PDA

View Full Version : επιπλεον εκπτωση σε γνωστό γερμανικό site


z_atomic
17-11-2010, 13:12
Πριν αναρτήσω οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την επιπλέον έκπτωση στο συγκεκριμένο site θα ήθελα την άδεια από τους διαχειριστές του φόρουμ σε οτι έχει να κάνει με τους όρους που αφορούν τη διαφήμιση. Για κάποιους συμφορουμίτες που μπορεί να πεταχτούν κ να πουν ότι κακώς κατευθείαν δεν πόσταρα το site και τον τρόπο έκπτωσης, απλά ενημερώνω ότι το κάνω για τυπικούς λόγους προκειμένου να μην έχει κάποιο πρόβλημα το φόρουμ. Περιμένω το οκ κ ευχαρίστως να ενημερώσω λεπτομερώς για την έκπτωση

vpentza
17-11-2010, 13:13
μπορείς να μου στείλεις το link με PM....δεν θα θεωρηθεί διαφήμηση..;););)

Arkas
17-11-2010, 13:23
Δεν υπάρχει πρόβλημα...

MARK
17-11-2010, 13:42
Δεν υπάρχει πρόβλημα...


Πήρες το οκ.....:sm8:

z_atomic
17-11-2010, 14:29
λοιπον καλημερα μπορεί κάποιοι από εσάς να το έχετε ήδη δει ή να το έχει ήδη χρησιμοποιήσει. Δεν ξέρω από πότε ισχύει η προσφορά αλλά εγώ την ανακάλυψα πριν από 2 εβδομάδες τυχαία στο facebook. Λοιπόν έχουμε κ λέμε
1. το site είναι το fcmoto.de (γνωστό κ μη εξαιρεταίο)
2. η επιπλέον έκπτωση είναι 10%
3. η διαφήμιση για την έκπτωση εμφανίζεται μόνο στο facebook ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!!!! ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ ΣΤΟ FACEBOOK
4. μπαίνεις στο fc moto.de και επιλέγεις το προιον που θέλεις. Για να περάσει η έκπτωση στο ποσό που βλέπεις πρέπει να έχεις κάνει add to shopping basket το προιον αυτό
5. μόλις το προσθέσεις πατάς πάνω στην δεξιά στήλη το shopping basket και σου παρουσιάζει μια σελίδα με αναλυτικά τις χρεώσεις για το προιον που πρόσθεσες.
σε αυτόν τον αναλυτικό πίνακα στο πεδίο που γράφει COUPON συμπληρώνεις facebook10 (μία λέξη) και πατάς το κουμπί RENDEEM COUPON. Η σελίδα κάνει μόνη της refresh και βλέπεις κατευθείαν την έκπτωση 10% που την αφαιρεί από το αρχικό ποσό.
Όποιος δεν κατάλαβε την περιγραφή μου μπορεί να ζητήσει περαιτέρω διευκρινήσεις και στον βραδυνό καφέ.
Καλά ψώνια

Jefe
17-11-2010, 14:42
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020408.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={577E53E4-D534-433B-9AE7-7B3BD3306E01})


Jefe

vpentza
17-11-2010, 14:44
ευχαριστούμε......

;);)

moby_gr
17-11-2010, 15:16
Δουλεύει μία χαρά!

:sm8:


Ευχαριστούμε!!!

ckalfas
17-11-2010, 16:31
Παρότι οι Γερμανοί, όποτε βρουν ευκαιρία μας λιανίζουν σαν το χταπόδι, συνεχίζουν να μας τα "πέρνουν"!

dimitrisb
17-11-2010, 16:34
Μπράβο για την έρευνα και ... thanks! :sm8:

z_atomic
17-11-2010, 17:00
πριν ποστάρω το θέμα αυτό ψωνισα και παρέλαβα το μπουφάν μου για να βεβαιωθώ ότι δεν θα υπήρχαν κρυφές χρεώσεις που θα έσβηναν την έκπτωση. Γι αυτό όποιος αποφασίσει να ψωνίσει ασ μην ανησυχεί για κάτι. Ότι έγραφε η παραγγελία μου αυτό πλήρωσα (με αντικαταβολή)

z_atomic
17-11-2010, 17:01
Δουλεύει μία χαρά!

:sm8:


Ευχαριστούμε!!!

Βεβαίως και δουλεύει έχω ψωνίσει ήδη

xurxes
17-11-2010, 17:05
Παρότι οι Γερμανοί, όποτε βρουν ευκαιρία μας λιανίζουν σαν το χταπόδι, συνεχίζουν να μας τα "πέρνουν"!


τι με νοιάζει...αν είναι Γερμανός κοιλαράς, Κινέζος η Αμερικάνος...αφου οι Ελληναρες μας τα παίρνουν χοντρά...και δεν βαδίζουν με τις εποχές και δυσκολίες που παιρνουν όλοι...

εμεις θα κοιταμε την τσεπη μας...κι ας παραδειγματιστούμε επιτέλους...

ΥΓ.
πάω σε μαγαζί για αγορά SIDI crossfire, μου λέει με παρακάλια και κλάματα........320,00 γιούρια

παω σε δεύτερο...στο outlet..μου λεει με εκπτωση φιλαρακι 360,00 γιουρια:hmmm::Απορία:
τα βλεπω στο fcmoto 269,00 γιούρια και τώρα ακούω από τον ομοσταυλο εχω και 10% επιπλέον....

μάλλον κάποιος είναι φάουλ στην προκειμενει....Ελληναρα ξυπνααααααααα

z_atomic
17-11-2010, 17:18
τι με νοιάζει...αν είναι Γερμανός κοιλαράς, Κινέζος η Αμερικάνος...αφου οι Ελληναρες μας τα παίρνουν χοντρά...και δεν βαδίζουν με τις εποχές και δυσκολίες που παιρνουν όλοι...

εμεις θα κοιταμε την τσεπη μας...κι ας παραδειγματιστούμε επιτέλους...

ΥΓ.
πάω σε μαγαζί για αγορά SIDI crossfire, μου λέει με παρακάλια και κλάματα........320,00 γιούρια

παω σε δεύτερο...στο outlet..μου λεει με εκπτωση φιλαρακι 360,00 γιουρια:hmmm::Απορία:
τα βλεπω στο fcmoto 269,00 γιούρια και τώρα ακούω από τον ομοσταυλο εχω και 10% επιπλέον....

μάλλον κάποιος είναι φάουλ στην προκειμενει....Ελληναρα ξυπνααααααααα

συμφωνω φίλε μου. εγώ το φθηνότερο cayenne pro που βρήκα στην ελλάδα ήταν 415 ευρω κ στο fcmoto το πήρα 335 με μεταφορικά και αντικαταβολή. είμαστε υποχρεωμένοι πλέον να κυνηγάμε τις προσφορές. Το ίδιο πρεπει να κάνουν κ οι έμποροι πια. Ασ ξεχάσουν αυτά που ήξεραν. Αν η διαφορά μεταξύ ελλάδας κ γερμανίας ήταν μέχρι 30 ευρώ θα το έπαιρνα από εδώ. Αλλά 80 ευρώ είναι πολλά παιδιά κ δεν είναι για πέταμα.Ρίξτε τις τιμές επιτέλους. Στην τελική ποτέ δεν κάνετε εκπτώσεις. Μόνο όταν θέλετε να ξεστοκάρετε τη σαβούρα.

adventure
17-11-2010, 23:11
Ευχαριστούμε .

;) :) :)

basilis76
18-11-2010, 13:45
:sm8:

vpentza
18-11-2010, 14:14
συμφωνω φίλε μου. εγώ το φθηνότερο cayenne pro που βρήκα στην ελλάδα ήταν 415 ευρω κ στο fcmoto το πήρα 335 με μεταφορικά και αντικαταβολή. είμαστε υποχρεωμένοι πλέον να κυνηγάμε τις προσφορές. Το ίδιο πρεπει να κάνουν κ οι έμποροι πια. Ασ ξεχάσουν αυτά που ήξεραν. Αν η διαφορά μεταξύ ελλάδας κ γερμανίας ήταν μέχρι 30 ευρώ θα το έπαιρνα από εδώ. Αλλά 80 ευρώ είναι πολλά παιδιά κ δεν είναι για πέταμα.Ρίξτε τις τιμές επιτέλους. Στην τελική ποτέ δεν κάνετε εκπτώσεις. Μόνο όταν θέλετε να ξεστοκάρετε τη σαβούρα.


περιέγραψα εχτές στον z_atomic ότι είχα παραγγείλει μπουφάν από τον Γερμανό και επειδή κατά την ηλεκτρονική παραγγελία μου δεν είχαν ενημερωθεί για τα αποθέματά τους, δεν είχαν το νούμερό μου και μου έστειλαν το επόμενο μοντέλο χρεώνοντας τη τιμή του παλαιότερου :Απορία::Απορία::Απορία: "κέρδισα" δηλαδή περίπου 80 ευρώ.....
Γίνεται να μην τον αγαπάς και να μην τον διαφημίζεις ??? ;););)
Γιατί να μην το κάνω για τον "γείτονά" μου, να τζιράρει και αυτός ????

και αυτό με τις εκπτώσεις δεν το κατάλαβα ποτέ.......γιατί οι άλλοι και όχι αυτοί ???

Albatros
19-11-2010, 14:59
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ
μόλις γλύτωσα 13€
:sm8:

nivam
20-11-2010, 00:21
Έχω την εντύπωση πως η έκπτωση ίσχυε από 7/11 έως 14/11.

z_atomic
20-11-2010, 03:07
Έχω την εντύπωση πως η έκπτωση ίσχυε από 7/11 έως 14/11.
Φίλε μου δεν νομίζω εκτός κ αν το είδες κάπου γραμμένο. Πάντως εγώ την ημέρα που πόσταρα το συγκεκριμένο θέμα (17/11), τέσταρα πάλι τον κωδικό και δούλευε. Είσαι σίγουρος ότι έβαλες τον κωδικό κ δεν δούλεψε? Για ξανακοίτα βρε φίλε κ αν διαπιστώσεις ότι έχει ημερομηνία λήξης ενημέρωσέ μας για να προλάβει όποιος θέλει να αγοράσει κάτι να το παραγγείλει

manousos
03-12-2010, 21:27
:sm8::sm8:

katsab
09-12-2010, 09:46
ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΜΠΟΥΦΑΝ REVIT.ΤΙΜΗ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ 400 ΕΥΡΩ.ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ MOTODE 160 ΕΥΡΩ.ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

CPretenteriS
09-12-2010, 14:29
Σωστός ο Ζήσης !!

:sm8:

pkar
14-12-2010, 19:18
Μπράβο Ζήση...
:sm8:

EvVas
08-01-2011, 20:12
Με έσωσες. Παρήγγειλα πριν δέκα μέρες δύο schuberth C3 λευκά συνολική τιμή με μεταφορικά και αντικαταβολή 781€
Ζήτησα να την ακυρώσουν και την ξανάκανα με τον παραπάνω κωδικό και .......
704,38
:sm8::sm8::sm4::sm4:

z_atomic
09-01-2011, 04:18
Με έσωσες. Παρήγγειλα πριν δέκα μέρες δύο schuberth C3 λευκά συνολική τιμή με μεταφορικά και αντικαταβολή 781€
Ζήτησα να την ακυρώσουν και την ξανάκανα με τον παραπάνω κωδικό και .......
704,38
:sm8::sm8::sm4::sm4:

xairomai pou fanika hrisimos. eyhomai na to hrisimopoiisoun osoi perissoteroi mporoun. an mporousame k san foroum na eksasfalisoume ena 20% tha itan poli kalo. outos i allos psopnizoun polloi symforoumites apo ekei.
megeia sou

ΑΝΤΩΝΗΣ
10-01-2011, 16:55
ευχαριστουμε :sm8:

LakisGS
15-01-2011, 22:58
Πολύ καλό post!!!! :sm8:

THANOSEOD
25-01-2011, 03:24
ola kala alla . . . molis vazw to kwdiko ths kartas kollaei k mou leei an thelw na gyrisw pisw . . . to ekana toulaxiston 10 fores!oi ypoloipoi mhpws plhrwsame me antikatavolh???

z_atomic
26-01-2011, 01:17
ola kala alla . . . molis vazw to kwdiko ths kartas kollaei k mou leei an thelw na gyrisw pisw . . . to ekana toulaxiston 10 fores!oi ypoloipoi mhpws plhrwsame me antikatavolh???

