PDA

View Full Version : Κινητό τηλέφωνο ή Καλάσνικοφ? ... Το ίδιο είναι!!!


VILLY
24-03-2009, 12:54
Κινητό τηλέφωνο ή Καλάσνικοφ? ... Το ίδιο είναι!!!

Συνφορουμίτες διαβάστε και περάστε το μήνυμα. Πρόκειται για την ασφάλεια των οικογενειών μας και του κοινωνικού συνόλου γενικότερα.

http://www.agorapress.gr/el/news.php?n=714

sotos
24-03-2009, 13:31
Οκ βιλη, το διάβασα

Arkas
24-03-2009, 14:11
Ωραίο θέμα Billy!

B.t.w, άσπρισες φίλε από την τελευταία φορά που σε είδα!:yz

ntinopoulos
24-03-2009, 14:23
της πουτ@ν@ς το καγκελο!!!
εδω στο δρομο περπατας και σου χαριζουν καρτες!!!

wolferin
24-03-2009, 16:04
Πολύ φοβάμαι οτι και αυτο θα μείνει στα λογια

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-03-2009, 16:41
Ωραίο θέμα Billy!

B.t.w, άσπρισες φίλε από την τελευταία φορά που σε είδα!:yz


...ου γαρ έρχεται μόνον ....:(:(:(:sm7:

EOD-K9
24-03-2009, 17:22
:Μπερδεμέν

δυστυχώς το όλο θέμα είναι αρκετά μπερδεμένο και πολυσύνθετο.
Στην Ελλάδα οι εταιρείες παρέχουν το καρτοκινητό ,ενώ στο εξωτερικό όχι.
το γιατί έκαναν αυτό τον διαχωρισμό δεν το ξέρω (πολυεθνικές είναι )κάτι θα ξέρουν ή κάτι θέλουν από τον Έλληνα
Αυτό που ξέρω είναι ότι κάτι σου δίνουν στην αρχή γλυκαίνεσαι και μετά στο παίρνουν για να στο ξαναδώσουν με μεγαλύτερο κόστος και κάτω από το πρίσμα του φόβου από τρομοκρατία έως και το ποιο απλού που μπορεί να φανταστεί κάποιος εγκλωβισμένο από τον Μεγάλο αδελφό.
Λοιποί μας πασάρανε τα τηλέφωνα . Τώρα πειράζουν τα καρτοτηλέφωνα γιατί με αυτά συνομιλούν κάθε λογής παράνομοι (κατάσκοποι ναρκομανείς κλέφτες εμπρηστές μοιχοί ...)
Μάθαμε στο ιντερνέτ σε λίγο θα έχουμε άλλους φόβους και εκεί όποτε θα πρέπει να πάμε σε μια σταθερή IP
Μάθαμε και στις κάρτες άλλα και αυτές τις κλέβουν μην φοβάστε όμως θα έρθουν άλλες σε μορφή υπόθετου που δεν θα κλέβονται .
Άσε που χιαζόμαστε όλοι ένα κινητό που να έχει και gps για να μην χαθούμε στα Χανιά στην Αθήνα κτλ. Άσε που αν στο κλέψουν θα μπορείς να δεις που είναι …!!!!.. και τα παιδιά !! μην τα ξεχνάμε ο μπαμπάς από το σπίτι θα μπορεί να βλέπει το παιδάκι του κτλ κτλ
(όχι μόνο ο Μπαμπάς αλλά και ο κάθε μπαμπάς )
Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός αλλά εκνευρίζομαι που κάτω από το «πρίσμα της τρομολαγνείας » θα χάσαμε την ελευθερία μας