PDA

View Full Version : Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...


jarhead
28-11-2010, 22:04
YouTube - koursaros - Β. Παπακωνσταντίνου

Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...γιατι μιλουσε στο κινητο της και περασε με κοκκινο....Το τραγουδι μια απλη υπενθυμιση για ολους μας εκει εξω!!!Και ημουνα φουλ ηχητικα και παλομενα....

jarhead
28-11-2010, 22:16
Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...γιατι μιλουσε στο κινητο της και περασε με κοκκινο....Το τραγουδι μια απλη υπενθυμιση για ολους μας εκει εξω!!!Και ημουνα φουλ ηχητικα και παλομενα....YouTube - koursaros - Β. Παπακωνσταντίνου

Arkas
28-11-2010, 23:15
Πάλι καλά Σωκράτη...

Τελικά μερικοί και μερικές,
θέλουν πολλές κλωτσές!!! Νεύρα

dimitrisb
28-11-2010, 23:30
Μα τι "γίδι"!! ΝεύραΝεύρα
Αφού δεν "το έχουν", γιατί θέλουν να μλούν στο κινητό και να οδηγούν... ?? Απορώ!!
Ευτυχώς που είσαι ο.κ.!! Να προσέχουμε όλοι!

MARK
28-11-2010, 23:45
Φίλε αφόυ τη γλύτωσες όλα καλά ωστόσο και συγγνώμη για την γλώσσα που χρησιμοποιώ αυτοί οι οδηγοί θέλουν σκίσιμο......Νεύρα

DERTILAS
29-11-2010, 00:58
Παιδια παντως η κατασταση γινετε χειροτερη μερα με την μερα......Οδηγω καθημερινα μηχανη απο το 1998 και κανω 50 με 70 χιλιομετρα την ημερα.Οσο παει χειροτερευει, οι οδηγοι σε γραφουν στα .........τους και οταν κορναρεις αδιαφορουν πληρως.....αυτοδικια το μονο που μενει!!!Λετε να ειναι και αυτο αποτελεσμα ετης κρισης?

adventure
29-11-2010, 08:28
Πάλι καλά που είσαι αρτιμελής .

Προσοχή παιδιά .

:( :(

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-11-2010, 08:41
Παιδια παντως η κατασταση γινετε χειροτερη μερα με την μερα......Οδηγω καθημερινα μηχανη απο το 1998 και κανω 50 με 70 χιλιομετρα την ημερα.Οσο παει χειροτερευει, οι οδηγοι σε γραφουν στα .........τους και οταν κορναρεις αδιαφορουν πληρως.....αυτοδικια το μονο που μενει!!!

Λετε να ειναι και αυτο αποτελεσμα ετης κρισης?


Aυτό είναι αποτέλεσμα .... προ της κρίσης ...

Τότε που με το "μοίρασμα" των δανείων,

πήρε αυτοκίνητο κ ο κάθε άσχετος .... :cool:

kostasx
29-11-2010, 10:12
Τελικά μερικοί και μερικές,
θέλουν πολλές κλωτσές!!! Νεύρα

Οι κλωτσές πρέπει να πέσουν εκεί που πρέπει πριν γίνει το κακό..
αλλά δεν πέφτουν οι άτιμες..:mad::mad:

Κουτσοί, τυφλοί..με αυτοκίνητο στο χέρι είναι..ΝεύραΝεύρα

Αφου την σκαπούλαρες..πάλι καλά..:):)

napgeo
29-11-2010, 11:11
YouTube - koursaros - Β. Παπακωνσταντίνου (http://www.youtube.com/watch?v=eeH1L892dsc&feature=player_embedded)

Προσεχετε εκει εξω....Σημερα μια μαμακισμενη θα με εκοβε ...γιατι μιλουσε στο κινητο της και περασε με κοκκινο....Το τραγουδι μια απλη υπενθυμιση για ολους μας εκει εξω!!!Και ημουνα φουλ ηχητικα και παλομενα....


Συγνώμη φιλαράκι αλα φταίς.
Πρώτον γιατί ήσουνα με φούλ ηχητικά και παλώμενα(αυτό δεν ξέρω τι σημαίνει) και το κυριότερο . Τι ζητούσες μπροστά της και γιατί σταμάτησες στο κόκινο... :)

jarhead
29-11-2010, 11:24
Συγνώμη φιλαράκι αλα φταίς.
Πρώτον γιατί ήσουνα με φούλ ηχητικά και παλώμενα(αυτό δεν ξέρω τι σημαίνει) και το κυριότερο . Τι ζητούσες μπροστά της και γιατί σταμάτησες στο κόκινο... :)

Mια συνοδεια εκανα ο καημενος το πουλμαν του Ατρομητου που επαιζε με τον Παοκ...( συγχαρητηρια για τον Ατρομητο .....ναι ειμαι Παοκτσης μην αρχισετε τα σχολια) και σταματησα στην διασταυρωση για ρυθμιση...εκοψα ολα τα ρευματα αλλα η κυρια στα α......α της....Αφου ειχα πρασινο με ειπε και με κοιτουσε απορημενη με το κινητο να μην εχει ξεκολλησει απο το αυτι της.....:hmmm::hmmm:

Kimwnas
29-11-2010, 11:45
Αφου ειχα πρασινο με ειπε και με κοιτουσε απορημενη με το κινητο να μην εχει ξεκολλησει απο το αυτι της.....:hmmm::hmmm:


... και δεν της έκοψες τον κ@λο να έχει να το θυμάται?!....

Προχτές εμένα στην Θησέως (Καλλιθέα) ένα παρκαρισμένο 106 καγκουροφτιαγμένο ξαφνικά ξεκινάει (απο διπλοπαρκαρισμένο) 5 μέτρα μπροστά μου, χύμα... Πλακώνομαι στα φρένα (είχα κίνηση αριστερά μου) και όταν τον πιάνω στο φανάρι μου λέει το θεϊκό... ναι σε είχα δεί, αλλά αφού φρέναρες τι φωνάζεις?... άντε βγάλε άκρη...
παρόμοιο σκηνικό σήμερα στην συγγρού, βλαμένη αλλάζει λωρίδα πλάϊ μου/πάνω μου, ούτε που είχε πάρει χαμπάρι ότι ήμουν πλάι της, και ούτε την κόρνα μου άκουσε, στην νιρβάνα της η τύπισα....

Και ρε συ, Σωκράτη να σου πω και το προσωπικό παράπονο μου... Κοντά στην περιοχή μου, έχουμε μόνιμα παρκαρισμένες μηχανές της ομάδας Ζ γιατί στην περιοχή μένει γκόμενα υψηλά ισάμενου πολιτικού. Και τους βλέπω κάθε μέρα να κάθονται χωρίς να κάνουν τίποτα (και ξέρω ότι δεν φταίνε αυτοί, διαταγές ακολουθούν), αλλά κάθε φορά που τους βλέπω σκέφτομαι πόσο πιο πολύ χρήσιμοι θα ήταν εκεί έξω στους δρόμους....

CPretenteriS
29-11-2010, 11:52
Mια συνοδεια εκανα ο καημενος το πουλμαν του Ατρομητου που επαιζε με τον Παοκ...( συγχαρητηρια για τον Ατρομητο .....ναι ειμαι Παοκτσης μην αρχισετε τα σχολια) και σταματησα στην διασταυρωση για ρυθμιση...εκοψα ολα τα ρευματα αλλα η κυρια στα α......α της....Αφου ειχα πρασινο με ειπε και με κοιτουσε απορημενη με το κινητο να μην εχει ξεκολλησει απο το αυτι της.....:hmmm::hmmm:

Πάρτης και συ ρε Σωκράτη το δίπλωμα μέχρι να πεθάνει... ΝεύραΝεύραΝεύρα Α σιχτίρ πια... το κάθε ταγάρι...:mad::mad::mad:

evan400f
29-11-2010, 12:10
ΝεύραΝεύρα:mad::mad:Νεύρα

jarhead
29-11-2010, 12:10
... και δεν της έκοψες τον κ@λο να έχει να το θυμάται?!....

Προχτές εμένα στην Θησέως (Καλλιθέα) ένα παρκαρισμένο 106 καγκουροφτιαγμένο ξαφνικά ξεκινάει (απο διπλοπαρκαρισμένο) 5 μέτρα μπροστά μου, χύμα... Πλακώνομαι στα φρένα (είχα κίνηση αριστερά μου) και όταν τον πιάνω στο φανάρι μου λέει το θεϊκό... ναι σε είχα δεί, αλλά αφού φρέναρες τι φωνάζεις?... άντε βγάλε άκρη...
παρόμοιο σκηνικό σήμερα στην συγγρού, βλαμένη αλλάζει λωρίδα πλάϊ μου/πάνω μου, ούτε που είχε πάρει χαμπάρι ότι ήμουν πλάι της, και ούτε την κόρνα μου άκουσε, στην νιρβάνα της η τύπισα....

Και ρε συ, Σωκράτη να σου πω και το προσωπικό παράπονο μου... Κοντά στην περιοχή μου, έχουμε μόνιμα παρκαρισμένες μηχανές της ομάδας Ζ γιατί στην περιοχή μένει γκόμενα υψηλά ισάμενου πολιτικού. Και τους βλέπω κάθε μέρα να κάθονται χωρίς να κάνουν τίποτα (και ξέρω ότι δεν φταίνε αυτοί, διαταγές ακολουθούν), αλλά κάθε φορά που τους βλέπω σκέφτομαι πόσο πιο πολύ χρήσιμοι θα ήταν εκεί έξω στους δρόμους....

Φιλε Κιμωνα υπαρχει θεμα με τα Ζητα....Ο κοντοπ....νος ηθελε να μας καταργησει ελεω ΔΙΑΣ αλλα δεν του βγηκε γιατι τα Ζ εχουν μια παραδοση πισω τους καθως και νεκρους εν ωρα υπηρεσιας....Εδω εμας στην Θεσσαλονικη μας εχουν πεταμενους σε μια γωνια να φυλαμε τους Τουρκους...Τι να λεμε τωρα!!!

ortho
30-11-2010, 22:25
Μιά διευκρίνηση φίλε, που δεν είχε να κάνει με τη μαλ...α της τύπισσας,
ήσουν ένστολος; γιατί αν δεν ήσουν κι έκοψες την κίνηση, ίσως να πέρναγα κι εγώ από πάνω σου. Σόρρυ που το λέω αλλά έχω βαρεθεί το κάθε συνοδό πολιτικού ή μεγαλοεπιχειρηματία που με το έτσι θέλω και με μαγκιά μου κλείνει το δρόμο και με κοιτάζει σα μίασμα, να μην πω καμιά βαριά κουβέντα για φιλιπινέζες...:mad::mad:

TEOSS
30-11-2010, 23:50
Μιά διευκρίνηση φίλε, που δεν είχε να κάνει με τη μαλ...α της τύπισσας,
ήσουν ένστολος; γιατί αν δεν ήσουν κι έκοψες την κίνηση, ίσως να πέρναγα κι εγώ από πάνω σου. Σόρρυ που το λέω αλλά έχω βαρεθεί το κάθε συνοδό πολιτικού ή μεγαλοεπιχειρηματία που με το έτσι θέλω και με μαγκιά μου κλείνει το δρόμο και με κοιτάζει σα μίασμα, να μην πω καμιά βαριά κουβέντα για φιλιπινέζες...:mad::mad:

Γιατί έχεις δει ομάδα Ζ με πολιτικά ???? :confused::confused::cool::cool::cool:
Έχει δώσει βέβαια ήδη απάντηση ο φίλος στα ποστ 1 και 11.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

gemara
01-12-2010, 00:35
Παιδιά προσοχή, αυτή η μαλακισμένη κυκλοφορεί παντού!

Εδώ την είδα πριν λίγο καιρό να αγνοεί το σήμα του τροχονόμου που "χτυπιόταν" να σταματήσει γιατί είχε ήδη επιτρέψει την κυκλοφορία στο κάθετο ρεύμα και αυτή δεν πήρε χαμπάρι γιατί μίλαγε στο κινητό!

Την είδα με τα μάτια μου, μετά το στουκάρισμα (γιατί έχασε τον έλεγχο όταν συνειδητοποίησε ότι μπροστά της βγήκε ένα Χριστιανός με το παπάκι του που του είχε κάνει σήμα ο τροχονόμος) να βγαίνει από το αυτοκίνητο και να συνεχίζει να μιλάει στο κινητό!!!

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Syngroucrash.jpg

Σήμερα μια άλλη μίλαγε στο κινητό, άλλαξε απροειδοποίητα λωρίδα δεξιά και για να μην πέσει πάνω μου καβάλησα πεζοδρόμιο...

