PDA

View Full Version : Ειμαστε σάιτ αγγελιών;;;;


ortho
31-01-2011, 23:28
Το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει ότι πολλοί νέοι συμφορουμίτες, αντι να περάσουν από τα νέα μέλη να τους γνωρίσουμε και να τους καλοσωρίσουμε, δίνουν απλά μιά αγγελία πώλησης κι έναν αριθμό τηλεφώνου και τέρμα. Δεν μπαίνουν καν στον κόπο να διαβάσουν τις οδηγίες για αγγελίες πώλησης. Εκτός ότι είναι αγενές, τρώνε και το χρόνο των διαχειριστών να τους κάνουν συστάσεις.


Προτείνω όπως ήδη έκανα σε σημερινή αγγελία αυτού του τύπου, οι αγγελίες να διαγράφονται, τουλάχιστον μέχρι ο νέος φίλος να μας απευθύνει χαιρετισμό και να τον καλοσωρίσουμε.


Οποιος δε γουστάρει, να βάλει την αγγελία του στα γνωστά σάιτ που υπάρχουν.


Ορθό;;;;

geolag
31-01-2011, 23:43
Ορθό ORTHO
Συμφωνώ και εγώ και μάλιστα πολλοί δεν απαντάνε και σε ερώτηση κάποιου άλλου που ενδιαφέρεται.

nivo
31-01-2011, 23:43
σε καποια αλλα forum για να ανεβασεις αγγελια πρεπει να εχεις τουλαχιστον 10 post αλλιως διαγραφονται απο τους admin ειναι βεβαια δυσκολη δουλεια και ιδιως εδω που εχει τοσα να δουν και να κανουν

gemara
31-01-2011, 23:54
Πες κάτι και για τον " :sm7::sm7::sm7:"...

batman
31-01-2011, 23:57
σε καποια αλλα forum για να ανεβασεις αγγελια πρεπει να εχεις τουλαχιστον 10 post αλλιως διαγραφονται απο τους admin ειναι βεβαια δυσκολη δουλεια και ιδιως εδω που εχει τοσα να δουν και να κανουν

τα 10 οκ. Τα 50 όμως που υπάρχουν σε συγκεκριμένο site τα βρίσκω υπερβολή.

moby_gr
31-01-2011, 23:58
Πες κάτι και για τον " :sm7::sm7::sm7:"...


Έλα ντε...:hmmm:

saitman
01-02-2011, 00:04
ORTHOτατος!!!

pirate
01-02-2011, 00:05
Πες κάτι και για τον " :sm7::sm7::sm7:"...

Έλα ντε...:hmmm:

ερώτηση : αυτός ο ":sm7::sm7::sm7:" ποιός είναι ????
;)

ortho
01-02-2011, 00:05
Πες κάτι και για τον " :sm7::sm7::sm7:"...


Υπάρχει κανά φίδι να το βγάλω από την τρύπα; :sm7::sm7::sm7:

Απόψη μου είναι ότι καλά τα smileys and co. , αλλά θα προτιμούσα να υπάρχει και κείμενο. Αυτό όμως είναι άποψη μου κι όχι δουλειά μου.

Το θέμα με τις αγγελίες βέβαια έχει να κάνει με τη λειτουργία του φόρουμ κατά τη γνώμη μου.

Jefe
01-02-2011, 00:20
Το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει ότι πολλοί νέοι συμφορουμίτες, αντι να περάσουν από τα νέα μέλη να τους γνωρίσουμε και να τους καλοσωρίσουμε, δίνουν απλά μιά αγγελία πώλησης κι έναν αριθμό τηλεφώνου και τέρμα. Δεν μπαίνουν καν στον κόπο να διαβάσουν τις οδηγίες για αγγελίες πώλησης. Εκτός ότι είναι αγενές, τρώνε και το χρόνο των διαχειριστών να τους κάνουν συστάσεις.


Προτείνω όπως ήδη έκανα σε σημερινή αγγελία αυτού του τύπου, οι αγγελίες να διαγράφονται, τουλάχιστον μέχρι ο νέος φίλος να μας απευθύνει χαιρετισμό και να τον καλοσωρίσουμε.


Οποιος δε γουστάρει, να βάλει την αγγελία του στα γνωστά σάιτ που υπάρχουν.


Ορθό;;;;


Γιά πές μου βρέ Γιάννη, τι έκανες ακριβώς στην αγγελία αυτού του τύπου???



Jefe

ortho
01-02-2011, 00:26
Γιά πές μου βρέ Γιάννη, τι έκανες ακριβώς στην αγγελία αυτού του τύπου???



Jefe


αρχηγέ μου έγραψα..." σε αγγελία αυτού του τύπου ".
έγραψα ότι κι εδώ, γράφοντας ουσιαστικά σε σένα.
δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο, η πρακτική αυτή που σέρνεται τελευταία δε μου αρέσει.

lenon
01-02-2011, 00:29
Ρε παιδιά, αφήστε τον κόσμο να πουλάει.
Για το φόρουμ είναι κέρδος να υπάρχουν πολλές αγγελίες.Όχι ζημιά:hmmm::hmmm::hmmm:
Και για να μπαίνουν εδώ πολλές αγγελίες σημαινει οτι κάτι παραπάνω βρίσκουν από άλλα σάιτ:cool::cool:
Η γνώμη μου:cool:

ortho
01-02-2011, 00:35
Ρε παιδιά, αφήστε τον κόσμο να πουλάει.
Για το φόρουμ είναι κέρδος να υπάρχουν πολλές αγγελίες.Όχι ζημιά:hmmm::hmmm::hmmm:
Και για να μπαίνουν εδώ πολλές αγγελίες σημαινει οτι κάτι παραπάνω βρίσκουν από άλλα σάιτ:cool::cool:
Η γνώμη μου:cool:


Εν μέρει έχεις δίκιο, αλλά το φόρουμ μας είναι πολλά περισσότερα από συναξάρι αγγελιών. Δεν είναι κακό να υπάρχουν αγγελίες, ίσα ίσα, αλλά εφόσον δε μπαίνουν καν στον κόπο να τις βάλουν όπως πρέπει, δεν τις χρειαζόμαστε κιόλας.

