PDA

View Full Version : Φλας ρε ζωα..!


stukas
26-02-2011, 12:12
Ρε καλα παιδακια μου,οδηγοι αυτοκινητων(ειδικα οι επαγγελματιες),τοσο κ δικυκλων,καταλαβετε κατι..:το φλας δεν συνδεεται με τον λογαριασμο της ΔΕΗ..!Δεν μας επιβαρυνει οταν το αναβουμε...Γι`αυτο πληρωσαμε τα γ@μημεν@ μας τα οχηματα πανακριβα,γιατι εχουν κ φλας επανω..!Α!κ γι`αυτο ειναι κ εκει που ειναι,ακριβως πισω απο το τιμονι,για να κανεις μια..,τσακ κ να το αναβεις..Αντε λοιπον καλα παιδακια..ανα`φτε τα οταν ειναι να στριβετε,να ξερουμε κ εμεις απο πισω κ να μη μυριζουμε τα νυχια μας τι θελετε να κανετε..!Α κ η σωστη διαδικασια ειναι.:τσεκαρω τους καθρεφτες μου οτι δεν ερχεται κανενας `φουριοζος` απο πισω(που κακως βεβαια δεν τηρει τις αποστασεις ασφαλειας..) κ οταν στριψω `κανουμε μακια`,βγαζω το φλας μου(εγκαιρα κ οχι την ωρα που στριβω...) κ μεταστριβω-το φλας ειναι οτι προαιρουμαι οτι θα στριψω-σκοπευω να-δηλαδη-οχι οτι κ καλα ντε,επειδη το αναψα οτι πρεπει να γινει κι`ολας-πρεπει να τηρουνται καποιες προυποθεσεις..!Αντε καλα παιδακια...Οχι κ τοσο φιλικα,stukas..(ορμωμενος απο συμβαν σημερα το πρωι απο μελος της κιτρινης φυλης,που θεωρει οτι το εν λογω εξαρτημα ειναι για διακοσμητικους λογους..-Μα τω Θεω,αν ηξερα οτι δεν κινδυνευα απο κανενα νομο-το ομολογω,ακομα θα τον βαραγα τον μπαρμπα-ειχε κ το θρασσος να μου ανταπαντησει οταν του εκανα κ την παρατηρηση..!:mad:)

GsDakar
26-02-2011, 12:19
:sm7::sm7::sm7::sm7:

adventure
26-02-2011, 12:28
Γνωστό το έργο αλλά δυστυχώς είναι όπως το έγραψες ο διακόπτης των φλάς είναι μόνο για διακοσμητικό στοιχείο επάνω στα οχήματα .

Παντού το ίδιο συμβαίνει και έχουμε καταντήσει όλοι ψυχολόγοι των άλλων οδηγών .

Γιά αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ .

:( :(

Jepe
26-02-2011, 12:28
Χειρότεροι από τους ταρίφες είναι τα παπάκια.ΝεύραΝεύραΝεύρα

basilis76
26-02-2011, 12:50
μονο προσοχη.δυστυχως

SenseiG
26-02-2011, 13:49
Φλας τι ειναι αυτο.....:D

Arkas
26-02-2011, 13:52
To φλας προειδοποεί
και δεν υποχρεώνει!

GEO_K
26-02-2011, 16:09
Πες τα!!!!

ortho
26-02-2011, 17:16
Εγώ ξέρω ότι τα φλας στα ταξί έχουν πιό ευαίσθητους διακόπτες και γι'αυτό δεν τους χρησομοποιούν. Οι υπόλοιποι μάλλον δεν έχουν διαβάσει το μάνιουαλ!

Πάντως στα Χανιά, όχι μόνο τα φλάς, αλλά κι οι καθρέφτες είναι καλλωπιστικό στοιχείο. Απλά τους έχει το όχημα. Εγώ έκανα πρόταση σε φίλους μου Χανιώτες να ζητούν από τους εμπόρους να μη βάζουν καθρέφτες για τα αυτοκίνητα εκεί. Τσάμπα έξτρα κόστος!!!

BOXER
27-02-2011, 01:00
Εγώ ξέρω ότι τα φλας στα ταξί έχουν πιό ευαίσθητους διακόπτες και γι'αυτό δεν τους χρησομοποιούν. Οι υπόλοιποι μάλλον δεν έχουν διαβάσει το μάνιουαλ!

Πάντως στα Χανιά, όχι μόνο τα φλάς, αλλά κι οι καθρέφτες είναι καλλωπιστικό στοιχείο. Απλά τους έχει το όχημα. Εγώ έκανα πρόταση σε φίλους μου Χανιώτες να ζητούν από τους εμπόρους να μη βάζουν καθρέφτες για τα αυτοκίνητα εκεί. Τσάμπα έξτρα κόστος!!!

Και μιας και ανεφερες και το θεμα των καθρεπτων, πρεπει να πω οτι οσο περνα ο καιρος, βλεπω ολο και περοσσοτερα αυτοκινητα χωρις εναν απο τους δυο καθρεπτες. Σπασμενους απο την βαση τους συνηθως......
Αυτο μαλλον εχει να κανει με τις οικονομικες δυσκολιες που ολοενα και αυξανουν :(! Αυτο ομως πιστευω οτι θα επιδεινωθει οσο περνα ο καιρος, για αυτο ενα εχω να πω:
Η Παναγία μαζι μας!!!

gandreas
27-02-2011, 03:38
Γνωστό το έργο αλλά δυστυχώς είναι όπως το έγραψες ο διακόπτης των φλάς είναι μόνο για διακοσμητικό στοιχείο επάνω στα οχήματα .

Παντού το ίδιο συμβαίνει και έχουμε καταντήσει όλοι ψυχολόγοι των άλλων οδηγών .

Γιά αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ .

:( :(


Δεν είναι μόνο για αυτό, μπορεί να του το βάλεις στον ……………….:sm7:

wet & dirty
27-02-2011, 03:54
Τα πρώτα 100 Χρόνια είναι δύσκολα!!!!πλέον δεν κοιτάζω αν ο άλλος ανάβει φλα(γιατί σίγουρα δεν ανάβει )Αλλα κοιτάζω τις μπροστά ρόδες στην ευθεία που οδηγώ !!!και φυσικά δεν τρέχω μέσα στην πόλη για να προλάβω την μαμακια !!!

gandreas
27-02-2011, 03:57
Αυτοί που στρίβουν χωρίς φλάς είναι η πλειοψηφία, οι ποιο επικίνδυνοι είναι όσοι στρίβουν απότομα και δεν προλαβαίνεις ούτε να κορνάρει:mad: