PDA

View Full Version : Kαποιοι ειναι ...


kosta12gs
10-02-2011, 01:05
...τελείως ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ

MARK
10-02-2011, 01:11
Όλοι οι καλοί χωράνε εδώ μέσα...;)

ntinopoulos
10-02-2011, 01:17
Όλοι οι καλοί χωράνε εδώ μέσα...;)

:sm8:

kostas_366
10-02-2011, 01:26
ώλη η καλί χοράναι :sm7:

frits
10-02-2011, 01:27
...τελείως ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ

δαιν ειξερα ώτοι αιπρεπαι να οισε τυς φηλωσωφυκεις γεια να γραπσοις εδο μαισα......:(

Jefe
10-02-2011, 01:32
Όλοι οι καλοί χωράνε εδώ μέσα...;)



http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020408.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})






Jefe

wet & dirty
10-02-2011, 01:35
Μερικοί γράφουμε γρήγορα και με κινητό και συνηθισμένοι απο ελληνοαγγλικα κάνουμε κάποια λάθη ....κανε πέτρα την καρδιά σου και απόλαυσε το φόρουμ!!θα προσπαθήσω να κάνω λιγότερα λάθη εγω προσωπικά Φίλε μου!!!

gandreas
10-02-2011, 01:42
Όλοι οι καλοί χωράνε εδώ μέσα...;)





:sm8::sm8::sm8:


Δεν έκαναν κάποιο έγκλημα, ορθογραφία δεν ξέρουν αλλά θέλουν να είναι σε αυτή την ωραίας παρέα ,
(εγώ είμαι ο πρώτος ανορθόγραφος και τα διορθώνω στο word,
αχχχχ και μου τα λεγε η μάνα μου ότι θα με κοροϊδεύουν όταν μεγαλώσω αλλά εγώ δεν διάβαζα:o:rolleyes:;):D)

Sakis
10-02-2011, 02:15
Έχεις δίκιο Κώστα, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί άνοιξες νέο θέμα με μια ξερή δήλωση, σε τι μπορεί να βοηθήσει, στο να γίνουν ορθογράφοι? ή να δωθεί το βήμα να ξεκινήσει πάλι κάποια αντιπαράθεση?

danaos
10-02-2011, 07:50
καλα λεω εγω....δουλειά δεν ειχε ο διαολος μαμουσε τα παιδια του....
μην προσβάλουμε ετσι παιδες δεν ειναι σωστο...!!!!
δεν ξερεις ο αλλος γιατι γραφει ετσι και αν οι γονεις του μπορεσαν να τον βοηθησουν γενικά ή επρεπε να δουλεψει απο πολυ μικρος...

ας ειμαστε λιγο ποιο προσεκτικοι!!!!


ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αντε γιατι θα τρελαθουμε στο τελος

panagiotis.farmer
10-02-2011, 08:19
Μακαρι τα λαθη που κανω να ναι μονο στην ορθογραφια ;)

gemara
10-02-2011, 08:32
Φίλε kosta12gs κάπου είχα ακούσει να λένε ότι "χέρι που σε ταΐζει δεν το δαγκώνεις". Έριξα μια ματιά στα θέματα (http://www.gsforum.gr/search.php?searchid=703188)που έχεις ανοίξει και τα περισσότερα είναι για εμπορικούς σκοπούς, πουλάς δηλαδή μέσω του φόρουμ αντικείμενα δικά σου. Η πρώτη πρώτη λέξη σου δε, με το που "πάτησες πόδι" στον χώρο αυτό ήταν "πωλειται (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%8E%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-34/lg-ks-20-a-13343/)".

Αφ' ετέρου, όχι τα περισσότερα, αλλά όλα τα μηνύματά σου και σχεδόν όλες οι λέξεις σου είναι τελείως ανορθόγραφες, ήτοι εκείνο το σημαδάκι που στην Α' δημοτικού μας έλεγαν να βάζουμε εκεί που φωνάζει η λεξούλα, το αγνοείς παντελώς. Ακόμη ακόμη, και ο τίτλος του παρόντος θέματος που άνοιξες είναι και αυτός ανορθόγραφος, τρία λάθη στις δυο λέξεις (λείπουν δυο τόνοι και τα αποσιωπητικά δεν ξεκινούν από το τέλος της λέξης "ειναι"). Μήπως εννοείς κάτι άλλο και κανείς μας δεν το κατάλαβε για να σου ζητήσουμε συγνώμη;

Corsair
10-02-2011, 08:32
Κάποτε δούλευα σε ένα μαγαζί και το αφεντικό δεν ήξερε να γράψει το όνομα του.
Φανταστείτε ότι τις επιταγές του εγώ τις συμπλήρωνα.
Σήμερα έχει τη μεγαλύτερη εταιρεία κατεψυγμένων τροφίμων και όχι μόνο στη Κρήτη.

Όποιος κατάλαβε .....κατάλαβε.;)

adventure
10-02-2011, 09:06
Ειλικρινά δεν το κατάλαβα το νόημα αυτού του πόστ ????

Είναι για να δημιουργήσει εντυπώσεις η να δημιουργήσει θέμα ???

Τι και αν κάποιοι από εμάς γράφουμε ανορθόγραφα το θέμα του Forum είναι η ορθογραφία η αυτό που αγαπάμε (η μοτοσυκλέτα).....

:( :(

Όλοι οι καλοί χωράνε όπως λένε και οι φίλοι πιο πάνω .

;) :)

diomiles
10-02-2011, 09:12
Πίσσα και πούπουλα στους ανορθόγραφους......

Kimwnas
11-02-2011, 10:43
...τι θέλει να πεί ο ποιητής? Λίγο "ξεκάρφωτο" μου φάνηκε το παρόν θέμα... :)

vasorfa
11-02-2011, 10:52
:hmmm::hmmm::hmmm::(:(:(:(


Εγώ πάντα έλεγα οτο τα ΡΑΣΑ δεν κάνουν τον ΠΑΠΑ:(:(:(


Όπως και η ορθογραφία τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ......:cool::cool::cool:

Τωρα οποιος το επιασε το έπιασε....:):)


και για να το.....κανω ακομα καλυτερο.......:D:D


Ουτε η Μαρκα της Μοτο κανει τον Ανθρωπο...:(:(:(

CPretenteriS
11-02-2011, 11:07
:hmmm::hmmm::hmmm::(:(:(:(


Εγώ πάντα έλεγα οτο τα ΡΑΣΑ δεν κάνουν τον ΠΑΠΑ:(:(:(


Όπως και η ορθογραφία τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ......:cool::cool::cool:

Τωρα οποιος το επιασε το έπιασε....:):)

Σωστός ο Bill !! :)



Υ.Γ. Παππάς με 2 "π" τρομάρα σου... :sm7: Σε πειράζω Βασιλάκο... ;)

vasorfa
11-02-2011, 11:20
Σωστός ο Bill !! :)





Υ.Γ. Παππάς με 2 "π" τρομάρα σου... :sm7: Σε πειράζω Βασιλάκο... ;)



:p:p:pΣκοπιμότητα....:sm7::sm7:

evan400f
11-02-2011, 15:03
:hmmm::hmmm::hmmm::(:(:(:(


Εγώ πάντα έλεγα οτο τα ΡΑΣΑ δεν κάνουν τον ΠΑΠΑ:(:(:(


Όπως και η ορθογραφία τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ......:cool::cool::cool:

Τωρα οποιος το επιασε το έπιασε....:):)


και για να το.....κανω ακομα καλυτερο.......:D:D


Ουτε η Μαρκα της Μοτο κανει τον Ανθρωπο...:(:(:(



Σωστός ο Bill !! :)






Υ.Γ. Παππάς με 2 "π" τρομάρα σου... :sm7: Σε πειράζω Βασιλάκο... ;)


Γιατί κ. Κωστάκη μας, έσβησες το, ούτε η μάρκα της μοτό κάνει τον άνθρωπο;! Από το μήνυμα του Βασιλάκη!!
Μήπως θες να πεις κάτι;:sm7::sm7:
Δεν κατάλαβα ακόμα αυτό το thread!! Και εγώ κάνω λάθη ψάχνομαι συνέχεια με λεξικά και το word. Μεγάλωσα στην Αμερική, δεν έχω πατήσει σε ελληνικό σχολείο.
Όλη η καλοί χωράνε!!!!:):D

vasorfa
11-02-2011, 15:07
Γιατί κ. Κωστάκη μας, έσβησες το, ούτε η μάρκα της μοτό κάνει τον άνθρωπο;! Από το μήνυμα του Βασιλάκη!!
Μήπως θες να πεις κάτι;:sm7::sm7:
Δεν κατάλαβα ακόμα αυτό το thread!! Και εγώ κάνω λάθη ψάχνομαι συνέχεια με λεξικά και το word. Μεγάλωσα στην Αμερική, δεν έχω πατήσει σε ελληνικό σχολείο.
Όλη η καλοί χωράνε!!!!:):D



Δεν το έσβησε ο Κωστακης:)--Απλα έιμαι πολύ γρήγορος και δεν με φτανει!!!:sm7::sm7::sm7:

evan400f
11-02-2011, 15:19
Δεν το έσβησε ο Κωστακης:)--Απλα έιμαι πολύ γρήγορος και δεν με φτανει!!!:sm7::sm7::sm7:

Κάπως έτσι φαντάζομαι….
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000202F0.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={139A52F2-E825-4694-8082-32608A24840C}) :sm7::sm7:








http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12&p={139A52F2-E825-4694-8082-32608A24840C})

ortho
11-02-2011, 15:22
Ελα μου όμως,

που όταν κάποιοι ανορθόγραφοι γράφουν....


κάποιοι γραμματιζούμενοι πάνε να κρυφτούν.....


Τώρα βέβαια τι νόημα έχει το νήμα.....

Απαντάμε όμως και σχολιάζουμε οι παπάρες!!!!

mario
11-02-2011, 16:23
...τελείως ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ

....γιατι είναι σαν την μπύρα..















....γιατι έτσι τους αρέσει..;)

kosta12gs
12-02-2011, 00:04
ώλη η καλί χοράναι :sm7:

:sm8: συνονοματε,
αυτη ειναι σωστη, χιουμοριστικη, σατυρικη απαντηση σε ενα θεμα που δεν εθιξε κανεναν οταν ανοιχτηκε, αλλα προκαλεσε καποιους να αναλαβουν το ρόλο του συνηγορου των αδυνατων κανοντας μαλιστα και προσωπικη επιθεση με αναληθη στοιχεια. (σημειωση: για οσους εχουν διαβασει τους κανονες λειτουργιας του φορουμ, αυτο συνεπαγεται διαγραφη)
Καληνύχτα

frits
12-02-2011, 00:39
:sm8: συνονοματε,
αυτη ειναι σωστη, χιουμοριστικη, σατυρικη απαντηση σε ενα θεμα που δεν εθιξε κανεναν οταν ανοιχτηκε, αλλα προκαλεσε καποιους να αναλαβουν το ρόλο του συνηγορου των αδυνατων κανοντας μαλιστα και προσωπικη επιθεση με αναληθη στοιχεια. (σημειωση: για οσους εχουν διαβασει τους κανονες λειτουργιας του φορουμ, αυτο συνεπαγεται διαγραφη)
Καληνύχτα

Και πως βγάζεις αυτό το συμπέρασμα καρντάσι ;;;;

Μην κρίνεις για να μην κριθείς !!!

Είναι κρίμα γιατί είσαι και εκπαιδευτικός......

Καλημέρα.

diomiles
12-02-2011, 00:43
Πίσσα και πούπουλα στους ανορθόγραφους......


Και διαγραφή στους συνήγορους......

siraxanz
12-02-2011, 00:44
Τώρα να πω έλεος η θα παραξηγηθώ!!!
Τι νήμα και αυτό:(

CPretenteriS
12-02-2011, 01:59
Γιατί κ. Κωστάκη μας, έσβησες το, ούτε η μάρκα της μοτό κάνει τον άνθρωπο;! Από το μήνυμα του Βασιλάκη!!
Μήπως θες να πεις κάτι;:sm7::sm7:
Δεν κατάλαβα ακόμα αυτό το thread!! Και εγώ κάνω λάθη ψάχνομαι συνέχεια με λεξικά και το word. Μεγάλωσα στην Αμερική, δεν έχω πατήσει σε ελληνικό σχολείο.
Όλη η καλοί χωράνε!!!!:):D

Δεν έσβησα τίποτα Βάγγο μου... :o:rolleyes:... απλώς ο ΒΑΣΟΦΡΑΣ... έκανε edit το κείμενο του 15' μετά την παράθεσή μου...;):D

gandreas
12-02-2011, 02:19
Φίλε θεσσαλονικιέ σεβαστή η γνώμη σου αλλά απλά την πέταξες και εξαφανίστηκες , προφανώς για να μην αναγκαστείς να μας δείξεις σε ποιόν αναφέρεσαι και θιχτούν προσωπικότητες
Οι υπόλοιποι σου απαντάμε με κάποια λογική απάντηση που απλά δεν θίγει αλλά υπερασπίζει τους ανορθόγραφους:).
Και σε προσωπικό επίπεδο, σου αναφέρθηκαν για να καταλάβεις πόσο απλό είναι να γίνει το λάθος, μικρό ή μεγάλο ανάλογα τις γνώσεις του καθένα και πόσο εύκολο είναι να το δει κάποιος άλλος.
Τέλος προσπάθησε να έρθεις στην θέση του ανορθόγραφου, που για κάποιον λόγο είναι έτσι, για να καταλάβεις πόσο δύσκολη κατάσταση είναι για αυτόν.
Λόγο του επαγγέλματος σου, είμαι απόλυτα σίγουρος πως έχεις συναντήσει μαθητές πανέξυπνους αλλά ανορθόγραφους, τι τους φταίει:hmmm:?

