PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ


watches
21-01-2011, 01:09
Ειμαι 30 χρονια μοτοσυκλετιστης και παντα με γιαπωνεζικα
Εδω και λιγους μηνες σκεφτομαι την αγορα gs 1200 adv μου αρεσει αρκετα αλλα ακουω για διαφορα προβληματα και εχω φρεναρει.
Δεν εχω χρονο για συνεργεια,μπορειτε να με βοηθησετε
λεγοντας μου την γνωμη σας.
Εχω ακουσει οτι εχουν βελτιωθει και εχουν λυσει αρκετα προβληματα
αλειθευει αυτο η υπαρχουν ακομα προβληματα?
Τρεις φορες εφτασα στην πορτα τις bmw και γυρισα.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

ckk
21-01-2011, 02:03
Και η Rolex δεν λέει ότι χαλάνε τα Vacheron???... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})

gandreas
21-01-2011, 02:09
Και η Rolex δεν λέει ότι χαλάνε τα Vacheron???... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={36F5FE70-A1F1-4A17-B98A-0B096C94DA35})


:sm7::sm7:

Και το δικό σου (το γιαπωνέζικο) αν δεν είχε βγάλει προβλήματα σε σένα θα έβγαζε σε άλλον, μηχανήματα είναι και χαλάνε. Τι θα σου κάτσει είναι, γενικά τα προβλήματα ακούγονται γιατί είναι BMW και όλοι έχουν υψηλές απαιτήσεις:rolleyes::p:p:rolleyes:

watches
21-01-2011, 08:34
Σημερα θα το κανω test ride κα βλεπουμε.
Μαλλον θα αποκτησετε νεο μελος στο club.
Eυχαριστω για τις απαντησεις.
Υ.Σ. Η vacheron λεει οτι χαλανε τα rolex.

Φιλικα

Watches

syan
21-01-2011, 08:58
Σημερα θα το κανω test ride κα βλεπουμε.
Μαλλον θα αποκτησετε νεο μελος στο club.
Eυχαριστω για τις απαντησεις.
Υ.Σ. Η vacheron λεει οτι χαλανε τα rolex.

Φιλικα

Watches

Πάρε αυτό που σε κάνει να χαμογελάς...αυτό που είχες με το μελλοντικό βέβαια καμμιά σχέση ούτε οδηγιστικά ούτε οικονομικά...Τουλάχιστον θα έχεις μια διετία αξιόπιστης εγγύησης και το χαμόγελο σίγουρο...:)

vasorfa
21-01-2011, 09:52
Φίλε μου ---ΟΛΑ χαλανε....και ΟΛΑ φτιαχνουν......



το θέμα είναι αν τα καταφερνεις οικονομικα.....ποιο σου δίνει το πιο ΟΜΟΡΦΟ χαμογελο οταν την καβαλας:D:D:D


και αν εισαι απο εκεινους που πιστευουν οτι επειδη πηρες Bmw δεν θα χαλασει....:rolleyes::rolleyes:αστο....καλυτερα παρε κατι αλλο....(μην πληρωνεις και την μεγαλυτερη διαφορα κοστους.......:cool:)


και αν πληρωνεις κατι παραπανω...ειναι η εγγυηση και η ...καλης θελησεως επέκταση αυτης;);)


για πηγαινε ενα γιαπωνεζο στον θειο σαρακακη με ληγμενη εγγυηση εστω και μια μερα.....

ckk
21-01-2011, 10:28
Σημερα θα το κανω test ride κα βλεπουμε.
Μαλλον θα αποκτησετε νεο μελος στο club.
Eυχαριστω για τις απαντησεις.
Υ.Σ. Η vacheron λεει οτι χαλανε τα rolex.

Φιλικα

Watches

H Vacheron και όλοι οι άλλοι δεν λέμε ότι χαλάνε τα Rolex. Λέμε ότι δεν πάνε καλά. Ότι χάνουν δηλαδή. :cool:

watches
22-01-2011, 00:22
Ευχαριστω για τις συμβουλες σας και τον χρονο σας.
Πουλαω vstrom και κατευθειαν παω bmw.

Ακιs
22-01-2011, 01:42
Ειμαι 30 χρονια μοτοσυκλετιστης και παντα με γιαπωνεζικα
Εδω και λιγους μηνες σκεφτομαι την αγορα gs 1200 adv μου αρεσει αρκετα αλλα ακουω για διαφορα προβληματα και εχω φρεναρει.
Δεν εχω χρονο για συνεργεια,μπορειτε να με βοηθησετε
λεγοντας μου την γνωμη σας.
Εχω ακουσει οτι εχουν βελτιωθει και εχουν λυσει αρκετα προβληματα
αλειθευει αυτο η υπαρχουν ακομα προβληματα?
Τρεις φορες εφτασα στην πορτα τις bmw και γυρισα.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

Ακριβως τις ιδιες σκεψεις εκανα κι εγω φιλε μου....υστερα απο τοσα χρονια με τις ''γκεισες'' εκανα το ''αλμα'' και παρηγγειλα μια adv...... ο χρονος θα δειξει ετσι κι αλλιως....αυτο που θα σε ''συμβουλευα'' μονο ειναι οτι εαν ''αντεχεις'' οικονομικα,αγορασε καινουργιο για να καλυπτεσαι απο εγγυηση [2 χρονια+1 σιωπηρα] και αν στο κατω-κατω δεν σου αρεσει την πουλας [σχετικα ευκολα γιατι ειναι ''εμπορικη'' μοτοσυκλετα....];)

.....εχεις και 5 χρονακια οδικη βοηθεια...αυτο που το πας?:D

Strats
22-01-2011, 10:27
Μπες μέσα στη BMW και πάρτο, η χαρές που θα σου δώσει δεν περιγράφονται με λόγια ;)

ckk
22-01-2011, 18:38
Οι BMW είναι οι κυρίες. Ήτοι τις παντρεύεσαι. Οι γκέισες είναι καλές και αυτές αλλά άλλος ο ρόλος τους στην ιστορία… και στην ζωή μας.

Καλώς τους στον κόσμο των BMW.

Sakis
22-01-2011, 18:44
Πριν 15 μήνες αποφάσισα να κάνω ένα ακριβό δώρο στον εαυτό μου
και δεν το μετάνοιωσα oύτε μια στιγμή
πρώην Αfricanos και Varaderistas

...όλα χαλάνε και όλα φτιάχνονται...;)

nivam
22-01-2011, 18:55
Πριν 15 μήνες αποφάσισα να κάνω ένα ακριβό δώρο στον εαυτό μου
και δεν το μετάνοιωσα oύτε μια στιγμή
πρώην Αfricanos και Varaderistas

...όλα χαλάνε και όλα φτιάχνονται...;)


Έτσι ακριβώς!:)

watches
22-01-2011, 23:11
Παιδια ευχαριστω για την βοηθεια,την εκανα test ride και μου αρεσε παρα πολυ
ειδικα τα φρενα και το ζυγισμα της, οταν την εβλεπα με φοβιζε λιγο ο ογκος της
αλλα οταν την καβαλησα και εκανα τα πρωτα μετρα εντυπωσιαστηκα δεν το περιμενα
οτι ειναι τοσο ευκολοοδηγητη ειναι πιο ευκολη απο varadero που ειχα μην σας πω και απο το vstrom 650.


Watches

watches
22-01-2011, 23:18
Ακριβως τις ιδιες σκεψεις εκανα κι εγω φιλε μου....υστερα απο τοσα χρονια με τις ''γκεισες'' εκανα το ''αλμα'' και παρηγγειλα μια adv...... ο χρονος θα δειξει ετσι κι αλλιως....αυτο που θα σε ''συμβουλευα'' μονο ειναι οτι εαν ''αντεχεις'' οικονομικα,αγορασε καινουργιο για να καλυπτεσαι απο εγγυηση [2 χρονια+1 σιωπηρα] και αν στο κατω-κατω δεν σου αρεσει την πουλας [σχετικα ευκολα γιατι ειναι ''εμπορικη'' μοτοσυκλετα....];)

.....εχεις και 5 χρονακια οδικη βοηθεια...αυτο που το πας?:D
Φιλε varaderista σε ευχαριστω για την συμβουλη σου για καινουργια παω
ξερεις να την στροσω εγω κτλ κτλ.

