κόκκινων laser… αν τα λέω καλά.

Μπορεί να διαφωτίσει κανείς πώς λειτουργεί και αν είναι χρήσιμο? Πώς αντιμετωπίζεται αυτό από την GoPro?

Ε βέβαια και είναι χρήσιμο.... αδιαφορεις για το σημειο που εχει προσαρμοστει η βαση και οριζοντιώνεις απο τα laser...:)

Επίσης με τη βάση που εχω παρει ριθμιζεις και τον άξονα "ψ" οπότε τραβας ακριβως εκει που θελεις...;)

evanslam
17-01-2011, 00:53
9. Ποιο ευρυγωνιο φακό
10. Όσο αν αφορά το θέμα της αισθητικής πάνω στο κράνος οφείλεται στο γεγονός ότι διάθετει ειδική βάση στήριξης σε 3 άξονες που σημαίνει ότι μπορείς να ρυθμίσεις το ύψος κ το πλάτος με το πιο εύκολο τροπο

ckk
17-01-2011, 00:56
Ε βέβαια και είναι χρήσιμο.... αδιαφορεις για το σημειο που εχει προσαρμοστει η βαση και οριζοντιώνεις απο τα laser...:)

Επίσης με τη βάση που εχω παρει ριθμιζεις και τον άξονα "ψ" οπότε τραβας ακριβως εκει που θελεις...;)


9. Ποιο ευρυγωνιο φακό
10. Όσο αν αφορά το θέμα της αισθητικής πάνω στο κράνος οφείλεται στο γεγονός ότι διάθετει ειδική βάση στήριξης σε 3 άξονες που σημαίνει ότι μπορείς να ρυθμίσεις το ύψος κ το πλάτος με το πιο εύκολο τροπο


Εσείς οι δύο θα κονταροχτυπηθείτε για την καρδιά μου. Τα φράγκα θα τα πάρει άλλος…:sm7:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

CPretenteriS
17-01-2011, 00:58
Εσείς οι δύο θα κονταροχτυπηθείτε για την καρδιά μου. Τα φράγκα θα τα πάρει άλλος…:sm7:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Δεν υπαρχουν κονταρια στο GSForum... ;)

gsmaniac
17-01-2011, 00:58
Εσείς οι δύο θα κονταροχτυπηθείτε για την καρδιά μου. Τα φράγκα θα τα πάρει άλλος…:sm7:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Πρέπει να έχουν ποσοστά στις πωλήσεις......:D

CPretenteriS
17-01-2011, 01:00
Πρέπει να έχουν ποσοστά στις πωλήσεις......:D

Οχι... απλως εγω τη θελω για ολο το χρονο... όχι μονο για τις αποκριες... ;)

evanslam
17-01-2011, 01:12
Οχι... απλως εγω τη θελω για ολο το χρονο... όχι μονο για τις αποκριες... ;)

Εσυ μην ξεχάσεις να δηλώσεις και συμμετοχή για σταρ καμεραμαν ΕΛΛΑΣ στα καλιστεια του GsForum!!!

tattoopanther
17-01-2011, 02:11
καλά μιλάμε δεν παίζεστε.,..,:sm7:
.,.,.γουστάρω.,..,

συνεχίστε.,.,.,.,. το απολαμβάνω.,.,.,.,;)

CPretenteriS
17-01-2011, 02:51
Εσυ μην ξεχάσεις να δηλώσεις και συμμετοχή για σταρ καμεραμαν ΕΛΛΑΣ στα καλιστεια του GsForum!!!

Ιδέα μου είναι....... ή έχεις αρχίσει να με κουράζεις...:Απορία::Απορία:

gandreas
17-01-2011, 10:27
Εσείς οι δύο θα κονταροχτυπηθείτε για την καρδιά μου. Τα φράγκα θα τα πάρει άλλος…:sm7:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.



:sm7::sm7::sm7:

Έχουν ποσοστά:sm7:

evanslam
17-01-2011, 12:13
:sm7::sm7::sm7:

Έχουν ποσοστά:sm7:

Καλημέρα...

σημερα με πήραν απο τα κεντρικά (Headquarters) της GOPRO και μου έκαναν πρόταση για dealer στο Ελλαδισταν!!!! Στέλεχος της εταιρίας παράδεχτηκε οτι παρακολουθεί το thread με μεγάλο ενδιαφέρον!!

Τι λέτε να δεχτώ;;;:sm7::sm3:

evanslam
17-01-2011, 12:24
Και για τους φίλους του scuba diving....
(και για να είμαστε και ontopic)



Κρήτη - Αγία Πελαγία
YouTube - Scuba diving - Crete - Agia Pelagia - GoPro HD


YouTube - GoPro HD Diving in Monterey Bay


YouTube - GoPro HD Scuba Dive - Blue Hole in Guam

evanslam
17-01-2011, 13:29
Μια άμεση και μεγάλη διαφορά των 2 αντιπάλων:

Πηγή: Helmet Camera and Helmet Cam Solutions in Canada from GoPro, Contour, VIO and more | Launch Helmet Cams (http://www.launchhelmetcams.ca/)



GoPro HD Helmet Hero Frequently Asked Questions



6. Is the GoPro HD waterproof?



Yes, the GoPro HD is waterproof and is rated to 60 metrers.


--------------------------------------------------------------------


Contour HD 1080P Helmet Cam Frequently Asked Questions



6. Is the Contour HD 1080P waterproof?




No, the Contour HD 1080P is not waterproof. It is weatherproof/splashproof but it will not withstand any submersion. There is a waterproof housing (http://www.launchhelmetcams.ca/accessories/vholdr-waterproof-housing)
available if you want to submerge the camera.





Οπότε οι φίλοι κάτοχοι των πανέμορφων Contour θα πρέπει να το σκεφτούν καλά αν ο καιρός ειναι βροχερός!!!:yz (υπάρχουν και σακούλες):D

gsmaniac
17-01-2011, 15:24
Μια άμεση και μεγάλη διαφορά των 2 αντιπάλων:


Πηγή: Helmet Camera and Helmet Cam Solutions in Canada from GoPro, Contour, VIO and more | Launch Helmet Cams (http://www.launchhelmetcams.ca/)



GoPro HD Helmet Hero Frequently Asked Questions




6. Is the GoPro HD waterproof?







Οπότε οι φίλοι κάτοχοι των πανέμορφων Contour θα πρέπει να το σκεφτούν καλά αν ο καιρός ειναι βροχερός!!!:yz (υπάρχουν και σακούλες):D

τα ειπαμε...βαγγελη,η δικη σου ειναι η καλυτερη...:rolleyes:
προς αποκατασταση των λαθων του βαγγελη....:cool:
το youtube εχει εκατονταδες βιντεο,τραβηγμενα στο βυθο....;)
και χωρις σακουλα....:D
YouTube - ContourHD POV camera underwater

CPretenteriS
17-01-2011, 15:27
τα ειπαμε...βαγγελη,η δικη σου ειναι η καλυτερη...:rolleyes:
προς αποκατασταση των λαθων του βαγγελη....:cool:
το youtube εχει εκατονταδες βιντεο,τραβηγμενα στο βυθο....;)
και χωρις σακουλα....:D
YouTube - ContourHD POV camera underwater (http://www.youtube.com/watch?v=4plwOzF02o8)

Μου κάνει εντύπωση πάντως το γεγονός ότι ασχολείται τόσο με την αδιαβροχοποίηση... αφού στη βροχή δεν κυκλοφορεί... :eek::eek:;):o

gsmaniac
17-01-2011, 15:36
Μου κάνει εντύπωση πάντως το γεγονός ότι ασχολείται τόσο με την αδιαβροχοποίηση... αφού στη βροχή δεν κυκλοφορεί... :eek::eek:;):o

δεν θα βρισκει σακουλες........:sm7:

CPretenteriS
17-01-2011, 15:38
δεν θα βρισκει σακουλες........:sm7:

:sm3::sm7::sm3:

evanslam
17-01-2011, 16:25
Οχι... απλως εγω τη θελω για ολο το χρονο... όχι μονο για τις αποκριες... ;)

Μου κάνει εντύπωση πάντως το γεγονός ότι ασχολείται τόσο με την αδιαβροχοποίηση... αφού στη βροχή δεν κυκλοφορεί... :eek::eek:;):o

Σε αυτό ότι και να πεις έχεις δικιο! Μάλλον εγώ έπρεπε να έχω contour που βγαίνω σε στεγνό πάντα καιρο και ΕΣΥ την gopro που βγαίνεις και να ρίχνει καρέκλες! :sm7::sm5:

evanslam
17-01-2011, 16:45
τα ειπαμε...βαγγελη,η δικη σου ειναι η καλυτερη...:rolleyes:
προς αποκατασταση των λαθων του βαγγελη....:cool:
το youtube εχει εκατονταδες βιντεο,τραβηγμενα στο βυθο....;)
και χωρις σακουλα....:D
YouTube - ContourHD POV camera underwater (http://www.youtube.com/watch?v=4plwOzF02o8)

Όπως εγώ ήδη πει εδώ: http://www.gsforum.gr/276789-post54.htmlη contour για να μπορέσεις να την βουτηξεις στο νερό χρειάζεται μια extra θήκη με την οποία και αν την αγοράσει κανείς έχει περιορισμό μέχρι τα 10 μέτρα. Για όσους δεν την πάρουν την extra θήκη τότε η μονη λύση είναι σακούλα ή να κάτσουν μέσα όπως κάνω και εγώ :D μόλις δω σταγόνα έξω!!!

gsmaniac
17-01-2011, 20:01
Όπως εγώ ήδη πει εδώ: http://www.gsforum.gr/276789-post54.htmlη contour για να μπορέσεις να την βουτηξεις στο νερό χρειάζεται μια extra θήκη με την οποία και αν την αγοράσει κανείς έχει περιορισμό μέχρι τα 10 μέτρα. Για όσους δεν την πάρουν την extra θήκη τότε η μονη λύση είναι σακούλα ή να κάτσουν μέσα όπως κάνω και εγώ :D μόλις δω σταγόνα έξω!!!
καλα τα λες....αλλα το ιδιο ισχυει και για την go-pro,δηλαδη εχει extra αδιαβροχη θηκη ή σακουλα;)
περα απο την πλακιτσα,καλο θα ειναι να μην ξεχναμε οτι το θεμα ανοιχτηκε για να πληροφορηθει καποιος για τις 2 καμερες και οχι απαραιτητα να θαψουμε την μια ή την αλλη...:cool:

CPretenteriS
17-01-2011, 20:09
καλα τα λες....αλλα το ιδιο ισχυει και για την go-pro,δηλαδη εχει extra αδιαβροχη θηκη ή σακουλα;)
περα απο την πλακιτσα,καλο θα ειναι να μην ξεχναμε οτι το θεμα ανοιχτηκε για να πληροφορηθει καποιος για τις 2 καμερες και οχι απαραιτητα να θαψουμε την μια ή την αλλη...:cool:

ΑΚΡΙΒΩΣ !!!!!

Και να θυμηθούμε οτι αυτός που άνοιξε το θέμα είχε μελετήσει 4-5 κάμερες... είχε συγκρίνει χαρακτηριστικά, τιμές, αξεσουάρ... κλπ και είχε πει ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι συνολικά η GoPro ήταν η καλύτερη...

Άλλο που για πολυ συγκεκριμένους λόγους, και εκείνος - μεταξύ άλλων - κατέληξε σε contour...

CPretenteriS
17-01-2011, 20:15
Καλό είναι κάποιοι να μελετάνε λίγο πριν ποστάρουν... ;)

Θυμίζω λοιπόν τι είχα γράψει εδώ... (http://www.gsforum.gr/244975-post1.html)

commander
17-01-2011, 20:23
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020504.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={AAE28B9A-34C5-470A-8FCE-A97EF85626EA}) http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000204FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={AAE28B9A-34C5-470A-8FCE-A97EF85626EA})

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
18-01-2011, 17:40
Στριφτερουλη μου απο τοτε που εμεινες σταθερα στο -5 ειτε ποδοσφαιρο ειτε μπασκετ εχεις γινει λιγο επιθετικος.
Ασε τον καημενουλη τον Maniac ο οποιος ειναι στο πολικο ψυχος να εκφραστει.......

CPretenteriS
18-01-2011, 18:00
Στριφτερουλη μου απο τοτε που εμεινες σταθερα στο -5 ειτε ποδοσφαιρο ειτε μπασκετ εχεις γινει λιγο επιθετικος.
Ασε τον καημενουλη τον Maniac ο οποιος ειναι στο πολικο ψυχος να εκφραστει.......

Αν διάβαζες τα posts ... γαυρούλη... :D:D:D... θα καταλάβαινες ότι το post μου δεν αναφερόταν στο maniac αλλά σε άλλον... Με το maniac έχω συμφωνήσει πάνω από 3 φορές στο συγκεκριμένο thread...

Αλλά έτσι είσαστε οι γαύροι... τα μισά διαβάζετε...:sm7::sm7:

Υ.Γ. Όσο για το μπασκετάκι.... ΜΗΝ το βάζεις στο στόμα σου... γιατί θα σε φωνάξω στο σπίτι... να σου δείξω photos από final 4.... και θα κλάψεις με μαύρο δάκρυ....:p:D:) Για τα άλλα αθλήματα... πες μου ό,τι θέλεις...;)

evanslam
18-01-2011, 21:20
Αν διάβαζες τα posts ... γαυρούλη... :D:D:D... θα καταλάβαινες ότι το post μου δεν αναφερόταν στο maniac αλλά σε άλλον... Με το maniac έχω συμφωνήσει πάνω από 3 φορές στο συγκεκριμένο thread...

Αλλά έτσι είσαστε οι γαύροι... τα μισά διαβάζετε...:sm7::sm7:

Υ.Γ. Όσο για το μπασκετάκι.... ΜΗΝ το βάζεις στο στόμα σου... γιατί θα σε φωνάξω στο σπίτι... να σου δείξω photos από final 4.... και θα κλάψεις με μαύρο δάκρυ....:p:D:) Για τα άλλα αθλήματα... πες μου ό,τι θέλεις...;)


Την κόντρα την έχει μαζί μου που είμαι και εγώ Βάζελος σαν και εκείνον και όχι με τον Κώστα το maniac! Ειμαστε φιλαράκια και εχουμε πάει και εκδρομη μαζί και θα ξαναπάω με την πρώτη ευκαιρία (αρκεί να μην βρέχει)!:D

Α μια που είπαμε για εκδρομές ρε συ Κώστή να κάνονίσω καμιά για τις απόκριες απο τώρα;;;; Νομίζω οτι είμαι ο πιο κατάλληλος για την συγκεκριμένη περίοδο τι λες;;;:sm7:

tattoopanther
18-01-2011, 21:23
.,.,.απο την χρήση τις gopro εως τώρα.,.,.,
όταν την βάζω πάνω στην κορυφή του κράνους
η ταχύτητα τις μηχανής πρέπει να είναι το πολύ ,120χλμ μετα ενοχλεί .,.,στα πλάγια την ξεχνάς παρόλο τον όγκο της .,.,,,,.,.,πάντα σε σύγκριση με την contour.,.,
κατα τα άλλα ευχαριστιέμαι να τραβάω.,., χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση .,.,.,
.καταθέτω απόψεις για τους ενδιαφερόμενους.,.,

προσωπικά θα ήθελα μεγαλύτερη αυτονομία τις μπαταρίας.,.

.,.,.,ρε παιδιά που να ψαχτώ για φορτιστή συν έχτρα μπαταρία., είναι απαραίτητη.,., .,μήπως γνωρίζετε:Απορία:.,,.

gsmaniac
18-01-2011, 21:29
.,.,.απο την χρήση τις gopro εως τώρα.,.,.,
όταν την βάζω πάνω στην κορυφή του κράνους
η ταχύτητα τις μηχανής πρέπει να είναι το πολύ ,120χλμ μετα ενοχλεί .,.,στα πλάγια την ξεχνάς παρόλο τον όγκο της .,.,,,,.,.,πάντα σε σύγκριση με την contour.,.,
κατα τα άλλα ευχαριστιέμαι να τραβάω.,., χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση .,.,.,
.καταθέτω απόψεις για τους ενδιαφερόμενους.,.,

προσωπικά θα ήθελα μεγαλύτερη αυτονομία τις μπαταρίας.,.

.,.,.,ρε παιδιά που να ψαχτώ για φορτιστή συν έχτρα μπαταρία., είναι απαραίτητη.,., .,μήπως γνωρίζετε:Απορία:.,,.
ποση ωρα κραταει η μπαταρια,φιλαρακι;;;;;;;:)

evanslam
18-01-2011, 22:09
.,.,.απο την χρήση τις gopro εως τώρα.,.,.,
όταν την βάζω πάνω στην κορυφή του κράνους
η ταχύτητα τις μηχανής πρέπει να είναι το πολύ ,120χλμ μετα ενοχλεί .,.,στα πλάγια την ξεχνάς παρόλο τον όγκο της .,.,,,,.,.,πάντα σε σύγκριση με την contour.,.,
κατα τα άλλα ευχαριστιέμαι να τραβάω.,., χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση .,.,.,
.καταθέτω απόψεις για τους ενδιαφερόμενους.,.,

προσωπικά θα ήθελα μεγαλύτερη αυτονομία τις μπαταρίας.,.

.,.,.,ρε παιδιά που να ψαχτώ για φορτιστή συν έχτρα μπαταρία., είναι απαραίτητη.,., .,μήπως γνωρίζετε:Απορία:.,,.

Για φορτιστή μπορείς να πάρεις πολύ φτηνά ανταπτοράκια Usb και να φορτίσεις ή σε πρίζα ή και στη μηχανή επίσης στο πριζάκι που βγάζει επίσης με το ήδη υπάρχον καλώδιο usb! Οσο για το χρόνο καλό πάντα είναι να έχεις και μια δεύτερη μπαταρία extra! Κόστος GOPRO 1100 mAh lithium-ion 20$ δηλαδή 15 ευρώ!





ποση ωρα κραταει η μπαταρια,φιλαρακι;;;;;;;:)

Περίπου 2 με 2,5 ώρες συνεχούς εγγραφής (οχι standby)!

benko
18-01-2011, 22:16
Υπάρχει βάση μηχανής για να μην είσαι σαν μονοκέρατος;;;;;:yz:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac
18-01-2011, 22:21
[



Περίπου 2 με 2,5 ώρες συνεχούς εγγραφής (οχι standby)![/QUOTE]
μια χαρα ειναι......μια δευτερη φορτισμενη μπαταρια χρειαζεται για μεγαλα ταξιδια;)

evanslam
18-01-2011, 22:28
Υπάρχει βάση μηχανής για να μην είσαι σαν μονοκέρατος;;;;;:yz:sm7::sm7::sm7:
Αν η μηχανή σου έχει κάποιο μπαράκι

μπορείς να χρησιμοποίησεις κάποιο απο αυτά:

Λεπτό μπαράκι

http://img217.imageshack.us/img217/4205/683largeride04.jpg (http://img217.imageshack.us/i/683largeride04.jpg/)
Κόστος 15,00 ευρώ


Χοντρο μπαράκι

http://img337.imageshack.us/img337/663/683largerollbarmount03.jpg (http://img337.imageshack.us/i/683largerollbarmount03.jpg/)
Κόστος 22,00 ευρώ

evanslam
18-01-2011, 22:30
Πάρτε και μια διαφορά τάξης πραγματικού μεγέθους των 2 αντιπάλων συσκευών


http://img593.imageshack.us/img593/1529/goproherohd200911168000.jpg (http://img593.imageshack.us/i/goproherohd200911168000.jpg/)

CPretenteriS
18-01-2011, 23:14
Την κόντρα την έχει μαζί μου που είμαι και εγώ Βάζελος σαν και εκείνον και όχι με τον Κώστα το maniac! Ειμαστε φιλαράκια και εχουμε πάει και εκδρομη μαζί και θα ξαναπάω με την πρώτη ευκαιρία (αρκεί να μην βρέχει)!:D

Α μια που είπαμε για εκδρομές ρε συ Κώστή να κάνονίσω καμιά για τις απόκριες απο τώρα;;;; Νομίζω οτι είμαι ο πιο κατάλληλος για την συγκεκριμένη περίοδο τι λες;;;:sm7:

Βαγγελάκη... στο μυαλό σου είναι η "κόντρα" ... ή στη φαντασία σου... :hmmm:

Από μένα προσωπικά δεν υπάρχει κόντρα με κανέναν εδώ μέσα... κι αυτό που έχω να πω το λέω ευθέως και χωρίς υπεκφυγές...;)

CPretenteriS
18-01-2011, 23:16
Πάρτε και μια διαφορά τάξης πραγματικού μεγέθους των 2 αντιπάλων συσκευών



(http://img593.imageshack.us/i/goproherohd200911168000.jpg/)


Η GoPro είναι 2 μέτρα πιο πίσω...:Απορία::Απορία::Απορία:

:sm7:

evanslam
18-01-2011, 23:50
Βαγγελάκη... στο μυαλό σου είναι η "κόντρα" ... ή στη φαντασία σου... :hmmm:

Από μένα προσωπικά δεν υπάρχει κόντρα με κανέναν εδώ μέσα... κι αυτό που έχω να πω το λέω ευθέως και χωρίς υπεκφυγές...;)


Μην τρελενεσαι, ούτε και για μένα είναι κόντρα! Απλά κουβέντα να γίνεται!

ΥΓ. Την εκδρομή μες στις Απόκριες θα το κάνουμε;

evanslam
18-01-2011, 23:52
Η GoPro είναι 2 μέτρα πιο πίσω...:Απορία::Απορία::Απορία:

:sm7:


Κάτσε να πάρω τα κυαλια γιατί δεν φαίνεται και καλά!!!:sm7:

frits
19-01-2011, 00:18
Για φορτιστή μπορείς να πάρεις πολύ φτηνά ανταπτοράκια Usb και να φορτίσεις ή σε πρίζα ή και στη μηχανή επίσης στο πριζάκι που βγάζει επίσης με το ήδη υπάρχον καλώδιο usb! Οσο για το χρόνο καλό πάντα είναι να έχεις και μια δεύτερη μπαταρία extra! Κόστος GOPRO 1100 mAh lithium-ion 20$ δηλαδή 15 ευρώ!

Δοκίμασα να αγοράσω από amazon, αλλά μου βγάζει κόστος μεταφορικών 56 ευρώ, το ίδιο και από το επίσημο site της εταιρείας, έχεις καμία συμβουλή μιας και φαίνεσαι ψαγμένος...;:confused:

yns
19-01-2011, 00:57
Δοκίμασα να αγοράσω από amazon, αλλά μου βγάζει κόστος μεταφορικών 56 ευρώ, το ίδιο και από το επίσημο site της εταιρείας, έχεις καμία συμβουλή μιας και φαίνεσαι ψαγμένος...;:confused:

FC-Moto (https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/GoPro-Battery)
Μην ξεχάσεις να γράψεις FACEBOOK10 για έκπτωση 10%. Αν πληρώσεις με κάρτα κοστίζει 34.81 € με τα μεταφορικά.


Αλλιώς από eBay (http://search.eim.ebay.gr/?kw=gopro+battery&el=3&ect=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7)

Η δικιά μου (960) ήρθε χθες από FC-Moto αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα στο δρόμο. Και είδα πως χρειάζομαι και την πλευρική βάση κράνους (που δεν έχει η 960) και έτσι την περιμένω κι αυτή πριν τη δοκιμάσω.

evanslam
19-01-2011, 12:10
Δοκίμασα να αγοράσω από amazon, αλλά μου βγάζει κόστος μεταφορικών 56 ευρώ, το ίδιο και από το επίσημο site της εταιρείας, έχεις καμία συμβουλή μιας και φαίνεσαι ψαγμένος...;:confused:

Σταυρο όπως είχα πει και εδω: http://www.gsforum.gr/294037-post140.html το να αποκτήσεις την GOPRO ειναι λίγο δύσκολο χωρίς να είναι ακατόρθωτο! Απο το site της εταιρίας δεν θα σε συμβούλευα να την πάρεις γιατί ακόμα και χάρισμα να σου έκαναν τα μεταφορικά θα σου ζητούσαν ενα σοβαρό ποσο στο τελωνείο μας για να την πάρεις (εκτιμώ περίπου στα 100 ευρώ). Εγώ την πήρα μεν απο το site της εταιρίας αλλά είχα την τύχη να την στείλω στο σπίτι της θείας στην Αμερική και να μου την φέρει εκείνη αυτοπροσώπως στις διακοπές της!
Τώρα για κάποιον που δεν εχει συγγενή απο Αμερική για να του την στείλει έστω σαν δώρο (και πάλι δεν είσαι σίγουρος οτι δεν θα σου ζητήσουν τελωνειο) θα πρέπει να ψάξει σε site ευρωπαικά!

Π.χ FC MOTO η Motoraid

ΥΓ. προσοχή για όσους ενδιαφέρονται για το μοντέλο 960 θα πρέπει να γνωρίζουν πως η μέγιστη ανάλυση εγγραφής video είναι τα 960 και όχι τα 1080 που είναι η Full HD ανάλυση και η οποία επιτυγχάνεται μόνο με το μοντέλο GOPRO HERO HD!

frits
19-01-2011, 17:43
Σταυρο όπως είχα πει και εδω: http://www.gsforum.gr/294037-post140.html το να αποκτήσεις την GOPRO ειναι λίγο δύσκολο χωρίς να είναι ακατόρθωτο! Απο το site της εταιρίας δεν θα σε συμβούλευα να την πάρεις γιατί ακόμα και χάρισμα να σου έκαναν τα μεταφορικά θα σου ζητούσαν ενα σοβαρό ποσο στο τελωνείο μας για να την πάρεις (εκτιμώ περίπου στα 100 ευρώ). Εγώ την πήρα μεν απο το site της εταιρίας αλλά είχα την τύχη να την στείλω στο σπίτι της θείας στην Αμερική και να μου την φέρει εκείνη αυτοπροσώπως στις διακοπές της!
Τώρα για κάποιον που δεν εχει συγγενή απο Αμερική για να του την στείλει έστω σαν δώρο (και πάλι δεν είσαι σίγουρος οτι δεν θα σου ζητήσουν τελωνειο) θα πρέπει να ψάξει σε site ευρωπαικά!

