PDA

View Full Version : δυστύχημα στο δρόμο


kostas-patra
15-03-2009, 19:36
η μέρα σήμερα ήταν άψογη
είδα πάνω από 200 με 300 μηχανές στο δρόμο σε διάφορα σχήματα, παρέες, ομάδες, φωτογραφίσεις

κάπου στη λ.μαραθώνος είδα το ατύχημα, 5-10 λεπτά μετά από το συμβάν, μια μοτοσυκλέτα και μια κούρσα, το τα αυτοκίνητο έχασε μόνο ένα προφυλακτήρα, ενώ η μηχανή και η αναβάτης ήταν ξαπλωμένες κάτω

κόσμος που ενδιαφέρθηκε, περαστικοί περίεργοι, ένας αστυνομικός να ρυθμίζει την κυκλοφορία και το κράνος της κοπέλες βγαλμένο; εκτοξευμένο;
δεν ξέρω

ήμουν με το αυτοκίνητο, δεν σταμάτησα, όχι από αδιαφορία, αλλά από ενδιαφέρον,
αν όλοι σταματούν σε κάθε ατύχημα, το ασθενοφόρο θα αργεί πάντα λόγω μποτιλιαρίσματος
μακάρι μονάχα να σταματούσαν εκείνοι που έπρεπε, εκείνοι που θα μπορούσαν αν βοηθήσουν, εκείνοι που ξέρουν, επειδή μια φίλη μου παραλίγο να πάθει σοβαρή ζημιά από το υπερβάλλον ενδιαφέρον ενός περαστικού που την μετακίνησε ενώ είχε τραυματιστεί επικίνδυνα στην σπονδυλική στήλη

μπορεί να γράφω από ενοχές, αλλά δεν θα θελα πεσμένος ούτε κόσμος να περνάει αδιάφορος πάνω από το κεφάλι μου, ούτε να με πιλατεύουν ασυνείδητα χέρια

πολλά θα θελα, μα είναι αντικρουόμενα μεταξύ τους, σε μια χώρα που οι υποθέσεις είναι περισσότερες από τις βεβαιότητες

η κοπέλα είχε τις αισθήσεις της και εύχομαι ειλικρινά περαστικά της
τα χω χαμένα και νιώθω οργή, προς όλους, εμένα, το ανθρώπινο λάθος και την ηλιθιότητα μέχρι τα θεία

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
15-03-2009, 22:35
Γειά σου Κώστα ....

Λυπάμαι γι' αυτό που είδες,

μα περισσότερο για τα 2 παλικάρια που ήταν ξαπλωμένα στο δρόμο ...:(

Κι εμείς σήμερα είδαμε ΠΟΛΛΕΣ μοτό στο δρόμο για την Ανάβυσσο (αγώνα SCRAMBLE),

αλλά κ στην επιστροφή ...

Οι περισσότεροι .... "ενθουσιασμένοι" (για να μην πω μουρλαμένοι ... )

Όσο για τ' αυτοκίνητα ..... χιλιάδες ...

Απ' ότι φαίνεται, ξεκίνησε η έξοδος των "οδηγών του Σαββατοκύριακου" ..

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε,

είναι να προσέχουμε με ...διπλά μάτια ....

Πάντα όρθιοι !!!!! http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif





Υ.Γ. Τον θυμό σου για τους πάντες κ τα πάντα,

δεν τον κατάλαβα, αλλά ....θα έχεις τους λόγους σου ..






.