PDA

View Full Version : iPhone 4 - θρυμματίστηκε το γυαλί του λόγω ψύχους


ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
22-01-2011, 01:52
http://www.techit.gr/images/stories/iphone-4-thrimatismos.jpg

Μια γυναίκα στη Νορβηγία, ήταν στο δρόμο για τη δουλειά με το αυτοκίνητο, και έκπληκτη συνειδητοποίησε πως το πίσω γυάλινο μέρος του iPhone 4 της είχε θρυμματιστεί.
Αιτία; Οι πολύ χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούσαν στην περιοχή.Άμεσα η παθούσα απευθύνθηκε στο κοντινό Apple Store να ζητήσει την επισκευή της ζημιάς εντός της εγγύησης. Όμως ευρήματα υγρασίας στο εσωτερικό της συσκευής, έκαναν τους υπεύθυνους να αρνηθούν την επισκευή, μιας και είχε παραβιαστεί ο όρος της εγγύησης που ορίζει τα επιτρεπτά όρια χρήσης θερμοκρασίας του τηλεφώνου, που περιορίζονται απο 0 εως 35 βαθμούς Κελσίου.
Να υπενθυμίσουμε πως το iPhone 4 διαθέτει ειδικό alarm ειδοποίησης όταν εκτίθεται σε υπερβολικά υψηλές θερμοκρασίες, δεν συμβαίνει όμως και το ίδιο στις πολύ χαμηλές.Γι’αυτό προσοχή! Αν σχεδιάζετε μια βόλτα προς το χιονοδρομικό, μήπως είναι καλύτερα να αφήσετε το iPhone 4 σπίτι;

GEO_K
22-01-2011, 01:54
ακους Πρετεντερη?????

Albatros
22-01-2011, 09:05
τα μηλαράκια ευδοκιμούν σε εύκρατες περιοχές...
:sm7:

yns
22-01-2011, 11:29
Όσο πάει μ'αρέσει περισσότερο η υποστήριξη της Apple στους πελάτες της. :sm7::sm7:
Λέω να πάρω κι εγώ, πουλάει κανείς; :D:D

evanslam
22-01-2011, 11:46
Κριμα και έλεγα να το πάρω να ακουω μουσική στο χιονοδρομικό!:yz

MARK
22-01-2011, 12:18
Και δεν σε καλύπτει εγγύηση αν συμβεί κάτι τέτοιο,δεν νομίζω...:rolleyes:

EOD-K9
22-01-2011, 13:13
:Απορία::Απορία:

γιατί θερμοκρασίες μιλάμε ???

Sakis
22-01-2011, 13:22
Για συσκευή με τέτοια τεχνολογία και κόστος????:Απορία::Απορία::Απορία:

gsmaniac
22-01-2011, 14:56
Για συσκευή με τέτοια τεχνολογία και κόστος????:Απορία::Απορία::Απορία:

ΛΕΦΤΑ........υπαρχουν:sm7:

geolag
22-01-2011, 15:34
Είχε λίγο κρύο το έπιασε και η ψυχρή ,τι να κάνει το καημένο το τηλέφωνο δεν άντεξε.:sm7:

xurxes
22-01-2011, 15:57
ως κάτοχος των δυο προηγούμενων μοντέλων
και χωρίς πρόβλημα το χρησιμοποίησα
πέρσι στο Avoriaz 14 μέρες με θερμοκρασίες μέχρι -17°C
και πρόπερσι στο Les de Alpes 10 μέρες με θερμοκρασίες μέχρι -15°C

χωρίς κανένα πρόβλημα...

βουτούσαμε στις πούδρες...ακούγοντας μουσικαρες...


...αυτά!;)

renovatio
22-01-2011, 18:39
Πειράζει που δεν το πιστεύω? Πειράζει που όλες οι εταιρίες έχουν φάει τα λύσακα τους με το iphone 4? Πειράζει τελικά να είσαι στην κορυφή και τσούζει πάρα πολυ μερικους, χεχε :D

laki67
22-01-2011, 21:04
Παιδιά μην τρελένεστε παίζει ρόλο το κρύο.Άλλες φορές με -5 τα δαγκώνεις και άλλες φορές με -10 είσαι με ένα φούτερ.;););)

Neo
22-01-2011, 22:02
Πειράζει που δεν το πιστεύω? Πειράζει που όλες οι εταιρίες έχουν φάει τα λύσακα τους με το iphone 4? Πειράζει τελικά να είσαι στην κορυφή και τσούζει πάρα πολυ μερικους, χεχε :D


Κορυφή???

Έχεις μείνει λίγο πίσω... [ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ] HTC Desire HD Vs Apple iPhone 4 :: myPhone Forum (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290302)

:sm7:

adventure
22-01-2011, 22:11
Είχε λίγο κρύο το έπιασε και η ψυχρή ,τι να κάνει το καημένο το τηλέφωνο δεν άντεξε.:sm7:

:sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
22-01-2011, 22:26
ακους Πρετεντερη?????

Too late... :cool:

evanslam
23-01-2011, 00:07
ως κάτοχος των δυο προηγούμενων μοντέλων
και χωρίς πρόβλημα το χρησιμοποίησα
πέρσι στο Avoriaz 14 μέρες με θερμοκρασίες μέχρι -17°C
και πρόπερσι στο Les de Alpes 10 μέρες με θερμοκρασίες μέχρι -15°C

χωρίς κανένα πρόβλημα...

βουτούσαμε στις πούδρες...ακούγοντας μουσικαρες...


...αυτά!;)

Παλι καλά ηρέμησα!!!:o:o:o

evanslam
23-01-2011, 00:09
Κορυφή???

Έχεις μείνει λίγο πίσω... [ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ] HTC Desire HD Vs Apple iPhone 4 :: myPhone Forum (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290302)

:sm7:

Τσεκαρε λίγο τις πωλησεις του ενός και του άλλου και δες ποιος ειναι στην κορυφή! Για να μην αρχίσουμε τώρα τα προτερήματα που έχει το καθε ένα!

Neo
23-01-2011, 01:03
Τσεκαρε λίγο τις πωλησεις του ενός και του άλλου και δες ποιος ειναι στην κορυφή! Για να μην αρχίσουμε τώρα τα προτερήματα που έχει το καθε ένα!


Χεχε αυτό είναι το ...επιχείρημά σου?? Τη λέξη Marketing την έχεις ακούσει? Θύματα του Marketing?

Εγώ λέω να αρχίσουμε τα προτερήματα γιατί έχω ατράνταχτα επιχειρήματα!! :D
Για αρχή απλά θα σου πω ότι με μια πρόχειρη αναζήτηση στο Google μπορείς να βρεις πολλά συγκριτικά μεταξύ των 2 (Ελληνικά και μη) στα οποία θα δεις πάντα νικητή το Htc.

Πριν λοιπόν αρχίσω να τεκμηριώνω τα πως και γιατί και να βάζω links περιμένω να ακούσω τα επιχειρήματά σου.:)

Jefe
25-01-2011, 12:13
:sm8:



Jefe

evanslam
25-01-2011, 12:42
Χεχε αυτό είναι το ...επιχείρημά σου?? Τη λέξη Marketing την έχεις ακούσει? Θύματα του Marketing?

Εγώ λέω να αρχίσουμε τα προτερήματα γιατί έχω ατράνταχτα επιχειρήματα!! :D
Για αρχή απλά θα σου πω ότι με μια πρόχειρη αναζήτηση στο Google μπορείς να βρεις πολλά συγκριτικά μεταξύ των 2 (Ελληνικά και μη) στα οποία θα δεις πάντα νικητή το Htc.

Πριν λοιπόν αρχίσω να τεκμηριώνω τα πως και γιατί και να βάζω links περιμένω να ακούσω τα επιχειρήματά σου.:)

Πρώτα από όλα το link [ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ] HTC Desire HD Vs Apple iPhone 4 :: myPhone Forum (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290302) που έχεις παραθέσει και μόνο τα σχόλια που κάνουν απο κάτω είναι τα περισσότερα υπερ του μήλου!

Να παραθέσω μερικά;


Καλύτερη (ποιότητα χρωμάτων και ανάλυση) οθόνη retina display

περισσότερη διάρκεια μπαταρίας (μα να βάλουν 2η μπαταρία extra στο HTC ???)

περισσότερη πληθώρα εφαρμογών δωρεάν και μή (7ψήφιο νούμερο)
πληθώρα αξεσουαρ
πιο στοιβαρή κατασκευή
απεριόριστες δυνατότητες μέσω jailbrake
ποιοτικά καλύτερες φωτό και βίντεο HD αν και μόνο 5 megapixel
πάρα πολυ καλή μεταπωλητική αξία
και τέλος το καλύτερο: η απόλυτη αίσθηση λειτουργικότητας και ελευθερίας με την οθόνη και τους αισθητήρες αφής (εχω δοκιμάσει όλα σχεδόν τα smartphone με οθόνη αφής και την αίσθηση και ακρίβεια που έχεις με το μήλο στην οθόνη δεν μπορείς να την βρείς πουθενα)

Neo
26-01-2011, 01:22
Τσεκαρε λίγο τις πωλησεις του ενός και του άλλου και δες ποιος ειναι στην κορυφή!

Πρώτα από όλα το link [ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ] HTC Desire HD Vs Apple iPhone 4 :: myPhone Forum (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=290302) που έχεις παραθέσει και μόνο τα σχόλια που κάνουν απο κάτω είναι τα περισσότερα υπερ του μήλου!


:confused::confused::confused:


Φίλε μου πραγματικά είχα όρεξη να γράψω σεντόνια αλλά μετά από αυτά δε βαριέσαι...

Μπράβο, έκανες την καλύτερη αγορά!
Να είσαι καλά!

nikgs
26-01-2011, 02:34
Εκτός από "μούρη" δεν το πιάνει το htc:hmmm:

CPretenteriS
26-01-2011, 02:53
Ήμουν fan του HTC... εχω αλλαξει 7... την τεχνολογια του iPhone (ειδικά της οθόνης) δεν την έχει ανακαλυψει ο ανταγωνισμος... κι ουτε κ´ προκειται μαλλον...

Δε θα μπω σε λεπτομερειες apps, sync, κλπ...

evanslam
26-01-2011, 10:10
:confused::confused::confused:


Φίλε μου πραγματικά είχα όρεξη να γράψω σεντόνια αλλά μετά από αυτά δε βαριέσαι...

Μπράβο, έκανες την καλύτερη αγορά!
Να είσαι καλά!

Κοίταξε επειδή και εγώ δεν έχω και πολύ κέφι για κατεβατα εδω πέρα απλά θα παραθέσω ένα σχόλιο απο το myphone.gr του χρήστη Ip r1 το #7 που με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο και είναι και κάτι που θα έλεγα και εγώ σε κάποιον που θα με ρώταγε για το ένα ή το άλλο:


Εγώ θα σου πρότεινα αυτό που προτείνω σε όσους δεν ξέρουν τι εστί iPhone και πραγματικά δεν κάνω πλάκα:
Πάρε Android.
Αφού δεν ξέρεις τι χάνεις δεν θα στεναχωρηθείς κιόλας.