PDA

View Full Version : Προσοχή πετρέλαια!!!!


evan400f
11-11-2010, 11:34
Έχτες το βράδυ μετά το φαγοπότι τέσσερα στενά πριν το σπίτι στρίβοντας σε ένα στενό ήρθα αντιμέτωπος με τον χειρότερο εφιάλτη μας! Στη μέση του οδοστρώματος ήταν ένα ρυάκι πετρελαίου!!!! Δόξα τον Θεό που πήγαινα σιγά και πήρα την στροφή κάπως ανοικτά. Διαφορετικά…….ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω.
Αμέσως σταμάτησα, έτρεξα πίσω να κάνω σινιάλο σε δύο μηχανάκια που ήταν πίσω μου. Ίσα που τους πρόλαβα.
Πήρα τηλέφωνο στην τροχαία, σε 5 λεπτά έφτασαν με ένα πυροσβεστικό και καθάρισαν το οδόστρωμα.
Πολύ θα ήθελα να πιάσω αυτών των παπάρα με το φορτηγό που έχανε πετρέλαια και όλους τους άλλους παπάρες που πέρασαν και δεν ειδοποίησαν τις αρχές.
Το νου σας αδέλφια, τα μάτια σας χίλια δεκατέσσερα!!!

Arkas
11-11-2010, 11:45
Αφού ήρθαν και τα καθάρισαν, πάλι καλά...

Γιατί το καλοκαίρι,
σε χυμένα λάδια στην Πλ. Νέας Σμύρνης,
παρά τα επανειλημμένα τηλεφωνήματά μου στο 100,
δεν ήρθαν ποτέ. :(

adventure
11-11-2010, 11:47
Πήρα τηλέφωνο στην τροχαία, σε 5 λεπτά έφτασαν με ένα πυροσβεστικό και καθάρισαν το οδόστρωμα.
Πολύ θα ήθελα να πιάσω αυτών των παπάρα με το φορτηγό που έχανε πετρέλαια και όλους τους άλλους παπάρες που πέρασαν και δεν ειδοποίησαν τις αρχές.
Το νου σας αδέλφια, τα μάτια σας χίλια δεκατέσσερα!!!

Ένα μπράβο στην τροχαία για την γρήγορη αντιμετώπιση του περιστατικού και πολλά μπινελίκια σε αυτόν που το έκανε και από μένα ....

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

geolag
11-11-2010, 12:10
Ένα μπράβο στην τροχαία για την γρήγορη αντιμετώπιση του περιστατικού και πολλά μπινελίκια σε αυτόν που το έκανε και από μένα ....

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα



Μπράβο πρώτα από όλα στον EVAN400 f που ειδοποίησε

adventure
11-11-2010, 12:17
Μπράβο πρώτα από όλα στον EVAN400 f που ειδοποίησε

Αυτό είναι αυτονόητο .

;) ;) :)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-11-2010, 15:16
Έχτες το βράδυ μετά το φαγοπότι τέσσερα στενά πριν το σπίτι στρίβοντας σε ένα στενό ήρθα αντιμέτωπος με τον χειρότερο εφιάλτη μας! Στη μέση του οδοστρώματος ήταν ένα ρυάκι πετρελαίου!!!! Δόξα τον Θεό που πήγαινα σιγά και πήρα την στροφή κάπως ανοικτά. Διαφορετικά…….ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω.
Αμέσως σταμάτησα, έτρεξα πίσω να κάνω σινιάλο σε δύο μηχανάκια που ήταν πίσω μου. Ίσα που τους πρόλαβα.
Πήρα τηλέφωνο στην τροχαία, σε 5 λεπτά έφτασαν με ένα πυροσβεστικό και καθάρισαν το οδόστρωμα.
Πολύ θα ήθελα να πιάσω αυτών των παπάρα με το φορτηγό που έχανε πετρέλαια και όλους τους άλλους παπάρες που πέρασαν και δεν ειδοποίησαν τις αρχές.
Το νου σας αδέλφια, τα μάτια σας χίλια δεκατέσσερα!!!


Μπράβο ρε Βάγγο για τις άμεσες ενέργειές σου .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif

Μπράβο και στους "μπάτσους" ....

Δεν μ' αρέσει να χρησιμοποιώ αυτή την έκφραση,

αλλά την γράφω για να πω ότι, δεν είναι ΟΛΟΙ ... "μπάτσοι" .... ;)

MARK
11-11-2010, 15:30
Απρόσεκτα γίδιαΝεύραΝεύρα

vasorfa
11-11-2010, 17:35
Σωστος Ο Βαγγελης!!!!!!


ΠΡΟΣΟΧΗ στα γίδια.....παιδια.....τωρα που εχουν αρχισει και βγαινουν τα βυτιοφορα για ανεφοδιασμο ειναι ο φοβος και ο ΤΡΟΜΟΣ........Νεύρα:mad::mad::mad:

gandreas
11-11-2010, 18:36
Αφού ήρθαν και τα καθάρισαν, πάλι καλά...

Γιατί το καλοκαίρι,
σε χυμένα λάδια στην Πλ. Νέας Σμύρνης,
παρά τα επανειλημμένα τηλεφωνήματά μου στο 100,
δεν ήρθαν ποτέ. :(
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα


Ένα μπράβο στην τροχαία για την γρήγορη αντιμετώπιση του περιστατικού



:sm5::sm5:

Μπράβο πρώτα από όλα στον EVAN400 f που ειδοποίησε

:sm4::sm4::sm4::sm8::sm2:

Απρόσεκτα γίδιαΝεύραΝεύρα

:sm7::sm7::sm7:

manosamos
11-11-2010, 19:23
παρά τα επανειλημμένα τηλεφωνήματά μου στο 100,
δεν ήρθαν ποτέ. :(

Θα ειχαν ξεμηνει απο πριονιδι......:D:D:D

siraxanz
11-11-2010, 22:35
Αφού το'σωσες ;)

gemara
11-11-2010, 23:03
Είχα φύγει σε μια στροφή με 90χλμ/ω από πετρέλαια που έσταζε βυτιοφόρο, πριν... 24 χρόνια...
Προχτές είδα πάλι βυτιοφόρο που έτρεχε σαν βρύση το πράμα του, μπήκα μπροστά του, φρέναρα και τον σταμάτησα, κατέβηκα, τον πήρε και τον σήκωσε και με τη φοβέρα κατέβηκε και το έκλεισε. Ζώα σκέτα και κωλάνθρωποι είναι αυτοί...

Sakis
11-11-2010, 23:05
Mπράβο σου
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000204AE.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={30998E9C-68A8-4297-84B9-34464FDB391F})