PDA

View Full Version : ΕΝΔΟΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ !!!!!!


arisxios
29-03-2009, 21:38
Σήμερα ο Μιχάλης (techlink (http://www.gsforum.gr/member.php?u=165) ) μας έκανε μία έκπληξη έφερε μαζί του τρις ενδοσυνεννοήσεις
Μην έχοντας εμπειρία από τέτοια πράγματα και ακούγοντας πολλά βρήκα την ευκαιρία να μου το τοποθετήσει στο κράνος
Σε πέντε λεπτά το είχε βάλει στο δικό μου κράνος ,στου Λεωνίδα, και βέβαια στο δικό του
Λοιπόν τα χιλιόμετρα που κάναμε ήταν περίπου 230χιλ , σε εθνική μέχρι το Λουτράκι και μετά επιστροφή από το μέσα δρόμο και καταλήγοντας να βγαίνουμε ξανά εθνική από Αλεποχώρι
Μέσα σε στροφές και έχοντας τουλάχιστον μία με δύο στροφές απόσταση δεν είχαμε κανένα μα κανένα πρόβλημα
Μπράβο Μιχάλη

xvitos
29-03-2009, 22:44
Η μάρκα ειναι techlink ???? Τι άλλο ξέρεις για την ενδοσυνενόηση ;;;;;:confused::confused::confused:

PortoLeone
29-03-2009, 22:54
Δε τα φέρνετε στο καφέ της Τετάρτης παιδιά να τα δούμε κι εμείς!:D

leonidas
29-03-2009, 22:59
Δε τα φέρνετε στο καφέ της Τετάρτης παιδιά να τα δούμε κι εμείς!:D

Προσωπικά το έδωσα πίσω (ήταν του Μιχάλη και απλά συνδέσαμε 3 μοτό) αλλά μάλλον θα κάνουμε αγορά μαζί με κάτι παιδιά που το βλέπανε σήμερα στο Λουτράκι.
Αν το έχω πάρει μέχρι Τετάρτη θα το φέρω (απίστευτο gadgetάκι με μεγάλη εμβέλεια);)

kostas_366
30-03-2009, 01:18
Σήμερα ο Μιχάλης (techlink (http://www.gsforum.gr/member.php?u=165) ) μας έκανε μία έκπληξη έφερε μαζί του τρις ενδοσυνεννοήσεις

Μην έχοντας εμπειρία από τέτοια πράγματα και ακούγοντας πολλά βρήκα την ευκαιρία να μου το τοποθετήσει στο κράνος
Σε πέντε λεπτά το είχε βάλει στο δικό μου κράνος ,στου Λεωνίδα, και βέβαια στο δικό του
Λοιπόν τα χιλιόμετρα που κάναμε ήταν περίπου 230χιλ , σε εθνική μέχρι το Λουτράκι και μετά επιστροφή από το μέσα δρόμο και καταλήγοντας να βγαίνουμε ξανά εθνική από Αλεποχώρι
Μέσα σε στροφές και έχοντας τουλάχιστον μία με δύο στροφές απόσταση δεν είχαμε κανένα μα κανένα πρόβλημα
Μπράβο Μιχάλη

AAAAAAAAAAAA γι αυτό πρωί πρωί είχες πιάσει τα κατσαβίδια :p:p

EOD-K9
30-03-2009, 09:37
Η μάρκα ειναι techlink ???? Τι άλλο ξέρεις για την ενδοσυνενόηση ;;;;;:confused::confused::confused:


Μαρκα μ'εκαψες ....................................http://www.gsforum.gr/image.php?u=165&dateline=1238087342&type=profile techlink :D:D:D

arisxios
30-03-2009, 14:31
AAAAAAAAAAAA γι αυτό πρωί πρωί είχες πιάσει τα κατσαβίδια :p:p


χι χι χι χι

KostasGS
30-03-2009, 22:19
Σήμερα ο Μιχάλης (techlink (http://www.gsforum.gr/member.php?u=165) ) μας έκανε μία έκπληξη έφερε μαζί του τρις ενδοσυνεννοήσεις




Μην έχοντας εμπειρία από τέτοια πράγματα και ακούγοντας πολλά βρήκα την ευκαιρία να μου το τοποθετήσει στο κράνος
Σε πέντε λεπτά το είχε βάλει στο δικό μου κράνος ,στου Λεωνίδα, και βέβαια στο δικό του
Λοιπόν τα χιλιόμετρα που κάναμε ήταν περίπου 230χιλ , σε εθνική μέχρι το Λουτράκι και μετά επιστροφή από το μέσα δρόμο και καταλήγοντας να βγαίνουμε ξανά εθνική από Αλεποχώρι
Μέσα σε στροφές και έχοντας τουλάχιστον μία με δύο στροφές απόσταση δεν είχαμε κανένα μα κανένα πρόβλημα
Μπράβο Μιχάλη





Απ’ότι βλέπω σας έχει καλές εντυπώσεις αλλά κανένα τεχνικό χαρακτηριστικό στοιχείο να μάθομε και εμείς ;

techlink
30-03-2009, 23:54
Καλησπερα παιδια.

Οπως ειπαν ο Αρης και ο Λεωνιδας, δοκιμασαμε την ενδοσυννενοηση (intercom) στην εκδρομη. Δοκιμαστηκε στην εθνικη, μεχρι τα 150 χλμ, σε βουνο με κλειστες και τυφλες στροφες και μετα απο αυτην την δοκιμη μπορω να πω οτι ολοκληρωσα τον κυκλο των δοκιμων μια και την χρησιμοποιω για περιπου 2 μηνες τωρα σε συνθηκες πολης σαν handfree κινητου και με ενα MP3 player.

Η εισαγωγη ειναι δικη μου, συντομα θα ανεβει και το site μου οποτε θα μπορειτε να δειτε και τα αλλα προιοντα της εταιρειας.

