PDA

View Full Version : Balkans Adventure 2009 / 15-26 July 2009


SpanosNikos
19-03-2009, 23:14
Μια Βαλκανική ιστορία μέσα από 4.000 ταξιδιωτικά χιλιόμετρα έρχεται σύντομα στις οθόνες σας.
Οι διαδρομές βγήκαν. Οι τοποθεσίες επιλέχθηκαν. Ιδού η εναλλακτική πρόταση γι αυτούς που δεν θα ακολουθήσουν το χωμάτινο Hellas Adventure Raid 2009, αλλά που λατρεύουν τα μακρινά ταξίδια και θα ήθελαν να κολλήσουν το αυτοκόλλητο της περιπέτειας στον Βαλκανικό παράδεισο.

Το Balkans Adventure 2009 είναι ένα οδοιπορικό για να οδήγησουμε μέσα απο χωριά, βουνά και φαράγγια αλλά κυρίως να εξερευνήσουμε...την Βουλγαρία στα βουνά του Πιρίν και της Ροδόπης, να διασχίσουμε την Σερβία φτάνοντας έως το Βελιγράδι και το μαρτυρικό Νόβισαντ, να χαθούμε σε διαδρομές γεμάτες κάστρα στα παράλια του Δούναβη, να ζαλιστούμε απο τις δαιδαλώδης στροφές στα Καρπάθια όρη του κόμη Δράκουλα, στην Ρουμανία. Το μπάνιο στο Σλάντσεβ Μπριάγκ (ηλιόλουστη ακτή) και η κοσμοπολίτικη ζωή στο Μπουργκάς αποδεικνύουν ότι η Μαύρη Θάλασσα και οι παραλίες της είναι ιδανική για διακοπές . Θα φτάσουμε έως τον Βόσπορο για να επισκεφτούμε την Αγιά Σοφιά και τα παζάρια της Κωνσταντινούπολης. Θα ανακαλύψουμε ότι δίπλα στην Ελλάδα υπάρχει ένας παράδεισος απο προορισμούς που αξίζει να επισκεφτούμε.
Σύντομα οι λεπτομέρειες αναλυτικά, για ένα 100% ασφάλτινο ταξίδι στις ομορφότερες περιοχές των Βαλκανίων....

Ο χάρτης: http://www.motoadventures.gr/el/motoSports.aspx?id=32

N.S

italos
20-03-2009, 15:01
Καλή φάση ..όμορφα μέρη ...αλλά προτιμώ το ταξιδάκι στο εξωτερικό με το κολλητό μου.....αυτά τα μεγάλα ταξίδια είνα να τα πηγαίνεις με άτομα πραγματικά πολύ κοντά σου και για τα ευχαριστηθείς πάρα πολυ...αλλά κ λόγω των αντιξοοτήτων που έχουν!!!!

Καλά να περάσετε περιμένουμε λεπτομέροιες απο το τρελό ταξίδι!!!Μάλλον θα παίξε και στο moto ε? όπως όλα τα μεγάλα τα adv trips τοσα χρόνια έτσι??









Υ.Γ. στο χάρτη λέει κάτι για "Instabul".......δεν την αναγνωρίζουμε την πόλη...μάλλον θα μιλάει για την Κωνσταντινούπολη!

Anax
20-03-2009, 15:36
Όνειρο είναι αυτό το ταξίδι. Μακάρι να μπορέσω να πάω....

Καλή φάση ..όμορφα μέρη ...αλλά προτιμώ το ταξιδάκι στο εξωτερικό με το κολλητό μου.....αυτά τα μεγάλα ταξίδια είνα να τα πηγαίνεις με άτομα πραγματικά πολύ κοντά σου και για τα ευχαριστηθείς πάρα πολυ...αλλά κ λόγω των αντιξοοτήτων που έχουν!!!!

Καλά να περάσετε περιμένουμε λεπτομέροιες απο το τρελό ταξίδι!!!Μάλλον θα παίξε και στο moto ε? όπως όλα τα μεγάλα τα adv trips τοσα χρόνια έτσι??




Υ.Γ. στο χάρτη λέει κάτι για "Instabul".......δεν την αναγνωρίζουμε την πόλη...μάλλον θα μιλάει για την Κωνσταντινούπολη!


Δεν διαφωνώ μαζί σου…. Αλλά και στην άλλη περίπτωση ( όταν πας χωρίς τον η τους κολλητούς ) θα ευχαριστηθείς πάρα πολύ….. Όταν υπάρχει επικεφαλείς σε τέτοια ταξίδια να σου λύνει προβλήματα που δεν έχεις αντιμετώπιση ξανά σου δίνετε η ευκαιρία να κάνεις νέους φίλους και να μάθεις να αντιμετωπίζεις τα προβλήματα.

ckalfas
20-03-2009, 16:25
Υ.Γ. στο χάρτη λέει κάτι για "Instabul".......δεν την αναγνωρίζουμε την πόλη...μάλλον θα μιλάει για την Κωνσταντινούπολη!

Ωραία προσπάθεια, ωραία ιδέα... Περιμένουμε νέα.:sm8:
Αλλά, θα συνεχίσω στο ίδιο ύφος του Ιταλού, χωρίς να θέλω να χαλάσω το post του Νίκου, αλλά γράφει επίσης και Macedonia στα Σκόπια... (Εεε πρέπει να το πω, τι να κάνω!!!)

SpanosNikos
20-03-2009, 17:29
Παιδιά όχι σπόντες περί Ελλάδας σε άνθρωπο που υπηρέτησε στην Μ.Υ.Κ και έχει 40 στρατιωτικά άλματα και που δεν κρύφτηκε στοι Πεντάγωνο...please...

Όλα τα άλλα μαζί σας.

italos
20-03-2009, 20:23
Όνειρο είναι αυτό το ταξίδι. Μακάρι να μπορέσω να πάω....




Δεν διαφωνώ μαζί σου…. Αλλά και στην άλλη περίπτωση ( όταν πας χωρίς τον η τους κολλητούς ) θα ευχαριστηθείς πάρα πολύ….. Όταν υπάρχει επικεφαλείς σε τέτοια ταξίδια να σου λύνει προβλήματα που δεν έχεις αντιμετώπιση ξανά σου δίνετε η ευκαιρία να κάνεις νέους φίλους και να μάθεις να αντιμετωπίζεις τα προβλήματα.


Συμφωνώ και εγώ απόλυτα το καθένα έχει τη χάρη του....κ σίγουρια η υποστήριξη που υπάαρχει σε αυτά τα ταξίδια απο επικεφαλείς είναι αξιοσημείωτη και αξιοσέβαστη.......μάλιστα η μη γνώση στη επίλυση προβλημάτων είναι αυτό το ένα κ μοναδικό που μας προβληματίζει στο δικό μας πλάνο!!!!


Όπως και να έχει θα είναι super!!!! και περιμένουμε όπως πάντα πλήρη περιγραφή και φοτογραφίες!!!!






ΥΓ εγώ αεροπορία έκανα ...απλά ο λόγος ήταν για την ονομασία και τπτ παραπάνω!!!! Μάχιμος ο Σπανος nice!

GEO_K
20-03-2009, 21:14
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΩ....
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-03-2009, 21:49
Ωραία προσπάθεια, ωραία ιδέα... Αλλά, θα συνεχίσω στο ίδιο ύφος του Ιταλού, χωρίς να θέλω να χαλάσω το post του Νίκου, αλλά γράφει επίσης και Macedonia στα Σκόπια... (Εεε πρέπει να το πω, τι να κάνω!!!)







Προς τιμή του Νίκου Σπανού, το ..........Macedonia διορθώθηκε !!!!!!





http://i429.photobucket.com/albums/qq16/gsforum/Foto/Adia/Clip_10.jpg




.

ckalfas
20-03-2009, 22:12
Συγνώμη Νίκο, δεν έχω σκοπό να κρίνω κανέναν...

Προς τιμή του Νίκου Σπανού, το ..........Macedonia διορθώθηκε !!!!!!





http://i429.photobucket.com/albums/qq16/gsforum/Foto/Adia/Clip_10.jpg





.


:sm5::sm8:

FANISGS
20-03-2009, 23:57
ωραιο ακουγεται.μηπως θα μπορουσαμε να μαθουμε περι οικονομικων?δηλαδη how much η ολη ιστορια?

Arkas
21-03-2009, 13:19
Υ.Γ. στο χάρτη λέει κάτι για "Instabul".......δεν την αναγνωρίζουμε την πόλη...μάλλον θα μιλάει για την Κωνσταντινούπολη!

Αλλά, θα συνεχίσω στο ίδιο ύφος του Ιταλού, χωρίς να θέλω να χαλάσω το post του Νίκου, αλλά γράφει επίσης και Macedonia στα Σκόπια... (Εεε πρέπει να το πω, τι να κάνω!!!)

Προς τιμή του Νίκου Σπανού, το ..........Macedonia διορθώθηκε !!!!!!





http://i429.photobucket.com/albums/qq16/gsforum/Foto/Adia/Clip_10.jpg


.

Μπράβο κι' από εμένα για τα "Σκόπια".
Τώρα το "Instabul".......δεν με χαλάει καθόλου.
Ας μην ξεχνάμε ότι "Instabul" σημαίνει "εις την Πόλη". ;)

Arkas
21-03-2009, 13:29
Είναι φοβερή εκδρομή.
Μακάρι να μπορούσα να συμμετάσχω...

nek21
21-03-2009, 14:24
Καλή φάση ..όμορφα μέρη ...αλλά προτιμώ το ταξιδάκι στο εξωτερικό με το κολλητό μου.....αυτά τα μεγάλα ταξίδια είνα να τα πηγαίνεις με άτομα πραγματικά πολύ κοντά σου και για τα ευχαριστηθείς πάρα πολυ...αλλά κ λόγω των αντιξοοτήτων που έχουν!!!!

Καλά να περάσετε περιμένουμε λεπτομέροιες απο το τρελό ταξίδι!!!Μάλλον θα παίξε και στο moto ε? όπως όλα τα μεγάλα τα adv trips τοσα χρόνια έτσι??









Υ.Γ. στο χάρτη λέει κάτι για "Instabul".......δεν την αναγνωρίζουμε την πόλη...μάλλον θα μιλάει για την Κωνσταντινούπολη!
:sm8::sm8::sm8::sm8:

fidemporas
29-03-2009, 00:04
Ψηνομαι....!!!!!
Ποσο να κοστιζει αραγε ;;;
:rolleyes::rolleyes:

SpanosNikos
31-03-2009, 13:33
Όλες οι πληροφορίες αναλυτικά εδώ:http://www.motoadventures.gr/el/motoSports.aspx?id=32 (http://www.motoadventures.gr/el/motoSports.aspx?id=32)

αλλά και λίγη Βαλκανική μουσική για να σας συντροφεύει στην ανάγνωση.

N.S

ntinopoulos
31-03-2009, 14:03
Όλες οι πληροφορίες αναλυτικά εδώ:http://www.motoadventures.gr/el/motoSports.aspx?id=32 (http://www.motoadventures.gr/el/motoSports.aspx?id=32)

αλλά και λίγη Βαλκανική μουσική για να σας συντροφεύει στην ανάγνωση.

N.S
μας βλεπω μερικους να μενουμε με τη... μουσικη στο χερι!:yz

skippybi
31-03-2009, 16:14
μας βλεπω μερικους να μενουμε με τη... μουσικη στο χερι!:yz
πές το ψέματα...:(:(:(

fidemporas
01-04-2009, 02:47
Πολυ ωραιο φαινεται αλλα δεν ειναι μαλλον για την τσεπη μας.
:yz:yz:yz

italos
01-04-2009, 09:51
Aν αναλογιστεί κανείς ότι για ένα δεκαπενθήμερο ταξίδι στην ευρώπη με μηχανή μονοκάβαλος τουλάχιστον έτσι όπως εγώ το έχω υπολογίσει με όλα τα έξοδα πληρωμένα βενζίνες-δωμάτια-εισητήρια-προσωπικα έξοδα-διόδια θές απο 1500-1700 euro..τότε η τιμή είναι αρκετά καλή!!!

fidemporas
01-04-2009, 11:03
Aν αναλογιστεί κανείς ότι για ένα δεκαπενθήμερο ταξίδι στην ευρώπη με μηχανή μονοκάβαλος τουλάχιστον έτσι όπως εγώ το έχω υπολογίσει με όλα τα έξοδα πληρωμένα βενζίνες-δωμάτια-εισητήρια-προσωπικα έξοδα-διόδια θές απο 1500-1700 euro..τότε η τιμή είναι αρκετά καλή!!!

Ναι μπορει και να εχεις δικαιο. Εγω ομως τα υπολογιζω λιγο διαφορετικα.
Αφου το περσινο καλοκαιρι εκανα 15θημερο ταξιδι στην πορτογαλια-ισπανια, δυο ατομα, και μας κοστισε γυρω στα 2700 ευρω χωρις να μας λειψει απολυτος τιποτα.
Εδω ομως εχω να υπολογισω 2500 ευρω τα 2 ατομα + προσωπικα εξοδα+καυσιμα+διοδια κλπ.
Οποτε εχουμε περιπου 600 (+) βενζινες + διοδια (αγνωστο ποσο).
ΝΑ μην υπολογισω 150 ευρω τα 2 ατομα ημερησιως προσωπικα εξοδα; ( φαγητο, ψωνια, κλπ.); Αρα παμε στα 4,5 χιλιαρικα και για 12 μερες εκ των οποιων οι 2 σχεδον ειναι πολλα χιλιομετρα μεσα στην Ελλαδα.
Βγαζω το καπελο στην οργανωση και στην εμπειρια των οργανωτων αλλα...

Δεν κανει για την τσεπη μου....
:yz:yz

Vstrommer71
01-04-2009, 14:33
Μπα,θα προτιμησω τα ελληνικα χωματα στο πολυημερο Λαμια-Πρεσπες-Μετεωρα...
Αυτο το μαυρο πραγμα που λεγεται...ασφαλτος με απωθει:D
Και εκδρομη χωρις διαμονη στο χοτελ "Χιλια Αστερια" ειναι φαί χωρις αλατι!
Καλως να πατε οι ασφαλτινοι:)

GS_maniac
04-04-2009, 22:49
Μια Βαλκανική ιστορία μέσα από 4.000 ταξιδιωτικά χιλιόμετρα έρχεται σύντομα στις οθόνες σας.
Οι διαδρομές βγήκαν. Οι τοποθεσίες επιλέχθηκαν. Ιδού η εναλλακτική πρόταση γι αυτούς που δεν θα ακολουθήσουν το χωμάτινο Hellas Adventure Raid 2009, αλλά που λατρεύουν τα μακρινά ταξίδια και θα ήθελαν να κολλήσουν το αυτοκόλλητο της περιπέτειας στον Βαλκανικό παράδεισο.

Το Balkans Adventure 2009 είναι ένα οδοιπορικό για να οδήγησουμε μέσα απο χωριά, βουνά και φαράγγια αλλά κυρίως να εξερευνήσουμε...την Βουλγαρία στα βουνά του Πιρίν και της Ροδόπης, να διασχίσουμε την Σερβία φτάνοντας έως το Βελιγράδι και το μαρτυρικό Νόβισαντ, να χαθούμε σε διαδρομές γεμάτες κάστρα στα παράλια του Δούναβη, να ζαλιστούμε απο τις δαιδαλώδης στροφές στα Καρπάθια όρη του κόμη Δράκουλα, στην Ρουμανία. Το μπάνιο στο Σλάντσεβ Μπριάγκ (ηλιόλουστη ακτή) και η κοσμοπολίτικη ζωή στο Μπουργκάς αποδεικνύουν ότι η Μαύρη Θάλασσα και οι παραλίες της είναι ιδανική για διακοπές . Θα φτάσουμε έως τον Βόσπορο για να επισκεφτούμε την Αγιά Σοφιά και τα παζάρια της Κωνσταντινούπολης. Θα ανακαλύψουμε ότι δίπλα στην Ελλάδα υπάρχει ένας παράδεισος απο προορισμούς που αξίζει να επισκεφτούμε.
Σύντομα οι λεπτομέρειες αναλυτικά, για ένα 100% ασφάλτινο ταξίδι στις ομορφότερες περιοχές των Βαλκανίων....

Ο χάρτης: http://www.motoadventures.gr/el/motoSports.aspx?id=32

N.S


Τι να πει κανεις, το συγκεκριμενο ταξιδι θα ειναι εμπειρια ζωης για οσους το κανουν.
Δυστυχως φετος τα οικονομικα μου αλλά και η δουλεια δεν μου το επιτρεπουν
πιστευω ομως την επομενη χρονια να μπορεσω να συμετεχω και εγω σε ενα
τετοιο ταξιδι

essel
18-05-2009, 20:22
ΦΟΒΕΡΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ........εχω ηδη κανονίσει
Ελπίζω σε αλλη να τα καταφέρω...............:yz:yz:yz

GANTZA
13-06-2009, 01:52
ΩΡΑΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΛΑ ΜΟΥ:Μπερδεμέν:Μπερδεμέν!!!!

VARAKO
23-06-2009, 13:33
Ζηλεύω ....

George_B
17-06-2010, 09:30
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ! ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΥΤΟ . ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ; ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ 6974144866 . ΓΙΩΡΓΟΣ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Mits70
17-06-2010, 09:47
Γιώργοοοοοοο.....αυτό είναι ......LAST YEAR :):):)

XCHALLENGE
17-06-2010, 13:22
Ρε μαγκες γιατι το ...μπερδεψατε τωρα αυτο??!!

ntinopoulos
17-06-2010, 13:34
Γιώργοοοοοοο.....αυτό είναι ......LAST YEAR :):):)
...λεπτομερειες!:rolleyes:

:sm7::sm7::sm7: