PDA

View Full Version : η αρπακτη ζη και βασιλευει....


γιαγια αρκουδα
18-12-2010, 10:06
πριν περιπου 10 ημερες ο πατερας μου 76 ετων του ειπε ο γιατρος να κανει χολτερ καρδιας. εβαλε το μηχανιμα για 24 ωρες και του βρικαν οτι η καρδια του σταματαει περιπου για 3. 2 δευτερολεπτα τακτικα. αριθμια δηλαδη.
του ειπε οτι θα πρεπει να βαλει βιματοδοτη και δεν θα πρεπει να ξαναοδηγηση μηχανακι..(εδω ... βαλαμε και εμεις το χερακι μας στο μπλα μπλα στον γιατρο μετα το συμβαν με το τροχαιο που ειχε)
με το που το ακουσε ο πατερας μου κοντεψε να σκασει. θα πηγενε μετα απο 2 ημερες να βαλει τον βηματοδοτη και αυτες της δυο ημερες ηταν κολασι για εμας πιστευαμε οτι θα μας μηνει στα χερια. ενα αγχος να ξεφισαει να ειναι ετοιμος να σκασει...
<< να μου πει οτι δεν θα ξανακαβαλισο μηχανακι? καλυτερα να πεθανω τι να κανω κλισμενος στο σπιτη >> ελεγε και ξαναελεγε....
Α ρε πατερα.........πως σε καταλαβενω να ηξερες.......
το ραντεβου για τον βηματοδοτη του ειπε ο γιατρος οτι αν θελει να παει σε ενα ιδιοτηκο νοσοκομειο για καλυτερα σε μια παροδο της κατεχακη το ικα θα καλιπτε τα εξοδα και αυτος θα εδηνε συμετοχη 350 ευρω..
ε δεν βαριεσε ειπε καρδια ειναι αυτη ας παω να με προσεξουν καλυτερα εκει.
ανοιξε τον κουμπαρα, (βλεπετε ειναι μεγαλοεισοδιματιας συνταξιουχος των 420 ευρω με της μιωσεις).
του εκαναν την επεμβαση και οταν πηγε να παρει το εξητιριο και να πληροσει του ειπαν οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 350 ΑΛΛΑ 1200 + ΦΠΑ.
τους ειπε οτι ο γιατρος του ειχε πει αλλα, και του απαντησαν οτι αυτα που του ειχε πει ο γιατρος ηταν για το νοσοκομειο η αμηβη του γιατρου δεν ηταν μεσα.
οποτε ο πατερας μου ξαπλοσε παλι στο κρεβατη του και τους λεει ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ, εγω δεν εχω αυτα τα λεφτα να τα δοσο και ουτε θα δανιστο να σας τα δοσω.
ας μου το λεγατε πριν να το ηξερα, δεν θα ερχομουν γιατι δεν τα εχω τα λευτα και θα πηγενα με το ικα. η θα καθομουνα να πεθανω. αυτα τα λεφτα δεν τα εχω και δεν τα δηνω ουτα θα παω να δανιστω.
ταλικα του εδοσαν εξιτιριο και πληρωσε 350 ευρω + ΦΠΑ αλλα το βιβλιαριο του ικα ακομα δεν του το εχουνε δοσει.
αν απο βδομαδα με δειτε στης ειδησεις να ξερεται οτι θα τα εχω κανει λαμπογιαλο στο μπου@## τους αμα δεν μου το δοσουν.....
γιατι πρεπει αν παρει και φαρμακα και τα περνει βερεσε απο τον φαρμακοποιο....

adventure
18-12-2010, 10:34
Εκεί είναι που παίρνεις φόρα και δεν σταματάς με τίποτα με τους επιτήδειους του τύπου γιατρούς και ιδιωτικές κλινικές .

Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα Νεύρα

Albatros
18-12-2010, 10:58
...μία από τα ίδια...
αυτοί δε σταματάνε με τίποτα...
:mad:

manosamos
18-12-2010, 11:27
Και ολα αυτα τα αρπακτικα στους κύκλους τους παριστανουν τους καθώς πρεπει........:rolleyes:
Ξυλο ατελειωτο που θελουνε.:cool:

ckk
18-12-2010, 11:47
Μπορεί το ιδιωτικό νοσοκομείο να κρατάει δημόσιο έγγραφο?