Τεχνικα χαρακτηριστικα:

Bluetooth Intercom / Handsfree.

Full Duplex Bluetooth communication.

Οδηγος / Επιβατης.

Μοτο / Μοτο.

Συνδεση μεχρι 3 συσκευων (π.χ. 3 μοτο).

Αποσταση εως 500 μετρα (Κατασκευαστης).
Για να πουμε τα πραγματα με το ονομα τους, στην πολη μια ρεαλιστικη max αποσταση στην ευθεια ειναι περιπου 200 μετρα.

Στην εθνικη ειχαμε τελειο ηχο με τον Αρη ενω εκεινος ηταν ηδη στο παιδωμαζωμα μετα τα διοδια κι εγω ακομα περιμενα να πληρωσω στα διοδια με μια μικρη ουρα μπροστα μου (αυτο θα το καταλαβουν μονο οσοι ηταν στην εκδρομη, για τους υπολοιπους σημαινει μια αποσταση 400 μετρα περιπου).

Στο βουνο, ειχαμε καλη ακουστικη ποιοτητα οταν ειχαμε οπτικη επαφη, με παρασιτα οταν δεν υπηρχε οπτικη επαφη των μοτο με αποσταση 1 (τυφλης) στροφης και μονο παρασιτα οταν ο Αρης ξεμακραινε περισσοτερο.

Γενικα, η αποσταση εξαρταται απο το περιβαλλον (ανηφορες, στροφες, εμποδια), τη δυναμη της μπαταριας εκεινη τη στιγμη και την ταχυτητα.

Αυτοματη απαντηση κλησης τηλ.

Ακουγεται πεντακαθαρα σε ταχυτητες εως 120 χλμ.
Απο εκει και πανω το αποτελεσμα ειναι αναλογο του επιπεδου θορυβου του κρανους μας. Π.χ. Ο Αρης με το Shuberth με ακουγε καμπανα στα 150 κι εγω με το Nolan ακουγα μεν αλλα ειχα και παρα πολυ θορυβο απο το κρανος μου.

Επαναφορτιζομενη μπαταρια Li-ion.

Εως 7 ωρες talk time (Τιμη κατασκευαστη).

Εως 100 ωρες stand by (Τιμη κατασκευαστη).

Noise cancellation mic.
(Κανεις δεν πιστευει οτι του μιλαω εν κινησει στο κινητο, απλα δεν ακουν τον περιβαλλοντα θορυβο)

Αδιαβροχο.
(Το εχω χρησιμοποησει αρκετες φορες σε νορμαλ βροχη, οχι σε κατακλυσμο, χωρις προβλημα)

Φιλικο για χρηση με γαντια.

Πολυ ευκολη εγκατασταση.
Μεχρι στιγμης το εχουμε δοκιμασει σε 5 διαφορετικα κρανη, ολα full face, χωρις προβλημα. Απο οσο γνωριζω ειναι το ιδιο απροβληματιστο και σε σπαστα αλλα δεν το εχω κανει στην πραξη.

Μπορουμε να συνδεσουμε μεχρι 4 συσκευες Bluetooth ταυτοχρονα.

Μπορουμε να ακουμε στερεοφωνικο ηχο απο κινητο τηλ. με A2DP

Μπορουμε να ακουμε μονοφωνικο ηχο απο αρκετα κινητα της Nokia
(Δε λεει τιποτα ακουστικα, απλα το αναφερω σαν δυνατοτητα).

Μπορουμε να ακουμε τις εντολες του GPS στα ακουστικα μας.
(Με προσθετο dongle)*

Μπορουμε να ακουμε μουσικη απο συσκευη MP3 στα ακουστικα μας
(Με προσθετο dongle)*

*Στην πραξη μπορουμε να κανουμε οποιαδηποτε συσκευη εχει εξοδο ακουστικων να παιξει στα ακουστικα του intercom με το ειδικο dongle.

1 χρονο εγγυηση αντικαταστασης

Εκτιμωμενη τιμη λιανικης € 120.00
Ειδικη τιμη για το forum € 80.00 (χωρις min κομματια αγορας)

Για αλλες ερωτησεις, αποριες, κτλ, ειτε εδω ειτε με pm

Μιχαλης

arisxios
31-03-2009, 15:46
Επειδή εγώ ως γνωστών με την τεχνολογία δεν μπορώ να πω ότι τα πάω και τόσο καλά εξήγησε μου τα παρακάτω:Απορία:
Πες ότι έχω το Dibbo που έχει Bluetooth θα πρέπει να βάλω και το dongle για να επικοινωνήσω ; :Απορία:




Μπορουμε να ακουμε τις εντολες του GPS στα ακουστικα μας.
(Με προσθετο dongle)*

Μπορουμε να ακουμε μουσικη απο συσκευη MP3 στα ακουστικα μας
(Με προσθετο dongle)*

techlink
31-03-2009, 18:11
Επειδή εγώ ως γνωστών με την τεχνολογία δεν μπορώ να πω ότι τα πάω και τόσο καλά εξήγησε μου τα παρακάτω:Απορία:
Πες ότι έχω το Dibbo που έχει Bluetooth θα πρέπει να βάλω και το dongle για να επικοινωνήσω ; :Απορία:




Μπορουμε να ακουμε τις εντολες του GPS στα ακουστικα μας.
(Με προσθετο dongle)*

Μπορουμε να ακουμε μουσικη απο συσκευη MP3 στα ακουστικα μας
(Με προσθετο dongle)*

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Οχι, το TIBO δουλευει απο τη μαμα, ειναι ισως το μονο GPS της αγορας με αυτην την δυνατοτητα ενσωματωμενη!

Προσοχη, μην το μπερδεψεις με τα GPS με Bluetooth της αγορας, αυτα ΔΕΝ εχουν την δυνατοτητα να μιλησουν σε καμια αλλη συσκευη! Μπορουν να "παρουν" ηχο μεσω BT απο ενα κινητο αλλα δεν μπορουν να "δωσουν" ηχο σε τιποτα, γι'αυτο χρειαζομαστε το dongle.

Τα ανωτερω ισχυουν και για τα περισσοτερα MP3 players της αγορας.

Νa επαναλαβω εδω οτι οποιοαδηποτε συσκευη εχει εξοδο ακουστικων
μπορει να δωσει ηχο στην ενδοσυννενοηση μεσω του dongle.

Ελπιζω να ειναι ξεκαθαρο τωρα :-)

Μιχαλης

arisxios
31-03-2009, 22:59
Επειδή εγώ ως γνωστών με την τεχνολογία δεν μπορώ να πω ότι τα πάω και τόσο καλά εξήγησε μου τα παρακάτω:Απορία:
Πες ότι έχω το Dibbo που έχει Bluetooth θα πρέπει να βάλω και το dongle για να επικοινωνήσω ; :Απορία:




Μπορουμε να ακουμε τις εντολες του GPS στα ακουστικα μας.
(Με προσθετο dongle)*

Μπορουμε να ακουμε μουσικη απο συσκευη MP3 στα ακουστικα μας
(Με προσθετο dongle)*

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Οχι, το TIBO δουλευει απο τη μαμα, ειναι ισως το μονο GPS της αγορας με αυτην την δυνατοτητα ενσωματωμενη!

Προσοχη, μην το μπερδεψεις με τα GPS με Bluetooth της αγορας, αυτα ΔΕΝ εχουν την δυνατοτητα να μιλησουν σε καμια αλλη συσκευη! Μπορουν να "παρουν" ηχο μεσω BT απο ενα κινητο αλλα δεν μπορουν να "δωσουν" ηχο σε τιποτα, γι'αυτο χρειαζομαστε το dongle.

Τα ανωτερω ισχυουν και για τα περισσοτερα MP3 players της αγορας.

Νa επαναλαβω εδω οτι οποιοαδηποτε συσκευη εχει εξοδο ακουστικων
μπορει να δωσει ηχο στην ενδοσυννενοηση μεσω του dongle.

Ελπιζω να ειναι ξεκαθαρο τωρα :-)

Μιχαλης








:sm8::sm8::sm8:

boxer-1200
31-03-2009, 23:22
Εσύ Αρη στην εκδρομή είχες gps μαζί με την ενδοσυννενόηση??????

arisxios
31-03-2009, 23:29
Εσύ Αρη στην εκδρομή είχες gps μαζί με την ενδοσυννενόηση??????



Όχι αλλά ψήνομαι όποτε μπορέσω να πάρω το Dibbo γιαυτό το λόγο και ρώτησα το θεωρώ το καλύτερο χωρείς να έχω προσωπική εμπειρία :sm8:

fire red!
02-04-2009, 15:04
Θα οδηγουμε η θα μιλαμε??Μπερδευτικα!!:p:p

digitalsoul
02-04-2009, 16:10
Πως μπορούμε να το αγοράσουμε;

techlink
02-04-2009, 21:19
Πως μπορούμε να το αγοράσουμε;

Μπορεις να μου στειλεις ενα email στο mike@gadgethellas.com, αυτη τη στιγμη δεν εχω διαθεσιμα, εχω παραγγειλει και αναμενονται περιπου τελος Απριλιου.

Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει ενα email η pm και θα σας ενημερωσω μολις εχω ακριβη ημερομηνια αφιξης.

Ευχαριστω
Μιχαλης

arisxios
02-04-2009, 23:01
Μπορούμε να κάνουμε μια λίστα


Όνομα τεμάχια

1) Arisxios 1

2) digitalsoul ?

vellos
04-04-2009, 19:59
καλό μου ακούγεται αλλα δεν ξερω αν αξιζει για 60-70 εβραίους να μην πάρεις την ΒΤ2 που είναι η πιό καταξιομένη ενδοσυνενόηση:hmmm:

arisxios
07-04-2009, 00:49
καλό μου ακούγεται αλλα δεν ξερω αν αξιζει για 60-70 εβραίους να μην πάρεις την ΒΤ2 που είναι η πιό καταξιομένη ενδοσυνενόηση:hmmm:



Εγώ την χρησιμοποίησα και ήταν απίστευτη
Επαναλαμβάνω πρώτη στροφή ακουγόταν χωρίς κανένα πρόβλημα
δεύτερη στροφή με λίγα παράσιτα και στην τρίτη με τέταρτη είχε χαθεί η επικοινωνία
Βέβαια η μία μηχανή ήταν στάσιμη στης στροφές επίτηδες για να δοκιμάσουμε την εμβέλεια

Και στην εθνική οδό είχαμε τουλάχιστον 450μετρα απόσταση !!!!!!!

GEO_K
11-02-2010, 12:33
Καλησπερα παιδια.

Οπως ειπαν ο Αρης και ο Λεωνιδας, δοκιμασαμε την ενδοσυννενοηση (intercom) στην εκδρομη. Δοκιμαστηκε στην εθνικη, μεχρι τα 150 χλμ, σε βουνο με κλειστες και τυφλες στροφες και μετα απο αυτην την δοκιμη μπορω να πω οτι ολοκληρωσα τον κυκλο των δοκιμων μια και την χρησιμοποιω για περιπου 2 μηνες τωρα σε συνθηκες πολης σαν handfree κινητου και με ενα MP3 player.

Η εισαγωγη ειναι δικη μου, συντομα θα ανεβει και το site μου οποτε θα μπορειτε να δειτε και τα αλλα προιοντα της εταιρειας.

Τεχνικα χαρακτηριστικα:

Bluetooth Intercom / Handsfree.

Full Duplex Bluetooth communication.

Οδηγος / Επιβατης.

Μοτο / Μοτο.

Συνδεση μεχρι 3 συσκευων (π.χ. 3 μοτο).

Αποσταση εως 500 μετρα (Κατασκευαστης).
Για να πουμε τα πραγματα με το ονομα τους, στην πολη μια ρεαλιστικη max αποσταση στην ευθεια ειναι περιπου 200 μετρα.

Στην εθνικη ειχαμε τελειο ηχο με τον Αρη ενω εκεινος ηταν ηδη στο παιδωμαζωμα μετα τα διοδια κι εγω ακομα περιμενα να πληρωσω στα διοδια με μια μικρη ουρα μπροστα μου (αυτο θα το καταλαβουν μονο οσοι ηταν στην εκδρομη, για τους υπολοιπους σημαινει μια αποσταση 400 μετρα περιπου).

Στο βουνο, ειχαμε καλη ακουστικη ποιοτητα οταν ειχαμε οπτικη επαφη, με παρασιτα οταν δεν υπηρχε οπτικη επαφη των μοτο με αποσταση 1 (τυφλης) στροφης και μονο παρασιτα οταν ο Αρης ξεμακραινε περισσοτερο.

Γενικα, η αποσταση εξαρταται απο το περιβαλλον (ανηφορες, στροφες, εμποδια), τη δυναμη της μπαταριας εκεινη τη στιγμη και την ταχυτητα.

Αυτοματη απαντηση κλησης τηλ.

Ακουγεται πεντακαθαρα σε ταχυτητες εως 120 χλμ.
Απο εκει και πανω το αποτελεσμα ειναι αναλογο του επιπεδου θορυβου του κρανους μας. Π.χ. Ο Αρης με το Shuberth με ακουγε καμπανα στα 150 κι εγω με το Nolan ακουγα μεν αλλα ειχα και παρα πολυ θορυβο απο το κρανος μου.

Επαναφορτιζομενη μπαταρια Li-ion.

Εως 7 ωρες talk time (Τιμη κατασκευαστη).

Εως 100 ωρες stand by (Τιμη κατασκευαστη).

Noise cancellation mic.
(Κανεις δεν πιστευει οτι του μιλαω εν κινησει στο κινητο, απλα δεν ακουν τον περιβαλλοντα θορυβο)

Αδιαβροχο.
(Το εχω χρησιμοποησει αρκετες φορες σε νορμαλ βροχη, οχι σε κατακλυσμο, χωρις προβλημα)

Φιλικο για χρηση με γαντια.

Πολυ ευκολη εγκατασταση.
Μεχρι στιγμης το εχουμε δοκιμασει σε 5 διαφορετικα κρανη, ολα full face, χωρις προβλημα. Απο οσο γνωριζω ειναι το ιδιο απροβληματιστο και σε σπαστα αλλα δεν το εχω κανει στην πραξη.

Μπορουμε να συνδεσουμε μεχρι 4 συσκευες Bluetooth ταυτοχρονα.

Μπορουμε να ακουμε στερεοφωνικο ηχο απο κινητο τηλ. με A2DP

Μπορουμε να ακουμε μονοφωνικο ηχο απο αρκετα κινητα της Nokia
(Δε λεει τιποτα ακουστικα, απλα το αναφερω σαν δυνατοτητα).

Μπορουμε να ακουμε τις εντολες του GPS στα ακουστικα μας.
(Με προσθετο dongle)*

Μπορουμε να ακουμε μουσικη απο συσκευη MP3 στα ακουστικα μας
(Με προσθετο dongle)*

*Στην πραξη μπορουμε να κανουμε οποιαδηποτε συσκευη εχει εξοδο ακουστικων να παιξει στα ακουστικα του intercom με το ειδικο dongle.

1 χρονο εγγυηση αντικαταστασης

Εκτιμωμενη τιμη λιανικης € 120.00
Ειδικη τιμη για το forum € 80.00 (χωρις min κομματια αγορας)

Για αλλες ερωτησεις, αποριες, κτλ, ειτε εδω ειτε με pm

Μιχαλης

με ενδιαφερει!!!
στειλε πμ αν μπορεις μιχαλη!

steliosx
11-02-2010, 14:04
Μπορεις να μου στειλεις ενα email στο mike@gadgethellas.com, αυτη τη στιγμη δεν εχω διαθεσιμα, εχω παραγγειλει και αναμενονται περιπου τελος Απριλιου.

Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει ενα email η pm και θα σας ενημερωσω μολις εχω ακριβη ημερομηνια αφιξης.

Ευχαριστω
Μιχαλης

Καλημέρα και από μένα,

Μπράβο για την περιγραφή και για την πρωτοβουλία.
Με ενδιαφέρει και εμένα. οπότε στέλνω πμ

Ευχαριστώ πολύ.
Στέλιος

makis67
11-03-2010, 13:32
εγω παιδια το χρησημοποιω εδω και 1,5 χρονο ....απιστευθτο και πολυ καλο ....μεχρι και 500 μετρα η επικοινωνια ηταν αψογη ....και η μπαταρια του παρα πολυ καλη ...( περιπου 2 ωρες συνεχους οδηγησης )...ειδικα αν το κρανος ειναι καλο και εχει καλη ηχομονωση τοτε ειναι ιδανικο ....

gandreas
13-03-2010, 09:56
Πού μπορώ να το βρω το κολπάκι? Πώς κερδίζουμε την έκπτωση του φόρουμ?

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-03-2010, 10:08
Πού μπορώ να το βρω το κολπάκι? Πώς κερδίζουμε την έκπτωση του φόρουμ?


.....την έχεις ήδη αγόρι μου ...στο τσεπάκι ...;)

Θα σου απαντήσει ο Μιχάλης .... :)

sakis656
13-03-2010, 10:29
Μιχάλη με ενδιαφέρει και εμένα αυτή η ενδοεπικοινωνία, σου στέλνω και mail με λεπτομέριες.

vpentza
13-03-2010, 18:59
υπάρχει κάποιο site για να δούμε το άνω BT ??? :)

sakis656
13-03-2010, 20:07
υπάρχει κάποιο site για να δούμε το άνω BT ??? :)

Με ενδιαφέρει και 'μένα... κανένα site, φωτογραφίες, manual, κάτι τέλος πάντων!

katsanakis
16-03-2010, 08:49
Μιχάλη στείλε μου και σε μένα πληροφορίες σε παρακαλώ γιατί ψάχνω να πάρω.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
16-03-2010, 12:40
Μιχάλη στείλε μου και σε μένα πληροφορίες σε παρακαλώ γιατί ψάχνω να πάρω.

O φίλος Μιχάλης,

δεν "στέλνει" πληροφορίες σε κανέναν .... :D

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί του μου είπε οτι,

θα μπει στο φόρουμ κ θα δώσει όποιες πληροφορίες χρειαστούν ...

Προσωρινά, δεν μπορεί να παραδώσει,

γιατί δεν υπάρχει διαθέσιμο στοκ ..... :(

techlink
17-03-2010, 02:16
Κατ'αρχην να ευχαριστησω ολα τα παιδια για το ενδιαφερον τους. Δευτερον, συγχωρηστε με για την ελλειψη επικοινωνιας, απο εδω και στο εξης θα ειμαι πολυ πιο προσβασιμος.

Για να συνοψισουμε:

Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει στοκ, παραγγελια εχει δωθει, αναμενω επιβεβαιωση τιμης αυριο και σε περιπου 10 ημερες πρεπει να εχω και το στοκ.

Θα ανεβασω φωτο, τεχνικα χαρακτηριστικα και οτι αλλο ειναι αναγκαιο σε λιγες ημερες, θα δωσω λεπτομερειες στο ιδιο νημα.

Αν καποιος επιθυμει αμεση επικοινωνια μπορει να με καλεσει στο 6979725309.

Ευχαριστω
Μιχαλης

sakis656
17-03-2010, 02:17
:sm8:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-03-2010, 02:26
Κατ'αρχην να ευχαριστησω ολα τα παιδια για το ενδιαφερον τους. Δευτερον, συγχωρηστε με για την ελλειψη επικοινωνιας, απο εδω και στο εξης θα ειμαι πολυ πιο προσβασιμος.

Για να συνοψισουμε:

Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει στοκ, παραγγελια εχει δωθει, αναμενω επιβεβαιωση τιμης αυριο και σε περιπου 10 ημερες πρεπει να εχω και το στοκ.

Θα ανεβασω φωτο, τεχνικα χαρακτηριστικα και οτι αλλο ειναι αναγκαιο σε λιγες ημερες, θα δωσω λεπτομερειες στο ιδιο νημα.

Αν καποιος επιθυμει αμεση επικοινωνια μπορει να με καλεσει στο 6979725309.

Ευχαριστω
Μιχαλης


Ευχαριστούμε Μιχάλη ....:)

Περιμένουμε ..... ;)

panos24
19-03-2010, 17:27
Οι μπαταρίες από όσο ξέρω φορτίζουν και με usb είναι εύκολο να τις αλλάξεις σε ένα ταξίδι? Σκέφτομαι να πάω στην Αλεξανδρούπολη οπότε το 2ωρο που βγάζουν περίπου οι μπαταρίες δεν θα με φτάσει και θα χρειαστώ και ρεζέρβα...Λέω μπαταρίες αλλά δεν ξέρω πόσες παίρνει...??????:p


Και εγώ μέσα για αγορά λοιπόν.....μέχρι το Μάιο επλίζω να την έχουμε!!!!!

vasorfa
19-03-2010, 18:25
την συγκερκριμενη ενδοσυνενοηση την εχω εδω και κανενα 5 μηνο...είναι απίθανη!!!

για τα λευτα της ειναι <<best value>>:sm8::sm8::sm8:

μόνο ενα σχημο εχω συναντησει ολο αυτο τον καιρο....οτι στα ταξίδια εκτος απο την μουσικουλα και το gps πρεπει να <<μιλάω >> και με την Μαρία:p:p:p:sm7::sm7::sm7:όσο για το κάθε πόσο θέλει φόρτιση....εχω ξεπερασει κατα πολυ τις προδιαγραφες του κατασκευαστη....!!!!!και εννοω να είναι συνδεδεμένο το κάθε ένα με το αντίστοιχο κινητο και μεταξυ τους......όταν δεν μιλαγαμε με την Μαρία,άκουγε ο καθένας μας μουσικη μεσω των τηλεφωνων...και πιστεψτε με.....αντεξαν ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!


Ένα αλλο καλό της συγκεκριμένης ενδοεπικοινωνιας, είναι ο Μιχάλης,,,,(techlink)
συνεργάσιμος και εξυπηρετικότατος!!!!(Μιχάλη θελω προμήθεια:sm7::sm7::p:p)

vasorfa
19-03-2010, 18:27
Οι μπαταρίες από όσο ξέρω φορτίζουν και με usb είναι εύκολο να τις αλλάξεις σε ένα ταξίδι? Σκέφτομαι να πάω στην Αλεξανδρούπολη οπότε το 2ωρο που βγάζουν περίπου οι μπαταρίες δεν θα με φτάσει και θα χρειαστώ και ρεζέρβα...Λέω μπαταρίες αλλά δεν ξέρω πόσες παίρνει...??????:p


Και εγώ μέσα για αγορά λοιπόν.....μέχρι το Μάιο επλίζω να την έχουμε!!!!!


φίλε μου αν λες για του Μιχάλη ..δεν νομίζω να καταφέρεις να το ανοιξεις,,,είναι όλο <<κλειστο >> με λάστιχο για να αντεχει την βροχη...
οσον αφορα το 2ωρο.....εμενα μου εχει αντέξει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ παραπάνω!!!

Black_Shadow
19-03-2010, 18:53
Και 'γω την έχω πάρει εδώ και αρκετό καιρό και μπορώ να σας επιβεβαιώσω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ! ! !

Όπως είπε και ο Βασίλης (Vasorfa) είναι "best value".

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020408.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)


(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

panos24
19-03-2010, 21:16
Ναι στου Μιχάλη αναφερόμουν...Άρα ένα μείον είναι η μπαταρία του? Σε μεγάλο ταξίδι πως την "βγάλατε"? Δεν μιλούσατε πολύ με την δικιά σας?:sm7::sm7::sm7:
Πολλές φορές βέβαια δεν είναι και κακή ιδέα:D
Έχει ένδειξη για την διάρκεια της μπαταρίας?

techlink
19-03-2010, 21:28
Οι μπαταρίες από όσο ξέρω φορτίζουν και με usb είναι εύκολο να τις αλλάξεις σε ένα ταξίδι? Σκέφτομαι να πάω στην Αλεξανδρούπολη οπότε το 2ωρο που βγάζουν περίπου οι μπαταρίες δεν θα με φτάσει και θα χρειαστώ και ρεζέρβα...Λέω μπαταρίες αλλά δεν ξέρω πόσες παίρνει...??????:p


Και εγώ μέσα για αγορά λοιπόν.....μέχρι το Μάιο επλίζω να την έχουμε!!!!!

Ποιος μιλησε για διωρο????

Εχω αναφορες χρηστων για διαρκεια μπαταριας εως και 7 ωρες!
Προσωπικα, το εχω χρησιμοποιησει για 4 ωρες χωρις να σβησει και μετα το φορτισα για μα μην μεινω στο ξαφνικο χωρις μπαταρια.

Δεν ισχυριζομαι οτι θα σε βγαλει Αλεξανδρουπολη χωρις φορτωση ετσι? Μπορει να γινει μπορει και οχι, σιγουρα ομως θα διαρκεσει πολυ περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο ανταγωνιστικο προιον.

Οσο για τη μπαταρια οπως ειπε και ο vasorfa ειναι επαναφορτιζομενη και δεν βγαινει, τιποτα ομως δεν σε σταματα να την φορτισεις για κανενα μισαωρο ενω πινεις καφε καπου στη διαδρομη αν εχεις παροχη ρευματος με βυσμα USB στη μηχανη.

Μαιο ειπες? Θα το φροντισω :)

vasorfa
19-03-2010, 21:38
Ναι στου Μιχάλη αναφερόμουν...Άρα ένα μείον είναι η μπαταρία του? Σε μεγάλο ταξίδι πως την "βγάλατε"? Δεν μιλούσατε πολύ με την δικιά σας?:sm7::sm7::sm7:
Πολλές φορές βέβαια δεν είναι και κακή ιδέα:D-----Σωστος------
Έχει ένδειξη για την διάρκεια της μπαταρίας?

αν ειναι του Μιχάλη,μιλαμε για 7 ωρακι και μετα---ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ---φορτιση,,,,,,(μιλαω απο ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρια...) και το αστειο ηταν οτι το <<ρουχουμουχου>> οπως το αποκαλουμε πολλοι ...δεν ηταν σε stand by mode---ειτε αναπαρηγαγε αρχεια mp3 ειτε μιλουσαμε μα την Μαριγω....:D:D

δεν εχει ενδειξη για την μπαταρια...αλλα είναι σαν την διαφιμιση της duracell.....Oταν οι αλλες σταμματουν,αυτη συνεχιζει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

υγ.

Στο τέλος με αυτα που λεω θα με πουν και <<κράχτη>>:p:p:p

panos24
19-03-2010, 21:40
Για το 2ωρο το διάβασα κάπου στην 2η ή 3η σελίδα αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι σωστό, ακόμα καλύτερα δηλαδή. Παροχή ρεύματος έχω ναι οπότε σωστή η συμβουλή σου θα το φορτίσω από εκεί (δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια):hmmm::hmmm::hmmm:

Μάιο που θα έχει φτιάξει και ο καιρός θα πάω ναι, αρχές υπολόγισε!!!!

sintarta
19-03-2010, 23:03
Γεια σε ολους.Επειδη ειμαι ετοιμος να παρω το ΤΙΒΟ,η ενδοσυνεννοηση ειναι συμβατη με το μαραφετι bluetooth???Επισης μπορω να ακουω οδηγιες πλοηγου,να μιλαω με την Εφη και να ακουω μουσικη????(μεσω ΤΙΒΟ η απο καποιο mp3????)Βοηθειστε τον συνανθρωπο σας να βγει απο το αδιεξοδο!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αν θελει καποιος καλος ανθρωπος που γνωριζει τα τεχνολογικα αυτα ασ μου στειλει το τηλ σε πμ και θα τον παρω αμεσως.Ευχαριστω......

techlink
19-03-2010, 23:39
Γεια σε ολους.Επειδη ειμαι ετοιμος να παρω το ΤΙΒΟ,η ενδοσυνεννοηση ειναι συμβατη με το μαραφετι bluetooth???Επισης μπορω να ακουω οδηγιες πλοηγου,να μιλαω με την Εφη και να ακουω μουσικη????(μεσω ΤΙΒΟ η απο καποιο mp3????)Βοηθειστε τον συνανθρωπο σας να βγει απο το αδιεξοδο!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αν θελει καποιος καλος ανθρωπος που γνωριζει τα τεχνολογικα αυτα ασ μου στειλει το τηλ σε πμ και θα τον παρω αμεσως.Ευχαριστω......


Καλησπερα sintarta

Ναι συμβατο με TIBO και με οποιαδηποτε αλλη συσκευη με εξοδο Bluetooth. Υποθετω οτι δεν θελεις να ακους και τις 3 πηγες ταυτοχρονα ετσι? :D

Να προσθεσω οτι μπορεις να λαβεις και τηλ. κληση αν χρειαστει!

Ας μας επιβεβαιωσει και καποιος φιλος που τα εχει κανει ολα αυτα γιατι ενω ειναι δυνατον στη θεωρια προσωπικα δεν τα εχω κανει στην πραξη.

Μιχαλης

panos24
20-03-2010, 01:34
Άλλη μια ερώτηση και από εμένα Μιχάλη, χρειάζομαι κάποιον αντάπτορα που να καταλήγει σε usb για να το φορτίζω από την παροχή ρεύματος που βγάζει η μηχανή? Εάν ναι που μπορώ να τον βρω? από makan ή τον έχεις και εσύ? Αν ξέρεις και το κόστος ακόμα καλύτερα....

techlink
20-03-2010, 09:46
Άλλη μια ερώτηση και από εμένα Μιχάλη, χρειάζομαι κάποιον αντάπτορα που να καταλήγει σε usb για να το φορτίζω από την παροχή ρεύματος που βγάζει η μηχανή? Εάν ναι που μπορώ να τον βρω? από makan ή τον έχεις και εσύ? Αν ξέρεις και το κόστος ακόμα καλύτερα....

Καλημερα Πανο, υποθετω θα το βρεις σε οποιοδηποτε καταστημα ηλεκτρονικων γυρω στο δεκαρικο. Υπαρχουν universal adaptors που βγαζουν "εισοδο" καλωδιου USB, καρφωνεις ενα κοινο καλωδιο USB και εισαι οκ.

Οι απαιτησεις εξοδου ειναι ιδιες με τον οικιακο φορτιστη που περιλαμβανεται στο πακετο. 5V, 0.5 - 1.0A OUTPUT

panos24
20-03-2010, 17:33
Μιχάλη βρήκα αυτό εδώ πως σου φαίνεται?

usbfever.com - Accessories for USB Gadgets, PC, iPhone / iPod, PDA / Phone Accessories, Charger, Bike / Car Mounts (http://www.usbfever.com/index_eproduct_view.php?products_id=249)

Είναι αντάπτορας usb 4πλος κάνει για το αμάξι και για την μηχανή...εκτός αν κάνω λάθος και μάλιστα πολύ οικονομικός:cool::cool::cool:

panos24
20-03-2010, 19:30
Άλλη μια ερώτηση για εσάς, έχω βρει πολλούς τέτοιους αντάπτορες στο ebay και μάλιστα σε εξεφτελιστηκές τιμές. Παίζει να μου δημιουργήσουν κάποιο βραχυκίκλωμα ή κάποια άλλη ζημιά στην μηχανή?:yz:yz:yz
Είδα ότι οι περισσότεροι έρχονται από Hong Kong...θα μου πείτε όλα made in China είναι...:D:D:D

techlink
12-04-2010, 23:25
Καλησπερα.

Χρονια πολλα σε ολους εστω και ετεροχρονισμενα :-)

Αρκετοι φιλοι συμφορουμιτες με εχουν παρει τηλ, η στειλει pm για πληροφοριες και φωτο της ενδοσυνεννοησης.

Οσα εχουμε πει στο ξεκινημα του thread ισχυουν παραυτα,

http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/1803-%CE%95%CE%9D%CE%94%CE%9F%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%95%CE%9D%CE%9D%CE%9F%CE%97%CE%A3%CE%97.html#post21142
(http://www.gsforum.gr/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/1803-%CE%95%CE%9D%CE%94%CE%9F%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%95%CE%9D%CE%9D%CE%9F%CE%97%CE%A3%CE%97.html#post21142)
στο ανωτερο link για οσους δεν τα εχουν δει.

Επισης και 2 φωτο κατοπιν λαικης απαιτησης

http://dl.dropbox.com/u/6088383/BT-Intercom1.jpg

http://dl.dropbox.com/u/6088383/bt_intercom2.jpg

Στην δευτερη φωτο διακρινονται καθαρα τα λαμακια στηριξης στο κρανος μαζι με τα προστατευτικα λαστιχακια τους.

Αυτα απο εμενα,στοκ αναμενεται γυρω στις 20/04/2010, τιμες ιδιες κι απαραλλαχτες.

Οπως παντα, για οποιεσδηποτε αποριες και ερωτησεις στο 6979725309.

Να' στε καλα.
Μιχαλης

EOD-K9
13-04-2010, 05:53
Καλησπερα sintarta

Ναι συμβατο με TIBO και με οποιαδηποτε αλλη συσκευη με εξοδο Bluetooth. Υποθετω οτι δεν θελεις να ακους και τις 3 πηγες ταυτοχρονα ετσι? :D

Να προσθεσω οτι μπορεις να λαβεις και τηλ. κληση αν χρειαστει!

Ας μας επιβεβαιωσει και καποιος φιλος που τα εχει κανει ολα αυτα γιατι ενω ειναι δυνατον στη θεωρια προσωπικα δεν τα εχω κανει στην πραξη.

Μιχαλης

Λογικα Μηχαλη θα πρεπει να ιεραρχεί τις εισοδους για να μην ακούγονται όλα μαζί
συνδέονταιμέχρι 3 ??? η κάνω λάθος

techlink
13-04-2010, 07:15
Λογικα Μηχαλη θα πρεπει να ιεραρχεί τις εισοδους για να μην ακούγονται όλα μαζί
συνδέονταιμέχρι 3 ??? η κάνω λάθος

Σωστα, απολυτη προτεραιοτητα παντα δινεται στη ληψη τηλ. κλησης.

Ακριβως, μεχρι 3 μπορουν να ειναι συνδεδεμενα ανα πασα στιγμη.

gandreas
13-04-2010, 09:48
Καλησπερα παιδια.