Φιλικα

Watches

dimitrisb
22-01-2011, 23:24
Φίλε το GS είναι λατρεία!Και μαγεία!
... και που να πας και σε δρόμο με στροφές... ;)

watches
22-01-2011, 23:31
Φίλε το GS είναι λατρεία!Και μαγεία!
... και που να πας και σε δρόμο με στροφές... ;)
Εχω ακουσει οτι εχουν πολυ καλα κρατηματα, την επομενη εβδομαδα θα παρω ενα adv για test ride και θα το παω περιθεριακο Υμητου να δω και εγω τη παιζει.

΅Φιλικα

Watches

dimitrisb
22-01-2011, 23:35
Εχω ακουσει οτι εχουν πολυ καλα κρατηματα, την επομενη εβδομαδα θα παρω ενα adv για test ride και θα το παω περιθεριακο Υμητου να δω και εγω τη παιζει.

΅Φιλικα

Watches


Καλή επιλογή δρόμου! Καλό οδόστρωμα! Κοίταξε την ώρα που θα πας να μην είναι νωρίς για να μην έχει υγρασία στα τουνελ.
Αλλά δεν είναι πολλά km και θα θέλεις περισσότερη ώρα! Σίγουρα!;)

Περιμένουμε εντυπώσεις!

MARK
23-01-2011, 01:11
Ευχαριστω για τις συμβουλες σας και τον χρονο σας.
Πουλαω vstrom και κατευθειαν παω bmw.

Με το καλό να την πάρεις....:)

Arkas
23-01-2011, 13:35
Julio, από τα 3438 μέλη μας,
οι 3437 έχουν αγοράσει μοτό
ακούγοντας την καρδιά τους
και ένας (1) ακούγοντας την "λογική" του! :D

Κάποιοι από την πλειονότητα,
έχουν αντιμετωπίσει κάποια προβλήματα.
Στην απολύτως συντριπτική πλειοψηφία,
αυτά τα προβλήματα αποκαταστάθηκαν. ;)

Κάνε την κίνησή σου λοιπόν
και .......καλορίζικη!!!

.

Ακιs
23-01-2011, 13:49
Julio, από τα 3438 μέλη μας,
οι 3437 έχουν αγοράσει μοτό
ακούγοντας την καρδιά τους
και ένας (1) ακούγοντας την "λογική" του! :D

Κάποιοι από την πλειονότητα,
έχουν αντιμετωπίσει κάποια προβλήματα.
Στην απολύτως συντριπτική πλειοψηφία,
αυτά τα προβλήματα αποκαταστάθηκαν. ;)

Κάνε την κίνησή σου λοιπόν
και .......καλορίζικη!!!

.
Δημητρη,ποιος ειναι αυτος?Τον ξερουμε?:D:rolleyes::D

watches
23-01-2011, 13:59
Φιλε Arkas σε ευχαριστω για την βοηθεια,εχεις δικιο οτι οι αγορες ειδικα moto και αυτοκινητου γινονται με την καρδια,και αυτη η moto 1200 adv μου την εκλεψε με την πρωτη ματια.
Το θεμα ειναι να πουλησω το vstrom πρωτα γιατι οι αντιπροσωποι bmv δεν το παιρνουν ανταλλαγη.
Μηπως γνωριζετε καποιον που μπορω να κανω την ανταλλαγη?
Ευχαριστω

Watches

commander
23-01-2011, 14:14
Julio, από τα 3438 μέλη μας,
οι 3437 έχουν αγοράσει μοτό
ακούγοντας την καρδιά τους
και ένας (1) ακούγοντας την "λογική" του! :D

Κάποιοι από την πλειονότητα,
έχουν αντιμετωπίσει κάποια προβλήματα.
Στην απολύτως συντριπτική πλειοψηφία,
αυτά τα προβλήματα αποκαταστάθηκαν. ;)

Κάνε την κίνησή σου λοιπόν
και .......καλορίζικη!!!

.

Δημητρη,ποιος ειναι αυτος?Τον ξερουμε?:D:rolleyes::D



εσυ τη λες δεν τον ξερουμε πως το βλεπεις να σε μπινελικωσω τωρα η μετα?? :sm7::sm7:

Ακιs
23-01-2011, 14:20
εσυ τη λες δεν τον ξερουμε πως το βλεπεις να σε μπινελικωσω τωρα η μετα?? :sm7::sm7:

:DΓραφεις με πολυ μεγαλα γραμματα και μπουκωνεις το νημα,σε παρακαλω να το σταματησεις γιατι αλλιως θα σε στειλω για bann..io!!!!:D

commander
23-01-2011, 14:23
:DΓραφεις με πολυ μεγαλα γραμματα και μπουκωνεις το νημα,σε παρακαλω να το σταματησεις γιατι αλλιως θα σε στειλω για bann..io!!!!:D



ναι αλλα στην ερωτηση μου δεν εδωσες απαντηση!!!!! :D:D:D:D:D:D

Ακιs
23-01-2011, 14:35
Φιλε Arkas σε ευχαριστω για την βοηθεια,εχεις δικιο οτι οι αγορες ειδικα moto και αυτοκινητου γινονται με την καρδια,και αυτη η moto 1200 adv μου την εκλεψε με την πρωτη ματια.
Το θεμα ειναι να πουλησω το vstrom πρωτα γιατι οι αντιπροσωποι bmv δεν το παιρνουν ανταλλαγη.
Μηπως γνωριζετε καποιον που μπορω να κανω την ανταλλαγη?
Ευχαριστω

Watches
Κανε μια δοκιμη και εδω... MOTION N STYLE AE (http://motion-n-style.mynextcar.gr/)




ναι αλλα στην ερωτηση μου δεν εδωσες απαντηση!!!!! :D:D:D:D:D:D




Ιντερνετικα μπινελικια δεν δεχομαι......αμα θες απ'το τηλεφωνο!!!:D
SPAM ΤΕΛΟΣ!!!!

commander
23-01-2011, 14:38
Ιντερνετικα μπινελικια δεν δεχομαι......αμα θες απ'το τηλεφωνο!!!:D
SPAM ΤΕΛΟΣ!!!!
:D:D:D:D;)

Kimwnas
23-01-2011, 16:21
Julio, από τα 3438 μέλη μας,
οι 3437 έχουν αγοράσει μοτό
ακούγοντας την καρδιά τους
και ένας (1) ακούγοντας την "λογική" του! :D

Κάποιοι από την πλειονότητα,
έχουν αντιμετωπίσει κάποια προβλήματα.
Στην απολύτως συντριπτική πλειοψηφία,
αυτά τα προβλήματα αποκαταστάθηκαν. ;)

Κάνε την κίνησή σου λοιπόν
και .......καλορίζικη!!!

.

...2! είμαι κι εγώ... :D

kostas_366
23-01-2011, 16:41
Πάρε ότι σ αρέσει και μην σκέφτεσαι ότι θα χαλάσει. Ναι, μπορεί να έχουν ευαισθησίες γιατί έχουν και πολλά πράγματα. Σε ένα αυτοκινητο που δεν έχει Α/C, δεν θα το φτιάξεις ποτέ. Ένα που έχει, κάποια στιγμή θα χρειαστεί φρέον.
Αλλά είναι ωραίο το A/C :sm7:

Ακιs
23-01-2011, 21:49
...2! είμαι κι εγώ... :D

Xμμμμ.....πρεπει να γνωριστουμε εμεις οι δυο.....οπωσδηποτε!!!!:D:D

CPretenteriS
23-01-2011, 22:01
BMW φίλε... τι να πάρεις?? Varadero?? Να παίρνει μπρός μία στις 5?? Για ρώτα και το Nikos-x να σου πει... :D:cool:

Ακιs
23-01-2011, 22:05
BMW φίλε... τι να πάρεις?? Varadero?? Να παίρνει μπρός μία στις 5?? Για ρώτα και το Nikos-x να σου πει... :D:cool:



Εμμμμ,συγνωμη κωστη,εκανες λαθος στην σειρα που εγραψες......το κοκκινο παει μπροστα και το πρασινο πισω......:sm7::sm7::sm7:

jimakos
23-01-2011, 22:50
"Πάρε ότι σ αρέσει και μην σκέφτεσαι ότι θα χαλάσει. Ναι, μπορεί να έχουν ευαισθησίες γιατί έχουν και πολλά πράγματα. Σε ένα αυτοκινητο που δεν έχει Α/C, δεν θα το φτιάξεις ποτέ. Ένα που έχει, κάποια στιγμή θα χρειαστεί φρέον. "

κατι τετοια διαβαζα και σε forum για τα aprilia και την πατησα!

Ακιs
25-01-2011, 18:33
Φιλε Arkas σε ευχαριστω για την βοηθεια,εχεις δικιο οτι οι αγορες ειδικα moto και αυτοκινητου γινονται με την καρδια,και αυτη η moto 1200 adv μου την εκλεψε με την πρωτη ματια.
Το θεμα ειναι να πουλησω το vstrom πρωτα γιατι οι αντιπροσωποι bmv δεν το παιρνουν ανταλλαγη.
Μηπως γνωριζετε καποιον που μπορω να κανω την ανταλλαγη?
Ευχαριστω

Watches

Κανε μια δοκιμη και εδω... MOTION N STYLE AE (http://motion-n-style.mynextcar.gr/)

Φιλε τζουλιο,σημερα ρωτησα για σενα και η ανταλλαγη εκει που σε παροτρυνω να πας,γινεται και μαλιστα με τα μπουνια.Αν σε ενδιαφερει,κανε ενα τηλεφωνο και ζητα τον αντρεα....;)

watches
26-01-2011, 01:18
Φιλε Ακη σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σου,σημερα το πρωι περασε απο το μαγαζι ο Δημητρης ( arkas ) και με παροτρυνε και αυτος εκει.
Το απογευμα πηρα τηλ τον Αντρεα μου ειπε πως παιρνει το vstrom αλλα δεν μου εκανε καθολου εκπτωση στην τιμη του adv η καποιο δωρο,μαλλον δεν τον πετυχα σε καλη στιγμη, ηταν λιγο βιαστικος νομιζω ισως αυριο το απογευμα να παω απο εκει.

Ευχαριστω

Watches

Ακιs
26-01-2011, 01:30
Φιλε Ακη σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σου,σημερα το πρωι περασε απο το μαγαζι ο Δημητρης ( arkas ) και με παροτρυνε και αυτος εκει.
Το απογευμα πηρα τηλ τον Αντρεα μου ειπε πως παιρνει το vstrom αλλα δεν μου εκανε καθολου εκπτωση στην τιμη του adv η καποιο δωρο,μαλλον δεν τον πετυχα σε καλη στιγμη, ηταν λιγο βιαστικος νομιζω ισως αυριο το απογευμα να παω απο εκει.

Ευχαριστω

Watches
Ο αντρεας απογευμα ειναι μεχρι τις 18.00-18.30,αν ερθεις πρωινη ωρα η μεσημερι με παιρνεις τηλεφωνο και παμε παρεα [το τηλ ειναι στο προφιλ]...το μαγαζι μου ειναι 500 μετρα απο εκει.....δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρουμε δωρο!!!;)

watches
26-01-2011, 01:36
To θεμα ειναι οτι εχω και εγω μαγαζι και αυριο ειμαι ανοικτα εως τι 17.00 θα δω μηπως μπορεσω νοριτερα εσυ μεχρι τη ωρα μπορεις?
Θα ηταν καλυτερα να πγαιναμε μαζι.

Ακιs
26-01-2011, 01:40
To θεμα ειναι οτι εχω και εγω μαγαζι και αυριο ειμαι ανοικτα εως τι 17.00 θα δω μηπως μπορεσω νοριτερα εσυ μεχρι τη ωρα μπορεις?
Θα ηταν καλυτερα να πγαιναμε μαζι.

Εγω κλεινω στις 14.30 και ανοιγω παλι στις 17.30 οποτε αν εισαι επανω γυρω στις 16.45 με 17.00 παμε παρεα.;)

watches
26-01-2011, 01:48
Φιλε σε ευχαριστω θα σε παρω τηλ οταν ξεκιναω απο Αθηνα για να δωσουμε ραντεβου αν δεν βρεχει και μπορεσω να ρυθμισω την δουλεια.

Ακιs
26-01-2011, 01:58
Φιλε σε ευχαριστω θα σε παρω τηλ οταν ξεκιναω απο Αθηνα για να δωσουμε ραντεβου αν δεν βρεχει και μπορεσω να ρυθμισω την δουλεια.
ΟΚ!!;)