PDA

View Full Version : ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ


classiccentury
25-11-2010, 13:09
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ (ΤΜΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΗ.)

1. DKW RT125 (1951) AΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (πληρη αναπαλαίωση) 6000 ευρώ

2. VESPA 150 sprint (1963) ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (πλήρη αναπαλαίωση) 5500 ευρώ

3. ΖUNDAPP KS50 (1969) ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (πλήρη αναπαλαίωση) 2500 ευρώ

4. HONDA GOLDWING 1200 (1986) AΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ - 7500 ευρώ

Περιμένω την επικοινωνία σας να σας δώσω περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες.

Ρασιδάκης Μιχάλης
Εκδότης- Συλλέκτης
6970 446565

Mits70
25-11-2010, 13:36
Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή για το τι μηχανές αναπαλαιωμένες πουλάει ο ανωτέρω "φίλος" , καθώς είμαι παθών και δεν θα ήθελα να πάθει τα ίδια και κάποιος άλλος από εδώ μέσα τουλάχιστον.

vpentza
25-11-2010, 14:14
ο Mits70 μου έχει περιγράψει την εμπειρία του...
Φύλακες γρηγορείτε.....

babisadve
25-11-2010, 14:14
Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή για το τι μηχανές αναπαλαιωμένες πουλάει ο ανωτέρω "φίλος" , καθώς είμαι παθών και δεν θα ήθελα να πάθει τα ίδια και κάποιος άλλος από εδώ μέσα τουλάχιστον.


??????? :Απορία:

MARK
25-11-2010, 14:17
Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή για το τι μηχανές αναπαλαιωμένες πουλάει ο ανωτέρω "φίλος" , καθώς είμαι παθών και δεν θα ήθελα να πάθει τα ίδια και κάποιος άλλος από εδώ μέσα τουλάχιστον.


Εξηγησέ μας τι εννοείς.......:confused:

Mits70
25-11-2010, 14:59
Η ιστορία έχει ως εξής.
Ημουν και είμαι κατοχος μιας R1200GS ADV.Μου είχε καρφωθεί η ιδέα ομως του να πάω να πάρω και μία ΒΜW R51 , R26 ή ότι άλλο προκύψει σε αντίκα.
Ψάχνοντας στο net βρήσκω στο car.gr μια ωραία R26.Πέρνω τηλέφωνο και αναφέρω ότι είμαι κάτοχος μιας μοτό ήδη και ότι ψάχνω να βρώ μια αντίκα με κάποια χρήματα που διέθετα και με προοπτική να χώσω και κάποια άλλα ώστε να την έφερνα στην κατάσταση που θα επιθυμούσα εγώ.
Μου αυτοπαρουσιάζεται ώς εκδότης περιοδικού σχετικά με αντίκες, πρόεδρος του συλλόγου κλασικών οχημάτων και συναφείς μπούρδες.
Τον ρωτάω στα πλαίσια της μοτοσυκλετιστικής δεοντολογίας να μου πει αν η μηχανή είναι σε καλό επίπεδο με δεδομένο ότι είναι αγοροπωλησία από το net οπότε δεν είχα την δυνατότητα να την δώ από κοντά.
Μου απαντα ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση και ότι κινείται και με αυτή και ότι την πουλάει διότι ήθελε να πάρει κάτι καινούργιο ώστε να ανανεώσει τον στόλο του.
Αφού συμφωνούμε τιμή, μου ζητά να του στείλω προκαταβόλα συν τα έξοδα ώστε να έρ8ει το μηχανάκι πάνω.
αφού τα πλήρωσα και αφού φορτώθηκε το μηχανάκι τότε βγήκε και το πρόβλημα...δεν μπαίνει η πρώτη....σού στέλνω και ένα ρουμπινέτο βενζίνης γιατί αυτό που έχει πάνω τρέχει...και τέτοια.Με την παραλαβεί της μηχανής γίνεται και η εξόφληση σε άνθρωπο που είχε στείλει για να μου την παραδώσει.Η μηχανή ήταν παλιά αλλά λέω οκ αν πηγαίνει όλα τα άλλα διορθώνοντε.Η μηχανή πήγε με τα χίλια ζόρια από Πειραιά μέχρι Λαχαναγορά και από εκεί με ρυμούλκα εως Χαϊδάρι.Από Χαϊδάρι στον μάστορα όπου την ανοίξαμε και ήταν χρέπη.Το 80% από τα εντόσθια της μηχανής από άλλα μοντέλα και γεματη πατέντες.Σκελετός για πέταμα.Κολλημένος από στούκες και θεόστραβος.Αποτέλεσμα να χασω τα χρηματά μου γιατί το μηχανάκι ήταν ασύμφωρο να φτιαχθεί.
Σημειωτέον ότι είχα ρωτήσει αν η μηχανή έχει αυθεντικά πράγματα πάνω της, και η απάντηση ήταν ότι τα περισσότερα ήταν.
Αυτά εν ολίγης γιατί εχει αρκετά τηλεφωνήματα και δικαιολογίες το θέμα.
Το θέμα είναι ότι έχασα ένα ποσό χρημάτων , θέλοντας να κάνω την κ@υλα μου διότι κάποιος δεν είχε το σθένος να πεί ότι η μηχανή ήταν μούφα παρά κοίταξε την τσέπη του.

adventure
25-11-2010, 15:05
Η ιστορία έχει ως εξής.
Ημουν και είμαι κατοχος μιας R1200GS ADV.Μου είχε καρφωθεί η ιδέα ομως του να πάω να πάρω και μία ΒΜW R51 , R26 ή ότι άλλο προκύψει σε αντίκα.
Ψάχνοντας στο net βρήσκω στο car.gr μια ωραία R26.Πέρνω τηλέφωνο και αναφέρω ότι είμαι κάτοχος μιας μοτό ήδη και ότι ψάχνω να βρώ μια αντίκα με κάποια χρήματα που διέθετα και με προοπτική να χώσω και κάποια άλλα ώστε να την έφερνα στην κατάσταση που θα επιθυμούσα εγώ.
Μου αυτοπαρουσιάζεται ώς εκδότης περιοδικού σχετικά με αντίκες, πρόεδρος του συλλόγου κλασικών οχημάτων και συναφείς μπούρδες.
Τον ρωτάω στα πλαίσια της μοτοσυκλετιστικής δεοντολογίας να μου πει αν η μηχανή είναι σε καλό επίπεδο με δεδομένο ότι είναι αγοροπωλησία από το net οπότε δεν είχα την δυνατότητα να την δώ από κοντά.
Μου απαντα ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση και ότι κινείται και με αυτή και ότι την πουλάει διότι ήθελε να πάρει κάτι καινούργιο ώστε να ανανεώσει τον στόλο του.
Αφού συμφωνούμε τιμή, μου ζητά να του στείλω προκαταβόλα συν τα έξοδα ώστε να έρ8ει το μηχανάκι πάνω.
αφού τα πλήρωσα και αφού φορτώθηκε το μηχανάκι τότε βγήκε και το πρόβλημα...δεν μπαίνει η πρώτη....σού στέλνω και ένα ρουμπινέτο βενζίνης γιατί αυτό που έχει πάνω τρέχει...και τέτοια.Με την παραλαβεί της μηχανής γίνεται και η εξόφληση σε άνθρωπο που είχε στείλει για να μου την παραδώσει.Η μηχανή ήταν παλιά αλλά λέω οκ αν πηγαίνει όλα τα άλλα διορθώνοντε.Η μηχανή πήγε με τα χίλια ζόρια από Πειραιά μέχρι Λαχαναγορά και από εκεί με ρυμούλκα εως Χαϊδάρι.Από Χαϊδάρι στον μάστορα όπου την ανοίξαμε και ήταν χρέπη.Το 80% από τα εντόσθια της μηχανής από άλλα μοντέλα και γεματη πατέντες.Σκελετός για πέταμα.Κολλημένος από στούκες και θεόστραβος.Αποτέλεσμα να χασω τα χρηματά μου γιατί το μηχανάκι ήταν ασύμφωρο να φτιαχθεί.
Σημειωτέον ότι είχα ρωτήσει αν η μηχανή έχει αυθεντικά πράγματα πάνω της, και η απάντηση ήταν ότι τα περισσότερα ήταν.
Αυτά εν ολίγης γιατί εχει αρκετά τηλεφωνήματα και δικαιολογίες το θέμα.
Το θέμα είναι ότι έχασα ένα ποσό χρημάτων , θέλοντας να κάνω την κ@υλα μου διότι κάποιος δεν είχε το σθένος να πεί ότι η μηχανή ήταν μούφα παρά κοίταξε την τσέπη του.


:Απορία: :Απορία: :Απορία:

gemara
25-11-2010, 17:00
Δυστυχώς θα συμφωνήσω και γω με τον Δημήτρη, όχι επειδή άκουσα κάτι από αυτόν, αλλά επειδή την είδα ο ίδιος από κοντά τη μηχανή και λυπήθηκα τα λεφτά που έχασε...:(

vasorfa
25-11-2010, 17:14
Mits....ξεμπροστιαστε τον.....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα


Λέει οτι είναι και προεδρος Κλασικης Λεσχης..... #@#$##%@#$@#$$@!$%$@!$@#!$@#$@$%#$!

MARK
25-11-2010, 17:19
Η αλήθεια να λέγεται :cool:

napgeo
25-11-2010, 19:14
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ (ΤΜΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΗ.)

1. DKW RT125 (1951) AΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (πληρη αναπαλαίωση) 6000 ευρώ

2. VESPA 150 sprint (1963) ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (πλήρη αναπαλαίωση) 5500 ευρώ

3. ΖUNDAPP KS50 (1969) ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (πλήρη αναπαλαίωση) 2500 ευρώ

4. HONDA GOLDWING 1200 (1986) AΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ - 7500 ευρώ

Περιμένω την επικοινωνία σας να σας δώσω περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες.

Ρασιδάκης Μιχάλης
Εκδότης- Συλλέκτης
6970 446565


Καλή προσφορά φίλε Πρόεδρε αλά δυστυχώς δεν υπάρχουν χρήματα.
Να είσαι καλά πάντως

dimitrisb
26-11-2010, 02:08
:sm8:

dimitrisb
26-11-2010, 02:14
Η ιστορία έχει ως εξής.
Ημουν και είμαι κατοχος μιας R1200GS ADV.Μου είχε καρφωθεί η ιδέα ομως του να πάω να πάρω και μία ΒΜW R51 , R26 ή ότι άλλο προκύψει σε αντίκα.
Ψάχνοντας στο net βρήσκω στο car.gr μια ωραία R26.Πέρνω τηλέφωνο και αναφέρω ότι είμαι κάτοχος μιας μοτό ήδη και ότι ψάχνω να βρώ μια αντίκα με κάποια χρήματα που διέθετα και με προοπτική να χώσω και κάποια άλλα ώστε να την έφερνα στην κατάσταση που θα επιθυμούσα εγώ.
Μου αυτοπαρουσιάζεται ώς εκδότης περιοδικού σχετικά με αντίκες, πρόεδρος του συλλόγου κλασικών οχημάτων και συναφείς μπούρδες.
Τον ρωτάω στα πλαίσια της μοτοσυκλετιστικής δεοντολογίας να μου πει αν η μηχανή είναι σε καλό επίπεδο με δεδομένο ότι είναι αγοροπωλησία από το net οπότε δεν είχα την δυνατότητα να την δώ από κοντά.
Μου απαντα ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση και ότι κινείται και με αυτή και ότι την πουλάει διότι ήθελε να πάρει κάτι καινούργιο ώστε να ανανεώσει τον στόλο του.
Αφού συμφωνούμε τιμή, μου ζητά να του στείλω προκαταβόλα συν τα έξοδα ώστε να έρ8ει το μηχανάκι πάνω.
αφού τα πλήρωσα και αφού φορτώθηκε το μηχανάκι τότε βγήκε και το πρόβλημα...δεν μπαίνει η πρώτη....σού στέλνω και ένα ρουμπινέτο βενζίνης γιατί αυτό που έχει πάνω τρέχει...και τέτοια.Με την παραλαβεί της μηχανής γίνεται και η εξόφληση σε άνθρωπο που είχε στείλει για να μου την παραδώσει.Η μηχανή ήταν παλιά αλλά λέω οκ αν πηγαίνει όλα τα άλλα διορθώνοντε.Η μηχανή πήγε με τα χίλια ζόρια από Πειραιά μέχρι Λαχαναγορά και από εκεί με ρυμούλκα εως Χαϊδάρι.Από Χαϊδάρι στον μάστορα όπου την ανοίξαμε και ήταν χρέπη.Το 80% από τα εντόσθια της μηχανής από άλλα μοντέλα και γεματη πατέντες.Σκελετός για πέταμα.Κολλημένος από στούκες και θεόστραβος.Αποτέλεσμα να χασω τα χρηματά μου γιατί το μηχανάκι ήταν ασύμφωρο να φτιαχθεί.
Σημειωτέον ότι είχα ρωτήσει αν η μηχανή έχει αυθεντικά πράγματα πάνω της, και η απάντηση ήταν ότι τα περισσότερα ήταν.
Αυτά εν ολίγης γιατί εχει αρκετά τηλεφωνήματα και δικαιολογίες το θέμα.
Το θέμα είναι ότι έχασα ένα ποσό χρημάτων , θέλοντας να κάνω την κ@υλα μου διότι κάποιος δεν είχε το σθένος να πεί ότι η μηχανή ήταν μούφα παρά κοίταξε την τσέπη του.


Φίλε λυπάμαι για το κακό deal που έγινε και που "έχασες" τα χρήματά σου!
Είμαι και εγώ fun των ιστορικών οχημάτων και αν μου συνέβαινε αυτό θα ήμουν χάλια!
Βέβαια θα ήθελα να πω ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι σαν αυτόν που έτυχε (ατυχία) να γνωρίσεις! Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι στο χώρο αυτό!
Κάποια στιγμή θα ήθελα να μάθω ποιος ήταν... ?
Ελπίζω να μην σου ξανατύχει!

Πάντως μερικές ιστορικές μηχανές είναι φοβερές! Ο ήχος τους είναι ... !!

MARK
26-11-2010, 08:18
Φίλε λυπάμαι για το κακό deal που έγινε και που "έχασες" τα χρήματά σου!
Είμαι και εγώ fun των ιστορικών οχημάτων και αν μου συνέβαινε αυτό θα ήμουν χάλια!
Βέβαια θα ήθελα να πω ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι σαν αυτόν που έτυχε (ατυχία) να γνωρίσεις! Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι στο χώρο αυτό!
Κάποια στιγμή θα ήθελα να μάθω ποιος ήταν... ?
Ελπίζω να μην σου ξανατύχει!

Πάντως μερικές ιστορικές μηχανές είναι φοβερές! Ο ήχος τους είναι ... !!


Δημήτρη δεν κατάλαβες,τον συγκεκριμένο έμπορο εννοεί.....

Capitain
26-11-2010, 09:14
Δημήτρη δεν κατάλαβες,τον συγκεκριμένο έμπορο εννοεί.....
Εγώ θα παραθέσω ένα βιντεάκι....:sm7:
YouTube - Home Alone Scene With The Guns

dimitrisb
26-11-2010, 14:00
Δημήτρη δεν κατάλαβες,τον συγκεκριμένο έμπορο εννοεί.....

Κατανοητό ότι εννοούσε τον συγκεκριμένο . Απλά ανέφερε ότι ο πωλητής ήταν και πρόεδρος λέσχης ιστορικών οχημάτων. Ανεξάρτητα αν ήταν ή όχι η συμεριφορά του ήταν η χειρότερη!
Απλά το ανέφερα γιατί υπάρχουν στο χώρο των ιστορικών οχημάτων άνθρωποι σωστοί, είτε εκδότες, έμποροι, πρόεδροι κ.λπ. .
Κρίμα για τον φίλο που "έπεσε" σε τέτοιον... !
Υ.Γ. Καλά αναφέρθηκε παραπάνω να τον ξεμπροστιάσει!

vpentza
26-11-2010, 14:24
τον αντίλογο δεν διαβάζω.... του "προέδρου"....

ntinopoulos
26-11-2010, 14:28
τον αντίλογο δεν διαβάζω.... του "προέδρου"....
εχει "συμβουλιο"...:rolleyes::sm7:

Mits70
26-11-2010, 15:36
εχει "συμβουλιο"...:rolleyes::sm7:

Είστε παλιοχαρακτήρες:sm7::sm7:

xurxes
26-11-2010, 16:01
απαράδεκτα πράγματα...και θράσος!!!

taksidiotis
26-11-2010, 17:48
γενικα κι εγω εχω ακουσει αρκετα σχετικα με το classic cars....κριμα.

kostasx
27-11-2010, 10:28
τον αντίλογο δεν διαβάζω.... του "προέδρου"....

Μόλις κατάλαβε ότι εδώ μέσα έχουμε "μύτη"..την έκανε Λούης..ΝεύραΝεύρα
Κρίμα που έμπλεξες για να κάνεις το κέφι σου..
Γράφονται στα forum για να πασάρουν την σαβούρα τους..ΝεύραΝεύρα

classiccentury
03-12-2010, 14:13
Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα (http://www.car.gr) προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565

adventure
03-12-2010, 14:35
Η ιστορία έχει ως εξής.
Ημουν και είμαι κατοχος μιας R1200GS ADV.Μου είχε καρφωθεί η ιδέα ομως του να πάω να πάρω και μία ΒΜW R51 , R26 ή ότι άλλο προκύψει σε αντίκα.
Ψάχνοντας στο net βρήσκω στο car.gr μια ωραία R26.Πέρνω τηλέφωνο και αναφέρω ότι είμαι κάτοχος μιας μοτό ήδη και ότι ψάχνω να βρώ μια αντίκα με κάποια χρήματα που διέθετα και με προοπτική να χώσω και κάποια άλλα ώστε να την έφερνα στην κατάσταση που θα επιθυμούσα εγώ.
Μου αυτοπαρουσιάζεται ώς εκδότης περιοδικού σχετικά με αντίκες, πρόεδρος του συλλόγου κλασικών οχημάτων και συναφείς μπούρδες.
Τον ρωτάω στα πλαίσια της μοτοσυκλετιστικής δεοντολογίας να μου πει αν η μηχανή είναι σε καλό επίπεδο με δεδομένο ότι είναι αγοροπωλησία από το net οπότε δεν είχα την δυνατότητα να την δώ από κοντά.
Μου απαντα ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση και ότι κινείται και με αυτή και ότι την πουλάει διότι ήθελε να πάρει κάτι καινούργιο ώστε να ανανεώσει τον στόλο του.
Αφού συμφωνούμε τιμή, μου ζητά να του στείλω προκαταβόλα συν τα έξοδα ώστε να έρ8ει το μηχανάκι πάνω.
αφού τα πλήρωσα και αφού φορτώθηκε το μηχανάκι τότε βγήκε και το πρόβλημα...δεν μπαίνει η πρώτη....σού στέλνω και ένα ρουμπινέτο βενζίνης γιατί αυτό που έχει πάνω τρέχει...και τέτοια.Με την παραλαβεί της μηχανής γίνεται και η εξόφληση σε άνθρωπο που είχε στείλει για να μου την παραδώσει.Η μηχανή ήταν παλιά αλλά λέω οκ αν πηγαίνει όλα τα άλλα διορθώνοντε.Η μηχανή πήγε με τα χίλια ζόρια από Πειραιά μέχρι Λαχαναγορά και από εκεί με ρυμούλκα εως Χαϊδάρι.Από Χαϊδάρι στον μάστορα όπου την ανοίξαμε και ήταν χρέπη.Το 80% από τα εντόσθια της μηχανής από άλλα μοντέλα και γεματη πατέντες.Σκελετός για πέταμα.Κολλημένος από στούκες και θεόστραβος.Αποτέλεσμα να χασω τα χρηματά μου γιατί το μηχανάκι ήταν ασύμφωρο να φτιαχθεί.
Σημειωτέον ότι είχα ρωτήσει αν η μηχανή έχει αυθεντικά πράγματα πάνω της, και η απάντηση ήταν ότι τα περισσότερα ήταν.
Αυτά εν ολίγης γιατί εχει αρκετά τηλεφωνήματα και δικαιολογίες το θέμα.
Το θέμα είναι ότι έχασα ένα ποσό χρημάτων , θέλοντας να κάνω την κ@υλα μου διότι κάποιος δεν είχε το σθένος να πεί ότι η μηχανή ήταν μούφα παρά κοίταξε την τσέπη του.


Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα (http://www.car.gr) προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565

Μήπως κάνεις λάθος στο nik name γιατί αυτό που έχεις στα εισαγωγικά είναι το δικό μου .

:Απορία: :Απορία: :Απορία:

vasorfa
03-12-2010, 14:42
Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα (http://www.car.gr) προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565





Φίλε μου αν και δεν ειμαι ο καταλληλος να σου απαντησει σε αυτα που λες---και ενεκα της γνωριμιας μου--φιλιας με τον Μητσο(mist 70 και ΟΧΙ ADVENTURE....:hmmm::Απορία:)...εγω απο οτι καταλαβαινω........μπηκες ενδιαμεσος σε μια συναλλαγη---δεν εξεταζω ΑΝ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΕΡΔΟΣ η οΧΙ...απλα....μολις η μοτο εφυγε απο τα χερια σου...αποποιηθηκες της ευθυνης....και εκτος αυτου....η μοτο---ΦΟΡΤΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ (με προβλημα ) και ενημερωσες τον ΑΓΟΡΑΣΤΗ.....αφου το καραβι ειχε ξεκινησει.....δεν ξερω αν αυτο ειναι επαγγελματισμος .η ηθικο .....:hmmm::Απορία:.......τωρα τα περι υπερβολων τοων μηχανικων...τα ακουω βερεσε.......:):):):)


υγ,

Ευχαριστουμε για την ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ που εκανες στο ΠΡΟΣΩΠΟ σου και την ιστοσελιδα σου......:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:




Βασιλης Ορφανος,

Μυλοποταμιτης ,:cool:


και ΦΙΛΑΡΑΚΙ με το.....ΘΥΜΑ...........:hmmm::hmmm::mad::mad::mad::mad:

classiccentury
03-12-2010, 14:51
Ναι έχεις δικιο.
Ειμαι νεος χρήστης σε forum και μπερδέυτηκα.

Mits70
03-12-2010, 14:59
Δεν θα μπω σε αλλη αντιπαράθεση με τον Κό Ρασιδάκη , γιατί ότι ήταν να πώ του τα είπα και όλα αυτά που γράφει περί δεν γνώρηζε εγώ τα ακούω βερεσέ.Όταν έχεις ένα μηχανάκι βλέπεις αν είναι χρέπι ή όχι.Απλά βρήκε τον κατάληλο λαλάκα και την έσπρωξε.
Όλα τα υπόλοιπα είναι λόγια να έχουμε να διαβάσουμε.Το οτι μου έστειλε μέχρι και μηχανικό "δικό" του για να πάω την μηχανή να την φτιάξω δεν το ανέφερε πουθενά.Ίσως και ο μηχανικός να ήταν αυτός που θα μου πιστοποιούσε τι καλή αγορά εκανα και ο οποίος παρακολουθούσε την μηχανή.
Ρε αντε από εδώ.

Ότι είχα να πώ το είπα.
Όποιος θέλει πιστεύει την μία η την άλλη εκδοχή.Ελευθερία εχουμε σε αυτο το forum τουλάχιστον.

Υ.Σ.
Α και να μην ξεχάσω.Πουλάω R26 σε αριστη κατάσταση , μόνο ρόδες αριθμό πλαισίου και αδεια κυκλοφορίας , τιμόνι και κάτι ανταλλακτικά από την μηχανή.Μοντέλο '54.
Τεφαρίκι λέμε.
Όσοι θέλουν:sm7: ξέρουν.πμ:sm7::sm7:

kostasx
03-12-2010, 15:17
Δηλαδή..αν εγώ σου πουλήσω φύκια για μεταξωτές κορδέλες..και συ τις ξαναπουλήσεις
σε κάποιον άλλο..δεν φταίς εσύ σε καμία περίπτωση και όλα το φταίξημο γυρνάει σε μένα..:confused::confused::confused:
Έλεος..:mad::mad:
Εγώ πάντως κατάλαβα ότι μόλις είδες ότι η μηχανή είναι σαβούρα έψαξές να την "σουτάρεις" όπως όπως..
Αν θές να καθαρίσες το όνομα σου..πάρε πίσω την σαβούρα που πούλησες και βγάλε
άκρη εσύ με τον προηγούμενο ιδιωκτήτη..


ΥΓ.Δεν είμαι φίλος του mits70 και δεν τον έχω δεί ούτε ζωγραφιστό..αλλά κάτι μου
βρομάει..

kostasx
03-12-2010, 15:21
Υ.Σ.
Α και να μην ξεχάσω.Πουλάω R26 σε αριστη κατάσταση , μόνο ρόδες αριθμό πλαισίου και αδεια κυκλοφορίας , τιμόνι και κάτι ανταλλακτικά από την μηχανή.Μοντέλο '54.
Τεφαρίκι λέμε.
Όσοι θέλουν:sm7: ξέρουν.πμ:sm7::sm7:

Τιμούλα...:confused::confused:
ΑΑΑΑ...βάλε και καμία φώτο..:sm7::sm7::sm7:

syan
03-12-2010, 15:58
Δηλαδή..αν εγώ σου πουλήσω φύκια για μεταξωτές κορδέλες..και συ τις ξαναπουλήσεις
σε κάποιον άλλο..δεν φταίς εσύ σε καμία περίπτωση και όλα το φταίξημο γυρνάει σε μένα..:confused::confused::confused:
Έλεος..:mad::mad:
Εγώ πάντως κατάλαβα ότι μόλις είδες ότι η μηχανή είναι σαβούρα έψαξές να την "σουτάρεις" όπως όπως..
Αν θές να καθαρίσες το όνομα σου..πάρε πίσω την σαβούρα που πούλησες και βγάλε
άκρη εσύ με τον προηγούμενο ιδιωκτήτη..


ΥΓ.Δεν είμαι φίλος του mits70 και δεν τον έχω δεί ούτε ζωγραφιστό..αλλά κάτι
βρομάει..
:sm8: Πάντα υπεύθυνος είναι ο τελευταίος πωλών...τα υπόλοιπα του κυρίου πωλητή είναι αερολογίες που ούτε έπρεπε να μπεί στον κόπο να τις αναφέρει διότι τον επιβαρύνουν επιπλέον. Μπορεί να αποχαρακτηρισθεί μόνον αν ακυρώσει την πώληση..!!

Mits70
03-12-2010, 16:04
:sm8: Πάντα υπεύθυνος είναι ο τελευταίος πωλών...τα υπόλοιπα του κυρίου πωλητή είναι αερολογίες που ούτε έπρεπε να μπεί στον κόπο να τις αναφέρει διότι τον επιβαρύνουν επιπλέον. Μπορεί να αποχαρακτηρισθεί μόνον αν ακυρώσει την πώληση..!!
Αυτο δεν το έκανε τότε που μπορούσε θα το κάνει τώρα????? Μην τρελαθούμε!!!!
Τουλάχιστον ας βάλει στε ένα τευχος του περιοδικού..."Αυτό το τεύχος είναι ευγενική χορηγία του ΜΙΤS70"

gemara
03-12-2010, 16:09
Θα πρέπει να πάμε πάλι στο δημοτικό μου φαίνεται για να τα ξαναμάθουμε...:cool:

classiccentury
03-12-2010, 17:51
Αγαπητέ Δημήτρη,
για να γίνεις χορηγός στο περιοδικό μας χρειάζεσαι ακόμα 17,000 ευρώ καθότι η εκδοση ξεπερνάει τις 20,000 ευρώ...

Ας αφήσουμε την πλάκα και ας δουμε τι μπορούμε να κάνουμε...

Αν δεν καταφέρω να βγαλω ακρη με τον κ. Αρη Παζά που ευθύνεται για την αναπαλαίωση και την κατάσταση της R26 τότε μόλις μπορέσω και σταθώ οικονομικά θα βρώ τα 3.000 ευρώ και θα σου τα δώσω και θα μου παραδώσεις τη μοτοσυκλέτα όπως ακριβώς σου την παρέδωσα. Δεν γνωρίζω όμως πότε θα είναι αυτή η χρονική στιγμή καθότι έχω πρόβλημα ρευστότητος.
Οπως καταλαβαίνεις δεν είναι στο χαρακτήρα μου να δημιουργώ προβλήματα. Δωδεκα οχήματα που μέχρι στιγμής έχω πουλήσει και τα οποία τα γνωριζα δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους αγοραστές.
Από σήμερα και για μια βδομάδα θα είμαι σε επαγγελματικό ταξίδι και δεν μπορώ να ασχοληθώ με internet και forums και δεν θα απαντήσω σε ότι γράφετε ...

Αυτά προς το παρόν.

Φιλικά (ελπίζω)
Μιχάλης

Υ.Γ.-1 Εδώ στην Κρήτη λέμε ότι πιο πολύ ψωμί τρώγεται με το μέλι παρά με το ξύδι....

Υ.Γ.-2 Αν πάλι θέλεις να έρθεις εδώ στο Ηράκλειο και να δεις τα οχήματα που έχω προς πώληση και αν κάτι απο αυτά θέλεις τότε ανταλλάσουμε τη R26 με ενα από αυτά και βρισκουμε τη διαφορά + -

jmar
03-12-2010, 18:07
Αγαπητέ Δημήτρη,
για να γίνεις χορηγός στο περιοδικό μας χρειάζεσαι ακόμα 17,000 ευρώ καθότι η εκδοση ξεπερνάει τις 20,000 ευρώ...

Ας αφήσουμε την πλάκα και ας δουμε τι μπορούμε να κάνουμε...

Αν δεν καταφέρω να βγαλω ακρη με τον κ. Αρη Παζά που ευθύνεται για την αναπαλαίωση και την κατάσταση της R26 τότε μόλις μπορέσω και σταθώ οικονομικά θα βρώ τα 3.000 ευρώ και θα σου τα δώσω και θα μου παραδώσεις τη μοτοσυκλέτα όπως ακριβώς σου την παρέδωσα. Δεν γνωρίζω όμως πότε θα είναι αυτή η χρονική στιγμή καθότι έχω πρόβλημα ρευστότητος.


Αν η εκδοση περναει τις 20.000 ευρω οπως μας λες τοτε ευκολο ειναι να γυρισεις πισω τις 3000 ευρω στον φιλο μας Δημητρη ;)...πιστευω οτι ειναι και το πιο εντιμο αν θελεις να λεγεσαι εντιμος ανθρωπος...τωρα ειναι ατοπο να αναφερεις το ονομα του κ. Πάζα εφόσον απο το οναμα σου μεταβιβαστηκε η μοτοσυκλέτα αρα ο κυριος υπαίτιος είσαι εσυ...εσυ μετα κυνήγα τον οσο θελεις αν κι εσενα σε κοροιδεψε... ;)

Vag
03-12-2010, 19:12
Άχετος εγώ με την υπόθεση πάλι αναρωτιέμαι... ο κύριος Πάζας έχει ενημερωθεί με την παράθεση του ονόματος του στην ιστορία αυτή; Και τι λέει;

aeriko
03-12-2010, 19:24
Η διαφήμιση που παραχωρείται στον εν λόγω κύριο, γραφικές τέχνες, πώληση παλαιών οχημάτων κλπ την θεωρώ υπερβολική. Θα μπορούσε κάλλιστα να έλθει σε τηλ επικοινωνια με τον παθόντα και να τελείωνε η υπόθεση. Δεν με πείθει.

kostasx
03-12-2010, 19:41
Υ.Γ.-2 Αν πάλι θέλεις να έρθεις εδώ στο Ηράκλειο και να δεις τα οχήματα που έχω προς πώληση και αν κάτι απο αυτά θέλεις τότε ανταλλάσουμε τη R26 με ενα από αυτά και βρισκουμε τη διαφορά + -

Ναι ναι..ας αφήσουμε την πλάκα..
mits..χτύπα την vespa..που ξέρεις..μπορεί μέσα της να κρίβει μια ducati..
όπως η BMW έκρυβε διάφορα κατσαρόλια..

ntinopoulos
03-12-2010, 19:42
Ναι ναι..ας αφήσουμε την πλάκα..
mits..χτύπα την vespa..που ξέρεις..μπορεί μέσα της να κρίβει μια ducati..
όπως η BMW έκρυβε διάφορα κατσαρόλια..
:sm7::sm7::sm7:

jmar
03-12-2010, 19:43
Άχετος εγώ με την υπόθεση πάλι αναρωτιέμαι... ο κύριος Πάζας έχει ενημερωθεί με την παράθεση του ονόματος του στην ιστορία αυτή; Και τι λέει;

ελα ντε...και να ηταν μονο το ονομα!!! εχει βαλει και το τηλ του!!! :hmmm:

ntinopoulos
03-12-2010, 19:48
Άχετος εγώ με την υπόθεση πάλι αναρωτιέμαι... ο κύριος Πάζας έχει ενημερωθεί με την παράθεση του ονόματος του στην ιστορία αυτή; Και τι λέει;
θα ...γελαει που ξεφορτωθηκε το χρεπι!:rolleyes:

skippybi
03-12-2010, 20:36
Αν δεν καταφέρω να βγαλω ακρη με τον κ. Αρη Παζά που ευθύνεται για την αναπαλαίωση και την κατάσταση της R26 τότε μόλις μπορέσω και σταθώ οικονομικά θα βρώ τα 3.000 ευρώ και θα σου τα δώσω και θα μου παραδώσεις τη μοτοσυκλέτα όπως ακριβώς σου την παρέδωσα.
Αν το κάνετε αυτό κύριε Ρασιδάκη θα σας βγάλω το καπέλο!!!:sm4:;)

siraxanz
03-12-2010, 23:35
Ο άνθρωπος φαίνετε να επιθυμεί για μιά λύση έστω και μελλοντικά,
μήπως να το έβλεπες λίγο πιό ανοιχτά Δημήτρη (Mits)?:o
Η αλήθεια είναι ότι όποιος δεν βασίζετε σε σταθερό εισόδημα στις μέρες που ζούμε
υποφέρει οικονομικά, οπότε δες και το θέμα ανταλλαγή;)

ckk
04-12-2010, 02:31
Ένας κακοπροαίρετος άνθρωπος θα έλεγε για την υπόθεση:

Ο τύπος Ρασιδάκης έχει τεράστια πλάκα. Εγώ απορώ γιατί κάθεστε και τον ακούτε για πρόθεσή να πάει στα δικαστήρια (5 - 10 χρόνια) – μελλοντικές αποπληρωμές του Αγίου Ποτέ – δεν ήξερα – δεν ρώταγες (την στιγμή που γράφεις στα περιοδικά σου για την αναπαλαίωση της συγκεκριμένης μοτοσυκλέτας) κλπ αχαρακτήριστα για κάποιον που φοράει παντελόνια επαγγελματικά αλλά και αντρικά. Και κάνετε και διάλογο κιόλας με τον τύπο.

Πήγαινε mits70 στο Ηράκλειο με 2 φίλους σου για βοήθεια μεταφοράς της πλέμπας και πάρε από το μαγαζί του Ρασιδάκη ότι νομίζεις. Πλήρωσε και την διαφορά αφού αφαιρέσεις τα εισιτήρια σας και γύρνα κύριος.

Κάνε μετά τις απαραίτητες καταγγελίες σε ΕΛΠΑ και όλες τις λέσχες κλασσικών αυτοκινήτων της Ελλάδος, στα περιοδικά 4Τ moto triti κλπ, προκειμένου να διαφυλαχθούν τα επόμενα δυνητικά θύματα του τύπου. Κάνε και τις απαραίτητες μηνύσεις και αγωγές στο χρέπι και άσ’ τες να τρέχουν.

Τώρα ένας καλοπροαίρετος πάλι θα έλεγε:

Ο κύριος Ρασιδάκης στην άγνοιά του, παραδέχθηκε ότι έδωσε μια κακής ποιότητος και όχι σύμφωνα με τις προδιαγραφές αλλά και περιγραφές μηχανή στον mits70. Καταλαβαίνοντας το μέγεθος της εν αγνοία του εξαπάτησης, είναι διατεθειμένος όπως ο ίδιος λέει να πάει ο mits70 στο Ηράκλειο, να επιστρέψει την μηχανή και να πάρει ένα άλλο προϊόν της αρεσκείας του.

Πήγαινε mits70 στο Ηράκλειο με 2 φίλους σου για βοήθεια μεταφοράς της μηχανής και πάρε από το μαγαζί του κυρίου Ρασιδάκη ότι συμφωνήσετε. Πλήρωσε και την διαφορά, αφαιρουμένων όλων των εξόδων σου, των φίλων σου συμπεριλαμβανομένων, για να κλείσει ο#### η υπόθεση, με μια συγνώμη του κυρίου Ρασιδάκη για όλη την ταλαιπωρία που σε υπέβαλε.

Ρε mits70 και συ, πας και παίρνεις γουρούνι στο σακί? Keep Walking τώρα... Ελπίζω να καθαρίσεις σύντομα και καλά.

P.S. O PIRATE έχει κάποια γνώμη για τη υπόθεση, ως φίλος του Ρασιδάκη?

napgeo
04-12-2010, 03:43
Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα (http://www.car.gr) προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565


Κύριε Πρόεδρε.
Ταπεινά ζητώ συγνώμη για το θάρρος μου να σας ενοχλήσω. Μήπως από τα γραφόμενα σας διακρίνω κάποια απειλή…….

Mits70
04-12-2010, 14:47
Φιλαρακια νομιζω το οτι με το να ασχολουμαστε με το post συνεχιζεται η διαφημηση.Για επιστροφη χρηματων δεν εκανε κουβεντα οταν του ειπα οτι μου πουλησε χρεπι,τωρα θα τα δωσει;Απλα βλεπει οτι εψει φαει κραξιμο και σκεφτηκε οτι κατι πρεπει να πει.Οσο για την μηχανη ηδη πληρωσα ενα 500 για το πληρες λυσιμο στον μαστορα.Να πληρωσω κ αλλα 500δεσιμο;Δεν σφαξαν.Τα λεφτα τα εχω ηδη ξεγραψει.Aπλα με ενδιαφερει να μην παθει καποιος αλλος το ιδιο.Ασε που τωρα δεν μπορει να απαντησει γιατι βρισκεται εκτος.:sm7: