PDA

View Full Version : Όλοι...κερδίσαμε στις εκλογές!


tsompanis
09-11-2010, 09:26
Πραγματικά δεν υπάρχουν οι πολιτικοί μας...
άλλα τους λες,άλλα καταλαβαίνουν!

το πασόκ κερδίζοντας μόνο ΜΙΑ περιφέρεια απο την πρώτη κυριακή,πήρε το μήνυμα-εντολή ότι πρέπει να συνεχίσει να κυβερνά!επιτυχία!

ΝΔ και Πασοκ έχασαν περί τους 2 εκατομμύρια ψηφοφόρους και μιλάνε για συσπείρωση!

για το ότι 1 στους 2 έλληνες ΔΕΝ ψήφησε,δεν μίλησαν καν λες και αυτό έγινε στην Μοζαμβίκη!
χώρισαν μάλιστα το ποσοστό αποχής σε αστικά κέντρα και επαρχία για να τους φαίνεται μικρότερο χαχαχα δεν υπάρχουν!

θα βγει ο κόσμος με τα ρόπαλα και τα φτυάρια στους δρόμους και αυτοί θα νομίζουν ότι πάμε να τους απελευθερώσουμε!


και τέλος...
Πασόκ =κέρδισε!πήρε εντολή να συνεχίσει..
Ν.Δ = κέρδισε! "ο κόσμος ήρθε πάλι σε εμάς!"
Κ.Κ.Ε = 1423 ψήφους παραπάνω απο τις προηγουμενες δημοτικες.θρίαμβος!
ΣΥΡΙΖΑ= είμαστε οι κερδισμένοι των εκλογών!!
και ΛΑΟΣ= Καλά αυτοί είναι απο άλλο παραμύθι!

με τις υγείες μας



ο τίτλος στα περισσότερα τηλεοπτικά πάνελ σήμερα..
" ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ"

Είπαμε...δώσαμε εντολή!!γκρρρρρρ.....

EOD-K9
09-11-2010, 10:10
ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ

όλοι κερδισμένοι

και κυρίως ο κυρίαρχος Ελλάνικος λαός

γιαυτό φωνάζω ψηφίστε !!

πείτε την γνώμη σας !!


τσομπανη.... πιάσε τις γκλίτσες...
...φτιαχνω και εγω τις κατσουνες ...

όλο και καπου θα χρειαστούν

tsompanis
09-11-2010, 10:16
τσομπανη.... πιάσε τις γκλίτσες...
...φτιαχνω και εγω τις κατσουνες ...

όλο και καπου θα χρειαστούν





Πιασμένες τις έχω καλά και με μπακ-απ :sm7:
εσάς εκεί κατω να σας στείλω κανένα ζωντανό να φτιάχνεται λιγο τυρί και να ψήνεται ψα κριγιάσι?

MARK
09-11-2010, 10:21
Ψιλό γαζί μας δουλεύουν .....:hmmm:

platon
09-11-2010, 11:04
εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω, πως όλος ο κόσμος τους βρίζει, όλοι είναι δυσαρεστημένοι, ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ, όπου και να βρεθείς, όπου και να ρωτήσεις λένε μετά τα αποτελέσματα ότι τα θέλει ο ####ς μας έτσι όπως ψηφίζουμε τους ίδιους και τους ίδιους και πως πρέπει να απέχουμε ή να ψηφίσουμε κάποιον άλλο κτλ...
Δεν έχω βρει ακόμη ποιοι είναι αυτοί που τους ψηφίζουν και βγαίνουν με τέτοια ποσοστά.

Arkas
09-11-2010, 12:06
Αναμενόμενες δηλώσεις,
προ των αναμενόμενων (σκληρών) νέων μέτρων.... :(

yns
09-11-2010, 12:31
Με τσ'υγείες μας..

Gemat
09-11-2010, 13:47
Ειμαστε αξιοι αυτων που μας κυβερνουν! Αν βγει αυριο η κυβερνηση και ριξει νεα μετρα, θα το κανει με τις ευλογιες μας!

Οσο αφορα το 50% της αποχης, σημαινει οτι το 50% λεει στα @ρχιδ!@ μου και ας αφησουμε το υπολοιπο 50% απο το οποιο αποτελειται απο ΒΟΛΕΜΕΝΟΥΣ και ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ σε μεγαλο ποσοστο να αποφασισει για τη τυχη ΟΛΩΝ!

ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!! Η ΑΠΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΗ!!

kostas_366
09-11-2010, 14:50
Κώστα, οι παραπάνω είναι πολιτικές δηλώσεις, και γίνονται, έτσι για να γίνουν... Δεν με αγγιζουν. Αλλά μαλλον για να γίνονται, κάποιους αγγίζουν. Δεν ξέρω ποιο κομάτι του κόσμου, αλλά έτσι γίνεται.
Όπως και οι προ εκλογές δηλώσεις, θα πάω σε εκλογές (Παπ..) ή μην ψηφίζετε δήμαρχο για να καταψηφίσετε το μνημόνιο (Σαμ..). Και τα 2 παραπάνω είναι για κάποιο κομάτι κόσμου που το αγγίζει.
Η ουσία είναι παιδιά, ότι ακόμα και σήμερα, με όσα κακά μας έχει κάνει η κακή επιλογή μας (επιλογή προσωπων σε βουλή και τοπική αυτοδιοίκηση), ο τίμιος, ηθικός και σωστός, δεν είναι ο νικητής. Δεν είναι εκεί που του αξίζει. Και ο κόσμος έχει κ τρελαθεί.
Την άλλη φορά σκέφτομαι, αν είναι κοντά οι εκλογές, και θέλει σέρβις το 1150, θα πάω στον δήμαρχο και θα του πω: κάνε μου σέρβις να σε ψηφίσω!! Έχουνε χάλια και οι πολιτικοί, αλλά έχουμε και εμείς, ΠΟΛΛΑ χάλια.

κωστης
09-11-2010, 16:07
ΑΠΟΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ....................

ckalfas
09-11-2010, 16:20
Δεν έχω βρει ακόμη ποιοι είναι αυτοί που τους ψηφίζουν και βγαίνουν με τέτοια ποσοστά.

Οι βολεμένοι, οι "κολλημένοι" και οι παππούδες! Οι άλλοι, οι έξυπνοι, οι σκεπτόμενοι, οι προοδευτικοί, οι νέοι ήταν αμέτοχοι!
Φωνάζουν "αποχή" με τον φραπέ στο χέρι και παρατηρούν εξ αποστάσεως, περιμένοντας οι άλλοι να τους καλυτερέψουν την ζωή, να τους καλυτερέψουν την χώρα, να τους καλυτερέψουν την χώρα!

Κι ο χαβαλές συνεχίζεται...

manosamos
09-11-2010, 16:29
Ειμαστε αξιοι αυτων που μας κυβερνουν! Αν βγει αυριο η κυβερνηση και ριξει νεα μετρα, θα το κανει με τις ευλογιες μας!

Οσο αφορα το 50% της αποχης, σημαινει οτι το 50% λεει στα @ρχιδ!@ μου και ας αφησουμε το υπολοιπο 50% απο το οποιο αποτελειται απο ΒΟΛΕΜΕΝΟΥΣ και ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ σε μεγαλο ποσοστο να αποφασισει για τη τυχη ΟΛΩΝ!

ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!! Η ΑΠΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΗ!!
:sm8::sm8::sm8:

ckk
09-11-2010, 23:21
Ειμαστε αξιοι αυτων που μας κυβερνουν! Αν βγει αυριο η κυβερνηση και ριξει νεα μετρα, θα το κανει με τις ευλογιες μας!

Οσο αφορα το 50% της αποχης, σημαινει οτι το 50% λεει στα @ρχιδ!@ μου και ας αφησουμε το υπολοιπο 50% απο το οποιο αποτελειται απο ΒΟΛΕΜΕΝΟΥΣ και ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ σε μεγαλο ποσοστο να αποφασισει για τη τυχη ΟΛΩΝ!

ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!! Η ΑΠΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΗ!!

η αποχή βέβαια δεν είναι θέση. Είναι ΜΗΝΥΜΑ, που πρέπει να λάβουν.

ΑΠΟΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ....................

Στο κατά πόσο έχω δίκιο, μπορείτε να το δείτε και από την θέση όλων των καναλιών, 'ναι στην ψήφο'. Βγάλτε συμπεράσματα...

DERTILAS
09-11-2010, 23:30
Για κερδισει καποιος, αυτο σημαινει οτι καποιος αλλος εχασε.....στην περιπτωση που συζηταμαι, για να εχουν βγει κερδισμενοι ολα τα κομματα αυτοματως χαμενος ειναι............ο λαος!!!!

Gemat
10-11-2010, 01:16
η αποχή βέβαια δεν είναι θέση. Είναι ΜΗΝΥΜΑ, που πρέπει να λάβουν.



Εχεις βγαλει απο καπου το συμπερασμα οτι οι τυποι που μας κυβερνουν λαμβανουν μυνηματα απο τον λαο??? Φωνή βοῶντος ἐν τῇ ἐρήμῳ ...

skippybi
10-11-2010, 01:33
«∆εν µπορεί κανένας να ανεβεί στην πλάτη σου. Εκτός εάν εσύ ο ίδιος σκύψεις».
Μάρτιν Λούθερ Κινγκ

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-11-2010, 02:41
και τέλος...
Πασόκ =κέρδισε!πήρε εντολή να συνεχίσει..
Ν.Δ = κέρδισε! "ο κόσμος ήρθε πάλι σε εμάς!"
Κ.Κ.Ε = 1423 ψήφους παραπάνω απο τις προηγουμενες δημοτικες.θρίαμβος!
ΣΥΡΙΖΑ= είμαστε οι κερδισμένοι των εκλογών!!
και ΛΑΟΣ= Καλά αυτοί είναι απο άλλο παραμύθι!

με τις υγείες μας






...... εγώ είμαι με τους κερδισμένους .... :sm7: