PDA

View Full Version : ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ


ΑΝΤΩΝΗΣ
16-12-2010, 17:02
Καλησπέρα θέλω να πω κάπου τον πόνο μου μήπως και γλιτώσω το εγκεφαλικό. Έχω ένα R1200GS του 2010 το αγόρασα μετρητής τον Ιούλιο και σήμερα ένας έξυπνος μου το έριξε κάτω από την αριστερή πλευρά, και βγαίνω να την πάρω και την βλέπω κάτω και φυσικά να έχει φύγει ο μάστορας και χωρίς να έχει αφήσει ένα τηλ.Ηταν παρκαρισμένη μπροστά στο γκαράζ μουφτή να πω, δεν θα του κόστιζε τίποτα να αφήσει τα στοιχεία του. Απορώ με το σκεπτικό των περισσότερων οδηγων.Αυτα τα λίγα πάω μια βόλτα να χαλαρώσω. Ευχαριστώ που με ακούσατε.

Νεύρα:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

MARK
16-12-2010, 17:10
Καλησπέρα θέλω να πω κάπου τον πόνο μου μήπως και γλιτώσω το εγκεφαλικό. Έχω ένα R1200GS του 2010 το αγόρασα μετρητής τον Ιούλιο και σήμερα ένας έξυπνος μου το έριξε κάτω από την αριστερή πλευρά, και βγαίνω να την πάρω και την βλέπω κάτω και φυσικά να έχει φύγει ο μάστορας και χωρίς να έχει αφήσει ένα τηλ.Ηταν παρκαρισμένη μπροστά στο γκαράζ μουφτή να πω, δεν θα του κόστιζε τίποτα να αφήσει τα στοιχεία του. Απορώ με το σκεπτικό των περισσότερων οδηγων.Αυτα τα λίγα πάω μια βόλτα να χαλαρώσω. Ευχαριστώ που με ακούσατε.

Νεύρα:confused::confused::confused::confused::confused::confused:


Τι να πώ ρε φίλε,κυκλοφορούν πολλά ζώα....Φαντάζομαι τι έπαθες όταν είδες την μπέμπα σου κάτω...Δεν τον είδε κανένας ώστε να πάρει αριθμό κυκλοφορίας.....:hmmm::(:hmmm:

commander
16-12-2010, 17:12
ειναι τοσο τρομπας ο ανθρωπος που λες οτι {να παει ποιο κατω και να του σκασει το λαστιχο για να μην πω τιποτα αλλο και με κακολογησουν} ΝεύραΝεύρα

kostasx
16-12-2010, 17:17
Είναι γνωστό ότι κυκλοφορούν πολλά ζώα..το θέμα σε ποιόν θα κάτσουν..:mad:ΝεύραΝεύρα

evan400f
16-12-2010, 17:29
Παιδιά κατ’ αρχήν μη βρίζετε τα ζώα δεν μας φταίνε. Απλά την σήμερον ημέρα δεν υπάρχει σεβασμός. Κανένας δεν κάνει των κόπο να βάλει τον εαυτό του στη θέση του άλλου. Όπως λέγαμε παλιά, που να του καεί το video (DVD σήμερα) του παλιό μαλ@@$#%%$!!!!!
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

nasos
16-12-2010, 17:33
Απαράδεκτος ο τυπάς. Δεν υπήρχε καμιά κάμερα απο μαγαζί εκεί γύρω;;;;

kostasx
16-12-2010, 17:40
Παιδιά κατ’ αρχήν μη βρίζετε τα ζώα δεν μας φταίνε.


Εννοώ τα δίποδα ζώα...:D:):)

evan400f
16-12-2010, 17:42
Εννοώ τα δίποδα ζώα...:D:):)
:sm8:

γιωργος
16-12-2010, 18:06
η μηχανη σου;ζημιες; ασε το επαθα την πρωτη εβδομαδα αλλα ευτυχως με ελαχιστες ζημιες.σε καταλαβαινω:yz

ntinopoulos
16-12-2010, 18:18
γι αυτο τη βαζω παντα πανω σε πεζοδρομια!:)

παντως να λες παλι καλα που δεν ησουν πανω!;)

ΑΝΤΩΝΗΣ
16-12-2010, 18:39
Mπα τίποτα κάνεις δεν είδε τίποτα .Καπάκι αρ κυλίνδρου και ο καθρέπτης και λίγο το φτερό μπροστά. Μίλησα με Κώστα από τον Παναγιωτόπουλο, μονό 200 το καπακι,Ωραιο δώρο Χριστουγέννων.

angpass
16-12-2010, 18:49
τέτοιοι τύποι είναι επικίνδυνοι και δεν το λέω για τις υλικές ζημιές που προξένησε και έφυγε αλλά γιατί αν υπήρχε και αναβάτης επάνω στην μηχανή και ήξερε οτι δεν θα τον έβλεπε κανείς πάλι θα έφευγε.
:mad::mad::mad:

basilis76
16-12-2010, 19:13
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Jefe
16-12-2010, 22:33
Έτυχε να πέσει πάνω σε ζώο. Νομίζω δέ ότι η ασφάλεια δεν σου ανεβάζει τα ασφάλιστρα αν κάνεις δήλωση(σε περίπτωση που δεν έχεις κάνει άλλη μέσα σε ένα χρονικό διάστημα).


Jefe

napgeo
16-12-2010, 22:36
Έτυχε να πέσει πάνω σε ζώο. Νομίζω δέ ότι η ασφάλεια δεν σου ανεβάζει τα ασφάλιστρα αν κάνεις δήλωση(σε περίπτωση που δεν έχεις κάνει άλλη μέσα σε ένα χρονικό διάστημα).


Jefe

Σωστό αυτό..
Όχι όμως όλες...............

FANISGS
16-12-2010, 22:43
μακαρι να ναι το τελευταιο που συμβαινει στην μπεμπεκα σου!

ortho
16-12-2010, 22:45
γι αυτο τη βαζω παντα πανω σε πεζοδρομια!:)

παντως να λες παλι καλα που δεν ησουν πανω!;)

Που και να πέσει κανένας πεζός πάνω της, θα πέσει ο πεζός κάτω. Αμα είναι και γερόντι να επιβεβαιώση τη λαϊκή ρήση!

adventure
16-12-2010, 22:45
Τον άχρηστο.

Νεύρα Νεύρα Νεύρα

Arkas
16-12-2010, 22:50
Βρες κανά φιλαράκι σου, να σου κάνει δήλωση...

gandreas
17-12-2010, 00:21
Εμείς φταίμε για όλα αυτά, αν κατέδιδε ο καθένας ότι έβλεπε θα ήμαστε ευτυχισμένοι, αλλά πολλοί φοβούνται μην μπλέξουν

GEO_K
17-12-2010, 00:23
Βρες κανά φιλαράκι σου, να σου κάνει δήλωση...

:sm8:

gemara
17-12-2010, 00:32
Υπάρχει κανείς που δεν του έχει τύχει τέτοιο πράγμα;
Εμένα τρεις φορές μου έχουνε κάνει ζημιά και χοντρή μάλιστα στο αυτοκίνητο και την μια φορά φιλοτιμήθηκε άνθρωπος να μου αφήσει σημείωμα με αυτόν που είδε να το κάνει.

Θρασύδειλοι υπάρχουν πολλοί τριγύρω μας, αλλά έτσι τους έμαθε η μάνα τους και ο πατέρας τους...

run
17-12-2010, 00:43
Ο καθένας φοβάται οτι θα είναι μεγάλη η επιβάρυνση στα ασφάλιστρά του, ενώ είναι πολύ μικρή:cool:

Ακιs
17-12-2010, 00:44
Το εν λογω σημειωμα,θεωρειται ''πολυτελεια'' στις μερες μας,γιατι το μυαλο των περισσοτερων λειτουργει φοβισμενα εκεινη την στιγμη και δεν εχουν την ψυχραιμια να σκεφτουν οτι ''η ασφαλεια πληρωνει'',εκτος κι αν δεν εχουν που ειναι πλεον συχνο φαινομενο...

Εδω πια και τα ''hit & run'',ειτε σε μοτοσυκλετιστες ειτε σε πεζους,αυξανονται με δραματικους ρυθμους....:(

dimitrisb
17-12-2010, 00:57
Αντώνη λυπάμαι πολύ γι΄αυτό που σου έτυχε! Μακάρι να είναι το τελευταίο!
Αυτό το σκεπτικό ορισμένων να μην αφήνουν σημείωμα είναι το γνωστό σκεπτικό του "παρτάκια" ! Σκέφτονται τον εαυτούλη τους και τίποτε άλλο! (συνηθισμένο στις μέρες μας) Πόσο θα του ανέβαινε η ασφάλεια?! Στην ασφάλειά μου έχω "προστασία bonus malus", που δεν ανεβαίνει αν κάνω 1-2 δηλώσεις το χρόνο!
Απορώ όταν θα τύχει σε αυτούς πως θα αντιδράσουν ... !:confused:

Gazi
17-12-2010, 08:53
Λυπάμε για αυτό που σου έτυχε φίλε μου...Απλά,κοίτα να βρείς την καλύτερη λύση.Εννοώ να βρεις κάποιον να σου κάνει δήλωση,να δεις μήπως επισκευάζονται και στο κάτω κάτω (όπως είχα κάνει και εγω)αν η γρτζουνιά είναι μικρή στον κύλινδρο,άστην για το μάτι βρε αδερφέ!!!
Να είναι το τελευταίο σου εύχομαι!!!

ΑΝΤΩΝΗΣ
17-12-2010, 14:12
Ναι παιδιά αυτό θα προσπαθήσω να κανω.Θα πρέπει να υποχρεωθώ σε ένα φίλο για να πάμε με την ασφαλεια.Απλος σου χαλάει όλη την διαθεση,ειναι που είναι τα πράγματα περίεργα αυτές τις εποχές.

Καλές γιορτές σε όλους με υγειά.

ortho
17-12-2010, 15:42
Την προηγούμενη εβδομάδα κατέβαινα τη Φορμίωνος. Κάποια στιγμή βλέπω τη μούρη ενός αυτοκινήτου από στενό στα αριστερά μου. Σταματάει διότι ανέβαινε ένα ταξί. Μιά χαρά λέω κι αφήνω το φρένο. Ελα όμως που η θειά πετάχτηκε και μπήκε μπροστά μου. Ξανά στα φρένα. Με πάει καρότσι μέχρι το επόμενο φανάρι στο οποίο αν και κόκκινο δε σταματάει. Μην τα πολυλογώ, φτάνοντας στη Φιλολάου σταματάω αμέσως για να πάω στο ΑΤ της περιοχής. Ενας συνάδερφος δικυκλιστής με βλέπει που ξεπεζεύω βρίζοντας με ρωτάει τι έγινε. Του εξηγώ τι συνέβη κι εκείνη τη στιγμή περνάει κι η θειά. Μου λέει, έλα μωρέ θα μπορούσε να ήταν η μάνα σου, τι θα έκανες; Θα της έπαιρνα τα κλειδιά ρε φίλε του είπα. Πήγα στο ΑΤ έδωσα τον αριθμό πινακίδας και τι αμάξι ήταν και ζήτησα να τη βγάλουν από την κυκλοφορία. Η αλήθεια είναι ότι το παληκάρι στη σκοπιά έδωσε αμέσως το σήμα στην τροχαία.

gemara
17-12-2010, 18:48
Θα ήταν ενδιαφέρουσα βέβαια και η άποψη κάποιου που εργάζεται σε ασφαλιστική εταιρεία για τέτοιες δηλώσεις...

ntinopoulos
17-12-2010, 18:49
Θα ήταν ενδιαφέρουσα βέβαια και η άποψη κάποιου που εργάζεται σε ασφαλιστική εταιρεία για τέτοιες δηλώσεις...
μπα...καθολου!:rolleyes::sm7: