PDA

View Full Version : ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ!!..ΑΤΙΜΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!!


xenos
20-03-2009, 15:26
εν συντομία με τρακαρανε με το αμαξι..ήμουνα σε δρομο εν κίνησή (οχι δρομο με προτεραιότητα) οταν ξαφνικα ενα αμαξι απο δεξιο στενο (χωρις stop)βγηκε κ με χτύπησε στην πισω πορτα-φτερο-προφυλακτήρα.λαστιχο κ ζαντα..ολα αλλαγή κανενα δεν επιδιορθωνόταν...ο αλλος ουτε κ θυμάμαι...μου εκανε επιτόπου φιλικη δηλωση κ προχωρησε το θεμα με την επισκευή του αμαξιου μου...1700 η ζημια!!!..παει το συνεργείο να πληρωθεί αλλα τιποτα.ο τυπος εκανε ανακληση επειδή ηταν απο δεξια χωρις στοπ...τωρα μαλλον δικαστικός!!!!!...τωρα φταίω εγω να παω κ να τους βαλω μολοτοφ!!!!!!!!!..:confused::confused::confused::confused::confused::(:(:(:(:confused::confused:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-03-2009, 15:48
Φίλε Ξένο,

με λύπη μου σου λέω ................:(:(:(

ο δεξιός ..... πληρώνεται ......

Κοίταξε, μήπως αντί για να "πάρεις" στο δικαστήριο,

τον πληρώσεις από πάνω .....

Κρατάω μια επιφύλαξη - κ πρέπει να το ψάξεις οποσδήποτε,

γιατί σε χτύπησε απ' το κέντρο κ πίσω (όπως γράφεις, πίσω πόρτα, πίσω φτερό κ.λ.π)

Ίσως - μόνο γι' αυτό - να δικαιωθείς .....



.

1200GS
20-03-2009, 20:03
ασχετα με την προτεραιοτητα οταν σε χτυπησει απο την μεση και πισω ευθυνεται αυτος, οταν σε χτυπησει απο την μεση και μπροστα ευθυνεσαι εσυ.Στην περιπτωση σου εχεις εσυ το πανω χερι μην αγχωνεσαι;)

PortoLeone
20-03-2009, 20:14
Εάν έχει υπογράψει τη φιλική δήλωση και είσαι κολόνα δεξιά και πίσω ευθύνεται 100% ο κύριος
εάν και εφ΄όσον δεν έχει stop.Κανονικά θα έπρεπε να καλέσετε και την αστυνομία.

xenos
20-03-2009, 20:51
συμφωνώ,με το οτι ο δεξια εχει προτεραιότητα...αλλα το θεμα μου ειναι οτι δεν βγηκε απο το στενο κ δεν προλαβα να σταματησω κ τον τρακαρα!!!...αλλα εγω ειχα περασει ο μισός το στενο κ βγηκε αυτος εξίσου κ το χτύπημα εγινε πισω πορτα-πισω φτερο-πισω προφυλακτήρας!!!...για αυτο εγω τρελαίνομαι κ κραταω πισινή!!.....:confused::confused::confused::confused::confused::(:(:(:(:confused::confused::confused::confused:

nikosf800
20-03-2009, 20:59
Φίλε Ξένο,

με λύπη μου σου λέω ................:(:(:(

ο δεξιός ..... πληρώνεται ......

Κοίταξε, μήπως αντί για να "πάρεις" στο δικαστήριο,

τον πληρώσεις από πάνω .....

Κρατάω μια επιφύλαξη - κ πρέπει να το ψάξεις οποσδήποτε,

γιατί σε χτύπησε απ' το κέντρο κ πίσω (όπως γράφεις, πίσω πόρτα, πίσω φτερό κ.λ.π)

Ίσως - μόνο γι' αυτό - να δικαιωθείς .....



.



Οπως στα λέει.Δεξιά σου και χωρίς ΣΤΟΡ τον πληρώνεις.Εκτός αν είναι ξεκάθαρα τα νπράγματα απο την μέση και πίσω.

Arkas
21-03-2009, 14:56
Ξένο,
καλά ξεμπερδέματα!
Περιμένουμε νέα!!!

boxer-1200
21-03-2009, 15:15
Ασφαλιστικές ;;;;;;;;;ΟΥ μπλεξεις φίλε μου :yz:yz:yz