Εκτιμωμενη τιμη λιανικης € 120.00
Ειδικη τιμη για το forum € 80.00 (χωρις min κομματια αγορας)

Για αλλες ερωτησεις, αποριες, κτλ, ειτε εδω ειτε με pm

Μιχαλης


Είναι τιμή για το τεμάχιο ή για το σετ? Ότι και να είναι, είναι οικονομικότατο :D

techlink
13-04-2010, 23:33
Είναι τιμή για το τεμάχιο ή για το σετ? Ότι και να είναι, είναι οικονομικότατο :D


Γεια σου φιλε μου, € 80.00 το μονο, € 150.00 το διπλο και ο ΦουΠουΑ μεσα.

gandreas
14-04-2010, 00:37
Μπορεί να φανεί κουλό αλλά το μικρόφωνο βγαίνει σε πλακέ? Στο κράνος μου το δάκτυλο περνά με δυσκόλευα από το πιγούνι!!!:(. Μην μου πείτε ότι φταίει το κράνος γιατί δοκίμασα πολλά αλλά σαν κεφάλας στα περισσότερα έβρισκε το πηγούνι!!! :cool:(Λέτε να έχω συγγένεια με τον Κος Κμόχ?:D)

techlink
14-04-2010, 07:33
Μπορεί να φανεί κουλό αλλά το μικρόφωνο βγαίνει σε πλακέ? Στο κράνος μου το δάκτυλο περνά με δυσκόλευα από το πιγούνι!!!:(. Μην μου πείτε ότι φταίει το κράνος γιατί δοκίμασα πολλά αλλά σαν κεφάλας στα περισσότερα έβρισκε το πηγούνι!!! :cool:(Λέτε να έχω συγγένεια με τον Κος Κμόχ?:D)

Το μικροφωνο ειναι μικρο, αλλα παιρνει ογκο λογω του αφρολεξ που πρεπει να χρησιμοποιησουμε για να μην εχουμε αεροδυναμικο θορυβο.

Εχω δει ενα κρανος της Nolan το οποιο ειχε 2 συμμετρικα "σκαψιματα" στο μπροστινο μερος, το μικροφωνο εμπαινε σε ενα απο αυτα και ουσιαστικα επαυε να εχει μεγεθος. Δεν μπορω να προτεινω κατι αλλο.

panos24
14-04-2010, 23:04
Μία τελευταία ερώτηση από μένα έχει τίποτα παρεμβολές από φορτηγά, αστυνομία ή ταξί?

techlink
15-04-2010, 07:24
Μία τελευταία ερώτηση από μένα έχει τίποτα παρεμβολές από φορτηγά, αστυνομία ή ταξί?

Δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα, ουτε προσωπικα, ουτε εχει αναφερθει απο κανενα αλλο χρηστη.

vpentza
15-04-2010, 09:48
πιθανές παρεμβολές θα έχουμε μόνο αν είχαμε εκπομπή/λήψη στην μπάντα των CB ή των PMR.....
τα bluetooth δουλεύουν σε τελείως άλλη συχνότητα...;)

techlink
30-04-2010, 00:11
Καλησπερα.

Θα ηθελα να ενημερωσω οσους εχουν εκφρασει ενδιαφερον οτι οι ενδοσυννενοησεις θα ειναι διαθεσιμες την Τριτη.

Μεταξυ Σαββατου και Δευτερας δεν θα μπορω να απαντησω σε email, Τριτη πρωι ειμαι και παλι διαθεσιμος.

Ευχαριστω
Μιχαλης

vasorfa
05-06-2010, 16:45
Πειτε μου μεγειες!!!!

ο Μιχαλης εφερε τα ανταλλακτικα που ειχε πει!!!!!!!

εγω αγορασα ενα δευτερο σετακι ακουστικα για το δευτερο κρανος μου και μια εξττρα βάση!!!:D:D:D

sakis656
13-06-2010, 11:16
Ξέχασα να σας πω οτι πήρα και εγώ τρία κομμάτια απο τον Μιχάλη.

Πολύ καλό μηχάνημα!!! ;) Αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίο cent (η καλύτερα δρχ :rolleyes:)
μέχρι τα 120km όλα είναι ιδανικά, απο τα 120 έως τα 140 βάζει θόρυβο και απο τα 140+ δεν έχεις επικοινωνία. Επειδή όμως τα πιο ξεκούραστα και ασφαλή ταξίδια γίνονται μεταξύ 110-140 το μηχάνημα καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες ενός χαλαρού ταξιδίου.

Ευχαριστώ το Μιχάλη.

stefas
16-06-2010, 23:20
Για να μιλήσεις με τον συνεπιβάτη πρέπει να κρατάς πατημένο το αντίστοιχο κουμπί ?

vasorfa
17-06-2010, 13:15
Για να μιλήσεις με τον συνεπιβάτη πρέπει να κρατάς πατημένο το αντίστοιχο κουμπί ?

πατας το κουμπακι ανοιγει το καναλι και μιλας,,οταν θες να το κλεισεις κανεις την ιδια διαδικασια-πατας κουμπακι και κλεινει,,,

εχει 3 καναλια!!!

π,χ,

πατας 1 φορα ειναι το τηλεφωνο σου.
πατας αλλη μια φορα ειναι ο συνεπιβατης
πατας μια τελευταια φορα ειναι το αλλο καναλι..(αν εχεις συνδεθει με κανενα συνταξιδιωτη )
αν πατησεις ακομα μια φορα,΄γυρναει στο αρχικο!!!!

σημειωτεον δε---σε οποιο απο τα τρια καναλια κια να εισαι--αν σε παρουν τηλεφωνο---αυτοματος κοβει το καναλι και το γυρναει στο τηλεφωνο!!!(εγω μεχρι να το καταλαβω νομιζα οτι ειχε προβλημα:o:o:o:sm7::sm7:)
αυτα τ αολιγα!!!!
(τελικα επρεπε να ειχα ασχοληθει με τις πωλησεις:p:p:p:sm7::sm7:)