PDA

View Full Version : Garmin – Software για AutoDrive Hellas


Strats
25-12-2010, 12:09
Χρόνια πολλά παιδιά!

Μήπως υπάρχει κάποιο pc software (όπως το mapsource) το οποίο υποστηρίζει τους χάρτες του Auto Drive Hellas? (για σχεδίαση πορείας και εισαγωγή στο zumo)

N4pSt3R
30-12-2010, 15:53
Λογικα αν το έχεις (αγορά μαζί με το GPS) θα πρέπει να στο εμφανίσει στο Mapsource, αλλιώς αν το βρείς πρέπει να το περάσεις στο Mapsource και μετά δουλέυει κανονικά.

Αλλά αν βρείς πως μπαίνει στο Mapsource πες και σε μας γιατι θα φάω το μηχάνιμα σε λίγο!!Μου έχει σπάσει ΤΑ νεύρα.

Strats
30-12-2010, 16:05
Λογικα αν το έχεις (αγορά μαζί με το GPS) θα πρέπει να στο εμφανίσει στο Mapsource, αλλιώς αν το βρείς πρέπει να το περάσεις στο Mapsource και μετά δουλέυει κανονικά...


Δυστυχώς φίλε μου, δεν είναι έτσι. Μίλησα τηλεφωνικά με το support της AutoDrive Hellas και μου πιστοποίησαν δυστυχώς ότι το AutoDrive Hellas δεν μπορεί να δουλέψει με το MapSoure. Το χειρότερο δε είναι, ότι απ' ότι μου είπαν, το AutoDrive Hellas δεν είναι συμβατό προς το παρόν με κανένα pc software για δημιουργία - διαχείριση πορειών οπότε η διαχείρισή του περιορίζεται μόνο μέσω GPS.

N4pSt3R
30-12-2010, 20:09
Τότε δική μου άποψη είναι να μην πάρεις zumo από το ελληνιστάν αλλά από εξωτερικό ή από κάποια εταιρία που το κάνει εισαγωγή και κερδίζεις αρκετά λεφτά μιας και ο χάρτης ευρώπης που έχει επάνω το zumo είναι λεπτομερέστατος!!!

Strats
30-12-2010, 20:19
Τότε δική μου άποψη είναι να μην πάρεις zumo από το ελληνιστάν αλλά από εξωτερικό ή από κάποια εταιρία που το κάνει εισαγωγή και κερδίζεις αρκετά λεφτά μιας και ο χάρτης ευρώπης που έχει επάνω το zumo είναι λεπτομερέστατος!!!

Δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Ο default χάρτης (City Navigator Europe NT 2011.30, Deluxe All Regions - 3DB+JV, Oct 100) είναι κανονικότατα φορτωμένος. Απλά σου δίνουν ως δώρο και τον Auto Drive Hellas που για το ελληνικό έδαφος είναι πιο λεπτομερής. Απλά λοιπόν, με τον Auto Drive Hellas δεν μπορείς να κάνεις route plan μέσω software. Μπορείς όμως αν θέλεις να κάνεις το πλάνο σου κανονικότατα αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τον default City Navigator Europe NT ;)

N4pSt3R
30-12-2010, 20:22
Τότε μάλλον μένεις με αυτόν για μέσα στην πόλη και άμα θες καμιά εκδρομούλα απλά δουλέυεις με τον Ευρωπάικο της Garmin.

Strats
30-12-2010, 20:55
Τότε μάλλον μένεις με αυτόν για μέσα στην πόλη και άμα θες καμιά εκδρομούλα απλά δουλέυεις με τον Ευρωπάικο της Garmin.

Ναι, όπως φαίνεται αυτή είναι η μόνη λύση.

syan
30-12-2010, 21:13
Λοιπόν για να κάνετε εγατάσταση το AutoDrive στο Mapsource χρειάζεστε το MapsetToolkit και ισως και το GUn καθώς και το AutoDrive για Mapsource. Πρέπει να ξέρετε την διαδικασία..!
Καλή Χρονιά !!

xurxes
30-12-2010, 21:55
tnx Στρατο...;)
και
Καλη χρονια

syan
30-12-2010, 22:42
tnx Στρατο...;)
και
Καλη χρονια


Καλή Χρονιά Βασίλη..!

ckk
31-12-2010, 03:16
Ξέρει κανείς αν το Garmin 620, παίρνει τους χάρτες Ευρώπης του zumo 660?

N4pSt3R
31-12-2010, 19:24
Λογικά πρέπει να τους πέρνει μέσα από το Mapsource!
Ας μας επιβεβεώσει όμως καποιος για να μην σε πάρω στο λαιμό μου!!

ckk
31-12-2010, 19:41
Λογικά πρέπει να τους πέρνει μέσα από το Mapsource!
Ας μας επιβεβεώσει όμως καποιος για να μην σε πάρω στο λαιμό μου!!

Τους παίρνει κανονικά αν τους αγοράσεις από τον Σκορδίλη.


Για όλες τις ανωτέρω απορίες σας που διαβάζω και κοιτάζω όπως η γελάδα που κοιτάει το τρένο, μήπως να ρωτάγατε τον Γιώργο από το τεχνικό τμήμα του Σκορδίλη?