PDA

View Full Version : Trail Ride 2010 - 7ος Αγώνας


danaos
19-11-2010, 19:17
Την Κυριακη θα τρεξω τον πρωτο μου αγωνα παρεα με καποιους και καποιες απο εδω "μεσα" πολυ παλιους στο σπορ με διακρισεις ακομα και στο εξωτερικο.!!!
ηταν κατι που ηθελα πολυ αλλα φοβομουν...
τελικα μετα απο πολυ σκεψη και κουβεντα θα "τρεξω" παρεα τους στην κατηγορια big on-off trail raid
στο τελος του αγωνα εχει super ειδικη και μετα εχει παιχνιδια και για τους μικρους μας φιλους και φυσικα πολυ φαγητο

οσοι πιστοι προσελθετε για παρεα...

www.offroadteam.gr (http://www.offroadteam.gr)


Έπειτα από έναν υπέροχο αγώνα στην Αττικοβοιωτία, η συνέχεια για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Rally Raid - Trail Ride 2010 θα γίνει μετά τις Δημοτικές εκλογές και πάλι στο Νομό Αττικής! Συγκεκριμένα, ο επόμενος αγώνας Trail Ride θα γίνει στην Κερατέα στις 21 Νοεμβρίου! Έδρα μας το Attart Off Road Park.

Στην Κερατέα θα υπάρχουν 2 διαδρομές, μια διαδρομή Hard Enduro μήκους περίπου 75km για τους σκληροπυρηνικούς του είδους, και μια μεγαλύτερη για Quad, On-Off, GPS και Enduro με μήκος 110km, συνδυασμένα σε απλές και ειδικές διαδρομές.

Όμως, ο αγώνας δεν θα σταματήσει εκεί! Στον τερματισμό, θα υπάρχει Super Ειδική μέσα στο Attart Off Road Park, ειδικά διαμορφωμένη για τους Trail Riders μπροστά στα μάτια των πολλών θεατών που θα μας παρακολουθούν!

Στην συνέχεια, οι πρωταγωνιστές θα χωριστούν σε ομάδες, και θα δώσουν μεταξύ τους μια ξεχωριστή μάχη: Στο Paintball! Μάχη για την τελική επικράτηση μεταξύ των κατηγοριών, και για το κύπελλο ομάδας!!!

Επίσης, πολλά παιχνίδια θα έχουν την δυνατότητα να παίξουν τα παιδιά των επισκεπτών αλλά και οι οικογένειες των αγωνιζομένων που έχουν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να επισκεφτούν το Attart Off Road Park να παρακολουθήσουν τον αγώνα, τους αγαπημένους τους, αλλά και να περάσουν μια όμορφη Κυριακή σε έναν πλούσιο παιδότοπο με τα παιδιά τους! Υπάρχει Bungee Trampolino, «στίβος μάχης», Flying Fox, αναρριχητικός τοίχος, παιδική χαρά, off road βόλτα στην πίστα με αυτοκίνητα 4Χ4 και πολλά άλλα για τους μικρούς μας φίλους!

Αυτή τη φορά από την παρέα μας θα λείψουν τα αυτοκίνητα 4Χ4, οι οποίοι όμως μπορούν να έρθουν ως επισκέπτες στο χώρο, και γιατί όχι; Να συμμετάσχουν στα λοιπά παιχνίδια της εκδήλωσης!

Στη συνέχεια θα γευματίσουμε όλοι μαζί, αγωνιζόμενοι και συμμετέχοντες, πριν προχωρήσουμε στην απονομή, δίνοντας κι ένα ηχηρό μήνυμα για την αποτροπή δημιουργίας Χώρου Υγειονομικής Ταφής Απορριμμάτων στην αρχαιολογική περιοχή του Ομβριόκαστρου, κάτι που προσπαθεί με κάθε τρόπο να αποτρέψει η Δημοτική Αρχή!

Σας καλούμε λοιπόν ΟΛΟΥΣ, αγωνιζόμενους ή μη, επισκέπτες και θεατές, να έρθετε να βρεθούμε για μια ακόμη φορά όλοι μαζί στο Attart Off Road Park, σαν μια συνάθροιση παλιών συμμαθητών σε ένα γνώριμο και φιλικό περιβάλλον!

Αρωγοί του αγώνα είναι ο Δήμος Κερατέας, το Attart Off Road Park, οι MAKAN Touratech Hellas, η Jet Power, η Red Bull, η Denicol, το Tyres & More, η Michelin, το Moto Patronos, το Boss Travel και η εταιρία συστημάτων επικοινωνίας AMITEL A.E.
Χορηγοί επικοινωνίας είναι τα περιοδικά 0300, ΜΟΤΟ Τρίτη, Τετρακίνηση MAG, 4X4 Magazine, και οι ιστοσελίδες :: 4Wheel Driving :: (http://www.to4x4.gr), Motorsite.gr - Το μοναδικό portal για τη μοτοσυκλέτα (http://www.motorsite.gr), Pitlane.gr Η Μηχανοκίνητη Ιστοσελίδα (http://www.pitlane.gr), και φυσικά το www.trailride.gr (http://www.trailride.gr)

bill 800gs
19-11-2010, 22:07
Καλή αρχή Δαναέ, καλοριζικος στους αγωνες :):)
Να το δεις σαν παιχνιδι - διασκεδαση
Ενας παλιος αγωνιζομενος μου ελεγε ''αν στον αγωνα δεν εισαι fun και σε καταβαλει το αγχος,αστο καλυτερα''
Παρολα αυτα το αγχος υπαρχει το πρωι του αγωνα και για το πρωτο πενταλεπτο μετα την εκκινηση, μετα λυνεσαι χαλαρωνεις.
Καλη επιτυχια και να θυμασαι ... σημασια εχει η συμετοχη και οχι η θεση :):)

siraxanz
19-11-2010, 22:11
Την Κυριακη θα τρεξω τον πρωτο μου αγωνα

Με το καλό και καλή επιτυχία Ντανυ

danaos
19-11-2010, 22:12
Καλή αρχή Δαναέ, καλοριζικος στους αγωνες :):)
Να το δεις σαν παιχνιδι - διασκεδαση
Ενας παλιος αγωνιζομενος μου ελεγε ''αν στον αγωνα δεν εισαι fun και σε καταβαλει το αγχος,αστο καλυτερα''
Παρολα αυτα το αγχος υπαρχει το πρωι του αγωνα και για το πρωτο πενταλεπτο μετα την εκκινηση, μετα λυνεσαι χαλαρωνεις.
Καλη επιτυχια και να θυμασαι ... σημασια εχει η συμετοχη και οχι η θεση :):)

ευχαριστω πολυ φιλε.....συμφωνω απολυτα μαζι σου..

danaos
19-11-2010, 22:12
Με το καλό και καλή επιτυχία Ντανυ



ευχαριστω πολυ!!!

gsmaniac
19-11-2010, 22:13
καλη διασκεδαση φιλε.....:):):)

commander
19-11-2010, 22:14
να σου ερθει η διαδρομη οπως την επυθημεις!!!!! ;);)

kostas_366
19-11-2010, 22:23
Καλό αγώνα και καλή διασκέδαση.

Arkas
19-11-2010, 23:10
Μόνον η 1η θέση είναι αποδεκτή.... :p

Καλά να περάσεις Ντάννυ
και καλή αρχή στους αγώνες!!!!

danaos
19-11-2010, 23:12
σας ευχαριστω πολυ ολους....

ntinopoulos
19-11-2010, 23:19
καλα να περασεις φιλε!:)

elv1s
19-11-2010, 23:22
Καλή επιτυχία σε σένα ,στους κάποιους και στης κάποιες. Είναι ωραία στα trail ride ,στον αγώνα και μετά. Εύχομαι σύντομα να το δοκιμάσει και ο commander….. ;)

Vasilis
19-11-2010, 23:23
φιλαρακι !!! Καλο αγωνα να εχεις!!!

Το νου σου.....δεν βιαζεσε να τρεξεις ......να διαβαζεις πρεπει!!! :sm7:

Translatoras
19-11-2010, 23:24
Σου εύχομαι να το απολαύσεις όσο λίγα πράγματα σ'αυτήν τη ζωή!

:sm2::sm8::sm2::sm8::sm6:

danaos
19-11-2010, 23:34
φιλαρακι !!! Καλο αγωνα να εχεις!!!

Το νου σου.....δεν βιαζεσε να τρεξεις ......να διαβαζεις πρεπει!!! :sm7:


yes master....ή θελεις να ανοιξω το στομα μου.....:D:D:D

Man !!!
20-11-2010, 00:16
καλή διασκέδαση Δαναε,
άσε το διάβασμα για το επόμενο, τώρα ταξάκι με τα φιλαράκια σου να μάθεις απο RB και να το απολαύσης ;) :)

Xanthi
20-11-2010, 00:52
Καλό αγώνα Δαναέ,

οι επιτυχίες θα έρθουν από εκεί που δεν το περιμένεις, κάνε τα μαγικά σου, απόλαυσε την διαδρομή και θα κπλαγείς με το αποτέλεσμα. Να περνάς πάντα καλά και να ευχαριστιέσαι αυτό που κάνεις!!;)

adventure
20-11-2010, 08:59
Καλή επιτυχία φίλε να περάσεις καλά και να μοιραστής τις εμπειρίες σου μαζί μας .

:) :) :)

Θα είμαστε μαζί σου έστω και με τη σκέψη γιατί αν μπορούσα να έρθω θα ήμουν στην κερκίδα με τους φαν σου ..

;) :D :D

peterv
20-11-2010, 11:26
Καλή διασκέδαση σου εύχομαι πάνω από όλα !!!!!

Προχώρα δυναμικά !

nibo
20-11-2010, 21:24
Καλη αρχη!
Και να το ευχαριστηθεις!:D

gsmaniac
22-11-2010, 15:11
πως πηγε ντανυ;;;;;;;

danaos
22-11-2010, 23:53
Λοιπον για τον αγωνα

ηταν πολυ δυσκολος (για εμενα ) .

Ηταν απο τις ποιο δυσκολες διαδρομες που εχω κανει για να μην πω ή ποιο δύσκολη

οι αγωνες αυτοι δεν ειναι για τα μεγαλα On-off. ειναι το πολυ για μεχρι 400-530 cc για να τον ευχαριστιθεις και ολας

Η πρωτη της γενικης η Τίμη (μπραβο αλλη μια φορα φιλεναδα) ετρεξε με ενα 330 μια χαρα!!!

Τα κατσικια τα δικα μας εινα για αλλα πραγματα οχι για μονοπατια

Φτανεις στα ορια σου και ψυχικα και σωματικα

Πρεπει να κανεις και πλοηγηση και οδηγηση ταυτοχρονα να μην χασεις τουλιπα να μην πας γρηγορα ή αργα αναλογα για να μην φας καπελο...

εγω ειχα μια ατυχια προς το τελος του αγωνα μου εφυγε ο ρεγουλατορος μαζι με το εμβολο(το βιδακι που κανονιζουμε την αποσταση της μανετας απο το γκριπ) του συμπλεκτη και σταματησα για να φτασω στο τελος με 3η σιγα σιγα.

Δεν πειραζει αυτα συμβαινουν

Αν θα ξανα παω...ναι αν ειμαι εδω στης 12/12 εχει 2 ημερο αγωνα

και κατι ακομα που δεν ξερω αν συμβαινει μονο στην Ελλαδα αλλα οταν λεμε οτι εχουμε και κατηγορια big on-off καλο ειναι να το εννουμε και να υπάρχει και η αναλογη διαδρομη γιατι στα big on-off ειναι και 1200adv ή το ΚΤΜ 950 adv που θα ειχαν θεμα απο τα πρωτα χλμ...οπως και ειχαν....!!!

αυτα να ειστε καλα

Δαναος...;)

wet & dirty
23-11-2010, 00:01
Λοιπον για τον αγωνα

ηταν πολυ δυσκολος (για εμενα ) .

Ηταν απο τις ποιο δυσκολες διαδρομες που εχω κανει για να μην πω ή ποιο δύσκολη

οι αγωνες αυτοι δεν ειναι για τα μεγαλα On-off. ειναι το πολυ για μεχρι 400-530 cc για να τον ευχαριστιθεις και ολας

Η πρωτη της γενικης η Τίμη (μπραβο αλλη μια φορα φιλεναδα) ετρεξε με ενα 330 μια χαρα!!!

Τα κατσικια τα δικα μας εινα για αλλα πραγματα οχι για μονοπατια

Φτανεις στα ορια σου και ψυχικα και σωματικα

Πρεπει να κανεις και πλοηγηση και οδηγηση ταυτοχρονα να μην χασεις τουλιπα να μην πας γρηγορα ή αργα αναλογα για να μην φας καπελο...

εγω ειχα μια ατυχια προς το τελος του αγωνα μου εφυγε ο ρεγουλατορος μαζι με το εμβολο(το βιδακι που κανονιζουμε την αποσταση της μανετας απο το γκριπ) του συμπλεκτη και σταματησα για να φτασω στο τελος με 3η σιγα σιγα.

Δεν πειραζει αυτα συμβαινουν

Αν θα ξανα παω...ναι αν ειμαι εδω στης 12/12 εχει 2 ημερο αγωνα

και κατι ακομα που δεν ξερω αν συμβαινει μονο στην Ελλαδα αλλα οταν λεμε οτι εχουμε και κατηγορια big on-off καλο ειναι να το εννουμε και να υπάρχει και η αναλογη διαδρομη γιατι στα big on-off ειναι και 1200adv ή το ΚΤΜ 950 adv που θα ειχαν θεμα απο τα πρωτα χλμ...οπως και ειχαν....!!!

αυτα να ειστε καλα

Δαναος...;)




Αδερφε σημασια εχει η συμμετοχη και η εμπειρια!!!!!;)

μπραβο σου που ελαβες μερος και αντε στην επομενη χωρις ατυχιες!!!;)

εγω νομιζω απλα δεν εχεις προλαβει να εξοικειωθεις με το κατσικι σου λογο δουλειας και δεν εχει προλαβει να κανεις προπονησεις και για αυτο το λογο την δευτερη φορα θα φερεις πρωτια!!!!;)

danaos
23-11-2010, 00:09
Αδερφε σημασια εχει η συμμετοχη και η εμπειρια!!!!!;)

μπραβο σου που ελαβες μερος και αντε στην επομενη χωρις ατυχιες!!!;)

εγω νομιζω απλα δεν εχεις προλαβει να εξοικειωθεις με το κατσικι σου λογο δουλειας και δεν εχει προλαβει να κανεις προπονησεις και για αυτο το λογο την δευτερη φορα θα φερεις πρωτια!!!!;)

τακαρε να εισαι καλα...και αυτο που γραφεις εχεις δικιο αλλα γενικα υπάρχει θεμα με τα μεγαλα...2 τερματισαν μονο...

wet & dirty
23-11-2010, 00:13
τακαρε να εισαι καλα...και αυτο που γραφεις εχεις δικιο αλλα γενικα υπάρχει θεμα με τα μεγαλα...2 τερματισαν μονο...


οχι απλα θεμα........αλλα μεγαλο θεμα εδω στην Ελλαδα αλλα τα εχουμε πει ρε Νταννυ αυτα....απλα συμβιβαζεσαι!!!!!!!!;)

danaos
23-11-2010, 00:22
ετσι ακριβως....
μην ξεχασω να πω οτι ηταν και ο κοστας (kostavar) απο την πατρα με τρομερη οργανωση μια χαρα!!
Φιλε σε χαρηκα παντα τετοια!!

MARK
23-11-2010, 08:55
Μπράβο Ντάνυ,και την επόμενη καλύτερα....:)

bill 800gs
23-11-2010, 09:46
Οι αγωνες στην Ελλαδα ειναι μια πονεμενη ιστορια :hmmm:Νεύρα
Δεν υπαρχει οργανωση, δεν σεβονται ουτε τους κανονες για ασφαλεις αγωνες,δεν λαμβανουν υποψη τις καιρικες συνθηκες (εναλακτικες διαδρομες-β χρόνοι κ.λ.π.)
Το 2008 το πανελληνιο πρωταθλημα enduro της Ο.Μ.Ε. ακυρωθηκε πριν τελειωσει η σεζον και ενω ειχε ακομα δυο αγωνες :Απορία::mad:
Φανταστειτε την φρικη που εφαγαν οι αγωνιζομενοι που ειχαν τρεξει ολη τη χρονια σε ολη την Ελλαδα,τα εξοδα, τον κοπο για μια θεση στο πρωταθλημα και στο τελος τι;;; ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ!!!!!
Προσωπικα εχω επιλεξει 4 - 5 λεσχες στην Ελλαδα που στεινουν καλους αγωνες και σεβονται τα χρηματα και τον κοπο των αγωνιζομενων και παω μονο σε αυτες (οταν αναλαμβανουν αγωνες πανελληνιου),οι υπολοιπες εχουν φαει ''μαυρο''Νεύρα
Δυστυχως αυτο ισχυει και στο trail ride, (αποτι βλεπω)

adventure
23-11-2010, 09:54
Μπράβο Δαναέ με την επόμενη θα είσαι πιο έτοιμος με το εργαλείο σου και θα τους πατήσεις και μην ξεχνάς ότι και μόνο η συμμετοχή σου έχει τη σημασία της .

Πάντα τέτοια .

;) :) :)

vtheo
23-11-2010, 10:23
Μπράβο Δαναέ!Κράτα τα καλά αυτής της διοργάνωσης φίλε και ετοιμάσου για την επόμενη!Καλές προπονήσεις...

ntinopoulos
23-11-2010, 10:37
μπραβο φιλαρακι,η συμμετοχη μετραει!;)
ασε που σε βλεπω με κανα ...πριονι στον επομενο αγωνα!:D

Mits70
23-11-2010, 12:09
Aν 8ες Ντανυ το δικό μου είναι στην διαθεσή σου αν και παλιό μοντέλο σε σχέση με τα νέα πριονάκια.
Bravo και από μένα για την συμμετοχή.

Arkas
23-11-2010, 12:22
Μπράβο Δαναέ!Κράτα τα καλά αυτής της διοργάνωσης φίλε και ετοιμάσου για την επόμενη!Καλές προπονήσεις...
... και ενημέρωσέ μας και λίγο νωρίτερα
για να έρθουμε για "ενθαρρυντικό" support! ;):D

ntinopoulos
23-11-2010, 12:26
... και ενημέρωσέ μας και λίγο νωρίτερα
για να έρθουμε για "ενθαρρυντικό" support! ;):D

να ναι κι ο νικος fire red μαζι...:D
το πιασες το υπονοουμενο ε?:p

Arkas
23-11-2010, 12:35
να ναι κι ο νικος fire red μαζι...:D
το πιασες το υπονοουμενο ε?:p
Με το κινητό του εννοείς... :D:D:D

ntinopoulos
23-11-2010, 12:51
Με το κινητό του εννοείς... :D:D:D
ναι...,...συνεργειο...!:sm7:

emix
23-11-2010, 21:27
Δεν πειραζει Δαναε. Η συμμετοχη μετραει.

Αυτη η βλαβη που επαθες μου φαινεται λιγη περιεργη αλλα και μεγαλη γκαντεμια!

Δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα ξερω τι εφταιξε και δεν τερματισες.
Δεν περιμενες να σου φτιαξω εγω την μετατροπη και πηγες και την πηρες απο τους παλιο-σουηδους!!!!


:sm7::sm7::sm7:

vasorfa
23-11-2010, 21:35
Mπράβο ρε Ντανυ,,,:sm8::sm8::sm8:


Πανω απο όλα μετραει η συμμετοχη!!!

όσο για την πρωτιά,,είμαι σίγουρος οτι θα την Καταφερεις!!!!:cool::cool:

Vasilis
23-11-2010, 23:00
Οι αγωνες στην Ελλαδα ειναι μια πονεμενη ιστορια :hmmm:Νεύρα

Δυστυχως αυτο ισχυει και στο trail ride, (αποτι βλεπω)

Φιλαρακι εισαι τοσο μα τοσο λαθος!!!
Ειναι εδω και καιρο αγωνες με κυρος και σταθεροτητα και πολυ καλα στανταρ για τα ελληνικα δεδομενα!!!
Αν καποιος εκρινε με ενα αγωνα τοτε αστα να πανε!!
Αν κριναμε απο το να βλεπουμε-ακουμε δεν θα ειχαμε ποτε ερεθισματα και εμπειριες...τρεξε ζησε και μετα σχολιασε...( φιλικα παντα!!! ) :D

Δαναε φιλαρακι ......τα ειπαμε και τα ξαναλεμε.....θελει ζαχαρη να δεσει το γλυκο ....μπραβο και παλι μπραβο ...δεν ηταν ευκολος ουτε αντιπροσωπευτικος αγωνας για μεγαλα! αλλα μπορω να σου πω οτι ηταν αρκετα ασφαλεις!! αλατοπιπερατος ....να βγενουν τα ξερα απο τα χλωρα!! :p


Vasorfa!!! ετοιμασου.....!!!

Φιλικα Βασιλης

danaos
24-11-2010, 15:42
Φιλαρακι εισαι τοσο μα τοσο λαθος!!!
Ειναι εδω και καιρο αγωνες με κυρος και σταθεροτητα και πολυ καλα στανταρ για τα ελληνικα δεδομενα!!!
Αν καποιος εκρινε με ενα αγωνα τοτε αστα να πανε!!
Αν κριναμε απο το να βλεπουμε-ακουμε δεν θα ειχαμε ποτε ερεθισματα και εμπειριες...τρεξε ζησε και μετα σχολιασε...( φιλικα παντα!!! ) :D

Δαναε φιλαρακι ......τα ειπαμε και τα ξαναλεμε.....θελει ζαχαρη να δεσει το γλυκο ....μπραβο και παλι μπραβο ...δεν ηταν ευκολος ουτε αντιπροσωπευτικος αγωνας για μεγαλα! αλλα μπορω να σου πω οτι ηταν αρκετα ασφαλεις!! αλατοπιπερατος ....να βγενουν τα ξερα απο τα χλωρα!! :p



Vasorfa!!! ετοιμασου.....!!!

Φιλικα Βασιλης

για να ξεκαθαρησω καποια πραγματα..

δεν ειπα οτι δεν υπήρχε οργανωση

ειχε τα παντα ερυθρο σταυρο σε πολλα σημεια
4χ4 ασθενοφορο
σκουπες
4χ4 με τρειλερ για να σε μεταφερουν απο παντου
και εισουν και αφαλισμενος!

εγω οτι εγραψα το εγραψα για το επιπεδο το δικο μου

ως απειρος ηταν θεμα για εμενα η διαδρομη

και ειπα ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΑΝΩ

οι παρα πανω αποψεις ηταν προσωπικες και για το δικο μου χαμιλο οδηγικο επιπεδο μην μπερδευομαστε!!!

αν το εχεις το τιμονι κανεις παπαδες ακομα και με 1100 Billako ξερεις καλα εσυ :sm7:

Αυτα να ειστε καλα Δαναος

bill 800gs
24-11-2010, 18:22
Φιλαρακι εισαι τοσο μα τοσο λαθος!!!
Ειναι εδω και καιρο αγωνες με κυρος και σταθεροτητα και πολυ καλα στανταρ για τα ελληνικα δεδομενα!!!
Αν καποιος εκρινε με ενα αγωνα τοτε αστα να πανε!!
Αν κριναμε απο το να βλεπουμε-ακουμε δεν θα ειχαμε ποτε ερεθισματα και εμπειριες...τρεξε ζησε και μετα σχολιασε...( φιλικα παντα!!! ) :D

Φιλε μου τρεχω και ζω (οπως λες)απο το 2000 στο πανελληνιο πρωταθλημα εντουρο γιαυτο και σχολιαζω,εχω φαει μεγαλη φρικη απο καποια λαμογια που οργανονουν αγωνες μονο για να τα περνουν.
Εχω σπρωξει μηχανη συναδελφου 2χλμ μεσα σε ρεματια που εμεινε, χωρις να τον βοηθησει κανεις απο τους διοργανωτες,εχω δει συναθλητη μου να εγκαταλειπει τον αγωνα και μετα να βγαινει δευτερος στην κατηγορια του επειδη ηταν τοπικος,εχω παει στην αλλη ακρη της Ελλαδας σε αγωνα και δεν ξεκινησαν πλοηγο να δει την διαδρομη (ενω την προηγουμενη μερα εβρεχε συνεχεια) και μας εριξαν σε ποταμι (κατα μηκος 800μετρα) που ειχε 1 μετρο νερο,το αποτελεσμα;; ταλαιπορια μεχρι το βραδυ με σημαντικες ζημιες,σωματικες και υλικες, μπορω να σου γραψω ολοκληρο σεντονι για τους αγωνες της Ελλαδας.
διαβασε την εγκυκλιο για τους αγωνες και μετα πες μου αν εχω λαθος.
Οσο για το συγκεκριμενο trail raid,ισως καταλαβα λαθος απο τα γραφομενα του Δαναου
Αυτα το ολιγα :cool:

bill 800gs
24-11-2010, 18:41
Λοιπον για τον αγωνα


Ηταν απο τις ποιο δυσκολες διαδρομες που εχω κανει για να μην πω ή ποιο δύσκολη

οι αγωνες αυτοι δεν ειναι για τα μεγαλα On-off.

