PDA

View Full Version : Δεν έχω λόγια να ευχαριστήσω .....


frits
23-11-2010, 02:09
Ψάχνω έδω και ώρα για ένα τίτλο για αυτό το ποστ και πραγματικά δεν μπορώ να βρω έναν αντάξιο της κίνησης ενός παλικαριού από την Μάνη που μας άφησε άφωνους με την βοήθεια που μου πρόσφερε.

Το Σάββατο λοιπόν και ενώ είμαστε στην κορυφή του Ταϋγέτου το GS μετά από αρμονική συμβίωση 3 ετών αποφάσισε να μου δείξει ότι είναι μία ιδιότροπη κυρία και σαν τέτοια μου παρέδωσε ένα σπασμένο ταχυσύνδεσμο από την αντλία βενζίνης, αποτέλεσμα να είμαστε 40 χιλιόμετρα από το Γύθειο χωρίς τροφοδοσία.

Το πως το κατεβάσαμε εώς το Γύθειο είναι μία άλλη ιστορία και θα πρέπει εδώ να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλη την παρέα που υπομονετικά κάναμε μαζί 40 χιλ, σε 3 ώρες, σπρώχνοντας & ρυμουλκώντας μία μηχανή 250 κιλών πάνω σε χωματόδρομους. Ήταν η δική τους επιμονή και υπομονή που είχε σαν αποτέλεσμα να καταφέρουμε να την φτάσουμε στο Γύθειο.

Εκεί λοιπόν και ενώ ψάχναμε να βρούμε άκρη με ADAC, ΕΛΠΑ, κ.λ.π, έρχετε ο ΠΙΕΡΟΣ, ένα ντόπιο παλικάρι με ένα GS Adventure Που δεν ήξερε ούτε το όνομά μου και μας λέει "Γιατί ρε παιδιά δεν βγάζετε από το δικό μου το εξάρτημα που σας έχει χαλάσει να κάνετε την δουλειά σας και όταν ανέβετε Αθήνα μου το στέλνετε"

Με άλλα λόγια προσφέρθηκε να ακινητοποιήσει την μηχανή του για 2-3 μέρες για να με εξυπηρετήσει.....

Τώρα βρείτε εσύ λέξεις για τον τίτλο του πόστ...

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ φίλε Πιέρο, δεν θα σε ξεχάσω ποτέ και θα έχω να λέω πάντα την ιστορία για ένα παλικάρι από την Μάνη που μας βοήθησε με αυτό το τρόπο...

yns
23-11-2010, 02:18
Μοτοσυκλετιστκή αλληλεγγύη, δεν έχουν άδικο να λένε πως είμαστε άλλη ράτσα ανθρώπων. Μπράβο στους συναδέλφους μοτοσυκλετιστές!
:sm5::sm8:

syan
23-11-2010, 02:18
Ενα μεγάλο Μπράβο στο παλληκάρι, ένα ακόμα Μπράβο στα παιδιά που σε συνοδεύσανε μέχρι το Γύθειο κι ένα ακόμα Μπράβο για την τύχη σου Σταύρο..!!

Να γιατί GSForum...!!:sm5:

CPretenteriS
23-11-2010, 02:23
Ααααααα.............και καλωσόρισα έναν Πιέρρο στο Chatbox τ'απόγευμα... που να 'ξερα...!!!

Πραγματικά... δεν υπάρχουν λόγια... τι τίτλο να δώσεις στο thread... πως να ευχαριστήσεις τον άνθρωπο... τι ευχές να του δώσεις!!!

Πραγματικά... όλα τα εύσημα... σε όλους τους εμπλεκόμενους!!!

Να γιατί GSForum...:cool:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-11-2010, 02:25
Ενα μεγάλο Μπράβο στο παλληκάρι, ένα ακόμα Μπράβο στα παιδιά που σε συνοδεύσανε μέχρι το Γύθειο κι ένα ακόμα Μπράβο για την τύχη σου Σταύρο..!!


Να γιατί GSForum...!!:sm5:



+ 1200 !!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-11-2010, 02:26
Το παλικάρι είναι ... αυτό (http://www.gsforum.gr/%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CF%82-%CE%AE%CE%BB%CE%B8%CE%B1%CF%84%CE%B5-4/%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CF%82-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B2%CF%81%CE%AE%CE%BA%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%93%CF%8D%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%BF-15555/) !!!

ckk
23-11-2010, 02:30
Μπράβο του. Σπάνιος συνάνθρωπος. Χαίρεσαι να γνωρίζεις τέτοιο κόσμο.

napgeo
23-11-2010, 02:31
Η γνώμη μου.
Να αγοράσεις και να του αποστείλεις το εξάρτημα καινούργιο. Και να κρατήσεις το παλαιό. Πράγματι αυτές οι κινήσεις γίνονται από εμάς τους επαρχιώτες. Ένα μπράβο στον Έλληνα………..
:sm8:

siraxanz
23-11-2010, 07:46
:sm8::sm5: @ Πιέρρο,




Μην εκπλήσσεσαι Σταύρο υπάρχει ακόμα η αλληλεγγύη

και ο αλτρουισμός στους Έλληνες.

Ποτέ ξανά κακοτυχία;)!

adventure
23-11-2010, 08:31
Τι να πω και εγώ ένα μεγάλο μπράβο στο παλικάρι και σε όλο το τιμ που βοήθησαν το Σταύρο σε αυτή τη δύσκολη στιγμή .

:sm4::sm5:

frits
23-11-2010, 08:39
Η γνώμη μου.
Να αγοράσεις και να του αποστείλεις το εξάρτημα καινούργιο. Και να κρατήσεις το παλαιό. Πράγματι αυτές οι κινήσεις γίνονται από εμάς τους επαρχιώτες. Ένα μπράβο στον Έλληνα………..
:sm8:

Ήταν η πρώτη μου δουλειά την Δευτέρα το πρωί Ναπολέων...:)

MARK
23-11-2010, 08:48
Πολλά πολλά :sm5:

katsanakis
23-11-2010, 09:14
Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα.:sm8::sm5::sm5::sm5:

commander
23-11-2010, 09:32
Μπραβο στο παλικάρι υπάρχει Ακόμα ανθρωπιά.Και πάλι Μπράβο σου πιερο...!!!

vtheo
23-11-2010, 09:51
Fire_red και Πιέρρος!Οδική και mobile care στα πιο απίθανα σημεία!Να στε καλά παίδες.Δύσκολο και σπάνιο στις μέρες μας αλλά τελικά υπάρχουν ακόμα άνθρωποι!

xurxes
23-11-2010, 09:54
...μπράβο ρε γκαρντασι, είσαι ψυχαρα...!

kostasx
23-11-2010, 10:13
Τι οδική βοήθεια..ADAC..ΕΛΠΑ..και τρίχες..εδώ έχουμε άμεση ανταπόκριση..

Τι να πεί κανείς..ένα τεράστιο ΜΠΡΑΑΑΒΟΟΟ στα παιδιά..:sm5::sm5:

griv_gs
23-11-2010, 10:36
Μπράβο φίλε.:sm5::sm5::sm5:

Xanthi
23-11-2010, 10:44
Fire_red και Πιέρρος!Οδική και mobile care στα πιο απίθανα σημεία!Να στε καλά παίδες.Δύσκολο και σπάνιο στις μέρες μας αλλά τελικά υπάρχουν ακόμα άνθρωποι!

:sm8::sm8::sm5:

Είστε απίθανοι παιδιά, δεν έχω λόγια να ευχαριστήσω για την βοήθεια και την υποστήριξη που δώσατε στο έτερο ήμιση.

Η ομάδα για άλλη μια φορά έδειξε την αφοσίωσή της, όλοι για έναν. Χίλια μπράβο, παιδιά να είστε πάντα καλά.;):)

tsompanis
23-11-2010, 10:50
ομορφιές!μπράβο στο παλικαρι!

Hekima
23-11-2010, 10:53
:sm8::sm5: @ Πιέρρo


Μην εκπλήσσεσαι Σταύρο υπάρχει ακόμα η αλληλεγγύη

και ο αλτρουισμός στους Έλληνες.

Ποτέ ξανά κακοτυχία;)!



:sm8::sm8:

pirate
23-11-2010, 10:57
ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Πιέρο για την κίνηση του

basilis76
23-11-2010, 11:01
:sm5::sm5:

evan400f
23-11-2010, 11:13
:sm5::sm5::sm5::sm5:

nibo
23-11-2010, 11:45
Μπραβο στο παλικαρι!

napgeo
23-11-2010, 12:09
ομορφιές!μπράβο στο παλικαρι!



Καλημέρα Κώστα.
Η κίνηση δεν σου θυμίζει κάτι από Ήπειρο μεριά… Τι καιρό έχετε πάνω…..

Arkas
23-11-2010, 12:10
:sm8::sm5: @ Πιέρρο,




Μην εκπλήσσεσαι Σταύρο υπάρχει ακόμα η αλληλεγγύη

και ο αλτρουισμός στους Έλληνες.

Ποτέ ξανά κακοτυχία;)!
Και σε σένα Χαρούλη μπράβο,
γιατί κι εσύ προσφέρθηκες να γδύσεις
τη μηχανή σου και να μας στείλεις το ανταλλακτικό!
Αλλά ήσουν Άργος
και μάζευες και τις ελιές...

Arkas
23-11-2010, 12:14
Στην δύσκολη στιγμή,
ο άνθρωπος φαίνεται!

Χωρίς να μας γνωρίζει εκ των προτέρων,
ο Πιέρρος (με την βοήθεια του fire red)
"έγδυσε" το adve του
και έδωσε την ευκαιρία στην παρέα
να ολοκληρώσει σαν σύνολο την χωμάτινη εκδρομή
και στον Σταύρο
την δυνατότητα να επιστρέψει σπίτι του
χωρίς περετέρω ταλαιπωρίες...

Μπράβο σου και πάλι φιλαράκι
και σε περιμένουμε και από τη γειτονιά μας
να ανταποδώσουμε την φιλοξενία! ;)

gelasios
23-11-2010, 12:35
Χίλια μπράβο στο παλικάρι!!!:sm8:

Mits70
23-11-2010, 12:49
:sm8::sm8::sm5:

Είστε απίθανοι παιδιά, δεν έχω λόγια να ευχαριστήσω για την βοήθεια και την υποστήριξη που δώσατε στο έτερο ήμιση.

Η ομάδα για άλλη μια φορά έδειξε την αφοσίωσή της, όλοι για έναν. Χίλια μπράβο, παιδιά να είστε πάντα καλά.;):)

Λοιπόν.
Επειδή όλοι σας λέτε bravo και όλα τα διαφορα , εγώ θα το δώ από άλλη σκοπιά.
Πιέρρο είσαι ένας άκαρδος και δολοπλόκος τύπος.
Ο φίλος μου ο Σταύρος πήρε τα βουνά για να φύγει μακρυά από την γλυκήτατη Ξανθή.
Επινόησε μια πολύ καλή βλάβη(μετά από 3 χρόνια που δεν είχε παθει τίποτε η μπουμπού,κάπου στον Ταϋγετο.Τυχαίο δεν νομίζω)
Είχε και τους άλλους ότι και καλά θα τον βοηθήσουν αλλά ήξερε ότι δεν θα έβρισκε το συγκεκριμένο εξάρτημα.
Και ήρθες εσύ βρε τέρας να του δώσεις την βοήθειά σου και με τέτοιο τρόπο.
Ντροπή σου.Έσχος.
Κάτι τέτοιοι σαν και εσένα μας έφεραν σε αυτά τα χάλια.Είσαι και Ολυμπιακός.
Να φύγεις να πας αλλού.






Υ.Σ. Αν μείνω εγώ ποτέ μην τολμήσετε να με βοηθήσετε.....:sm7::sm7::sm7:

napgeo
23-11-2010, 13:02
Λοιπόν.
Επειδή όλοι σας λέτε bravo και όλα τα διαφορα , εγώ θα το δώ από άλλη σκοπιά.
Πιέρρο είσαι ένας άκαρδος και δολοπλόκος τύπος.
Ο φίλος μου ο Σταύρος πήρε τα βουνά για να φύγει μακρυά από την γλυκήτατη Ξανθή.
Επινόησε μια πολύ καλή βλάβη(μετά από 3 χρόνια που δεν είχε παθει τίποτε η μπουμπού,κάπου στον Ταϋγετο.Τυχαίο δεν νομίζω)
Είχε και τους άλλους ότι και καλά θα τον βοηθήσουν αλλά ήξερε ότι δεν θα έβρισκε το συγκεκριμένο εξάρτημα.
Και ήρθες εσύ βρε τέρας να του δώσεις την βοήθειά σου και με τέτοιο τρόπο.




Ντροπή σου.Έσχος.
Κάτι τέτοιοι σαν και εσένα μας έφεραν σε αυτά τα χάλια.Είσαι και Ολυμπιακός.
Να φύγεις να πας αλλού.






Υ.Σ. Αν μείνω εγώ ποτέ μην τολμήσετε να με βοηθήσετε.....:sm7::sm7::sm7:

Καλημέρα φίλε μου. Μόνο μια ερώτηση σε παρακαλώ. Από Ήπειρο μεριά ή πιο πάνω. Από περιέργεια…………

Mits70
23-11-2010, 13:15
Καλημέρα φίλε μου. Μόνο μια ερώτηση σε παρακαλώ. Από Ήπειρο μεριά ή πιο πάνω. Από περιέργεια…………
Σε όλη την επικράτεια......Ναπολέων.Αφού πιά όπυ και να πάμε υπάρχει και κάποιος από το GS Forum.

GeorgeP
23-11-2010, 14:32
Ψάχνω έδω και ώρα για ένα τίτλο για αυτό το ποστ και πραγματικά δεν μπορώ να βρω έναν αντάξιο της κίνησης ενός παλικαριού από την Μάνη που μας άφησε άφωνους με την βοήθεια που μου πρόσφερε....

''το παληκαρι απο την μανη'', ''το μανιατοπουλο, ''ενας μανιατης διαφορετικος''.........κ.λ.π.!!


Το Σάββατο λοιπόν και ενώ είμαστε στην κορυφή του Ταϋγέτου το GS μετά από αρμονική συμβίωση 3 ετών αποφάσισε να μου δείξει ότι είναι μία ιδιότροπη κυρία και σαν τέτοια μου παρέδωσε ένα σπασμένο ταχυσύνδεσμο από την αντλία βενζίνης, αποτέλεσμα να είμαστε 40 χιλιόμετρα από το Γύθειο χωρίς τροφοδοσία.....

ο ταχυσυνδεσμος ειναι το νουμερο 9 στην επισυναπτομενη φωτο (διορθωσε με Σταυρο αν κανω λαθος). Εχω να πω κακιουλες όπως π.χ. τι δουλεια εχει πλαστικος ταχυσυνδεσμος σε εκεινο το σημειο αλλα και σε καθε σημειο μοτοσυκλετας αξιας 15000-20000ε αλλα το καταπινω και δεν ελω τιποτε! Εδω ουτε το ψεκαστο παπι της Χοντα (πιανης άλλης δηλαδη) δεν εχει πλαστικους ταχυσυνδεσμους!!!


Το πως το κατεβάσαμε εώς το Γύθειο είναι μία άλλη ιστορία και θα πρέπει εδώ να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλη την παρέα που υπομονετικά κάναμε μαζί 40 χιλ, σε 3 ώρες, σπρώχνοντας & ρυμουλκώντας μία μηχανή 250 κιλών πάνω σε χωματόδρομους. Ήταν η δική τους επιμονή και υπομονή που είχε σαν αποτέλεσμα να καταφέρουμε να την φτάσουμε στο Γύθειο......

ειπαμε η παρεα αυτη (Gsforum) δεν παιζεται με τιποτα! Αφου ανεχεται κι εμενα............
Μην απορεις λοιπόν!


......................................................και μας λέει "Γιατί ρε παιδιά δεν βγάζετε από το δικό μου το εξάρτημα που σας έχει χαλάσει να κάνετε την δουλειά σας και όταν ανέβετε Αθήνα μου το στέλνετε"

Με άλλα λόγια προσφέρθηκε να ακινητοποιήσει την μηχανή του για 2-3 μέρες για να με εξυπηρετήσει.....

Τώρα βρείτε εσύ λέξεις για τον τίτλο του πόστ...

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ φίλε Πιέρο, δεν θα σε ξεχάσω ποτέ και θα έχω να λέω πάντα την ιστορία για ένα παλικάρι από την Μάνη που μας βοήθησε με αυτό το τρόπο...

Οι ''κορωνες'' (Μανιατες- ξερει ο wet & dirty) ειναι απο τις πιο φιλοξενες φαρες που εχω συναντησει. Κρητικος εγω σε μανιατικη οικογενεια γεννημα θρεμα (συζυγος μου) μπηκα!!! Τα 15 χρονια που διαγω μαζι τους μονον καλα λογια εχω να πω στον υπερθετικο βαθμο για τους Μανιατες και την Μανη!! Το παραπανω απλα με δικαιωνει!

ntinopoulos
23-11-2010, 14:36
Η γνώμη μου.
Να αγοράσεις και να του αποστείλεις το εξάρτημα καινούργιο. Και να κρατήσεις το παλαιό. Πράγματι αυτές οι κινήσεις γίνονται από εμάς τους επαρχιώτες. Ένα μπράβο στον Έλληνα………..
:sm8:
σιγα μη του δωσει το καινουργιο!:rolleyes:
το παλιο να του δωσει!και αν δεν καταφερει να το βγαλει και αναγκαστει να του δωσει το καινουργιο,να τον χρεωσει με τη διαφορα!:rolleyes:
:sm7::sm7::sm7:

frits
23-11-2010, 15:40
'

ο ταχυσυνδεσμος ειναι το νουμερο 9 στην επισυναπτομενη φωτο (διορθωσε με Σταυρο αν κανω λαθος). Εχω να πω κακιουλες όπως π.χ. τι δουλεια εχει πλαστικος ταχυσυνδεσμος σε εκεινο το σημειο αλλα και σε καθε σημειο μοτοσυκλετας αξιας 15000-20000ε αλλα το καταπινω και δεν ελω τιποτε! Εδω ουτε το ψεκαστο παπι της Χοντα (πιανης άλλης δηλαδη) δεν εχει πλαστικους ταχυσυνδεσμους!!!





Γιώργο το σχέδιο που έχεις ανεβάσει είναι λάθος, θα ανοίξω άλλο ποστ που θα αναφερθώ στο θέμα και θα σου δώσω την ευκαιρία να χύσεις το δηλητηρίο σου για τις Unstopable μηχανές μας στις οποίες εμείς συγχωρούμε τέτοιες ιδιοτροπίες....:D

gsmaniac
23-11-2010, 16:05
το ποστ του σταυρου ειναι υποκριτικο.....:cool:
το adve του πιερου το σταμπαραμε,οταν μπηκαμε στο γυθειο...;)
πανω που σχεδιαζαμε καταδρομικη να του το ψηρισουμε;););)μας το προσφερε μονος του....:p:p:p
ΝΑ....γιατι gsforum:D

vasorfa
23-11-2010, 17:04
Οσο υπαρχουν Ανθρωποι!!!!!!!!!!(εναλλακτικος τίτλος του νήματος που θα πρότεινα...)


Μπράβο στο Παλικάρη!!!Γνήσιος Μανιάτης!!!

Όσο για εσενα Frits....επειξες και έχασες...όσο και να προσπαθείς,,,,η Ξανθή σε περιμένει!!!!!:sm7::sm7:



Χαίρομαι παρα πολυ όταν βλέπω ΤΕΤΟΙΕΣ κινήσεις !!!!και ειδικα απο άγνωστα μεταξυ τους ατομα με μια κοινη αγαπη.....την μοτοσσυκλετα!!!!

Xanthi
23-11-2010, 17:20
Οσο υπαρχουν Ανθρωποι!!!!!!!!!!(εναλλακτικος τίτλος του νήματος που θα πρότεινα...)