Επίσης τόσα έχουμε ακούσει για απάτες με τα βιβλιάρια ηλικιωμένων που τα αφήνουν σε γιατρούς και αυτοί κάνουν απάτες με φάρμακα. Μην βρεθείς και μπλεγμένος από πάνω.

'Βγάλτε το' αχα χα:sm7::sm7:. Ωραίος ο πατέρας σου.

kostas_366
18-12-2010, 11:53
Εύχομαι υγεία στον πατέρα σου και γρήγορα να είναι όπως πριν.

CPretenteriS
18-12-2010, 11:56
Εύχομαι υγεία στον πατέρα σου και γρήγορα να είναι όπως πριν.

:sm8:

ARGI
18-12-2010, 12:07
Ρε Γιώργο, σορρυ κιόλας, λυπάμε πολύ για τον πατέρα σου, αλλά πες μας και κανένα ευχάριστο θέμα... Μας έχεις "ψοφήσει" στα δυσάρεστα... Συνεργεία, τράπεζες, γιατρούς κ.α....
Τόσα ταξίδια μεγάλα έχεις κάνει... Εχεις γύρισει σχεδόν όλη την Ευρώπη, με τα εργαλεία σου.... Πες μας, καμιά περιγραφή, "σήκωσε" καμιά φώτο, να δούμε και εμείς...
Ολοι μας έχουμε προβλήματα....!!!!

Υ.π,
Και για να μην βγουν, ορισμένοι, και πουν ότι του την "βγαίνω άσχημα", του ανθρώπου, τον Γιώργο και την γυναίκα, τους ξέρω προσωπικά, και έχουμε φάει και πιεί μαζί.... Ο άνθρωπος έχει πολλές εμπείριες από ταξίδια... ¨Ολοι θα θέλαμε να τις ακούσουμε...

Γιώργιο και Κατερίνα να είστε πάντα καλά... Και μακριά από προβλήματα... Περαστικά και στον πατέρα σου....
Σας περιμένω πάλι Βόλο, για τα γνωστά..!!!! http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203E1.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433}) http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020354.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433})
:cool::cool::cool:

gandreas
18-12-2010, 12:12
Το σωστό είναι αν έχουν πρόβλημα να κάνουν μήνυση, δεν έχουν κανένα δικαίωμα να κρατάνε προσωπικά αντικείμενα κανενός. Υπάρχει και ο άλλος τρόπος, φωνάζεις 20 φίλους για ντόρο και πάμε να το πάρουμε όλοι μαζί, εγώ είμαι μέσα αν θες κάτι:D;):rolleyes::p

Περαστικά στον πατέρα σου

γιαγια αρκουδα
18-12-2010, 12:31
Ρε Γιώργο, σορρυ κιόλας, λυπάμε πολύ για τον πατέρα σου, αλλά πες μας και κανένα ευχάριστο θέμα... Μας έχεις "ψοφήσει" στα δυσάρεστα... Συνεργεία, τράπεζες, γιατρούς κ.α....
Τόσα ταξίδια μεγάλα έχεις κάνει... Εχεις γύρισει σχεδόν όλη την Ευρώπη, με τα εργαλεία σου.... Πες μας, καμιά περιγραφή, "σήκωσε" καμιά φώτο, να δούμε και εμείς...
Ολοι μας έχουμε προβλήματα....!!!!

Υ.π,
Και για να μην βγουν, ορισμένοι, και πουν ότι του την "βγαίνω άσχημα", του ανθρώπου, τον Γιώργο και την γυναίκα, τους ξέρω προσωπικά, και έχουμε φάει και πιεί μαζί.... Ο άνθρωπος έχει πολλές εμπείριες από ταξίδια... ¨Ολοι θα θέλαμε να τις ακούσουμε...

Γιώργιο και Κατερίνα να είστε πάντα καλά... Και μακριά από προβλήματα... Περαστικά και στον πατέρα σου....
Σας περιμένω πάλι Βόλο, για τα γνωστά..!!!! http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203E1.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p=%7B6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433%7D) http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020354.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p=%7B6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433%7D)
:cool::cool::cool:

αργυρη μου μου πανε ολα στραβα τελευταια και εχω ξεχασει τι παει αν πει βολτα.
για να καταλαβεις μεχρη και τον μεσαιο μου γιο εχω στο 401 με πνευμονια . τον τασο που ειχε κανει εγχηριση στον πνευμονα θημασε την ιστορια του...
ενω τον βγαλανε γιωτα 4 λογο της εγχηρισης θεωρισε αξιοματικος της μοναδας του οτι το εβγαλε για να λουφαρι και τον εστηλε ΕΝΟΠΛΟ σε φιλακιο με τα χιωνια στον αυλωνα με αποτελεμα να εχει παθει πνευμονια. και καταλαβενεις τι σημενη αυτο για εγχηρισμενο πνευμονα....
αμα παρω αναποδες να δεις τι θα γηνει... πιστευω να μην εχει επιπλοκες και μετα την μαχη που εδωσαν οι γιατροι να σωσουν το πνευμονη του να το χασει τωρα ... μετα δεν σου λεω τι θα γηνει.......

ARGI
18-12-2010, 12:42
αργυρη μου μου πανε ολα στραβα τελευταια και εχω ξεχασει τι παει αν πει βολτα.
για να καταλαβεις μεχρη και τον μεσαιο μου γιο εχω στο 401 με πνευμονια . τον τασο που ειχε κανει εγχηριση στον πνευμονα θημασε την ιστορια του...
ενω τον βγαλανε γιωτα 4 λογο της εγχηρισης θεωρισε αξιοματικος της μοναδας του οτι το εβγαλε για να λουφαρι και τον εστηλε ΕΝΟΠΛΟ σε φιλακιο με τα χιωνια στον αυλωνα με αποτελεμα να εχει παθει πνευμονια. και καταλαβενεις τι σημενη αυτο για εγχηρισμενο πνευμονα....
αμα παρω αναποδες να δεις τι θα γηνει... πιστευω να μην εχει επιπλοκες και μετα την μαχη που εδωσαν οι γιατροι να σωσουν το πνευμονη του να το χασει τωρα ... μετα δεν σου λεω τι θα γηνει.......

Λυπάμε ρε φίλε, όντως σας έχει πάρει αποκάτω....
Ειλικρινά φίλε, περαστικά σε όλους, και με το καλό, να βγεί το παιδί...
Φίλε μου, εάν ήμουνα τώρα Αθήνα, θα ερχόμουν πετώντας στο 401, να δω τον γιό σου... Να τους δώσεις τα χαιρετίσματα μου... Και πάλι περαστικά...

Αργύρης...

MARK
18-12-2010, 12:49
ΕλλαδιστάνΝεύραΝα είναι γερός ο πατέρας σου φίλε,δυστηχώς με τα λαμόγια άκρη δύσκολα θα βρείς :hmmm:

windman1200
18-12-2010, 14:49
Φίλε μου δεν σε γνωρίζω προσωπικά, αλλά ειλικρινά εύχομαι περαστικά σε όλους.
Ποιός γαμ@μ@ς είπε ότι το γιατριλίκι είναι λειτούργημα...

γιαγια αρκουδα
20-12-2010, 11:21
Και για να μην βγουν, ορισμένοι, και πουν ότι του την "βγαίνω άσχημα", του ανθρώπου,
αργυρακο μου το εχω ξαναπει
εδω μεσα ειμασται ολοι φιλοι αλλοι εχουμε πιει και ενα καφε μαζι και γνωριζομαστε, με αλλους δεν εχουμε συναντηθη. αυτο δεν σημενει οτι θα πρεπει να συμβουλευομαστε και δικιγορο για να γραψουμε κατι ...
μου την ειπεσ σου την ειπα θα μου την πεις θα σου την πω. το παιχνιδι του πιος θα τι και σε πιον πεζουμε?
λεγετε οτι θελετε στο κατω κατω αν κανω λαθοσ καλυτερα να μου την πει φιλος θα το κανει απο ενδιαφερων γα εμενα

evan400f
20-12-2010, 12:21
Γιώργο περαστικά στον Πατέρα σου και στον γιο σου. Καλά ξεμπερδέματα σου εύχομαι.
ΝεύραΝεύρα

petros
20-12-2010, 12:34
Περαστικά φιλαράκι,στον πατέρα σου και τον γιό σου,ευχομαι να μην έχεις αλλα τρεξίματα,οσο για τους γιατρούς ΟΛΟΙξέρουμε οτι οι περισσότεροι ειναι λαμόγια και παλιο########,την ζωή του αλλου την έχουν για τα α#χ#δ#α τους,ΝεύραΝεύραΝεύραμόνο το χρήμα μετράει.....ευτυχώς υπάρχουν και μερικοί που ειναι ακόμα ανθρωποι........