Π.χ FC MOTO η Motoraid

ΥΓ. προσοχή για όσους ενδιαφέρονται για το μοντέλο 960 θα πρέπει να γνωρίζουν πως η μέγιστη ανάλυση εγγραφής video είναι τα 960 και όχι τα 1080 που είναι η Full HD ανάλυση και η οποία επιτυγχάνεται μόνο με το μοντέλο GOPRO HERO HD!



Το ξέρω Βαγγέλη μιας και το ηλεκτρονικό εμπόριο είναι η δουλεία μου, αλλά όταν γράφεις παραπάνω ότι το κόστος της μπαταρίας είναι 15 ευρώ πρέπει να το διευκρινήσεις, μια και αυτή η τιμή στην Ευρώπη δεν παίζει.:)

evanslam
19-01-2011, 18:37
Το ξέρω Βαγγέλη μιας και το ηλεκτρονικό εμπόριο είναι η δουλεία μου, αλλά όταν γράφεις παραπάνω ότι το κόστος της μπαταρίας είναι 15 ευρώ πρέπει να το διευκρινήσεις, μια και αυτή η τιμή στην Ευρώπη δεν παίζει.:)

Βεβαίως και παίζουν διότι έχουν τόσο χαμηλό κόστος που δεν θα έχεις πρόβλημα στο τελωνειο παίρνοντας τα φυσικά απο το site της εταιρίας. Αυτα βέβαια μόνο για τα εξαρτήματα που δεν τα βρίσκεις αλλού εκτός απο την ίδια την εταιρία!

frits
19-01-2011, 19:17
Βεβαίως και παίζουν διότι έχουν τόσο χαμηλό κόστος που δεν θα έχεις πρόβλημα στο τελωνειο παίρνοντας τα φυσικά απο το site της εταιρίας. Αυτα βέβαια μόνο για τα εξαρτήματα που δεν τα βρίσκεις αλλού εκτός απο την ίδια την εταιρία!

Από την εταιρεία με feedex ζητάει 85$ μεταφορικά...:confused:

gsmaniac
19-01-2011, 19:55
Από την εταιρεία με feedex ζητάει 85$ μεταφορικά...:confused:
δεν ξερεις να κανεις παραγγελια,απο internet.....:p:D

ckk
19-01-2011, 20:01
δεν ξερεις να κανεις παραγγελια,απο internet.....:p:D




Κώστα μάθε μας το ένα πράγμα που ξεχωρίζει τον άντρα… http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})

gsmaniac
19-01-2011, 20:06
Κώστα μάθε μας το ένα πράγμα που ξεχωρίζει τον άντρα… http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})
εχουν μαλλιασει τα χερια μου.......να τα γραφω:sm7:

ckk
19-01-2011, 20:38
εχουν μαλλιασει τα χερια μου.......να τα γραφω:sm7:














Δείξε λίγο έλεος και δίδαξε και εμάς τους αδαείς…έλα πασάκα μου.
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cp/Winks/0001092C.jpg (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=4&ref=15&cont=(0001092C)&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})
http://cdn.content.sweetim.com/toolbar/winks/img/play.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=4&ref=15&cont=(0001092C)&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})

gsmaniac
19-01-2011, 20:58
Δείξε λίγο έλεος και δίδαξε και εμάς τους αδαείς…έλα πασάκα μου.
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cp/Winks/0001092C.jpg (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=4&ref=15&cont=(0001092C)&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})
http://cdn.content.sweetim.com/toolbar/winks/img/play.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=4&ref=15&cont=(0001092C)&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})

Δεν μπορώ τώρα........έχω σίδερο και ξεσκονισμα:sm7:

CPretenteriS
19-01-2011, 21:05
Δεν μπορώ τώρα........έχω σίδερο και ξεσκονισμα:sm7:

:sm7::sm7:

evanslam
23-01-2011, 13:08
τα ειπαμε...βαγγελη,η δικη σου ειναι η καλυτερη...:rolleyes:
προς αποκατασταση των λαθων του βαγγελη....:cool:
το youtube εχει εκατονταδες βιντεο,τραβηγμενα στο βυθο....;)
και χωρις σακουλα....:D
YouTube - ContourHD POV camera underwater (http://www.youtube.com/watch?v=4plwOzF02o8)


Εχεις δικιο Κωστα αλλά αν παρατηρήσεις απο την αρχη μέχρι το τέλος σε όλα αυτα τα βίντεο ίσα που την βουτάνε μέσα απο την επιφάνεια αντε το πολύ 4-5 μέτρα σε κανενα μεγάλο ενυδρείο!!!

Συμπέρασμα αν θες να τραβήξεις κανένα ναυάγιο (τιτανικό:D) τότε πας καρφί για GOPRO:sm7:

gsmaniac
23-01-2011, 13:26
Εχεις δικιο Κωστα αλλά αν παρατηρήσεις απο την αρχη μέχρι το τέλος σε όλα αυτα τα βίντεο ίσα που την βουτάνε μέσα απο την επιφάνεια αντε το πολύ 4-5 μέτρα σε κανενα μεγάλο ενυδρείο!!!

Συμπέρασμα αν θες να τραβήξεις κανένα ναυάγιο (τιτανικό:D) τότε πας καρφί για GOPRO:sm7:
αν δεν με καλυψει η contour στις καλοκαιρινες ληψεις,θα μου δινεις την δικη σου....γιατι κατω απο το νερο ΔΕΝ θα φαινομαι:sm7:

evanslam
23-01-2011, 23:57
Απο πρόσφατη βόλτα μέχρι την Αναβυσσό απο τον ορεινό δρόμο

Lavrio to Anavyssos with GOPRO HD on Vimeo (http://vimeo.com/19090960)

tattoopanther
24-01-2011, 12:42
Απο πρόσφατη βόλτα μέχρι την Αναβυσσό απο τον ορεινό δρόμο

Lavrio to Anavyssos with GOPRO HD on Vimeo (http://vimeo.com/19090960)






:sm8:

evanslam
24-01-2011, 14:31
και για τους φίλους του Yοutube εδω:

http://www.youtube.com/watch?v=Avtox2FLBXM

Strats
24-01-2011, 16:12
E, καλά, ασ μας πουν τώρα ότι αυτή η ποιότητα εικόνας - χρώματος συγκρίνεται με της contour :P


Μπράβο Βαγγέλη! Θαύμα!

PS
Το youtube σου το έφαγε η μουσική :)

ckk
24-01-2011, 16:32
E, καλά, ασ μας πουν τώρα ότι αυτή η ποιότητα εικόνας - χρώματος συγκρίνεται με της contour :P


Μπράβο Βαγγέλη! Θαύμα!

PS
Το youtube σου το έφαγε η μουσική :)

Χαλαρά να αποκλείσουμε την Sony / UMG από την ζωή μας. Τι ‘ν’ τούτ’ ρε?

Νταβατζήδες στη ζωή μας? Όχι μουσική στα καφενεία, στα καταστήματά μας – άντε πιο κει ρε μάγκες.

€2 / τμχ, τσούζει από τα αραπάκια? Περιμένω τον τυπικούρα με τεράστιες περί νόμιμου θεωρίες , στην γωνία.

evanslam
24-01-2011, 17:01
E, καλά, ασ μας πουν τώρα ότι αυτή η ποιότητα εικόνας - χρώματος συγκρίνεται με της contour :P


Μπράβο Βαγγέλη! Θαύμα!

PS
Το youtube σου το έφαγε η μουσική :)

Χαλαρά να αποκλείσουμε την Sony / UMG από την ζωή μας. Τι ‘ν’ τούτ’ ρε?

Νταβατζήδες στη ζωή μας? Όχι μουσική στα καφενεία, στα καταστήματά μας – άντε πιο κει ρε μάγκες.

€2 / τμχ, τσούζει από τα αραπάκια? Περιμένω τον τυπικούρα με τεράστιες περί νόμιμου θεωρίες , στην γωνία.

Το περίμενα οτι θα το κόψουν στο Youtube γι αυτό και προηγουμένως το είχα ανεβάσει σε VIMEO που για την ώρα δουλέυει! Η άλλη λύση βέβαια είναι να τα ντύνω με τίποτα αρχαία τραγούδια που δεν είναι ακόμη ιδιοκτησία των SONY Music κ. λοιπών!

gsmaniac
24-01-2011, 18:31
ωραια βολτα........να προσεχεις τις δεξιες στροφες,μην κουρεψεις κανενα δεντρο με την καμερα:sm7:

CPretenteriS
24-01-2011, 18:45
ωραια βολτα........να προσεχεις τις δεξιες στροφες,μην κουρεψεις κανενα δεντρο με την καμερα:sm7:

Μου 'φτιαξες τη μέρα... :D :D

evanslam
24-01-2011, 19:14
ωραια βολτα........να προσεχεις τις δεξιες στροφες,μην κουρεψεις κανενα δεντρο με την καμερα:sm7:


Οι αντρες απο 2 πράγματα ξεχωρίζουν:

Το ένα είναι απο τα πράγματα που εξεχουν!!!

Strats
24-01-2011, 19:15
ωραια βολτα........να προσεχεις τις δεξιες στροφες,μην κουρεψεις κανενα δεντρο με την καμερα:sm7:


χαχαχαχα αν και κάτοχος gopro, οφείλω να ομολογήσω φίλτατε Κώστα ότι αυτό ήταν πολύ πετυχημένο αστείο :sm7: (και μη μου πεις βέβαια ότι δεν ήταν αστείο χαχαχα)

ckk
24-01-2011, 19:16
Οι αντρες απο 2 πράγματα ξεχωρίζουν:

Το ένα είναι απο τα πράγματα που εξεχουν!!!

Και όχι μόνο. Και από το πόσο εξέχουν...

gsmaniac
25-01-2011, 00:28
Οι αντρες απο 2 πράγματα ξεχωρίζουν:

Το ένα είναι απο τα πράγματα που εξεχουν!!!
σωστος......αλλα αυτο που εξεχει,να μην μοιαζει σαν κερατο:sm7:

evanslam
25-01-2011, 11:15
σωστος......αλλα αυτο που εξεχει,να μην μοιαζει σαν κερατο:sm7:


Αντε του ξανάφτιαξες πάλι την μέρα!!!! :D:D:D

Και τη δική μας βέβαια!!!!:sm7:

evanslam
25-01-2011, 11:42
Ας βάλουμε και κάτι ontopic
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020142.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)


YouTube - GoPro HD: Speedflying at Chamonix


και επειδή ο καιρός είναι και βροχερός δεν πτοούμαστε
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002038B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)YouTube - BMW 1150 GS Onboard Rain riding with the GoPro HD cam!






http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

windman1200
27-01-2011, 18:43
Παιδιά, σ'αυτό το thread συμμετέχουν μόνο δύο μοντέλα, κι ας μην είναι τα καλύτερα που υπάρχουν! Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που συμβαίνει αυτό;;

evanslam
27-01-2011, 19:00
Παιδιά, σ'αυτό το thread συμμετέχουν μόνο δύο μοντέλα, κι ας μην είναι τα καλύτερα που υπάρχουν! Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που συμβαίνει αυτό;;

Καταρχήν το thread αυτό θα έπρεπε κανονικά να παρουσιάζει ένα και μόνο μοντέλο (και ας μην είναι μοντέλο:D) σύφωνα πάντα με τον τίτλο του. Στην πορεία επειδή ο ιδρυτής :D του αποφάσισε να αλλάξει γνώμη και να μεταπιδήσει στο αντίπαλο δεος για λόγους που έχει ήδη αναφέρει ετσι λοιπόν to thread κατέληξε να είναι ένα συγκριτικό περισσότερο παρά παρουσίαση ενός και μόνο μοντέλου!

Τώρα σίγουρα υπάρχουν και άλλες εταιρίες εκτός των 2 που βγάζουν ανάλογα προιόντα! Δεκτός ο η υγιής συναγωνισμός βέβαια (αρκεί να βγαίνει πάντα η GOPRO πρώτη :D (πλάκα κάνω)) αρκεί κάποιος να κάνει την παρουσίαση του!

evanslam
03-02-2011, 11:57
:sm2:
Επιτέλους έφτασε το πολυαναμενόμενο αξεσουαρ που θα επεκτείνει ακόμα την ήδη μεγάλη πολυχρησιμότητα της!!!
Ο λόγος για την πίσω οθόνη LCD που δίνει την δυνατότητα σε live preview το βίντεο που τραβάς ή για άμεσο έλεγχο του βίντεο που μόλις έχουμε τραβήξει χωρίς να περιμένουμε να πάμε σπίτι να συνδεθούμε με κάποιο pc.

http://img202.imageshack.us/img202/774/683largelcdbacpac683x42.jpg (http://img202.imageshack.us/i/683largelcdbacpac683x42.jpg/)

http://img222.imageshack.us/img222/5884/80tinyacldb001683x42616.jpg (http://img222.imageshack.us/i/80tinyacldb001683x42616.jpg/)

http://img812.imageshack.us/img812/9486/80tinyacldb002683x42668.jpg (http://img812.imageshack.us/i/80tinyacldb002683x42668.jpg/)

http://img692.imageshack.us/img692/5388/80tinyacldb003683x42668.jpg (http://img692.imageshack.us/i/80tinyacldb003683x42668.jpg/)

http://img12.imageshack.us/img12/7903/80tinyacldb004683x42668.jpg (http://img12.imageshack.us/i/80tinyacldb004683x42668.jpg/)

http://img835.imageshack.us/img835/7252/80tinyacldb005683x42668.jpg (http://img835.imageshack.us/i/80tinyacldb005683x42668.jpg/)

Το κόστος ανέρχεται στα 58,00 ευρώ χωρίς μεταφορικά και οι κάτοχοι μπορούν να το παραγγείλουν ακόμα και απο το ίδιο το site της εταιρίας διότι σαν αξία δεν υπόκειται σε εκτελωνιστικά τέλη!

Στο πακέτο της οθόνης περιέχονται 4 νέες θήκες-βάσεις (2 αδιάβροχες & 2 μή αδιάβροχες ανοιχτές) ικανές να χωρέσουν την κάμερα με την οθόνη και φυσικά περιλαμβάνονται στην τιμή των 58,00 ευρω!

Για περισσότερες πληροφορίες: GoPro LCD BacPac™: Removable LCD Monitor for HD HERO Cameras (http://gopro.com/hd-hero-accessories/lcd-bacpac/?utm_source=Customers&utm_medium=Email&utm_content=Learn_More&utm_campaign=New_Product_LCD&utm_source=GoPro_Newsletter_Subscribers&utm_campaign=515938b6b8-Announce_LCD_BacPac_1_28_2011&utm_medium=email)

Strats
03-02-2011, 12:02
WOW!!! Το τέλειο εξάρτημα!!!

evanslam
03-02-2011, 12:03
WOW!!! Το τέλειο εξάρτημα!!!

Ελα να ετοιμάζονται οι κουασιμόδοι για ομαδική!!!!:sm7:

Strats
03-02-2011, 12:05
Ελα να ετοιμάζονται οι κουασιμόδοι για ομαδική!!!!:sm7:

Ας τους contourάκηδες στραβωμένους στο σκοτάδι, να νομίζουν ότι τραβούν φύση-δρόμο και να ανακαλύπτουν μετά ότι τραβούσαν το κοντέρ μόνο :sm7:

evanslam
03-02-2011, 13:13
Ας τους contourάκηδες στραβωμένους στο σκοτάδι, να νομίζουν ότι τραβούν φύση-δρόμο και να ανακαλύπτουν μετά ότι τραβούσαν το κοντέρ μόνο :sm7:
Προβλέπω τους Κωστάδες τώρα που μιλάμε να ετοιμάζουν την "αντεπίθεση" τους και ξέρεις, λέει ο ένας και ό αλλος πάντα καλύπτεται!!!:sm7:
Περιμένω με ανυπομονησία!!!

Strats
03-02-2011, 13:16
Προβλέπω τους Κωστάδες τώρα που μιλάμε να ετοιμάζουν την "αντεπίθεση" τους και ξέρεις, λέει ο ένας και ό αλλος πάντα καλύπτεται!!!:sm7:
Περιμένω με ανυπομονησία!!!


Ωχ, δε με βλέπω να πάω μόνος μου στην Αίγλη την άλλη Τετάρτη, θα με φάνε :sm7:

CPretenteriS
03-02-2011, 13:18
Τώρα... δε θα πρέπει να προσέχεις τις δεξιές στροφές μόνο... θα πρέπει να προσέχεις και τα τούνελ στην κακιά σκάλα γιατί είναι χαμηλά...

:sm7:

evanslam
03-02-2011, 13:34
Τώρα... δε θα πρέπει να προσέχεις τις δεξιές στροφές μόνο... θα πρέπει να προσέχεις και τα τούνελ στην κακιά σκάλα γιατί είναι χαμηλά...

:sm7:


Μη σε νοιάζει Κωστάκη μου θα σκύβω η το πολύ πολύ να παραγγείλω την χαμηλωμένη σελα :D

αρχίσαμε....http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)





http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

Strats
03-02-2011, 13:37
:sm7:

gsmaniac
03-02-2011, 21:42
χρησιμο φαινεται..........καλες ληψεις:)

evanslam
04-02-2011, 00:12
χρησιμο φαινεται..........καλες ληψεις:)


Κώστα δεν σε βλέπω καλά! Μήπως έχεις πυρετό;;;:hmmm:

ckk
04-02-2011, 00:53
χρησιμο φαινεται..........καλες ληψεις:)





ήπιο σε βρίσκω... :sm7:

mjtir
04-02-2011, 10:42
Αγαπητοι φιλοι , απολαμβανω τα ομορφα φιλμακια και τους εξυπνους διαλογους απειρου καλους που μας προσφερετε.

Εξυπνη η πατεντα με την extra οθονη .

Ειναι μια σοβαρη προσπαθεια για να καλυφθει το κενο με τον ανταγωνισμο , οπου υπαρχει υλοποιηση με δυο κομματια , καμερα και καταγραφικο , αποδεικνυοντας ετσι ποσο σημαντικη ειναι η παρουσια του για την σωστη καταγραφη.

Μονο που δεν μπορω να φανταστω πανω στο κρανος τι χρησιμοτητα εχει :D

Strats
04-02-2011, 10:45
...Μονο που δεν μπορω να φανταστω πανω στο κρανος τι χρησιμοτητα εχει :D

Συναπιβάτης! cameraman :)

gandreas
04-02-2011, 11:10
Τελικά τι διαφημίζουμε του Κώστα ή του Βαγγέλη?:sm7:



Ο Βαγγέλης πέταξε την οθόνη και εξαφανίστηκε μετά,
μάλλον το βλέπει σαν κίνηση ΜΑΤ
:sm7:

CPretenteriS
04-02-2011, 11:11
Τελικά τι διαφημίζουμε του Κώστα ή του Βαγγέλη?:sm7:



Ο Βαγγέλης πέταξε την οθόνη και εξαφανίστηκε μετά,
μάλλον το βλέπει σαν κίνηση ΜΑΤ
:sm7:

:D :D

evanslam
04-02-2011, 11:37
Τελικά τι διαφημίζουμε του Κώστα ή του Βαγγέλη?:sm7:



Ο Βαγγέλης πέταξε την οθόνη και εξαφανίστηκε μετά,
μάλλον το βλέπει σαν κίνηση ΜΑΤ
:sm7:

Εδώ είμαι και παρακολουθώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον! Δεν θεωρώ ότι έκανα την κίνηση ματ, αν και βέβαια μετα απο αυτό το καινούριο χαρακτηριστικό απέκτησε ένα σοβαρο πλεονέκτημα! Βέβαια στην ερώτηση αν διαφημίζουμε κάποια ή κάποια άλλη κανονίκα την απάντηση θα έπρεπε να την δίνει ο τίτλος του thread! Απο την άλλη για να πούμε και του στραβού το δίκαιο (μας πιάσανε οι καλοσύνες απο χτές το βράδυ βλέπεις):D η Contour είναι μια πολύ αξιόλογη υλοποίηση, μάλλον η καλύτερη μετα την GOPRO! Σίγουρα αν δεν είχα τρόπο να προμηθευτώ την GOPRO με τρόπο που να με συμφέρει θα είχα τώρα στην κατοχή μου την απείρου καλους :p Contour!

Strats
04-02-2011, 11:41
χρησιμο φαινεται..........καλες ληψεις:)


... Σίγουρα αν δεν είχα τρόπο να προμηθευτώ την GOPRO με τρόπο που να με συμφέρει θα είχα τώρα στην κατοχή μου την απείρου καλους :p Contour!

E, και μετά από αυτά, τι άλλο θα μπορούσαμε να αναμένουμε; Μια ζεστή αγκαλιά με λίγα δάκρια συγκίνησης :sm7: χαχαχα

evanslam
04-02-2011, 12:07
E, και μετά από αυτά, τι άλλο θα μπορούσαμε να αναμένουμε; Μια ζεστή αγκαλιά με λίγα δάκρια συγκίνησης :sm7: χαχαχα


http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020461.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)





http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

gsmaniac
04-02-2011, 12:33
Επειδή σας τρώει ο πωπ@σ σας........ας το πάμε όπως σας αρέσει:cool:
Με αυτά τα πρόσθετα πάνω στο κράνος,σας βλέπω με αυχενικο....:D
Όσο παει γίνεται πιο βαριά και πιο κουμουτσα......:p
Σε λίγο σας βλέπω και με λάπτοπ,προσαρμοσμένο στο κράνος...:D

CPretenteriS
04-02-2011, 12:40
Επειδή σας τρώει ο πωπ@σ σας........ας το πάμε όπως σας αρέσει:cool:
Με αυτά τα πρόσθετα πάνω στο κράνος,σας βλέπω με αυχενικο....:D
Όσο παει γίνεται πιο βαριά και πιο κουμουτσα......:p
Σε λίγο σας βλέπω και με λάπτοπ,προσαρμοσμένο στο κράνος...:D

:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

Που ήσουν τόση ώρα????????

:sm7:

Strats
04-02-2011, 12:40
Επειδή σας τρώει ο πωπ@σ σας........ας το πάμε όπως σας αρέσει:cool:
Με αυτά τα πρόσθετα πάνω στο κράνος,σας βλέπω με αυχενικο....:D
Όσο παει γίνεται πιο βαριά και πιο κουμουτσα......:p
Σε λίγο σας βλέπω και με λάπτοπ,προσαρμοσμένο στο κράνος...:D

Και είχα αρχίσει να ανησυχώ!

evanslam
04-02-2011, 12:44
χρησιμο φαινεται..........καλες ληψεις:)


Κώστα δεν σε βλέπω καλά! Μήπως έχεις πυρετό;;;:hmmm:

ήπιο σε βρίσκω... :sm7:

Επειδή σας τρώει ο πωπ@σ σας........ας το πάμε όπως σας αρέσει:cool:
Με αυτά τα πρόσθετα πάνω στο κράνος,σας βλέπω με αυχενικο....:D
Όσο παει γίνεται πιο βαριά και πιο κουμουτσα......:p
Σε λίγο σας βλέπω και με λάπτοπ,προσαρμοσμένο στο κράνος...:D

Και είχα αρχίσει να ανησυχώ!



Ο πυρετός πρέπει να έπεσε απο ότι βλέπω!!! Εχει δίκιο ο Κώστας πάντως. Πάω να παραγγείλω ενα neckbrace ήδη!!!!

ckk
04-02-2011, 12:55
Ο πυρετός πρέπει να έπεσε απο ότι βλέπω!!! Εχει δίκιο ο Κώστας πάντως. Πάω να παραγγείλω ενα neckbrace ήδη!!!!

Το καλύτερο δώρο της πίττας. Όχι λόγω αξίας – λόγω ασφαλείας. Οπότε περίμενε... ποιός σε πιάνει μετά...

και BMW και GoPro και neckbrace, θα σε... ματιάξουν. :sm7:

evanslam
04-02-2011, 13:05
Το καλύτερο δώρο της πίττας. Όχι λόγω αξίας – λόγω ασφαλείας. Οπότε περίμενε... ποιός σε πιάνει μετά...

και BMW και GoPro και neckbrace, θα σε... ματιάξουν. :sm7:

Χρήστο στο είπε και ο Ντινόπουλος θα στο πω και εγώ! Σταμάτα να γράφεις την πιτα με 2 Τ και με αυτή την γραμματοσειρά γιατί έχουμε πλέον και πολλά μέλη κάτω των 18 που μπαίνουν και διαβάζουν! :sm7:

ckk
04-02-2011, 13:15
Χρήστο στο είπε και ο Ντινόπουλος θα στο πω και εγώ! Σταμάτα να γράφεις την πιτα με 2 Τ και με αυτή την γραμματοσειρά γιατί έχουμε πλέον και πολλά μέλη κάτω των 18 που μπαίνουν και διαβάζουν! :sm7:

Επειδή και οι δυό σας είσαστε αχαρακτήριστοι… από πότε η πίπα (με π) είναι κακιά λέξη? Κακό συνήθειο από θέμα… καπνίσματος ναι. Αλλά και εκεί είναι όπως την πάρει κανείς… :sm7:

την λέξη ρε σεις. Βρώμικα μυαλά υπάρχουν και όχι Βρώμικες λέξεις.

evanslam
04-02-2011, 13:32
Επειδή και οι δυό σας είσαστε αχαρακτήριστοι… από πότε η πίπα (με π) είναι κακιά λέξη? Κακό συνήθειο από θέμα… καπνίσματος ναι. Αλλά και εκεί είναι όπως την πάρει κανείς… :sm7:

την λέξη ρε σεις. Βρώμικα μυαλά υπάρχουν και όχι Βρώμικες λέξεις.

Συμφωνώ και εγώ όπως την πάρει κανείς....;)

kostasx
04-02-2011, 15:25
Μονο που δεν μπορω να φανταστω πανω στο κρανος τι χρησιμοτητα εχει :D

Βλέπει ο συνεπιβάτης τι τραβάει η κάμερα και αναλόγως την γυρνάει..:D:D

gsmaniac
04-02-2011, 15:56
Ο πυρετός πρέπει να έπεσε απο ότι βλέπω!!! Εχει δίκιο ο Κώστας πάντως. Πάω να παραγγείλω ενα neckbrace ήδη!!!!
καλη αγορα και το neckbrace.......θα σου χρειαστει....;):D






http://1.1.1.5/bmi/hurlbutvisuals.com/blog/wp-content/uploads/2009/07/helmet-cam.jpg

kriti manoysos
04-04-2011, 18:51
:):):)