Μπράβο στο Παλικάρη!!!Γνήσιος Μανιάτης!!!

Όσο για εσενα Frits....επειξες και έχασες...όσο και να προσπαθείς,,,,η Ξανθή σε περιμένει!!!!!:sm7::sm7:



Χαίρομαι παρα πολυ όταν βλέπω ΤΕΤΟΙΕΣ κινήσεις !!!!και ειδικα απο άγνωστα μεταξυ τους ατομα με μια κοινη αγαπη.....την μοτοσσυκλετα!!!!

Ούτε η Πηνελόπη να ήμουνα......................................:hmmm:
:sm7::sm7:

Syvaris
23-11-2010, 17:30
[QUOTE=yns;256679]Μοτοσυκλετιστκή αλληλεγγύη, δεν έχουν άδικο να λένε πως είμαστε άλλη ράτσα ανθρώπων. Μπράβο στους συναδέλφους μοτοσυκλετιστές!



μπράβο στον συνταξιδιώτη.....

σίγουρα θα βρεθεί τρόπος να του γυρίσει πίσω αυτή η καλή του πράξη;)

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
23-11-2010, 18:20
Συγχαρητήρια στο παληκάρι.

Μπράβο και πάλι μπράβο.

Σταύρο , στο προβληματισμό σου "τι να πεις/κάνεις " για τον Πιέρο,
οργάνωσε την ερχόμενη Ανοιξη-Καλοκαίρι μιά εκδρομούλα στα μέρη
του έτσι να δοθεί η ευκαιρία να του σφίξουν το χέρι όσο περισσότεροι
μπορέσουμε από την παρέα του forum..

skippybi
23-11-2010, 18:22
το ποστ του σταυρου ειναι υποκριτικο.....:cool:
το adve του πιερου το σταμπαραμε,οταν μπηκαμε στο γυθειο...;)
πανω που σχεδιαζαμε καταδρομικη να του το ψηρισουμε;););)μας το προσφερε μονος του....:p:p:p
ΝΑ....γιατι gsforum:D

:sm7::sm7::sm7::sm7:


τυχερός ο Πιέρος!!!:p

εκεί που μας χρωστούσανε μας πήραν και το βόδι!!!:D:D


Μπράβο και από μένα στον Μοτοσυκλετιστή φίλο μας!!!;)

gandreas
23-11-2010, 18:54
Τι έκανε το παλικάρι!!!!!!!!!!:sm4::sm5::sm4::sm5:

εγώ δεν θα έκανα την πράξη που έκανες με τον φίλο μας Σταύρο, οπότε σε συγχαίρω διπλά και τριπλά και σου αξίζει ότι καλύτερο. Είσαι απίστευτος

pepax66
23-11-2010, 20:38
Μπράβο και πάλι Μπράβο στο παλικάρι που έκανε κάτι τέτοιο για κάτι τέτοιους τύπους.......
Αλλά φανταστείτε αδέλφια σε τι κατάσταση ήταν όλοι τους που μέχρι και το βρακί του θα έδινε το παλικάρι από την λύπησή του!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

Τέλος η πλάκα μοναδική χειρονομία μπράβο φίλε μου αυτή είναι αντιμετώπιση ανθρώπου προς άνθρωπο!

paschalis
23-11-2010, 20:48
Μπραβο Πιερο!!!


Ταχυσυνδεσμους να παρετε ολοι μεταλλικους απο την TOHATSU MARINE
περιπου 8-10 ευρω ο ενας!!!
Και τελος οι εκπληξεις...

saitman
23-11-2010, 21:15
μπραβο στο παλληκαρι!!

Sakis
25-11-2010, 01:23
1200 ΜΠΡΑΒΟ!!

droggitiszak
25-11-2010, 11:59
συγχαρητήρια ! φοβερή κίνηση ! μπράβο!

Kimwnas
04-12-2010, 14:06
Μπράβο στο παιδί! Μας θυμίζει ότι υπάρχει ακόμα αλληλεγγύη και φιλότιμο εκεί έξω!