PDA

View Full Version : Συνελήφθη ο Απόστολος Γκλέτσος!


notis
11-01-2011, 03:28
Συνελήφθη ο Δήμαρχος Στυλίδας, Απόστολος Γκλέτσος! Ο λόγος;


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:lzQeSK3yqx6OkM: (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.tempo.gr/images/stories/gkletsos2_b.jpg&imgrefurl=http://www.tempo.gr/component/content/286%3Ftask%3Dview&usg=__2GACu4Ir9mhZthJhBJVRS2SEKQM=&h=300&w=300&sz=47&hl=el&start=6&zoom=1&itbs=1&tbnid=lzQeSK3yqx6OkM:&tbnh=116&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3D%25CE%25B3%25CE%25BA%25CE%25BB%25CE%25B5%25CF%2584%25CF%2583%25CE%25BF%25CF%2582%26hl%3Del%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1)


Τα διόδια στη Λαμία! «Δεν πληρώνω τα διόδια» είπε χαρακτηριστικά ο Δήμαρχος στην Χριστίνα Λαμπίρη και στο "Super Star". Ο Απόστολος Γκλέτσος άνοιξε τις μπάρες, δεν πλήρωσε διόδια με αποτέλεσμα να τον συλλάβουν. Με μπουλντόζες κατέστρεψε τις μπάρες και έδωσε πρόσβαση στους οδηγούς σε τέσσερα διαφορετικά σημεία από την εθνική οδό στους παραδρόμους στο ύψος των διοδίων της Πελασγίας ο δήμαρχος Στυλίδας Απόστολος Γκλέτσος.

Εκνευρισμένος ο δήμαρχος είπε στην παρουσιάστρια: «Δεν είναι δυνατόν οι άνθρωποι να πληρώνουν διόδια για να πάνε στα χωράφια τους».

Xarleas
11-01-2011, 03:58
Σωστός ο Απόστολος.... μένει να τον μιμηθούμε ΟΛΟΙ γιατί έχει ΠΑΡΑΑΝΟΙΞΕΙ η όρεξη των Λαμογίων (εργολάβων, πολιτικών κλπ) και θέλουν να τα κονομάνε πριν καν ακόμα κατασκευαστούν τα έργα......
ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕ

Capitain
11-01-2011, 09:04
Μπράβο ρε Γκλέτσο, αν και δεν τον γουστάρω καθόλου ως προσωπικότητα, αυτή του η πράξη τον ανεβάζει..
Να και κάποιος παλικαράς.

CPretenteriS
11-01-2011, 12:10
Μπράβο ρε Γκλέτσο, αν και δεν τον γουστάρω καθόλου ως προσωπικότητα, αυτή του η πράξη τον ανεβάζει..
Να και κάποιος παλικαράς.

:sm8:

GEO_K
11-01-2011, 12:12
:sm8:

ignimen
11-01-2011, 12:53
Μπράβο ρε Γκλέτσο, αν και δεν τον γουστάρω καθόλου ως προσωπικότητα, αυτή του η πράξη τον ανεβάζει..
Να και κάποιος παλικαράς.


Ε όχι και παλικαράς.Χιλιάδες είναι στον δρόμο.;)

Albatros
11-01-2011, 13:18
Ε όχι και παλικαράς.Χιλιάδες είναι στον δρόμο.;)

Σωστά αλλά μέτρησέ μου τους επώνυμους και όσους έχουν συλληφθεί γιαυτό...
ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ , να δούμε τώρα ποιοί θα τον στηρίξουμε...
:)

Hekima
11-01-2011, 13:41
Στα διόδια της Πελασγίας βρίσκεται από νωρίς το πρωί της Τρίτης ο δήμαρχος Στυλίδας, Απόστολος Γκλέτσος, προκειμένου να ξηλώσει ξανά τις προστατευτικές μπάρες που επανατοποθετήθηκαν στα διόδια.

Δεν μπορεί ο φτωχός αγρότης που διανύει ακόμη και 10-20 φορές την ίδια απόσταση για να πάει στο λιοτρίβι του να πληρώνει κάθε φορά 2,60 ευρώ», τονίζει ο Απόστολος Γκλέτσος.

Μιλώντας στον ΒΗΜA 99,5, (http://www.vimafm995.gr/) ο κ.Γκλέτσος δήλωσε σε έντονο ύφος: «Εκλέχθηκα για να υπερασπίζομαι τα δίκαια των δημοτών και των φτωχών ακόμα και με μπουλντόζες».

«Μας κοροϊδεύουν» σημειώνει ο κ. Γκλέτσος, επισημαίνοντας ότι αρμόδιοι υπηρεσιακοί παράγοντες επικαλούνται για τη διάνοιξη δρόμων την ανάγκη απαλλοτριώσεων αλλά και το υπέρογκο κόστος τους.

«Πήγαμε με συνεργεία του δήμου και εντοπίσαμε ήδη έτοιμους, δημοτικούς δρόμους·εμείς απλώς βγάλαμε τους πασσάλους» προσθέτει ο δήμαρχος, σημειώνοντας ότι το σημείο των διοδίων βρίσκεται στη μέση του δήμου, ως εκ τούτου η υπόθεση αυτή αφορά περίπου 3.000 ανθρώπους.

Η αντίδραση του κ.Γκλέτσου είχε ως αποτέλεσμα τον σχηματισμό δικογραφίας από την Εισαγγελία Πλημμελειοδικών Λαμίας και την παραπομπή του στο Τριμελές Εφετείο.

than1200gs
11-01-2011, 13:49
Πήρε και την διαφήμισή του ο κ Γκλέτσος:cool:

emix
11-01-2011, 14:31
Μπραβο στον Γκλετσο.Αν και δεν τον πολυγουσταρω, τουλαχιστον εδω δειχνει οτι δεν βγηκε δημαρχος για να παρει μια θεσουλα, μιας και στην ηθοποια δεν εχει κανει και τρομερα πραγματα.

Εγω παντως απο δω και στο εξης δεν θα πληρωνω διοδια κι ας μου ρθει οτι ειδοποιηση θελουν. Θα την στειλω στις επιτροπες και θα πανε προς δικαστικη επιλυση. Και τοτε να δουμε ποιος θα γελασει. Αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα γελασουν αυτοι...!

mario
11-01-2011, 14:50
σωστός ο Γκλέτσος ;)

saitman
11-01-2011, 17:25
τον θελω για πρωθυπουργο!!

SenseiG
11-01-2011, 17:30
:sm8:

adventure
11-01-2011, 21:08
Μπράβο του .

Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι .

:sm8::sm8:

Capitain
11-01-2011, 21:32
Ε όχι και παλικαράς.Χιλιάδες είναι στον δρόμο.;)
Στα λόγια ναι, για να περάσεις στην πράξη και να ρισκάρεις πράματα θέλει και κάποιο κορασό που λένε οι παλιοί.. Πες το θράσος, χρειάζεται κι αυτό..;)

gandreas
11-01-2011, 22:00
Μπράβο ρε Γκλέτσο, αν και δεν τον γουστάρω καθόλου ως προσωπικότητα, αυτή του η πράξη τον ανεβάζει..
Να και κάποιος παλικαράς.


:sm5::sm8::sm8::sm8:

frits
12-01-2011, 00:42
Να του περάσουν και βραχιολάκια, δεν είναι κάπως τραβηγμένο....;:cool:

Προβλέπετε θα μου πείτε ...!!!

Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα αν κάποιος μπορούσε να με πείσει ότι θα το έκαναν και σε κάποιο πιό δικό τους.... του συστήματος.

frits
12-01-2011, 01:25
To Greek Way δουλεύει πάντως άψογα....:sm7:
ούτε 24 ώρες δεν χρειάστηκαν .......

Εξασφαλίστηκε το κονδύλι για τους παράπλευρους δρόμους στα διόδια Πελασγίας

NAFTEMPORIKI.GR
Τρίτη, 11 Ιανουαρίου 2011 21:51

Κονδύλι 1.200.000 ευρώ εξασφάλισε το υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων από το υπουργείο Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας προκειμένου να προχωρήσουν οι απαλλοτριώσεις για τους παράπλευρους δρόμους στα διόδια της Πελασγίας στη Στυλίδα, όπως έγινε γνωστό από το υπουργείο.
Νωρίτερα, το υπουργείο Υποδομών είχε ανακοινώσει τη συμφωνία με την κατασκευάστρια κοινοπραξία για την έκδοση - ανανέωση χιλίων καρτών ελεύθερης διακίνησης των κατοίκων της περιοχής από τα διόδια.

Syvaris
12-01-2011, 01:37
Στα διόδια της Πελασγίας βρίσκεται από νωρίς το πρωί της Τρίτης ο δήμαρχος Στυλίδας, Απόστολος Γκλέτσος, προκειμένου να ξηλώσει ξανά τις προστατευτικές μπάρες που επανατοποθετήθηκαν στα διόδια.

Δεν μπορεί ο φτωχός αγρότης που διανύει ακόμη και 10-20 φορές την ίδια απόσταση για να πάει στο λιοτρίβι του να πληρώνει κάθε φορά 2,60 ευρώ», τονίζει ο Απόστολος Γκλέτσος.

Μιλώντας στον ΒΗΜA 99,5, (http://www.vimafm995.gr/) ο κ.Γκλέτσος δήλωσε σε έντονο ύφος: «Εκλέχθηκα για να υπερασπίζομαι τα δίκαια των δημοτών και των φτωχών ακόμα και με μπουλντόζες».

«Μας κοροϊδεύουν» σημειώνει ο κ. Γκλέτσος, επισημαίνοντας ότι αρμόδιοι υπηρεσιακοί παράγοντες επικαλούνται για τη διάνοιξη δρόμων την ανάγκη απαλλοτριώσεων αλλά και το υπέρογκο κόστος τους.


Η αντίδραση του κ.Γκλέτσου είχε ως αποτέλεσμα τον σχηματισμό δικογραφίας από την Εισαγγελία Πλημμελειοδικών Λαμίας και την παραπομπή του στο Τριμελές Εφετείο.



εκτός από το Αιβαλί που πήγατε κάποιοι και είδατε την καταγωγή μου
το χωριό μου είναι η Στυλίδα. γεννέτηρα των Γκλέτσου, Τσαλίκη, και Βάνας (Syvaris)



Ε ΡΕ ΔΟΞΕΣ



ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ


έχω και κάποια χωραφάκια εκεί, δεν είναι σωστό να πληρώνω διόδιο για να πάω στις ελιές μου:p:p:p

MARK
12-01-2011, 02:18
Να που μια φορά θα συμφωνήσω μαζί του.....:cool:

lezags
12-01-2011, 03:10
Έκανε και την διαφήμισή του στο star;););)

Xanthi
12-01-2011, 15:56
εκτός από το Αιβαλί που πήγατε κάποιοι και είδατε την καταγωγή μου
το χωριό μου είναι η Στυλίδα. γεννέτηρα των Γκλέτσου, Τσαλίκη, και Βάνας (Syvaris)



Ε ΡΕ ΔΟΞΕΣ



ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ





Γειά σου ωρέ πατρίδα, ακόμα βγάζουμε αγωνιστές.........................:D;)

Agen
12-01-2011, 17:03
Σήμερα στις ειδήσεις έκανε κανονικό σόου:hmmm:

ckk
12-01-2011, 18:32
εκτός από το Αιβαλί που πήγατε κάποιοι και είδατε την καταγωγή μου
το χωριό μου είναι η Στυλίδα. γεννέτηρα των Γκλέτσου, Τσαλίκη, και Βάνας (Syvaris)



Ε ΡΕ ΔΟΞΕΣ



ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ


έχω και κάποια χωραφάκια εκεί, δεν είναι σωστό να πληρώνω διόδιο για να πάω στις ελιές μου

Γειά σου ωρέ πατρίδα, ακόμα βγάζουμε αγωνιστές.........................



Γκλέτσος – Τσαλίκης… Άντρακλες βγάζει η πατρίδα κορίτσια.

moby_gr
12-01-2011, 21:52
Απελευθέρωσαν τον Γκλέτσο!!!

Οι συγκρατούμενοι του, απείλησαν με εξέγερση και κάψιμο στρωμάτων λόγω της αφόρητης μυρωδιάς βαρβατίλας....

Xanthi
14-01-2011, 10:11
Πιο επίκαιρο από ποτέ:
ΩΔΗ ΣΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝ ΓΛΕΤΣΟ (τον όψιμο)Σκοτείνιασαν οι ουρανοί
Αγρίεψεν η φύση
Ο Γλέτσος βγήκε στο βουνό
Για εμάς να πολεμήσει…Γλέτσο μου πάρε τα`άρματα
Ζώσου τα φυσεκλίκια,
Η Βάσια βγήκε στο γυαλί
Και ρίχνει μπινελίκια…
Μαύρος καπνός υψώθηκε
Και τα βουνά δακρύσαν
Αντιλαλούσαν τουφεκιές
Και τα...
πουλιά σιγήσαν…
Γλέτσο μου Καπετάνιε μου
Αντάρτη ζηλευτέ μου
Πολέμα το άδικο στη γή
Πολέμα το αρχηγέ μου.
Φοβήθηκαν οι πλούσιοι
Και τρέμουν σαν σαρδέλες…
Ο Γλέτσος κάνει πόλεμο
Και κλαίνε οι μοντέλες …
Με Γλέτσο πάνω στα βουνά
Το δίκιο θα ισχύσει…
Θα κυβερνάει η Βανδή
Και θα ακούμε Βίσση…
Μαλλιά σγουρά κατάξανθα
Θυμίζει Τσε Γκεβάρα
Μόνο… μη βγεί στα πρωινά
Και πει καμιά παπάρα…
M.A.

17:08 12/1/2011 - Πηγή: Press-gr (http://www.inews.gr/Press-gr.htm)