PDA

View Full Version : SAY NO TO DRUGS.,.,


tattoopanther
13-12-2010, 23:19
Με αφορμή τον 1 χρόνο από τον χαμό του Σταύρου .,.,
.,.,αφιερωμένο στους ήρωες που βγήκαν.,.,,.


YouTube - SAY NO TO DRUGS.m4v

MARK
14-12-2010, 00:55
Μακάρι όλοι οι χρήστες να καταφέρουν να γλυτώσουν από την δοκιμασία που έχουν μπεί.....:(

princess
14-12-2010, 00:59
Δεν ξερω ποιος ηταν ο Σταυρος,λυπαμαι για το χαμο του.Μακαρι ολοι να χουν ενα χερι να πιαστουν να τους τραβηξει εξω ξανα στο φως μακρυα απο τα σκοταδια.....:(

CPretenteriS
14-12-2010, 02:08
Ακόμα και στα κέντρα απεξάρτησης... είμαστε πολύ πίσω σαν χώρα... :hmmm:

Η δημιουργική αξιοποίηση του ελεύθερου χρόνου του ναρκωμανούς... που είναι το πιο ουσιαστικό κομμάτι της απεξάρτησης, δυστυχώς δεν είναι όσο ανεπτυγμένο θα έπρεπε να είναι όπως σε άλλες χώρες της Ευρωπαϊκής Ενωσης!! :hmmm:

Σημάδια βελτίωσης πάντως υπάρχουν σε σχέση με το πως ήταν το συγκεκριμένο κομμάτι πριν από μια δεκαετία... :cool:

adventure
14-12-2010, 08:29
Η μάστιγα της εποχής θερίζει μακριά από τα σπίτια μας .

:hmmm: :hmmm: :hmmm:

Jefe
14-12-2010, 10:30
Αρρώστια, χειρότερη κ από τον καρκίνο... Ένα μεγάλο μπράβο σ' αυτούς που με δύναμη ψυχής κ μυαλού καταφέρνουν να ξεφύγουν...


Jefe

basilis76
14-12-2010, 10:34
ΜΟΝΟ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΛΗΨΗ.ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΙΠΟΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ ΑΠΛΑ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.

evan400f
14-12-2010, 12:44
Δεν υπάρχει χειρότερη ‘αρρώστια’ για μία οικογένεια. Η πρόληψη είναι το καλύτερο. Μπράβο σε αυτούς που κατάφεραν να ξαναδούν το φως της ημέρας.

gsmaniac
14-12-2010, 19:18
η δικη μου εμπειρια(ειναι αρκετα μεγαλη) με την απεξαρτηση ειναι τελειως διαφορετικη,απο αυτα που γραφτηκαν λιγο πιο πανω....:)
κολλητος μου φιλος,πριν απο 20 χρονια περιπου,ηταν απο τους πρωτους που απεξαρτηθηκε στην ΣΤΡΟΦΗ.....
η δουλεια που εκαναν εκει ηταν πολυ καλη,γιατι ειδα τα πραγματα απο πολυ κοντα....;)
ο φιλαρακος μου ενταχθηκε στο συνολο και δημιουργησε οικογενεια και ολα πανε καλα στην ζωη του...:)
αν δεν ηταν η ΣΤΡΟΦΗ...θα τον βρισκαμε στην ομονοια,μην αφοριζουμε ετσι ευκολα χωρους,που ισως δεν γνωριζουμε καλα...;)

tattoopanther
14-12-2010, 21:09
μην αφοριζουμε ετσι ευκολα χωρους,που ισως δεν γνωριζουμε καλα...


.,.,,έτσι είναι φίλε μου,.,.,
.όλοι αυτοί η χώροι τύπου Ιθάκη σε Ελλάδα και εξωτερικό είναι στην εξέλιξη νομίζω´.,
.,.,πρέπει πρώτα να το θέλει πραγματικά να καθαρίσει ο κάθε τοξικομανής και μετά έρχεται η βοήθεια από έξω.,.,,

gsmaniac
14-12-2010, 21:14
μην αφοριζουμε ετσι ευκολα χωρους,που ισως δεν γνωριζουμε καλα...


.,.,,έτσι είναι φίλε μου,.,.,
.όλοι αυτοί η χώροι τύπου Ιθάκη σε Ελλάδα και εξωτερικό είναι στην εξέλιξη νομίζω´.,
.,.,πρέπει πρώτα να το θέλει πραγματικά να καθαρίσει ο κάθε τοξικομανής και μετά έρχεται η βοήθεια από έξω.,.,,
αυτο εννοειται......αλλα και οι κοινοτητες κανουν καλη δουλεια..;)
οσοι αρρωστοι πανε στις κοινοτητες,θελουν βοηθεια,γιατι εχουν πιασει πατο...:cool:

Capitain
28-12-2010, 00:39
αυτο εννοειται......αλλα και οι κοινοτητες κανουν καλη δουλεια..;)
οσοι αρρωστοι πανε στις κοινοτητες,θελουν βοηθεια,γιατι εχουν πιασει πατο...:cool:

Ας πω κι εγώ τη δική μου εμπειρία...
Κατά τη γνώμη μου είναι θέμα καθαρά χαρακτήρα και ψυχοσύνθεσης του ατόμου...
Εχω χάσει ένα φίλο και οι άλλοι 2 κολλητοί μου ήταν χρόνια εξαρτημένοι στην ηρωίνη. Ο ένας ξεκόλλησε εντελώς, έχει οικογένεια πλέον και είναι ένα αγχωμένο στέλεχος πολυεθνικής που δουλεύει με κοστούμι.. Ο άλλος το παλεύει...
Κατά τη γνώμη μου οι άνθρωποι που πέφτουν σ'αυτή τη λούμπα είναι οι πιο συναισθηματικοί και έξυπνοι ανθρώποι που δεν αντέχουν την υποκρισία αυτου του κόσμου...
Οπότε διαλέγουν έναν δικό τους...
Εγώ μάλλον τη γλύτωσα επειδή τον καιρό της έξαρσης τους ταξίδευα και έλειπα επί το πλείστον...
Θα θεωρήσω απαραίτητο να αναφέρω ότι δεν ήταν ρεμάλια, γόνοι προλετάριων η κάτι τέτοιο... Και οι 3 ήταν από ευκατάστατες οικογένειες, ίσως βιοτικού επιπέδου άνω του μετρίου, μορφωμένοι και με αρχές μεγαλωμένοι...
Και τον έναν τον είδα στα Εξάρχεια σε κοντινό μου τραπέζι να ζητιανεύει ψιλά.. Φαντάζεστε το σοκ μου...
Είναι να μην σου τύχει, δεν είναι θέμα διαπαιδαγώγησης κατά τη γνώμη μου τα ναρκωτικά.. Είναι θέμα του πόσο τοις μετρητοίς παίρνεις τα τεκταινόμενα γύρω σου, έχω την πεποίθηση ότι θα έχουμε έξαρση των νεαρών χρηστών στο άμεσο μέλλον με όλα αυτά που συμβαίνουν στην Ελλαδίτσα μας..
Φυλάτε τα νιάτα γονείς, οπλίστε τα με αυτοπεποίθηση.

CPretenteriS
28-12-2010, 00:52
Ας πω κι εγώ τη δική μου εμπειρία...
Κατά τη γνώμη μου είναι θέμα καθαρά χαρακτήρα και ψυχοσύνθεσης του ατόμου...
Εχω χάσει ένα φίλο και οι άλλοι 2 κολλητοί μου ήταν χρόνια εξαρτημένοι στην ηρωίνη. Ο ένας ξεκόλλησε εντελώς, έχει οικογένεια πλέον και είναι ένα αγχωμένο στέλεχος πολυεθνικής που δουλεύει με κοστούμι.. Ο άλλος το παλεύει...
Κατά τη γνώμη μου οι άνθρωποι που πέφτουν σ'αυτή τη λούμπα είναι οι πιο συναισθηματικοί και έξυπνοι ανθρώποι που δεν αντέχουν την υποκρισία αυτου του κόσμου...
Οπότε διαλέγουν έναν δικό τους...
Εγώ μάλλον τη γλύτωσα επειδή τον καιρό της έξαρσης τους ταξίδευα και έλειπα επί το πλείστον...
Θα θεωρήσω απαραίτητο να αναφέρω ότι δεν ήταν ρεμάλια, γόνοι προλετάριων η κάτι τέτοιο... Και οι 3 ήταν από ευκατάστατες οικογένειες, ίσως βιοτικού επιπέδου άνω του μετρίου, μορφωμένοι και με αρχές μεγαλωμένοι...
Και τον έναν τον είδα στα Εξάρχεια σε κοντινό μου τραπέζι να ζητιανεύει ψιλά.. Φαντάζεστε το σοκ μου...
Είναι να μην σου τύχει, δεν είναι θέμα διαπαιδαγώγησης κατά τη γνώμη μου τα ναρκωτικά.. Είναι θέμα του πόσο τοις μετρητοίς παίρνεις τα τεκταινόμενα γύρω σου, έχω την πεποίθηση ότι θα έχουμε έξαρση των νεαρών χρηστών στο άμεσο μέλλον με όλα αυτά που συμβαίνουν στην Ελλαδίτσα μας..
Φυλάτε τα νιάτα γονείς, οπλίστε τα με αυτοπεποίθηση.

Κάπως έτσι έπαθα κι εγώ σοκ.... όταν είδα παιδική μου φίλη στην Ερμού να μοιράζει φυλλάδια... και την πήγα σ' ένα εστιατόριο... και έμαθα όλη την ιστορία και μου σηκώθηκε η τρίχα... :(:(

Και είναι και κόρη γνωστού... στην πολιτική σκηνή.... Ας τα να παν στον αγύριστο... Αυτά τα πράγματα είναι... "Ου μπλέξεις"...

Το πιο σωστό είναι το τελευταίο που είπες...

Capitain
28-12-2010, 01:06
Κάπως έτσι έπαθα κι εγώ σοκ.... όταν είδα παιδική μου φίλη στην Ερμού να μοιράζει φυλλάδια... και την πήγα σ' ένα εστιατόριο... και έμαθα όλη την ιστορία και μου σηκώθηκε η τρίχα... :(:(

Και είναι και κόρη γνωστού... στην πολιτική σκηνή.... Ας τα να παν στον αγύριστο... Αυτά τα πράγματα είναι... "Ου μπλέξεις"...

Το πιο σωστό είναι το τελευταίο που είπες...
Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι όλοι όσοι πέφτουν εκεί είναι ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ....
ΜΕ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ... Επειδη κάποια φορά είχα συνοδέψει τον ένα φίλο μου στο σπίτι όπως λένε τα κέντρα απεξάρτησης οι χρήστες, πάνε εκεί να μοιραστούν τον πόνο τους και τα παράπονα τους με τους υπόλοιπους..
Παιδιά είναι ένας κόσμος ειλικρίνειας αλλά δεν τους ακούει κανείς βεβαια, είναι ουτοπιστές και ρομαντικοί και συναισθηματικοί, αλλά σίγουρα ο κόσμος που έχει χτιστεί πλέον θέλει τους χοντρόπετσους και τα λαμόγια να επιβιώνουν.
Τεσπά, είναι πολύ βαθύ το θέμα για αναλυθεί εδώ και δεν προσεγγίζεται με επιφανειακές αντιλήψεις του τύπου μάστιγα-πρεζόνια-αλήτες-αναρχικοί...

tattoopanther
28-12-2010, 17:06
..,.,αν έχετε χρόνο ρίξτε μια ματιά.,.,


������ ��������,� ��������� ��� ������� (http://virtualschool.web.auth.gr/1.2/TheoryResearch/CongressGrivas.html)