PDA

View Full Version : Κράνος LIDL


Capitain
02-03-2011, 20:53
Την καλησπέρα μου,
αύριο Πέμπτη 3 Μαρτίου το Lidl έχει προσφορά κράνη σπαστά στα 70 ευρώ και σε καλή ποιότητα απ'ότι βλέπω από τις φωτογραφίες τουλάχιστον.
Εγώ θα το πάρω για δεύτερο πόλης.
Απλά πηγαίντε από νωρίς γιατί πιστεύω θα εξαφανιστούν εν ριπή οφθαλμού..

LIDL (http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_9786.htm)

kostas_366
02-03-2011, 21:15
Με λίγα ακόμα, 10-20ε, χτυπάς IXS ή KBC.
Δεν ξέρω ποιοττα στο lidl. Αλλά στα παραπάνω, και έναν αεραγωγό να θες, θα τον βρεις.

Capitain
02-03-2011, 21:19
Με λίγα ακόμα, 10-20ε, χτυπάς IXS ή KBC.
Δεν ξέρω ποιοττα στο lidl. Αλλά στα παραπάνω, και έναν αεραγωγό να θες, θα τον βρεις.
Είμαι της γνώμης ότι η ποιότητα θα είναι ανώτερη από αυτές που ανέφερες, βέβαια θα δείξει, δεν το έχω δει από κοντά.

kostas_366
02-03-2011, 21:27
Είμαι της γνώμης ότι η ποιότητα θα είναι ανώτερη από αυτές που ανέφερες, βέβαια θα δείξει, δεν το έχω δει από κοντά.
Ναι μπορεί να είναι και ανώτερη. Αλήθεια τι μάρκα είναι?
Απλά ανταλακτικά γιόκ. Θυμάμαι με ένα μπέρινγκ παλιά, το πέταξα για ένα ανταλακτικό κόστους 10ε.

tsompanis
02-03-2011, 22:15
ρε παιδιά έλεος! kbc & lidl ??

και θα τα φορέσετε στα κεφάλια σας???

καπετάνιε έχεις και δεύτερο κεφάλι για εντός πόλης ή κυκλοφορείς μόνο με ένα?:D
πρόσεχε φίλε!

pipe22
02-03-2011, 22:24
Δεν βλέπω το κράνος:hmmm:

Capitain
02-03-2011, 22:26
Δεν βλέπω το κράνος:hmmm:
Αν πατήσεις το λινκ που λεει Lidl θα το δεις.

siraxanz
02-03-2011, 23:08
Πάντως ένα παντελόνι μηχανής που έχω πάρει είναι μιά χαρά από ποιότητα, προστασία και αδιαβροχοποίηση!

Jefe
02-03-2011, 23:10
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})




Jefe

gemara
02-03-2011, 23:27
Θέλω να πιστεύω ότι το κεφάλι μου αξίζει περισσότερο! Το έχω κοστολογήσει γύρω στα 600€...

diomiles
02-03-2011, 23:46
Πάντως ένα παντελόνι μηχανής που έχω πάρει είναι μιά χαρά από ποιότητα, προστασία και αδιαβροχοποίηση!


Το ίδιο έχω πάρει και εγώ και είναι μία χαρά και έκανε και 69 ευρώ αν δεν κάνω λάθος..

jonyp
03-03-2011, 00:15
Το ίδιο έχω πάρει και εγώ και είναι μία χαρά και έκανε και 69 ευρώ αν δεν κάνω λάθος..

Φέτος δε θα βγάλει λέτε?:confused:

diomiles
03-03-2011, 00:25
Φέτος δε θα βγάλει λέτε?:confused:

Τι να πω ρε φίλε δεν ξέρω πάντως πιστεψέ με σε ταξίδι με 2-5 βαθμούς θερμοκρασία δεν κατάλαβα τίποτα ασε που όταν το περιεργαστείς βλέπεις ότι είναι πολύ καλή κατασκευή.Ρώτα τους μπορεί να ξέρουν .

pipe22
03-03-2011, 00:32
Αν πατήσεις το λινκ που λεει Lidl θα το δεις.


