PDA

View Full Version : Σχετικά με τους moderator


evanslam
07-12-2010, 19:43
Είναι καιρό που μου έχει δημιουργηθεί η απορία και πιστέυω ίσως και σε άλλους χρήστες, σχετικά με το πώς γίνεται ή πως μπορεί να έχει κάποιος τις προϋποθέσεις για να "γίνει" moderator και μέσω ποιας διαδικaσίας η με ποια κριτήρια επιλέγεται κάποιος αν υπάρχουν, γίνεται κάτι τέτοιο!
Ολο αυτό απλά παρατηρώντας στην περιήγηση μου όλο το διάστημα που βρίσκομαι στο forum κάποια μέλη τα οποία απο ότι θυμόμουν ότι ήταν απλοί χρήστες και στη συνέχεια πρόσεξα πως είχαν γίνει ήδη mods.



Να διευκρινήσω πως δεν έχω καμία πρόθεση ή επιδίωξη για την παραπάνω κατηγορία χρηστών, δυστυχώς και να ήθελα δεν θα μπορούσα λόγω κυρίως χρόνου!
Οι κατατοπιστικές απαντήσεις των ατόμων που γνωρίζουν την συγκεκριμένη διαδικασία, αν υπάρχει κάποια, θα βοηθήσει πιστεύω και κάποιους χρήστες οι οποίοι όντως ενδιαφέρονται και θέλουν να βοηθήσουν περισσότερο το παρόν διαδικτυακό τόπο μας.

Επίσης η παραπάνω απορία εκφράζεται απο έναν κοινό χρήστη και υποστηρικτή του forum και είναι απολύτως προσωπική!
Τέλος αν η παραπάνω ερώτηση έχει απαντηθεί παλαιότερα απο παρόμοιο thread ζητώ συγνώμη, καθώς η αναζήτηση μου δεν μου έβγαλε τίποτα σχετικό, ούτε και στην ενότητα με τους όρους χρήσης αναφέρεται πιστεύω κάτι τέτοιο!

manosamos
07-12-2010, 20:04
Εγω νομιζα οτι μοντ ειναι κατι σαν διαχειριστης,αλλα καπου ειδα την λεξη ''αναβαθμισμενος'' και αναθεωρησα.:o
Whatever..........:cool:

vasorfa
07-12-2010, 20:14
Λοιπον....ειμαι γραμμενος εδω παδα απο 10-03-2009 και πραγματικα κατα καιρους με απασχόλησε και εμενα αυτο το θεμα...ΟΧΙ οτι με ενδιαφερουν τα γαλονια!!!απλα έιχα πάντα την περιεργεια να μάθω αν υπαρχουν καποια κριτηρια να γίνετε καποιος Moderator γιατι οσο καιρο ειμαι εδω εχω δει μερικους να γίνονται mods αλλα απο <<διακριτικοτητα>>:D:D!!δεν τους εχω ρωτησει...:o:o...καποτε ακουγοταν σαν φήμη.....γυρω γυρω οτι για να γίνεις Mod....πρεπει να έχεις πολλα μηνηματα.....αλλα στην πορεια προκύψαν <<αναβαθμίσεις>> ατόμων και με ...λίγα .....μνμ......γιαυτο ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗΣ....μην κολοτριβεσαι!!!:p:p:p:sm7::sm7:


Πιστευω οτι η αναβάθμιση καποιου μελους σε Διαχειριστη(ελληνιστι) παντως, οτι κρινεται κατ απεριπτωση και δεν υπαρχουν συγκεκριμενοι κανονες,,,,

σε αλλη περιπτωση...παρακαλω τα 2 αδελφια.....Νικολα-Λεοντοκαρδο (επι τοις ευκαιριας πολυχρονος) και Δημητρη Αρκας να μας ενημερωσετε ή ΑΚΟΜΑ καλύτερα να ενημερωσετε τον ΔΙΑΒΟΗΤΟ pretenteriw.....με τα 1000.000.000.000.000 πως να γινει επιτελους Mod!!!!


(ασχετο...φανταζεστε να υπαρχει ρητρα για να γίνεις Mod τα 3000 μνμ.....ποιος τον ακουει μετα τον κλαψιαρη:p:p:p:sm7::sm7::sm7:)

commander
07-12-2010, 20:19
:sm7::sm7::sm7:ο μανιακος κατι ετοιμαζει να πει!!!!

evanslam
07-12-2010, 20:34
Λοιπον....ειμαι γραμμενος εδω παδα απο 10-03-2009 και πραγματικα κατα καιρους με απασχόλησε και εμενα αυτο το θεμα...ΟΧΙ οτι με ενδιαφερουν τα γαλονια!!!απλα έιχα πάντα την περιεργεια να μάθω αν υπαρχουν καποια κριτηρια να γίνετε καποιος Moderator γιατι οσο καιρο ειμαι εδω εχω δει μερικους να γίνονται mods αλλα απο <<διακριτικοτητα>>:D:D!!δεν τους εχω ρωτησει...:o:o...καποτε ακουγοταν σαν φήμη.....γυρω γυρω οτι για να γίνεις Mod....πρεπει να έχεις πολλα μηνηματα.....αλλα στην πορεια προκύψαν <<αναβαθμίσεις>> ατόμων και με ...λίγα .....μνμ......γιαυτο ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗΣ....μην κολοτριβεσαι!!!:p:p:p:sm7::sm7:


Πιστευω οτι η αναβάθμιση καποιου μελους σε Διαχειριστη(ελληνιστι) παντως, οτι κρινεται κατ απεριπτωση και δεν υπαρχουν συγκεκριμενοι κανονες,,,,

σε αλλη περιπτωση...παρακαλω τα 2 αδελφια.....Νικολα-Λεοντοκαρδο (επι τοις ευκαιριας πολυχρονος) και Δημητρη Αρκας να μας ενημερωσετε ή ΑΚΟΜΑ καλύτερα να ενημερωσετε τον ΔΙΑΒΟΗΤΟ pretenteriw.....με τα 1000.000.000.000.000 πως να γινει επιτελους Mod!!!!


(ασχετο...φανταζεστε να υπαρχει ρητρα για να γίνεις Mod τα 3000 μνμ.....ποιος τον ακουει μετα τον κλαψιαρη:p:p:p:sm7::sm7::sm7:)

Βασίλη ακρίβώς την ίδια άποψη έιχα και έχω και υπέθεσα το ίδιο με εσένα. Πάντως δεν φαίνεται να είναι κριτήριο ο αριθμός μηνυμάτων ούτε το πόσο πάλια εγγραφή έχεις! Ψιλοϋποθέτω επίσης πως έχει κάποια σχέση με τον γεωγραφική προέλευση!

Βλέπω τελικά πως είχαμε αρκετοί την ίδια απορία αλλά όλοι απο διακριτικότητα δεν ρωτούσαμε! Μας έβγαλα λοιπόν απο την δύσκολη θέση!

geolag
07-12-2010, 20:38
:sm7::sm7::sm7:ο μανιακος κατι ετοιμαζει να πει!!!!
Γραφει για την εκδρομή στην Ολυμπία τώρα

tsompanis
07-12-2010, 20:41
Στην δική μου περίπτωση δεν υπήρχαν κανόνες και φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους:sm7:

αν και δεν είμαι υπεύθυνος για να απαντήσω,θα ήθελα απλά να σημειώσω πως αν παρατηρήσατε,τα μέλη που αναβαθμίστηκαν σε mod είναι εκτός Αθήνας,ανοίγοντας έτσι ακόμη περισσότερο το φόρουμ,στις εκδρομές,στις προτάσεις κ.λ.π
Δείτε μόνο τις συναντήσεις της προηγούμενης εβδομάδας σε Αθήνα - Πάτρα - Θεσ/νίκη - Κρήτη...μια ομορφιά!
Η παρέα μεγαλώνει και οι Μπεμβεδάκιδες και όχι μόνο ξέρουν ότι θα βρουν έναν συμφορουμίτη αν τον χρειαστούν σχεδόν σε όλη την Ελλάδα!:):):)

evanslam
07-12-2010, 20:46
Στην δική μου περίπτωση δεν υπήρχαν κανόνες και φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους:sm7:

αν και δεν είμαι υπεύθυνος για να απαντήσω,θα ήθελα απλά να σημειώσω πως αν παρατηρήσατε,τα μέλη που αναβαθμίστηκαν σε mod είναι εκτός Αθήνας,ανοίγοντας έτσι ακόμη περισσότερο το φόρουμ,στις εκδρομές,στις προτάσεις κ.λ.π
Δείτε μόνο τις συναντήσεις της προηγούμενης εβδομάδας σε Αθήνα - Πάτρα - Θεσ/νίκη - Κρήτη...μια ομορφιά!
Η παρέα μεγαλώνει και οι Μπεμβεδάκιδες και όχι μόνο ξέρουν ότι θα βρουν έναν συμφορουμίτη αν τον χρειαστούν σχεδόν σε όλη την Ελλάδα!:):):)

Αυτό επιβεβαιώνει την σκέψη περί γεωγραφικής προέλευσης!

manosamos
07-12-2010, 21:04
Παντως σε ενα αλλο φορουμ που ημουνα,η προυποθεση για να γινεις μοντ. ηταν να εισαι Πατρινος.......:D:cool:

giclas
07-12-2010, 21:13
Παντως σε ενα αλλο φορουμ που ημουνα,η προυποθεση για να γινεις μοντ. ηταν να εισαι Πατρινος.......:D:cool:

κε γω που ειμαι Λεμεσιανος ?:sm7::sm7:

manosamos
07-12-2010, 21:17
κε γω που ειμαι Λεμεσιανος ?:sm7::sm7:
Σε αυτο το φορουμ πας για Μοντ συμφωνα με τις γεωγραφικες πιθανοτητες........;):cool:

Στο αλλο φορουμ δεν εχεις ελπιδα καθοτι δεν εισαι Πατρινος.......:sm7:

CPretenteriS
07-12-2010, 21:19
Έφυγα γι' Αλεξανδρούπολη... Καλό βράδυ... :hmmm:

http://i1040.photobucket.com/albums/b406/Costis1974/NewTown.jpg?t=1291745767

manosamos
07-12-2010, 21:25
Έφυγα γι' Αλεξανδρούπολη... Καλό βράδυ... :hmmm:


http://i1040.photobucket.com/albums/b406/Costis1974/NewTown.jpg?t=1291745767



Ααααααααααααααχαχαχα.....δεν εχεις καμμια ελπιδα.:sm7::sm7::sm7:
Καποιος σου σκαβει τον λακκο.:rolleyes:
Αλλα,δοκιμασε,τι εχεις να χασεις?;):cool:
Για μεταφορικη παρε τον Τεο.;)

tsompanis
07-12-2010, 21:35
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα.
Την σκέψη μου είπα σαν μέλος και τίποτα παραπάνω.:(
δεν σημαίνει ότι αυτό είναι κριτήριο!έλεος-κουλάρετε

tsompanis
07-12-2010, 21:38
..

evanslam
07-12-2010, 21:48
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα.
Την σκέψη μου είπα σαν μέλος και τίποτα παραπάνω.:(
δεν σημαίνει ότι αυτό είναι κριτήριο!έλεος-κουλάρετε

Cool είμαστε είδες κανένα τσιτωμένο;;;

Τώρα αμα κάποιοι ήδη ψάχνουν να μετακομίσουν πολη με το καλό ας το κάνουν!:D:D

aeriko
07-12-2010, 22:02
Γρηγορείτε και προσεύχεσθε!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-12-2010, 22:04
Όπως έχει γραφτεί κ αλλού, αλλά ΚΑΙ στους όρους του φόρουμ,

θέματα διαχειρίσεως – υποδείξεις, απορίες, προτάσεις – λύνονται μόνο «σε προσωπικό επίπεδο».

Δηλαδή το κάθε μέλος που έχει την απορία ή την υπόδειξη,

επικοινωνεί με τον διαχειριστή με pm ή τηλεφωνικώς …

Ειδικά για το θέμα της προσφοράς βοήθειας κάποιων μελών σαν moderators,

δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ορισμός ή «συνταγή»,

αλλά η επιλογή γίνεται με γνώμονα την εύρυθμη κ απρόσκοπτη λειτουργία του φόρουμ.

Και για κάθε ενδιαφερόμενο να προσφέρει σαν moderator,

μπορεί να συζητηθεί επί προσωπικού τηλεφωνικώς ή σε κάποια - επί προσωπικού - συνάντηση.