PDA

View Full Version : ΝΑΙ ρε μάνα!....έφαγα!!!


Carduelis
07-12-2010, 18:58
Μπορεί να έχεις μόλις χωρίσει...
Μπορεί να σε απολύσανε από τη δουλειά..
Μπορεί να σου συνέβη ό,τι μόνο σε ταινίες συμβαίνει...
Αλλά η μάνα πάντα σταθερή.
Η πρώτη ερώτηση που πρέπει να απαντήσουμε όταν μας παίρνει τηλέφωνο..
- "Τι κάνεις;.. Έφαγες τίποτα;"
Την "τρώει" να ρωτήσει χίλια-δυό η κακομοίρα, αλλά η εισαγωγή είναι πάντα ή ίδια..
- "Τι κάνεις;.. Έφαγες τίποτα;"
- "Ναι ρε μάνα.. έφαγα!!" απαντάμε τσαντισμένοι τις περισσότερες φορές..
Ευτυχώς ο Βασίλης της τραγουδά εκ μέρους μας το καλύτερο τραγούδι..
YouTube - Μαμά - Βασίλης Παπακωνσταντίνου / Mama - Vasilis Papakonstantinou

napgeo
07-12-2010, 19:05
Μάννα είναι αυτή??????
Εάν μπορείς και είσαι απο αυτό που λέμε (Ο ΆΝΤΡΑΣ) κράτα της κακία???????

saitman
07-12-2010, 21:48
μανουλααα!!!

Albatros
07-12-2010, 21:57
μανουλααα!!!

Πεθερούλααααααααααααααααα....
:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-12-2010, 22:03
Respect στις μανούλες μας ... :)

petros
07-12-2010, 22:17
μανα..............ποσες φορες την εχουμε αναζητηση.........κι ας ειμαστε παντρεμενοι,κι ασ ειμαστε μακρια........

MOYTPO
07-12-2010, 22:30
Σαν την μανα, δεν εχει!!!!!!!! ;)

ARGI
08-12-2010, 00:55
MANA EINAI MIA
KAI ΚΟΣΜΟ ΚΑΜΙΑ...
:sm5::sm5:

princess
08-12-2010, 01:06
Αν οι μαναδες σας ρωτουσαν ολα αυτα που θελουν να ειστε σιγουροι οτι θα ασφυκτιουσατε...Οσα κι αν απαντατε ποτε η αγωνια της μανας δε μειωνεται.Ουτε για τα μικρα ουτε για τα μεγαλα ουτε για τα ευκολα ουτε για τα δυσκολα.Να ειστε υπομονετικοι,ανεκτικοι μαζι τους και να τις αγαπατε για αυτο ακριβως που κανουν,που ζουν και υπαρχουν για σας....:)

ARGI
08-12-2010, 01:11
Αν οι μαναδες σας ρωτουσαν ολα αυτα που θελουν να ειστε σιγουροι οτι θα ασφυκτιουσατε...Οσα κι αν απαντατε ποτε η αγωνια της μανας δε μειωνεται.Ουτε για τα μικρα ουτε για τα μεγαλα ουτε για τα ευκολα ουτε για τα δυσκολα.Να ειστε υπομονετικοι,ανεκτικοι μαζι τους και να τις αγαπατε για αυτο ακριβως που κανουν,που ζουν και υπαρχουν για σας....:)


:sm8::sm8:

Μίλησες σαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΑΝΑ....!!!!

napgeo
08-12-2010, 01:38
:sm8::sm8:

Μίλησες σαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΑΝΑ....!!!!



Και μας ψυχοπλάκωσε βραδιάτικα………:yz

princess
08-12-2010, 01:47
Και μας ψυχοπλάκωσε βραδιάτικα………:yz
Ναπο μου ειναι αληθειες οπως τις βιωνω εγω μεσα απο τη σχεση μου με τα αγορια μου.Ειναι πονος γλυκος,δεν μπορεις να κρατησεις κακια στα παιδια σου οπως και να σε αντιμετωπισουν.Προσπαθεις να σαι ο κυματοθραυστης τους και ο βραχος τους και ας κανεις την αδιαφορη.Αν εσεις πονατε εμεις ποναμε διπλα και αν εσεις χαιρεστε εμεις αγαπαμε τον κοσμο ολο....:)

napgeo
08-12-2010, 01:54
Ναπο μου ειναι αληθειες οπως τις βιωνω εγω μεσα απο τη σχεση μου με τα αγορια μου.Ειναι πονος γλυκος,δεν μπορεις να κρατησεις κακια στα παιδια σου οπως και να σε αντιμετωπισουν.Προσπαθεις να σαι ο κυματοθραυστης τους και ο βραχος τους και ας κανεις την αδιαφορη.Αν εσεις πονατε εμεις ποναμε διπλα και αν εσεις χαιρεστε εμεις αγαπαμε τον κοσμο ολο....:)


Δεν αμφιβάλω σε αυτά που λες. Με παρεξήγησες. Μα και πιο πάνω έγραψα σε κάποιον φίλο. (Αν είσαι ο ΑΝΤΡΑΣ κράτα της κακία). Προσωπικά κάθε μέρα της τηλ. Και εδώ γίνεται το έλα να δεις που δεν ακούει και καλά. Η μάνα είναι αυτό που δεν μπορείς να το εκφράσεις με λέξεις. Ο κόσμος όλος. Καλό ξημέρωμα να έχεις……….