Με βάζει μόνο στην κεντρική :yz

nivo
03-03-2011, 00:40
αλλο τα ρουχα και αλλο το κεφαλι που αξιζει κατι παραπανω

paschalis
03-03-2011, 01:03
Aμα εχεις δεκα δολλαρια κεφαλι
φορα δεκα δολλαρια κρανος...


Το 65 τοις εκατο των θανατηφορων με μοτοσυκλετες γινονται μεσα στην πολη.

Βαλτε τα κρανη λιντλ εκτος πολης!

MARK
03-03-2011, 01:25
Thanks...:sm8:

Capitain
03-03-2011, 02:07
Aμα εχεις δεκα δολλαρια κεφαλι
φορα δεκα δολλαρια κρανος...


Το 65 τοις εκατο των θανατηφορων με μοτοσυκλετες γινονται μεσα στην πολη.

Βαλτε τα κρανη λιντλ εκτος πολης!
Τωρα τι να σου πω ρε πασχάλη...Απλά δημοσιεύω κάτι για κάποιους που αν και έχουν ακριβότερα κεφαλια από το δικό μου και το δικό σου, δεν έχουν και τις ίδιες οικονομικές δυνατότητες...
Πέρασε από το κεφάλι σου αυτό?

kostasx
03-03-2011, 10:34
Τωρα τι να σου πω ρε πασχάλη...Απλά δημοσιεύω κάτι για κάποιους που αν και έχουν ακριβότερα κεφαλια από το δικό μου και το δικό σου, δεν έχουν και τις ίδιες οικονομικές δυνατότητες...
Πέρασε από το κεφάλι σου αυτό?

Εσύ καλά κάνεις και το δημοσιεύεις..;)
αλλά θα πρέπει να καταλάβουν όσοι πέρνουν φτηνό κράνος ότι δύσκολα θα τους
ξελασπώσει σε μία δύσκολη περίπτωση..
από κει και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του..διαλέγει και πέρνει..;)

basilis76
03-03-2011, 13:25
δειτε αυτα τα βιντεο και πειτε μου αν θα βαλετε 70 ευρω κρανος στο κεφαλι
YouTube - HELMET CRASH TEST / MARUSHIN V/S RZO
YouTube - ThermaHelm shows STANDARD Crash Helmet crash by Jullian Preston-Powers, Jullian Powers
υποψιν το marushin κανει πανω απο 2 κατοσταρικα

ntinopoulos
03-03-2011, 13:36
ρε παιδιά έλεος! kbc & lidl ??

και θα τα φορέσετε στα κεφάλια σας???

καπετάνιε έχεις και δεύτερο κεφάλι για εντός πόλης ή κυκλοφορείς μόνο με ένα?:D
πρόσεχε φίλε!

:sm8:

Θέλω να πιστεύω ότι το κεφάλι μου αξίζει περισσότερο! Το έχω κοστολογήσει γύρω στα 600€...

:sm8:
Aμα εχεις δεκα δολλαρια κεφαλι
φορα δεκα δολλαρια κρανος...


Το 65 τοις εκατο των θανατηφορων με μοτοσυκλετες γινονται μεσα στην πολη.

Βαλτε τα κρανη λιντλ εκτος πολης!

:sm8:

Εσύ καλά κάνεις και το δημοσιεύεις..;)
αλλά θα πρέπει να καταλάβουν όσοι πέρνουν φτηνό κράνος ότι δύσκολα θα τους
ξελασπώσει σε μία δύσκολη περίπτωση..
από κει και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του..διαλέγει και πέρνει..;)

:sm8:

Τωρα τι να σου πω ρε πασχάλη...Απλά δημοσιεύω κάτι για κάποιους που αν και έχουν ακριβότερα κεφαλια από το δικό μου και το δικό σου, δεν έχουν και τις ίδιες οικονομικές δυνατότητες...
Πέρασε από το κεφάλι σου αυτό?
αδερφε,αν δε μπορεις να προφυλαξεις το κεφαλι σου καλυτερα να μην εχεις μηχανη...;)

GEO_K
03-03-2011, 14:18
ΡΕ σεις ο ανθρωπος ειδε μια προσφορα και την εβαλε!!
Το ξερουμε οτι δεν συγκρινεται με τα αλλα των 600 τα οποια αν ψαξεις καλα μπορεις να τα βρεις σε προσφορες και σε outlet σε πολυ χαμηλες τιμες!!
Μην τον μαστιγωνετε!!!!:D

tsompanis
03-03-2011, 14:28
ΡΕ σεις ο ανθρωπος ειδε μια προσφορα και την εβαλε!!
Το ξερουμε οτι δεν συγκρινεται με τα αλλα των 600 τα οποια αν ψαξεις καλα μπορεις να τα βρεις σε προσφορες και σε outlet σε πολυ χαμηλες τιμες!!
Μην τον μαστιγωνετε!!!!:D


ρε αδερφέ δεν τον μαστιγώνουμε :D.
επειδή εγώ τον πάω ως άνθρωπο απο τα γραφόμενα του προσπαθώ να του βγάλω τέτοιες ιδέες απο το μυαλό,αλλά και το μυαλό των υπολοίπων που διαβάζουν...
αν δεν τον νοιαζόμουν δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να ποστάρω.θα έλεγα ας πάει να κουρευτεί.τόσο απλά...


μην ξεχνάς μιλάμε για κράνος....και όχι για έναν φορτιστή που μπορεί να βγει και μούφα,αλλά τι να λέει

loulou1100gs
03-03-2011, 15:46
Τα προϊόντα που διατίθενται από τη συγκεκριμένη αλυσσίδα, πληρούν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ τις γερμανικές προδιαγραφές ασφαλείας και ποιότητας και κυρίως τις προδιαγραφές TUV.Εν προκειμένω: ουδείς είπε ότι τα κράνη αυτά συναγωνίζονται σε ποιότητα τις λεγόμενες "επώνυμες" μάρκες.Είναι απλά κράνη για χρήση πόλης πληρούντα την ελάχιστη προδιαγραφή ασφαλείας ECE 22-05.Δεν το κρύβει άλλωστε ούτε ο κατασκευαστής τους.Λάβετε υπόψιν σας ότι κατασκευάζονται στη Γερμανία.Πάντως, όσες φορές ανέβηκα Γερμανία είδα πολύ, μα πάρα πολύ κόσμο να κυκλοφορεί φορώντας τα προϊόντα αυτής της σειράς.Για να μην παρεξηγηθώ: για χρήση πόλης και μόνο.
Από την ίδια σειρά είχα αγοράσει πέρυσι τις γκέτες,τα γάντια και τη ζώνη μέσης.Εμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος (ιδίως από τις γκέτες).

VagosGT
03-03-2011, 16:00
Φιλε με μια διαφορα 20 ευρω περνεις πολυ καλυτερο κρανος οπως αυτο >

http://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/Shops/10207048/4BBC/5CD7/939C/9A57/0E48/3E70/5055/FC51/Airoh-mathisse_basic-1.jpg
Airoh Mathisse Sport Flip-Up Helmet (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/secyrr_mo7TMzc/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Airoh-Mathisse-Sport/SubProducts/Airoh-Mathisse-Sport-0002)

GEO_K
03-03-2011, 16:07
ρε αδερφέ δεν τον μαστιγώνουμε :D.
επειδή εγώ τον πάω ως άνθρωπο απο τα γραφόμενα του προσπαθώ να του βγάλω τέτοιες ιδέες απο το μυαλό,αλλά και το μυαλό των υπολοίπων που διαβάζουν...
αν δεν τον νοιαζόμουν δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να ποστάρω.θα έλεγα ας πάει να κουρευτεί.τόσο απλά...


μην ξεχνάς μιλάμε για κράνος....και όχι για έναν φορτιστή που μπορεί να βγει και μούφα,αλλά τι να λέει

Δε διαφωνω μαζι σου φιλε τσομπανη!!!

napgeo
03-03-2011, 16:12
Ανάθεμα και άν κατάλαβα τι θέλετε να πείτε:Απορία::Απορία::Απορία:

nikos-x
03-03-2011, 16:15
. . . Από την ίδια σειρά είχα αγοράσει πέρυσι τις γκέτες,τα γάντια και τη ζώνη μέσης.Εμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος (ιδίως από τις γκέτες).

Και δεν είσαι ο μόνος που το λέει.
Το ότι είναι φθηνό, δεν σημαίνει πως είναι και σκάρτο.
Προσωπικά δεν έχω ψωνίσει ποτέ από εκεί, εκτός από σήμερα :D, (γκέτες).
Τα ίδια λέγατε και για τους φορτιστές, οι οποίοι αποδείχθηκαν "σκυλιά".

Φυσικά, άλλο το κεφάλι, άλλο η μπαταρία η τα μπουτάκια μας, σίγουρα όμως θα είναι αποτελεσματικότερο από το να μην φοράς καθόλου, γιατί δεν θέλεις να φοράς, ή να αφήνεις εκτεθειμένο το καλό σου το κρανάκι.

nikos-x
03-03-2011, 16:16
Ανάθεμα και άν κατάλαβα τι θέλετε να πείτε:Απορία::Απορία::Απορία:

Ότι τα honda δεν χαλάνε :sm7:

Γεια σου Ναπούλη μας

paschalis
03-03-2011, 17:00
Τωρα τι να σου πω ρε πασχάλη...Απλά δημοσιεύω κάτι για κάποιους που αν και έχουν ακριβότερα κεφαλια από το δικό μου και το δικό σου, δεν έχουν και τις ίδιες οικονομικές δυνατότητες...
Πέρασε από το κεφάλι σου αυτό?

Η πρωτη ατακα μου που την εχω γραψει και σε αλλο ποστ στα σγγλικα ειναι το κειμενο της βραβευμενης διαφημισης κρανων της αμερικανικης BELL και δεν αφορουσε εσενα αλλα αυτους που αναφερω παρακατω.
Το τι περναει απο το κεφαλι μου και ειδικα απο τα ματια μου δεν περιγραφεται φιλε...

Ματσο τυποι με μηχαναρες 20 χιλιαδων και κρανη για τα μπανια που το θεωρουν μαγκια μαζι με το φτηνο κ.λ.χαρτο να τσιμπησουν κι ενα κρανακι να μη τους τα παρουν τζαμπα οι εμποροι τα 300 και βαλε..

Καλα εκανες και εβαλες την πληροφορια για την προσφορα λιντλ αλλα δεν την εβαλες και σε κανενα φορουμ με παπακια!Στο forum gs την εβαλες..

Capitain
03-03-2011, 17:44
Η πρωτη ατακα μου που την εχω γραψει και σε αλλο ποστ στα σγγλικα ειναι το κειμενο της βραβευμενης διαφημισης κρανων της αμερικανικης BELL και δεν αφορουσε εσενα αλλα αυτους που αναφερω παρακατω.
Το τι περναει απο το κεφαλι μου και ειδικα απο τα ματια μου δεν περιγραφεται φιλε...

Ματσο τυποι με μηχαναρες 20 χιλιαδων και κρανη για τα μπανια που το θεωρουν μαγκια μαζι με το φτηνο κ.λ.χαρτο να τσιμπησουν κι ενα κρανακι να μη τους τα παρουν τζαμπα οι εμποροι τα 300 και βαλε..

Καλα εκανες και εβαλες την πληροφορια για την προσφορα λιντλ αλλα δεν την εβαλες και σε κανενα φορουμ με παπακια!Στο forum gs την εβαλες..

Εγώ πάντως το πήρα, είναι ένα καλής ποιότητας ανοιγόμενο κράνος, με ότι αυτό συνεπάγεται.. Εχει έξτρα ζελατίνα, έξτρα μαξιλαράκια (πολύ καλής ποιότητας), και όπως όλα τα ανοιχτά κράνη, είναι θορυβώδες στα 100+ χλμ...

Εχω άλλο ένα κλειστό Πασχάλη αλλά στην πόλη βολεύει νομίζω αυτό καλύτερα..
Και το μηχανάκι μου είναι από τα φτηνά...:sm7:

paschalis
03-03-2011, 19:47
Εγώ πάντως το πήρα, είναι ένα καλής ποιότητας ανοιγόμενο κράνος, με ότι αυτό συνεπάγεται.. Εχει έξτρα ζελατίνα, έξτρα μαξιλαράκια (πολύ καλής ποιότητας), και όπως όλα τα ανοιχτά κράνη, είναι θορυβώδες στα 100+ χλμ...

Εχω άλλο ένα κλειστό Πασχάλη αλλά στην πόλη βολεύει νομίζω αυτό καλύτερα..
Και το μηχανάκι μου είναι από τα φτηνά...:sm7:

Καλοφορετο και αγρατσουνιστο!

Και μενα το μηχανακι μου ειναι απο τα φτηνα!

gsmaniac
03-03-2011, 19:52
Η πρωτη ατακα μου που την εχω γραψει και σε αλλο ποστ στα σγγλικα ειναι το κειμενο της βραβευμενης διαφημισης κρανων της αμερικανικης BELL και δεν αφορουσε εσενα αλλα αυτους που αναφερω παρακατω.
Το τι περναει απο το κεφαλι μου και ειδικα απο τα ματια μου δεν περιγραφεται φιλε...

Ματσο τυποι με μηχαναρες 20 χιλιαδων και κρανη για τα μπανια που το θεωρουν μαγκια μαζι με το φτηνο κ.λ.χαρτο να τσιμπησουν κι ενα κρανακι να μη τους τα παρουν τζαμπα οι εμποροι τα 300 και βαλε..

Καλα εκανες και εβαλες την πληροφορια για την προσφορα λιντλ αλλα δεν την εβαλες και σε κανενα φορουμ με παπακια!Στο forum gs την εβαλες..
στο gsforum...........:cool::D

gsmaniac
03-03-2011, 19:53
Εγώ πάντως το πήρα, είναι ένα καλής ποιότητας ανοιγόμενο κράνος, με ότι αυτό συνεπάγεται.. Εχει έξτρα ζελατίνα, έξτρα μαξιλαράκια (πολύ καλής ποιότητας), και όπως όλα τα ανοιχτά κράνη, είναι θορυβώδες στα 100+ χλμ...

Εχω άλλο ένα κλειστό Πασχάλη αλλά στην πόλη βολεύει νομίζω αυτό καλύτερα..
Και το μηχανάκι μου είναι από τα φτηνά...:sm7:
καλοριζικο κωστη......:)
σου ευχομαι να μην το χρειαστεις....;)

ntinopoulos
03-03-2011, 19:57
στο gsforum...........:cool::D

οχι ρε πoυστη!:Απορία:
που μπηκα παλι!:Απορία::sm7:

Sakis
03-03-2011, 20:00
οχι ρε πoυστη!:Απορία:
που μπηκα παλι!:Απορία::sm7:


Πιπέρι εσύ αθηρόστομε
πάλι φωτιές άναψε αυτός ο αρχιτέκτονας:D:D:sm7:

paschalis
03-03-2011, 20:00
στο gsforum...........:cool::D


Κωστα και λοιποι χιλια συγγνωμη για το λαθος αλλα δεν εχει πλεον σημασια..
Το φορουμ για τις μηχανες μας ειναι ενα:)

ntinopoulos
03-03-2011, 20:01
Εγώ πάντως το πήρα, είναι ένα καλής ποιότητας ανοιγόμενο κράνος, με ότι αυτό συνεπάγεται.. Εχει έξτρα ζελατίνα, έξτρα μαξιλαράκια (πολύ καλής ποιότητας), και όπως όλα τα ανοιχτά κράνη, είναι θορυβώδες στα 100+ χλμ...

Εχω άλλο ένα κλειστό Πασχάλη αλλά στην πόλη βολεύει νομίζω αυτό καλύτερα..
Και το μηχανάκι μου είναι από τα φτηνά...:sm7:
αχρειαστο να ναι φιλε μου!!!:)

Sakis
03-03-2011, 20:05
Κωστα και λοιποι χιλια συγγνωμη για το λαθος αλλα δεν εχει πλεον σημασια..
Το φορουμ για τις μηχανες μας ειναι ενα:)

Πασχάλη είχα ακούσει κάποτε ,ότι όποιος πρόφερε αυτή τη λέξη θα μαστιγώνεται με 1000 βουρδουλιές
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020461.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={30998E9C-68A8-4297-84B9-34464FDB391F})

nikos-x
03-03-2011, 20:05
Πιπέρι εσύ αθηρόστομε

Κι ολόκληρο να τον βουτήξεις στο πιπέρι, η κατάστασή του είναι μη αναστρέψιμη :sm7:

Καλορίζικο, καλοφόρετο και αχρείαστο, καπετάνιε

ntinopoulos
03-03-2011, 20:07
Πασχάλη είχα ακούσει κάποτε ,ότι όποιος πρόφερε αυτή τη λέξη θα μαστιγώνεται με 1000 βουρδουλιές


http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020461.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={30998E9C-68A8-4297-84B9-34464FDB391F})


ναι...,απο ενα μοντελο ντυμενο με δερματινα εσωρουχα...:sm2:



Κι ολόκληρο να τον βουτήξεις στο πιπέρι, η κατάστασή του είναι μη αναστρέψιμη :sm7:

Καλορίζικο, καλοφόρετο και αχρείαστο, καπετάνιε

δεν ειμαι καπετανιος!:rolleyes::sm7:

Sakis
03-03-2011, 20:09
Εγώ σήμερα τσίμπισα τις γκετούλες με €7.99 το ζεύγος, πολύ καλή ποιότητα.
Το κράνος το είδα αρκετά αξιοπρεπές για τα λεφτά που το ζητάνε

Καλορίζικο Ντίνο;):)

nikos-x
03-03-2011, 20:35
. . . δεν ειμαι καπετανιος!. . .

Το πιπέρι ήταν για 'σένα :p

Και το καλορίζικο, για τον καπιτέν Ντίνο

:hmmm:

Το πήρες κι εσύ; :sm3:

ntinopoulos
03-03-2011, 20:39
Το πιπέρι ήταν για 'σένα :p

Και το καλορίζικο, για τον καπιτέν Ντίνο

:hmmm:

Το πήρες κι εσύ; :sm3:
νομιζα οτι το πιπερι ηταν για τον ντινο!:p

Capitain
03-03-2011, 20:48
Το πιπέρι ήταν για 'σένα :p

Και το καλορίζικο, για τον καπιτέν Ντίνο

:hmmm:

Το πήρες κι εσύ; :sm3:
Ευχαριστίες... Τα τρώω κι εγώ τα πιπεράτα...:D

babisku
03-03-2011, 23:33
Το κράνος είναι το 620 της ROCC και κοστολογείται στα 130 ευρώ στην Γερμανία χωρίς ζελατίνα και αξεσουάρ. Είναι κράνος επώνυμο με προδιαγραφές, απλά το λιντλ (όπως κάνει και με άλλα ποιοτικά προιόντα) αφαίρεσε την επωνυμία. Δεν έχει καμία σχέση με 3ης διαλογής κράνη και θεωρείται μεσαίας κατηγορίας αν και τόσο φθηνό. Καλοφόρετο σε όσους το αγόρασαν (μεταξύ αυτών και εγώ) και εύχομαι κυρίως όπως και για όλα τα κράνη να μην χρειασθεί.

gsmaniac
03-03-2011, 23:40
Κωστα και λοιποι χιλια συγγνωμη για το λαθος αλλα δεν εχει πλεον σημασια..
Το φορουμ για τις μηχανες μας ειναι ενα:)
νομιζεις..........:cool::D

kosta12gs
04-03-2011, 23:32
Εγώ σήμερα τσίμπισα τις γκετούλες με €7.99 το ζεύγος, πολύ καλή ποιότητα.
Το κράνος το είδα αρκετά αξιοπρεπές για τα λεφτά που το ζητάνε

Καλορίζικο Ντίνο;):)


Ποτε προλαβες και πηρες, Σακη;

jonyp
05-03-2011, 00:07
Το κράνος είναι το 620 της ROCC και κοστολογείται στα 130 ευρώ στην Γερμανία χωρίς ζελατίνα και αξεσουάρ. Είναι κράνος επώνυμο με προδιαγραφές, απλά το λιντλ (όπως κάνει και με άλλα ποιοτικά προιόντα) αφαίρεσε την επωνυμία. Δεν έχει καμία σχέση με 3ης διαλογής κράνη και θεωρείται μεσαίας κατηγορίας αν και τόσο φθηνό. Καλοφόρετο σε όσους το αγόρασαν (μεταξύ αυτών και εγώ) και εύχομαι κυρίως όπως και για όλα τα κράνη να μην χρειασθεί.

Δε το αφαίρεσε η Lidl... η ROCC το αφαίρεσε για να μη ξέρουμε το πραγματικό κόστος.