PDA

View Full Version : Αγκαλίτσα με ''παπάκι''


paros
16-02-2011, 12:56
Καλημέρα σε όλους. Η μηχανή παρκαρισμένη σε parking πολυκαταστήματος και σταθμευμένο ''παπάκι'' δίπλα μου...Ξεπαρκάρει μία τύπισσα με τζιπ χτυπά το παπί και το παπί αγκαλιά στο δικό μου. Ζημιά... ευτυχώς μόνο σπασμένο μπροστινό φτερό:yz, όλα καλά. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ ανταλλακτικό (front mud flap) καθόσον τιμή αντιπροσωπίας 176Ε !!! Είναι πολλά για ένα πλαστικό και ψάχνω να βρώ after market. Ξέρει κάποιος κάτι ? Πέρασα από Μιχαλακοπούλου σε 2-3 καταστήματα με ανταλλακτικά αλλά δεν εμπορεύονται bmw.:confused::confused:

mario
16-02-2011, 13:04
το εχουμε πάθει πολλοι δυστυχώς :( γιατι δεν ψάχνεις και στο internet σε κανα e-bay;)

MARK
16-02-2011, 13:12
:(:(:(

krist
16-02-2011, 13:28
Η τύπησα δεν κάνει δήλωση :Απορία:

adventure
16-02-2011, 14:31
Η τύπησα δεν κάνει δήλωση :Απορία:

;) ;)

paros
16-02-2011, 17:14
Δυστυχώς, η τύπισσα με το τζιπ εξαφανίστηκε. Εγώ δεν την είδα, ήμουν μέσα στο κατάστημα και όταν βγήκα είδα το ''παπί'' πάνω στη δικιά μου μηχανή. Ένας κύριος που ήταν παραδίπλα είδε το σκηνικό και την τύπισσα που έφυγε. Δεν πρόλαβε να πάρει αριθμό πινακίδας μου είπε. Λίγο μετά ήρθε και ο ιδιοκτήτης του ''παπιού'' ο οποίος ξαφνιάστηκε κι αυτός και προσφέρθηκε να με αποζημιώσει, αλλά αρνήθηκα διότι δεν ήταν δικό του το φταίξιμο...είναι και μεροκαματιάρης σαν εμένα και δεν ήθελα να τον χρεώσω. Αχ και να την έπιανα την κυράτσα με το τζίπ...!!!:rolleyes::rolleyes:

Gemat
16-02-2011, 17:21
Δεν ειμαι ιδιαιτερα υπερηφανος για αυτο, αλλα εχω καταληξει οτι προτιμω να φλερταρω με το προστιμο για παρανομο παρκινγκ σε πεζοδρομια, παρα με το διπλανο χρεπι που ο ιδιοκτητης του δεν δινει δυαρα για το που θα πεσει πανω...

repogs
16-02-2011, 17:36
Δεν ειμαι ιδιαιτερα υπερηφανος για αυτο, αλλα εχω καταληξει οτι προτιμω να φλερταρω με το προστιμο για παρανομο παρκινγκ σε πεζοδρομια, παρα με το διπλανο χρεπι που ο ιδιοκτητης του δεν δινει δυαρα για το που θα πεσει πανω...


:sm8:

Albatros
16-02-2011, 20:31
Δεν ειμαι ιδιαιτερα υπερηφανος για αυτο, αλλα εχω καταληξει οτι προτιμω να φλερταρω με το προστιμο για παρανομο παρκινγκ σε πεζοδρομια, παρα με το διπλανο χρεπι που ο ιδιοκτητης του δεν δινει δυαρα για το που θα πεσει πανω...

ασχετο με το ποστ, αλλά καλά κάνεις αφού οτι μη BMW χρέπι...
:hmmm:

Gemat
16-02-2011, 20:35
ασχετο με το ποστ, αλλά καλά κάνεις αφού οτι μη BMW χρέπι...
:hmmm:


...ουτε διπλα σε BMW παρκαρω....

gsmaniac
16-02-2011, 21:01
...ουτε διπλα σε BMW παρκαρω....
:sm7::sm7:

pkiriakos
16-02-2011, 22:20
Δεν ειμαι ιδιαιτερα υπερηφανος για αυτο, αλλα εχω καταληξει οτι προτιμω να φλερταρω με το προστιμο για παρανομο παρκινγκ σε πεζοδρομια, παρα με το διπλανο χρεπι που ο ιδιοκτητης του δεν δινει δυαρα για το που θα πεσει πανω...

Απ το στόμα μου το πήρες.Το ιδιο ετοιμαζόμουν να γράψω.Ο φίλος ομως και δυστυχώς το είχε σε διαγραμμισμένο χώρο στάθμευσης πολυκαταστήματος αν κατάλαβα καλώς.Οπότε σ αυτήν την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.Εγώ προσωπικά αν δεν την βλέπω δεν πάω πουθενά.Μικρό το κακό φίλε και μην στενοχωριέσαι.Λίγη περισσότερη προσοχή την επόμενη φορά.

egefalikos
17-02-2011, 02:58
...ουτε διπλα σε BMW παρκαρω....

:sm7::sm7::sm7:

paros
17-02-2011, 09:14
Όπως το είπες φίλε, σε χώρο στάθμευσης δικύκλων το είχα. Anyway μικρό το κακό δεν χρειάζεται να στεναχωριόμαστε, καλά να είμαστε παιδιά !!!:):):)

BOXER
25-02-2011, 23:54
Δεν ειμαι ιδιαιτερα υπερηφανος για αυτο, αλλα εχω καταληξει οτι προτιμω να φλερταρω με το προστιμο για παρανομο παρκινγκ σε πεζοδρομια, παρα με το διπλανο χρεπι που ο ιδιοκτητης του δεν δινει δυαρα για το που θα πεσει πανω...

Ετσι ακριβως φιλε.

Για μενα αυτο ειναι "νομος"!

ΠΟΤΕ στον δρομο και, ΠΑΝΤΑ σε πεζοδρομιο :cool:!!!!!!!

Χιλιες φορες κληση, παρα τρεχα γυρευε.
Αναλαμβανω τις ευθυνες μου για το πεζοδρομιο.......
Αν το κανουν και αυτοι που τα μαμανε τα μηχανακια και την κοπανανε, τοτε ναι, στον δρομο και εγω!!!

paschalis
26-02-2011, 00:25
[QUOTE=Gemat;318062]...ουτε διπλα σε BMW παρκαρω....

και να το κανεις θα ερθει ο αλλος να παρει το δικο του!:):)