PDA

View Full Version : Πάμε Final Four (basket) στη χώρα των Βάσκων?? Στις παέγιες... και τους Ταυρομάχους..


CPretenteriS
19-11-2010, 01:23
Αγαπητοί συμφορουμίτες... Παναθηναϊκοί ή Ολυμπιακοί... μπασκετικοί ή ποδοσφαιρόφιλοι... αλλά και όλοι οι υπόλοιποι που δεν ανήκετε σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες, ψήνεστε για μια εκδρομούλα στη Βαρκελώνη...??

Η ιδέα μου μπήκε με αφορμή το Final Four του μπάσκετ για το 2011, το οποίο ενώ ήταν αρχικά προγραμματισμένο να γίνει στο Τορίνο της Ιταλίας, λόγω μη ικανότητας των Ιταλών να το αναλάβουν, ο τόπος διεξαγωγής άλλαξε και επιλέχθηκε η μαγευτική Βαρκελώνη !!!

Η περίοδος διεξαγωγής είναι στις αρχές Μαΐου, σε μία πόλη που όσες φορές και να έχω πάει δεν την χορταίνω.... Είναι πραγματικά μία από τις πολλές πόλεις που έχω επισκεφθεί ανά την Υφήλιο, που θα μπορούσα να ζήσω για πάντα...

Το πρόγραμμα έχει ετοιμαστεί με γνώμονα τα ακόλουθα:

1/ Απαιτεί 8 ημέρες εργάσιμες άδειας
2/ Χαμηλό κόστος
3/ Μία διανυκτέρευση στο πήγαινε στη Νίκαια της Γαλλίας (Κυανή ακτή)
4/ Μία διανυκτέρευση στην επιστροφή στη Νίκαια της Γαλλίας (με στάση οπωσδήποτε στο Perpignan) και μία διανυκτέρευση στο Σαν Μαρίνο της Ιταλίας
5/ Είναι σχεδόν ανεξάρτητο από το Final Four γιατί δε γνωρίζουμε αν - και ποια/ες ομάδα/ες - θα προκριθούν στο Final Four. Έτσι, ακόμα και να μην περάσουν, εμείς θα έχουμε 4 ολόκληρες ημέρες και νύχτες στη μαγευτική Βαρκελώνη, για εκδρομούλες, τουρισμό, φαγητό, διασκέδαση, κλπ...
6/ Δρομολόγιο πλοίου: Πάτρα-Ανκόνα-Πάτρα

Τα χιλιόμετρα του ταξιδιού που απαιτούνται είναι περίπου 2.700 allez-retour συν ότι χιλιόμετρα κάνουμε στη Βαρκελώνη και γύρω από αυτήν.

Εμείς θα βρισκόμαστε στη Βαρκελώνη από Πέμπτη μεσημέρι έως Δευτέρα πρωί. Τα παιχνίδια του μπάσκετ - εφόσον με το καλό έχουν προκριθεί οι ομάδες μας - θα γίνουν Παρασκευή (18:00-20:00 ή 21:00-23:00) και αντίστοιχο πρόγραμμα την Κυριακή, που θα διεξαχθούν ο μικρός και μεγάλος Τελικός.

Πρέπει να τονίσω σε αυτό το σημείο κάποια πραγματάκια... Κατ' αρχήν θα πρέπει να κινηθούμε με σχετική ταχύτητα όσον αφορά κρατήσεις κλπ... για να πετύχουμε το χαμηλότερο δυνατόν κόστος της εκδρομής.

Αρχικά μέσα στον επόμενο μήνα θα κυκλοφορήσουν τα εισιτήρια, οπότε θα πρέπει να τα προμηθευτούμε από τις πρώτες ημέρες για να βρούμε στις φθηνές κατηγορίες των 120 € (για τους 4 αγώνες). Σε περίπτωση που η ομάδα κάποιου δεν προκριθεί, τα εισητήρια θα τα πουλήσουμε πριν την εκδρομή μέσω e-bay σε φιλάθλους άλλων ομάδων.

Επίσης θα πρέπει να κλείσουμε πολύ έγκαιρα τα εισητήρια του πλοίου ώστε να κάνουμε χρήση του "early booking" που σημαίνει 50% της κανονικής τιμής.

Και τέλος να προχωρήσουμε έγκαιρα σε κρατήσεις ξενοδοχείων. Όσον αφορά τη Νίκαια, δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί θα μείνουμε σε Ibis το οποίο είναι οικονομικότατο και αν πετύχω διαθεσιμότητα σε αυτό που είχα μείνει πρόσφατα, θα έχουμε και υπόγειο πάρκινγκ. Σημειωτέον, αυτό θα το αναζητήσω και στο ξενοδοχείο της Βαρκελώνης, ώστε να κοιμόμαστε ήσυχοι.

Θα επισκεφθούμε το περίφημο Park Guell, τη Sagrada Familia, θα περπατήσουμε στην Las Ramblas (και στην απίστευτη Λαϊκή αγορά), ενώ θα πραγματοποιήσουμε και μια μονοήμερη εκδρομούλα στη Μαδρίτη ή Βαλένθια ή και σε γραφικά χωριά κοντά στη Βαρκελώνη...

Κάθε μέρα θα έρχονται και περισσότερες πληροφορίες για το όμορφο αυτό ταξιδάκι...

Λοιπόν....?????? Πως σας φαίνεται η ιδέα..... Μόνο μία συμμετοχή μέχρι στιγμής....??? :p:D:)

1/ CPretenteriS
2/
3/
4/
5/

Πάμε γερά.... :cool:

CPretenteriS
19-11-2010, 02:11
Δείτε λίγο από Βαρκελώνη... :)

http://www.youtube.com/watch?v=hc9dpoilpF8&feature=related

YouTube - Barcelona Travel Video

YouTube - barcelona city

Και λίγο Barcelona by night.... υπό την μουσική επένδυση του Jean Michelle Jarre...

YouTube - barcelona by night

CPretenteriS
19-11-2010, 02:16
Γιατί Βαρκελώνη...??? Δείτε το γιατί... σε 94 δευτερόλεπτα... ;)

YouTube - Some Reasons to choose Barcelona

CPretenteriS
19-11-2010, 03:11
Η διαδρομή μας μέχρι τους Βάσκους...

:):)

http://img337.imageshack.us/img337/3959/anconabarcelonaancona.jpg (http://img337.imageshack.us/my.php?image=anconabarcelonaancona.jpg)

gsmaniac
19-11-2010, 07:51
ωραια ιδεα......εχω παει σε φαιναλ φορ της αεκαρας(το μοναδικο),στην βαρκελωνη:)
καταπληκτικη πολη,καλο φαγητο κλπ......αλλα νομιζω οτι τα φαιναλ φορ γινονται μεσοβδομαδα......για ψαχτο;)

MARK
19-11-2010, 08:06
ωραια ιδεα......εχω παει σε φαιναλ φορ της αεκαρας(το μοναδικο),στην βαρκελωνη:)


καταπληκτικη πολη,καλο φαγητο κλπ......αλλα νομιζω οτι τα φαιναλ φορ γινονται μεσοβδομαδα......για ψαχτο;)



ΣΚ γίνονται Κώστα......;)

adventure
19-11-2010, 08:27
Άντε να μαζευτεί το παρεάκι .

;) :) :)

evanslam
19-11-2010, 09:27
Ενας απο τους μαγευτικούς προορισμούς που θέλω οπωσδήποτε να κάνω! Αλλά βέβαια η άτιμη δουλειά μας δεν μας αφήνει πέρα απο τον Αύγουστο για τόσες πολλές μέρες!

ntinopoulos
19-11-2010, 09:43
ωραια ιδεα......εχω παει σε φαιναλ φορ της αεκαρας(το μοναδικο),στην βαρκελωνη:)


καταπληκτικη πολη,καλο φαγητο κλπ......αλλα νομιζω οτι τα φαιναλ φορ γινονται μεσοβδομαδα......για ψαχτο;)

παρασκευη και κυριακη...!:)
που να ξερεις εσυ βεβαια!:D
ησουν πολυ μικρος τοτε!:sm7:

Jefe
19-11-2010, 10:02
παρασκευη και κυριακη...!:)
που να ξερεις εσυ βεβαια!:D
ησουν πολυ μικρος τοτε!:sm7:
Γίνεσαι κακός Κώστα ή μου φαίνεται??? :D:sm7:


Jefe

ntinopoulos
19-11-2010, 10:11
Γίνεσαι κακός Κώστα ή μου φαίνεται??? :D:sm7:


Jefe
απλα ειλικρινης!:D

CPretenteriS
19-11-2010, 11:08
παρασκευη και κυριακη...!:)
που να ξερεις εσυ βεβαια!:D
ησουν πολυ μικρος τοτε!:sm7:

Έλα ντε... πες του τα.... που να θυμάται τι Λιμόζ...εε?? :D:D:D

ΠΑ & ΚΥ γίνονται μάνιακ... ;)

Και στο Bercy που ήμουν μέσα το 1996... μ' εκείνη την υπέροχη τάπα Βράνκοβιτς... Κυριακή ήταν... :):)

CPretenteriS
19-11-2010, 11:10
Γίνεσαι κακός Κώστα ή μου φαίνεται??? :D:sm7:


Jefe

Αστον άστον Θανάση...:D:D ξέρει τι κάνει.... :sm7::sm7:

Ντινόπουλεεεε.... ακόμα να δηλώσεις??? :D:D

ntinopoulos
19-11-2010, 11:11
Έλα ντε... πες του τα.... που να θυμάται τι Λιμόζ...εε?? :D:D:D

ΠΑ & ΚΥ γίνονται μάνιακ... ;)

Και στο Bercy που ήμουν μέσα το 1996... μ' εκείνη την υπέροχη τάπα Βράνκοβιτς... Κυριακή ήταν... :):)
ελα ντε!η μεγαλυτερη αλλοιωση αποτελεσματος στην ιστορια των final four!:D

CPretenteriS
19-11-2010, 11:12
ελα ντε!η μεγαλυτερη αλλοιωση αποτελεσματος στην ιστορια των final four!:D

Είσαι ο άνθρωπος μου για την εκδρομή... :D:D

Arkas
19-11-2010, 14:02
Ενδιαφέρον.... !!!

CPretenteriS
19-11-2010, 14:05
Από τα μέχρι στιγμής στοιχεία που έχω, το Final Four θα διεξαχθεί 6-8 Μαΐου στην πανέμορφη Βαρκελώνη.

Η προτεινόμενη αναχώρησή θα είναι την Τρίτη 3/5/2011 από το λιμάνι της Πάτρας με προορισμό την Ανκόνα. Η άφιξή μας στην Ανκόνα προβλέπεται για τις 4/5, όπου φεύγουμε σφαίρα για τη Νίκαια της Γαλλίας περνώντας από Μπολόνια, Μιλάνο, Πάρμα, Αλεσάντρια, Γένοβα, Μονακό... Διανυκτερεύουμε εκεί και το πρωί της 5/5 ξυπνάμε για να διασχίσουμε τα υπόλοιπα στροφιλίκια & τούνελ της Κυανής ακτής.

Θα περάσουμε από Antibes, Nimes, Montpellier, Narbonne... και λίγο μετά θα μπούμε στην Ισπανία όπου μετά από περίπου 1-2 ώρες θα βρισκόμαστε στη Βαρκελώνη. Η άφιξή μας εκεί εκτιμάται το μεσημέρι της Πεμπτης 5/5.

Θα κάτσουμε έως τη Δευτέρα 9/5 το πρωί όπου θα αναχωρήσουμε για την αντίστροφη διαδρομή. Τη Δευτέρα θα διανυκτερεύσουμε στη Νίκαια, την Τρίτη στο μαγευτικό Σαν Μαρίνο της Ιταλίας και την Τετάρτη 11/5 θα επιβιβαστούμε στο πλοίο από την Ανκόνα με προορισμό την Πάτρα, όπου αναμένεται η άφιξή μας, την Πέμπτη 12/5.

Να σημειωθεί ότι στο ταξίδι της επιστροφής ενδέχεται να ακολουθήσουμε τη διαδρομή Νίκαια, Γένοβα, Λιβόρνο, Φλωρεντία, Περούτζια, Ανκόνα... προκειμένου να μην επιστρέψουμε από την ίδια ακριβώς διαδρομή, οπότε πιθανόν να διανυκτερεύσουμε στη Φλωρεντία την παραμονή της επιβίβασής μας στο πλοίο.

Ενδέχεται - εφόσον απαιτηθεί - το ταξίδι να επεκταθεί κατά 2-3 μέρες και να είμαστε πίσω Σάββατο αντί της Πέμπτης...

Το πρόγραμμα της Βαρκελώνης, θα ανακοινωθεί οσονούπω !!! ;)

Άντε να βλέπω ενδιαφερόμενους... :):)

syan
19-11-2010, 14:43
...φεύγουμε σφαίρα για τη Νίκαια της Γαλλίας περνώντας από Μπολόνια, Μιλάνο, Πάρμα, Αλεσάντρια, Γένοβα, Μονακό... Διανυκτερεύουμε εκεί και το πρωί της 5/5 ξυπνάμε για να διασχίσουμε τα υπόλοιπα στροφιλίκια & τούνελ της Κυανής ακτής.

Θα περάσουμε από Antibes, Nimes, Montpellier, Narbonne... και λίγο μετά θα μπούμε στην Ισπανία όπου μετά από περίπου 1-2 ώρες θα βρισκόμαστε στη Βαρκελώνη. Η άφιξή μας εκεί εκτιμάται το μεσημέρι της Πεμπτης 5/5.


Βρε αθεόφοβε πάλι 700άρα ημερησίως υπολογίζεις..Λάδια που αλλάζετε.;

CPretenteriS
19-11-2010, 17:00
Βρε αθεόφοβε πάλι 700άρα ημερησίως υπολογίζεις..Λάδια που αλλάζετε.;

Captain... το πλάνο έχει βγει με γνώμονα...

1/ Minimum κόστος
2/ 4 ολόκληρες ημέρες στη Βαρκελώνη
3/ Minimum ενδιάμεσες διανυκτερεύσεις
4/ Minimum απαιτούμενες ημέρες άδειας

Αν οι συνταξιδιώτες θέσουν θέμα επέκτασης κατά 2-3 ημέρες, έτσι ώστε να επιστρέψουμε Σάββατο ή Κυριακή (αντί της Πέμπτης) εξυπακούεται ότι θα υπάρξουν άλλες 2 διανυκτερεύσεις (μία στο πήγαινε και μία στην επιστροφή) μεταξύ Ανκόνας - Βαρκελώνης και οπότε τα συνεχόμενα χλμ. θα μειωθούν κατά το ήμισυ.

Όσο για τα λάδια που ρωτούσες... αν τυχόν απαιτηθεί να αλλάξουμε λάδια... παρόλο που τα συνολικά χιλιόμετρα είναι πολύ λιγότερα από τα προβλεπόμενα όρια των κατασκευαστών, έχω μεριμνήσει και γι αυτό....

Θα γίνουν στη Βαρκελώνη, σε επίσημο συνεργάτη BMW Motorrad... τον Keldenich!!

Keldenich, tu concesionario de moto BMW en Barcelona (http://www.keldenich.es/Motorrad/index_motos.html)

Jefe
19-11-2010, 17:19
[QUOTE=CPretenteriS;254372]
Η προτεινόμενη αναχώρησή θα είναι την Τρίτη 3/5/2011 από το λιμάνι της Πάτρας με προορισμό την Ανκόνα.

Είμαι έτοιμος να σας ξεπροβοδίσω! Τεντούρα κ λουκούμι! :)


Jefe

Michael Chatzilias
19-11-2010, 17:21
[QUOTE=CPretenteriS;254372]
Η προτεινόμενη αναχώρησή θα είναι την Τρίτη 3/5/2011 από το λιμάνι της Πάτρας με προορισμό την Ανκόνα.

Είμαι έτοιμος να σας ξεπροβοδίσω! Τεντούρα κ λουκούμι! :)


Jefe

Μέσα κι εγώ, και μετά πάμε για καφέ.

CPretenteriS
19-11-2010, 17:22
[QUOTE=CPretenteriS;254372]
Η προτεινόμενη αναχώρησή θα είναι την Τρίτη 3/5/2011 από το λιμάνι της Πάτρας με προορισμό την Ανκόνα.

Είμαι έτοιμος να σας ξεπροβοδίσω! Τεντούρα κ λουκούμι! :)


Jefe

:sm2::sm2:

Να 'σαι καλά Θανάση μου... Δεν ξέρω πόσοι θα είμαστε... εμένα θα με ξεπροβοδίσεις σίγουρα... πρώτα ο Θεός να 'μαστε καλά !!! :):)

Στη τεντούρα και το λουκουμάκι μέσα βεβαίως!!! :D :D

dakar
19-11-2010, 18:18
η Βαρκελώνη δεν είναι στη χώρα των Βάσκων, είναι Καταλωνία... η περιοχή των Βάσκων είναι από την πλευρά του Ατλαντικού και σύνορα με τη Γαλλία (Μπιλμπάο, Σαν Σεμπαστιάν, κτλ)
ενιγουέη, η Βαρκελώνη είναι απίστευτη πόλη! (πάρτε και μαγιώ)

gsmaniac
19-11-2010, 18:22
STEPHEN WADE AP Sports Writer
AP Online
04-22-1998
BARCELONA, Spain (AP) _ Crowd violence and the presence of anti-riot police could become a bigger story than Thursday's European championship game between AEK Athens and Kinder Bologna.

Tuesday's two semifinals in the European Final Four were both marked by clashes between baton-wielding Spanish police and fans, most of them Greeks. And it could get worse.

AEK Athens, which defeated Benetton Treviso 69-66 to reach the final, is trying to become the third consecutive Greek team to win the title following Olympiakos last season and Panathinaikos in '96.
το 1998 που ειχα παει εγω,ηταν μεσοβδομαδα......:p:p:p

CPretenteriS
19-11-2010, 18:27
STEPHEN WADE AP Sports Writer
AP Online
04-22-1998
BARCELONA, Spain (AP) _ Crowd violence and the presence of anti-riot police could become a bigger story than Thursday's European championship game between AEK Athens and Kinder Bologna.

Tuesday's two semifinals in the European Final Four were both marked by clashes between baton-wielding Spanish police and fans, most of them Greeks. And it could get worse.

AEK Athens, which defeated Benetton Treviso 69-66 to reach the final, is trying to become the third consecutive Greek team to win the title following Olympiakos last season and Panathinaikos in '96.
το 1998 που ειχα παει εγω,ηταν μεσοβδομαδα......:p:p:p


:sm7::sm7: Δεν παίζεσαι....

Έχουν αλλάξει πολλά από τότε... τώρα παίζεται με 5 παίχτες το μπάσκετ!!! :sm7::sm7::yz:sm7:

gsmaniac
19-11-2010, 18:31
:sm7::sm7: Δεν παίζεσαι....

Έχουν αλλάξει πολλά από τότε... τώρα παίζεται με 5 παίχτες το μπάσκετ!!! :sm7::sm7::yz:sm7:
η μπαλλα εχει ακομα μπιμπικια;;;;;:p:p:p

CPretenteriS
19-11-2010, 18:33
η Βαρκελώνη δεν είναι στη χώρα των Βάσκων, είναι Καταλωνία... η περιοχή των Βάσκων είναι από την πλευρά του Ατλαντικού και σύνορα με τη Γαλλία (Μπιλμπάο, Σαν Σεμπαστιάν, κτλ)
ενιγουέη, η Βαρκελώνη είναι απίστευτη πόλη! (πάρτε και μαγιώ)

Ευχαριστώ για την παρέμβαση Περικλή... μια λεπτομέρεια... :D:D Δεν είπα ... πάμε στην Βαρκελώνη... περιοχή των Βάσκων...;)

Είπα "πάμε στη χώρα των Βάσκων"... και η χώρα των Βάσκων είναι η Ισπανία στην οποία βρίσκεται και η Βαρκελώνη... :D:D

Μαγιώ... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πρέπει να πάρουμε αρχές Μάη!!! GOOD POINT !!!

:sm8:

CPretenteriS
19-11-2010, 18:34
η μπαλλα εχει ακομα μπιμπικια;;;;;:p:p:p

Όχι..... φοράνε ειδικά γάντια αντιγλυστρικά οι παίχτες... :sm7::sm7:

ntinopoulos
19-11-2010, 18:44
STEPHEN WADE AP Sports Writer

AP Online
04-22-1998
BARCELONA, Spain (AP) _ Crowd violence and the presence of anti-riot police could become a bigger story than Thursday's European championship game between AEK Athens and Kinder Bologna.

Tuesday's two semifinals in the European Final Four were both marked by clashes between baton-wielding Spanish police and fans, most of them Greeks. And it could get worse.

AEK Athens, which defeated Benetton Treviso 69-66 to reach the final, is trying to become the third consecutive Greek team to win the title following Olympiakos last season and Panathinaikos in '96.
το 1998 που ειχα παει εγω,ηταν μεσοβδομαδα......:p:p:p


τι να σου πω!ημουν αγεννητος τοτε!:p

:sm7::sm7: Δεν παίζεσαι....

Έχουν αλλάξει πολλά από τότε... τώρα παίζεται με 5 παίχτες το μπάσκετ!!! :sm7::sm7::yz:sm7:

με η χωρις τον τερματοφυλακα?:Απορία:


η μπαλλα εχει ακομα μπιμπικια;;;;;:p:p:p

μονο την ανοιξη που υπαρχουν αλλεργιες!;):cool:

CPretenteriS
19-11-2010, 18:52
τι να σου πω!ημουν αγεννητος τοτε!:p



με η χωρις τον τερματοφυλακα?:Απορία:



μονο την ανοιξη που υπαρχουν αλλεργιες!;):cool:

:sm7::sm7::sm3::sm3:

CPretenteriS
20-11-2010, 01:09
Τα πρώτα κόστη έχουν βγει... και τα νούμερα είναι αρκετά αισιόδοξα... θα ανακοινωθούν προσεχώς... :):)

nikos-x
20-11-2010, 01:22
Περνάμε το χιλιάρικο; :rolleyes:

CPretenteriS
20-11-2010, 01:34
Περνάμε το χιλιάρικο; :rolleyes:

Σου λέω στα πολύ γρήγορα... για να μην κάνεις σαν τη χήρα στο κρεβάτι... :D:D... τα δικά μου (που είμαι μονός)... σε 2κλινη καμπίνα στο πλοίο... όχι 4κλινη που θα ήταν ακόμη φθηνότερα... βγαίνουν... 1.200 € και περιλαμβάνουν.... καύσιμα... πλοία... 3 διανυκτερεύσεις στο πήγαινε-έλα... 4 διανυκτερεύσεις στη Μπάρτσα... και το εισητήριο για τους 4 αγώνες... :)

Είναι πολύ λογικά αν σκεφτείς όλο το story... ;)

Θα ανακοινωθούν αναλυτικά... με διάφορα options... :)

nikos-x
20-11-2010, 01:40
... για να μην κάνεις σαν τη χήρα στο κρεβάτι...


Αυτήν την απορία θα παρακαλούσα να μου την λύσεις σε κάποιο άλλο θέμα :D

Επειδή δεν έχω κοιμηθεί με χήρα και δεν ξέρω πως "κάνει" στο κρεβάτι, θα μ' ενδιέφερε να μάθω ποια είναι τα κοινά σημεία μαζί της :p

CPretenteriS
20-11-2010, 01:43
Αυτήν την απορία θα παρακαλούσα να μου την λύσεις σε κάποιο άλλο θέμα :D

Επειδή δεν έχω κοιμηθεί με χήρα και δεν ξέρω πως "κάνει" στο κρεβάτι, θα μ' ενδιέφερε να μάθω ποια είναι τα κοινά σημεία μαζί της :p

Θα τα μάθεις όλα όταν πρέπει... :o:rolleyes::rolleyes:

CPretenteriS
22-11-2010, 02:20
Έχουμε συμμετοχή... γνωστού "προβληματικού" τύπου....:D:D:D

Παρακαλώ όπως δηλώσει τη συμμετοχή του και επισήμως... :):)

Αγάπη μου εσύύύ.... :sm7:

nikos-x
22-11-2010, 14:33
Έχουμε συμμετοχή... γνωστού "προβληματικού" τύπου...

:confused:

:confused:

:confused:

:confused:

:confused:

http://i56.tinypic.com/2gwxb2b.jpg

.

.

.

:sm7:

Αν εννοείς εμένα :rolleyes: Να βγεί το πρόγραμμα και μετά θα δηλωθούμε και επίσημα . . . και εφόσον διευθετήσω το προστιματάκι που εκρεμεί εις βάρος μου, στην γειτονική Ιταλία :D :rolleyes:

CPretenteriS
22-11-2010, 14:45
:confused:

:confused:

:confused:

:confused:

:confused:

http://i56.tinypic.com/2gwxb2b.jpg

.

.

.

:sm7:

Αν εννοείς εμένα :rolleyes: Να βγεί το πρόγραμμα και μετά θα δηλωθούμε και επίσημα . . . και εφόσον διευθετήσω το προστιματάκι που εκρεμεί εις βάρος μου, στην γειτονική Ιταλία :D :rolleyes:

Φυγά..... ε φυγά....:D:D:D κοίτα να μας μαζέψουν στα σύνορα... :sm7::sm7:

Hekima
22-11-2010, 16:07
:confused:

:confused:

:confused:

:confused:

:confused:



.

.

.

:sm7:

Αν εννοείς εμένα :rolleyes: Να βγεί το πρόγραμμα και μετά θα δηλωθούμε και επίσημα . . . και εφόσον διευθετήσω το προστιματάκι που εκρεμεί εις βάρος μου, στην γειτονική Ιταλία :D :rolleyes:

Και αφού συνεννοηθείς με τον Sakis πρώτα:D:D

Hekima
22-11-2010, 16:08
Φυγά..... ε φυγά....:D:D:D κοίτα να μας μαζέψουν στα σύνορα... :sm7::sm7:

Νίκο είπαμε, 5΄λεπτά σε δωμάτιο και με σβηστά τα φώτα :sm7::sm7:

CPretenteriS
22-11-2010, 16:17
Νίκο είπαμε, 5΄λεπτά σε δωμάτιο και με σβηστά τα φώτα :sm7::sm7:

Αυτα τα 5' θα τα ψάχνει μια ζωή... :D Ετοιμάζω το νέο πρόγραμμα με τις 2 επιπλέον μέρες Νικόλα και το ανεβάζω... μάλλον απόψε... ;)

nikos-x
22-11-2010, 17:59
Και αφού συνεννοηθείς με τον Sakis πρώτα:D:D

. . . Για να μου εγκρίνει το διακοποδάνειο; :sm7:
Αν είναι έτσι, να το συζητήσω και με τον jefe-syvaris, για να μου βγάλουν τον προυπολογισμό. :p

Αν σκέφτεστε να πάτε κι εσείς, η χαρά είναι διπλή, εγώ θα πήγαινα από αγγαρεία, για να μην έχω περικοπές στο χ ;).
Παρακαλώ να πέσει η πρόταση στον καφέ της Τετάρτης.

...Ετοιμάζω το νέο πρόγραμμα με τις 2 επιπλέον μέρες...

Μετά από αυτό, οι πιθανότητες αγγίζουν το 90%.

Τώρα όσο για τους αγώνες, καταλαβαίνεις πως εκείνες τις ώρες εμείς θα τρώμε Ισπανικά αμελέτητα, αν φυσικά είναι του ταύρου και όχι του ταυρομάχου. :rolleyes:

CPretenteriS
22-11-2010, 18:15
. . . Για να μου εγκρίνει το διακοποδάνειο; :sm7:
Αν είναι έτσι, να το συζητήσω και με τον jefe-syvaris, για να μου βγάλουν τον προυπολογισμό. :p

Αν σκέφτεστε να πάτε κι εσείς, η χαρά είναι διπλή, εγώ θα πήγαινα από αγγαρεία, για να μην έχω περικοπές στο χ ;).
Παρακαλώ να πέσει η πρόταση στον καφέ της Τετάρτης.



Μετά από αυτό, οι πιθανότητες αγγίζουν το 90%.

Τώρα όσο για τους αγώνες, καταλαβαίνεις πως εκείνες τις ώρες εμείς θα τρώμε Ισπανικά αμελέτητα, αν φυσικά είναι του ταύρου και όχι του ταυρομάχου. :rolleyes:


Αν δεν έχει προκριθεί η Πανάθα... (κούφια η ώρα)... θα τα τρώμε μαζί τα αμελέτητα... :yz:yz

siraxanz
22-11-2010, 21:48
Παιδιά πολύ καλή εκδρομή, καλά να περάσατε όσοι πάτε!:)

Να προσθέσω μιά πληροφορία που πιθανόν να σας βοηθήσει να έχετε

περισσότερο χρόνο στην Βαρσελόνα.

Λοιπόν από Βάρι πάτε Σιβατεβέτσια το εμπορικό λιμάνι της Ρώμης!

και από εκεί έχει καράβι που σε 18 ώρες σε παει Βαρσελόνα!

Αυτό ίσως παραξενέψει κάποιον χιλιομετροφάγο αλλά βολεύει κατά το

ένα σκέλος τουλάχιστον του ταξιδιού η στο πήγαινε κατά προτίμηση είτε

και στην επιστροφή γιατί κερδίζεις 1 ημέρα και αυτό γιά εμένα είναι σημαντικό!

Επίσης όταν ο στόχος είναι συγκεκριμένος πχ στην περίπτωσή σας είναι η Βαρσελόνα και τα κάλη της

είναι σημαντικό να είσαι εκεί πολύ σύντομα και να ξοδέψεις χρόνο και χιλιόμετρα για τον στόχο σου.


Στην δική μου περίπτωση το 2006 που ταξίδεψαμε 3 μηχανές για το δυτικότερο σημείο της Ευρώπής

ξεκινήσαμε Σάββατο απόγευμα από Πάτρα για Βάρι, πρωί Κυριακής φτάσαμε

Βάρι και φύγαμε για Σιβιταβέτσια πού πήραμε το καράβι γιά Βαρσελόνα το απόγευμα

και Δευτέρα ήμασταν εκεί πρωινές ώρες.

Με 2 λόγια είναι σημαντικό να φεύγεις Σάββατο απόγευμα από Πάτρα και Δευτέρα πρωί να είσαι Βαρσελόνα!

Κόστος Σιβιταβέτσια-Βαρσελόνα 2άτομα κ μοτό για το 2006=240 ευρά(GRIMALDI LINES Grimaldi Lines (http://www.grimaldi-lines.it/italy/index.jsp?lan=IT))

Αν σας ακούγεται χρήσιμο ψάχτε το διαφορετικά αγνοήστε την πληροφορία και κρατήστε τις ευχές:)

CPretenteriS
22-11-2010, 22:04
Παιδιά πολύ καλή εκδρομή, καλά να περάσατε όσοι πάτε!:)

Να προσθέσω μιά πληροφορία που πιθανόν να σας βοηθήσει να έχετε

περισσότερο χρόνο στην Βαρσελόνα.

Λοιπόν από Βάρι πάτε Σιβατεβέτσια το εμπορικό λιμάνι της Ρώμης!

και από εκεί έχει καράβι που σε 18 ώρες σε παει Βαρσελόνα!

Αυτό ίσως παραξενέψει κάποιον χιλιομετροφάγο αλλά βολεύει κατά το

ένα σκέλος τουλάχιστον του ταξιδιού η στο πήγαινε κατά προτίμηση είτε

και στην επιστροφή γιατί κερδίζεις 1 ημέρα και αυτό γιά εμένα είναι σημαντικό!

Επίσης όταν ο στόχος είναι συγκεκριμένος πχ στην περίπτωσή σας είναι η Βαρσελόνα και τα κάλη της

είναι σημαντικό να είσαι εκεί πολύ σύντομα και να ξοδέψεις χρόνο και χιλιόμετρα για τον στόχο σου.


Στην δική μου περίπτωση το 2006 που ταξίδεψαμε 3 μηχανές για το δυτικότερο σημείο της Ευρώπής

ξεκινήσαμε Σάββατο απόγευμα από Πάτρα για Βάρι, πρωί Κυριακής φτάσαμε

Βάρι και φύγαμε για Σιβιταβέτσια πού πήραμε το καράβι γιά Βαρσελόνα το απόγευμα

και Δευτέρα ήμασταν εκεί πρωινές ώρες.

Με 2 λόγια είναι σημαντικό να φεύγεις Σάββατο απόγευμα από Πάτρα και Δευτέρα πρωί να είσαι Βαρσελόνα!

Κόστος Σιβιταβέτσια-Βαρσελόνα 2άτομα κ μοτό για το 2006=240 ευρά(GRIMALDI LINES Grimaldi Lines (http://www.grimaldi-lines.it/italy/index.jsp?lan=IT))

Αν σας ακούγεται χρήσιμο ψάχτε το διαφορετικά αγνοήστε την πληροφορία και κρατήστε τις ευχές:)

Χαρούλη... κρατάμε ΚΑΙ την πληροφορία.. ΚΑΙ οπωσδήποτε βέβαια τις ευχές... Δε θα αργήσουμε να είμαστε εκεί... και με τις 2 επιπλέον μέρες που θα βάλω κατόπιν αιτήματος έταιρου συμμετέχοντα και φίλου Νικόλα... καρντασίου.... θα έχουμε αρκετό χρόνο στη Μπάρτσα !!!

Αν δε.... το σηκώσουμε κιόλας εκεί μέσα...... μπορεί να κάτσω και κανα μήνα... :D :D...

nikos-x
22-11-2010, 22:44
...Λοιπόν από Βάρι πάτε Σιβατεβέτσια το εμπορικό λιμάνι της Ρώμης!
και από εκεί έχει καράβι που σε 18 ώρες σε παει Βαρσελόνα!...

Γεια σου φίλε Χάρη, σε πεθυμήσαμε κομματάκι ;)

Πλήρως ενημερωμένος βλέπω.

Όσο για το λιμάνι, έχουν φωτογραφία μου εκεί :rolleyes:. . . όταν με ζύγισαν και με βρήκαν κατά 7 τόννους υπέρβαρο :D, αλλα αν θυμάμαι καλά έκανε κοντά 24 ώρες το βαπόρι.

Michael Chatzilias
22-11-2010, 23:42
Καπετάν Πρετεντέρ,


Κατ αρχάς σε συγχαίρω για την επιλογή της εκδρομής, τα μέρη που επέλεξες είναι καταπληκτικά, ειδικά η Κυανή Ακτή στον δρόμο προς την Bartsa.

Bartsa, είχα γνωρίσει μια 1.80 από την Avianca de Medellin - όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν....

Η ιδέα σου να συνδυάσεις ένα τέτοιο ταξίδι, σε τέτοιο μέρος, με στόχο την Μπάρτσα είναι ίσως μοναδική ευκαιρία για όλους μας να συμμετάσχουμε φίλε! Μπράβο σου και ελπίζω όλοι μας να τα καταφέρουμε και να το δούμε ως γιορτή του Forum μας!

CPretenteriS
22-11-2010, 23:50
Καπετάν Πρετεντέρ,


Κατ αρχάς σε συγχαίρω για την επιλογή της εκδρομής, τα μέρη που επέλεξες είναι καταπληκτικά, ειδικά η Κυανή Ακτή στον δρόμο προς την Bartsa.

Bartsa, είχα γνωρίσει μια 1.80 από την Avianca de Medellin - όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν....

Η ιδέα σου να συνδυάσεις ένα τέτοιο ταξίδι, σε τέτοιο μέρος, με στόχο την Μπάρτσα είναι ίσως μοναδική ευκαιρία για όλους μας να συμμετάσχουμε φίλε! Μπράβο σου και ελπίζω όλοι μας να τα καταφέρουμε και να το δούμε ως γιορτή του Forum μας!

Αεροσυνοδόοο??? Έχεις τηλέφωνο...?? :sm7::sm7:

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Μιχαλιώ!!! Ελπίζω να τα καταφέρετε να παραστείτε!!! :cool::cool:

Michael Chatzilias
22-11-2010, 23:57
Αεροσυνοδόοο??? Έχεις τηλέφωνο...?? :sm7::sm7:

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Μιχαλιώ!!! Ελπίζω να τα καταφέρετε να παραστείτε!!! :cool::cool:

Φαίνεται ο επιφανής επιθετικός άντρας...
Εστίασες στην σωστή πρόταση από τα γραφόμενά μου.
Ψέματα σου είπα, 1.78 ήταν,
Σου γύριζε την πλάτη και σε κοιτούσε....
Κι εδώ...
Σταματάω....

CPretenteriS
22-11-2010, 23:59
Φαίνεται ο επιφανής επιθετικός άντρας...
Εστίασες στην σωστή πρόταση από τα γραφόμενά μου.
Ψέματα σου είπα, 1.78 ήταν,
Σου γύριζε την πλάτη και σε κοιτούσε....
Κι εδώ...
Σταματάω....

ΝΑΙ... γιατί θα μας κόψουν....;);)

Ασε που μπορεί να μαζευτεί όλο το φόρουμ στη Μπάρτσα... προκειμένου να την αναζητήσει...:sm7::sm7:

CPretenteriS
23-11-2010, 02:14
Το ανανεωμένο... προτεινόμενο πρόγραμμα...

Τρίτη 3/5/2011: Πάτρα - Ανκόνα 14:30... με εκτιμώμενη άφιξη στην Ανκόνα... στις 4/5 και ώρα 10:30 το πρωί!

Τετάρτη 4/5/2011: Ανκόνα - Νίκαια (686 km) με εκτιμώμενη άφιξη στη Νίκαια περί της 7 το απόγευμα

Πέμπτη 5/5/2011: Νίκαια - Βαρκελώνη (664 km) με εκτιμώμενη άφιξη στη Βαρκελώνη στις 4 το μεσημέρι.

Σ' αυτό το σημείο... θεωρούμε ότι η Πανάθα έχει περάσει... αν όχι... το πρόγραμμα θα αναπροσαρμοστεί 1-2 μήνες πριν την αναχώρηση... με περισσότερες μοτο-βόλτες.. και όχι μόνο...:):)

Ξεκούραση στο ξενοδοχείο... και το βράδυ βολτίτσα στο κέντρο της Βαρκελώνης... περπάτημα στη Las Ramblas...

http://www.holidaycityflash.com/article%20pix/bcn915.jpg

http://www.100destinos.com/imagenes/las-ramblas-barcelona.jpg

και γεύμα στο Olympic Port της Βαρκελώνης...

http://www.barcelona.com/var/plain/storage/images/media/images/ballena_barcelona_hotel_arts/13623-3-eng-GB/ballena_barcelona_hotel_arts_imagelarge.jpg

http://www.barcelona.com/var/plain/storage/images/media/images/barcelona_barceloneta_3/15221-2-eng-GB/barcelona_barceloneta_3_imagelarge.jpg

http://www.barcelona.com/var/plain/storage/images/media/images/olympic_port_barcelona__1/15236-2-eng-GB/olympic_port_barcelona_imagelarge.jpg

http://www.barcelona.com/var/plain/storage/images/media/images/port_of_barcelona_3/15230-2-eng-GB/port_of_barcelona_3_imagelarge.jpg

Αν έχουμε κουράγια... πάμε και για ποτάκι... σε ένα από τα μπαράκια στα σοκάκια στο κέντρο της πόλης !!

Παρασκευή 6/5/2011: Ξημερώνοντας η Παρασκευή... ημέρα των 2 ημιτελικών... θα πάμε εκδρομούλα στο παραθαλάσσιο και γραφικό Sant Feliu de Guixols...100 km από τη Βαρκελώνη... παραλιακός δρόμος...;)

http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/450439.jpg


http://homepage.mac.com/mag16/photos/san_feliu2003/images/0.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e1/Monestir_de_Sant_Feliu_de_Gu%C3%ADxols_-_007a.jpg


http://www.iguadix.es/SFG/SFG/sfg_001.jpg

Το μέρος - κατά τους Ισπανούς - είναι ευλογημένο ώστε έχει πάντα ήλιο... ένα μέρος το οποίο παρομοιάζουν με "Κήπο της Εδέμ"...

Αφού βολτάρουμε... στο κέντρο... στον παλιό σταθμό... στο μοναστήρι... μπορούμε να κάτσουμε για ... καφέ κλπ.... και να χαλαρώσουμε στη λιακάδα... :)

Στη συνέχεια θα πεταχτούμε μέχρι Figueres περίπου 70km από εκεί που θα είμαστε... ώστε να δούμε το περίφημο μουσείο του Salvador Dali.

http://photospain.co.uk/gallery/albums/userpics/10002/Figueres-Spain042.JPG

http://www.theworldeffect.com/.a/6a00e54fa8abf7883301156fd17084970c-800wi

http://images.travelpod.com/users/ihavenojob/1.1266229506.salvador-dali-museum-figueres-new.jpg

http://www.travel-images.com/pht/catalon119.jpg

Αργά το μεσημέρι επιστρέφουμε στη Βαρκελώνη, βολτάρουμε στην πόλη, πίνουμε το καφεδάκι μας ή ξεκουραζόμαστε στο ξενοδοχείο...

Θυμίζω ότι... είναι βραδιά ημιτελικών του Final Four στο μπάσκετ... Τα παιχνίδια είναι 18:00-20:00 & 21:00-23:00, οπότε μετά το τέλος των αγώνων, μπορούμε να τσιμπήσουμε κάτι στο όρθιο και να πάμε για ποτάκι... στο Port Olympic...

Σάββατο 7/5/2011: Μέρα ελεύθερη... χωρίς αγώνες...ιδανικά για εκδρομούλα... στην παλιά πόλη Peniscola... "Η πόλη μέσα στη θάλασσα" όπως λέγεται... 220km Νοτιοανατολικα της Βαρκελώνης...

http://sidpeniscola.tripod.com/Panorama6.JPG

http://sidpeniscola.tripod.com/airview.jpg

Το κάστρο εκεί...?? ΑΠΙΘΑΝΟ !!!

http://sidpeniscola.tripod.com/castillo1.JPG


http://sidpeniscola.tripod.com/fromsea.jpg

Αφού πιούμε το καφεδάκι μας... περιηγηθούμε στη θαλάσσια πόλη... και τσιμπήσουμε... επιστρέφουμε στη Βαρκελώνη για ξεκούραση στο ξενοδοχείο...

To βράδυ θα επισκεφθούμε το Monjuic El Xalet... ένα από τα καλύτερα εστιατόρια στη Βαρκελώνη... σε ύψωμα απ' όπου βλέπεις όλη τη Βαρκελώνη... "πιάτο"...

Προσοχή... όση ώρα θα τρώμε... το έδαφος γυρνάει... το συναίσθημα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... να τρως... και κάθε φορά που σηκώνεις το κεφάλι να βλέπεις άλλες παραστάσεις !!! Μία... την κουζίνα... μία τη Βαρκελώνη... κλπ...

Πανέμορφα... είχα πάθει πλάκα όταν το έζησα!!

Monjuïc El Xalet (http://www.gruptravi.com/xalet/english/historia.html)

Και μετά.... στο Maremagnum...για clubbing... :) :D Είναι το παραλιακό... τεράστιο shopping Mall της Βαρκελώνης.... Γεμάτο από μαγαζιά... και bars... clus... κλπ

http://sobrebarcelona.com/wp-content/uploads/2009/08/maremagnum.jpg


http://www.you-stylish-barcelona-apartments.com/blog/wp-content/uploads/2010/08/Case_Study_Maremagnum2.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1387/1203110792_dd930335b7_o.jpg

Το πρόγραμμα...συνεχίζεται... τις επόμενες ημέρες...

;):):cool:

CPretenteriS
23-11-2010, 11:27
Μερικές φωτό από το εστιατόριο Montjuic El Xalet... και την απίστευτη θέα... ;)

http://www.dmc-rtaspain.com/fileserver/destinations/BARCELONA/El%20Xalet%20-%20Exterior%20Noche.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1289/4665726710_499faf83d0_m.jpg

http://www.guiadelociobcn.com/pics/restaurantes/montjuicelxalet1.jpg

http://barcelona.lanetro.com/sites/default/files/imagecache/original/images/Montju%C3%AFc%20El%20Xalet.ln_sitio-original.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4050/4665104169_82c9b6a36d_m.jpg

CPretenteriS
23-11-2010, 11:49
Μερικές φωτό και από την Peniscola... την πόλη μέσα στη θάλασσα όπως την ονομάζουν οι Ισπανοί... :)

Τα προηγούμενα links είχαν κάποιο πρόβλημα απ' ότι διαπίστωσα...

Απολαύστε... ;)

http://en.peniscola.es/bd/imagenes/imagen200g.jpg

http://www.holidaylettings.co.uk/pics/5/54341_p2.jpg

http://www.baldheretic.com/pics/travel/lasfallas/peniscola/peniscola3.jpg

http://tigerbrite.files.wordpress.com/2010/06/peniscola1.jpg

http://www.hostalagusti.com/images/fotos/peniscola.jpg

http://wwwdelivery.superstock.com/WI/223/1566/X1010/PreviewComp/SuperStock_1566-0147903.jpg

http://wwwdelivery.superstock.com/WI/223/1885/PreviewComp/SuperStock_1885-18119.jpg

http://www.eurentalproperties.com/peniscola12.jpg

http://www.peniscola-house.co.uk/Holiday_in_Spain,Peniscola_Pict/IMAG007A.JPG


Για την ιστορία... στο κάστρο της Peniscola, είχε γυριστεί η πασίγνωστη ταινία Ελ Σιντ... με τον Τσάρλτον Ίστον !! ;):cool:

http://www.planetware.com/i/photo/castillo-peniscola-e1311.jpg

http://blog.brillianttrips.com/wp-content/uploads/2010/08/peniscola-spain-castle.jpg

http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/319669/319669,1278192462,1/stock-photo-the-castle-and-lighthouse-of-peniscola-located-on-costa-del-azahar-spain-this-popular-tourist-56448268.jpg

http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/394861/394861,1252699889,6/stock-photo-ancient-gate-in-defensive-walls-of-castle-of-peniscola-spain-37046767.jpg

http://img2.photographersdirect.com/img/19309/wm/pd2065804.jpg

siraxanz
23-11-2010, 21:24
Γεια σου φίλε Χάρη, σε πεθυμήσαμε κομματάκι ;)

Πλήρως ενημερωμένος βλέπω.

Όσο για το λιμάνι, έχουν φωτογραφία μου εκεί :rolleyes:. . . όταν με ζύγισαν και με βρήκαν κατά 7 τόννους υπέρβαρο :D, αλλα αν θυμάμαι καλά έκανε κοντά 24 ώρες το βαπόρι.


Αμοιβαία τα αισθήματα!:)

CPretenteriS
24-11-2010, 01:09
...που είχαμε μείνει λοιπόν...?

Κυριακή 8/5/2011: Ημέρα των τελικών στο μπάσκετ... ελπίζω να είμαστε σε κάποιον από τους 2 τελικούς... το Μεγάλο κατά προτίμηση... :D

Η μέρα αφιερωμένη σε στροφιλίκια... περίπου 180km ορεινές διαδρομούλες στην Καταλούνια... Τελικός προορισμός μας θα είναι το Montserrat στα 1250μ υψόμετρο...



http://www.mrfs.net/trips/2003/Spain/Montserrat/montserrat.jpg

http://www.lodgephoto.com/galleries/spain-catalonia-montserrat/castle-escarpment-near-montserrat-catalonia-spain--118.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_qYgH9mgdeus/S7jQsdjmenI/AAAAAAAAAUM/-ysH3qKrc4o/s1600/montserrat-santa-cova.jpg



To μοναστήρι του Montserrat...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Montserrat_Monastery_from_above.jpg

http://imagecache6.allposters.com/LRG/21/2150/6C3CD00Z.jpg

http://www.spainthisway.com/images/places/catalonia/monestir-de-montserrat.jpg

Πριν φτάσουμε στο Montserrat... θα επισκεφθούμε 2 άλλα μέρη... πάλι εν'μέσω στροφών... Molin de Rei... και Gelida...

Γραφικές τοποθεσίες... με διαδρομές γεμάτες στροφιλίκι... :D

http://farm3.static.flickr.com/2389/2258567688_5a273abc2b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2598/3817004363_f4e0c664de.jpg

http://farm1.static.flickr.com/26/49439826_75b938007f.jpg

Καποια στιγμή το μεσημεράκι... θα επιστρέψουμε στη Βαρκελώνη...γιατί 18:00 ξεκινούν οι τελικοί του μπάσκετ...

Στις 23:00 περίπου θα γνωρίζουμε το νέο πρωταθλητή Ευρώπης... και αναλόγως του αποτελέσματος... θα αποφασίσουμε που θα γλεντήσουμε το βράδυ της Κυριακής...:D:D

Έτσι και είναι η Πανάθα... θα γίνει επίσκεψη στο ξενοδοχείο της ομάδας.. φωτό του Ζέλικο στο GS μου... :D ... όπως πρόπερσι στο Βερολίνο...

Τότε το ταξίδι ήταν με το αυτοκίνητο βέβαια.... 2400km συνεχόμενης οδήγησης... μαγικά τοπία... τη μέρα....

http://img80.imageshack.us/img80/2149/dscn0799i.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=dscn0799i.jpg)

http://img201.imageshack.us/img201/2465/dsc00707ko.jpg (http://img201.imageshack.us/my.php?image=dsc00707ko.jpg)


http://img840.imageshack.us/img840/33/dscn0809m.jpg (http://img840.imageshack.us/my.php?image=dscn0809m.jpg)


http://img8.imageshack.us/img8/5866/dscn0886z.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=dscn0886z.jpg)


http://img683.imageshack.us/img683/1485/dscn0914r.jpg (http://img683.imageshack.us/my.php?image=dscn0914r.jpg)


http://img522.imageshack.us/img522/620/dscn0923r.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=dscn0923r.jpg)


http://img225.imageshack.us/img225/703/dscn1054r.jpg (http://img225.imageshack.us/my.php?image=dscn1054r.jpg)


http://img832.imageshack.us/img832/8086/dscn1065v.jpg (http://img832.imageshack.us/my.php?image=dscn1065v.jpg)


http://img593.imageshack.us/img593/412/dscn1070g.jpg (http://img593.imageshack.us/my.php?image=dscn1070g.jpg)


http://img269.imageshack.us/img269/8853/dscn1081g.jpg (http://img269.imageshack.us/my.php?image=dscn1081g.jpg)


http://img718.imageshack.us/img718/7378/dscn1083cq.jpg (http://img718.imageshack.us/my.php?image=dscn1083cq.jpg)


http://img337.imageshack.us/img337/3796/dscn1093s.jpg (http://img337.imageshack.us/my.php?image=dscn1093s.jpg)


http://img153.imageshack.us/img153/1769/dscn1106c.jpg (http://img153.imageshack.us/my.php?image=dscn1106c.jpg)


http://img708.imageshack.us/img708/2568/dscn1108w.jpg (http://img708.imageshack.us/my.php?image=dscn1108w.jpg)


http://img545.imageshack.us/img545/7146/dscn1110.jpg (http://img545.imageshack.us/my.php?image=dscn1110.jpg)


http://img21.imageshack.us/img21/79/dscn1115m.jpg (http://img21.imageshack.us/my.php?image=dscn1115m.jpg)

Δευτέρα 9/5/2011: Το Final Four έχει τελειώσει... και λίγο πριν αφήσουμε τη Βαρκελώνη... θα ρίξουμε ένα ταξιδάκι...στη μαγευτική Andorra... 200km από τη Βαρκελώνη...στην καρδιά κυριολεκτικά των Πηρυναίων ανάμεσα στην Ισπανία και τη Γαλλία... όπου θα περάσουμε όλη τη μέρα μας και θα επιστρέψουμε με το καλό το απόγευμα στη Βαρκελώνη για να πακετάρουμε και την επομένη να ξεκινήσουμε το ταξίδι της επιστροφής... σε πιο χαλαρούς ρυθμούς...

http://www.burger.si/Andorra/Slika_AndorraLaVella.jpg

http://www.guiageo.com/pictures/andorra.jpg

http://carroi.andorramania.com/images/016.jpg




Θα είναι μια μαγευτική μοτο-βόλτα στα Πηρυναία... όπως φαίνεται ακολούθως...

http://travel.nationalgeographic.com/places/images/photos/photo_lg_andorra.jpg

http://www.europe-travel-guides.com/Illustrations/JPG/Countries-slides/andorra-slide-01.jpg

http://cache3.asset-cache.net/xc/89413097.jpg?v=1&c=NewsMaker&k=2&d=77BFBA49EF878921CC759DF4EBAC47D032D2F53D64E8F1EAC5D0E6E9CB92AE23F6901A7478F60665

....απομένει το ταξίδι της επιστροφής... το οποίο θα ακολουθήσει λίαν συντόμως...

Καμιά συμμετοχή θα έχουμε.....?? :Απορία::Απορία::Απορία: :D:D

CPretenteriS
24-11-2010, 11:40
...καλές οι μοτοβόλτες στα Πυρηναία... αλλά να μην ξεχνάμε και τα μπασκετικά... :D

To final four... θα διεξαχθεί στο Palau Sant Jordi Arena, στο λόφο Mont Juic !!

http://www.barcelonayellow.com/images/eventlist/venues/palau_sant_jordi_1280606596.jpg

http://www.eventrocks.com/assets/palau_sant_jordi_barcelona_76324.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2789/4164850282_20e12aa34d_z.jpg

http://www.masbasket.com/imagen/imagen-02/imagen-02-30/PalauSantJordi_lleno_CAT-CRO.jpg

... όπου εκτός από μπάσκετ, συναυλίες, κλπ... φιλοξενεί ακόμα και αγώνες motocross... :D

http://moto.mpora.com/wp-content/uploads/2010/02/Crockard-London-30.01-low-res.jpg

Θέλω να το σηκώσουμε εκεί μέσα... απ΄τα χέρια του κυρίου... ;):)

http://static.euroleague.net/rs/19437/27097484-a149-4f4f-9c82-02d851d678b6/91e/rglang/en-US/filename/juan-carlos-navarro-regal-fc-barcelona.jpg

...αντε να βλέπω καμιά συμμετοχή... :cool::cool:

Arkas
24-11-2010, 14:39
Αυτός πίσω σου,
είναι ο Ντινόπουλος; :D




http://img337.imageshack.us/img337/3796/dscn1093s.jpg (http://img337.imageshack.us/my.php?image=dscn1093s.jpg)

CPretenteriS
24-11-2010, 14:46
Αυτός πίσω σου,
είναι ο Ντινόπουλος; :D






Αν κρίνω απ' τη θλίψη.... μάλλον.... :sm7::sm7::sm7:

:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

Και του μοιάζει ο άτιμος...:sm7::sm7:

Slane
24-11-2010, 16:25
Που να χωρέσουν τόσα αστέρια σ' αυτή τη φανέλα..

CPretenteriS
24-11-2010, 16:37
Παρακαλούμε και για τη συμμετοχή των Ολυμπιακών συμφορουμιτών... εμείς είμαστε φίλαθλοι πάνω απ' όλα.... όχι οπαδοί!!! :D :D

Ντινοπουλεεεεεε........!!!!!!!!!!!!! :D :D

CPretenteriS
24-11-2010, 18:35
Επιβεβαιωμένες συμμετοχές... :D

1/ CPretenteriS
2/ ?
3/ ?
4/ ?
5/ ?

Αργά το βράδυ... θα ανεβάσω τη συνέχεια του προγράμματος της επιστροφής, το οποίο θα είναι διαφορετικό και πιο χαλαρό από εκείνο του "πήγαινε"... Για να βλέπω κίνηση...

CPretenteriS
25-11-2010, 03:18
Τρίτη 10/5/2011: Ξεκινάμε το ταξίδι της επιστροφής... όλα τα ωραία, κάποια στιγμή τελειώνουν...

Προορισμός μας... η Μασσαλία της Γαλλίας, όπου και θα διανυκτερεύσουμε... Η άφιξή μας αναμένεται για τις 3-4 το μεσημέρι...

Barcelona - Marseille: 500km

http://www.atout-org.com/eua/pictures/marseille.jpg

http://marseille.allmyblog.com/images/marseille/marseille_20050930_074758.jpg

http://www.plotki.net/cms/images/stories/updatedrumours/legends/windowtoeurope/11_Marseille_palace_by_night.JPG

http://www.footiewallpapers.com/pic_upload/marseille-stade-velodrome-night-wallpaper-19-400x296.jpg

http://www.sanste.com/albums/paysage-urbain/marseille.jpg

http://www.galileo-web.com/photoblog/wp-content/photos/Redimensionnement_de_galileo71303.jpg

Τετάρτη 11/5/2011: Αναχωρούμε από Μασσαλία... γεμάτοι από νέες εικόνες και παραστάσεις... και προχωρούμε προς την Ιταλία... Προορισμός μας τώρα είναι η μαγευτική και γραφική Φλωρεντία.

Η απόσταση από τη Μασαλλία είναι περίπου 620km και η άφιξή μας υπολογίζεται για τις 4-5 το απόγευμα!!

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/13/83/e8/florence.jpg

http://www.elsolvillas.com/images/Florence.jpg

http://www.carnets-voyage.com/italie-toscane-florence02-gf.jpg

http://www.paradoxplace.com/Perspectives/Italian%20Images/images/Firenze/Firenze_Skylines/800/Florence-Oct06-DC9132sAR800.jpg

http://people.byte-code.com/fcrippa/wp-content/uploads/2007/03/dsc_4529.jpg

http://www.welcometuscany.it/tuscany_photo_gallery/florence_duomo_from_michelangelo_plaza.jpg

http://www.planetware.com/i/photo/old-bridge-florence-ir1304.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2456/3920802214_c8866a4171.jpg

CPretenteriS
25-11-2010, 03:36
...συνεχίζεται........... με διαδρομούλες εκτός Autostradas.... με προορισμό το RSM (Republic of San Marino).........................

.....σύντομα..........

CPretenteriS
25-11-2010, 18:29
Μόνο μου θα μ'αφήσετε να πάω...?? :yz

:o:rolleyes:

nikos-x
25-11-2010, 18:38
Μόνο μου θα μ'αφήσετε να πάω...?? :yz

:o:rolleyes:

Ούτε να το συζητάς.
Είμαστε μέσα, απλά το προγραμματίζουμε. . . ημερομηνίες - έξοδα - μηχανή;

Να δούμε και το κόστος, γιατί έχουμε να πάμε κι αλλού. . . έχουμε και παιδιά να μεγαλώσουμε :cool:

CPretenteriS
25-11-2010, 19:42
Ούτε να το συζητάς.
Είμαστε μέσα, απλά το προγραμματίζουμε. . . ημερομηνίες - έξοδα - μηχανή;

Να δούμε και το κόστος, γιατί έχουμε να πάμε κι αλλού. . . έχουμε και παιδιά να μεγαλώσουμε :cool:

:sm2::sm2::sm2:

CPretenteriS
25-11-2010, 20:13
Μηχανή είπαμε................................ μη λέμε τα ίδια................ :o:D:rolleyes::sm2::sm8::sm5::sm4:

CPretenteriS
27-11-2010, 01:36
Πέμπτη 12/5/2011: Ξυπνάμε στη μαγευτική Φλωρεντία της Τοσκάνης... και χαλαρά-χαλαρά... οδεύουμε προς το κρατίδιο του Σαν Μαρίνο (RSM-Republic of San Marino)... εκεί που θα περιδιαβαίνουν ανάμεσά μας... φτηνά αυτοκίνητα... Porche, Ferrari,.... μπορεί να περάσει και καμιά φόρμουλα ανάμεσα μας...

Η απόσταση Φλωρεντία-San Marino είναι μόλις 250 χλμ. οπότε θα έχουμε χρόνο για στάσεις... Πρώτη μας στάση...η Σιέννα!!

http://www.travel-destination-pictures.com/data/media/27/campo-of-siena-italy_515.jpg

http://www.hickerphoto.com/data/media/163/tuscany-landscape_35983.jpg

http://intranet.arc.miami.edu/rjohn/images/MedievalSecular/Aerial%20view%20city%20of%20Siena%20Italy.jpg

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:e9sYprtskqpLuM:http://img.phombo.com/img1/photocombo/289/Aerial_View_of_Piazza_del_Campo_Siena_Italy.jpg&t=1

http://cache.virtualtourist.com/461971-Siena-Italy.jpg

http://fineartamerica.com/images-medium/siena-street-carol-ann-thomas.jpg

http://www.hotel-siena.com/wp-content/uploads/2009/06/siena-piazzacampob.jpg

http://www.travel-destination-pictures.com/data/media/27/siena-dome-interior-italy_744.jpg


Ανάλογα με το χρόνο μας... μπορεί να περάσουμε και από Citta di Castello... δε μας βγάζει πολύ απ΄το δρόμο μας...

Η άφιξή μας στο San Marino αναμένεται το μεσημεράκι... σε ώρα φαγητού...Μια βόλτα στο κάστρο και μετά βουρ για φαγητό... :)

Ορίστε και μερικές φωτό από την τελευταία μου εμφάνιση εκεί... διπλός τότε...:cool::hmmm:

http://img600.imageshack.us/img600/9626/dscn2878.jpg (http://img600.imageshack.us/my.php?image=dscn2878.jpg)

http://img193.imageshack.us/img193/9741/dscn2879w.jpg (http://img193.imageshack.us/my.php?image=dscn2879w.jpg)

http://img8.imageshack.us/img8/64/dscn2882b.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=dscn2882b.jpg)

http://img210.imageshack.us/img210/4307/dscn28830.jpg (http://img210.imageshack.us/my.php?image=dscn28830.jpg)

Και μερικές ακόμα από το San Marino... :)

http://www.geographicguide.net/europe/pictures/san-marino.jpg

http://images.fanpop.com/images/image_uploads/San-Marino--Italy-castles-622525_1024_768.jpg

Aaaaaaa..... και προσοχή στα όρια εδώ.... πήγες παραπάνω..?? Σε εσκισαν οι καραμπινιέροι...

http://i.pbase.com/o6/93/329493/1/86208931.57Ht31K5.RSMSep07192.jpg

Παρασκευή 13/5/2011: Πρωινό στο San Marino, όπου και ξυπνάμε... και οδηγούμε προς Ανκόνα.... (122km)... στο δρόμο θα έχουμε ανάμικτα συναισθήματα...χαράς για αυτά που θα έχουμε ζήσει... λύπης γιατί θα φτάνουν προς το τέλος...

http://www.shippingnet.eu/2010/foto_archieve/ANCONA-port1.jpg

Στις 13:30 το μεσημέρι αναχωρούμε από Ανκόνα... με τελικό προορισμό την Πάτρα, όπου η άφιξή μας εκτιμάται στις 11:30 το πρωί του Σαββάτου 14/5. Εκεί θα μας περιμένει ο Jefe κι η Πατρινή παρέα για υποδοχή... και καφεδάκι στα Ψηλά Αλώνια ή το Ρίο... :D

Αν θέλουμε διανυκτερεύουμε Πάτρα και κάνουμε κι έναν καφέ/club προς τιμήν της επιστροφής της αποστολής... ;):) το Σάββατο το βράδυ... Εγώ ψήνομαι...!!!

Άντε με το καλό να περάσει ο καιρός γρήγορα και να έρθει η στιγμή της αναχώρησης... :)

Πάμε final fououourrrrrrr λοιπόν??????????????

CPretenteriS
27-11-2010, 02:41
Τις αμέσως επόμενες ημέρες θα αρχίσουν να εμφανίζονται και τα κόστη της εκδρομής... τα οποία είναι αρκετά ενθαρρυντικά... ;)

Συμμετοχές:

1/ CPretenteriS
2/ nikos-x
3/ ...?
4/ ...?
5/ ...?

Άλλος για Μπάρτσα????:Απορία::Απορία:

CPretenteriS
27-11-2010, 13:11
Ακολούθως, το πλήρες πρόγραμμα με όλες τις εκδρομούλες, τις διανυκτερεύσεις μας... ακόμα και τα checkpoints !!!

Φαίνονται τα συνολικά χιλιόμετρα... εκτός από εκείνα που θα κάνουμε μέσα στις πόλεις.... για καφέδες, bar, φαγητά, επισκέψεις σε κάστρα μουσεία, κλπ... τα οποία είναι ούτως ή άλλως λίγα...

Πως σας φαίνεται το πρόγραμμα...?? Για να βλέπω συμμετοχές... :):)


http://img830.imageshack.us/img830/2943/anconabarcamay2011.jpg (http://img830.imageshack.us/my.php?image=anconabarcamay2011.jpg)

CPretenteriS
27-11-2010, 13:26
Τις αμέσως επόμενες ημέρες θα αρχίσουν να εμφανίζονται και τα κόστη της εκδρομής... τα οποία είναι αρκετά ενθαρρυντικά... ;)

Συμμετοχές:

1/ CPretenteriS + xxx
2/ nikos-x + Ειρήνη
3/ ...?
4/ ...?
5/ ...?

Άλλος για Μπάρτσα????:Απορία::Απορία:

http://img830.imageshack.us/img830/2943/anconabarcamay2011.jpg (http://img830.imageshack.us/my.php?image=anconabarcamay2011.jpg)

dimitrisb
27-11-2010, 19:24
Κωστή φοβερή η εκδρομή! Και από θέμα οργάνωσης... γνωρίζουμε ότι θα είναι τέλεια!:)
Δυστυχώς την εποχή αυτή για μένα είναι πολύ δύσκολο! Μακάρι να μπορούσα! Να την απολαύσετε όσοι πάτε!
Και μακάρι να είναι Ελληνική ομάδα και να το σηκώσει!

CPretenteriS
27-11-2010, 22:14
Κωστή φοβερή η εκδρομή! Και από θέμα οργάνωσης... γνωρίζουμε ότι θα είναι τέλεια!:)
Δυστυχώς την εποχή αυτή για μένα είναι πολύ δύσκολο! Μακάρι να μπορούσα! Να την απολαύσετε όσοι πάτε!
Και μακάρι να είναι Ελληνική ομάδα και να το σηκώσει!

Αν φοράει και πράσινα.... :D:D

dimitrisb
28-11-2010, 03:54
Αν φοράει και πράσινα.... :D:D

Ας φοράνε ότι θέλουν! Πράσινα ή και κόκκινα!:D:)
Στο εξωτερικό τις ελληνικές ομάδες πρέπει να τις βλέπουμε ... μόνο ελληνικές!Χωρίς χρώματα!

CPretenteriS
28-11-2010, 04:08
Ας είναι πρασινοκόκκινα λοιπόν... εγώ την εκδρομή θέλω... :sm7::D:D

γιωργος
29-11-2010, 10:33
για να δουμε κανουμε προσπαθεια, θα τα πουμε την τεταρτη.εαν ειναι ολα
οκ θα μας παρετε μαζι;

CPretenteriS
29-11-2010, 11:47
για να δουμε κανουμε προσπαθεια, θα τα πουμε την τεταρτη.εαν ειναι ολα
οκ θα μας παρετε μαζι;

Be my guests... όπως λένε και οι Αγγλοι... :):):sm2:

Γιώργος και....?? :Απορία:

γιωργος
29-11-2010, 13:06
o γιος μου η η γυναικα μου

CPretenteriS
29-11-2010, 13:57
Συμμετοχές:

1/ CPretenteriS + xxx
2/ nikos-x + Ειρήνη
3/ Γιώργος + γιο ή σύζυγο
4/ ...?
5/ ...?

Άλλος για Μπάρτσα????:Απορία::Απορία:

http://img830.imageshack.us/img830/2943/anconabarcamay2011.jpg (http://img830.imageshack.us/my.php?image=anconabarcamay2011.jpg)

CPretenteriS
30-11-2010, 23:45
Για πάμε σιγά-σιγά να φτιάχνουμε το Budget του 2011... :D

Έξοδα μετακίνησης:

1/ Καύσιμα: Με βάση τα συνολικά χιλιόμετρα... allez-retour... εκδρομές στη Βαρκελώνη... (4.200km) τα πάντα όλα... και με δεδομένη κατανάλωση 6,5l/100km... θα χρειαστούμε 270l βενζίνης....

Με βάση τις τιμές ανά χώρα:
Γαλλία: 1,41€ / l
Ιταλία: 1,37€ / l
Ισπανία: 1,17€ / l

οδηγούμαστε σε ένα μέσο όρο 1,31 € / l και συνεπώς χρειαζόμαστε 355 € για καύσιμα.

2/ Διόδια: Περίπου στα 150 € (allez-retour)

3/ Παπόρι: Superfast (allez-retour)

A. 1 άτομο + 1 μηχανή σε κατάστρωμα: 133 €
Β. 1 άτομο + 1 μηχανή σε 4κλινη καμπίνα: 335 €
Γ. 1 άτομο + 1 μηχανή σε 2κλινη καμπίνα: 415 €

Δ. 1 ζευγάρι + 1 μηχανή σε κατάστρωμα: 223 €
Ε. 1 ζευγάρι + 1 μηχανή σε 4κλινη καμπίνα: 447 €
ΣΤ. 1 ζευγάρι + 1 μηχανή σε 2κλινη καμπίνα: 607 €

Αναχώρηση: Τρίτη 3/5/2011 Πάτρα - Ανκόνα 14:30
Επιστροφή: Παρασκευή 13/5/2011 Ανκόνα - Πάτρα 13:30

Θα επικοινωνήσω βέβαια με τον travel advisor....dido...:D:D να δούμε τι καλύτερο μπορεί να κάνει με τα πλοία... και εν' συνεχεία με τα ξενοδοχεία !!! ;):)

Πάμεεεεεεε Μπάρτσσσσσαααααααααααα !!!!!!!!!!

Ε ΤΟΙ ΜΟΙ ????

Κλεμμένο απ΄το φίλο μου το Χατζηλίααα... :o:o:rolleyes::rolleyes:





Συνεχίζεται......

Sakis
01-12-2010, 01:05
Πραγματικά είσαι απίστευτος:sm8::sm8:


Βέβαια δεν βρίσκω τον λόγο να πάω στην εκδρομή,
από την αναλυτική σου περιγραφή και τις φωτογραφίες είναι σα να πήγα ήδη;);):D:D

CPretenteriS
01-12-2010, 01:54
Πραγματικά είσαι απίστευτος:sm8::sm8:


Βέβαια δεν βρίσκω τον λόγο να πάω στην εκδρομή,
από την αναλυτική σου περιγραφή και τις φωτογραφίες είναι σα να πήγα ήδη;);):D:D


:yz:yz:yz

Να τα βγάλω όλα τότε... φωτογραφίες... περιγραφές... να τα κάνω χάλια... για να έχεις την αγωνία... και να έρθεις...!!!!! Ε?? Ε??? :D:D:D

CPretenteriS
01-12-2010, 16:04
Συμμετοχές:

1/ CPretenteriS + xxx
2/ nikos-x + Ειρήνη
3/ Γιώργος + γιο ή σύζυγο
4/ ...?
5/ ...?

Άλλος για Μπάρτσα????:Απορία::Απορία:

nikos-x
01-12-2010, 16:16
Μέχρι τώρα όλα καλά.
Ας ελπίσουμε πως και τα μηνύματα από τα ξενοδοχεία θα είναι ενθαρρυντικά.

Και μια απορία, δίπλα στ' όνομά σου γράφεις: ΧΧΧL, τι εννοείς; :rolleyes:

γιωργος
03-12-2010, 20:50
:yz:yz:yz

Να τα βγάλω όλα τότε... φωτογραφίες... περιγραφές... να τα κάνω χάλια... για να έχεις την αγωνία... και να έρθεις...!!!!! Ε?? Ε??? :D:D:D
κρατα γερα μην βγαζεις τιποτα;)

CPretenteriS
03-12-2010, 21:59
κρατα γερα μην βγαζεις τιποτα;)

Thank U George !! :cool:

CPretenteriS
10-12-2010, 01:37
Ένα ακόμη βήμα προς τη Βαρκελώνη... τη μοτο-εκδρομούλα μας... και το Final Four έκανε απόψε το βράδυ, ο 5 φορές Πρωταθλητής Ευρώπης, Παναθηναϊκός. Δυστυχώς για το Ελληνικό μπάσκετ δεν είχε την ίδια τύχη και η έταιρη Ελληνική ομάδα...:cool:

ΠΑΟ

Μετά το αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο σε χαμηλό τέμπο και από τις δύο ομάδες όπου ο Παναθηναϊκός χωρίς να εντυπωσιάσει, ολοκλήρωσε την περίοδο με προβάδισμα 6 πόντων (23-17), η Ολίμπια άρχισε να ξεθαρρεύει, να πιέζει, να μειώνει και να δημιουργεί μπόλικα προβλήματα στους “πράσινους”.

Το ημίχρονο βρήκε το τριφύλλι να προηγείται με 4 πόντους 37-33, ωστόσο η Ολίμπια είχε αρχίσει ήδη να ανατρέπει τα δεδομένα δείχνοντας αποφασισμένη να κάνει τη ζημιά.

Πότε ο Ιλιέφσκι, πότε ο Γκρέγκορι και πότε ο Όζμπολτ έβρισκαν ευκαιρία να “πληγώσουν” τον Παναθηναϊκό με την ελληνική ομάδα να μη βρίσκει λύσεις μπροστά, παρά τα πάμπολλα κερδισμένα επιθετικά ριμπάουντ. Το παιχνίδι γύρισε για τους Σλοβένους με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην 4η περίοδο με προβάδισμα 4 πόντων υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στην αρχή του 4ου δεκαλέπτου η Ολίμπια με έξυπνο παιχνίδι, “κλείδωσε” τις επιλογές του Παναθηναϊκού με τη διαφορά να φτάνει μέχρι και το +9 (50-59). Ένα τρίποντο του Καϊμακόγλου και δυο εύστοχες βολές του Σάτο έβαλαν ξανά όμως την ελληνική ομάδα στο ματς, για να γίνει λίγο αργότερα το 60-68. Ακολούθησαν αλλεπάλληλα καλάθια για να φτάσουμε στο 68-71. Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Δημήτρης Διαμαντίδης ο οποίος με ένα σερί 13 πόντων έστειλε το ματς στην παράταση με ένα σουτ στην εκπνοή.

Στην παράταση οι Σλοβένοι μη μπορώντας να χωνέψουν πως έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους, έδωσαν την ευκαιρία στον Παναθηναϊκό να πάρει την κατάσταση στα χέρια του και με ηγέτη το Νίκολας (3 τρίποντα) να φτάσει στην πολύτιμη νίκη πρωτιάς.

Δείτε τα βίντεο που δείχνουν την ατμόσφαιρα που επικρατούσε απόψε το βράδυ στο ΟΑΚΑ !!!

YouTube - ΟΑΚΑ ΠΑΟ - Ολύμπια !!! Πράσινη ατμόσφαιρα...

YouTube - ΟΑΚΑ ΠΑΟ - Ολύμπια λήξη...


ΟΣΦΠ
Ο Ολυμπιακός βρέθηκε στο σημείο να χάνει 67-50 γιατί τίποτα δεν λειτουργούσε ορθά στο συγκεκριμένο διάστημα. Μπορεί μετά το 11-4 και το 14-6, οι παίκτες του Ίβκοβιτς να έπιασαν τη Μάλαγα στο 17-17 του 10' και να προηγήθηκαν 19-20, ωστόσο θέλοντας να πάρουν το παιχνίδι από την άμυνα, έχασαν τον προσανατολισμό τους στην επίθεση. Απέτυχαν δημιουργικά, δεν εκμεταλλεύτηκαν τα μις ματς, δεν έβαλαν τα σουτ που έπρεπε.

Η Ουνικάχα δεν έκανε πολλά για να χτίσει τις προϋποθέσεις νίκης. Ο Μπλάκνεϊ κινούσε την μπαγκέτα και οι υπόλοιποι ακολουθούσαν. Ο Μπλάνκο σκόραρε από την περιφέρεια, ο Φρίλαντ κέρδισε τις μάχες στη ρακέτα και ο Ροντρίγκεθ σκόραρε στο ανοικτό γήπεδο. Από 28-22, το 36-30 και 42-37 του 20' διεφάνη πως ο Ολυμπιακός θα έχει πρόβλημα αν δεν βελτιωθεί επιθετικά. Όπως και αποδείχθηκε, αφού από το 46-41 η ισπανική ομάδα "έτρεξε" ένα σερί 8-0 και εκτόξεύσε την υπέρ της διαφορά σε διψήφια τιμή (54-41).

Λύσεις οι "ερυθρόλευκοι" δεν είχαν και μοιραία έχασαν την επαφή τους με σκορ ως το σημείο που ο φωτεινός πίνακας έδειξε 67-50 στο 32' με τον Μπορούση μάλιστα να αποβάλεται με πέμπτο φάουλ. Έκτοτε άρχισε το κυνήγι της ανατροπής. Την αρχή έκανε ο Τεόντοσιτς για να πάρει τη σκυτάλη ο Σπανούλης. Αυτός οργάνωνε οι άλλοι... υπάκουαν στις εντολές του. Γρήγορα η Μάλαγα άρχισε να νιώθει την πίεση των Πειραιωτών και μετά το 69-58 να τα χάνει.