Οταν διαβάζεις σε εξειδικευμένο σάιτ αγγελιών, δεν κοιτάς αυτές που έχουν και φωτό;

Και σε αυτό αναφέρομαι τελικά. Δε διαβάζουν καν πως πρέπει να πει μιά αγγελία, ουσιαστικά σημαίνει ότι χeστηκαν για το φόρουμ. Απλά πιστεύουν ότι θα βρουν πυροβολημένους BMWδάκηδες και θα πουλήσουν οπωσδήποτε τη μηχανή τους.

Κάπου εμένα με χαλάει αυτό φίλε μου!

tsompanis
01-02-2011, 00:59
Πες κάτι και για τον " :sm7::sm7::sm7:"...

αντε ντε! αυτόν που τον πας!
βάλθηκε να μας κάνει μουσικούς..
και όλο κάτω η τιμή και όλο :sm7:




....
..
.
:sm7::sm7::sm7:

Capitain
01-02-2011, 01:28
αντε ντε! αυτόν που τον πας!
βάλθηκε να μας κάνει μουσικούς..
και όλο κάτω η τιμή και όλο :sm7:




....
..
.
:sm7::sm7::sm7:
Λοιπόν ο περί ου ο λόγος είναι καλό παιδί, άλλωστε έχει ψωνίσει κι ο Commander από αυτόν...:D
Ο καθένας έχει τον τρόπο του να εκφράζεται, δεν μπορούμε να είμαστε όλοι το ίδιο, δε θα είχε και ενδιαφέρον άλλωστε για να κουτσομπολεύουμε...:sm7:
Απλά ρε παιδιά, (κλεμμένο) μην ξεχνάμε ότι πίσω από τις οθόνες και τα πληκτρολόγια βρίσκονται κανονικοί ανθρώποι με τρόπους και απαιτήσεις για στοιχειώδη ευγένεια...
Οταν πάς σε μια αντιπροσωπεία, τι λες πρώτα, καλησπέρα σας η πόσο το πουλάτε αυτό το εργαλείο?

http://www.gsforum.gr/298019-post32.html

siraxanz
01-02-2011, 01:30
Ορθώς μιλά ο Γιάννης, ορθώς μιλά και ο Γιώργος:)

Αλλά ορθή και η πολιτική της αυτορύθμισης που εφαρμόζει η διοίκηση!:)

Sakis
01-02-2011, 01:40
Ορθώς μιλά ο Γιάννης, ορθώς μιλά και ο Γιώργος:)

Αλλά ορθή και η πολιτική της αυτορύθμισης που εφαρμόζει η διοίκηση!:)


"Αν και καθήμενος ορθά εμίλησες"
Τα μέλη αυτού του Forum έχουν τη δύναμη και τον τρόπο να πατάξουν τέτοιες συμπεριφορές σε θέματα που θεωρούνται αυτονόητα

Capitain
01-02-2011, 02:01
"Αν και καθήμενος ορθά εμίλησες"
Τα μέλη αυτού του Forum έχουν τη δύναμη και τον τρόπο να πατάξουν τέτοιες συμπεριφορές σε θέματα που θεωρούνται αυτονόητα

Ετσι είναι..Δεν θα μπλέξουμε σε ανάλυση τέτοιων θεωριών γιατί θα πάει βαθειά το θέμα, αλλά εν ολίγοις συμφωνώ κι εγώ με τη τακτική του φόρουμ εν γένει, αλλά και με την κάθε πρωτοτυπία με σκοπό την πρόοδο, αρκεί να υπάρχει και η ελευθερία αλλά και ο σεβασμός προς αυτόν που εισπράττει τις εξωτερικεύσεις σου...
Φιλικά, Ντίνος.:D
Και μία απορία μου προς όλους τους ενδιαφερόμενους:
Η ευγένεια, είναι έμφυτη, καλλιεργήσιμη, η θέμα μοναδικότητας χαρακτήρα?

Sakis
01-02-2011, 02:14
Ετσι είναι..Δεν θα μπλέξουμε σε ανάλυση τέτοιων θεωριών γιατί θα πάει βαθειά το θέμα, αλλά εν ολίγοις συμφωνώ κι εγώ με τη τακτική του φόρουμ εν γένει, αλλά και με την κάθε πρωτοτυπία με σκοπό την πρόοδο, αρκεί να υπάρχει και η ελευθερία αλλά και ο σεβασμός προς αυτόν που εισπράττει τις εξωτερικεύσεις σου...
Φιλικά, Ντίνος.:D
Και μία απορία μου προς όλους τους ενδιαφερόμενους:
Η ευγένεια, είναι έμφυτη, καλλιεργήσιμη, η θέμα μοναδικότητας χαρακτήρα?

Γειά σου ρε Ντίνο με τις ψυχαναλύσεις σου:D:):D
Νομίζω χρειαζόμαστε επειγόντως ταξιδάκι.....

Capitain
01-02-2011, 02:23
Γειά σου ρε Ντίνο με τις ψυχαναλύσεις σου:D:):D
Νομίζω χρειαζόμαστε επειγόντως ταξιδάκι.....

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο Ζακ....
Και ξέρεις ποιά είναι η μ@λακία? Εχουμε αναπτύξει τόσες πλασματικές ανάγκες και φοβίες που διστάζουμε να πάμε ταξίδι....
Αλλά θέλει λίγο χοντροπετσιά παραπάνω και θα τα βρούμε όλα... Kι' έχεις και τον ρομαντικότατο Uriah Heep να μας ρίχνει ξύδι στις πληγές....:sm7:

lenon
01-02-2011, 02:38
Εν μέρει έχεις δίκιο, αλλά το φόρουμ μας είναι πολλά περισσότερα από συναξάρι αγγελιών. Δεν είναι κακό να υπάρχουν αγγελίες, ίσα ίσα, αλλά εφόσον δε μπαίνουν καν στον κόπο να τις βάλουν όπως πρέπει, δεν τις χρειαζόμαστε κιόλας.

Οταν διαβάζεις σε εξειδικευμένο σάιτ αγγελιών, δεν κοιτάς αυτές που έχουν και φωτό;




Είναι αλήθεια.Αλλά άμα η αγγελία είναι "φτωχή" αυτός θα χάσει και όχι το φόρουμ.
Όσο για το συναξάρι αγγελιών.Για να γίνει το φόρουμ (μας όπως σωστά το είπες) αυτό που είναι, βοηθάνε όλα και από λίγο.
Δεν θέλω να επιμείνω, γιατί έχω καταλάβει το πνεύμα σου, αλλά νομίζω πως έίναι καλύτερα να το αφήσουμε να κυλίσει έτσι όπως πάει τώρα, εκτός και αν κάτι είναι ενοχλητικό και ακραίο, οπότε εκεί .... ξυράφι :sm3:

griv_gs
01-02-2011, 03:56
Το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει ότι πολλοί νέοι συμφορουμίτες, αντι να περάσουν από τα νέα μέλη να τους γνωρίσουμε και να τους καλοσωρίσουμε, δίνουν απλά μιά αγγελία πώλησης κι έναν αριθμό τηλεφώνου και τέρμα. Δεν μπαίνουν καν στον κόπο να διαβάσουν τις οδηγίες για αγγελίες πώλησης. Εκτός ότι είναι αγενές, τρώνε και το χρόνο των διαχειριστών να τους κάνουν συστάσεις.


Προτείνω όπως ήδη έκανα σε σημερινή αγγελία αυτού του τύπου, οι αγγελίες να διαγράφονται, τουλάχιστον μέχρι ο νέος φίλος να μας απευθύνει χαιρετισμό και να τον καλοσωρίσουμε.


Οποιος δε γουστάρει, να βάλει την αγγελία του στα γνωστά σάιτ που υπάρχουν.


Ορθό;;;;
Πράγματι Γιάννη, έχει δίκιο.
Σκέψου πως θα νιώθουν κάποιοι που έχουν δώσει πάρα πολλά για αυτό το φόρουμ.
Αλλά νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι.
Απλώς θα γράφουν ακόμη ένα μήνυμα στα καλωσορίσματα:hmmm:

syan
01-02-2011, 08:25
Και μία απορία μου προς όλους τους ενδιαφερόμενους:
Η ευγένεια, είναι έμφυτη, καλλιεργήσιμη, η θέμα μοναδικότητας χαρακτήρα?

Σίγουρα καλλιεργήσιμη ως ενα βαθμό σε συνάρτηση με την μοναδικότητα του χαρακτήρα...;)

aeriko
01-02-2011, 09:37
Ετσι είναι..Δεν θα μπλέξουμε σε ανάλυση τέτοιων θεωριών γιατί θα πάει βαθειά το θέμα, αλλά εν ολίγοις συμφωνώ κι εγώ με τη τακτική του φόρουμ εν γένει, αλλά και με την κάθε πρωτοτυπία με σκοπό την πρόοδο, αρκεί να υπάρχει και η ελευθερία αλλά και ο σεβασμός προς αυτόν που εισπράττει τις εξωτερικεύσεις σου...
Φιλικά, Ντίνος.:D
Και μία απορία μου προς όλους τους ενδιαφερόμενους:
Η ευγένεια, είναι έμφυτη, καλλιεργήσιμη, η θέμα μοναδικότητας χαρακτήρα?
Η ευγένεια με την έννοια που την χρησιμοποιούμε σήμερα "διδάσκεται"

CPretenteriS
01-02-2011, 11:27
Η ευγένεια με την έννοια που την χρησιμοποιούμε σήμερα "διδάσκεται"

Διαφωνώ !! Πρέπει να την έχεις και έμφυτη σε μεγάλο ποσοστό !!

napgeo
01-02-2011, 12:33
Μπορώ να βάλω και εγώ αγγελία (γίνεται)..

coco65
01-02-2011, 13:22
Εγώ νομίζω οτι είναι καλό σε σάιτ μοτοσικλετών να υπάρχουν αγγελίες:cool:

ortho
01-02-2011, 14:50
Διαφωνώ !! Πρέπει να την έχεις και έμφυτη σε μεγάλο ποσοστό !!



Παλιά λέγανε, άνθρωπος αγράμματος, ξύλο απελέκητο.....Δε συμφωνώ με αυτό,

συμφωνώ μαζί σου Κώστα!

ortho
01-02-2011, 14:51
Εγώ νομίζω οτι είναι καλό σε σάιτ μοτοσικλετών να υπάρχουν αγγελίες:cool:


Ούτε λόγος φίλε!

Δε λέω όμως αυτό.

aeriko
01-02-2011, 14:58
Διαφωνώ !! Πρέπει να την έχεις και έμφυτη σε μεγάλο ποσοστό !!
Η ευγένεια διδάσκεται από το οικείο περιβάλλον του ατόμου και εξαρτάται από το άτομο αν θα την καλλιεργήσει περαιτέρω ή όχι.

Hekima
01-02-2011, 15:52
Πιστεύω ότι ισχύουν και τα δύο και έμφυτη και διδάσκεται.
Υπάρχουν άνθρωποι που αντιμιλούν, διακόπτουν, φωνάζουν, μπαίνουν στο χώρο σου και στη ζωή σου, βρίζουν, τσαλαπατούν, διεκδικούν και συγχρόνως οι ίδιοι άνθρωποι για τους δικούς τους λόγους μπορούν να γίνουν και ευγενικοί, έστω εξωτερικά, κρατώντας τα προσχήματα. Η ευγένεια δείχνει άνθρωπο με κλάση, άποψη μου είναι ότι πρέπει να υπάρχει και στην ψυχή και στον χαρακτήρα, μ΄αρέσει να μου λένε ευχαριστώ όταν πρέπει, να λέω συγνώμη όταν πρέπει, να μου γεμίζουν το ποτήρι όταν αδειάζει, να δίνω την θέση μου στο λεωφορείο......
Ναι νομίζω πως ευγενικός μπορεί να είναι κάποιος, αλλά και να γίνει:)

ortho
01-02-2011, 16:08
Νομίζω ότι μπερδεύουμε κάπου την ευγένεια ψυχής με το savoir vivre.
Το πρώτο προϋπάρχει, είναι έμφυτο, το δεύτερο καλλιεργείται.

Για να είμαι ειλικρινής προτιμώ να μου πουν στα μούτρα τι σκέφτονται, παρά να μου γεμίσουν το ποτήρι, να μου παραχωρήσουν τη θέση τους κι από μέσα τους να με βρίζουν.

napgeo
01-02-2011, 16:24
Εν μέρει έχεις δίκιο, αλλά το φόρουμ μας είναι πολλά περισσότερα από συναξάρι αγγελιών. Δεν είναι κακό να υπάρχουν αγγελίες, ίσα ίσα, αλλά εφόσον δε μπαίνουν καν στον κόπο να τις βάλουν όπως πρέπει, δεν τις χρειαζόμαστε κιόλας.

Οταν διαβάζεις σε εξειδικευμένο σάιτ αγγελιών, δεν κοιτάς αυτές που έχουν και φωτό;

Και σε αυτό αναφέρομαι τελικά. Δε διαβάζουν καν πως πρέπει να πει μιά αγγελία, ουσιαστικά σημαίνει ότι χeστηκαν για το φόρουμ. Απλά πιστεύουν ότι θα βρουν πυροβολημένους BMWδάκηδες και θα πουλήσουν οπωσδήποτε τη μηχανή τους.

Κάπου εμένα με χαλάει αυτό φίλε μου!

Το έκανες τραγικό.
Πουλοίτει αξοιόπυστο Χοντα με ούλατ' τα σνάζια απάντ''''
Αυτή είναι αγγελία φίλε..... Καλό σου μεσημέρι
:)

ortho
01-02-2011, 16:29
Το έκανες τραγικό.
Πουλοίτει αξοιόπυστο Χοντα με ούλατ' τα σνάζια απάντ''''
Αυτή είναι αγγελία φίλε..... Καλό σου μεσημέρι
:)


Επειδή είμαι και βραδύνους,
με ειρωνεύεσαι;

Καλό απόγευμα και σε σένα

Hekima
01-02-2011, 16:32
Νομίζω ότι μπερδεύουμε κάπου την ευγένεια ψυχής με το savoir vivre.
Το πρώτο προϋπάρχει, είναι έμφυτο, το δεύτερο καλλιεργείται.

Για να είμαι ειλικρινής προτιμώ να μου πουν στα μούτρα τι σκέφτονται, παρά να μου γεμίσουν το ποτήρι, να μου παραχωρήσουν τη θέση τους κι από μέσα τους να με βρίζουν.

Όχι δεν μπερδεύομαι, οι καλοί τρόποι νομίζω προϋποθέτουν και την ευγένεια και τούμπαλιν και είπα όταν πρέπει, να μου παραχωρούν τη θέση, το ποτήρι και ότι άλλο.
Σαφέστατα και προτιμώ την ειλικρίνεια χωρίς να είναι απαραίτητο να είμαι θρασύς ή αναιδής.

mario
01-02-2011, 16:38
ορθότατα τα γραφόμενα ;)

ortho
01-02-2011, 16:39
Όχι δεν μπερδεύομαι, οι καλοί τρόποι νομίζω προϋποθέτουν και την ευγένεια και τούμπαλιν και είπα όταν πρέπει, να μου παραχωρούν τη θέση, το ποτήρι και ότι άλλο.
Σαφέστατα και προτιμώ την ειλικρίνεια χωρίς να είναι απαραίτητο να είμαι θρασύς ή αναιδής.


Συμφωνούμε 100%. Αλλά προτιμώ το αληθινό από το ψεύτικο. Αν είναι να διαλέξω, τότε επιλέγω τον ευθύ άνθρωπο ακόμη κι αν οι τρόποι του δεν είναι του γούστου μου.

Τώρα πάω να δουλέψω, συνεχίζουμε την ανταλλαγή απόψεων αργότερα.

Καλό απόγευμα!

Hekima
01-02-2011, 16:57
Συμφωνούμε 100%. Αλλά προτιμώ το αληθινό από το ψεύτικο. Αν είναι να διαλέξω, τότε επιλέγω τον ευθύ άνθρωπο ακόμη κι αν οι τρόποι του δεν είναι του γούστου μου.

Τώρα πάω να δουλέψω, συνεχίζουμε την ανταλλαγή απόψεων αργότερα.

Καλό απόγευμα!

Ναι το ίδιο λέμε και θέλω να καταλήξω λέγοντας πως ο ευγενικός άνθρωπος ο κατά βάθος ευγενικός και κατ' ουσίαν ευγενικός έχει τρόπους τέτοιους που τον κάνουν ευθύ άνθρωπο χωρίς να χρειάζεται να είναι κακός.
Καλό απόγευμα και σε σένα.

Albatros
01-02-2011, 19:49
Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει αν κάποιος βάλει μια αγγελία και δεν με χαιρετήσει γιατι και δεν τον ξέρω και η αγγελία του θα με αφήσει αδιάφορο στο βαθμό που δεν χρειάζομαι ότι πουλιέται.
Η συμπεριφορά των μελών και η χρήση του σάιτ είναι δουλειά των διαχειριστών που την κάνουν πολύ καλά.
Παρατηρώ τελευταία οτι διάφορα θέματα μόνο εντάσεις και αντιπαραθέσεις δημιουργούν όχι για το καλό του φόρουμ πάντως.Καλό θα είναι να ηρεμήσουμε όλοι και να σεβόμαστε τους άλλους έστω και αν δεν συμπεριφέρονται με τους δικούς μας κανόνες.
:hmmm:

loulou1100gs
02-02-2011, 01:52
Ασφαλώς δεν είμαστε ιστότοπος καταχώρησης αγγελιών.Ομως με προβληματίζει η εικόνα των στοιχείων επισκεψιμότητας θεμάτων:όταν "μπαίνω" βλέπω ότι τις αγγελίες παρακολουθούν εκατοντάδες και τα λοιπά θέματα "εμείς κι εμείς".Λόγος δεν μου πέφτει, φιλοξενούμενος είμαι κι εγώ όπως όλοι, αλλά μήπως θα έπρεπε να υπάρξει μια αναδιαμόρφωση με περισσότερα τεχνικά θέματα, συγκριτικά εξοπλισμού από αναβάτες, εμπεριστατωμένα ταξιδιωτικά και πάει λέγοντας;Σε ό,τι αφορά στις αγγελίες, με όλο τον σεβασμό στους συνφορουμίτες, φρονώ ότι το διαρκές spamming καταντά ενοχλητικό.Πάς να δείς μια καταχώρηση και οι σελίδες γεμίζουν με ένα διαρκές "καλοπούλητο" και την χαζοχαρούμενη φατσούλα που χαχανίζει.Τι θα έκανα εγώ;Μόνο χρήστες με 25 post και πάνω θα είχαν το δικαίωμα καταχώρησης.Και με το που άνοιγε το θέμα θα κλειδωνόταν.Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με π.μ. ή στο καταχωρημένο (και τσεκαρισμένο) τηλέφωνο επικοινωνίας του χρήστη

napgeo
02-02-2011, 01:55
Επειδή είμαι και βραδύνους,
με ειρωνεύεσαι;

Καλό απόγευμα και σε σένα

:mad:Αυτό ούτε που να το σκεφτείς.. :mad:

CPretenteriS
02-02-2011, 01:57
:mad:Αυτό ούτε που να το σκεφτείς.. :mad:

Εεεεεεμμμμμ.... αυτά γίνονται αν δε βάλεις κανένα :D ή :sm7:....

Που να καταλάβει ο άνθρωπος...:Απορία:

napgeo
02-02-2011, 02:02
Εεεεεεμμμμμ.... αυτά γίνονται αν δε βάλεις κανένα :D ή :sm7:....


Που να καταλάβει ο άνθρωπος...:Απορία:



Οι φίλοι δεν χρειάζεται να με καταλαβαίνουν.
Απλά με νοιώθουν (οτι τους αγαπώ))
Καληνύχτα

revera
02-02-2011, 02:18
Καλησπερα σε ολους,
επειδη μαλλον εγω εδωσα την αφορμη για ολη αυτη την συζητηση, θα ηθελα να πω οτι ουτε αγενης ειμαι, ουτε αδιαφορος προς το forum κτλ κτλ.
Απλως εκανα ενα λαθος και ξεχασα να συστηθω, απλα..

Ας μην βγαζουμε τοσο ευκολα συμπερασματα για το τι ειναι ο καθενας.
Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν αλλα αυτη η αντιδραση, με προβληματησε.

Καλους δρομους
Χρηστος

Sakis
02-02-2011, 02:27
Καλησπερα σε ολους,
επειδη μαλλον εγω εδωσα την αφορμη για ολη αυτη την συζητηση, θα ηθελα να πω οτι ουτε αγενης ειμαι, ουτε αδιαφορος προς το forum κτλ κτλ.
Απλως εκανα ενα λαθος και ξεχασα να συστηθω, απλα..

Ας μην βγαζουμε τοσο ευκολα συμπερασματα για το τι ειναι ο καθενας.
Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν αλλα αυτη η αντιδραση, με προβληματησε.

Καλους δρομους
Χρηστος



Χρήστο δε νομίζω ότι πρέπει να πάρεις προσωπικά μια άποψη
που εξέφρασε ένα μέλος σχετικά με τη διαδικασία αγγελιών.
Αν μη τι άλλο όλοι προσπαθούμε να προστατευτούμε
από κακοπροαίρετους και κομήτες που εμφανίζονται κατά διαστήματα:)

Jefe
02-02-2011, 02:31
Καλησπερα σε ολους,
επειδη μαλλον εγω εδωσα την αφορμη για ολη αυτη την συζητηση, θα ηθελα να πω οτι ουτε αγενης ειμαι, ουτε αδιαφορος προς το forum κτλ κτλ.
Απλως εκανα ενα λαθος και ξεχασα να συστηθω, απλα..

Ας μην βγαζουμε τοσο ευκολα συμπερασματα για το τι ειναι ο καθενας.
Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν αλλα αυτη η αντιδραση, με προβληματησε.

Καλους δρομους
Χρηστος


Χρήστο καλησπέρα! Σίγουρα κάποιοι προβληματίστηκαν(κι εγώ μαζί), γιά την είσοδο κάποιων νέων μελών που η πρώτη τους κίνηση μέσα στο forum ήταν να ανατρέξουν στο θέμα "Πώληση", γιά να πουλήσουν ότι έχουν να πουλήσουν. Δεν ήσουν ο πρώτος κ κάποιοι αναρωτήθηκαν άν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό, αφού ο σκοπός του Forum δεν είναι αυτός. Άν θέλεις να γνωριστούμε κ να τα συζητήσουμε, αύριο στις 20:00, θα πιούμε τον καφέ μας στο Hall, στην Ηρ. Πολυτεχνείου. Άν χρειαστείς κάτι, πάρε με τηλ(το τηλ μου είναι στο προφίλ μου). :)



Jefe

tsompanis
02-02-2011, 02:35
αυτό θα πει Μοντερατόρια!δουλεύουν τα μασίνια στο φουλ!!:sm7:
01.31 π.μ ....τέσσερις mod πάνω απο το θέμα:sm7:
και οι τέσσερις παντρεμένοι!:sm7:
μπεκάτσες στον αέρα λέμε!;):)

Sakis
02-02-2011, 02:37
αυτό θα πει Μοντερατόρια!δουλεύουν τα μασίνια στο φουλ!!:sm7:
01.31 π.μ ....τέσσερις mod πάνω απο το θέμα:sm7:
και οι τέσσερις παντρεμένοι!:sm7:
μπεκάτσες στον αέρα λέμε!;):)


http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002064B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={30998E9C-68A8-4297-84B9-34464FDB391F})
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020468.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={30998E9C-68A8-4297-84B9-34464FDB391F})

Jefe
02-02-2011, 02:56
αυτό θα πει Μοντερατόρια!δουλεύουν τα μασίνια στο φουλ!!:sm7:
01.31 π.μ ....τέσσερις mod πάνω απο το θέμα:sm7:
και οι τέσσερις παντρεμένοι!:sm7:
μπεκάτσες στον αέρα λέμε!;):)



:sm7::sm7::sm7:



Jefe

gepol
02-02-2011, 08:50
Ασφαλώς δεν είμαστε ιστότοπος καταχώρησης αγγελιών.Ομως με προβληματίζει η εικόνα των στοιχείων επισκεψιμότητας θεμάτων:όταν "μπαίνω" βλέπω ότι τις αγγελίες παρακολουθούν εκατοντάδες και τα λοιπά θέματα "εμείς κι εμείς".Λόγος δεν μου πέφτει, φιλοξενούμενος είμαι κι εγώ όπως όλοι, αλλά μήπως θα έπρεπε να υπάρξει μια αναδιαμόρφωση με περισσότερα τεχνικά θέματα, συγκριτικά εξοπλισμού από αναβάτες, εμπεριστατωμένα ταξιδιωτικά και πάει λέγοντας;Σε ό,τι αφορά στις αγγελίες, με όλο τον σεβασμό στους συνφορουμίτες, φρονώ ότι το διαρκές spamming καταντά ενοχλητικό.Πάς να δείς μια καταχώρηση και οι σελίδες γεμίζουν με ένα διαρκές "καλοπούλητο" και την χαζοχαρούμενη φατσούλα που χαχανίζει.Τι θα έκανα εγώ;Μόνο χρήστες με 25 post και πάνω θα είχαν το δικαίωμα καταχώρησης.Και με το που άνοιγε το θέμα θα κλειδωνόταν.Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με π.μ. ή στο καταχωρημένο (και τσεκαρισμένο) τηλέφωνο επικοινωνίας του χρήστη

Το καλοπούλητο, ειδικά όταν γίνεται μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα, φρονώ ότι τα μέλη το κάνουν για "bumping" - δηλαδή να ανέβει η αγγελία πιο πάνω ξανά, και δεν με ενοχλεί.

Στα άλλα που λες συμφωνώ και επαυξάνω...

Πάντως, το vbulletin και εφόσον το αποφασίσει η διαχείρηση, έχει την δυνατότητα να:

1. Να μην επιτρέπει ποστάρισμα αγγελίας με λιγότερα απο χ - ποστ του χρήστη,
2. Να μην επιτρέπει ποσταρίσματα άλλων μελών πλήν του χρήστη που άνοιξε το νήμα.

ortho
02-02-2011, 16:24
Καλησπερα σε ολους,
επειδη μαλλον εγω εδωσα την αφορμη για ολη αυτη την συζητηση, θα ηθελα να πω οτι ουτε αγενης ειμαι, ουτε αδιαφορος προς το forum κτλ κτλ.
Απλως εκανα ενα λαθος και ξεχασα να συστηθω, απλα..

Ας μην βγαζουμε τοσο ευκολα συμπερασματα για το τι ειναι ο καθενας.
Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν αλλα αυτη η αντιδραση, με προβληματησε.

Καλους δρομους
Χρηστος


Φίλε όπως το έγραψες, εσύ έδωσες την αφορμή,
δεν επιτέθηκα προσωπικά σε σένα.
Απλά το φαινόμενο είναι πολύ συχνό τελευταία
κι άνοιξα μία συζήτηση.

Και πίστεψέ με κι εσένα θα σε ενοχλούσε.

Καλοπούλητη η μηχανή, καλωσήρθες και καλή παραμονή στο φόρουμ!

ARGI
02-02-2011, 21:16
Χρήστο δε νομίζω ότι πρέπει να πάρεις προσωπικά μια άποψη


που εξέφρασε ένα μέλος σχετικά με τη διαδικασία αγγελιών.
Αν μη τι άλλο όλοι προσπαθούμε να προστατευτούμε

από κακοπροαίρετους και κομήτες που εμφανίζονται κατά διαστήματα:)


Σωστός ο mod εκ Σαλλονικά!!!!!;);)
Λίγα και σωστά....!!!
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433})

evanslam
03-02-2011, 13:06
Εεεεεεμμμμμ.... αυτά γίνονται αν δε βάλεις κανένα :D ή :sm7:....

Που να καταλάβει ο άνθρωπος...:Απορία:



Χρήστο δε νομίζω ότι πρέπει να πάρεις προσωπικά μια άποψη
που εξέφρασε ένα μέλος σχετικά με τη διαδικασία αγγελιών.
Αν μη τι άλλο όλοι προσπαθούμε να προστατευτούμε
από κακοπροαίρετους και κομήτες που εμφανίζονται κατά διαστήματα:)


Χρήστο καλησπέρα! Σίγουρα κάποιοι προβληματίστηκαν(κι εγώ μαζί), γιά την είσοδο κάποιων νέων μελών που η πρώτη τους κίνηση μέσα στο forum ήταν να ανατρέξουν στο θέμα "Πώληση", γιά να πουλήσουν ότι έχουν να πουλήσουν. Δεν ήσουν ο πρώτος κ κάποιοι αναρωτήθηκαν άν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό, αφού ο σκοπός του Forum δεν είναι αυτός. Άν θέλεις να γνωριστούμε κ να τα συζητήσουμε, αύριο στις 20:00, θα πιούμε τον καφέ μας στο Hall, στην Ηρ. Πολυτεχνείου. Άν χρειαστείς κάτι, πάρε με τηλ(το τηλ μου είναι στο προφίλ μου). :)



Jefe

αυτό θα πει Μοντερατόρια!δουλεύουν τα μασίνια στο φουλ!!:sm7:
01.31 π.μ ....τέσσερις mod πάνω απο το θέμα:sm7:
και οι τέσσερις παντρεμένοι!:sm7:
μπεκάτσες στον αέρα λέμε!;):)



κάντε και κανέναν ανύπαντρο mod να κάθεται μέχρι πρωίας να ασχολείται και να μην έχει και κρεβατομουρμούρα!!!:sm7:

Hekima
03-02-2011, 13:28
κάντε και κανέναν ανύπαντρο mod να κάθεται μέχρι πρωίας να ασχολείται και να μην έχει και κρεβατομουρμούρα!!!:sm7:

:sm7::sm7: πόσο πρωίας ακόμη τον ασυμμάζευτο έχουν ήδη οι παντρεμένοι

evanslam
03-02-2011, 13:37
:sm7::sm7: πόσο πρωίας ακόμη τον ασυμμάζευτο έχουν ήδη οι παντρεμένοι

Ορίστε το δράμα μιας (mod)o γυναίκας!!!:D:D:D

Har.Der
07-02-2011, 12:00
εγώ είμαι απο τους καινούριους στο forum οπότε τον πρώτο καιρό τον αναλώνω στο να περιηγηθώ στους διάφορους τομείς του, να διαβάσω άρθρα, σχόλια, να δω photo αλλα και να διαβάσω αγγελίες. και γιατί οχι να συμμετεχω και σε αυτές αγοράζοντας πχ κάτι. Αυτό φαντάζομαι δεν είναι κακό. Κακό είναι να χρησιμοποιείς το forum σα "χρυσή ευκαιρία". Μπορεί κάποιος να το διακρίνει αυτό...??? Αναρωτιέμαι...

Sakis
07-02-2011, 23:30
εγώ είμαι απο τους καινούριους στο forum οπότε τον πρώτο καιρό τον αναλώνω στο να περιηγηθώ στους διάφορους τομείς του, να διαβάσω άρθρα, σχόλια, να δω photo αλλα και να διαβάσω αγγελίες. και γιατί οχι να συμμετεχω και σε αυτές αγοράζοντας πχ κάτι. Αυτό φαντάζομαι δεν είναι κακό. Κακό είναι να χρησιμοποιείς το forum σα "χρυσή ευκαιρία". Μπορεί κάποιος να το διακρίνει αυτό...??? Αναρωτιέμαι...


Δεν είναι καθόλου κακά όσα προαναφέρεις.
Για το αν μπορούμε να διακρίνουμε τους "ευκαιριάκηδες"?..."Ναι"...
από τα στατιστικά τους στοιχεία,
αν δεν ενοχλούν ιδιαίτερα είναι μέρος της καθημερινότητας:):)

silvestros
08-02-2011, 17:39
για να επαυξησω...εγω προτεινω οποιος θελει μοτοσυκλεττα να παει στο πανεπιστημιο να σπουδασει μηχανολογος για να την σχεδιασει. μετα να δουλεψει 100 χρονια για να συγκεντρωσει το απαιτουμενο ποσο κατασκευης των βιομηχανικων εργαλειων και του πρωτοτυπου. ... ελεος.... και εγω εψαχνα service manual και ειδα αυτου του τυπου αναγκαστικης κοινωνικοποιησης. Αν καποιος αξιζει να γινει μελος της οικογενειας του φορουμ αυτο μαλλον θα πρεπει να βασιζεται στις κοινες ιδεες και αγαπη για την μοτοσυκλεττα και οχι αν μπορει να πληκτρολογησει μια καλημερα.

gandreas
08-02-2011, 19:13
Ασφαλώς δεν είμαστε ιστότοπος καταχώρησης αγγελιών.Ομως με προβληματίζει η εικόνα των στοιχείων επισκεψιμότητας θεμάτων:όταν "μπαίνω" βλέπω ότι τις αγγελίες παρακολουθούν εκατοντάδες και τα λοιπά θέματα "εμείς κι εμείς".Λόγος δεν μου πέφτει, φιλοξενούμενος είμαι κι εγώ όπως όλοι, αλλά μήπως θα έπρεπε να υπάρξει μια αναδιαμόρφωση με περισσότερα τεχνικά θέματα, συγκριτικά εξοπλισμού από αναβάτες, εμπεριστατωμένα ταξιδιωτικά και πάει λέγοντας;Σε ό,τι αφορά στις αγγελίες, με όλο τον σεβασμό στους συνφορουμίτες, φρονώ ότι το διαρκές spamming καταντά ενοχλητικό.Πάς να δείς μια καταχώρηση και οι σελίδες γεμίζουν με ένα διαρκές "καλοπούλητο" και την χαζοχαρούμενη φατσούλα που χαχανίζει.Τι θα έκανα εγώ;Μόνο χρήστες με 25 post και πάνω θα είχαν το δικαίωμα καταχώρησης.Και με το που άνοιγε το θέμα θα κλειδωνόταν.Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με π.μ. ή στο καταχωρημένο (και τσεκαρισμένο) τηλέφωνο επικοινωνίας του χρήστη


Δεν το είχα παρατηρήσει και τώρα που το αναφέρεις είναι 300 άτομα παρακολουθούν τις αγγελίες, 200 το χιούμορ, 105 τα νέα μοντέλα, 125 ταξίδια στο εξωτερικό και 30 άτομα το ανώτερο τα υπόλοιπα θέματα. Τα συνδεμένα μέλη είναι 500 και 1050 οι επισκέπτες.
Τεράστια διαφορά που δείχνει ενδιαφέρον για τις αγγελίες και από μη μέλη.
Εδώ είναι που πρέπει να δήξουμε γιατί είμαστε μέλη του φιλικού GSForum και να καλωσορίζουμε το κάθε νέο μέλος που μπορεί να γίνει ενεργό στο μέλλον. Έτσι ξεκίνησα και εγώ και πιστεύω αρκετή από τα μέλη μας που ήθελαν απλά να κάνουν μια ερώτηση.
Δείτε εδώ ποιος ήταν ο λόγος που μπήκα στο φόρουμ (http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-37/%CE%A8%CE%AC%CF%87%CE%BD%CF%89-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82-9986/)
και έγραψα το πρώτο μου μήνυμα, μετά από υπόδειξη πήγα στο καλός ήρθες και τελικά είχατε την ατυχία να κάτσω (http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-37/%CE%A8%CE%AC%CF%87%CE%BD%CF%89-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82-9986/):D:p:rolleyes:
Όσο για το καλοπούλητα πιστεύω ότι γίνετε για να ανεβαίνει η αγγελία και να μην θάβετε .

italos
08-02-2011, 20:35
Παιδιά κάπου διάβαζα ότι η πραγματική ερμηνεία της λέξης "φορουμ" προυπήρχε απο τα αρχαία χρόνια και σήμαινε ένα σημείο στο οποίο γινόντουσαν αγοροπωλησίες!!!

:D:D:D

Μπορεί να λέω και χαζομάρες βέβαια.....σίγουρα πάντως η σύγχρονη ερμηνεία του δεν είναι αυτή!!

Απο την άλλη εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί να μην είναι κάποιος μέλος και να μπαίνει να βάζει μόνο μια αγγελία!!

Ίσασ ίσα που αν κάποιος απο αυτούς τους φίλους δεί έστω για λίγο την δουλεία που γίνεται εδ΄΄ω αλλά και όλη την νοοτροπία ίσως αποφασίσει να ενεργοποιηθεί και αυτός να βγεί κερδισμένος και ίσως και εμείς γνωρίσουμε έναν ακόμα αξιόλογο άνθρωπο.

Στο κάτω κάτω υπάρχει ειδική ενότητα για τις αγγελίες οπότε δεν μπερδεύονται και πολύ τα πράγματα.Το ενοχλητικό για μένα είναι το πως κυλάνε κάποιοες αγγελίες...αλλά ατρό είναι μια άλλη συζήτηση.Όπως και που πολύ καλές αγγελίες ανεβαίνουν απο συμφοφουρίτες και προλαβαίνουν μη ενεργά μέλη του φορουμ να τις χτυπήσουνε!!!


Κατά τα άλλα έχουν την ενότητα τους......δεν χρειάζεται να το τραβάμε πολύ....και στο κάτω κάτω αν κάποιος δεν θέλει να είναι ενεργό μέλος της παρέας ας ανεβάσει μια αγγελία και ασ μην ξανασχοληθεί......το να είναι αναγκαστικο 10-20 ποστς κτλ κτλ το θεωρώ βλακεία........Πιο πολύ θέλω να το κάνει με τη θέληση του παρά να είναι υποχρεωτικό για ανα ανεβάσει την αγγελία!!

Αυτα.........

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ξέχασα!!!!

:sm7::sm7::sm7::sm7: