PDA

View Full Version : Μέχρι εδώ και μη παρέκει...


ckk
15-02-2011, 21:41
Μπαίνοντας σε ένα thread που είτε έχω να μπω καιρό, είτε έχουν postαριστεί πολλά από χθες ή προχθές, δεν θυμάμαι μέχρι πού έχω διαβάσει.

Θέλουμε? και αν ναι, υπάρχει τρόπος να μας ‘πει’ έχετε διαβάσει μέχρι εδώ., όπως πχ όταν στα ‘σημερινά μηνύματα’, στην ανάλογη περίπτωση μας λέει: The threads below have not been updated since your last visit or since forums have been marked read. ?

GAGARIN
15-02-2011, 21:56
Μπαίνοντας σε ένα thread που είτε έχω να μπω καιρό, είτε έχουν postαριστεί πολλά από χθες ή προχθές, δεν θυμάμαι μέχρι πού έχω διαβάσει.

Θέλουμε? και αν ναι, υπάρχει τρόπος να μας ‘πει’ έχετε διαβάσει μέχρι εδώ., όπως πχ όταν στα ‘σημερινά μηνύματα’, στην ανάλογη περίπτωση μας λέει: The threads below have not been updated since your last visit or since forums have been marked read. ?



Πατοντας το μπλε βελακι διπλα στον τιτλο του thread λογικα θα σε παει στο πρωτο ΜΗ αναγνωσμενο μηνυμα ;)

ckk
15-02-2011, 22:24
Πατοντας το μπλε βελακι διπλα στον τιτλο του thread λογικα θα σε παει στο πρωτο ΜΗ αναγνωσμενο μηνυμα ;)

Όντως θα έπρεπε, όπως το λέει και καθαρά άλλωστε. Με πάει όμως στο τελευταίο.

Είναι δικό μου θέμα ή το κάνει σε όλους?

gandreas
15-02-2011, 22:29
σε όλους πρέπι να το κάνει:)

ortho
15-02-2011, 22:32
Χρήστο αν πατήσεις τον τίτλο του νήματος, στην αρχική σελίδα του φόρουμ, σε πάει στο τελευταίο μη αναγνωσμένο από σένα μήνυμα.

Δεν ισχύει όμως το ίδιο αν ανοίξεις ολόκληρη ενότητα, τότε ναι, δεν έχεις την επιλογή. Πρέπει να το πας από την αρχή.

ckk
15-02-2011, 22:40
Χρήστο αν πατήσεις τον τίτλο του νήματος, στην αρχική σελίδα του φόρουμ, σε πάει στο τελευταίο μη αναγνωσμένο από σένα μήνυμα.

Δεν ισχύει όμως το ίδιο αν ανοίξεις ολόκληρη ενότητα, τότε ναι, δεν έχεις την επιλογή. Πρέπει να το πας από την αρχή.

Γιάννη σε ευχαριστώ, αλλά δεν το κατάλαβα. Μπορείς να μου το πεις με παράδειγμα?

Πες μου το όνομα δηλαδή της σελίδας, που καθαρά αναφέρεται στο επάνω αριστερό μέρος και κάτω από το ban του GS Forum. Και μετά τι?

ortho
15-02-2011, 22:44
Γιάννη σε ευχαριστώ, αλλά δεν το κατάλαβα. Μπορείς να μου το πεις με παράδειγμα?

Πες μου το όνομα δηλαδή της σελίδας, που καθαρά αναφέρεται στο επάνω αριστερό μέρος και κάτω από το ban του GS Forum. Και μετά τι?


διάλεξε ένα θέμα που δεν έχεις ανοίξει τελευταία, από την αρχική σελίδα όμως, πχ στα γενικά-μοτοσυκλέττα εμφανίζεται αυτή τη στιγμή r1200 gs 08 αντικατάσταση με τελευταίο μην. από τον paschalis. χτύπα τον τίτλο r1200...

να δεις που θα σε πάει


εγώ πάντως αυτό κάνω, κοιτάζω το θέμα που παρακολουθώ και κάνω αυτό που περιέγραψα.

ckk
15-02-2011, 22:50
διάλεξε ένα θέμα που δεν έχεις ανοίξει τελευταία, από την αρχική σελίδα όμως, πχ στα γενικά-μοτοσυκλέττα εμφανίζεται αυτή τη στιγμή r1200 gs 08 αντικατάσταση με τελευταίο μην. από τον paschalis. χτύπα τον τίτλο r1200...

να δεις που θα σε πάει

Το κατάλαβα αυτό και από πριν. Δεν είναι λειτουργικό όμως, διότι δεν έχει την ποικιλία όλων των θεμάτων. Το θέμα είναι να μπορεί να με πάει σε συγκεκριμένο thread, στο τελευταίο διαβασμένο μου μήνυμα.

ortho
15-02-2011, 22:53
Το κατάλαβα αυτό και από πριν. Δεν είναι λειτουργικό όμως, διότι δεν έχει την ποικιλία όλων των θεμάτων. Το θέμα είναι να μπορεί να με πάει σε συγκεκριμένο thread, στο τελευταίο διαβασμένο μου μήνυμα.


έχεις δίκιο, όταν ανοίξουμε ενότητα, δεν έχουμε την επιλογή. Ισως τεχνικά να μην είναι δυνατόν, διότι τα θέματα εμφανίζονται με διαφορετικό τρόπο.

Αλλά μάλλον χρειαζόμαστε τα φώτα κάποιου κομπιουτερά.

Εγώ σίδερα λυγίζω!!!!!:D:D:D:D

gepol
16-02-2011, 07:17
Οταν ανοίγεις την κεντρική του φόρουμ, που έχει όλες τις ενότητες, σου δείχνει με πορτοκαλί σηματάκι http://www.gsforum.gr/images/statusicon/forum_new.gif όσες έχουν νέα μυνήματα, ενώ τις άλλες που δεν έχουν νέα,με σκέτο μπλέ http://www.gsforum.gr/images/statusicon/forum_old.gif.

Οταν μπείς σε μια ενότητα, βλέπεις με bold όσα νήματα έχουν νέα μυνήματα μετά την τελευταία σου επίσκεψη, και μπορείς να κάνεις κλικ στο http://www.gsforum.gr/images/buttons/firstnew.gif για να δείς το πρώτο αδιάβαστο απο σένα.

Αν κατάλαβα καλά Χρήστο πρέπει να είναι αυτό που ζητάς.

gepol
16-02-2011, 07:20
Θέλουμε? και αν ναι, υπάρχει τρόπος να μας ‘πει’ έχετε διαβάσει μέχρι εδώ., όπως πχ όταν στα ‘σημερινά μηνύματα’, στην ανάλογη περίπτωση μας λέει: The threads below have not been updated since your last visit or since forums have been marked read. ?



Αυτό στο λέει μόνο αν δεν έχεις διαβάσει όλα τα νέα μυνήματα, έχεις κλείσει τον Browser, και ξαναμπείς. Οπότε σου δείχνει την διαφορά των νέων μυνημάτων απο τα 2 sessions των επισκέψεων σου.

syan
16-02-2011, 07:29
Πατοντας το μπλε βελακι διπλα στον τιτλο του thread λογικα θα σε παει στο πρωτο ΜΗ αναγνωσμενο μηνυμα ;)

:sm8: