PDA

View Full Version : Καταγγελία - αποκάλυψη ΣΟΚ από Στρατηγό ε.α. του Ελληνικού Στρατού!


Fuji
19-02-2011, 14:02
Το θέμα πολιτική και πολιτικοί εν Ελλάδι, από μια άλλη σκοπιά, που λίγο - πολύ, όλοι υποψιαζόμαστε, αλλά δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες. Δε θέλω να βάλω το κείμμενο εδώ, για να μην πιάσω χώρο, αλλά κάλλιστα όποιος θέλει μπορεί να επισκεφθεί τον παρακάτω σύνδεσμο και να σχηματίσει ίδιαν άποψη. Τα συμπεράσματα, πολλά.

Καταγγελία - αποκάλυψη ΣΟΚ από Στρατηγό ε.α. του Ελληνικού Στρατού! (http://eleftheriskepsii.blogspot.com/2011/02/blog-post_6994.html)

GeorgeP
19-02-2011, 14:53
Το θέμα πολιτική και πολιτικοί εν Ελλάδι, από μια άλλη σκοπιά, που λίγο - πολύ, όλοι υποψιαζόμαστε, αλλά δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες. Δε θέλω να βάλω το κείμμενο εδώ, για να μην πιάσω χώρο, αλλά κάλλιστα όποιος θέλει μπορεί να επισκεφθεί τον παρακάτω σύνδεσμο και να σχηματίσει ίδιαν άποψη. Τα συμπεράσματα, πολλά.

Καταγγελία - αποκάλυψη ΣΟΚ από Στρατηγό ε.α. του Ελληνικού Στρατού! (http://eleftheriskepsii.blogspot.com/2011/02/blog-post_6994.html)

Aναφερει πουθενά το όνομα του και μου διέφυγε εμένα???
Αναφερει πουθενα τον βαθμο που υπηρετησε ¨η τον βαθμο που αποστρατεύτηκε και μου διεφυγε εμνα?
Αναφερει την υπηρεσια/ες που υπηρετησε και μου διέφυγε εμένα?
Αναφερει πουθενά την ηλικία του και μου διέφυγε εμένα?
Αναφερει πουθενα τις πηγες του και μου διεφυγε εμενα "η μηπως ειανι απο αυτους που τα ''εζησε'' εκ των εσω και πως αραγε?

Αφου δεν αναφερει τιποτα απο ολα αυτα στα λεγομενα του, και μαλιστα σε μπλοκ (καποια απο αυτα ειναι στα δικαστηρια με διαφορες κατηγοριες http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=258889&cid=4 (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=258889&cid=4)) τα γραφομενα του με αφηνουν, εμενα τουλαχιστον, παγερα αδιαφορο.

Καλιστα θα μπορουσα, ανωνυμως, να γραψω τα ιδια σε οποιοδηποτε μπλοκ αυτοπροσδιοριζομενος ως ''αρχηγος της ΚΥΠ''.......

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα για να αυθυποβαλω τον εαυτον μου σε σκεψεις στερουμενων στοιχειων! Ουτε φυσικα να βγάλω κανενα συμπερασμα περαν του....''ο καθενας με την τρελα του''!

kostas_366
19-02-2011, 15:56
Καλιστα θα μπορουσα, ανωνυμως, να γραψω τα ιδια σε οποιοδηποτε μπλοκ αυτοπροσδιοριζομενος ως ''αρχηγος της ΚΥΠ''.......

Τώρα που το λες, σκέφτομαι ότι θα μου άρεσε..
Θα είχα και φίλο κυπατζή. :sm7:
*σπαμ ον :)

Jefe
19-02-2011, 16:41
Οι καταγγελίες πρέπει να γίνονται επωνύμως! Όχι ότι πολλά απέχουν της αλήθειας, αλλά δεν είμαστε ανώνυμοι! :cool:




Jefe

Fuji
19-02-2011, 16:51
Aναφερει πουθενά το όνομα του και μου διέφυγε εμένα???
Αναφερει πουθενα τον βαθμο που υπηρετησε ¨η τον βαθμο που αποστρατεύτηκε και μου διεφυγε εμνα?
Αναφερει την υπηρεσια/ες που υπηρετησε και μου διέφυγε εμένα?
Αναφερει πουθενά την ηλικία του και μου διέφυγε εμένα?
Αναφερει πουθενα τις πηγες του και μου διεφυγε εμενα "η μηπως ειανι απο αυτους που τα ''εζησε'' εκ των εσω και πως αραγε?

Αφου δεν αναφερει τιποτα απο ολα αυτα στα λεγομενα του, και μαλιστα σε μπλοκ (καποια απο αυτα ειναι στα δικαστηρια με διαφορες κατηγοριες http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=258889&cid=4 (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=258889&cid=4)) τα γραφομενα του με αφηνουν, εμενα τουλαχιστον, παγερα αδιαφορο.

Καλιστα θα μπορουσα, ανωνυμως, να γραψω τα ιδια σε οποιοδηποτε μπλοκ αυτοπροσδιοριζομενος ως ''αρχηγος της ΚΥΠ''.......

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα για να αυθυποβαλω τον εαυτον μου σε σκεψεις στερουμενων στοιχειων! Ουτε φυσικα να βγάλω κανενα συμπερασμα περαν του....''ο καθενας με την τρελα του''!

Σε αφήνουν παγερά αδιάφορο και τα σκάνδαλα της πολιτικής, που εδώ και τόσα χρόνια βγαίνουν στη δημοσιότητα, αλλά παρά τις αποδείξεις για τις οποίες πάντα επιμένεις (και καλά κάνεις), κανείς δε βλέπει τη ψειρρού; Είδαμε και βλέπουμε τι βαρύτητα έχουν οι αποδείξεις σ' αυτόν τον τόπο για τους πολιτικούς μας, όπου, παρά τις όποιες αποδείξεις, επιτροπές, μαρτυρίες, δηλώσεις κλπ κλπ, κανείς τους δε βλέπει τη θέα πίσω απ' τα κάγγελα. Αλληλοκάλυψη, αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης και προπαγάνδα. Αυτή είναι η απάντησή τους στις αποδείξεις.

Σωστά τα λες, ο καθένας με την τρέλα του. Κι ο καθένας με τα συμπεράσματά του. Τώρα περί αγνώστων στοιχείων και προσωπικών δεδομένων του γράφοντα, υποθέσεις γίνονται

- ότι ο καθείς πίσω απ' την ανωνυμία του γράφει ότι του γουστάρει, (οπότε άστον να λέει)

- δεν υπάρχει λόγος να τα αναφέρει, απ΄τη στιγμή που κανένας δεν θα κινηθεί να ασκήσει κάποιου είδους δίωξη ή να ενοχλήσει κανέναν απ' τους υποφαινόμενους,

- δεν κάνει κάποια κατάθεση ενώπιον κάποιου δικαστηρίου, και είναι υποχρεωμένος να μας τα δώσει

- δεν έχει όρεξη να δέχεται τον κάθε έναν, να του διαταράσει την προσωπική του ζωή, με εκφοβισμούς ή επαίνους, ή να τον τρέχουν στα δικαστήρια

διαλέγεις και κρατάς

Άλλωστε, μιας και πάντα μιλάς για αποδείξεις, μπορείς εσύ ή εγώ, να αποδείξουμε το αντίθετο, με στοιχεία, πέραν από απαξιώσεις για τα γραφόμενα, τα οποία δεν ταιριάζουν στον τρόπο σκέψης μας;

ortho
19-02-2011, 17:06
Σε αφήνουν παγερά αδιάφορο και τα σκάνδαλα της πολιτικής, που εδώ και τόσα χρόνια βγαίνουν στη δημοσιότητα, αλλά παρά τις αποδείξεις για τις οποίες πάντα επιμένεις (και καλά κάνεις), κανείς δε βλέπει τη ψειρρού; Είδαμε και βλέπουμε τι βαρύτητα έχουν οι αποδείξεις σ' αυτόν τον τόπο για τους πολιτικούς μας, όπου, παρά τις όποιες αποδείξεις, επιτροπές, μαρτυρίες, δηλώσεις κλπ κλπ, κανείς τους δε βλέπει τη θέα πίσω απ' τα κάγγελα. Αλληλοκάλυψη, αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης και προπαγάνδα. Αυτή είναι η απάντησή τους στις αποδείξεις.

Σωστά τα λες, ο καθένας με την τρέλα του. Κι ο καθένας με τα συμπεράσματά του. Τώρα περί αγνώστων στοιχείων και προσωπικών δεδομένων του γράφοντα, υποθέσεις γίνονται

- ότι ο καθείς πίσω απ' την ανωνυμία του γράφει ότι του γουστάρει, (οπότε άστον να λέει)

- δεν υπάρχει λόγος να τα αναφέρει, απ΄τη στιγμή που κανένας δεν θα κινηθεί να ασκήσει κάποιου είδους δίωξη ή να ενοχλήσει κανέναν απ' τους υποφαινόμενους,

- δεν κάνει κάποια κατάθεση ενώπιον κάποιου δικαστηρίου, και είναι υποχρεωμένος να μας τα δώσει

- δεν έχει όρεξη να δέχεται τον κάθε έναν, να του διαταράσει την προσωπική του ζωή, με εκφοβισμούς ή επαίνους, ή να τον τρέχουν στα δικαστήρια

διαλέγεις και κρατάς

Άλλωστε, μιας και πάντα μιλάς για αποδείξεις, μπορείς εσύ ή εγώ, να αποδείξουμε το αντίθετο, με στοιχεία, πέραν από απαξιώσεις για τα γραφόμενα, τα οποία δεν ταιριάζουν στον τρόπο σκέψης μας;


:sm8::sm8::sm8:


Κι αν μη τι άλλο, οτιδήποτε άλλο από απίθανα είναι αυτά που αναφέρει το κείμενο. Ακόμη κι αν είναι συρραφή κάποιων γεγονότων, δεν παύουν να υπάρχουν.Εμένα όλα αυτά με θλίβουν και με τρομάζουν, μου γεννούν ακόμη μιά φορά την επιθυμία να ευχηθώ τον ψόφο όλων αυτών των αχρείων υπανθρώπων και της γεννεάς τους διότι κακά τα ψέμματα, από τους εντεταλλμένους δε γλυτώνουμε με άλλο τρόπο.ΝεύραΝεύραΝεύρα

gemara
19-02-2011, 18:48
Τζάμπα στρατηγός, τζάμπα αντριλίκι. Ούτε το όνομά του δεν έχει το θάρρος να πει...

GeorgeP
19-02-2011, 19:46
Σε αφήνουν παγερά αδιάφορο και τα σκάνδαλα της πολιτικής, που εδώ και τόσα χρόνια βγαίνουν στη δημοσιότητα, αλλά παρά τις αποδείξεις για τις οποίες πάντα επιμένεις (και καλά κάνεις), κανείς δε βλέπει τη ψειρρού;

Απαντησα στον ''στρατηγο'' του παραθετομενου σαιτ, δεν εκανα κριτικη σε καμια πολιτικη και σε κανεναν πολιτικο.
Αν το εκανα θα ημουν εκτος θεματος!

Τα σκανδαλα της πολιτικης δεν με αφηνουν αδιαφορο, το αντιθετο, αλλα με ανωνυμες ''πραγματογνωμοσυνες'' τα ιδια τα σκανδαλα καταντουν ανεκδοτο στερουμενα καθε σοβαροτητας.


Είδαμε και βλέπουμε τι βαρύτητα έχουν οι αποδείξεις σ' αυτόν τον τόπο για τους πολιτικούς μας, όπου, παρά τις όποιες αποδείξεις, επιτροπές, μαρτυρίες, δηλώσεις κλπ κλπ, κανείς τους δε βλέπει τη θέα πίσω απ' τα κάγγελα. Αλληλοκάλυψη, αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης και προπαγάνδα. Αυτή είναι η απάντησή τους στις αποδείξεις.

Ειδες καμια αποδειξη στα γραφομενα του ανωνυμου στρατηγου? Προσωπικες, ανωνυμες, εντυπωσεις γραφει και μονον.
''Ακουσα'', ''νομιζω'', ''πιθανον''....απορρεουν απο τα γραφομενα του και τιποτε άλλο.
Αν ομως ελεγε ''εγω ο Βλαδιμηρος Αρπαχτοκώλης ειδα τον Τηλεμαχο Πολυμαμίκουλα να κλεβει 2,000,000ε απο το ταμειο του ΙΚΑ.....'' θα ειχε άλλη βαρυτητα διοτι κανενας δεν ειανι τοσο τρελος να δινει τα στοιχεια του για να πει ψεματα! Ειδικα ενας στρατηγος!!!
Το να ξερεις, αγαπητε συναδελφε, κατι επιληψιμο και ποινικα κολασιμο ΧΩΡΙΣ να μπορεις να το αποδειξεις ειναι σαν να μην το ξερεις!!!!



Σωστά τα λες, ο καθένας με την τρέλα του. Κι ο καθένας με τα συμπεράσματά του. Τώρα περί αγνώστων στοιχείων και προσωπικών δεδομένων του γράφοντα, υποθέσεις γίνονται

- ότι ο καθείς πίσω απ' την ανωνυμία του γράφει ότι του γουστάρει, (οπότε άστον να λέει) .
Φυσικα και ''αστον να λεει'', δηλαδη αν καποιος ανωνυμος μεσω τηλεφωνου μου πει οτι ο Fuji ειναι ο κλεφτης του παπιου που μου εκλεψαν πριν 10 χρονια......να τον πιστεψω?



- δεν υπάρχει λόγος να τα αναφέρει, απ΄τη στιγμή που κανένας δεν θα κινηθεί να ασκήσει κάποιου είδους δίωξη ή να ενοχλήσει κανέναν απ' τους υποφαινόμενους,.
τοτε γιατι τα λεει? για να δημιουργησει εντυπωσεις και να στρεψει τον κοσμο εναντια σε αυτους που εκεινος θελει?


- δεν κάνει κάποια κατάθεση ενώπιον κάποιου δικαστηρίου, και είναι υποχρεωμένος να μας τα δώσει,.
Πριν γραψει αυτο το οποιο διαβασαμε επρεπε να ειχε κανει αυτο ακριβως, να παει στον εισαγγελεα και να καταθεσει οτι ακριβως εγραψε υποβαλλωντας και τις σχετικες μηνυσεις για να εχει συνεχεια το πραγμα και μεσω αυτων των κινησεων να μαθαιναμε κι εμεις αυτα που θελει να πει. Ετσι θα τον περναμε για σοβαρο ανθρωπο με αρχες και ...cohones.


- δεν έχει όρεξη να δέχεται τον κάθε έναν, να του διαταράσει την προσωπική του ζωή, με εκφοβισμούς ή επαίνους, ή να τον τρέχουν στα δικαστήρια ,.

Oποιος δεν εχει τα cohones και φοβαται καθεται σπιτι του!! Δεν μιλαει ανωνυμως και κυριως...δεν μιλαει καθολου!
Εγω δεν θα κατσω να ζορισω το μυαλο μου, να προβληματιστω και να δωσω με αυτον τον τροπο αξια σε καποιον ''γνωστο-αγνωστο''!!!!;)


διαλέγεις και κρατάς,.
διαλεγω και κρατω χρησιμα πραγματα στην ζωη μου, τουλαχιστον προσπαθω. Το συγκεκριμενο ειναι απο τα αχρηστα κι ετσι.........


Άλλωστε, μιας και πάντα μιλάς για αποδείξεις, μπορείς εσύ ή εγώ, να αποδείξουμε το αντίθετο, με στοιχεία, πέραν από απαξιώσεις για τα γραφόμενα, τα οποία δεν ταιριάζουν στον τρόπο σκέψης μας;

Μα γιαυτο και δεν ανεβαζω τετοια θεματα ¨η και τετοια λινκς!!! Διοτι αν το εκανα θα επρεπε να εχω αποδειξεις επι του αληθινου των και οχι επι του αληθοφανους των!!! Διοτι ως γνωστον για το αληθινο υπαρχει παντα αποδειξη, ενω για το αληθοφανες οχι.....απλα ετσι φαινεται ¨η θελει να φαινεται!!

GeorgeP
19-02-2011, 19:53
Τζάμπα στρατηγός, τζάμπα αντριλίκι. Ούτε το όνομά του δεν έχει το θάρρος να πει...

Γιωργο,
αν ηταν στρατηγος και ονομα θα ελεγε και βαθμο και ηλικια και ποσο μακρια την εχει.....την γραβατα θα ελεγε.
Αυτος ειναι ενας απο τους πολλους γνωστους-αγνωστους, πολιτικοποιημενος σε τιποτα ΚΚΕ μ-λ και αναρχοαυτονομο...τετοιος, οι οποιοι ως γνωστόν φορανε κουκουλες σπανε το μαγαζι του καθενος μας, μετα κλινονται στο Πολυτεχνειο μπαινοβγαινοντας σε αυτο σαν γνησιοι θρασυδειλοι και μετα κανουν συμφωνιες με τους ''κακους μπατσους'' για να τους αφησουν να φυγουν ανευ κυρωσεων!!!
Για τετοιο θαρρος και cohones μιλαμε, δηλαδη για ανυπαρκτα πραγματα σε αυτους!!!!
Διοτι η λεξη ΔΕΙΛΟΣ βρισκει την τελεια εννοια της σε αυτους, μεταξυ αυτων και ο ''στρατηγος''!!!!

Fuji
20-02-2011, 02:27
Ταπεινή άποψη μου είναι το "από αυτά που ακούς, μην πιστεύεις τίποτα, αλλά κι απ' αυτά που βλέπεις, πίστευε τα μισά".

Ονόματα που ο "στρατηγός" αναφέρει, ήταν άγνωστα στο φτωχό μου εύρος γνώσεων. Έτσι, από περιέργεια, πληκτρολόγησα στο Google μετά την ανάγνωση του κειμμένου ένα μόνο όνομα, του Άλεξ Ρόντος. Τα αποτελέσματα, αρκετά ενδιαφέροντα, και τα γραφόμενα όχι ξένα με του "στρατηγού". Όπως είπα και στην αρχή, τα συμπεράσματα δικά σας. Σίγουρα δεν πέφτουμε στον έρωτα κανενός ανώνυμου συγγραφέα, που με γλαφυρό και αληθοφανές ύφος, χαϊδεύει το εθνικιστικό μας εγώ. Αλλά και πάλι, ως σκεπτόμενοι άνθρωποι, έχουμε την ευκαιρία, να συγκρίνουμε καταστάσεις και γεγονότα, που έχουν πέσει στην αντίληψή μας, ή που μπορούμε να αναζητήσουμε. Όμως κι εδώ θα βάλλουμε τον όρο "υπάρχουν αποδείξεις;" Όχι, βέβαια, ποτέ δεν θα υπάρξουν ξεκάθαρες, γι' αυτά τα θέματα τουλάχιστον.
Δεν ξέρω αν το ύφος του "στρατηγού" θυμίζει αναρχοκουμ#####στή, που εν μέσω πορείας με κουκούλα και κατάληψης Πολυτεχνείου γράφει και καμμιά παπαριά, ή αδικημένο πατριώτη που βλέπει τη βρωμιά παντού και αγανακτεί. Δεν ξέρω αν το κείμμενο είναι συρραφή φανταστικών γεγονότων από κάποιον ευφυή προπαγανδιστή ... Κρατάω κι εγώ τα συμπεράσματά μου απ' όσα αναφέρει, κι αναζητώ, όσο μπορώ, τις αποδείξεις μου.

Υ.Γ. GeorgeP, εκείνο με το κλεμμένο παπί και το ανώνυμο τηλεφώνημα, ψάξτο λίγο ... :p

TEOSS
20-02-2011, 04:23
Λοιπόν…έχουμε ένα δεξιό μπλογκ ….και από τη μέση του κειμενου μου μύρισε…Καλαμάτα !!!
Γιώργο ο τύπος που γράφει δεν είναι αριστερός , δεν είναι στρατιωτικός , δεν είναι πάνω από 35-40 χρονών , δεν δουλεύει στην ΕΥΠ (ασχέτως εάν έχει πληροφόρηση από εκεί) ,δεν έχει αξιοπιστία μεγαλύτερη του Λ (τελικά ζουν ανάμεσα μας???), και είναι ηλίου φαεινότερο ότι το κείμενο συντάχθηκε (μάλλον πρόχειρα) στην Συγγρού.
Η επιλεκτική και αδύνατη μνήμη δεν τους βοηθά , γιατί π.χ. δεν αναφέρουν ποιος έφερε στην Ελλάδα τον Ανδρέα …και φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι το σκάνδαλο Κοσκοτα το έφτιαξαν … Ρώσοι !!!:Μπερδεμέν
Ανδρέας Παπανδρέου - Βικιπαίδεια (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%CE%B1%CF%82_%CE%A0%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%CE%BF%CF%85)


Ο εθνικά υπερήφανος μπουλης (ασθενή μνήμη κι αυτός …΄η δεν του έμαθαν ιστορία πριν τις 24-7-1923 ??? …10-6-1930 ??? … 30-10-1930!!!)
http://www.youtube.com/watch?v=-XXgUEFUtRw&feature=related

nek21
20-02-2011, 12:05
Aναφερει πουθενά το όνομα του και μου διέφυγε εμένα???
Αναφερει πουθενα τον βαθμο που υπηρετησε ¨η τον βαθμο που αποστρατεύτηκε και μου διεφυγε εμνα?
Αναφερει την υπηρεσια/ες που υπηρετησε και μου διέφυγε εμένα?
Αναφερει πουθενά την ηλικία του και μου διέφυγε εμένα?
Αναφερει πουθενα τις πηγες του και μου διεφυγε εμενα "η μηπως ειανι απο αυτους που τα ''εζησε'' εκ των εσω και πως αραγε?

Αφου δεν αναφερει τιποτα απο ολα αυτα στα λεγομενα του, και μαλιστα σε μπλοκ (καποια απο αυτα ειναι στα δικαστηρια με διαφορες κατηγοριες http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=258889&cid=4 (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=258889&cid=4)) τα γραφομενα του με αφηνουν, εμενα τουλαχιστον, παγερα αδιαφορο.

Καλιστα θα μπορουσα, ανωνυμως, να γραψω τα ιδια σε οποιοδηποτε μπλοκ αυτοπροσδιοριζομενος ως ''αρχηγος της ΚΥΠ''.......

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα για να αυθυποβαλω τον εαυτον μου σε σκεψεις στερουμενων στοιχειων! Ουτε φυσικα να βγάλω κανενα συμπερασμα περαν του....''ο καθενας με την τρελα του''!

εγω τωρα γιατι πιστευω οσα γραφει?βεβαια και αν μας δηλωνε τα στοιχεια του καθως και τις πηγες του θα τον πιστευες?θα ιδρωνε το αυτακι κανενος απο αυτους που μας κυβερνανε?φυσικα και οχι.η ευκολη λυση ειναι να τον βγαλουμε τρελο η φαντασμενο.

GeorgeP
20-02-2011, 14:01
εγω τωρα γιατι πιστευω οσα γραφει?βεβαια και αν μας δηλωνε τα στοιχεια του καθως και τις πηγες του θα τον πιστευες?θα ιδρωνε το αυτακι κανενος απο αυτους που μας κυβερνανε?φυσικα και οχι.η ευκολη λυση ειναι να τον βγαλουμε τρελο η φαντασμενο.

Aν μας ελεγε τις πηγες και τα στοιχεια του θα ειχα εναν σοβαρο λογο να σκεφτω αυτα που λεει, να προβληματιστω και τελικα ισως και να αλλαξω τις ιδεες μου που τοσο σθεναρα υπερασπιζομαι!!

Δεν ειμαι τοσο ευκολοπιστος οσο μερικοι απλα και μονον επειδη με βολευουν αυτα που λενε καποιοι, χρειαζομαι και άλλα στοιχεια για να πιστώ!!
Το να ερθει και να μου πει καποιος ''ρε η γυναικα σου σε απαταει...'' θα τον κοιταξω με συμπονια και θα τον συλυπηθω για το ''πτωχο μυαλο του'', αν ομως μου φερει και καμια φωτογραφια τοτε θα εχω εναν σοβαροτατο λογο να τον πιστεψω.....αφου βεβαια ψαξω την φωτο για την γνησιοτητα της!! ;)

nek21
20-02-2011, 15:41
Aν μας ελεγε τις πηγες και τα στοιχεια του θα ειχα εναν σοβαρο λογο να σκεφτω αυτα που λεει, να προβληματιστω και τελικα ισως και να αλλαξω τις ιδεες μου που τοσο σθεναρα υπερασπιζομαι!!

Δεν ειμαι τοσο ευκολοπιστος οσο μερικοι απλα και μονον επειδη με βολευουν αυτα που λενε καποιοι, χρειαζομαι και άλλα στοιχεια για να πιστώ!!
Το να ερθει και να μου πει καποιος ''ρε η γυναικα σου σε απαταει...'' θα τον κοιταξω με συμπονια και θα τον συλυπηθω για το ''πτωχο μυαλο του'', αν ομως μου φερει και καμια φωτογραφια τοτε θα εχω εναν σοβαροτατο λογο να τον πιστεψω.....αφου βεβαια ψαξω την φωτο για την γνησιοτητα της!! ;)
μου θυμιζεις τον τυπο που βαζει ντετεκτιβ να παρακολουθησει τη γυναικα του για να διαπιστωσει αν τον απαταει.μετα απο 3 ημερες του τηλεφωνει ο ντετεκτιβ και του λεει πριν απο λιγο ειδα τη συζυγο να μπαινει με τον
κουμπαρο σου στο αυτοκινητο και αφου τους ακολουθησα τους ειδα να μπαινουν σε γνωστο ξενοδοχειο ημιδιαμονης.τωρα τους βλεπεις? τον ρωταει ο συζυγος.οχι γιατι ανεβηκαν σ ενα απο τα δωματια του ξενοδοχειου του απανταει.να βλεπεις αυτη η αμφιβολια θα με φαει.

gsmaniac
20-02-2011, 15:53
μου θυμιζεις τον τυπο που βαζει ντετεκτιβ να παρακολουθησει τη γυναικα του για να διαπιστωσει αν τον απαταει.μετα απο 3 ημερες του τηλεφωνει ο ντετεκτιβ και του λεει πριν απο λιγο ειδα τη συζυγο να μπαινει με τον
κουμπαρο σου στο αυτοκινητο και αφου τους ακολουθησα τους ειδα να μπαινουν σε γνωστο ξενοδοχειο ημιδιαμονης.τωρα τους βλεπεις? τον ρωταει ο συζυγος.οχι γιατι ανεβηκαν σ ενα απο τα δωματια του ξενοδοχειου του απανταει.να βλεπεις αυτη η αμφιβολια θα με φαει.
:sm7::sm7:
που το θυμηθηκες;;;;

nek21
20-02-2011, 15:58
:sm7::sm7:
που το θυμηθηκες;;;;

μα το ανεφερε ο γιωργος ο δυσπιστος παραπανω

Fuji
20-02-2011, 17:08
Ενώ είναι (φαινομενικά τουλάχιστον) ένα ενδιαφέρον κείμμενο, που μπορεί να θέσει προβληματισμούς, και να αποτελέσει αφορμή για ψάξιμο κάποιων γεγονότων, μιας και εμπλέκει συγκεκριμένες ημ/νίες και ονόματα, δεν είναι αντικειμμενικό, μιας και εστιάζει στη δυναστεία Παπανδρέου και τους συν αυτώ διαπλεκόμενους, ενώ για τη περίοδο μεταπολίτευσης - Καραμανλή, ούτε λόγος. Ούτε βέβαια και για τη περίοδο του Μητσοτάκη, και τον τεράστιο ρόλο τους το '93 στο πρόβλημα με τη Μακεδονία μας και τα σκόπια, καθώς και τις πύλες του Αιόλου που άνοιξε με τον Σαμαρά το '92 και τους 1,5 εκ. αλβανούς που εισήλθαν παράνομα στη χώρα. Ούτε κουβέντα επίσης για την περίοδο κυβέρνησης Καραμανλή 2004-2009. Λες και φορέας όλων των δεινών, είναι μόνο ο ΑΓΠ και ο ΓΑΠ, ενώ όλοι οι άλλοι, ήσαν αθώες περιστέρες ... :mad::mad::mad:

ortho
20-02-2011, 17:17
Ενώ είναι (φαινομενικά τουλάχιστον) ένα ενδιαφέρον κείμμενο, που μπορεί να θέσει προβληματισμούς, και να αποτελέσει αφορμή για ψάξιμο κάποιων γεγονότων, μιας και εμπλέκει συγκεκριμένες ημ/νίες και ονόματα, δεν είναι αντικειμμενικό, μιας και εστιάζει στη δυναστεία Παπανδρέου και τους συν αυτώ διαπλεκόμενους, ενώ για τη περίοδο μεταπολίτευσης - Καραμανλή, ούτε λόγος. Ούτε βέβαια και για τη περίοδο του Μητσοτάκη, και τον τεράστιο ρόλο τους το '93 στο πρόβλημα με τη Μακεδονία μας και τα σκόπια, καθώς και τις πύλες του Αιόλου που άνοιξε με τον Σαμαρά το '92 και τους 1,5 εκ. αλβανούς που εισήλθαν παράνομα στη χώρα. Ούτε κουβέντα επίσης για την περίοδο κυβέρνησης Καραμανλή 2004-2009. Λες και φορέας όλων των δεινών, είναι μόνο ο ΑΓΠ και ο ΓΑΠ, ενώ όλοι οι άλλοι, ήσαν αθώες περιστέρες ... :mad::mad::mad:


Νίκο στα τελευταία 30 χρόνια, το ΠΑΣΟΚ κυβέρνησε τα 22. Φυσικά το κείμενο είναι μονόπλευρο, αλλά μπήκα στον κόπο να κοιτάξω για τα πρόσωπα που αναφέρει και δε λέει υπερβολές. Οι σύμβουλοι που αναφέρει παίζουν τουλάχιστον παράξενο ρόλο....

wet & dirty
20-02-2011, 18:04
μου θυμιζεις τον τυπο που βαζει ντετεκτιβ να παρακολουθησει τη γυναικα του για να διαπιστωσει αν τον απαταει.μετα απο 3 ημερες του τηλεφωνει ο ντετεκτιβ και του λεει πριν απο λιγο ειδα τη συζυγο να μπαινει με τον
κουμπαρο σου στο αυτοκινητο και αφου τους ακολουθησα τους ειδα να μπαινουν σε γνωστο ξενοδοχειο ημιδιαμονης.τωρα τους βλεπεις? τον ρωταει ο συζυγος.οχι γιατι ανεβηκαν σ ενα απο τα δωματια του ξενοδοχειου του απανταει.να βλεπεις αυτη η αμφιβολια θα με φαει.


:sm7::sm3::sm3::sm7:

TEOSS
21-02-2011, 01:59
Εάν ανώτατος αξιωματικός θυμάται την παρουσία της Lockheed 20 χρόνια …έχει υποστεί λοβοτομή! Εάν οι σημαντικές αποκαλύψεις είναι, οι αδύνατον να ελεγχθούν , ιστορίες κατασκοπευτικού θρίλερ, τότε κάθε έννοια λογικής και σοβαρότητας χάνεται.
Τα ονόματα που αναφέρονται ,όπως και δεκάδες αλλά, <<παίζουν>> στα σαλόνια των μυστικών υπηρεσιών πολλά χρόνια. Ποιος ο ρόλος και ο σκοπός τους δεν….
Εξάλλου αν το γνωρίζαμε, θα είχαν αποσυρθεί και αντικατασταθεί άμεσα.


Άτομα που τριγυρίζουν γύρω από ηγέτες …ιστορικά αινίγματα …Β.Ζαχαρωφ ,Ι.Διακος, πράκτορες όπως ο Μπαλφουρ …ποιος μπορεί να πει με βεβαιότητα και αποδείξεις το ρόλο που έπαιξαν στην ιστορία μας , ακόμα και σήμερα που έχουμε πλήθος στοιχείων γι αυτούς (πόσο μάλλον στις μέρες της δράσης τους) .