PDA

View Full Version : Επανάληψη Μήτηρ Πάσης Μαθήσεως


frits
21-03-2011, 22:11
Έχει Ξαναπαίξει αλλά.....
(μην το δείτε με γεμάτο στομάχι)
Όπως μου έλεγε και ένας δάσκαλος
" το να οδηγείς είναι σαν να κρατάς ένα όπλο στο χέρι, μπορεί σε μία στιγμή να σκοτώσεις κόσμο "

YouTube - TAC Campaign - 20 year Anniversary retrospective montage "Everybody Hurts" music by REM TV ad (http://www.youtube.com/watch_popup?v=Z2mf8DtWWd8)

teo71
21-03-2011, 22:36
Ο Θεός να μας φυλάει...:hmmm:

KAS
21-03-2011, 22:49
Τραγικό :hmmm: και ταυτόχρονα διδακτικό

vaska
21-03-2011, 23:44
Ο Θεός να μας φυλάει...:hmmm:

Δεν φτάνει μόνο ο Θεός να φυλάει, πρέπει κι εμείς να βάλουμε το χεράκι μας. Πρόσφατα μετά από γλέντι σε σπίτι φίλου ήμουνα ο μ@λ@κας της παρέας που τσακώθηκα με τον κολλητό μου, του πήρα τα κλειδιά και τον άφησα να πάει σπίτι του με ταξί. Την επόμενη μέρα πήγα σπίτι του και του τα έδωσα κι αυτός "ήταν εκεί" για να τα πάρει.

Μου ζήτησε συγνώμη αλλά και να μη μου ζήταγε, ήξερα ότι μέσα του συμφωνούσε με την πράξη μου.

Εμείς λοιπόν να μας φυλάμε, να μην υπερεκτιμάμε τις δυνατότητές μας για να μας χαίρονται αυτοί που μας αγαπάνε.

Jefe
21-03-2011, 23:58
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002041D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6A81F2AC-1C2B-11E0-A21D-0016E66A7C4E})

Το ΄χω ξαναδεί κι άλλες φορές, αλλά όσες φορές κ να το δείς παρ'όλο που λυπάσαι σε σοκάρει κι έτσι κάτι κερδίζεις!




Jefe

adventure
22-03-2011, 00:00
Πολύ ιδιαίτερο αλλά και διδακτικό όλα είναι στο χέρι μας και στο μυαλό μας πάντα όταν οδηγούμε δεν πίνουμε είναι νόμος .

:cool: :cool:

kostasx
22-03-2011, 11:14
Πρόσφατα μετά από γλέντι σε σπίτι φίλου ήμουνα ο μ@λ@κας της παρέας που τσακώθηκα με τον κολλητό μου, του πήρα τα κλειδιά και τον άφησα να πάει σπίτι του με ταξί. Την επόμενη μέρα πήγα σπίτι του και του τα έδωσα κι αυτός "ήταν εκεί" για να τα πάρει.


Έπαιξες τον σωστό ρόλο εκείνο το βράδυ..και έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι..;)
Το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν πάντα νηφάλιοι να παίξουν αυτόν τον
ρόλο με τα γνωστά αποτελέσματα..:(:(

basilis76
22-03-2011, 11:40
Δεν φτάνει μόνο ο Θεός να φυλάει, πρέπει κι εμείς να βάλουμε το χεράκι μας. Πρόσφατα μετά από γλέντι σε σπίτι φίλου ήμουνα ο μ@λ@κας της παρέας που τσακώθηκα με τον κολλητό μου, του πήρα τα κλειδιά και τον άφησα να πάει σπίτι του με ταξί. Την επόμενη μέρα πήγα σπίτι του και του τα έδωσα κι αυτός "ήταν εκεί" για να τα πάρει.

Μου ζήτησε συγνώμη αλλά και να μη μου ζήταγε, ήξερα ότι μέσα του συμφωνούσε με την πράξη μου.

Εμείς λοιπόν να μας φυλάμε, να μην υπερεκτιμάμε τις δυνατότητές μας για να μας χαίρονται αυτοί που μας αγαπάνε.
σε βρισκω πολυ σωστο.μπραβο

sagini.sail
30-03-2011, 19:44
κι αυτός "ήταν εκεί" για να τα πάρει. .

:sm8:


ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΗΡΘΕ Η ΑΝΟΙΞΗ.. (τι άλλο να υποθέσω;)
Στο Βόλο πάντως αδέρφια, τις τελευταίες μέρες που μύρισε για τα καλά η άνοιξη
έχει παλαβώσει πολύς κόσμος και τρέχουν σαν δαιμονισμένοι..
ανάμεσα σ'αυτους δυστυχώς και κάτι τύποι με 750 και άλλοι με 1000αρια
χωρίς κράνος με τζινάκι που προσπαθουν να βελτιώσουν το χρόνο 0-100
μέσα στην πόλη! τι μπορεί να κάνει κανείς; τι να πεις και πως μπορείς να κάνεις το μ@λ@κ@ να βάλει μυαλό;
Δυστυχώς η άδεια οδήγησης (μοτο και αυτοκινήτου) στην πατρίδα μας θεωρείται δεδομένη για όλους!
ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ..
Τελικά ναι.. σε κάνουν να το λες... Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΛΑΕΙ!!!

MARK
30-03-2011, 22:33
Όποτε το βλέπω :(:(:(

crazy artist
08-04-2011, 10:31
επειδή το forum αφορά τους μοτοσυκλετιστές κατά κύριο λόγο θα μιλήσω γι αυτούς...Κάθε φορά που βλέπω στο δρόμο αναβάτη χωρίς κράνος πάει η καρδιά μου στην κούλουρη. Λέω αν κάτι πάει τώρα στραβά, αν κάποιος τον "κλείσει", αν γλυστρήσει, αν, αν, αν τι θα γίνει? Κάθε φορά με το που ανάβει πορτοκαλί και βλέπω τα αυτοκίνητα να γκαζώνουν για να προλάβουν να περάσουν, με αποτέλεσμα τα τελευταία να περνάν με κόκκινο, λέω: αν τώρα περνούσε κάποιος με μηχανή τι θα γίνονταν?

Γιατί μας δέρνει τέτοια βλακεία? Γιατί το κράνος θεωρείται "φλωριά"? Γιατί βιαζόμαστε στο δρόμο? Να προλάβουμε τι? Τη δουλειά? Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ! Η ζωή όμως μπορεί να τελειώσει πανεύκολα...
Μήπως να επιστρέψουμε σπίτι? Αν πάμε πέντε λεπτά αργότερα τι θα χάσουμε? Πέντε λεπτά ρουτίνας? Σιγά το πράμα ρε π@-στη μου!!!

Για το ποτό δε θα μιλήσω, είναι πολύ πονεμένη ιστορία... έχω πέσει πιωμένος και ξεκράνωτος πριν από πολλά χρόνια (τα χρόνια της μ-λ-κίας) και έχω φάει στο πρόσωπο την άσφαλτο κάτι το οποίο πραγατικά πονάει πολύ. Είχα πει δε θα ξανανέβω σε μηχανή... όμως ο έρωτας είναι έρωτας...και τώρα που ετοιμάζομαι, μετά από 15 χρόνια να ξαναπάρω μηχανή έχω αγοράσει το κράνος από το Σεπτέμβριο... μερικοί γνωστοί και φίλοι με κοροιδεύαν αλλά δε με πειράζει. Δε με πειράζει καθόλου, μα καθόλου....

ΝΑ 'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΕΡΟΙ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΗΔΟΝΗΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΗΔΟΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ!!! (...για να ευθυμήσουμε και λίγο)

saitman
17-04-2011, 19:00
Έπαιξες τον σωστό ρόλο εκείνο το βράδυ..και έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι..;)
Το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν πάντα νηφάλιοι να παίξουν αυτόν τον
ρόλο με τα γνωστά αποτελέσματα..:(:(
εχεις δικιο!