PDA

View Full Version : Υπερφυσικά?, Τυχαία?, Σημάδια?


gandreas
30-01-2011, 02:53
Είναι αρκετοί αυτοί που λένε ότι είχα άγιο και την γλίτωσα ή έχουν να πουν την δικιά τους ιστορία.
Σας γράφω δύο περιπτώσεις που μου έχουν μείνει και αν θέλετε μπορείτε να γράψετε και εσείς τις εμπειρία σας που θα είναι σίγουρα ποιο σημαντικές από τις δικές μου . Καλό θα μας κάνουν και θα μας προβληματίσουν όλους μας . Μερικοί έχουν να εξιστορήσουν μικρές και άλλοι μεγάλες ιστορίες, καλό είναι να λέγονται από μας τους ίδιους για να μην διαστρεβλώνονται στην πορεία.


Όταν ήμουν παιδάκι το προσκέφαλο του κρεβατιού ήταν κολλητά στο πλάι μιας ντουλάπας όπου στο πάνω μέρος της είχαμε ένα τάβλι. Ένα βράδυ και ενώ κοιμόντουσαν όλοι, σηκώνομαι να πάω στην τουαλέτα κάτι που δεν έκανα ποτέ. Με το που σήκωσα το κεφάλι μου σκάει το τάβλι ακριβός εκεί. Τα συμπεράσματα δικά σας .

6/1/1998 ήταν η πρώτη φορά που αποφάσισα να πιάσω τον σταυρό στα κρύα νερά του χειμώνα. Ήμουν υπερβολικά αισιόδοξος και απόλυτα σίγουρος ότι θα τα καταφέρω. Πέσαμε περίπου 8 άτομα και αλλά στάθηκα τυχερός. Το θέμα είναι ότι ενώ όλοι ήταν με μπουφάν ένοιωθα μία ζέστη (δεν μπορώ να το προσδιορίσω) που δεν ήθελα ούτε πετσέτα . Αυτό συνεχίστηκε για περίπου 1 ώρα όπου και ντύθηκα. Δεν γνωρίζω που μπορεί να οφείλετε αλλά δεν πιστεύω να είναι αδρεναλίνη ή η ένταση της στιγμής ή ότι άλλο φαντάζετε ο καθένας......

Με αφορμή το ποστ του ΜΑΡΚ (http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1-67/%CE%97%CE%9E%CE%95%CE%A1%CE%95%CE%A3-%CE%91%CE%A5%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%91-%CE%93%CE%95%CE%93%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A4%CE%91-%3B%3B%3B%3B-17211/)

vpentza
30-01-2011, 10:28
Σύμπτωση είναι το γνωστό αποτέλεσμα αγνώστων αιτιών.
Βολταίρος

Corsair
30-01-2011, 11:46
Κάποτε μια εταιρεία εδώ στα Χανιά ζητούσε άτομο για αποθηκάριο.
Πήρα τηλέφωνο και μου έκλεισαν ραντεβού για συνέντευξη.
Όταν πήγα το αφεντικό ρώτησε το όνομα μου και όταν του είπα
ότι με λένε Βαγγέλη ξέσπασε στα γέλια φωνάζοντάς τη γυναικά του
να έρθει στο γραφείο.
Εγώ φυσικά ένιωθα σαν το ψάρι έξω από το νερό.
Οπως μου εξήγησε μετά,πριν πάρω εγώ τηλέφωνο,είχε δει κάποιο βράδυ
στον ύπνο του ένα όνειρο ότι θα προσλάμβανε κάποιον με αυτό το όνομα.
Φυσικά με προσέλαβε και έμεινα εκεί περίπου 10 χρόνια.

:Απορία::Απορία::Απορία:

Σε άλλη περίπτωση,είχα μαζί με τον eod-k9 μια honta xl 600.
Κάποιο βράδυ είδα σε όνειρο ότι είχε τρακάρει με τη μηχανή
και είχε χτυπήσει στο πόδι.
Το ίδιο βράδυ είχε δει και η μητέρα του ένα παρόμοιο όνειρο.:confused:
Την επόμενη όντως έμαθα ότι είχε πέσει από τη μοτο
και είχε χτυπήσει στο πόδι!!

:Απορία::Απορία::Απορία:

stukas
30-01-2011, 12:17
Κάποτε μια εταιρεία εδώ στα Χανιά ζητούσε άτομο για αποθηκάριο.
Πήρα τηλέφωνο και μου έκλεισαν ραντεβού για συνέντευξη.
Όταν πήγα το αφεντικό ρώτησε το όνομα μου και όταν του είπα
ότι με λένε Βαγγέλη ξέσπασε στα γέλια φωνάζοντάς τη γυναικά του
να έρθει στο γραφείο.
Εγώ φυσικά ένιωθα σαν το ψάρι έξω από το νερό.
Οπως μου εξήγησε μετά,πριν πάρω εγώ τηλέφωνο,είχε δει κάποιο βράδυ
στον ύπνο του ένα όνειρο ότι θα προσλάμβανε κάποιον με αυτό το όνομα.
Φυσικά με προσέλαβε και έμεινα εκεί περίπου 10 χρόνια.

:Απορία::Απορία::Απορία:

Σε άλλη περίπτωση,είχα μαζί με τον eod-k9 μια honta xl 600.
Κάποιο βράδυ είδα σε όνειρο ότι είχε τρακάρει με τη μηχανή
και είχε χτυπήσει στο πόδι.
Το ίδιο βράδυ είχε δει και η μητέρα του ένα παρόμοιο όνειρο.:confused:
Την επόμενη όντως έμαθα ότι είχε πέσει από τη μοτο
και είχε χτυπήσει στο πόδι!!

:Απορία::Απορία::Απορία:φιλε ακου:πιτσιρικας(15-16)βλεπω ενα ονειρο οτι ##### στο κενο,φοραω δυο μαυρα παπουτσια κ ειμαι πανω απο μια πεδιαδα που στο βαθος της διακρινω ενα μπλε κτηριο απο λαμαρινα η ελλενιτ βαμμενο μπλε-στα 19 μου οταν πηγα στρατο κ με αξιωθηκα να γινω αλεξιπτωτιστης,στο πρωτο μου αλαμα-το οποιο δεν ξεχνιεται-με το που ##### απο το αεροπλανο,η ριμη του αερα με φερνει παραλληλα με το εδαφος,με αποτελεσμα να δω τις αρβυλες μου μπροστα μου-φαντασου στο ιδιο υψος με τον οριζοντα κ οταν ερχομαι σε καθετη σταση-πανω απο τη ζρ μεγαρων βλεπω στο βαθος ενα μπλε κτηριο,το οποιο υπαρχει μεχρι σημερα...γι`αυτο καμια φορα εχουν δικιο οι παλιοι οταν λενε οτι τα ονειρα `βγαινουν`..

mario
31-01-2011, 22:36
:hmmm::hmmm:

Hekima
31-01-2011, 22:55
Λιμάνι Κυλλήνης, εθνική οδό προς Πύργο 1990 τροχαίο με μηχανή είμαι στη μέση του δρόμου δεν μπορώ να κουνηθώ για να φύγω στην άκρη. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι μάλλον ζω αλλά θα με πατήσουν τα αυτοκίνητα και θα σκοτωθώ τελικά. Όλος παραδόξως τα οχήματα εξαφανίστηκαν δεν πέρασε ούτε ένα για αρκετό χρονικό διάστημα τόσο ώστε να συνέρθει ο Σάκης να με μεταφέρει στη άκρη να μαζέψει και τη μηχανή. Αμέσως μετά σε δευτερόλεπτα γέμισε η εθνική οδός νταλίκες...........

Fuji
03-02-2011, 18:58
Παιδιά όντως κάποια πράγματα δε μπορεί να τα εξηγήσει ο νους μας... άλλος θα τα χαρακτηρίσει συμπτώσεις, κι άλλος θαύματα. Προσωπικά θα μου επιτρέψετε να δώσω τον όρο υπερφυσικά ... καταστάσεις πέραν της φύσεως που βλέπουμε και κατανούμε.

panagiotis.farmer
03-02-2011, 19:14
Πανε περιπου 2 χρονια τωρα οταν οδηγουσα το φορτηγο για
Θεσσαλονικη περιπου μεσανυχτα ο συνοδηγος μου κοιμοτανε.
Πληρωσα τα διοδια των Τεμπων και μετα εχω μνημη απο την Αγια Παρασκευη και επειτα. Τα 3.5 χιλ της διαδρομης δεν τα
θυμαμαι. Στο παρμπριζ του φορτηγου εχω εικονα της Αγιας Παρασκευης τυχαιο??????

MARK
03-02-2011, 19:25
Σε όλους μας έχει τύχει κάτι και μετά λέμε Άγιο είχα τυχερός ήμουν την γλύτωσε κ.α.Εμένα προσωπικά μου έτυχε πολλές φορές,ευτυχώς κάθε φορά είχα τον τον Θεό τον Χριστό την Παναγιά και τους Αγίους μαζί μου...:)

gandreas
03-02-2011, 19:32
Μην γράφουμε άλλα γιατί θα μας κράξει ο Κώστας
















(αστειεύομαι φίλε:D)

Hekima
03-02-2011, 19:38
Μην γράφουμε άλλα γιατί θα μας κράξει ο Κώστας
















(αστειεύομαι φίλε:D)


:sm7::sm7:
Πουθενά δεν μπορούμε να πούμε τον πόνο μας