PDA

View Full Version : Πρωινό συμβάν


adventure
24-12-2010, 09:03
Σήμερα το πρωί ξεκινώντας να έρθω στη δουλειά 6 η ώρα και ενώ ετοιμαζόμουν στην αυλή του σπιτιού μου να βάλω νιτσεράδες και τα συναφή γιατί ο καιρός ψιχάλιζε κινούμε πάντα με το παπί στη δουλειά μου άκουγα ένα μηχανάκι που ερχόταν και συγκεκριμένα βέσπα λοιπόν ακριβώς μπροστά από το σπίτι έκανε αυτόν το χαρακτηριστικό θόρυβο όταν κολάι το μοτέρ.



Οδηγός ήταν μια δεσποινίς που σταμάτησε λίγο πιο κάτω και μέχρι να κλείσω εγώ το πορτόνι του σπιτιού μου πρόσεξα ότι προσπαθούσε να το βάλει μπροστά με τη μίζα χωρίς βέβαια αποτέλεσμα .
Βάζοντας εγώ μπροστά και πηγαίνοντας προς το μέρος της προσπαθούσε να το βάλει και με τη μανιβέλα αλλά αυτή δεν κατέβαινε και με αυτό πιστοποίησα εκατό τις εκατό ότι το μηχανάκι είχε παραδώσει πνεύμα .


Τη πλησίασα της είπα καλημέρα και της εξήγησα ότι το μηχανάκι είχε σοβαρή ζημιά και δεν πρόκειται να πάρει μπροστά και αυτή μου εξήγησε με απότομο τρόπο ότι κάτι είναι με το νερό .


Της ξαναλέω λοιπόν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει μπροστά και αν θέλει κάποια βοήθεια και η δεσποινίς λίγο έλειψε να με βρίσει .


Της είπα περαστικά και έφυγα φουντωμένος .



Νεύρα Νεύρα Νεύρα



Η δεσποινίς παρεμπίπτοντος ήταν αλβανίδα .:cool:

CPretenteriS
24-12-2010, 09:36
ΝεύραΝεύρα

Νομίζω βέβαια... πως η απρέπεια... η ασέβεια και η γαιδουριά... δεν κρατάνε σημαίες!!!

Απαράδεκτη πάντως... :mad:

ntinopoulos
24-12-2010, 09:56
ψαχτηκες πριν φυγεις απο κει μημπως σου λειπει τιποτα?:rolleyes::sm7:

γιωργος
24-12-2010, 10:28
εσυ ακανες αυτο που επρεπε..........

ortho
24-12-2010, 10:42
Ετσι! καλά να πάθεις! για να θέλεις πρωί πρωί να το παίξεις καλός σαμαρείτης!
είδες το γκομενάκι κι είπες κάτσε να το παίξω καλός. καλά σου έκανε! που να ξέρει ότι εσύ δεν ήθελες κάτι άλλο;!;) κάτι η τσίμπλα, κάτι το ημίφως, πολύ θέλει;:D:D
εσύ πάντως την προσπάθειά σου την έκανες!
:sm8::sm8:

kostasx
24-12-2010, 10:48
Κάνε το καλό και ρίχτο στο γυαλό..;);)

Εσύ έδειξες ενδιαφέρον και πήγες να βοηθήσεις (που νομίζω ότι θα κάναμε οι περισσότεροι)
και από κει και πέρα..αφησέ την να τραβάει τα βυζι@ της..

plusangel
24-12-2010, 10:55
Εσύ έκανες τη καλή πράξη μην σε απασχολεί το μετά...και καλό είναι να μην αλλάξεις και να συνεχήσεις να κάνεις το καλό!

basilis76
24-12-2010, 11:22
ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ.ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΑΑΣ

Ακιs
24-12-2010, 11:37
''Αγαπατε και βοηθατε αλληλους''
[ελληνες,αλβανους,πακιστανους,κτλ] ;);)

adventure
24-12-2010, 12:12
Το πρωινό συμβάν και η στάση της δεσποινίδας δεν πρόκειται να με αλλάξει σαν άνθρωπο πάντα πρόσφερα και θα προσφέρω οπού και όταν χρειαστεί τη βοήθεια μου και τις γνώσεις μου.

Το ότι έγραψα ότι είναι αλβανίδα δεν με κάνει ρατσιστή αλλά γενικά έχω προσέξει ότι σαν λαός( έχω συνεργαστεί πάμπολλες φορές ) είναι αχάριστοι .

:( :(

HAWK_46
24-12-2010, 12:17
...το ειπε και μόνη της ρε παιδιά, αλλά δεν το καταλάβατε ....΄΄έχουν πρόβλημα τα υδραυλικά της΄΄ !!!!!!!! ;):cool::D:D

moby_gr
24-12-2010, 12:19
...το ειπε και μόνη της ρε παιδιά, αλλά δεν το καταλάβατε ....΄΄έχουν πρόβλημα τα υδραυλικά της΄΄ !!!!!!!! ;):cool::D:D


:sm7:

commander
24-12-2010, 12:27
ειναι αυτά που λέγαμε Δημητρη πριν κάποιες μέρες !!!!!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-12-2010, 13:27
Εσύ παιδί μου, δεν αλλάζεις με τίποτα .... Νεύρα








:D:D:D
Χρόνια Πολλά Δημητρό ..... και μείνε το ίδιο "καλός" κ εξυπηρετικός .... http://www.wpclipart.com/smiley/small_smileys/.cache/Smileys_30.png (http://www.wpclipart.com/smiley/small_smileys/Smileys_30.png.html)

evan400f
24-12-2010, 13:46
Δημήτρη τρεις φορές έχω σταματήσει τον τελευταίο χρόνο να βοηθήσω γυναίκα με πρόβλημα στο όχημα τους και τις τρεις φορές, μόνο που δεν έφαγα και καμιά τσαντιά!!!! Το παίζουν ξερόλες. Δεν το ξανακάνω.:mad::mad:

MARK
24-12-2010, 13:51
Και κερατάς και δαρμένος.....:hmmm: