PDA

View Full Version : αλλαγη απο λατινικα σε ελληνικα?


mrdaellis
06-01-2011, 18:04
καλημερα και χρονια πολλα στην παρεα! μολις πριν απο καμμια εβδομαδα αγορασα το zumo 550 απο εναν συμφορουμιτη, το οποιο φοραει τον χαρτη της ελλαδος και τον europe NT, ομως ειναι στα λατινικα! και ρωταω εγω τωρα, μπορω να αλλαξω τον χαρτη της ελλαδος να βαλω τον ελληνικο, και ο ευρωπαικος να ειναι στα λατινικα? πρεπει να απευθυνθω στην garmin, η το κανω και μονος?
και κατι αλλο επειδη δεν εχω καταλαβει,διαβαζω καποια θεματα και αναφερονται στον χαρτη (αναβαση):hmmm:? τι ακριβως εχει αυτος ο χαρτης? τον εχω εγω η πρεπει να πλερω εξτρα?

basilis76
08-01-2011, 10:05
ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΑΝΑΒΑΣΗ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΤ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

syan
08-01-2011, 10:51
καλημερα και χρονια πολλα στην παρεα! μολις πριν απο καμμια εβδομαδα αγορασα το zumo 550 απο εναν συμφορουμιτη, το οποιο φοραει τον χαρτη της ελλαδος και τον europe NT, ομως ειναι στα λατινικα! και ρωταω εγω τωρα, μπορω να αλλαξω τον χαρτη της ελλαδος να βαλω τον ελληνικο, και ο ευρωπαικος να ειναι στα λατινικα? πρεπει να απευθυνθω στην garmin, η το κανω και μονος?
και κατι αλλο επειδη δεν εχω καταλαβει,διαβαζω καποια θεματα και αναφερονται στον χαρτη (αναβαση):hmmm:? τι ακριβως εχει αυτος ο χαρτης? τον εχω εγω η πρεπει να πλερω εξτρα?
Το Zumo 550 δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες...αναγκαστικά θα έχεις τους χάρτες μόνον με λατινικούς χαρακτήρες..;)

Strats
09-01-2011, 15:10
...και κατι αλλο επειδη δεν εχω καταλαβει,διαβαζω καποια θεματα και αναφερονται στον χαρτη (αναβαση):hmmm:? τι ακριβως εχει αυτος ο χαρτης? τον εχω εγω η πρεπει να πλερω εξτρα?

Οι χάρτες της ανάβασης είναι καταπληκτικοί σε ότι αφορά στις ορεινές – off road διαδρομές, με μεγαλύτερη λεπτομέρεια και περισσότερες επιλογές στις πορείες. Δεν είναι εγκατεστημένοι από default στο garmin και μπορείς να τους αγοράσεις από το site της ανάβασης (http://www.anavasi.gr/).

mrdaellis
10-01-2011, 13:25
Το Zumo 550 δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες...αναγκαστικά θα έχεις τους χάρτες μόνον με λατινικούς χαρακτήρες..;)

εχει δικιο ο φιλος!!!!! :yz πηρα και σκορδιλη και μου ειπε οτι δεν υποστιριζει η συγκεκριμενη συσκευη!!! Νεύρα πικρα!!!!!