gandreas
12-02-2011, 02:21
Δεν έσβησα τίποτα Βάγγο μου... :o:rolleyes:... απλώς ο ΒΑΣΟΦΡΑΣ... έκανε edit το κείμενο του 15' μετά την παράθεσή μου...;):D




Εχθές πε πείρε τηλέφωνο να με βρίσει που τον λέμε Βασόφρα και όχι Βασόρφα.
ετοιμάσου:sm7::sm7::sm7:

kosta12gs
12-02-2011, 21:57
Φιλε Ανδρεα,
δεν εγραψα το θεμα και εξαφανιστικα (επαθα πλακα, οταν ειδα την επομενη, να εχουν σχολιασει 23 ατομα οτι μπορεις να σκεφτεις). Γραφω αυτο το θεματακι απλο και ξερο, οντως, χωρις να αναφερομαι σε κανεναν ( γιατι αυτο αποτελει προσωπικη επιθεση και δε ειναι συμφωνο και με τους κανονες του φορουμ).
Και το γραφω αυτο, μετα απο ενα θεμα που διαβαζα απο καποιο συμφορουμιτη, στο οποιο δυσκολευτηκα να καταλαβω τι ακριβως εννοουσε. Οποτε λεω... καποιος που γραφεται σε ενα φορουμ, δηλ ξερει να χρησιμοποιει pc, μπαινει στο ιντερνετ, συμμετεχει σε μια ολοκληρη κοινοτητα ενεργα, καθε αλλο παρα αγραμματος δεν ειναι. Προκειμενου , λοιπον, να γραψει την αποψη του δεν ειναι και τρομερα δυσκολο να την περασει απο ενα φιλτρο για να μη μας βγουν τα ματια.
( για αυτο απαγορευονται τα greeklish και αυτη τελος παντων ειναι η αποψη μου)
Τωρα...

ο ενας μου γραφει οτι δαγκωνω το χερι που με ταιζει...
... δεν ειδα να ποσταρει την ιδια φραση στο θεμα "μου τη δινουν οι κυλιομενες φωτο"
... ουτε αφησα καμια μομφη για το φορουμ

ο αλλος μου γραφει οτι ανεβαζω μονο θεματα πωλησεων απο τη πρωτη μερα που γραφτηκα στο φορουμ...
... ανεβασα προς πωληση το κινητο μου ενα χρονο μετα την εγγραφη μου και ενω τα θεματα στα οποια γραφω δεν υπαρχουν μονο και μονο για να
ανεβει ο μεσος ορος μου και να ανεβω στην ιεραρχια

ενας τριτος αναφερεται στην επαγγελματικη μου δραστηριοτητα λες και γνωριζει για την ποιοτητα της ή για την αποδοχη της απο τους ενδιαφερομενους (αλλα αντί αλλων)

τελος καποιος αναφερθηκε στην απουσια τόνων απο τις λεξεις μου, οποτε απο σημερα καθιερωνω το ατονικο συστημα και γινομαι και υπερμαχος του για την διευκολυνση και των παιδιων στην εκμαθηση της γλωσσας

:sm7:
καλη διασκεαδση σε ολους στο Σοφικο

nikos-x
12-02-2011, 22:10
;) Και εσυ να περνας παντα καλα, φιλε Κωστα. . . (το ατονικο ειναι κινημα, μετά το σπαμ και το: Δεν πληρωνω, δεν πληρωνω). . . που λει κι ο Πασχάλης :rolleyes:

alx_k
12-02-2011, 22:30
Εγώ θα συμφωνήσω με τον kosta12gs και θα συμπληρώσω ότι δεν είναι κακό να προσπαθείς να μην κάνεις ορθογραφικά λάθη.
Δύσκολο για κάποιους το καταλαβαίνω, αλλά κάθε προσπάθεια είναι έπαινος στον εαυτό του και ευχαρίστηση σ΄ αυτούς που διαβάζουν τα γραφόμενα του.

aeriko
12-02-2011, 22:43
Πάντως είναι αλήθεια ότι στο τελείως ανορθόγραφο κείμενο τις περισσότερες φορές δεν καταλαβαίνεις τι θέλει να πεί ο συντάκτης του.