EOD-K9
08-12-2010, 08:23
Αν οι μαναδες σας ρωτουσαν ολα αυτα που θελουν να ειστε σιγουροι οτι θα ασφυκτιουσατε...Οσα κι αν απαντατε ποτε η αγωνια της μανας δε μειωνεται.Ουτε για τα μικρα ουτε για τα μεγαλα ουτε για τα ευκολα ουτε για τα δυσκολα.Να ειστε υπομονετικοι,ανεκτικοι μαζι τους και να τις αγαπατε για αυτο ακριβως που κανουν,που ζουν και υπαρχουν για σας....:)



.............................

adventure
08-12-2010, 08:38
Μάνα Μητέρα Μαμά .

Ήταν είναι και θα είναι ο μεγαλύτερος έρωτας αγάπη στη ζωή μου και ας έχει φύγει από κοντά μου .

Gazi
08-12-2010, 10:07
Α ρε μάνα!!!!

basilis76
08-12-2010, 10:38
:(

evan400f
08-12-2010, 11:53
Μάνα Μητέρα Μαμά .

Ήταν είναι και θα είναι ο μεγαλύτερος έρωτας αγάπη στη ζωή μου και ας έχει φύγει από κοντά μου .


Μπράβο Δημήτρη, δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα. Να είμαστε καλά να της θυμόμαστε.:)

Arkas
08-12-2010, 12:24
Αν οι μαναδες σας ρωτουσαν ολα αυτα που θελουν να ειστε σιγουροι οτι θα ασφυκτιουσατε...Οσα κι αν απαντατε ποτε η αγωνια της μανας δε μειωνεται.Ουτε για τα μικρα ουτε για τα μεγαλα ουτε για τα ευκολα ουτε για τα δυσκολα.Να ειστε υπομονετικοι,ανεκτικοι μαζι τους και να τις αγαπατε για αυτο ακριβως που κανουν,που ζουν και υπαρχουν για σας....:)

Ναπο μου ειναι αληθειες οπως τις βιωνω εγω μεσα απο τη σχεση μου με τα αγορια μου.Ειναι πονος γλυκος,δεν μπορεις να κρατησεις κακια στα παιδια σου οπως και να σε αντιμετωπισουν.Προσπαθεις να σαι ο κυματοθραυστης τους και ο βραχος τους και ας κανεις την αδιαφορη.Αν εσεις πονατε εμεις ποναμε διπλα και αν εσεις χαιρεστε εμεις αγαπαμε τον κοσμο ολο....:)
Απολύτως σωστή!

teo71
08-12-2010, 13:49
Αν οι μαναδες σας ρωτουσαν ολα αυτα που θελουν να ειστε σιγουροι οτι θα ασφυκτιουσατε...Οσα κι αν απαντατε ποτε η αγωνια της μανας δε μειωνεται.Ουτε για τα μικρα ουτε για τα μεγαλα ουτε για τα ευκολα ουτε για τα δυσκολα.Να ειστε υπομονετικοι,ανεκτικοι μαζι τους και να τις αγαπατε για αυτο ακριβως που κανουν,που ζουν και υπαρχουν για σας....:)

Ναπο μου ειναι αληθειες οπως τις βιωνω εγω μεσα απο τη σχεση μου με τα αγορια μου.Ειναι πονος γλυκος,δεν μπορεις να κρατησεις κακια στα παιδια σου οπως και να σε αντιμετωπισουν.Προσπαθεις να σαι ο κυματοθραυστης τους και ο βραχος τους και ας κανεις την αδιαφορη.Αν εσεις πονατε εμεις ποναμε διπλα και αν εσεις χαιρεστε εμεις αγαπαμε τον κοσμο ολο....:)


Να τη η μανούλα..... Έσκασε μύτη....;)

ARGI
08-12-2010, 15:57
Η δασκάλα έβαλε στα παιδιά να γράψουν μια έκθεση, που να τελειώνει με τη φράση¨Μάνα είναι μόνο μία.¨
Όλα τα παιδάκια έγραφαν η μαμά μου με αγαπάει, με φροντίζει και στο τέλος ¨Μάνα είναι μόνο μία¨
Ο Τοτός έγραψε: ¨μια μέρα ήρθε στο σπίτι μια φίλη της μαμάς μου.Η μαμά μου, τη ρώτησε τι θα πιεί και η φίλη της απάντησε μια κόκα κόλα.Τότε η μαμά μου ,μου είπε να φέρω δύο.Όταν πήγα στο ψυγείο είδα
ότι υπήρχε μόνο μία κοκα κόλα και φώναξα :
¨Μάνα, είναι μόνο μία!¨

:sm7::sm7:

napgeo
08-12-2010, 17:10
Απολύτως σωστή!

Δεν θα έρθεις το βράδυ στον καφέ. Θα σου εξηγηθώ κατάλληλα:(

vasorfa
08-12-2010, 19:23
Δεν ξερω τι λετε εσεις,,,,,εγω παντως εχω γινει ΡΕΖΙΛΙ απο την ιδια μου την ΜΑΝΑ,,,,:D:D:D

Για να της κόψω το χουη ,που λεμε και στην Κρήτη.....για πολυ καιρο.....ειχαμε τον παρακατω διαλογο......:o:o:o

--Μαμα Vasorfa:Έφαγες παιδί μου.???

--Vasorfa: Ναί μαμά.....(εννοειτε σε τσαντισμενο τονο...)

--Μαμά Vasorfa:Tί ...?????

--Vasorfa: Skata με φράουλες!!!!!

--Μαμά Vasorfa:Καλό να σου κάνουν.......(ετοιμολογη και αυτη ε......)

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:


'οπως καταλαβαινετε,,,,,εδω και μερικα χρονια.....χωνευω,,,,,φραουλες,,,:sm3::sm3::sm3::sm3:αλλα τουλαχιστον ξεμπερδεσα!!!!!:p:p:p:sm7::sm7: