PDA

View Full Version : Πρόβλημα με κοντερ 1200RT


Λυμπέρης Νίκος
30-03-2009, 11:56
Ευτυχής κατά τ' άλλα κάτοχος 1200RT, ψάχνω λύση για τα 999999,9 που μου εμφανίστηκαν στις 55000κμ στο οδόμετρο.Η λύση που μου προτάθηκε, είναι κοντεράς που το διορθώνει.Γνωρίζει κανείς παθών κάτι?(Η απάντηση της ΒΜW hellas είναι ότι μου καλύπτει το μισό κόστος του ανταλακτικού, 550 ευρώ δηλαδή κι ας πρόκειται για βλάβη γνωστή στην εταιρεία, η οποία θα μπορούσε να προκύψει-όπως κι έχει γίνει-ακόμη και στόν πρώτο μήνα λειτουργίας).

Arkas
30-03-2009, 12:35
Νικόλα, καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας.
Προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι για το πρόβλημα του κοντέρ σου αλλά είμαι βέβαιος πως κάποιος συμφορουμίτης θα σου δώσει τα φώτα του.;)

vtheo
30-03-2009, 12:59
Νίκο καλώς όρισες στη παρέα μας!

Να σε ρωτήσω: Η μπαταρία σου είναι εντάξει;Φίλος και συμφορουμίτης (Nek21) με R1200GSA που η μπαταρία του τα φτυσε ο χιλιομετροδείκτης μέχρι να πάει στο συνεργείο κατέγραφε τα χιλιόμετρα σαν να τρελαθηκε.Και βέβαια στο συνεργείο (εξουσιοδοτημένο)που αντικατέστησαν τη μπαταρία του επανέφεραν τα χιλιόμετρα στα πραγματικά.


Δες κατα πόσο η μπαταρία είναι εντάξει.

Λυμπέρης Νίκος
02-04-2009, 12:18
Ευχαριστώ vtheo,ναι, μπαταρία άλλαξα, αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.Ετσι, θα επιληφθεί του θέματος ο Παναγιωτόπουλος..:yz

nek21
02-04-2009, 13:11
Νίκο καλώς όρισες στη παρέα μας!

Να σε ρωτήσω: Η μπαταρία σου είναι εντάξει;Φίλος και συμφορουμίτης (Nek21) με R1200GSA που η μπαταρία του τα φτυσε ο χιλιομετροδείκτης μέχρι να πάει στο συνεργείο κατέγραφε τα χιλιόμετρα σαν να τρελαθηκε.Και βέβαια στο συνεργείο (εξουσιοδοτημένο)που αντικατέστησαν τη μπαταρία του επανέφεραν τα χιλιόμετρα στα πραγματικά.


Δες κατα πόσο η μπαταρία είναι εντάξει.


τεο καλα τα ειπες.σκεφτηκατε η μετρησατε ποτε απο κηφισο εως βουλιαγμενης ποσα χλμ ειναι.να σας πω εγω.756 χλμ ναι ναι τοσα μετρησε η μπεμπα μου.βεβαια στην αντιπροσωπεια δεν μπορεσαν να κανουν τιποτα,απλως βαλαμε ολοι μαζι τα γελια.εγω βεβαια τεο στεναχωρεθηκα γιατι το φορτωσα χλμ και ενα μηνα κυκλοφορουσα με το παπι.....χαχαχα.


υ.γ αφου αλλαξα μπαταρια ολα ηταν καλα εκτος του οτι τα παραπανω χλμ εμειναν.μικρο το κακο.

vtheo
02-04-2009, 15:03
τεο καλα τα ειπες.σκεφτηκατε η μετρησατε ποτε απο κηφισο εως βουλιαγμενης ποσα χλμ ειναι.να σας πω εγω.756 χλμ ναι ναι τοσα μετρησε η μπεμπα μου.βεβαια στην αντιπροσωπεια δεν μπορεσαν να κανουν τιποτα,απλως βαλαμε ολοι μαζι τα γελια.εγω βεβαια τεο στεναχωρεθηκα γιατι το φορτωσα χλμ και ενα μηνα κυκλοφορουσα με το παπι.....χαχαχα.


υ.γ αφου αλλαξα μπαταρια ολα ηταν καλα εκτος του οτι τα παραπανω χλμ εμειναν.μικρο το κακο.

:sm7::sm7::sm7::sm7:
Δε παίζεσαι ρε φίλε!