εγω παντως πληρωσα αντικαταβολή κ σου προτείνω το ίδιο. ειναι μονο 5 ευρω κ εχεις το κεφάλι σου ήσυχο. μην τα τσιγγουνευτείς (εκτός αν αγόρασες κατι που κάνει 10 ευρώ)

THANOSEOD
26-01-2011, 01:54
Αυτό επέλεξα κ γώ τελικά!!!Πόσες μέρες έκανε το δέμα για να έρθει;Μήπως μπορείς να μου απαντήσεις κ για το χρώμα που ρώτησα για το CAYENNE PRO;Ευχαριστώ . . .

z_atomic
27-01-2011, 13:57
Αυτό επέλεξα κ γώ τελικά!!!Πόσες μέρες έκανε το δέμα για να έρθει;Μήπως μπορείς να μου απαντήσεις κ για το χρώμα που ρώτησα για το CAYENNE PRO;Ευχαριστώ . . .

Λοιπον φίλε επειδή με το cayenne pro κοντεψα να μαθω απ εξω τους κωδικούς θα σου πω.
1. το πρασινο ειναι κυπαρισσι είναι δηλαδή σκούρο. το είδα σε ένα κατάστημα κ το χρώμα δεν απέιχε από αυτό που έβλεπα σε site με καλή ανάλυση φωτογραφίας.
2. το γκρι είναι ωραίο χρώμα και είχα κολλήσει ανάμεσα σε αυτό κ το μαύρο.
3. έκανα ολόκληρο γκάλοπ εδώ και οι περισσότεροι είπαν να πάρω το γκρι
4. τελικά πήρα το μαύρο (:sm7:) το οποίο είναι επίσης όμορφο μπορει οχι όσο το γκρι αλλά δεν τονίζει πολύ την πίσω ποδιά όπωσ την τονίζει το γκρι. (τα είχα δοκιμάσει κ τα 2 χρώματα)
5. ενώ σου λέει σε 5 εργάσιμες μπορεί να χρειαστεί και 10. εμένα ήρθε σε 10. μπορείς πάντως να παρακολουθείς την πορεία της παραγγελίας σου από ένα tracking number που σου στέλνουν στο mail σου
πάντως το πήρα πολύ φθηνά το μπουφάν σε σχέση με τις τιμές εδώ
αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ κ πολύ γιατί περισσότερες μέρες φόρεσα το γύψο :sm7:
Καλές αγορές κ ότι θες ρώτα

LakisGS
30-01-2011, 13:16
Μόλις παρήγγειλα και το παντελόνι Cayenne pro, (το μπουφάν το έχω ήδη), 261,85 ευρώ, και ένα ζευγάρι μπότες Sidi Discovery (off-road), 239 ευρώ. Με την επιπλέον έκπτωση κέρδισα 50 ευρώ. Ευχαριστώ πολύ τον φίλο που μας έδειξε τον τρόπο!!

z_atomic
01-02-2011, 19:16
Μόλις παρήγγειλα και το παντελόνι Cayenne pro, (το μπουφάν το έχω ήδη), 261,85 ευρώ, και ένα ζευγάρι μπότες Sidi Discovery (off-road), 239 ευρώ. Με την επιπλέον έκπτωση κέρδισα 50 ευρώ. Ευχαριστώ πολύ τον φίλο που μας έδειξε τον τρόπο!!
φιλε μου γι αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο. κ γω οταν εψαχνα με βοηθησαν πολλοι συναδελφοι απο εδω μεσα κ ετσι βρηκα το site. μετα ειδα την εκπτωση και το ποσταρα.
ερωτηση: το νουμερο στο παντελονι απο που το ηξερες? το δοκιμασες εδω? γιατι ηθελα κ γω να παρω η αυτο η το dakar

LakisGS
01-02-2011, 21:16
φιλε μου γι αυτο ειμαστε εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο. κ γω οταν εψαχνα με βοηθησαν πολλοι συναδελφοι απο εδω μεσα κ ετσι βρηκα το site. μετα ειδα την εκπτωση και το ποσταρα.
ερωτηση: το νουμερο στο παντελονι απο που το ηξερες? το δοκιμασες εδω? γιατι ηθελα κ γω να παρω η αυτο η το dakar

Το νούμερο δεν το δοκίμασα αλλά έβγαλα συμπέρασμα λίγο από άλλα παντελόνια που είχα, λίγο με τον τρόπο που σου δείχνει να μετρήσεις το συγκεκριμένο site, και λίγο σε σχέση με το νούμερο του μπουφάν που το έχω ήδη... Ελπίζω να έπεσα μέσα και να μη χρειαστώ επιστροφές...:)

EvVas
08-02-2011, 10:25
ola kala alla . . . molis vazw to kwdiko ths kartas kollaei k mou leei an thelw na gyrisw pisw . . . to ekana toulaxiston 10 fores!oi ypoloipoi mhpws plhrwsame me antikatavolh???
Και εγώ αντικαταβολή διάλεξα. Μην παραγγείλεις μέσω κάρτας, το ποσό της αντικαταβολής είναι μικρό και δεν αξίζει. ;)

EvVas
08-02-2011, 10:29
Αυτό επέλεξα κ γώ τελικά!!!Πόσες μέρες έκανε το δέμα για να έρθει;Μήπως μπορείς να μου απαντήσεις κ για το χρώμα που ρώτησα για το CAYENNE PRO;Ευχαριστώ . . .

Το πόσο καιρό θα κάνει εξαρτάται με το αν το έχουν ετοιμοπαράδοτο από την εταιρεία. Εγώ ένα παντελόνι της Revit το ακύρωσα δύο φορές διότι είχε ξεπεράσει τους δύο μήνες και δεν είχε γίνει τίποτα. Μου είπαν ότι δεν υπήρχε διαθέσιμο στην εταιρεία (Revit) το συγκεκριμένο νούμερο (LongXL). Από την άλλη τα κράνη που έγραψα παραπάνω μου τα στείλανε σε πέντε μέρες.:cool:

THANOSEOD
08-02-2011, 18:15
Παρέλαβα κ γώ κανονικά προχθές . . . ευτυχώς όλα πήγαν καλά κ έτσι στο Σοφικό θα έρθω με το νέο μου μπουφανάκι!!!Να γινόταν ένα θαύμα κ να ερχόντουσαν κ τα μπλουζάκια από το GSforum . . . :yz :yz :yz

EvVas
01-03-2011, 12:35
Προσπάθησα να ξαναπαραγγείλω αλλά μάλλον δεν ισχύει πλέον η προσφορά:yz:yz

nivam
01-03-2011, 15:30
Προσπάθησα να ξαναπαραγγείλω αλλά μάλλον δεν ισχύει πλέον η προσφορά:yz:yz
παίζει ακόμα Facebook 10% Discount - FC-Moto Shop (http://www.fc-moto.de/facebook)
και να μην εχεις προφιλ στο fb πάλι ισχύει ;)

diomiles
01-03-2011, 16:01
παίζει ακόμα Facebook 10% Discount - FC-Moto Shop (http://www.fc-moto.de/facebook)
και να μην εχεις προφιλ στο fb πάλι ισχύει ;)


Εγω προσπάθησα πριν λίγο και μου λέει ..
This coupon cannot be redeemed at the moment.

EvVas
09-03-2011, 11:43
Εγω προσπάθησα πριν λίγο και μου λέει ..
This coupon cannot be redeemed at the moment.


και εμένα το ίδιο μου γράφει. Έχει κανείς καμιά ιδέα???:(

diomiles
09-03-2011, 12:41
και εμένα το ίδιο μου γράφει. Έχει κανείς καμιά ιδέα???:(

Προσφορά τέλος..

z_atomic
09-03-2011, 13:06
το προσεξα κ γω παιδιά όπως πρόσεξα επίσης ότι έχει αυξήσει τις τιμές σε κάποια προιόντα.
ευτυχώς πρόλαβα το μπουφάν. Το περίεργο είναι ότι παίζει ακόμη το διαφημιστικό στο facebook. Θα δείξει

EvVas
10-03-2011, 14:10
Αν έχουμε καμιά αλλαγή γράψτε το μπας και γίνει και ο αδερφός μου με κράνος της προκοπής:cool:

z_atomic
10-03-2011, 18:52
μεχρι στιγμης απο οτι ειδα κ απο το προφιλ τους στο facebook κατι δεν παει καλα με αυτους. πολλοι διαμαρτύρονται ότι έχουν παραγγείλει ακόμη κ από το ιανουάριο κ ακόμη δεν έχουν πάρει ούτε τις παραγγελίες ούτε απάντηση τι θα γίνει. γι αυτο προσοχή κ καλύτερα με αντικαταβολή.

EvVas
11-03-2011, 09:53
Πάντα με αντικαταβολή. Τα 3 ευρώ είναι λίγα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Πάντως έχω κάνει πέντε παραγγελίες από αυτούς. Οι τιμές τους είναι πολύ καλές (ειδικά οι προσφορές). Όταν τα είχαν ετοιμοπαράδοτα τα είχα σε δέκα μέρες. Όταν δεν τα είχαν και τα περίμεναν από τις εταιρείες......... άστα. Δύο μήνες και βάλε :hmmm::hmmm:

z_atomic
11-03-2011, 18:38
σημερα εκλεισαν και τον τοιχο στο facebook για σχολιασμο...προσοχή στις παραγγελίες παιδιά ...κάτι δεν πάει καλά

siraxanz
11-03-2011, 22:43
σημερα εκλεισαν και τον τοιχο στο facebook για σχολιασμο...προσοχή στις παραγγελίες παιδιά ...κάτι δεν πάει καλά

τνχ

πάντως και το louis.de έχει καλές προσφορές!;)

pkritikos
15-03-2011, 00:15
Παιδιά εγώ παρέλαβα σήμερα ένα μπουφάν που είχα παραγγείλει την περασμένη Κυριακή, δηλαδή σε οκτώ μέρες συνολικά (6 εργάσιμες).
Το πήρα με χρεωση κάρτας, όλα πήγαν ομαλότατα, επιβεβαίωση παραγγελίας, αποστολής, παροχή αναφοράς UPS, κλπ.
Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.
Βέβαια το προϊόν μου έδειχνε διαθέσιμο, όταν έβαζα την παραγγελία. Οταν δεν υπάρχει, φαντάζομαι θα υπάρχουν καθυστερήσεις.

Πάντως για μικρές διαφορές τιμής, καλύτερα να προτιμούμε τα ελληνικά μαγαζιά, για να μην πω τα ελληνικά προϊόντα! :)

EOD-K9
15-03-2011, 10:14
Πριν αναρτήσω οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την επιπλέον έκπτωση στο συγκεκριμένο site θα ήθελα την άδεια από τους διαχειριστές του φόρουμ σε οτι έχει να κάνει με τους όρους που αφορούν τη διαφήμιση. Για κάποιους συμφορουμίτες που μπορεί να πεταχτούν κ να πουν ότι κακώς κατευθείαν δεν πόσταρα το site και τον τρόπο έκπτωσης, απλά ενημερώνω ότι το κάνω για τυπικούς λόγους προκειμένου να μην έχει κάποιο πρόβλημα το φόρουμ. Περιμένω το οκ κ ευχαρίστως να ενημερώσω λεπτομερώς για την έκπτωση

Δεν υπάρχει πρόβλημα...



ψέματα σου είπε !!

ΜΠΑΝΑΡΕΣΕ

















:sm7:

z_atomic
16-03-2011, 00:07
Παιδιά εγώ παρέλαβα σήμερα ένα μπουφάν που είχα παραγγείλει την περασμένη Κυριακή, δηλαδή σε οκτώ μέρες συνολικά (6 εργάσιμες).
Το πήρα με χρεωση κάρτας, όλα πήγαν ομαλότατα, επιβεβαίωση παραγγελίας, αποστολής, παροχή αναφοράς UPS, κλπ.
Εμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.
Βέβαια το προϊόν μου έδειχνε διαθέσιμο, όταν έβαζα την παραγγελία. Οταν δεν υπάρχει, φαντάζομαι θα υπάρχουν καθυστερήσεις.

Πάντως για μικρές διαφορές τιμής, καλύτερα να προτιμούμε τα ελληνικά μαγαζιά, για να μην πω τα ελληνικά προϊόντα! :)

δεν ειναι μικρες οι διαφορες ομως φιλε μου οταν το revit cayenne εδω μου ρο εδιναν 490 euros και δεν δεχονταν και παζαρι. δεν σου κανει εντυπωση οτι τα καταστηματα με ειδη αναβατη κ μοτοσυκλετας δεν κανουν εκπτωσεις παρα προσφορές για ξεσκαρτάρισμα σαβούρας? Δεν μου αρέσει ο τρόπος που μας αντιμετωπίζουν κ τα ψέματα για τιμές όταν τις έχω τσεκάρει κ από Internet. Δηλαδή αλλα γράφουν (οι έλληνες) στο site κ αλλη τιμή μου λέει όταν πάω από εκεί. Το κακό είναι ότι γνωρίζουν ότι είμαστε καλοί κ συχνοί πελάτες κ αυτό το εκμεταλλεύονται. Τελειώσαν όμως αυτές οι εποχές. Αν χρειαστεί θα φέρω μπουφαν από ουγκάντα.
Ειμαι υπερ του να τα προτιμούμε αλλά να μην μας πιάνουν κ κορόιδα.

nvythoul
16-03-2011, 09:42
Αν έχουμε καμιά αλλαγή γράψτε το μπας και γίνει και ο αδερφός μου με κράνος της προκοπής:cool:

Επειδή ψάχνω κι εγώ για κράνος, στο παρα κάτω site έχω βρεί πολύ καλές τιμές και ειδικά σε ARAI.

Arai Helmets, Shoei Helmets, Dainese Leathers, Sidi Boots - From GearChange (http://www.gearchangeonline.com/)

pkritikos
16-03-2011, 14:50
δεν ειναι μικρες οι διαφορες ομως φιλε μου οταν το revit cayenne εδω μου ρο εδιναν 490 euros και δεν δεχονταν και παζαρι. δεν σου κανει εντυπωση οτι τα καταστηματα με ειδη αναβατη κ μοτοσυκλετας δεν κανουν εκπτωσεις παρα προσφορές για ξεσκαρτάρισμα σαβούρας? Δεν μου αρέσει ο τρόπος που μας αντιμετωπίζουν κ τα ψέματα για τιμές όταν τις έχω τσεκάρει κ από Internet. Δηλαδή αλλα γράφουν (οι έλληνες) στο site κ αλλη τιμή μου λέει όταν πάω από εκεί. Το κακό είναι ότι γνωρίζουν ότι είμαστε καλοί κ συχνοί πελάτες κ αυτό το εκμεταλλεύονται. Τελειώσαν όμως αυτές οι εποχές. Αν χρειαστεί θα φέρω μπουφαν από ουγκάντα.
Ειμαι υπερ του να τα προτιμούμε αλλά να μην μας πιάνουν κ κορόιδα.

Δεν θα διαφωνήσω (τελείως!) φίλε, εξαρτάται. Εγώ πήρα το μπουφάν της Revit Dragon και τα μποτάκια Revit Fighter απο το κατάστημα στον περιφεριακό του Πολυγώνου σε τιμές πάρα πολύ κοντά με το FC-moto. Για την ακρίβεια το μπουφάν +20 € και τα μποτάκια στην ίδια τιμή, χωρίς να χρειαστει να πληρώσω μεταφορικά. Σε πολύ ακριβά πράγματα ή σε πράγματα που κάποιο μαγαζί έξω, λόγω αποθέματος ξεπουλάει, σιγουρα θα υπάρχει διαφορά. Σίγουρα και εδώ υπάρχουν καλοί επαγγελματίες και κακοί. Βέβαια για την κατάσταση δεν ευθύνονται τόσο τα μαγαζιά όσο οι αντιπρόσωποι που συχνά δρουν σα να τιμωρούν τους συνεργάτες τους.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε όμως δύο πράγματα:
1. To after sales support, που έχεις εδώ. Αν σου χαλάσει ένα φερμουαρ ή κάτι άλλο τί κάνεις?
2. Αν όλοι ψωνίζουμε απ΄έξω, τα ντόπια μαγαζιά θα κλείσουν και δεν θα μπορούμε να βλέπουμε απο κοντά αυτά που μας ενδιαφέρουν. Τώρα όλοι πάνε, δοκιμάζουν τα νούμερα και... παραγγέλουν απ' έξω!

Αν θέλουμε να υπάρχουν τα μαγαζιά για να πηγαίνουμε να δοκιμάζουμε, όπως και αν θέλουμε να υπάρχουν τα περιοδικά για να τα διαβάζουμε, εμείς πρέπει να τα πληρώνουμε, ποιός θα τα πληρώνει?

Αν μπούμε όλοι σε αυτη τη λογική, για όλους τους κλάδους της οικονομίας μας, να μην παραπονιόμαστε μετά για τα νούμερα της ανεργίας και για το που οδηγούμαστε. Τέλος πάντων αυτή έιναι μεγάλη κουβέντα και μάλλον όχι γι αυτο το πόστ!

Να είμαστε όλοι καλά και να είμαστε ευτυχισμένοι που μπορούμε ακόμα να ψωνίζουμε, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!!

:):):)