Οι παίκτες του Ίβκοβιτς έβγαλαν άμυνες και έφτασαν στο σημείο να προηγηθούν (69-71) με δύο σερί τρίποντα των Κέσελ και Έρτσεγκ. Όμως τη δύσκολη στιγμή χάθηκε η συγκέντρωση, οι Ροντρίγκεθ και Μπλάνκο έβαλαν τις βολές, ενώ ο Άρτσιμπαλντ πήρε ένα κρίσιμο επιθετικό ριμπάουντ. Όταν ο Τεόντοσιτς μείωσε σε 75-74 κι ο Μπλάκνεϊ έχασε τη μία βολή, υπήρχαν δύο επιλογές. Τρίποντο νίκης ή δίποντο παράτασης. Ο Σπανούλης όμως έμεινε... μόνος. Ο Τεόντοσιτς αστόχησε σε ένα μακρινό τρίποντο και ο Ολυμπιακός έχασε την ευκαιρία να σφραγίσει την πρωτιά.

.
.
.
.
.
.
.
.

Πάμε Βαρκελώνη λοιπόν???

Πάμε Final Four???

Ετοιμάστε τις μηχανάρες σας και... φύγαμεεεεεεεεεεεεεεεεεε..........:):)

nikos-x
12-12-2010, 00:33
...Ετοιμάστε τις μηχανάρες σας και... φύγαμεεεεεεεεεεεεεεεεεε...:):)

:D Ευχαριστώ για την αναγνώριση. . . Καιρός ήταν :rolleyes:

CPretenteriS
12-12-2010, 13:06
:D Ευχαριστώ για την αναγνώριση. . . Καιρός ήταν :rolleyes:

Δεν απευθυνόμουν σε σένα... μηχανάρες είπα.... όχι παπάκια... :o:rolleyes:;):D:):sm7::sm7:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Σε πειράάάζωωωω Νικολάκο!!! :D :D

nikos-x
12-12-2010, 13:19
Ξέρω, ξέρω, :rolleyes:

Προσπαθώ η δόλια να σας μοιάσω, αλλά δεν μη με πιάσουν και κότσο.

Παζαρεύω ένα σαν τα θκα σας, λίγο παλιό αλλά καλό απ' ότι λένε.

Του 'πα γι' ανταλλαγή, το δικό μου και να μου δώσει και 6.000 στο χέρι:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Τι λες να το πάρω;

Θα "βγάλει" το ταξίδι; :D

http://i54.tinypic.com/qn92jk.jpg

sakis7
16-12-2010, 15:28
Όσοι προλάβετε... - RED PLANET - Ολυμπιακός - Παρασκήνιο, Σχόλια, Ειδήσεις για τον Ολυμπιακό (http://www.redplanet.gr/basket/euroleague/osoi-prolavete.718953.html)

CPretenteriS
22-12-2010, 14:48
Μόλις πριν λίγο προμηθεύτηκα το εισητήριό μου για το Final 4 της Βαρκελώνης... :):):)

Τιμή: 240 € καθώς οι προηγούμενες κατηγορίες είχαν εξαντληθεί...:hmmm:

Μέχρι στιγμής έχουμε 3 συμμετοχές... CP, Nikos-x και Γιώργος...

http://i1040.photobucket.com/albums/b406/Costis1974/Final_4_Ticket.jpg

Όποιος ενδιαφέρεται για εισητήριο καλό είναι να βιαστεί να προμηθευτεί... γιατί πρόκειται να εξαντληθούν σε μικρό χρονικό διάστημα... Και αν ώ μη γένειτο δεν προκριθεί η ομάδα του, μπορεί πολύ έυκολα να πουλήσει το εισητήριο π.χ. μέσω ebay.

Μέσα στις ερχόμενες ημέρες, θα έχουμε και τα ξενοδοχεία... ;)

Μείνετε συντονισμένοι... :cool:

ntinopoulos
22-12-2010, 15:34
Μόλις πριν λίγο προμηθεύτηκα το εισητήριό μου για το Final 4 της Βαρκελώνης... :):):)


Τιμή: 240 € καθώς οι προηγούμενες κατηγορίες είχαν εξαντληθεί...:hmmm:

Μέχρι στιγμής έχουμε 3 συμμετοχές... CP, Nikos-x και Γιώργος...

http://i1040.photobucket.com/albums/b406/Costis1974/Final_4_Ticket.jpg

Όποιος ενδιαφέρεται για εισητήριο καλό είναι να βιαστεί να προμηθευτεί... γιατί πρόκειται να εξαντληθούν σε μικρό χρονικό διάστημα... Και αν ώ μη γένειτο δεν προκριθεί η ομάδα του, μπορεί πολύ έυκολα να πουλήσει το εισητήριο π.χ. μέσω ebay.

Μέσα στις ερχόμενες ημέρες, θα έχουμε και τα ξενοδοχεία... ;)

Μείνετε συντονισμένοι... :cool:

εγω δε βιαζομαι...:rolleyes:,θα αγορασω το δικο σου!:p:sm7:

CPretenteriS
22-12-2010, 15:37
εγω δε βιαζομαι...:rolleyes:,θα αγορασω το δικο σου!:p:sm7:

http://planetsmilies.net/angry-smiley-184.gif

:p:p:D

CPretenteriS
27-12-2010, 15:02
Παναθηναϊκός – Αρμάνι Τζινς Μιλάνο 93-62

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται εκεί που έχει συνηθίσει. Στην κορυφή. Η νίκη του επί της Αρμάνι Τζινς Μιλάνο σήμερα στο ΟΑΚΑ με 93-62, τον έφερε στην πρώτη θέση του ομίλου του στο φινάλε της κανονικής περιόδου της Ευρωλίγκας.

Το ξεκίνημα ήταν «μουδιασμένο» για τον Παναθηναϊκό, που βρέθηκε να συμπορεύεται με την Αρμάνι Τζινς Μιλάνο στα πρώτα έξι λεπτά της αναμέτρησης. Το 11-6 στο οποίο έφτασε στο 3’10’’, είχε γίνει 11-11 (4’20’’) και 13-13 (5’40’’). Στο σημείο αυτό οι «πράσινοι» έκαναν το πρώτο τους μικρό ξέσπασμα, ως το 19-13 (7’45’’) και το 24-15 με το οποίο ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος. Το δεύτερο δεκάλεπτο ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς είδε τους παίκτες του να ανεβάζουν την απόδοσή τους, να βελτιώνουν ακόμη περισσότερο την άμυνά τους, να έχουν σωστή κυκλοφορία στην επίθεση, αλλά και να εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες που τους δίνονταν για να βγουν στον αιφνιδιασμό. Το αποτέλεσμα ήταν από το 24-19 (11’43’’), να φτάσουν στο 36-21 (15’40’’) με ένα επιμέρους 12-2, να κρατήσουν τη διαφορά στους 15 πόντους (44-29, 18’40’’), πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια με τον ηλεκτρονικό πίνακα να αναγράφει το 46-32. Και η στατιστική έδινε 19-5 ριμπάουντ, 9-4 ασίστ, 5-8 στα λάθη, ranking 59-19 και μοναδικό μελανό σημείο τις ελεύθερες βολές όπου ο Παναθηναϊκός είχε 61% (11/18).

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στο παρκέ αποφασισμένος να «καθαρίσει» το παιχνίδι όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Ιταλούς στα πρώτα λεπτά, φτάνοντας ως το 56-34 (23’40’’, +22). Η Αρμάνι Τζινς Μιλάνο προσπάθησε να απαντήσει, πλησίασε στους 17 (58-41, 26’25’’), αλλά τρία συνεχόμενα λέι απ από Φώτση, Τέπιτς και Περπέρογλου, οδήγησαν στο +22 (63-41, 27’20’’) με την τρίτη περίοδο να κλείνει 67-46. Ο Στράτος Περπέρογλου με την επιστροφή στο παιχνίδι οδήγησε στο +24 με σουτ τριών πόντων (70-46, 30’15’’). Οι Ιταλοί εκμεταλλεύτηκαν στην έλλειψη συγκέντρωσης των «πράσινων», έκαναν ένα 7-0 (73-49 στο 31’, 73-56 στο 32’), αλλά η απόσταση ανάμεσα στις δύο ομάδες βρέθηκε και πάλι πάνω από τους 20 πόντους με τέσσερις πόντους από τον Ρομέιν Σάτο (77-56, 32’25’’), ο Βουγιούκας ακολούθησε για το 81-56 (35’) για να φτάσει η διαφορά ως το +30 (87-57, 37’), ενώ δύο λεπτά νωρίτερα ο Ομπράντοβιτς είχε επιστρατεύσει και τους Μπόγρη – Ζούμπο. Οι δυο τους είχαν και μια συνεργασία με… αντιστροφή των ρόλων, καθώς ο… ψηλός έδωσε μια ασίστ στον κοντό, η οποία χειροκροτήθηκε από τον κόσμο. Η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει, έφτασε στο +33 με τον Μιλένκο Τέπιτς να γράφει το 93-60 (39’40’’), λίγο πριν η αυλαία πέσει με το τελικό 93-62.

Διαιτητές: Ιερεθουέλο (Ισπανία), Ράντοβιτς (Κροατία), Λοτερμόσερ (Γερμανία)

Δεκάλεπτα: 24-15, 46-32, 67-46, 93-62
Παναθηναϊκός (Ομπράντοβιτς): Τέπιτς 6 (11ρ), Περπέρογλου 14, Φώτσης 11, Σάτο 10, Τσαρτσαρής 9, Διαμαντίδης 9, Βουγιούκας 11, Καλάθης 9, Μπόγρης, Καϊμακόγλου 12, Ζούμπος 2
Αρμάνι Τζινς Μιλάνο (Μπούκι): Μαντσινέλι 4, Πετσέροφ 5, Ματσιούλις 4, Μορντέντε 3, Φίνλεϊ 13, Τζάαμπερ 11, Ρόκα 4, Μέλι 6, Χόκινς 12
*Μάικ Μπατίστ και Άλεκς Μάριτς ήταν οι δύο που έμειναν εκτός 12άδας, όντας και οι δύο τραυματίες. Ο Ντρου Νίκολας ήταν στην αποστολή, αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε από τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς, προτιμώντας να τον ξεκουράσει, καθώς είχε ενοχλήσεις στη μέση τις προηγούμενες μέρες.

CPretenteriS
27-12-2010, 15:04
Ολυμπιακός - Ρόμα 89-82

Πρώτος και καλύτερος ο Θρύλος στον β' όμιλο της Ευρωλίγκαw, νίκησε ΚΑΙ τη Ρόμα στο ΣΕΦ με 89-82, φτάνοντας τις 20 σερί επιτυχίες στην έδρα του στην Ευρώπη. Κορυφαίοι οι Σπανούλης, Μπουρούσης, Τεόντοσιτς και Νεστέροβιτς. Δείτε το βίντεο με τις καλύτερες στιγμές από την αναμέτρηση.

Ο Ολυμπιακός "καπάρωσε" την πρώτη θέση στον όμιλό του στην Ευρωλίγκα, επικρατώντας και της Ρόμα στο ΣΕΦ με 89-82. Οι ερυθρόλευκοι έφτασαν τις 20 σερί επιτυχίες στο "κάστρο" τους στην Ευρώπη, έστω και αν δεν είναι ακριβώς... λάβα από τις εκδηλώσεις του κόσμου.

Ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε νευρικός απέναντι στην Ρόμα και δεν έπαιξε καλό μπάσκετ, καθώς δεν βρήκε ρυθμό στο παιχνίδι του στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Οι ερυθρόλευκοι έκαναν πολλά λάθη στις επιλογές τους (17), ενώ στην άμυνα ναι μεν πίεσαν (11 κλεψίματα), αλλά χαλάρωσαν στην τελευταία περίοδο δεχόμενοι 29 πόντους. Στην επίθεση οι Πειραιώτες είχαν μέτρια ποσοστά (56.7%δ, 38.4%τρ), στο πρώτο ημίχρονο πήραν σκορ κυρίως από τις ατομικές προσπάθειες των Μπουρούση και Τεόντοσιτς, ενώ στην επανάληψη φρόντισαν να παίξουν περισσότερο ομαδικά (18 ασίστ), με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται την απόλυτη κυριαρχία τους στα ριμπάουντ (41-21). Ο Ντούσαν Ίβκοβιτς, πάντως, έκανε αρκετές δοκιμές στην αναμέτρηση, καθώς δοκίμασε διάφορα σχήματα, θέλοντας να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

Πολυτιμότερος παίκτης του Ολυμπιακού στην επικράτηση επί της Ρόμα (89-82) ήταν ο Βασίλης Σπανούλης (18π, 3τρ, 4ασ, 3κλ), με τον "Red-Bill" να ανεβάζει την απόδοση του στο δεύτερο ημίχρονο βοηθώντας κυρίως στην επίθεση χάρη στις χαρακτηριστικές του διεισδύσεις του και με τα πολύτιμα τρίποντα του. Εξαιρετικός για ένα ακόμη παιχνίδι ο Γιάννης Μπουρούσης, με τον "ψηλό" να ηγείται των ερυθρολεύκων στην πρώτη περίοδο, τελειώνοντας το ματς με 15 πόντους και 6 ριμπάουντ. Βελτιωμένος παρουσιάστηκε στην επανάληψη ο Ράσο Νεστέροβιτς (14π, 6ρ), ενώ ήταν καταλυτικά τα ξεσπάσματα του Μίλος Τεόντοσιτς (16π, 3τρ, 4ασ, 4ρ), με τον Σέρβο πλέι-μέικερ να κάνει την διαφορά σε καίρια σημεία του αγώνα με τα καλάθια που πέτυχε, αλλά δεν βοήθησε ιδιαίτερα οργανωτικά.

CPretenteriS
27-12-2010, 15:09
Οι Ελληνικές ομάδες έκαναν άλλο ένα βήμα προς τη Βαρκελώνη, κατά τη διάρκεια της αγωνιστικής της προηγούμενης εβδομάδας... :)

Η εκδρομή μας προς τη Βαρκελώνη προχωράει κατ' ευχήν... Μέχρι στιγμής οι συμμετοχές είναι 3... Nikos-x, Γιώργος και ο υποφαινόμενος... ;)

Για να δούμε... θα έχουμε κάποια επιπλέον συμμετοχή...:Απορία::Απορία:

Εντός της εβδομάδας (κατά 99%) θα έχουμε και τα κόστη των ξενοδοχείων τα οποία μας λείπουν, οπότε και θα αναρτηθούν συγκεντρωτικά για να μην ψάχνεστε !!

Πάμε Βαρκελώνη... πάμε Final 4 !!! :)

CPretenteriS
31-12-2010, 20:23
Αγαπητοί συνταξιδιώτες.... παρακάτω τα κόστη των ξενοδοχείων εφόσον τα κλείναμε σήμερα... ;)

Όπως θα δείτε, το budget έχει κρατηθεί αρκετά χαμηλά!!! Πείτε μου αν είστε ΟΚ και στείλτε μου ονομ/μα ώστε να κάνω τις κρατήσεις και 2-3 εβδομάδες πριν το ταξίδι φροντίζουμε να τα εξοφλήσουμε. :)

Θα πρέπει να βιαστούμε πολύ ειδικά για το ξενοδοχείο της Βαρκελώνης γιατί όσο προχωράει το Final Four τα δωμάτια αφενός θα εξαφανίζονται, αφετέρου αυτά που θα είναι διαθέσιμα, θα είναι απλησίαστα...

Απόψε μπαίνουμε στο 2011 και μόνο 122 ημέρες μας χωρίζουν από το ταξίδι μας στην Ιταλία, Γαλλία και Ισπανία... :):)

ΛΙΣΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ

4/5/2011: Νίκαια Γαλλίας
Hotel Comte 2* single 54€, double 64€ (parking 13,50€)
Booking.com: hotel Comté de Nice, Nice, France - 139 Guest reviews. Book your hotel now! (http://www.booking.com/hotel/fr/comtedenice.en.html)


5/5, 6/5, 7/5, 8/5, 9/5: Βαρκελώνη Ισπανίας
Hotel Auto Hogar 2* single 59€, double 67€ (parking 13,60€)
Booking.com: hotel Auto Hogar, Barcelona, Spain - 370 Guest reviews. Book your hotel now! (http://www.booking.com/hotel/es/autohogar.en.html)

Hotel Caledonian 3* single 80€, double 110€ (parking 19,26€)
Booking.com: hotel Caledonian, Barcelona, Spain - 342 Guest reviews. Book your hotel now! (http://www.booking.com/hotel/es/barcelona/caledonian.en.html)


10/5: Μασσαλία Γαλλίας
Hotel Holiday Inn Express 3* single 83€, double 89€ (parking 12,00€)
Booking.com: hotel Holiday Inn Express Marseille Saint Charles, Marseille , France - 470 Guest reviews. Book your hotel now! (http://www.booking.com/hotel/fr/holiday-inn-express-marseille-saint-charles.en.html)


11/5, 12/5: Φλωρεντία Ιταλίας
Hotel Il Duce 3* single 52€, double 67€ (parking 18,00€)
Booking.com: Hotel Il Duca, Florence, Italy. Book your hotel now! (http://www.booking.com/hotel/it/il-duca.en.html)

Οι τιμές περιλαμβάνουν και πρωινό! Οι τιμές για το parking είναι ενδεικτικές και είναι τιμές αυτοκινήτου... Για τις μηχανές, σε κάποια θα είναι εντελώς δωρεάν και σε κάποια θα είναι αρκετα χαμηλότερες από αυτές που βλέπετε παραπάνω....

Σας αναμένω για να προχωρήσω στις κρατήσεις... Γιώργο, Νίκο και όποιος άλλος πιστός... :D

Jefe
31-12-2010, 21:45
εγω δε βιαζομαι...:rolleyes:,θα αγορασω το δικο σου!:p:sm7:



:sm7::sm7::sm7:



Jefe

CPretenteriS
31-12-2010, 21:57
:sm7::sm7::sm7:



Jefe

Είίίπαααα κι εγώ... δε θα εμφανιστεί...??

:D :D :D

nikos-x
31-12-2010, 22:09
Είμαστε μέσα, αλλά για τα ξενοδοχεία θ' απαντήσω μετά της 7 του μήνα

CPretenteriS
06-01-2011, 14:54
Γιώργο (γιώργος)... Νίκο (nikos-x)... επειδή είστε οι μόνοι συμμετέχοντες, θέλω σας παρακαλώ μέχρι την ερχόμενη Τετάρτη 12/1 το αργότερο, να μου πείτε τι έχετε τελικά αποφασίσει για το ταξίδι με συγκεκριμένα ονόματα και ημ/νίες γιατί θέλω να προχωρήσω στις κρατήσεις των ξενοδοχείων... :)

Τα ξενοδοχεία ήδη στη Βαρκελώνη "τσιμπάνε" αρκετά προς τα πάνω και δε θέλω να ανέβει αδίκως, το κόστος της εκδρομής..:hmmm:

Ευχαριστώ!!

Άλλος υποψήφιος...:Απορία::Απορία:

CPretenteriS
08-01-2011, 23:21
Αγαπητοί μου φίλοι....

ο Γιώργος δυστυχώς δεν μπορεί να εντοπιστεί εδώ και καιρό... ο nikos-x λόγω ανωτέρας βίας δεν μπορεί να συμμετάσχει στις πρώτες 5 ημέρες της εκδρομής...:hmmm:

...αρκετοί συμφορουμίτες οι οποίοι είχαν πει μέσω ΠΜ αλλά και τηλεφωνικά ότι θα κοιτάξουν να συμμετάσχουν και αυτοί... δυστυχώς δήλωσαν ότι δεν μπορούν να τα καταφέρουν... :hmmm::(

....οπότε με αυτά τα δεδομένα.... η εκδρομή δεν μπορεί να είναι επιτυχής...με μία μόνο σίγουρη συμμετοχή... τη δική μου... :D

Κατανοώ ότι η περίοδος είναι δύσκολη για άδειες... και γι αυτό προτείνω να την παγώσουμε προς το παρόν... πιθανότατα να μετατραπεί σε αεροπορική αν και εφόσον οι ομάδες μας προκριθούν... το εισητήριο ούτως ή άλλως δεν πάει χαμένο... ;) για εμάς τους Παναθηναϊκούς... :D

Εξάλλου υπάρχουν άλλες αξιοσημείωτες μοτο-εκδρομές που θα ακολουθήσουν τους επόμενους μήνες οι οποίες ήδη έχουν μεγάλη συμμετοχή και στήριξη... από πολλούς συμφορουμίτες... ;)

Το πρόγραμμα.... οι διαδρομές... οι διανυκτερεύσεις.... ΟΛΑ... υπάρχουν διαθέσιμα στο thread.... για όποιον θέλει να το εξετάσει... ;)

Βλέποντας και κάνοντας λοιπόν.................. αν μαζευτεί κόσμος..... και οι τότε τιμές των ξενοδοχείων δεν έχουν εκτοξευθεί.... το ξαναεξετάζουμε με άλλο πρίσμα....

;):cool:

nikos-x
09-01-2011, 03:17
Δυστυχώς όσο κι αν προσπαθήσαμε, δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε στην εκδρομή, παρά μόνο αν ξεκινούσε στις 6/5.

Λυπούμαστε για τον χρόνο που αφιέρωσε ο Κωστής για τον υπολογισμό κόστους ταξιδιού, για τα ξενοδοχεία και γενικά για όλον τον σχεδιασμό, αλλά από την άλλη, το παρήγορο είναι πως όλο και σε κάποιον θα φανούν χρήσιμες οι παραπάνω πληροφορίες. . . Και στην τελική ο πιο κερδισμένος θα είναι ο Ντινόπουλος που θα πάρει "κοψοχρονιά" το εισιτήριο του Κωστή :D

γιωργος
10-01-2011, 10:53
Αγαπητοί μου φίλοι....


ο Γιώργος δυστυχώς δεν μπορεί να εντοπιστεί εδώ και καιρό... ο nikos-x λόγω ανωτέρας βίας δεν μπορεί να συμμετάσχει στις πρώτες 5 ημέρες της εκδρομής...:hmmm:

...αρκετοί συμφορουμίτες οι οποίοι είχαν πει μέσω ΠΜ αλλά και τηλεφωνικά ότι θα κοιτάξουν να συμμετάσχουν και αυτοί... δυστυχώς δήλωσαν ότι δεν μπορούν να τα καταφέρουν... :hmmm::(

....οπότε με αυτά τα δεδομένα.... η εκδρομή δεν μπορεί να είναι επιτυχής...με μία μόνο σίγουρη συμμετοχή... τη δική μου... :D

Κατανοώ ότι η περίοδος είναι δύσκολη για άδειες... και γι αυτό προτείνω να την παγώσουμε προς το παρόν... πιθανότατα να μετατραπεί σε αεροπορική αν και εφόσον οι ομάδες μας προκριθούν... το εισητήριο ούτως ή άλλως δεν πάει χαμένο... ;) για εμάς τους Παναθηναϊκούς... :D

Εξάλλου υπάρχουν άλλες αξιοσημείωτες μοτο-εκδρομές που θα ακολουθήσουν τους επόμενους μήνες οι οποίες ήδη έχουν μεγάλη συμμετοχή και στήριξη... από πολλούς συμφορουμίτες... ;)

Το πρόγραμμα.... οι διαδρομές... οι διανυκτερεύσεις.... ΟΛΑ... υπάρχουν διαθέσιμα στο thread.... για όποιον θέλει να το εξετάσει... ;)

Βλέποντας και κάνοντας λοιπόν.................. αν μαζευτεί κόσμος..... και οι τότε τιμές των ξενοδοχείων δεν έχουν εκτοξευθεί.... το ξαναεξετάζουμε με άλλο πρίσμα....

;):cool:

κωστη καλημερα.η αποφαση για μενα εκτος απροοπτου εχει παρθει μονο που οπως σου ειπα μονος, ο γιος μου εχει θεμα.λογο του οτι δεν εχω ευχερεια στο διαδυκτιο δεν εχω παρει εισητηριο, μαζι σου οτι και αν αποφαση παρεις.καταλαβαινω την προσπαθεια σου, πες μου τι πρεπει να κανω.ελειπα αρκετο καιρο χωρις να εχω δυνατοτητα συνδεσης τελος οτι αποφαση παρθει θα ειναι ΟΚ για μενα

CPretenteriS
10-01-2011, 11:08
κωστη καλημερα.η αποφαση για μενα εκτος απροοπτου εχει παρθει μονο που οπως σου ειπα μονος, ο γιος μου εχει θεμα.λογο του οτι δεν εχω ευχερεια στο διαδυκτιο δεν εχω παρει εισητηριο, μαζι σου οτι και αν αποφαση παρεις.καταλαβαινω την προσπαθεια σου, πες μου τι πρεπει να κανω.ελειπα αρκετο καιρο χωρις να εχω δυνατοτητα συνδεσης τελος οτι αποφαση παρθει θα ειναι ΟΚ για μενα

Γιώργη καλημέρα! Είναι γεγονός ότι σε τέτοιες εκδρομές, δεν περιμένεις να μαζευτούν 30 μηχανές... αλλά για να είναι πετυχημένη η εκδρομή θέλεις 5-6 μηχανούλες...για να κυλάνε τα χλμ. πιο εύκολα... να έχεις και 5 ανθρώπους να πεις μια κουβέντα...

Ακόμα και από θέμα ασφάλειας να το δεις...

Δυστυχώς εδώ είμαστε... 2 (ούτε καν 3) κι ο κούκος... οπότε το αφήνουμε και αν τυχόν (μακάρι) μαζευτούν στην πορεία συμφορουμίτες... το επανεξετάζουμε... Το πρόγραμμα εξάλλου είναι έτοιμο... μόνο κάτι "πάσα" δεν έχω ανεβάσει...

Όσο για εισητήριο final four... παρόλες τις ελείψεις και τραυματισμούς που έχουμε... θεωρώ ότι θα είμαστε "μέσα"... ;)

γιωργος
10-01-2011, 11:19
καλημερα και παλι.ΟΚ ετσι ειναι στο ταξδι θελεις παρεα.μακαρι να το ξαναδουμε σε λιγο καιρο.;):)