Με το συμπάθειο φίλε jarhead ούτε εμείς σαν οδηγοί εφαρμόζουμε το νόμο μιλώντας στο κινητό όταν οδηγάμε, αλλά ούτε και σεις όταν μας βλέπετε.

ortho
01-12-2010, 14:34
Γιατί έχεις δει ομάδα Ζ με πολιτικά ???? :confused::confused::cool::cool::cool:
Έχει δώσει βέβαια ήδη απάντηση ο φίλος στα ποστ 1 και 11.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

έχω δει και μηχανές χωρίς πινακίδες που είναι αστυνομικών, πρέπει να το χαίρομαι. Κι όσο για τους αστυνομικούς που γυρνάν με πολιτικά εγώ ξέρω ότι λέγονται αλλιώς.

jarhead
01-12-2010, 16:55
έχω δει και μηχανές χωρίς πινακίδες που είναι αστυνομικών, πρέπει να το χαίρομαι. Κι όσο για τους αστυνομικούς που γυρνάν με πολιτικά εγώ ξέρω ότι λέγονται αλλιώς.

Εχεις δικιο φιλε Ortho, εχουμε "ακολουθησει" πολλες φορες μηχανες χωρις πινακιδες και οταν τους σταματας σε βγαζουν με περισση περηφανια την υπηρεσιακη ταυτοτητα...Συναδελφος με λεει....του απαντησα στα α....α μου "Συναδελφε" βαλε την πινακιδα μην αρχισουμε την ζωγραφικη...και μια φορα το εκανα γιατι πηγε να μας βγει και λαδι!!!Το 90% των συναδελφων σουλατσαρει χωρις κρανος και πινακιδα....Γ.....ε τους....Πολιτες ειστε εχετε την δυναμη!!!Αυτα για αποφυγη παρεξηγησεων!!!

jarhead
01-12-2010, 17:00
Παιδιά προσοχή, αυτή η μαλακισμένη κυκλοφορεί παντού!

Εδώ την είδα πριν λίγο καιρό να αγνοεί το σήμα του τροχονόμου που "χτυπιόταν" να σταματήσει γιατί είχε ήδη επιτρέψει την κυκλοφορία στο κάθετο ρεύμα και αυτή δεν πήρε χαμπάρι γιατί μίλαγε στο κινητό!

Την είδα με τα μάτια μου, μετά το στουκάρισμα (γιατί έχασε τον έλεγχο όταν συνειδητοποίησε ότι μπροστά της βγήκε ένα Χριστιανός με το παπάκι του που του είχε κάνει σήμα ο τροχονόμος) να βγαίνει από το αυτοκίνητο και να συνεχίζει να μιλάει στο κινητό!!!

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Syngroucrash.jpg

Σήμερα μια άλλη μίλαγε στο κινητό, άλλαξε απροειδοποίητα λωρίδα δεξιά και για να μην πέσει πάνω μου καβάλησα πεζοδρόμιο...

Με το συμπάθειο φίλε jarhead ούτε εμείς σαν οδηγοί εφαρμόζουμε το νόμο μιλώντας στο κινητό όταν οδηγάμε, αλλά ούτε και σεις όταν μας βλέπετε.

Φιλε μου δεν μπορεις να μαθεις σε ενα γερικο σκυλο νεα κολπα...Και φυσικα ριχνοντας του προστιμο,γιατι προσωπικα γνωριζω πως βγαινουν τα λεφτα...Αν τωρα ολους σας σας ξεχειλιζουν απο τα μπατζακια τοτε θα αρχισω να "ζωγραφιζω" κατα βουληση...Αυτο που με την δινει οταν πας απο διπλα....σε κοιταει και συνεχιζει....Και μετα ερχεται το αυτονοητο....Κανε δεξια !!!!

ortho
01-12-2010, 17:32
φίλε jarhead, προσωπικά θεωρώ ότι παραβάσεις που θέτουν σε κίνδυνο τρίτους πρέπει να τιμωρούνται αυστηρά! Ετυχε πριν καιρό να περπατάω στην Ερμού, στην Αθήνα, και να ένας τύπος με σκούτερ στον πεζόδρομο. Τον σταμάτησε αστυνομικός κι επειδή έτυχε να είμαι δίπλα του είπε απλά να κατέβει και να τη σπρώξει. Του έκανα την παρατήρηση γιατί δεν του έδωσε το πρόστιμο. Μου είπε ότι το πρόστιμο είναι τσουχτερό κι οι καιροί είναι δύσκολοι.
Ετσι όμως ο μάγκας θα ξαναμπεί. Θα σκεφτεί θα τα βρω με τον αστυνομικό και πάει λέγοντας. Κι ο ####### ο πεζός να κάνει στην άκρη.

Αν και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, έχω ένα θεματάκι με τους ένστολους γενικά, θεωρώ ότι πρέπει στους παραβάτες να μη δείχνουν συμπόνοια. Κυρίως στις επικίνδυνες παραβάσεις. Οταν βλέπω τη ΔΙΑΣ να σταματάει κανά ζευγαράκι με παπί γιατί δε φοράν κράνος μου γυρνάν τα μάτια!

Πριν 2 χρόνια με σταμάτησαν κι εμένα για έλεγχο. Ρώτησα τι ψάχνουν και το παληκάρι μου είπε ότι είναι τυπικός έλεγχος. Και μου λέει ότι με σταμάτησαν διότι φορούσα το κράνος και δεν είδαν το πρόσωπό μου, αλλά αν δεν το φορούσα πάλι θα με σταματούσε! Πάρε το αυγό και κούρεφτο!
Αλλά ήταν ευγενέστατος και το διασκέδασα ;);)

Ούτε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές έχω "τσακωθεί" με αστυνομικό διότι δεν καταγράφει παράβαση ή κάνει ο ίδιος.

Φυσικά γνωρίζω ότι δεν έχω δικαίωμα να υποδείξω σε αστυνομικό τι να κάνει! Αυτό κι αν είναι απαράδεκτο!

taksidiotis
01-12-2010, 19:24
Πάλι καλά Σωκράτη...

Τελικά μερικοί και μερικές,
θέλουν πολλές κλωτσές!!! Νεύρα
ατελειωτο ξυλο θελουν αλλα μετα θα χουμε παλι δικαστηρια και θα βγουν κι απο πανω οι κυριοι και θα πληρωνουμε παλι για ξυλοδαρμο......για το δικιο μας:mad:

ckk
01-12-2010, 19:34
φίλε jarhead, προσωπικά θεωρώ ότι παραβάσεις που θέτουν σε κίνδυνο τρ........

Ούτε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές έχω "τσακωθεί" με αστυνομικό διότι δεν καταγράφει παράβαση ή κάνει ο ίδιος.

Φυσικά γνωρίζω ότι δεν έχω δικαίωμα να υποδείξω σε αστυνομικό τι να κάνει! Αυτό κι αν είναι απαράδεκτο!


έχεις όμως το δικαίωμα να του πάρεις τον αριθμάκο που είναι επάνω στον ώμο του και να του κάνεις μια καλή αναφορά.

Όταν το έκανα σε έναν ιπτάμενο στην μονάδα, που σκότωσε γεράκι εν γνώσει του, να μη σου πω τι μου έγλυφε για να την αποσύρω.

Τα ίδια με οδηγό περιπολικού, που έκανε μαγκιές βράδυ 2 η ώρα στη Κηφισιά. :)

gemara
01-12-2010, 20:30
Φιλε μου δεν μπορεις να μαθεις σε ενα γερικο σκυλο νεα κολπα...Και φυσικα ριχνοντας του προστιμο,γιατι προσωπικα γνωριζω πως βγαινουν τα λεφτα...Αν τωρα ολους σας σας ξεχειλιζουν απο τα μπατζακια τοτε θα αρχισω να "ζωγραφιζω" κατα βουληση...Αυτο που με την δινει οταν πας απο διπλα....σε κοιταει και συνεχιζει....Και μετα ερχεται το αυτονοητο....Κανε δεξια !!!!

Δεν φταίτε εσείς που είστε στο δρόμο. Υπάρχει σύστημα Διοίκησης και έχει επικεφαλείς που δίνουν τη γενική κατεύθυνση.

Το θέμα είναι ότι το σύστημα είναι έτσι φτιαγμένο και στημένο από τους πολιτικούς οι οποίοι καμιά εκπαίδευση δεν έχουν πάνω σε Διοίκηση και μεταχείριση ανθρώπων - εν αντιθέσει με εσάς που έχετε - αλλά για φτάσετε στα υψηλά αξιώματα θα πρέπει να πάτε με τα νερά τους, που είναι πολύ βρώμικα...

jarhead
02-12-2010, 10:41
φίλε jarhead, προσωπικά θεωρώ ότι παραβάσεις που θέτουν σε κίνδυνο τρίτους πρέπει να τιμωρούνται αυστηρά! Ετυχε πριν καιρό να περπατάω στην Ερμού, στην Αθήνα, και να ένας τύπος με σκούτερ στον πεζόδρομο. Τον σταμάτησε αστυνομικός κι επειδή έτυχε να είμαι δίπλα του είπε απλά να κατέβει και να τη σπρώξει. Του έκανα την παρατήρηση γιατί δεν του έδωσε το πρόστιμο. Μου είπε ότι το πρόστιμο είναι τσουχτερό κι οι καιροί είναι δύσκολοι.
Ετσι όμως ο μάγκας θα ξαναμπεί. Θα σκεφτεί θα τα βρω με τον αστυνομικό και πάει λέγοντας. Κι ο ####### ο πεζός να κάνει στην άκρη.

Αν και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, έχω ένα θεματάκι με τους ένστολους γενικά, θεωρώ ότι πρέπει στους παραβάτες να μη δείχνουν συμπόνοια. Κυρίως στις επικίνδυνες παραβάσεις. Οταν βλέπω τη ΔΙΑΣ να σταματάει κανά ζευγαράκι με παπί γιατί δε φοράν κράνος μου γυρνάν τα μάτια!

Πριν 2 χρόνια με σταμάτησαν κι εμένα για έλεγχο. Ρώτησα τι ψάχνουν και το παληκάρι μου είπε ότι είναι τυπικός έλεγχος. Και μου λέει ότι με σταμάτησαν διότι φορούσα το κράνος και δεν είδαν το πρόσωπό μου, αλλά αν δεν το φορούσα πάλι θα με σταματούσε! Πάρε το αυγό και κούρεφτο!
Αλλά ήταν ευγενέστατος και το διασκέδασα ;);)

Ούτε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές έχω "τσακωθεί" με αστυνομικό διότι δεν καταγράφει παράβαση ή κάνει ο ίδιος.

Φυσικά γνωρίζω ότι δεν έχω δικαίωμα να υποδείξω σε αστυνομικό τι να κάνει! Αυτό κι αν είναι απαράδεκτο!

Kαλημερα,διαφωνω οχι απλα εχεις το δικαιωμα εχεις και την υποχρεωση να το κανεις....φιλικα Jarhead

taksidiotis
02-12-2010, 10:52
το θεμα ομως ειναι μην εχεις καποιο αντιποινο μετα...

jarhead
02-12-2010, 11:09
το θεμα ομως ειναι μην εχεις καποιο αντιποινο μετα...

Σαν τι δηλαδη? Να στοχοποιηθει και καθε φορα που τον βλεπω να τον σταματαω για ελεγχο? Δεν θα με εφτανε ολη η μερα με ολους αυτους εκει εξω....:sm7::sm7::sm7:

ortho
02-12-2010, 15:19
Ετσι όμως ο μάγκας θα ξαναμπεί. Θα σκεφτεί θα τα βρω με τον αστυνομικό και πάει λέγοντας. Κι ο ####### ο πεζός να κάνει στην άκρη.



τι γίνεται ρε παιδιά;! πέφτει λογοκρισία κι εδώ;!:cool::cool:

xurxes
02-12-2010, 16:35
φαύλος κύκλος...τι να λέμε!!!
ο νόμος στην Ελλάδα είναι μόνο γραμμένος...κάπου...!
όλα μας τριγύρω μπάχαλο...ατελείωτο
κάπου εκεί, είναι κριμένη μια αλήθεια...
για να σε σωστός πρέπει τον νόμο να τον κάνεις και πράξη
επιτελούς...
για όλους ισχύει αυτό
και μετά ας
κουνηθεί ο οποιοσδήποτε μακακας...
τα βλέπουμε στο εξωτερικό και τα χειροκροτούμε
λες και πήγες το τρίχρονο παιδί σου στην παιδική χαρά...
και όλα παύουν να ισχύουν στην Ελλάδα μας
που ο καθένας έχει και τον δικό του νόμο...

taksidiotis
02-12-2010, 19:40
φαύλος κύκλος...τι να λέμε!!!
ο νόμος στην Ελλάδα είναι μόνο γραμμένος...κάπου...!
όλα μας τριγύρω μπάχαλο...ατελείωτο
κάπου εκεί, είναι κριμένη μια αλήθεια...
για να σε σωστός πρέπει τον νόμο να τον κάνεις και πράξη
επιτελούς...
για όλους ισχύει αυτό
και μετά ας
κουνηθεί ο οποιοσδήποτε μακακας...
τα βλέπουμε στο εξωτερικό και τα χειροκροτούμε
λες και πήγες το τρίχρονο παιδί σου στην παιδική χαρά...
και όλα παύουν να ισχύουν στην Ελλάδα μας
που ο καθένας έχει και τον δικό του νόμο...


ακριβως ετσι ειναι.

TEOSS
02-12-2010, 21:50
Εχεις δικιο φιλε Ortho, εχουμε "ακολουθησει" πολλες φορες μηχανες χωρις πινακιδες και οταν τους σταματας σε βγαζουν με περισση περηφανια την υπηρεσιακη ταυτοτητα...Συναδελφος με λεει....του απαντησα στα α....α μου "Συναδελφε" βαλε την πινακιδα μην αρχισουμε την ζωγραφικη...και μια φορα το εκανα γιατι πηγε να μας βγει και λαδι!!!Το 90% των συναδελφων σουλατσαρει χωρις κρανος και πινακιδα....Γ.....ε τους....Πολιτες ειστε εχετε την δυναμη!!!Αυτα για αποφυγη παρεξηγησεων!!!

Πάντα έτσι <<ευγενικά >> εκφράζεσαι ???:sm7::sm7::sm7:
Και για να μαθαίνουν όσοι δεν γνωρίζουν , για τις πταισματικες παραβάσεις δεν είναι υποχρεωτική η βεβαίωση τους. ;)

ortho
02-12-2010, 22:26
Kαλημερα,διαφωνω οχι απλα εχεις το δικαιωμα εχεις και την υποχρεωση να το κανεις....φιλικα Jarhead

Φίλε Jarhead,
μου έτυχε πριν καιρό στη Β. Κωνσταντίνου στο ανέβασμα προς Χιλτον να κινείται στη λεωφοριολωρίδα παππούς με ένα χάρβαλο, ο οποίος δεν άφηνε και χώρο να περάσει μηχανή. Ακριβώς πίσω του περιπολικό που προφανώς σερνόταν κι αυτό. Εφτασα δίπλα του και ρωτάω τον οδηγό γιατί δεν τον βγάζει δεξιά ή τουλάχιστον να τον βγάλει από τη λεωφορειολωρίδα. Ο μάγκας με πολιτικά που καθόταν δίπλα μου λέει...Θα μας κάνεις υποδείξεις στη δουλειά μας; Οταν του είπα ναι διότι δεν την κάνεις γύρισε και μου είπε να την κάνω μη γράψει εμένα.

Αν τον έστελνα να πάει να κάνει τη γεννετήσια πράξη (σωστός; ;) )τι θα συνέβαινε;

Γι'αυτό λέω, η στολή γενικά χαλάει τον άνθρωπο.

Μιά άλλη φορά ζήτησα το όνομα αστυνομικού κι ο συνάδελφός του έκανε ότι δεν τον είχε ξαναδεί. Τι να λέμε τώρα!!! Κακώς εννοούμενη συναδελφική αλληλεγγύη.

TEOSS
04-12-2010, 21:23
Εγώ διαφωνώ στην … διαφωνία !
Όχι δεν έχει την υποχρέωση πολίτης να υποδεικνύει το οποιοδήποτε συμβάν (δια νόμου - υποχρεωτική - ρουφιανια δεν έχω ξανακούσει!)


Όπως ένας εφοριακός που κόβει παράβολα δεν υποχρεούται να ελέγχει φόρο εισοδήματος, έτσι κι ένας αστυνομικός δεν είναι πασπαρτού αλλά έχει συγκεκριμένα καθήκοντα .

Επαναλαμβάνω ότι οι πταισματικές παραβάσεις είναι στην διακριτική ευχέρεια του αστυνομικού να τις βεβαιώσει `η όχι. Δεν αποτελεί υπηρεσιακό `η νομικό παράπτωμα η μη βεβαίωση πταισματικων παραβάσεων.

Υ.Γ. Όλοι οι εργαζόμενοι είναι μέρος του λαού . Δεν γίνεται ειδική επιλογή χαλασμένων στα σώματα ασφαλείας και τις ένοπλες δυνάμεις και βέβαια δεν χαλάει η στολή την προσωπικότητα … τίποτα δεν την χαλάει εάν δεν το `χει από πριν.

Πάντα και παντού θα υπάρχει μια μικρή χαλασμένη μερίδα, είναι φυσιολογικό.

TEOSS
13-12-2010, 18:19
τους σταματας σε βγαζουν με περισση περηφανια την υπηρεσιακη ταυτοτητα...Συναδελφος με λεει....του απαντησα στα α....α μου


Βέβαια εάν σου έλεγε δικηγόρος, θα σου κοβόταν η μαγκιά .



Δεν μιλάμε να δήλωνε εισαγγελέας …. θα έκανες στριπτίζ .

jarhead
13-12-2010, 19:31
Βέβαια εάν σου έλεγε δικηγόρος, θα σου κοβόταν η μαγκιά .



Δεν μιλάμε να δήλωνε εισαγγελέας …. θα έκανες στριπτίζ .

Δεν νομιζω αγαπητε μου....σε επεισοδια με αναρχικους ο κυριος δικηγορος αρνηθηκε επιδειξη ταυτοτητος και πηγε αυτοφορω για απειθια...Για τον εισαγγελεα οχι στριπτιζ αλλα ελεγχομενη υποχωρηση.....Αφου ξερεις το συστημα γ....ται!!!ΝεύραΝεύραΝεύρα

jonyp
14-12-2010, 11:16
Σωκράτη δε θέλω να σε κολακέψω αλλά πρέπει να είσαι ο πρώτος αστυνομικός με λογική και ορθά σκεπτόμενος που έχω συναντήσει. Τι να πω μου χαλάς την εικόνα των αστυνομικών που είχα στο κεφάλι μου! Πολύ θα ήθελα να είμαστε γείτονες και να τα λέγαμε που και που. Αλήθεια εσύ εκεί που δουλεύεις οι άλλοι συνάδελφοί σου πως σε αντιμετωπίζουν? (αν και οι Ζητάδες γενικά είναι μάλλον οι πιο λογικοί από τα σώματα Α).

Οι άνθρωποι αλλάζουν με την εξουσία. Με όποια μορφή εξουσίας. Αλλά και στην εξουσία να μην εν δώσεις όταν είσαι κομμάτι ενός άδικου συστήματος (όπου ο ανώτερος έχει πάντα δίκιο και κάνεις ότι σου λέει ας είναι ένας αμόρφωτος κολλημένος) κάποια στιγμή θα σκάσεις και θα ξεσπάς όπου σε παίρνει!

jarhead
14-12-2010, 23:23
Σωκράτη δε θέλω να σε κολακέψω αλλά πρέπει να είσαι ο πρώτος αστυνομικός με λογική και ορθά σκεπτόμενος που έχω συναντήσει. Τι να πω μου χαλάς την εικόνα των αστυνομικών που είχα στο κεφάλι μου! Πολύ θα ήθελα να είμαστε γείτονες και να τα λέγαμε που και που. Αλήθεια εσύ εκεί που δουλεύεις οι άλλοι συνάδελφοί σου πως σε αντιμετωπίζουν? (αν και οι Ζητάδες γενικά είναι μάλλον οι πιο λογικοί από τα σώματα Α).

Οι άνθρωποι αλλάζουν με την εξουσία. Με όποια μορφή εξουσίας. Αλλά και στην εξουσία να μην εν δώσεις όταν είσαι κομμάτι ενός άδικου συστήματος (όπου ο ανώτερος έχει πάντα δίκιο και κάνεις ότι σου λέει ας είναι ένας αμόρφωτος κολλημένος) κάποια στιγμή θα σκάσεις και θα ξεσπάς όπου σε παίρνει!

Για αυτο ανακαλυψα την πρακτικη σκοποβολη και τα ατελειωτα χλμ με την Μπεμπα....Οντως στα Ζ ειμαστε λιγο ποιο πανω απο τους υπολοιπους...μαλλον θα φταιει ο αερας που μας χτυπα χειμωνα καλοκαιρι και μας το " καθαριζει" εκει πανω!!!:)