PDA

View Full Version : Μου εξαφανίζονται τα θέματα!!!


gandreas
01-12-2010, 18:37
Εχθές με το που έγραψα στο θέμα για την Ημέρα Αγάπης του GS Forum No 2 (http://www.gsforum.gr/%CE%9A%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CF%85%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%AF%CE%B1-7/%CE%97%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B1-%CE%91%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-gs-forum-no-2-a-15745-new/) το πόστ απλά εξαφανίστηκε από τα νέα μηνύματα(έπρεπε να είναι στην αρχή και δεν το έβλεπα καθόλου). Πίστεψα ότι κάτι θα έτυχε μέχρι σήμερα που ξανά έγινε το ίδιο με το ποστ καλησπέρα και καλό μήνα, όπου μόλις έγραψα απλά χάθηκε. Στην κεντρική σελίδα του φόρουμ τα βλέπω και τα δύο. Η ημέρα αγάπης σήμερα, μου είναι ορατή και το δευτερο ποστ εμφανίστηκε μετά απο 10 λεπτά:rolleyes:
Λέτε να είναι ματιασμένος ο υπολογιστής μου?:D

gandreas
01-12-2010, 18:40
:mad:Τελικά σε όποιο θέμα και να απαντήσω μετά χάνετε από τα νέα μηνύματα:mad:

CPretenteriS
01-12-2010, 18:42
Χμμμμμ...... να βοηθήσω.....?? :):Απορία:

ckk
01-12-2010, 18:44
Χμμμμμ...... να βοηθήσω.....?? :):Απορία:

σε ακούμε μέγα μάγε της φυλής, διότι και σε μένα το ίδιο συμβαίνει...:Απορία:

vaskoukou
01-12-2010, 18:46
Kαι σε μενα το ιδιο...

ckk
01-12-2010, 18:48
Χμμμμμ...... να βοηθήσω.....?? :):Απορία:

Έλα πελατεία, κρεμόμαστε από τα χείλη σου :p

nikos-x
01-12-2010, 18:48
Kαι σε μενα το ιδιο...

Το αντιγράφω, γιατί γράφω μόνο Γαλλλικά :D

CPretenteriS
01-12-2010, 18:56
Κανονικά θα έπρεπε να απαντήσω στα Γαλλικά... :D

Λοιπόν αυτό που καταλαβαίνω... είναι ότι απλώς έχει αλλάξει ο τρόπος εμφάνισης των Νέων Δημοσιεύσεων!!!

Και εξηγούμαι.... όταν πλέον βάζεις ένα post είτε ανεβάζοντας νέο thread είτε σε υπάρχον thread, το thread αυτό καθεαυτό "εξαφανίζεται" από τις δικές σου νέες δημοσιεύσεις, μπορείς όμως να το βρεις μέσω των βασικών κατηγοριών στην αρχική σελίδα του GSForum.

Ταυτόχρονα, εκείνη τη στιγμή εμφανίζεται πάνω-πάνω στις Νέες Δημοσιεύσεις όλων των υπολοίπων, παρόλο που εσύ νομίζεις ότι χάθηκε.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα οι Νέες Δημοσιεύσεις να είναι πραγματικά οι Νέες Δημοσιεύσεις. Αν δηλαδή εσύ ποστάρεις κάτι και μετά από εσένα δεν ποστάρει κανείς, δεν μπορείς να το δεις στις νέες δημοσιεύσεις σου!!!

Είμαι αντιληπτός...?? ;)

manosamos
01-12-2010, 19:01
Μερες τωρα(Κυριακη?) κατι παιζει με τις νεες δημοσιευσεις.:rolleyes:
Εχω χασει τον μπουσουλα.............:(:cool:
Καντε κατι.............Νεύρα
Σαν Βαραντερο σε στροφες,παει το φορουμ .............:D

CPretenteriS
01-12-2010, 19:02
Μερες τωρα(Κυριακη?) κατι παιζει με τις νεες δημοσιευσεις.:rolleyes:
Εχω χασει τον μπουσουλα.............:(:cool:
Καντε κατι.............Νεύρα
Σαν Βαραντερο σε στροφες,παει το φορουμ .............:D

Δες το προηγούμενο post.... απαντάμε και σε απορίες... ;)

gepol
01-12-2010, 19:03
Απλά οι αντμιν κάνανε μια αλλαγή για να λειτουργήσει σωστά το "νεες" δημοσιεύσεις όπως είπε ο CP. Αν θέλει κάποιος να ξαναδεί τις νέες δημοσιεύσεις πρέπει να κάνει back στον browser. Αν τον κλείσει και τον ξανανοίξει θα χαθούν.

ckk
01-12-2010, 19:06
Ναι ρε παιδιά αλλά αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μη θυμόμαστε σε τί threads έχουμε postάρει, ή μια απάντηση που περιμένουμε.

Ίσως βέβαια να περιορίζει τον αριθμό των πλάκα - spam απαντήσεων, με αποτέλεσμα να (χάνει τον μπούσουλα ο manos), να μην φαίνεται όλο το traffic του forum και να χάνει την μαγεία του.

manosamos
01-12-2010, 19:08
Δες το προηγούμενο post.... απαντάμε και σε απορίες... ;)

Μπαααααααααα,δεν το κατεχω.........:hmmm:
Δεν καταλαβαινω τπτ.
Δηλαδη,θα εχω εγω κονταρομαχια με καποιον και θα ψαχνω μια ωρα να δω τι μου απαντησε?:Απορία:
Απαραδεκτο.....:rolleyes::cool:

gepol
01-12-2010, 19:09
Ναι ρε παιδιά αλλά αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μη θυμόμαστε σε τί threads έχουμε postάρει, ή μια απάντηση που περιμένουμε.

Ίσως βέβαια να περιορίζει τον αριθμό των πλάκα - spam απαντήσεων, με αποτέλεσμα να (χάνει τον μπούσουλα ο manos), να μην φαίνεται όλο το traffic του forum και να χάνει την μαγεία του.


Αν έρθει απάντηση θα την δείς...με κλικ στο νεες δημοσιεέυσεις

Αν θες να δείς που έχεις ποστάρει πας εδώ (http://www.gsforum.gr/search.php?do=finduser&u=1727)...

ARGI
01-12-2010, 19:11
Και εγώ διαπίστωσα το θέμα, αλλά ο ΜΕΓΑΣ ΓΚΟΥΡΟΥ CP με διαφώτισε...
Οταν ποστάρουμε σε ένα thread, το thread αυτό δεν εμφανίζεται στις "νέες δημοσιευσεις μέχρι να ποστάρει κάποιο μέλος ξανά στο ίδιο thread...ΑΠΛΟ!!!
Μπορείς να το δείς μέχρι εκείνη την στιγμή μόνο τις επιμέρους ενότητες.
ΚΑΤΑΛΑΒΟΥ????
:cool::cool::cool:

gepol
01-12-2010, 19:11
Μπαααααααααα,δεν το κατεχω.........:hmmm:
Δεν καταλαβαινω τπτ.
Δηλαδη,θα εχω εγω κονταρομαχια με καποιον και θα ψαχνω μια ωρα να δω τι μου απαντησε?:Απορία:
Απαραδεκτο.....:rolleyes::cool:

Θα την δείς μόνο με ένα κλικ "νεες δημοσιεύσεις" Αν δεν υπάρχει το νήμα, σημαίνει ότι δεν απάντησε κανείς, δεν είναι πιό σωστό έτσι?

CPretenteriS
01-12-2010, 19:11
Μπαααααααααα,δεν το κατεχω.........:hmmm:
Δεν καταλαβαινω τπτ.
Δηλαδη,θα εχω εγω κονταρομαχια με καποιον και θα ψαχνω μια ωρα να δω τι μου απαντησε?:Απορία:
Απαραδεκτο.....:rolleyes::cool:

ΟΧΙ!!!

Μόλις σου απαντήσει.... εκείνος ή οποιοσδήποτε άλλος.... θα στο πετάξει πάνω-πανω στις νέες δημοσιεύσεις σου!! ;)

ckk
01-12-2010, 19:13
σωστά όλα αυτά, δεν είναι λειτουργικό το θέμα. αλλά...

Είμαι τώρα εδώ και 20 λεπτά και πίνω καφέ στα Χανιά, με κάποιον που κάνει πώληση στο Ε_ΒΑΥ, με έναν γύφτο να τους εκδικείται και το ζευγάρι που κάνει σεχ με ένα άσπρο άλογο σε στάση ξυλουργού:sm7:

commander
01-12-2010, 19:15
σωστά όλα αυτά, δεν είναι λειτουργικό το θέμα. αλλά...

Είμαι τώρα εδώ και 20 λεπτά και πίνω καφέ στα Χανιά, με κάποιον που κάνει πώληση στο Ε_ΒΑΥ, με έναν γύφτο να τους εκδικείται και το ζευγάρι που κάνει σεχ με ένα άσπρο άλογο σε στάση ξυλουργού:sm7:
Ειναι και μια αφορμη να μπεις και σε αλλα νηματα και αν το εχεις κανει να κανεις μια παυση να μην σου χαλασουν και τα ματακια σου Σωστοοοοοοοοος!!!!!! ;)

yns
01-12-2010, 19:17
Άσχετο αλλά θα το πω μιας και κολλάει και μπορεί να είναι χρήσιμο:

Εγώ αυτό που κάνω και με βολεύει πάρα πολύ είναι να πατάω τις "Νέες δημοσιεύσεις" και μετά να ανοίγω τα θέματα πατώντας το ΜΕΣΑΙΟ κουμπί του ποντικιού (ή ροδέλα) πάνω τους. Με αυτό τον τρόπο τα links ανοίγουν σε νέες καρτέλες (tabs). Ανοίγω πχ 10 θέματα και ένα ένα που διαβάζω τα κλείνω. Έτσι δεν πάω μπρος - πίσω.

Αυτή η μέθοδος βέβαια προυποθέτει την ύπαρξη του ποντικιού (...) και την ύπαρξη πάνω του του μεσαίου κουμπιού (ως γνωστόν τα ποντίκια των mac έχουν μόνο 1 κουμπί...)

CPretenteriS
01-12-2010, 19:18
σωστά όλα αυτά, δεν είναι λειτουργικό το θέμα. αλλά...

Είμαι τώρα εδώ και 20 λεπτά και πίνω καφέ στα Χανιά, με κάποιον που κάνει πώληση στο Ε_ΒΑΥ, με έναν γύφτο να τους εκδικείται και το ζευγάρι που κάνει σεχ με ένα άσπρο άλογο σε στάση ξυλουργού:sm7:

Είναι θέμα συνήθειας... κι εμένα δε με βόλευε στην αρχή... αλλά προσπαθώ να το συνηθήσω!!!

Πάντως, όπως προ-είπα... τώρα βλέπεις τις πραγματικά νέες δημοσιεύσεις!! ;)

CPretenteriS
01-12-2010, 19:20
Άσχετο αλλά θα το πω μιας και κολλάει και μπορεί να είναι χρήσιμο:

Εγώ αυτό που κάνω και με βολεύει πάρα πολύ είναι να πατάω τις "Νέες δημοσιεύσεις" και μετά να ανοίγω τα θέματα πατώντας το ΜΕΣΑΙΟ κουμπί του ποντικιού (ή ροδέλα) πάνω τους. Με αυτό τον τρόπο τα links ανοίγουν σε νέες καρτέλες (tabs). Ανοίγω πχ 10 θέματα και ένα ένα που διαβάζω τα κλείνω. Έτσι δεν πάω μπρος - πίσω.

Αυτή η μέθοδος βέβαια προυποθέτει την ύπαρξη του ποντικιού (...) και την ύπαρξη πάνω του του μεσαίου κουμπιού (ως γνωστόν τα ποντίκια των mac έχουν μόνο 1 κουμπί...)

Μπορείς να το κάνεις και πατώντας το CTRL στο πληκτρολόγιο και ταυτόχρονα αριστερό κλικ στον ποντικό!!

ckk
01-12-2010, 19:21
Είναι θέμα συνήθειας... κι εμένα δε με βόλευε στην αρχή... αλλά προσπαθώ να το συνηθήσω!!!

Πάντως, όπως προ-είπα... τώρα βλέπεις τις πραγματικά νέες δημοσιεύσεις!! ;)

και εγώ όπως προείπα Νεύρα
Ναι ρε παιδιά αλλά αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μη θυμόμαστε σε τί threads έχουμε postάρει, ή μια απάντηση που περιμένουμε.

Ίσως βέβαια να περιορίζει τον αριθμό των πλάκα - spam απαντήσεων, με αποτέλεσμα να (χάνει τον μπούσουλα ο manos), να μην φαίνεται όλο το traffic του forum και να χάνει την μαγεία του.

yns
01-12-2010, 19:25
Μπορείς να το κάνεις και πατώντας το CTRL στο πληκτρολόγιο και ταυτόχρονα αριστερό κλικ στον ποντικό!!

Α, ναι, το είχα ξεχάσει.

Πάντως κι εμένα μ'αρέσει που οι "Νέες δημοσιεύσεις" είναι όντως νέες δημοσιεύσεις, μπράβο στους admins. Παλαιότερα για να μη γίνεται μπάχαλο σημείωνα τα forums σαν διαβασμένα συνέχεια (από το "Γρήγοροι Σύνδεσμοι"). Αν θέλω να δω όλα τα σημερινά posts υπάρχει και αυτό το link εκεί.

CPretenteriS
01-12-2010, 19:26
Α, ναι, το είχα ξεχάσει. Πάντως κι εμένα μ'αρέσει που οι "Νέες δημοσιεύσεις" είναι όντως νέες δημοσιεύσεις, μπράβο στους admins. Παλαιότερα για να μη γίνεται μπάχαλο σημείωνα τα forums σαν διαβασμένα συνέχεια (από το "Γρήγοροι Σύνδεσμοι"). Αν θέλω να δω όλα τα σημερινά posts υπάρχει και αυτό το link εκεί.

:sm8:

tsompanis
01-12-2010, 19:30
Δεν παίζει σε όλους αυτό.εγώ ας πούμε βλέπω όλες τις δημοσιεύσεις.

ερώτηση
αν πάτε πάνω αριστερά στον πίνακα ελέγχου,δεν σας βγάζει τα θέματα τα οποία έχετε συμμετάσχει ασχέτως αν υπάρχουν νέα μυνήματα?

αν όχι τότε πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις;)

frits
01-12-2010, 19:34
Πηγαίνετε στο "Γρήγοροι Σύνδεσμοι" (είναι το προτελευταίο δεξιά πάνω στην μπάρα) και πατήστε σημερινά μηνύματα, από εκεί βλέπετε όπως βλέπαμε πριν τις νέες δημοσιεύσεις, δηλαδή όλα τα μηνύματα... :)

ckk
01-12-2010, 19:38
Δεν παίζει σε όλους αυτό.εγώ ας πούμε βλέπω όλες τις δημοσιεύσεις.

ερώτηση
αν πάτε πάνω αριστερά στον πίνακα ελέγχου,δεν σας βγάζει τα θέματα τα οποία έχετε συμμετάσχει ασχέτως αν υπάρχουν νέα μυνήματα?
Συνδρομές μου βγάζει… υπονοεί κάτι???? :D

αν όχι τότε πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις;) και τί να κάνω εκεί?

ckk
01-12-2010, 19:42
Πηγαίνετε στο "Γρήγοροι Σύνδεσμοι" (είναι το προτελευταίο δεξιά πάνω στην μπάρα) και πατήστε σημερινά μηνύματα, από εκεί βλέπετε όπως βλέπαμε πριν τις νέες δημοσιεύσεις, δηλαδή όλα τα μηνύματα... :)


α ρε frits θύμισέ μου να σε κεράσω ένα φοντανάκι την Κυριακή

Ο λόγος που έγινε αυτή η αλλαγή?

gandreas
01-12-2010, 19:51
Το καλό είναι ότι δεν είμαι τρελός ,μια και το διαπιστώσατε και άλλοι. Ο Πρετεντέρης που το έμαθε? να δείτε ότι αυτός θα έκανε την αταξία.:sm7:
Ο χρόνος θα δείξει αν το συνηθίσουμε, προσωπικά μου άρεσε και το παλιό σύστημα αλλά για να το κάνουν κάπου θα βοηθάει;)

aeriko
01-12-2010, 20:22
Στα περισσότερα φορουμς λειτουργεί το σύστημα με αυτόν τον τρόπο, είναι πιο εύκολο γιατί πάντα έχεις μπροστά σου τις πραγματικές νέες δημοσιεύσεις.

MARK
01-12-2010, 20:25
Μερες τωρα(Κυριακη?) κατι παιζει με τις νεες δημοσιευσεις.:rolleyes:
Εχω χασει τον μπουσουλα.............:(:cool:
Καντε κατι.............Νεύρα
Σαν Βαραντερο σε στροφες,παει το φορουμ .............:D

:sm7::sm7:

CPretenteriS
01-12-2010, 20:34
Δεν παίζει σε όλους αυτό.εγώ ας πούμε βλέπω όλες τις δημοσιεύσεις.

ερώτηση
αν πάτε πάνω αριστερά στον πίνακα ελέγχου,δεν σας βγάζει τα θέματα τα οποία έχετε συμμετάσχει ασχέτως αν υπάρχουν νέα μυνήματα?

αν όχι τότε πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις;)

Μπορεί να μην κάνει apply σε mods.. ;)

ARGI
01-12-2010, 21:19
Το καλό είναι ότι δεν είμαι τρελός ,μια και το διαπιστώσατε και άλλοι. Ο Πρετεντέρης που το έμαθε? να δείτε ότι αυτός θα έκανε την αταξία.:sm7:
Ο χρόνος θα δείξει αν το συνηθίσουμε, προσωπικά μου άρεσε και το παλιό σύστημα αλλά για να το κάνουν κάπου θα βοηθάει;)




http://ui.crawlersmileys.com/files/smileys/08/10/11740.giff (http://www.crawlersmileys.com/?d=1&src=frm&tbid=60280&sm=St.Patrick%2Fs%20day%3A11740&)............

frits
01-12-2010, 22:28
α ρε frits θύμισέ μου να σε κεράσω ένα φοντανάκι την Κυριακή

Ο λόγος που έγινε αυτή η αλλαγή?

Από όσο ξέρω γιατί δεν είναι δική μου δουλειά, για να είναι πράγματι "νέες οι δημοσιεύσεις" νομίζω πάντως ότι είναι απλά θέμα συνήθειας μιας και ουσιαστικά αν διαβάσεις ένα θέμα αυτό θα ξαναεμφανιστεί όταν κάποιος ξαναγράψει σε αυτό....
Αν και εμένα με μπέρδεψε τελικά νομίζω ότι είναι καλύτερα έτσι...:)

ckk
02-12-2010, 00:35
Από όσο ξέρω γιατί δεν είναι δική μου δουλειά, για να είναι πράγματι "νέες οι δημοσιεύσεις" νομίζω πάντως ότι είναι απλά θέμα συνήθειας μιας και ουσιαστικά αν διαβάσεις ένα θέμα αυτό θα ξαναεμφανιστεί όταν κάποιος ξαναγράψει σε αυτό....
Αν και εμένα με μπέρδεψε τελικά νομίζω ότι είναι καλύτερα έτσι...:)

Πάντως εμένα με κάλυψε η λύση σου. :sm8:

σε έψαχνα και σημερα στον καφέ για να σου εξηγήσω ποιά είναι η βίδα - οδηγός - πείρος, αλλά δεν.

CPretenteriS
02-12-2010, 12:48
Το καλό είναι ότι δεν είμαι τρελός ,μια και το διαπιστώσατε και άλλοι. Ο Πρετεντέρης που το έμαθε? να δείτε ότι αυτός θα έκανε την αταξία.:sm7:
Ο χρόνος θα δείξει αν το συνηθίσουμε, προσωπικά μου άρεσε και το παλιό σύστημα αλλά για να το κάνουν κάπου θα βοηθάει;)



Δεν το έμαθε... απλώς το διαπίστωσε μετά από καμιά ωρίτσα... πάνω στη χρήση.. ;)

princess
02-12-2010, 13:00
Ολοι μπερδευτηκαμε οπως ο Μανος και ο Αντρεας,αλλα το καταλαβαμε με τη χρηση.Η αληθεια ειναι οτι και μενα ο παλιος τροπος μου αρεσε πιο πολυ ανοιγα και τα χα ολα πιατο,αλλα αν τελικα ειναι απαραιτητο,θα το συνηθισουμε και αυτο.ΑΑΑλλλλααααααα οποιος ηρθε στον καφε χθες Αντρεα ενημερωθηκε απο το Νικολα ο οποιος υπομονετικα το εξηγουσε καθε τρεις και λιγο.Αλλη φορα να αφηνεις τη μπαλα και να ερχεσαι που χεις να μας δεις κατι μηνες....απουσιες πολλες.;):)

evan400f
02-12-2010, 13:06
Από όσο ξέρω γιατί δεν είναι δική μου δουλειά, για να είναι πράγματι "νέες οι δημοσιεύσεις" νομίζω πάντως ότι είναι απλά θέμα συνήθειας μιας και ουσιαστικά αν διαβάσεις ένα θέμα αυτό θα ξαναεμφανιστεί όταν κάποιος ξαναγράψει σε αυτό....
Αν και εμένα με μπέρδεψε τελικά νομίζω ότι είναι καλύτερα έτσι...:)
:sm8::sm8:

CPretenteriS
02-12-2010, 13:08
Ολοι μπερδευτηκαμε οπως ο Μανος και ο Αντρεας,αλλα το καταλαβαμε με τη χρηση.Η αληθεια ειναι οτι και μενα ο παλιος τροπος μου αρεσε πιο πολυ ανοιγα και τα χα ολα πιατο,αλλα αν τελικα ειναι απαραιτητο,θα το συνηθισουμε και αυτο.ΑΑΑλλλλααααααα οποιος ηρθε στον καφε χθες Αντρεα ενημερωθηκε απο το Νικολα ο οποιος υπομονετικα το εξηγουσε καθε τρεις και λιγο.Αλλη φορα να αφηνεις τη μπαλα και να ερχεσαι που χεις να μας δεις κατι μηνες....απουσιες πολλες.;):)

:sm8:

vasorfa
02-12-2010, 13:12
Αν και ο <<νεος τρόπος>> εμφανισης των θεμάτων :rolleyes::rolleyes:είναι τεχνικά πιό σωστος(στατιστικα και αλλα πολλα....μην σας κουραζω:o..),μου άρεσε και ο παλιος...και μια μικρη πρατηρηση...για τους chiefs....αφου βρε παιδια κανετε τετοιου είδους αλλαγες...ενημερώστε και τον κοσμακι μην πανικοβάλετε.....:cool::rolleyes::rolleyes:βλέπε gandreas....:sm7::p:p:p:sm7:

Oχι τίποτα αλλο αλλα νόμιζα οτι τα δικάμου δεν εμφανίζονταν επειδη με παρακολουθει το F.B.I.:p:p:sm7::sm7:KAI τα τσεκάρουν για ...λογοκρισια:p:p:rolleyes::rolleyes::rolleyes::sm7::sm7:

Arkas
02-12-2010, 21:13
Αν και ο <<νεος τρόπος>> εμφανισης των θεμάτων :rolleyes::rolleyes:είναι τεχνικά πιό σωστος(στατιστικα και αλλα πολλα....μην σας κουραζω:o..),μου άρεσε και ο παλιος...και μια μικρη πρατηρηση...για τους chiefs....αφου βρε παιδια κανετε τετοιου είδους αλλαγες...ενημερώστε και τον κοσμακι μην πανικοβάλετε.....:cool::rolleyes::rolleyes:βλέπε gandreas....:sm7::p:p:p:sm7:

Oχι τίποτα αλλο αλλα νόμιζα οτι τα δικάμου δεν εμφανίζονταν επειδη με παρακολουθει το F.B.I.:p:p:sm7::sm7:KAI τα τσεκάρουν για ...λογοκρισια:p:p:rolleyes::rolleyes::rolleyes::sm7::sm7:
Ψάχνουμε να βρούμε ποιος παρακολουθεί το forum
και ποιος όχι.... :D:D:D

Gemat
02-12-2010, 21:43
...εμενα το παλιο συστημα δημοσιευσεων με βολευε περισσοτερο!

Arkas
02-12-2010, 22:52
...εμενα το παλιο συστημα δημοσιευσεων με βολευε περισσοτερο!
Γιώργη, άσε να δουλέψει λίγο
και το ξανασυζητάμε...

Gemat
03-12-2010, 01:10
Γιώργη, άσε να δουλέψει λίγο
και το ξανασυζητάμε...

Εχω αμεση συγκριση απο το Varaderoforum που ειναι ετσι.
Για την ακριβεια, τα περισσοτερα φορουμς ειναι ετσι.

Προσαρμοζομαι ετσι και αλλιως, αλλα το προηγουμενο συστημα το βρισκω βολικοτερο...

Gemat
03-12-2010, 10:32
Μια βασικη απο τις ενστασεις, μου σε σχεση με το νεο συστημα προβολης, ειναι το οτι ενα θεμα που διαβαζω εν ταχει και δεν μπορω να απαντησω εκεινη τη στιγμη, μου ειναι δυσκολο να το ξαναεντοπισω οταν εχω χρονο...

Επισης πολλες φορες σκεπτομαι την απαντηση ή τη θεση μου σε καποιο θεμα αρκετες ωρες αργοτερα..

Αν ειναι κατι που κρινω σημαντικο, θα κανω τον κοπο να το ψαξω στα επιμερους φορουμς. Αν οχι, απλα δεν θα απαντησω...

gepol
03-12-2010, 10:49
Για αυτό μπορείς να "δεις" με τον παλιό τρόπο πατώντας το "γρήγοροι σύνδεσμοι" και κλικ στο "σημερινά μηνύματα"

kostas_366
03-12-2010, 11:06
Ωχ, τα έσβησα τα θέμτα???
Λάθος, δεν θα τα ξανασβήσω :sm7:

Gemat
03-12-2010, 12:31
Για αυτό μπορείς να "δεις" με τον παλιό τρόπο πατώντας το "γρήγοροι σύνδεσμοι" και κλικ στο "σημερινά μηνύματα"
...δεν το ηξερα! Θενκς!

ARGI
03-12-2010, 15:39
Γιώργο καλήσπερα φίλε...
Και εμένα στην αρχή με ¨ξίνισε" λίγο, αλλά τελικά, νομίζω, ότι τσουλάει καλύτερα το θέμα έτσι ....
Είδωμεν...!!!!
Να είσαι πάντα καλά...
Αργύρης
;););)

CPretenteriS
03-12-2010, 15:47
Ψάχνουμε να βρούμε ποιος παρακολουθεί το forum
και ποιος όχι.... :D:D:D

Εγώ το παρακολουθώ πάντως.........:cool:

ckk
03-12-2010, 16:02
...εμενα το παλιο συστημα δημοσιευσεων με βολευε περισσοτερο!


Καλά εσύ έχεις και varadero.

Και μένα το παλιό σύστημα με βόλευε περισσότερο, πλάκα σου κάνω για το varadero… :sm7:

Gemat
03-12-2010, 16:06
Καλά εσύ έχεις και varadero.

Και μένα το παλιό σύστημα με βόλευε περισσότερο, πλάκα σου κάνω για το varadero… :sm7:

...και χωρις πλακα... βαραντερο εχω ! ;)

ckk
03-12-2010, 16:58
...και χωρις πλακα... βαραντερο εχω ! ;)

ε αφού το βλέπω. παντού, εθνόσημο - γραμματόσημο - avatar - αγατάρ - moto - υπογραφή...

Δεν το χάνει κανείς και να θέλει.

Καλοτάξιδο.

gandreas
03-12-2010, 17:18
Ποιο είναι το πρόβλημα σε παράδειγμα:D.
Έχω απαντήσει σε 5 ή 10 ή 50 μηνύματα την ημέρα(βλέπε Πρετεντέρης:sm7:) και πάω για δουλειά. Το απόγευμα που γυρνάω, προσπαθώ να θυμηθώ σε ποια ποστ περιμένω απάντηση ή ποια έχουν το μεγαλύτερο ενδιαφέρων αλλά επειδή δεν έχει απαντήσει κάποιος ψάχνω στις πρώτες 3 σελίδες των νέων μηνυμάτων και δεν βλέπω τίποτα!!!, ποια ήταν αυτά που ήθελα να παρακολουθήσω? Μια και έχω και ατσχάιμερ!!!:sm7:

jarhead
03-12-2010, 18:30
Κανονικά θα έπρεπε να απαντήσω στα Γαλλικά... :D

Λοιπόν αυτό που καταλαβαίνω... είναι ότι απλώς έχει αλλάξει ο τρόπος εμφάνισης των Νέων Δημοσιεύσεων!!!

Και εξηγούμαι.... όταν πλέον βάζεις ένα post είτε ανεβάζοντας νέο thread είτε σε υπάρχον thread, το thread αυτό καθεαυτό "εξαφανίζεται" από τις δικές σου νέες δημοσιεύσεις, μπορείς όμως να το βρεις μέσω των βασικών κατηγοριών στην αρχική σελίδα του GSForum.

Ταυτόχρονα, εκείνη τη στιγμή εμφανίζεται πάνω-πάνω στις Νέες Δημοσιεύσεις όλων των υπολοίπων, παρόλο που εσύ νομίζεις ότι χάθηκε.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα οι Νέες Δημοσιεύσεις να είναι πραγματικά οι Νέες Δημοσιεύσεις. Αν δηλαδή εσύ ποστάρεις κάτι και μετά από εσένα δεν ποστάρει κανείς, δεν μπορείς να το δεις στις νέες δημοσιεύσεις σου!!!

Είμαι αντιληπτός...?? ;)



ΟΧΙ!!!!:hmmm::hmmm::hmmm:

jmar
03-12-2010, 19:20
Ουτε εμενα με βολευει τελικα :hmmm: καμια φορα θελω να ανατρεξω σε καποιο ποστ που ειχα απαντησει αλλα αντε να το βρω ή ακομα καμια φορα παταω να μπω σε ενα ποστ και απο ταχυτητα παταω και χανω το ποστ με αποτελεσμα να μην μπορω να το ξαναβρω ευκολα :yz

ntinopoulos
03-12-2010, 20:22
Ουτε εμενα με βολευει τελικα :hmmm: καμια φορα θελω να ανατρεξω σε καποιο ποστ που ειχα απαντησει αλλα αντε να το βρω ή ακομα καμια φορα παταω να μπω σε ενα ποστ και απο ταχυτητα παταω και χανω το ποστ με αποτελεσμα να μην μπορω να το ξαναβρω ευκολα :yz
τα φαγε κι αυτα η κριση!:rolleyes:
ασε!:o

gandreas
04-12-2010, 01:40
τα φαγε κι αυτα η κριση!:rolleyes:
ασε!:o


:sm3::sm3::sm3::sm3:

napgeo
04-12-2010, 03:57
Χμμμμμ...... να βοηθήσω.....?? :):Απορία:




Όχι δεν θέλουμε βοήθεια.
Προτιμώ να ζω στο σκότος με το αξιόπιστο Honda μου:)…….

CPretenteriS
04-12-2010, 04:18
Όχι δεν θέλουμε βοήθεια.
Προτιμώ να ζω στο σκότος με το αξιόπιστο Hondaμου:)…….

Εσύ.... ποστάριζες που ποστάριζες... αλλού γι' αλλού....:D... τώρα μετά από αυτή την αλλαγή... είμαι σίγουρος ότι κατέρρευσες...:sm7:

gemara
04-12-2010, 11:26
Γιώργη, άσε να δουλέψει λίγο
και το ξανασυζητάμε...

Δημήτρη αλλιώς μας είχατε μάθει και όσοι δεν είμαστε expert κομπιουτεράδες, ιδίως οι νεοεισερχόμενοι-ες στο χώρο που δεν παρακολουθούν πολλά φόρουμ παρά μόνο αυτό, έχουμε χάσει την πυξίδα ή το μπούσολα στα ιταλικά...

Συνήθως δεν ενδιαφερόμαστε μόνο για της νέες δημοσιεύσεις που δεν έχουμε διαβάσει, αλλά και για ψυχαγωγία ιδίως μερικές φόρες, ανατρέχαμε πάλι σε ήδη αναγνωσμένες, πχ ανέκδοτα, τεχνικές συμβουλές από ειδήμονες ή σχόλια επί καινούργιων μοντέλων και γελάγαμε...:)

frits
04-12-2010, 11:57
Δημήτρη αλλιώς μας είχατε μάθει και όσοι δεν είμαστε expert κομπιουτεράδες, ιδίως οι νεοεισερχόμενοι-ες στο χώρο που δεν παρακολουθούν πολλά φόρουμ παρά μόνο αυτό, έχουμε χάσει την πυξίδα ή το μπούσολα στα ιταλικά...

Συνήθως δεν ενδιαφερόμαστε μόνο για της νέες δημοσιεύσεις που δεν έχουμε διαβάσει, αλλά και για ψυχαγωγία ιδίως μερικές φόρες, ανατρέχαμε πάλι σε ήδη αναγνωσμένες, πχ ανέκδοτα, τεχνικές συμβουλές από ειδήμονες ή σχόλια επί καινούργιων μοντέλων και γελάγαμε...:)

Γιώργο κάπου έγραψα ότι η λύση είναι να πηγαίνεις στο "ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΣΎΝΔΕΣΜΟΙ" (2ο από δεξιά link στην επικεφαλίδα) και να επιλέγεις "σημερινά μηνύματα" έχεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα με τις νέες δημοσιεύσεις παλιότερα...., απλά θέλει ένα κλικ παραπάνω....:)

gemara
04-12-2010, 12:13
Γιώργο κάπου έγραψα ότι η λύση είναι να πηγαίνεις στο "ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΣΎΝΔΕΣΜΟΙ" (2ο από δεξιά link στην επικεφαλίδα) και να επιλέγεις "σημερινά μηνύματα" έχεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα με τις νέες δημοσιεύσεις παλιότερα...., απλά θέλει ένα κλικ παραπάνω....:)


ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΠΑΡΑΠΑΝΩ;;;;;;;;;;;;Νεύρα






























Πωπω κούρασηηηηηη!!! :D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-12-2010, 13:28
Γιώργο κάπου έγραψα ότι η λύση είναι να πηγαίνεις στο "ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΣΎΝΔΕΣΜΟΙ" (2ο από δεξιά link στην επικεφαλίδα) και να επιλέγεις "σημερινά μηνύματα" έχεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα με τις νέες δημοσιεύσεις παλιότερα...., απλά θέλει ένα κλικ παραπάνω....:)


.... αναλυτικά .... εδώ (http://www.gsforum.gr/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-19/%CE%9D%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%B5%CE%BC%CF%86%CE%AC%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%9D%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%B5%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-15861/) !