PDA

View Full Version : Γυρος της Μαυρης Θαλασσας


BigL
10-03-2011, 23:03
Εψαξα,ρωτησα,δελέασα,
φιλαρακια ,γνωστους ,καβαλαρηδες και μή,αν ψηνεται κανεις για ταξιδακι γυρω απο την μαυρη θαλασσα αλλα....ουτε φωνη ουτε ακροαση.....
Το χει κανει κανεις ρε παιδια να μαθω πληροφοριες?
Η μηπως το οργανωνει κανεις για αυτο το καλοκαιρακι?

Μου μυριζει αδρεναλινη σ αυτα τα μερη,οποτε λεω...γιατι οχι?

siraxanz
11-03-2011, 00:58
Εψαξα,ρωτησα,δελέασα,
φιλαρακια ,γνωστους ,καβαλαρηδες και μή,αν ψηνεται κανεις για ταξιδακι γυρω απο την μαυρη θαλασσα αλλα....ουτε φωνη ουτε ακροαση.....
Το χει κανει κανεις ρε παιδια να μαθω πληροφοριες?
Η μηπως το οργανωνει κανεις για αυτο το καλοκαιρακι?

Μου μυριζει αδρεναλινη σ αυτα τα μερη,οποτε λεω...γιατι οχι?

Για ψάχτο περισσότερο γιατί νομίζω επακριβώς ο γύρος δεν γίνεται γιατί σκοντάφτεις στην αμφισβιτούμενη περιοχή της Γεωργίας με την Ρωσσία, από εκεί δεν περνάς με τπτ.
Αν θυμάσε πέρισυ κάνανε και νκάποιες συράξεις αλλά είναι παλιό το πρόβλημα, κάπου τα έχω διαβάσει από ταξιδιωτικό προσπάθησε να περάσει από Γεωργία στην Ρωσσία να κάνει γύρα αλλά δεν...
Ψάχτο όμως μπορεί κάτι να άλλαξε;)

teo71
11-03-2011, 01:47
Παρακάπτεις τη Γεωργία με καράβι..;)

siraxanz
12-03-2011, 10:18
Παρακάπτεις τη Γεωργία με καράβι..;)

:)

sagini.sail
06-04-2011, 14:00
BigL γεια και χαρά σου!
Το καλοκαίρι του 2009 βρέθηκα στη Γεωργία!
Δεν μπορώ να σου περιγράψω την κατάσταση που βρήκαμε εκεί..
Θα σου πρότεινα να παρακάμψεις τη συγκεκριμένη χώρα! Πήγαινε δια θαλάσσης!
Δεν έχει να κάνει με δράση, περιπέτεια και αδρεναλίνη πίστεψέ με..
εκεί τα πράγματα, το 2009 τουλάχιστον, ήταν εγκληματικά!
Η δική μας αποστολή ήταν υπο την αιγίδα της Γεωργιανής Βουλής (αυτό στο λέω για να καταλάβεις πως ήταν αδύνατον να μας πειράξει κάποιος) και όπου πηγαίναμε οι μπάτσοι άνοιγαν δρόμο για να περάσουμε.
Την ίδια εποχή βέβαια, για να σου πω βέβαια και την άλλη ιστορία ήρθε απο το Βόλο
με ποδήλατο να μας συναντήσει κι ένας ποδηλάτης στο Πότι της Γεωργίας! Αυτός μας συνάντησε στο ξενοδοχείο που μέναμε στο Μπατούμι!
Ο φίλος ήταν σώος και αβλαβής αλλά οταν μου διηγήθηκε πως μας βρήκε έπαθε η ψυχή μου! Μπορείς να πάρεις απο τον ίδιο πληροφορίες απο εδώ: �� ������ ��� ������ (http://www.iason2009.gr/) μιας κι εγώ δεν έχω κάνει το ταξίδι οδικώς
για να σου πω λεπτομέρειες.
Εγώ πάντως θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς!!

siraxanz
06-04-2011, 23:39
Η Γεωργία και η αμφισβιτούμενη περιοχή που λέγεται Αμπχαζία είναι δύσκολες περιοχές,
αλλά πολύ δύσκολες όμως....

Έχει γεννηθεί ο πεθερός μου στην Γάγρα στην Αμπχαζία και το παρακολουθώ από παλιά το θέμα για ταξίδι εκεί...

Γκάγκρα - Βικιπαίδεια (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%BA%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B1)

gemara
07-04-2011, 01:20
Άμα γυρίσεις όλον τον κόσμο δυο φορές, δεις όλα τα αξιοθέατά του και μετά δεν έχεις που αλλού να πας, κάνε και το γύρο της Μαύρης Θάλασσας...

erasel
07-04-2011, 02:07
:hmmm::hmmm::mad::Απορία:

J.T.R
07-04-2011, 02:47
Άμα γυρίσεις όλον τον κόσμο δυο φορές, δεις όλα τα αξιοθέατά του και μετά δεν έχεις που αλλού να πας, κάνε και το γύρο της Μαύρης Θάλασσας...
:hmmm::hmmm::hmmm:Δηλαδις?

Uriah Heep
07-04-2011, 20:08
Υποθέσεις, όλων των ποικιλιών...
Αλγολαγνικές ταξιδιωτικές θεωρίες περί Γεωργίας, που σκέφτεσαι να πέσεις απελπισμένος στις γραμμές του τραίνου...

Εντάξει, αυτές οι χώρες δεν είναι ..."μπλούμπερυ φίλντς φορέβα" ούτε ..."μπλού χαουάι"!

Μάγκες, πριν πιάσουμε τις ψυχοπονιάρικες θεωρίες και τα συνοφρυωμένα σενάρια,
.
.
...τηλεφωνούμε πρώτα στην Ελληνική Πρεσβεία της Τυφλίδας

ή στέλνουμε e-mail στο grambgeo@access.sanet.ge

Μετά τηλεφωνούμε στην αντίστοιχη Πρεσβεία της Γεωργίας στην Ελλάδα.

Διασταυρώνουμε τις πληροφορίες και βγάζουμε το πρώτο γενικό ...πρόχειρο συμπέρασμα.

Επειδή όμως από πείρα, τις πληροφορίες στις Πρεσβείες τις δίνουν κάτι μπουχέσες με φρόνημα ...βουτύρου Βελβεντού, που άμα τους άκουγα δεν θα έκανα χιλιόμετρο σ΄αυτές τις πιτορέσκ χώρες και θα τραγουδούσα "αϊ φιλ μπλου", γυαλίζοντας την μηχανή μου,
.
.
...συνηθίζω να ρωτάω και τους ντόπιους (Γεωργιανούς) και ταξιδευτές που μόλις πέρασαν από τη Γεωργία.
Οι τελευταίοι ευδοκιμούν και φύονται στο
Travellers Seeking Travellers - The HUBB (http://www.horizonsunlimited.com/hubb/travellers-seeking-travellers/)


Αφού πάρεις όλες τις παραπάνω πληροφορίες, ξαναέλα στο θρεντ για μοχαμπέτι.

Από την πάρτι μου, με 2 συνεργάτες μου Γεωργιανούς που συζήτησα, όταν τους μετέφερα τους προαναφερθέντες κινδύνους, με κοίταξαν σαν ...τροπικό πτηνό!

Keep us posted on your plans;)

J.T.R
07-04-2011, 20:15
...

paschalis
07-04-2011, 21:51
Εψαξα,ρωτησα,δελέασα,
φιλαρακια ,γνωστους ,καβαλαρηδες και μή,αν ψηνεται κανεις για ταξιδακι γυρω απο την μαυρη θαλασσα αλλα....ουτε φωνη ουτε ακροαση.....
Το χει κανει κανεις ρε παιδια να μαθω πληροφοριες?
Η μηπως το οργανωνει κανεις για αυτο το καλοκαιρακι?

Μου μυριζει αδρεναλινη σ αυτα τα μερη,οποτε λεω...γιατι οχι?

Ακου τυφλα:confused: τον προλαλησαντα uriah heep και καλο ταξιδι να εχεις..

mario
07-04-2011, 21:55
Ακου τυφλα:confused: τον προλαλησαντα uriah heep και καλο ταξιδι να εχεις..

:sm8::sm8:

Uriah Heep
07-04-2011, 22:24
Ακου τυφλα:confused: τον προλαλησαντα uriah heep και καλο ταξιδι να εχεις..


Ο Πασχάλης μάλλον εννοεί ...
.
.
..."άκου -τύφλα- τον προλαλήσαντα uriah heep...":D

Strats
08-04-2011, 08:53
Ο Πασχάλης μάλλον εννοεί ...
.
.
..."άκου -τύφλα- τον προλαλήσαντα uriah heep...":D

Χαχαχα, καλό :)

Πλάκα πλάκα, και τύφλα, πάλι πρέπει να σε ακούμε εσένα Βασίλη ;)

EOD-K9
08-04-2011, 09:08
όντος πολύ ενδιαφέρων ταξίδι φίλε μου ,κάποτε το σκεπτομουν και εγω αλλα δεν το έψαξα για να σε βοηθήσω
Αλλα το σημαντικότερο είναι οι (σωστές ) πληροφορίες.
Πάντως προσωπικά δεν θα ήταν ένα ταξίδι που θα έκανα μόνος

paschalis
10-04-2011, 21:54
όντος πολύ ενδιαφέρων ταξίδι φίλε μου ,κάποτε το σκεπτομουν και εγω αλλα δεν το έψαξα για να σε βοηθήσω
Αλλα το σημαντικότερο είναι οι (σωστές ) πληροφορίες.
Πάντως προσωπικά δεν θα ήταν ένα ταξίδι που θα έκανα μόνος


Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος να μην κανει καποιος αυτο αλλα κι οποιοδηποτε αλλο ταξιδι μονος...

Μη μου πειτε οτι τιθεται θεμα ασφαλειας οταν καποιος ειναι μονος!

Αντιθετα υπαρχουν πολλοι λογοι να εισαι μονος και ακρως ευκινητος σε τετοιου ειδους εγχειρηματα...

Marcoze
13-04-2011, 14:31
Ρώτησα Γεωργιανούς εργάτες και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα πλέων στην Γεωργία βεβαία με λίγο δισταγμό, μου είπαν ότι πιο παλιά σε σταματούσαν σου έπαιρναν το αυτοκίνητο σου έτσι για πλακά αυτά όμως έχουν αλλάξει έχει αλλάξει και όλο το σύστημα της αστυνομίας επίσης βασικό πρόβλημα.
Στην Αμπχαζία υπάρχει θέμα με τους Ρώσους Φαντάρους που θα πέσεις έχε Κανά ψηλό στην τσέπη σου !!!
Βέβαια δεν ξέρω προσωπικά ποιος μπορεί να είναι ποιο επικίνδυνος σε μια (κατάσταση) ένας κουρασμένος βρεγμένος βρώμικος πινασμένος ...... μοτοσικλετιστής οι όλοι οι άλλοι !!!!
Αυτή την εβδομάδα θα πέσουν τηλ για να μάθω λεπτομέρειες από Αμπχαζία ,πάντως παίζει και ένα δρομολόγιο με πλοίο απο Τουρκια που περνάς όλα αυτά τα σενάρια.
Εάν νιώθεις ότι δεν έχεις να χάσεις κάτι δεν σε αγγίζει τίποτα !

Uriah Heep
13-04-2011, 18:36
.... βρώμικος πινασμένος ...... μοτοσικλετιστής



Δεν ευδοκιμεί το είδος στην εγχώρια μοτοσυκλετιστική πανίδα!



Εάν νιώθεις ότι δεν έχεις να χάσεις κάτι...


Την ...1200GS λίγη την έχεις?;)

Marcoze
15-04-2011, 20:30
Την ...1200GS λίγη την έχεις?;)

δεν την έχω καθόλου λίγη φιλέ μου
για αυτό τέτοια ταξίδια τα κάνεις με παλιά μηχανάκια 1150 εμπνέεις άλλο σεβασμό , led στην έρημο που ακούστηκε :)