PDA

View Full Version : ‘’Χαμηλότερα’’ BMW


arisxios
30-03-2009, 22:57
‘’Χαμηλότερα’’ BMW


Ύστερα από απαίτηση αρκετών φίλων της BMW η εταιρεία ανακοίνωσε ότι θα βγάλει μοντέλα όπως το F650GS και R1200R με χαμηλότερη σέλα και χαμηλωμένη εργοστασιακά ανάρτηση. Επίσης από μοντέλο σε μοντέλο θα υπάρχουν διαφορές στις αλλαγές των αναρτήσεων ,αλλά και του Telelever.

Σύμφωνα πάντα με την BMW οι πελάτες της εξέφρασαν την γνώμη τους ότι υπάρχει μια μεγάλη μερίδα αναβατών που λόγου σωματικής διάπλασης δε μπορούν να κοντρολάρουν καλά μια μοτοσυκλέτα-ειδικά στις χαμηλές ταχύτητες-όταν αυτή είναι πολύ ψηλή για αυτούς. Με αποτέλεσμα , η να αποφεύγουν να αγοράζουν μοτοσυκλέτες που τους καλύπτουν, ή να μην μπορούν να οδηγήσουν με ευκολία.

Ετσι λοιπόν η εταιρεία από την Γερμανία θα δώσει στην αγορά γνωστά της μοντέλα με χαμηλότερη σέλα. Ήδη τροφοδοτεί το εμπόριο με χαμηλότερες σέλες σαν έξτρα ,αλλά οι πληροφορίες λένε ότι μεγάλη μερίδα αναβατών αποζητά ακόμα χαμηλότερες. Μετά από αυτό η BMW πιστεύει ότι θα ικανοποιήσει όλους τους αναβάτες που προτιμούν τις βαυαρικές μοτοσυκλέτες.

Τα μοντέλα που θα έρθουν με επιλογή χαμηλότερης σέλας και ανάρτησης θα είναι τα F800S και ST, R1200R , R1200RT , F650GS και R1200GS.Οι αλλαγές στην ανάρτηση θα διαφέρουν από μοντέλο σε μοντέλο. Το Telelever επίσης αλλάζει τις ρυθμίσεις του σε αυτά τα μοντέλα.



http://www.mototriti.gr/images/Logomoto.gif http://www.mototriti.gr/images/tr.gif http://www.mototriti.gr/images/tr.gif Τελευταία νέα http://www.mototriti.gr/images/tr.gif

ntinopoulos
30-03-2009, 23:10
ααα!!!
1200 gs και adve κατι σαν virago δηλαδη...:sm7:
παντως γι αυτο υπαρχουν 1000 ειδη μοτοσυκλετων για να διαλεγει ο καθενας με βαση τις αναγκες του,τις δυνατοτητες του και την σωματικη του διαπλαση!
καποιος που ειναι 1.60 δε θα παει να παρει το adve και θα θελει η bmw να του βαλει τη σελα στο μισο μετρο.ουτε καποιος διμετρος αντιστοιχα θα θελει το 650 gs με σελα στο εναμισι μετρο!λογικα πραγματα!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
30-03-2009, 23:14
ααα!!!
1200 gs και adve κατι σαν virago δηλαδη...:sm7:
παντως γι αυτο υπαρχουν 1000 ειδη μοτοσυκλετων για να διαλεγει ο καθενας με βαση τις αναγκες του,τις δυνατοτητες του και την σωματικη του διαπλαση!
καποιος που ειναι 1.60 δε θα παει να παρει το adve και θα θελει η bmw να του βαλει τη σελα στο μισο μετρο.ουτε καποιος διμετρος αντιστοιχα θα θελει το 650 gs με σελα στο εναμισι μετρο!λογικα πραγματα!


E ρε Ντινόπουλε .....

πώς τα λες-πώς τα λες ....http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

ntinopoulos
30-03-2009, 23:21
E ρε Ντινόπουλε .....

πώς τα λες-πώς τα λες ....http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

δικιο δεν εχω ρε φιλε?σκεψου π.χ τον παντελη να κανει παραπονα στην honda για την κοντη σελα του chally!!!(που το θυμηθηκα ε?):sm7:

yannis
30-03-2009, 23:30
δικιο δεν εχω ρε φιλε?σκεψου π.χ τον παντελη να κανει παραπονα στην honda για την κοντη σελα του chally!!!(που το θυμηθηκα ε?):sm7:
Σωστός ο Κώστας!!!! Και φαντάσου το λέω εγώ που βάζω διπλές κάλτσες για να φτάσω το 800!!!! Αλλά τι τα θες, άλλη γλύκα. Όπως λέμε "ψηλό @@@@@ καμαρωτό @@@@@@" !!!!!!!!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
30-03-2009, 23:42
Σωστός ο Κώστας!!!! Και φαντάσου το λέω εγώ που βάζω διπλές κάλτσες για να φτάσω το 800!!!! Αλλά τι τα θες, άλλη γλύκα. Όπως λέμε "ψηλό @@@@@ καμαρωτό @@@@@@" !!!!!!!!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:
ασε!εσυ μη μιλας καθολου φιλαρακι!μια χαρα τα πας!σε εχω δει και στην πραξη κατω απο αντιξοες συνθηκες...(με τα ποδια πανω στη σελα και αλλα ακροβατικα);)
α και που εισαι...ψηλο μ@@@ι για παρελαση,κοντο μ@@@ι για γ@@@@ι!:sm7:

kostas_366
31-03-2009, 03:22
ασε!εσυ μη μιλας καθολου φιλαρακι!μια χαρα τα πας!σε εχω δει και στην πραξη κατω απο αντιξοες συνθηκες...(με τα ποδια πανω στη σελα και αλλα ακροβατικα);)
α και που εισαι...ψηλο μ@@@ι για παρελαση,κοντο μ@@@ι για γ@@@@ι!:sm7:
Tέτοια λέτε Ντινόπουλε στις γυναίκες για καμάκι?
ΑΑΑ και κάτι άλλο.. λες η adve να μου είναι ........ψηλή??????????

vtheo
31-03-2009, 11:14
δικιο δεν εχω ρε φιλε?σκεψου π.χ τον παντελη να κανει παραπονα στην honda για την κοντη σελα του chally!!!(που το θυμηθηκα ε?):sm7:

Αυτό θα θέλα να το δω Κώστα!
:sm7::sm7::sm7:

Arkas
31-03-2009, 13:26
Πώς τα καταφέρνετε πάντα και γυρίζετε την κουβέντα σε μ##### και γ######.
Για χαμηλές μοτό έγραψε ο άνθρωπος κι΄εσείς το χαβά σας!!!:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
31-03-2009, 13:33
Πώς τα καταφέρνετε πάντα και γυρίζετε την κουβέντα σε μ##### και γ######.
Για χαμηλές μοτό έγραψε ο άνθρωπος κι΄εσείς το χαβά σας!!!:sm7::sm7::sm7:
αφου με τις μηχανες κανουμε την κ@@@α μας!:sm7:

kostas_366
31-03-2009, 13:58
Πώς τα καταφέρνετε πάντα και γυρίζετε την κουβέντα σε μ##### και γ######.
Για χαμηλές μοτό έγραψε ο άνθρωπος κι΄εσείς το χαβά σας!!!:sm7::sm7::sm7:
Δημήτρη, να τον κάνεις μπαν... τον Ντνόπουλο..
Δεν είναι δυνατόν να μας χαλάει το ....θέμα :p:p:p:p
αααααααααα και να ..κλειδώσετε τα w/c να δούμε τι θα κάνει:rolleyes:.. αυτή θα είναι η τιμωρία.

wolferin
31-03-2009, 15:00
Με σας που εμπλεξα θα πηγαινω τοιχο-τοιχο

pepax66
31-03-2009, 15:28
αφου με τις μηχανες κανουμε την κ@@@α μας!:sm7:


Πες τα ρε Κώστα αφού ότι καβαλάμε το αγαπάμε μέχρι .............!
:sm7::sm7::sm7:

kostas_366
31-03-2009, 16:33
Με σας που εμπλεξα θα πηγαινω τοιχο-τοιχο
Πες μας, τι γράφει ο ...τοίχος :)

pepax66
31-03-2009, 22:04
Πες μας, τι γράφει ο ...τοίχος :)

Του facebook? Γιατί στο άλλον θα έχει πλάτη ο άνθρωπος όχι μούρη!
:sm7::sm7::sm7:

vellos
31-03-2009, 22:23
Του facebook? Γιατί στο άλλον θα έχει πλάτη ο άνθρωπος όχι μούρη!





Του facebook ta .....εννιάμερα :sm7::sm7::sm7:

kostas_366
31-03-2009, 22:28
Του facebook? Γιατί στο άλλον θα έχει πλάτη ο άνθρωπος όχι μούρη!
:sm7::sm7::sm7:
:sm7::sm7: Σωστά.

ntinopoulos
01-04-2009, 01:29
Με σας που εμπλεξα θα πηγαινω τοιχο-τοιχο
και που ξερεις τι θα εχει πανω ο τοιχος?:Απορία::Απορία::Απορία:

EOD-K9
01-04-2009, 09:47
Τι είστε εσείς !!!!

:sm7::sm7::sm7:


όπισθεν πότε θα βάλει η BMW ???

epimelitisf
01-04-2009, 12:09
Θα πουλήσει σαν "καυτό ψωμί" η adve αν χαμηλώσει η σέλα 5 ποντάκια...:rolleyes:

Αν και τώρα γίνεται αυτό...φτιάχνοντάς την...!

fire red!
01-04-2009, 21:41
Tέτοια λέτε Ντινόπουλε στις γυναίκες για καμάκι?
ΑΑΑ και κάτι άλλο.. λες η adve να μου είναι ........ψηλή??????????
Στο λουτρακι που εκανες το test rider εμενα μου φανηκε οτι η adve ειχε προβλημα με σενα παρα εσυ με το adve!Αν το εχεις το θεμα με το μοτορι,ολα τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες!!!!!!!!!:p

kostas_366
02-04-2009, 01:40
Στο λουτρακι που εκανες το test rider εμενα μου φανηκε οτι η adve ειχε προβλημα με σενα παρα εσυ με το adve!Αν το εχεις το θεμα με το μοτορι,ολα τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες!!!!!!!!!:p
:sm7::sm7:

Eject
02-08-2009, 00:56
αφου υπαρχουν και aftermarket κοντεσ σελες ρε παιδια!!!
γιατι να κανουμε ετσι?
παντως το GSA μου με αναρτηση για 2 ατομα ειναι καπως αβολο!

margot
03-08-2009, 23:58
ααα!!!
1200 gs και adve κατι σαν virago δηλαδη...:sm7:
παντως γι αυτο υπαρχουν 1000 ειδη μοτοσυκλετων για να διαλεγει ο καθενας με βαση τις αναγκες του,τις δυνατοτητες του και την σωματικη του διαπλαση!
καποιος που ειναι 1.60 δε θα παει να παρει το adve και θα θελει η bmw να του βαλει τη σελα στο μισο μετρο.ουτε καποιος διμετρος αντιστοιχα θα θελει το 650 gs με σελα στο εναμισι μετρο!λογικα πραγματα!

Τί έγινε ρε Ντινόπουλε, έχεις πρόβλημα με τις Virago και αυτούς που τους οδηγούν:confused::confused: (Πλάκα κάνω:sm7::sm7::sm7:) απλά έτυχε να οδηγώ πριν Virago και χαμήλωσα και τη σέλα της BMW μέχρι να ψηλώσω και να μπορώ να αγοράσω και κάτι πιο ψηλό:sm3::sm3::sm3:

ntinopoulos
04-08-2009, 08:21
Τί έγινε ρε Ντινόπουλε, έχεις πρόβλημα με τις Virago και αυτούς που τους οδηγούν:confused::confused: (Πλάκα κάνω:sm7::sm7::sm7:) απλά έτυχε να οδηγώ πριν Virago και χαμήλωσα και τη σέλα της BMW μέχρι να ψηλώσω και να μπορώ να αγοράσω και κάτι πιο ψηλό:sm3::sm3::sm3:
η αληθεια ειναι οτι παντα μου την εσπαγαν οι virago!τεσπα,το κακο θα ηταν να χαμηλωνες τη σελα της virago!:p