Τα κατσικια τα δικα μας εινα για αλλα πραγματα οχι για μονοπατια








και κατι ακομα που δεν ξερω αν συμβαινει μονο στην Ελλαδα αλλα οταν λεμε οτι εχουμε και κατηγορια big on-off καλο ειναι να το εννουμε και να υπάρχει και η αναλογη διαδρομη γιατι στα big on-off ειναι και 1200adv ή το ΚΤΜ 950 adv που θα ειχαν θεμα απο τα πρωτα χλμ...οπως και ειχαν....!!!



Δαναος...;)


Και για να μην παρεξηγουμε,οταν διαβασεις αυτα που λεει ο φιλος Δαναος και γνωριζοντας την κατασταση :mad:Νεύρα στους Ελληνικους αγωνες τι καταλαβαινεις;;;
Φιλικα παντα, και σορυ για το spam

Arkas
24-11-2010, 20:54
Φιλε μου τρεχω και ζω (οπως λες)απο το 2000 στο πανελληνιο πρωταθλημα εντουρο γιαυτο και σχολιαζω,εχω φαει μεγαλη φρικη απο καποια λαμογια που οργανονουν αγωνες μονο για να τα περνουν.
Εχω σπρωξει μηχανη συναδελφου 2χλμ μεσα σε ρεματια που εμεινε, χωρις να τον βοηθησει κανεις απο τους διοργανωτες,εχω δει συναθλητη μου να εγκαταλειπει τον αγωνα και μετα να βγαινει δευτερος στην κατηγορια του επειδη ηταν τοπικος,εχω παει στην αλλη ακρη της Ελλαδας σε αγωνα και δεν ξεκινησαν πλοηγο να δει την διαδρομη (ενω την προηγουμενη μερα εβρεχε συνεχεια) και μας εριξαν σε ποταμι (κατα μηκος 800μετρα) που ειχε 1 μετρο νερο,το αποτελεσμα;; ταλαιπορια μεχρι το βραδυ με σημαντικες ζημιες,σωματικες και υλικες, μπορω να σου γραψω ολοκληρο σεντονι για τους αγωνες της Ελλαδας.
διαβασε την εγκυκλιο για τους αγωνες και μετα πες μου αν εχω λαθος.
Οσο για το συγκεκριμενο trail raid,ισως καταλαβα λαθος απο τα γραφομενα του Δαναου
Αυτα το ολιγα :cool:

Και για να μην παρεξηγουμε,οταν διαβασεις αυτα που λεει ο φιλος Δαναος και γνωριζοντας την κατασταση :mad:Νεύρα στους Ελληνικους αγωνες τι καταλαβαινεις;;;
Φιλικα παντα, και σορυ για το spam

Βασίλη, μάλλον το θέμα ξέφυγε από την διάσταση
που ήθελε να δώσει ο Δαναός.
Στο συγκεκριμένο thread μοιραζόμαστε
την προσπάθεια που έκανε ο Ντάννυ,
στην πρώτη του απόπειρα στο Trail Ride.

Ωστόσο, είναι πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις σου
για τους αγώνες Enduro στην Ελλάδα
και θα σε παρακαλούσα να τις μοιραστείς μαζί μας
σε ένα νέο thread!

Σε κάθε περίπτωση,
συγχαίρουμε τα "δικά μας" παιδιά
που τρέχουν σε αγώνες
Βασίλη (bill 800 gs), Βασίλη (Vasilis)
και εσχάτως τον Δαναό (danaos),
τους διαβεβαιώνουμε ότι η σκέψη και οι ευχές μας
τους ακολουθούν πάντα στο δύσκολο άθλημα που επέλεξαν
και τους παρακαλούμε να μοιράζονται μαζί μας
λίγη από την εμπειρία που αποκομίζουν κάθε φορά! ;)

.

Vasilis
24-11-2010, 22:25
Απλα εκανα μια αναφορα σε κατι λαθος που ειδα για καποιο συγκεκριμενο πρωταθλημα αγωνων το οποιο ειναι πολυ παρεξηγημενο απο πολλους χωρις να το ξερουν ουτε να εχουν τρεξει καν!!

Bill800 και εγω μαζι σου απο ιστοριες πολλες και τρελες!! Καλα να ειμαστε !!!


Το μεγαλο μπραβο μου στον Δαναο παραμενει καθως τον περιμενει βολτα που ξερει !!!:p


Φιλικα και με τις καλυτερες προθεσεις!!